Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) jozsi252


jozsi252
veterán

Üdv

Du 5-kor felraktam 2 kék trustfire akksit tölteni, OEM töltővel. Na most ugye még max 1-1.5 órát leszek fent. Ha addig sem végezne akkor éjszakára merjem otthagyni? Mindig nappal szoktam tölteni, reménykedtem benne hogy most végezni fog, de nem úgy néz ki hogy végezne. 3.7V volt az akksikban.

Van esetleg grafikon erről az "OEM" töltőről hogy mégis hogy tölti az akksikat fel? Értem ezalatt hogy pl 4.1V fölött már csak 200mA-el tölt?

iPhone 13 Pro Max

(#12302) PHM válasza jozsi252 (#12301) üzenetére


PHM
addikt

Mérd meg üresen a töltő kimenő feszültségét.
Ha nem haladja meg a 4,2 V-ot, nyugodtan benne hagyhatod
az akkut éjszakára.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12303) d4d


d4d
tag

Fenix TK75

elemlampa.blog.hu

(#12304) d4d válasza d4d (#12303) üzenetére


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#12305) jada00 válasza d4d (#12304) üzenetére


jada00
tag

Nagyon jól néz ki!!! :K Ez jobban világít 3 led-el ,mint a BLACKSHADOW TERMINATOR 4-el?

Mert mint ha múltkor azt mondtad volna, hogy a BT 2.8A-ral van hajtva külön-külön , mind a négy!
Egyébként jobb már a drivere, vagy esetleg javítottak már rajta valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12306) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Azt néztétek hogy a Fasttech-en ha rendelsz valamit akkor a csomagodról fényképet is készítenek, amit meg is tudsz nézni.
Itt a kép.

Zsolt

(#12307) DeFranco válasza Zsolt74 (#12306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jé, tényleg :) Figyelmesek :)

(#12308) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#12306) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Persze, hogy láttam ezt már, viszont maximum OFF-ban kellene az ilyen "híreket" megosztani... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12309) d4d válasza jada00 (#12305) üzenetére


d4d
tag

Még mielőtt megjelent volna az U3as rákérdeztem, hogy a T6NW/U2-höz képest lesz e valami változást, de akkor azt mondták nem frissítik a drivert. Nem hiszem hogy azóta történt változás.

A T6NW-t odatettem már a TK75 mellé, eléggé eltérő a két lámpa fénycsóvája, a Fenix 90ezer lux körül van a BS meg valahol 50nél. A Fenix nagyobb területet világít meg a szórt fényével. Majd ha jobb idő lesz csinálok még képeket.

elemlampa.blog.hu

(#12310) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#12308) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Mi a különbség a sima és az Off topik között?
Mert még soha nem használtam .
Előre is köszi a felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#12311) kowik válasza M_o_g_y_i (#12308) üzenetére


kowik
tag

Nekem új volt az infó. Szerintem helye van itt is. :K

(#12312) Laci4 válasza Zsolt74 (#12310) üzenetére


Laci4
senior tag

Pl. az, hogy látványra, így néz ki mint ez a hsz.
Ki van szürkítve, hogy kicsit elvesszen az ON topik hsz-ek között.
A topikhoz nem szorosan kapcsolódó hsz.eket szokták OFF topikba rakni.
Lehet szabályzat is kitér erre, de már olyan rég olvastam.. anno amikor regisztráltam :B

Amúgy anno mintha én is írtam volna.. de lehet csak akartam.
Én is meglepetésként tapasztaltam. (igaz, első külföldi rendelésem volt..)

Nagyon pozitív kis figyelmesség! :R

[ Szerkesztve ]

(#12313) Zsolt74 válasza Laci4 (#12312) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ok köszi a felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#12314) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Az infó az tuti hasznos sokaknak, csak OFF -ban is elmenne. :U Mindegy, hagyjuk... :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12315) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

erre tud valaki tippet adni?

[link]

(#12316) Zsolt74 válasza arnyekxxx (#12315) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Kaidomain- os KD 8x7135 -ös driver ami jó lehetne neked, mert 2 módosra is be lehet állítani.

