Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) #67544576 válasza M_o_g_y_i (#13900) üzenetére


#67544576
törölt tag

Jó, hát akkor próbáld meg mi történik, ha oda beírod! ;)
Ott a szám, írd be! :U

(#13902) zoli03 válasza #67544576 (#13901) üzenetére


zoli03
őstag

A szám jó, de szerintem még nem regisztrálták (bár már elég sok idő eltelt).

(#13903) vadasz30.06


vadasz30.06
csendes tag

Üdv!
Xp-g2 ledet szeretnék dedómolni.Melyiket ajánlanátok: 2B vagy a 3C?Vadászatra kéne.

(#13904) jozsi252


jozsi252
veterán

BLF weboldala nektek is néha szarul jelenik meg?

iPhone 13 Pro Max

(#13905) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdv!
Visszafogok olvasni, de addig is, 18650 akkukhoz milyen külső töltő ajánlott?
Most a lámpához adottat használom, ill használnám, az olcsó műanyag kialakítás a vezetéknél eltört. Ő 500mAh-al tölt, a ráírás szerint. Vettem bontott akkut (2000mAh), ami tovább bírja a gyári akkunál, viszont akár 10 órát is töltheti a töltő. Van, ami egy picit 1-3 órát rövidíti a töltést? Mi ajánlott? Amúgy a topicon láttam 4000mAh-s akkut, tényleg annyit tud? Azzal a jelenlegi "50W"-s lámpám szerintem egész nap elmenne, akár teljes fényerőn is.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#13906) Ádyka


Ádyka
őstag

Csináld meg azt a töltőt nem nagy durranás.
Hagyd a 4000 mAh-s akkut. Én most találkoztam az abszolút világcsúccsal. 6800 mAh és 32 gramm. El lehet képzellni. Ha kell 300-ért a tiéd lehet, ha szereted a nagy számokat. ;]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#13907) PHM válasza Ádyka (#13906) üzenetére


PHM
addikt

6800 mAh? :Y
Adok érte 2db 3800-ast. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13909) zoli03 válasza kinaicuccok (#13908) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyen formájú ellenállást még nem láttam. De mindegy, mert az ellenállás is fűt, nem lennél vele előbbre.

(#13910) kinaicuccok válasza zoli03 (#13909) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Hát igen, azért írtam hogy ellenállás félét, bár gha nem fűt annyira akkor még mindig beljebb vagyok. A driverbe is gondolom ellenállás van.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13911) PHM válasza kinaicuccok (#13908) üzenetére


PHM
addikt

Kis helyreigazítás: a kapacitás mértékegysége mAh, azaz millamperóra.
A mA az áramerősség mértékegysége.
Ezen kívül a lángnyelves TrustFire akksinál egy helyen elírtad a kapacitást,
véletlenül bekerült egy "0" is a végére.
Az UltraFire akkut szétszedhetnéd, ha van kedved.
Van egy olyan gyanúm, hogy nincs is benne védelem, csak 1 kamu lap.
Valami nem stimmel szerintem a kapacitás mérés körül.
A 14500-as lítium akkuknál a 850 mAh egy jó kapacitás.
Nem értem, hogy vehetett fel a gagyi akku is ennyi töltést, holott jóval
gyengébb a márkás társánál. Ez elméletileg csak akkor lehetséges,
ha nagy az akku önkisülése. Az viszont lítium akkunál már régen rossz.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13912) jozsi252 válasza kinaicuccok (#13908) üzenetére


jozsi252
veterán

" nem mindegyiknél valós a 850 mA-es feltöltés"

Itt arra akarsz célozni hogy amikor feltöltötted az akksit akkor a végén 850mAh-t jelzett ki, hogy annyi ment bele? Ebből nem tudod megállapítani hogy valójában mennyi a valós kapacitása az akksinak. Azt ugyebár úgy tudnád hogy mennyit tud belőle kisütni a töltő. Az a 850mAh szerintem inkább olyan 700 környéke.

Közben megkerestem, és valójában így van ahogy mondtam. A 14500-as lángnyelves akksinak a valós kapacitása olyan 700-740mAh, attól függően mennyivel sütöd ki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13913) kinaicuccok válasza PHM (#13911) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Szuper, köszönöm a kiigazítást, javítom is! :) (konzekvensen rosszul írtam)
Az ultrafire aksi még húzza, arra pont jó hogy ritkán használt lámpába elmenjen de ha lesz ilyen halott aksim akkor szétszedem és megírom!
Köszönöm még egyszer!

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13914) kinaicuccok válasza jozsi252 (#13912) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Köszönöm, tényleg így van. Sajnos a töltő kisütni nem tudja. Ennek is örültem hogy sikerült beszereznem.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13915) jozsi252 válasza kinaicuccok (#13914) üzenetére


jozsi252
veterán

A 700mAh környéke teljesen jó érték egy ilyen akksitól. A márkásak olyan 800mAh körül tudnak, attól függően mennyivel sütöd ki.

Értsd úgy hogy a lángnyelves tud 1A-es kisütés mellett olyan 720mAh-t a márkás Keeppower Sanyo cellával olyan 810mAh körül. Szóval tényleg nem nagy a difi. Viszont árba a márkás már dupla annyiba kerül.

iPhone 13 Pro Max

(#13916) tjano8 válasza jozsi252 (#13915) üzenetére


tjano8
csendes tag

És tudna linkelni valaki ebbe a kategóriába olcsó , de "már elmegy" besorolású akksit? ebayről ez egy elég olcsó,érdemes erre költeni? (egy olcsó töltő se ártana)...

itt nem hazudnak akkorát (csak 900ma van elvileg ráírva...)

