Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) zoli03 válasza peter889 (#12349) üzenetére


zoli03
őstag

22 EUR felett kell vámot fizetni, nem 10000 HUF felett. Attól, hogy ajándékot írnak rá, ugyanúgy kell rá ÁFA-t fizetned (vámot elég magas érték felett kell csak). Általában kevesebbet írnak rá, de pl eBay-en is van, hogy a valósat írják rá. De teljesen mindegy, amekkora csomagban jönnek a lámpák, szinte biztos, hogy nem kell rá semmit fizetned. Még a nagyobb lámpák, a TR-J18, a TK75 is átcsúsznak általában. Bár ha már akkut meg töltőt is rendelsz hozzájuk, akkor megfoghatják (volt már rá példa). Ilyenkor érdemes külön csomagban rendelni.

(#12352) Zsolt74 válasza zoli03 (#12351) üzenetére


Zsolt74
senior tag

22 euro felett áfá-t kell fizetni ami 27% és ha jól tudom akkor talán 120 vagy 150 eurótól kell vámot fizetni,ami 5% körüli, ha ajándékként van küldve a csomag.
Ha nem ajándékként akkor nem tudom hogy mennyi a vám.
Ha valamit rosszul tudok akkor javítsatok ki.

Zsolt

(#12353) hzsolee válasza peter889 (#12349) üzenetére


hzsolee
őstag

Bocs, de a link gomb valamiért nem akar működni...
http://www.nav.gov.hu/data/cms201683/postaforgalmi_tajekoztato.pdf

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12354) jozsi252


jozsi252
veterán

Valószínű hogy fogok rendelni iPhone-omhoz pár dolgot. Kábel, dokkoló, stb.. Na most ezek 22 eur fölött vannak. Mit csináljak hogy külön csomagba jöjjön mindegyik?

Elég ha külön külön rendelem meg a dolgokat, és ugye egyesével fizetem ki őket? Vagy csak akkor rendeljek ha már az első pakkom megkapta a tracking numbert? Mert annak ellenére hogy külön külön rendelem meg őket, lehet rá esély hogy belepakolnak mindent 1 csomagba nekem? Amit ugye elszeretnék kerülni. Vagy pedig nyugodtan rendeljem meg egymás után a dolgokat, mert minden egyes rendelést külön csomagba adnak fel?

iPhone 13 Pro Max

(#12355) Cyborg válasza jozsi252 (#12354) üzenetére


Cyborg
őstag

Az a biztos, ha vársz 1-2 napot a rendelések között, vagy amíg nem jön e-mail, hogy postázták az előző csomagot.

(#12356) Magnat válasza jozsi252 (#12354) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kekeckedni akarok, de ennek mi köze a topikhoz? Van külön netes rendelésekkel foglalkozó topik, ráadásul ott még releváns választ is nagyobb sansszal kapsz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12357) jozsi252 válasza Cyborg (#12355) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Magnat

Azt elfelejtettem beleírni a hsz-embe hogy a fasttech-ről rendelnék, sry :B És mivel innen sokan rendelnek arról az oldalról, esetleg van tapasztalatuk ilyen dologgal kapcsolatban, hogy több csomagot hogy érdemes megrendelni, hogy mindenképp külön kapjam meg őket, ne pedig 1 csomagba rakják be.

iPhone 13 Pro Max

(#12358) peter889 válasza jozsi252 (#12354) üzenetére


peter889
őstag

(#12351) zoli03, (#12352) Zsolt74, #12353) hzsolee,
köszönöm az infókat, én akkuval+töltővel fogok rendelni egy ilyesmi lámpát, 6-8 ezer forint értékben.
Ha a 22 EUR-t tartani akarnám, nagyon ki kéne centizni és csak az ebay-ről rendelhetnék, mivel ott kicsivel olcsóbb.

Ez akkor elég nagynak számít, hogy megfogják?
Ha külön rendelném, összesen többe kerülhetne.
Ismerem a szabályokat, nem is az érdekel, hanem hogy hogyan érdemes a szabályokat megkerülni. (Ha 2-3 EUR után járó adót nem fizetem, még nem a világ.)