Zsolt

(#12317) Oracle


Oracle
senior tag

Hali

Ajánlanátok jóféle 18650-es akksit ami nem túl drága, meg melyik oldalról érdemes rendelni eddig általában dx-ről rendeltem. :) és töltő is kéne hozzá :D

Ez megbízható? [link]

[ Szerkesztve ]

(#12318) arnyekxxx válasza Zsolt74 (#12316) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi!

(#12319) Zsolt74 válasza arnyekxxx (#12318) üzenetére


Zsolt74
senior tag

8 érintkező össze illetve szét forrasztásával lehet a módokat változtatni(olyan mit amikor a számítógépet jumper-rel állítgatod)
Meg lehet azt is csinálni hogy ne legyen memória, ilyenkor mindig a beállított fényerőrol indul a lámpa.

Zsolt

(#12320) Dongatto01 válasza Oracle (#12317) üzenetére


Dongatto01
tag

Szia.Szerintem ár/érték arányban [ez] a legjobb vétel.Töltővel kapcsolatban keresd M_o_g_y_i fórumtársat ö nagyon jó áron kínál megbízható [Nitecore I4]-es töltőt :K

[ Szerkesztve ]

(#12321) Magnat válasza Oracle (#12317) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én a lángnyelves Trustfire alá nem mennék:

Van a DE-nél olcsóbb hely is, de sajna most nincs időm utánanézni, a kollégák biztos segítenek :)

Szerk: a kolléga által is linkelt Pana (illetve a Sanyo is) még jobbak persze.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12322) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Ultrafire C8-as lámpám. És az lenne a kérdésem hogy a menetet - O gyűrűt mivel kenjem be? Mert ugye nem szoktam szétszedni, mert teljesen jó a hőelvezetése, egyedül csak az elemszorítót tekerem le, amikor ugye töltenem kell az akksit benne.

És ugye amikor tekerem rá, most már nyikorgó hangot ad ki. Topicba kerestem de igazából jópár hsz-t láttam amibe az volt hogy "bezsíroztam" a meneteket. Ez pontosan mit takar? Milyen zsírt használtok a menetre illetve a gyűrűre?

Arra gondoltam még hogy van itthon WD-40, fújok rá 1 rongyra és a menetet úgy áttörlöm. Esetleg más ajánlott megoldás?

Köszönöm :R

(#12302) PHM

Köszi :R

Közbe este negyed 12-kor az egyiket feltöltötte, a másik még piros volt, így kivettem a francba. De az egyik 4.18V-on állt, a másik akksi meg ami végzett 4.19V-on. Szóval már nem töltött volna sokat a másikon sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12323) d4d válasza jozsi252 (#12322) üzenetére


d4d
tag

Jetbeam MG20

ha még jobbat akarsz,
Nyogel 760G (5g,10g,25g)

vagy itt is van belőle, 28g-os, ekkora mennyiség rengeteg lámpához elegendő

elemlampa.blog.hu

(#12324) M_o_g_y_i válasza jozsi252 (#12322) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az OXETT A2 vált be nekem a legjobban. :K Olcsó, jó, beszerezhető itthon is.
Sűrűbb, mint amit kínából rendeltem régebben.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12325) jada00 válasza d4d (#12309) üzenetére


jada00
tag

Köszönöm! A Fenix-nek koncentráltabb a fénye ahogy nézem, a BS meg jobban szórja. Ha lesznek újabb fotók , várom őket! :R Üdv

(#12326) korn válasza jozsi252 (#12322) üzenetére


korn
aktív tag

Körömvirág krém, ennél jobb nem kell, és még az illata is kellemes lesz a lámpának ;)

(#12327) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Tegnap kaptam a paypal-tól egy 15$-os Ebay kupont.
Rendeltem is egy Ultrafire C8 as lámpát.
Ingyen tökéletes.

Zsolt

(#12328) jozsi252 válasza M_o_g_y_i (#12324) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a tippeket mindhármotoknak :R

Rendelni külön nem szeretnék, így marad ez az OXETT A2 illetve amit korn ajánlott a körömvirágkrém. Erre kíváncsi vagyok nagyon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12329) ronati


ronati
tag

A FastTech-en van most kedvezményre kód? Ha valaki tudja, megköszönöm,ha jelzi.

(#12330) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

U.az, mint eddig. :K

BLF

Lámpás ill. sport cuccokra 5% a kedvezmény. :))

Az L2-nél 2$ jött le, abból kértem az extrábbik csomagolást. :D

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12331) Oracle válasza Magnat (#12321) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

Dongatto01-nak is

Honnan érdemes akkumulátort rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#12332) ronati válasza M_o_g_y_i (#12330) üzenetére


ronati
tag

Köszönöm a választ! Lámpás vásárlásnál, már nekem is adta a kedvezményt. Most nem azt rendelek, és nem engedett az árból. Akkor már tudom miért.

(#12333) M_o_g_y_i válasza Dongatto01 (#12320) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Köszi a "reklámot"! :R
Volt-e már teszt az L2-vel? :U
Az enyém (az L2 test) még nem jött meg, pedig tolnám bele az XM-L2 LED-et...

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12334) Dongatto01 válasza Oracle (#12331) üzenetére


Dongatto01
tag

amit linkeltem onnan nyugodtan rendelhetsz,és általában 2-3 hét alatt meg is ékezik :K

(#12335) Dongatto01 válasza M_o_g_y_i (#12333) üzenetére


Dongatto01
tag

Egyszer kipróbáltam összehasonlítottam az STL V2-vel igaz nem volt túl jó idő de engem meggyőzött szerintem erősebb a fénye meg messzebb is képes világítani,most kint vagyok Németbe de amint lesz rá időm és az idő is jó lesz rakok fel képeket is :K

(#12336) M_o_g_y_i válasza Dongatto01 (#12335) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Távolság-tesztet nyomhatsz majd! :DDD :R
Most jut eszembe én rendeltem 1C-s XM-L2-t is, inkább majd azt fogom beleépíteni. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12337) PartyShan válasza Dongatto01 (#12335) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ezt jó olvasni, az enyém is úton van már, ha minden jól megy jövő héten hozza a postás :)

(#12338) Gibbs


Gibbs
csendes tag

Jó estét az Uraknak!
Elnézését kérem mindazoknak, akikkel a márc. 20-i esti beszélgetésem, megszakadt, illetve akiknek azóta sem válaszoltam, de gyenge számítógépes ismereteim mellett a gépem hardwere is megadta magát. Ez a gép egy Isten csapása.
(Nemrég múlt 3 éves, eddig kétszer cseréltek benne LCD kijelzőt és háromszor LCD kábelt, az akkuja egy évet sem bírt ki, tavaly a hálózati tápegysége is tönkre ment. Most megint a kábel ment tönkre, de a szakik azt javasolták, hogy ne vegyek bele 12eFt-ért, hanem dobjam ki az egész gépet és megforrasztották a régi kábelt. Ma kaptam vissza, de már tapasztalom, hogy megint elkezdett villogni a kijelző). Kell vennem egy másik gépet.

(#12339) peter889 válasza M_o_g_y_i (#12076) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a tippeket. :R Már kezdenek elmélyülni az ismereteim a lámpák világában. :)
A belinkelt fasttech-es lámpának a formája nem tetszik, a lightmalls-os jónak tűnik, viszont csak 4.2 voltos. Jó az, ha csak 4.2 voltos és nem 8.4?

Ezt is nézegettem, erről mi a véleményed?
Ennek van 3 erősségi fokozata is a villogáson kívül. Ráadásul aranysárga a pereme->jobban lát6ó napközben.