Ha ajándékot írnak rá, 45 EUR-ig áfa-és vámmentes. Kérdés, mennyire veszik figyelembe a vámnál az ajándék megjelölést.
Ezeknél az áruházaknál hogyan vannak ezek a dolgok: fasttech.com, ledsupermall.com, lightmalls.com?
Kinek mi a tapasztalata?

(#12359) Kapagep


Kapagep
csendes tag

Sziasztok!
Több lámpát is rendeltem már xm-l t6 leddel, sőt külön emittert is, de 560mA körülinél többet egyik sem tudott direktben hajtva se. Nitecore 2600mAh 3.7V 9.6Wh és samsung ipari akkuval se. Lehetséges hogy mind egytől egyig hamis xml-t6? Nagyító alatt jónak tűnik pedig , a csillagon XML felirattal.

Umityilini

(#12360) M_o_g_y_i válasza peter889 (#12358) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nyugodtan rendelj, nekem még 45-50$ értékig sosem volt sarc. :N
Ha esetleg valamiért mégis rárakják az áfát (nagyon kicsi az esély rá), legalább nem egy kompromisszumos lámpád lesz, hanem amit szívesen fogsz használni. Nem lesz az az érzésed, hogy jó-jó, de a másik mégiscsak jobb lett volna...
:U 35$ felett már elég jó lámpákat kapsz. Ugye az akksi-kérdés még a jövő zenéje. :DD

(#12359) Kapagep: nem a LED, hanem az azt vezérlő elektronika határozza meg, hogy mennyi áramot kapjon. Esetleg még a multimétered is tévedhet, azt vedd figyelembe!

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12361) jozsi252 válasza peter889 (#12358) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem volt most 1 rendelésem fasttech-ről és ha jól látom akkor a képen a gift van bejelölve. 1 dollárt a PayPal nekem most 247,5 forinton váltott át ( hát nem kevés :((( ) . De mivel a lámpa amit rendelsz nem egy nagy darab, így várható hogy szerencséd lesz, főleg ha gift-et jelölik be a csomagon.

A termékek nagyrésze át tud csúszni a vámon, egyszerűen annyi csomag jön be, hogy nem tudják mindet ellenőrizni.. . Amúgy az adó 27%. Szóval ha esetleg fent akadna akkor a 7800 ft-os lámpádra kb 2100 ft adót kell fizetni. De szerintem ne parázz, át fog csúszni.

iPhone 13 Pro Max

(#12362) Kapagep válasza M_o_g_y_i (#12360) üzenetére


Kapagep
csendes tag

Írtam is hogy direktben hajtva, a meghajtó kiiktatva, és csak az emittert. Ezért fura ez a kis áramfelvétel, labortápom még nincs kész, de ha azzal is csinálja akkor csak a led lehet hamis vagy fene tudja már.
Ja és nem sokkal erősebben világít mint a Cree Q3-as lámpám.

[ Szerkesztve ]

Umityilini

(#12363) korn válasza Kapagep (#12362) üzenetére


korn
aktív tag

nem hallottam még hamis cree ledről, szerintem vagy az akksival vagy a multiméterrel van a gubanc
Fel vannak töltve az akksik? Milyen multiméter, milyen vezetékkel mérsz? Hová dugod a mérővezetéket a multiba?

[ Szerkesztve ]

(#12364) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Hali!
Csináltam egy kis videot a problémámról: vibrál a fénye az Ultrafire 501B-nek, és levált low módba teljesen feltöltött akkuval.
A videó elején lehet látni, hogy "hidegindítás" után pislákol a fénye. Utána elkezdek módokat váltani, és néha becsúszik egy hiba, leugrik low módba. 0:35-nél ezt jól lehet látni. Rávágok párat, és utána tökéletesen működik, akár órákig. Ütögetéstől egyébként nem szokott helyre jönni, de ha kicsit letekerem a kupakot, majd vissza, akkor már hiba nélkül indul. Mi lehet a probléma?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12365) M_o_g_y_i válasza Kapagep (#12362) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Azon átsiklottam... :DD

(#12364) Tomi_Sci: nemrég volt a kezeim között egy lámpa, ami "random módon" hol világított rendesen, hol pedig vibrált, el-elaludt kis időre. Addig gondolkoztam, hogy mi is lehet a baj, hogy végül átforrasztottam a drivert. Az egyik SMD kondi körömmel lepattintható volt. :Y Újraforrsztás után tökéletesen üzemelt, azóta is jó. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12366) amargo válasza peter889 (#12358) üzenetére


amargo
addikt

A $160 lámpámat se fogták meg a vámon, ez persze nem jelenti azt, hogy mindig így történik.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12367) peter889 válasza amargo (#12366) üzenetére


peter889
őstag

(#12360) M_o_g_y_i, (#12361) jozsi252, (#12366) amargo, köszönöm az infókat, már nyugodtabb vagyok. :R

Ha mégis 22 EUR feletti értéket írnának a külső dobozra és nem küldik ajándékként, akkor biztos, hogy kell fizetnem áfát, vagy csak akkor ha a vámnál kiszúrják?

[ Szerkesztve ]

(#12368) PHM válasza peter889 (#12367) üzenetére


PHM
addikt

Csak ha kiszúrják, amire elég kicsi az esély.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12369) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Nagyon nagyon szemezek a Trustfire A8-al!
itt találtam külföldis leírást is :D
[link]
Ilyen lámpája senkinek sincs?
Többek között azért gondoltam rá,mert külsőre tetszik,T6 led van benne (azt hiszem sehol nincs olyan amibe újabb lenne),egy 26650-es aksival meg biztos jó sokáig bírja...Kocsiban a kesztyűtartóban elfér,bár igaz,van tőle kisebb.
A felsorolt számok a módoknál nem igazán mondanak nekem sokat....
Vélemény?

(#12370) M_o_g_y_i válasza ólomlábú (#12369) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nincs vélemény. :N :DDD
Ha tetszik, vedd meg! :K ;)
Nem egy "fotonágyú", de pont a kicsit alul-hajtás miatt kevésbé melegszik, és a max. fokozatot gondolom úgyis keveset használnád ilyen célú felhasználásnál. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12371) ólomlábú válasza M_o_g_y_i (#12370) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Hát konkrétan arra gondoltam,hogy esetleg ugyan ezzel a külsővel,vagy tulajdonsággal van e esetleg jobb az árkategórián belül?Convoyban találtam ami hasonló design,de az meg már kicsi.
A TR-j12-őt is maxon használom.
Az sos,meg a villogó mód számomra full értelmetlen,haszontalan dolog,na majd pont egy lámpa sos villogására fog valaki segítséget küldeni bárkinek is :D :D :D

(#12372) Cyborg


Cyborg
őstag

[Ultrafire-3xCree-Xml-T6-5-Mode-2000Lm] - Vmi Skyray King féle, csak 5 módos, de se rendes név, se pontos méret.

(#12373) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Többen írtátok, hogy az ebay-ről nem érdemes rendelni, mivel nem megbízható, ellenben vannak a netes áruházak (pl.:www.fasttech.com, www.ledsupermall.com, www.lightmalls.com) , és inkább onnan javasolt vásárolni.

Nézegettem a fej- és biciklilámpákat. És láthatóan teljesen ugyanazokat árulják az ebay-en, mint a a netes áruházakban. (Ugyanaz a gagyi kínai kivitelezés 6-8 ezerért, fejre, biciklire felgumizni(!) kell.)

A ebay-en sok paramétert kedvezőbbnek tüntetik fel, de attól még teljesen ugyanazoknak látszanak. Ha több hirdető hirdetését átnézzük ugyanazon cuccnál, kibukhat a ferdítés is.
Az ebay-en szép számmal vannak olyan eladók, akik sok, vagy akár tíz éve is eladók. A visszajelzések is olvashatók - nem tudom ilyen van-e a netes áruházaknál?
Ráadásul az ebay érezhetően olcsóbb.
Ugyanakkor a netes áruházakban semmivel sem részletesebb a termékleírás, pl. 7-8 ezer forintos árkategóriában nem árulják el a tartozék akksi kapacitását - azaz elhallgatják (inkorrektek) - (az ebayen pedig behazudják a dupláját.)

Mindezek ellenére úgy gondoljátok, hogy inkább megéri 20%-os felárat fizetni egy netes áruházban? Ha igen, mik lennének a mellette szóló érvek?