(#12340) M_o_g_y_i válasza peter889 (#12339) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem mindegy lenne, hogy 4,2 v. 8,4V-os, az utóbbi fénye tovább egyenletes, a 4,2V-os hamarabb "letérdel", csökken a fénye az akksi merülésével (gondolom, mert kézi lámpáknál is így van :K).
Ez az "árány" perem/karima ha tetszik Neked, akkor jó, hidd el SENKI nem fogja jobban látni emiatt a bicajt. :(
Tekerd körbe reflektív szalaggal (narancs v. neonsárga színűvel) azt tényleg észrevenni kicsit jobban. ;)
A 3 fokozat viszont jó dolog. Bár nekem mindegy lenne, tuti másik driver kerülne bele! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12341) korn


korn
aktív tag

(#12342) pigsty válasza pigsty (#11745) üzenetére


pigsty
aktív tag

Szervusztok, elnézést, ha megint írok, erre az előző válaszomra tudtok röviden valami megnyugtató választ? :) persze olvasgatonám a topicot, csak idő, idő :) talán az akku kérdés ami érdekel igazán.

Szép napot!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#12343) PHM válasza pigsty (#12342) üzenetére


PHM
addikt

Normális 18650-es akkut vegyél inkább. A lámpához kapott nem az.
Olyat, amire az van írva, amit valóban tud. (2500-3400 mAh)
Lángnyelves Trustfire például, de van több használható akku.
Magában az akkuban akkor van védelem, ha "protected".
Ez elvileg mind a túltöltést, mind a mélykisütést meggátolja.
Személy szerint megbízható külső töltőt is vennék.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12344) jada00 válasza korn (#12341) üzenetére


jada00
tag

Ez az a CSALÓ???? akitől nem szabad vásárolni? :F

(#12345) jada00 válasza pigsty (#12342) üzenetére


jada00
tag

Csak minőségit vegyél!

(#12346) kowik válasza pigsty (#12342) üzenetére


kowik
tag

Egy akkus lámpába TF3000 vagy SANYO 2600.

(#12347) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Jött egy ilyen driver, "élőben" egyáltalán nem ilyen gáz a kidolgozása, mint a képen. :N
Sajnos most nem tudom kipróbálni, még nincs olyan lámpatest kéznél, ami ennyi áramtól keletkező hőt el tudna vezetni. Esetleg egy bordán ki tudom tesztelni, hogy bírja-e az XM-L az 5A-es áramot. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12348) pigsty válasza PHM (#12343) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, a LGDAS31865 milyen karakterisztikájú szerintetek? Ezek az ajánlott akkuk sok (zseb, kézi)lámpához kompatibilisek? Lehet, veszek komolyabb zsebilámpát... valamikor.

NiMH-val volt régebben több "besülésem" hogy bedőltem a marketinges számoknak - ceruza, AA akkuk végül már 2700 mAhal is kijöttek, de hamarabb lemerültek a vékonyabb belső rétegek miatt, mint egy jól összerakott 1800-2000maH-s normál, a recyckloról nem beszélve - mikor régi zsebilámpám+fényképezőm volt, a Li technológiát nem ismerem, milyen (címkére ráírt) kapacitások a reálisak...

így még nem puhatoltam ki, mennyi C-vel ajánlatos tölteni, a hosszú életért, azt érzem, NiMHnál az ilyen 1 órás gyors löketek nem jók, nem lesz 100%ig szerintem tele. Így nem tudom, a túl hosszú, mostani akku 5-8 órás töltése mennyire jó másik végletként (a gyors töltőkhöz képest.) Ja igen, a akkut most a lámpán keresztül is lehet tölteni. Szóval milyen töltő ajánlott hozzá?

a lámpához adott akku sem rossz, teljes fényerőn kb 3-4 óráig megy, én inkább félerővel viszem, az talán 6-8 órát kibír, de sosem "egyben" merítem le, hanem este pár percig, fél órát világítok max. Naponta, de hetente biztosan használom a lámpát, szóval a pihenés téma kevésbé érdekes.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#12349) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

A külföldi netes áruházakból rendelt 10 ezer forint érték alatti lámpák után gyakorlatilag nem kell fizetni vámot és Áfá-t?
Az áruházak automatikusan ajándék-ot írnak a csomagra, hogy ne adózzon és áfázzon? A tényleges áruértéket írják rá, vagy attól kevesebbet?
Nemrég az ebay-ről rendeltem egy 6 ezer forint értékű cuccot és az eladó kisebb értéket írt rá, mint amennyiért vettem.

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12350) peter889 válasza M_o_g_y_i (#12340) üzenetére


peter889
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.