Köszönöm, előre is.
-----
(#12368) PHM, :R

[ Szerkesztve ]

(#12374) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Fenix RC40 :Y

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12375) jada00 válasza M_o_g_y_i (#12374) üzenetére


jada00
tag

:Y Vajon milyen aksik vannak benne? Azt látom, hogy 18650es, de milyen? :F :U

(#12376) ólomlábú válasza M_o_g_y_i (#12374) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Ehhez már kell egy hordár is... :DD :)) ,de legalább egy bőrönd.

(#12377) dokiki


dokiki
csendes tag

Sziasztok,

mostanában kissé lemaradtam a lámpákról.Valaki tudna ajánlani egy lámpát a manafontról,ami jobb,mint a UF C8 SMO?Olyan kellene,ami min 2,5 A-en megy,1x18650, XML, és jobb,mint a C8. Max 10eFt-ig

[ Szerkesztve ]

(#12378) d4d válasza jada00 (#12375) üzenetére


d4d
tag

6db 2600mAh-s BAK C18650CC akksi van benne

Sanyo UR18650FM vs BAK C18650CC
2A, 3A, 5A

elemlampa.blog.hu

(#12379) Cyborg válasza M_o_g_y_i (#12374) üzenetére


Cyborg
őstag

[Fenix RC40] - 370USD, vegyétek-vigyétek:)

(#12380) Magnat válasza peter889 (#12373) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

sztem ankább ízért érdemes lámpás oldalakról vásárolni, mert a lámpáknál fokozottan megfigyelhető az a jelenség ami más Kínából rendelt cuccoknál is (de ott sokkal kevésbé), h soxor a külső hasonló v ua mint egy másiknál, de a belső totál más. Jó példa erre az 501b, amit gyakorlatilag az összes féle leddel és driverrel meg lehet kapni:

[link]

Ha ebayről veszel vmit egy ismeretlen eladótól, sokkal nagyobb a sansza, h nem azt fogod kapni amit rendeltél (vagy szimplán fel sincs tüntetve pl h a driver mennyi áramot enged rá a ledre), míg ha itt a fórumon vki azt mondja, h az innen és innen rendelt 501b tényleg 2.8A-s driverrel jött, akkor erősen valószínű, h onnan rendelve más is azt fogja kapni.

És akkor még nem is beszéltünk a konkrét csalókról, akikkel szintén sanszosabb az ebayen összefutni...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12381) Zsolt74 válasza dokiki (#12377) üzenetére


Zsolt74
senior tag

10000ft-ért már 3 ledes lámpákat is lehet kapni.
1 ledes lámpa nem lesz sokkal erősebb a c8 nál még a drágák sem.

Zsolt

(#12382) jada00 válasza d4d (#12378) üzenetére


jada00
tag

Köszi!

(#12383) Magnat válasza Magnat (#12380) üzenetére


Magnat
veterán

"sztem ankább ízért" - helyesen: sztem inkább azért. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12384) dokiki válasza Zsolt74 (#12381) üzenetére


dokiki
csendes tag

Ja,erre tippeltem én is.Gyereknek kell,virítani akar az osztálykiránduláson.A 3 ledes szerintem már nagy.

http://www.manafont.com/product_info.php/skyray-stlv3-xml-t6-led-modes-flashlight-186502x16340-p-7348
erről vkinek infoja?

C8 SMO-t melyiket érdemes venni,mert van már millió fajta,melyik megy maxon?Elég egy 3 módos is akár.Hi-Lo-Strobe (akár strobe nélkül is)

(#12385) amargo


amargo
addikt

Hi mi a véleményetek erről?
Pure Energy USB ECO töltő + 2dbAA akku

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12386) M_o_g_y_i válasza amargo (#12385) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Hagyd... :o
Eneloop AA akkuk és valami jóféle töltő kell hozzá, nem ilyen "öszvér" cucc. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12387) jada00 válasza dokiki (#12384) üzenetére


jada00
tag

C8 Best Buy

Még ez is jó!

(#12388) M_o_g_y_i válasza jada00 (#12387) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az utóbbi a best buy, az első az inkább ultimate... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12389) amargo válasza M_o_g_y_i (#12386) üzenetére


amargo
addikt

Oks, köszönöm! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12390) jada00 válasza M_o_g_y_i (#12388) üzenetére


jada00
tag

Ok ok! :)

(#12391) dokiki válasza M_o_g_y_i (#12388) üzenetére


dokiki
csendes tag

Na akkor melyik a jó?
Én az elsőre szavaznék,mert mélyebb a refije.Tuti 2,5-3 A körül megy?
Az első shoptól rendelt már valaki,mennyi a szállítási idő?

(#12392) Zsolt74 válasza jada00 (#12387) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez,a c8-as amit linkeltél ,30$-ért kicsit drágának tartom.

Zsolt

(#12393) jada00 válasza Zsolt74 (#12392) üzenetére


jada00
tag

Lehet, de ez a legjobb!!!

dokiki: az egész pontosan 3.04A-ral van hajtva, ebben van a legjobb driver!!! a másik meg 2.8A-ral, az se rossz! :U

[ Szerkesztve ]

(#12394) M_o_g_y_i válasza dokiki (#12391) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

2x nem jobb a másiktól. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12395) Zsolt74 válasza jada00 (#12393) üzenetére


Zsolt74
senior tag

4$ a 3,04A-es driver ,a 2,8A- es is szinte ugyanannyiba kerül ,igaz hogy más a reflector is benne de max 5$ lehetne a külöbbség a kettő között.

Zsolt

(#12396) szbalogh


szbalogh
őstag

SOS
Egy C8 lámpát ígértem valakinek de oda kellett adnom rokonnak mire az érdeklődő bedurcizott.
Akinek van egy nélkülözhető C8 pilácsa beajánlanám nála az illetőt.
Köszi a presztizsmentő segítséget :R

Nick: HE_Storm

(#12397) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Van egy UF 980 L lámpám (ilyen: [link] ). Szeretnék mellé/helyette egy erősebb thrower lámpát.
Milyet érdemes venni? Illetve 1 vagy 3 ledes lámpával érek el jobb hatást távolságra? (árban úgy 40 dollár körüli érdekelne, de ha drágább az is érdekel, legfeljebb halasztom a vásárlást.)

[ Szerkesztve ]

(#12398) Cyborg válasza #88920576 (#12397) üzenetére


Cyborg
őstag

Smallsun ZY-T08 - Ennél messzebb nem sok olcsóbb 1/3 ledes világít. Ez olyan 40-50.000cd körül tud.

A hosszabb lámpák közül a TR-J12 és a TR-J18 a népszerű erre felé, ezek is olyan 20.000cd körül tudnak 60-70 Dollárért.
A Skyray King olyan 20.000-et tud 50 Dollárért, a Blackshadow Terminator(4 ledes) olyan 50.000-et, de az már 115Dollár.
A nevesebb márkák meg még drágábbak, A SWM T60CS-vel indulnak 165Dollártól, és határ a csillagos ég(370Dollár a Fenix RC40 :)).

A márkásabbak közül, távolságban szerintem a Fenix TK75 a bestbuy a maga 90.000-es cd értékkel (600méter körül tud, de Nekem megvilágított egy 800méterre lévő fehér épületet is). Igaz, 177USD(de talán picivel olcsóbban is hozzá lehet jutni), de a nagy távolság mellé tisztességes szórt fényt is kapsz, és prémium minőséget.

Minden a rászánt pénzen múlik, ha megmondod a konkrét összeghatárt, talán könnyebben tudunk segíteni:)

...nyilván a fentebb linkelt lámpákból is lehet találni olcsóbb verziót, de most hirtelen ezeket linkeltem, hogy legyen választék.

[ Szerkesztve ]

(#12399) Cyborg válasza Cyborg (#12398) üzenetére


Cyborg
őstag

Hopp, közben ár is került bele a hsz-be.
...akkor a lista 99%-a kilőve:)

40-ért csak T08 lesz Neked jó, az UF980 is olyan 20.000 körül tudhat max, uh a King nem fog messzebb világítani, max jobban terít, a többi lámpa meg árban esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#12400) Zsolt74 válasza Cyborg (#12398) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Skyray King -et 38$- ért meg lehet venni.

Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.