[ Szerkesztve ]

(#13917) d4d válasza jozsi252 (#13915) üzenetére


d4d
tag

14500-as akksik tesztje (2A)

AW, Keeppower, Intl-Outdoor, Ultrafire, Trustfire (lángnyelves), Nitecore

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#13918) zoli03 válasza kinaicuccok (#13908) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a LCD kijelzős töltőt be tudnád linkelni, hogy melyik az?

[ Szerkesztve ]

(#13919) kinaicuccok válasza tjano8 (#13916) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Nem tűnik rossznak, de kell majd egy US/EU átalakító amiből normálisat nehéz venni és macerás lesz mindig kihúzni. Ha lehet EU-s dugóval keresd.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13920) kinaicuccok válasza zoli03 (#13918) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Egyik

Másik

:)

Az elsőt használtam, de a másik sem rossz. Azt a Li-Po-s aksikhoz használom.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13921) kinaicuccok válasza d4d (#13917) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Köszi, belinkeltem ezt is a tesztbe.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13922) tjano8 válasza kinaicuccok (#13919) üzenetére


tjano8
csendes tag

Köszi :) az átalakító nem gond, van egy univerzális ami fixre be van dugva ez egyik konnektoromba, és arról szoktam használni mindent aminek ilyen csatlakozó kell :) eddig szerencsére még nem volt vele gond.

(#13923) pigsty válasza Ádyka (#13906) üzenetére


pigsty
aktív tag

Egyébként köszi, elég jó amit vettem nálad. Egész este bírta! Igaz, fél teljesítménnyel szoktam általában világítani. Be is ajánlottalak egy ifjú srácnak, mert elégedetlen a Maglite pont-lámpájával,enyém lenyűgözte.
Megjavítom, csak a belső kék-piros érpár kijött, nem tudom visszahúzni, mindegy. mondjuk nem tudom, mennyi a max töltés a specifikációban, mAh-ra vonatkozóan, amit elvisel a Li-ion.

Itt kb fél éve rakott be valaki egy 4 ezres akkut, azt írtam az előbb. Neem, nem a nagy számok vonzanak, mindenáron. ;)
A korábban nálad vett zsebilámpához adott akkura meg 3800mAh van rá írva, de sztem túlzás. Most ő a backup akku.
Írták itt korábban, zavaró a vibráló effekt, a 2 fényerősség között kapcsolgatáskor. A mélypont nálam az volt, tavaly, a szomszéd megakart verni, mert 10 mp-re kivilágítottam rá az ablakból, ki mászkál éjjel 2-kor az udvarban... :(((

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#13924) csibe1 válasza pigsty (#13923) üzenetére


csibe1
addikt

A te udvarodban mászkált hajnalban?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#13925) pigsty válasza csibe1 (#13924) üzenetére


pigsty
aktív tag

...társasház...tehát nem saját udvar; igen, egy szál gatyában, a kutyáját vitte le, közben cigizett.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#13926) DigitXT válasza pigsty (#13925) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán lehetett volna betörő is, inkább örülne, hogy valaki figyel...:)

(#13927) csibe1 válasza pigsty (#13925) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor közös az udvar, tehát a tied is.
Július 1-től megváltozott a Btk, nem kell finomkodni a saját portádra hívatlanul bemászkálókkal.
A szomszédod érdekes csávó, ahogy említették inkább örült volna, hogy valaki vette a fáradtságot és ránézett ki mászkál ott hajnalban.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#13928) #67544576


#67544576
törölt tag

A Convoy S2 lámpa drivere alacsony akkufeszültség esetén le is kapcsolja a lámpát, vagy csak villogtatja, de engedi kisütni a védelem nélküli akkut?

(#13929) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol kaphatnék ehhez a típushoz külön sima és OP-s foncsort, diffúzort reális áron? [link]
A refi szélessége kb.: 35 mm, mélysége kb.: 20 mm

Találtam ezt, csak sokallom az árát: [link]

(#13905) pigsty, milyen lámpád van?

[ Szerkesztve ]

(#13930) pigsty válasza peter889 (#13929) üzenetére


pigsty
aktív tag

Cia, ilyen van nekem: FA-50W (a doboz is olyan, ahogy vettem, a videóban)
tervezem, hogy a gumigombját foszforeszkálósra kicserélem, keresni kell sötétben néha;
amúgy jó, kézre áll, és kibírta, hogy többször lezuhant kb 1 méter magasból, kőre, a szélén 1-2 mm-n lepattogzott a festék, de tartós, erős a burkolat. Szélsőséges esetben emiatt önvédelemre is jó lehet, a fókusz állító csavar meg szögletes, így ha lerakom, nem gurul el, el helyen megáll, szóval egész jó kialakítású.

csibe1: gondolkodom ilyen hozzászólások, kérdések, és a kiinduló esetek kapcsán a blogom újraindításán.
off topic de elég beteg hely, ahol élek, akkor éjszaka csak felszólt, ne világítsak rá, aztán egy szomszéd nő mondta 1 hét múlva, dühös rám a fickó, aztán 1 hónappal később, - mikor este locsoltam, mivel napok óta 40°C körül volt nálunk - letépte a slagot a csapról, elkezdett fenyegetőzni, ne locsoljak, meg hülye vagyok (egyetemre járok, meg...mindegy.) mert mit világítok, nem engem minősít az egész; 40 éves büdös proli, cigifüst ömlik a lakásukból, mint egy vasúti váróból. :o megszoktam higgadtan beszélni a vitás helyzeteket; amikor csak lehet, láttam rajta, nincs magánál teljesen, ez provokálni akart, azóta még inkább magammal viszem a könnygázsprét, meg este ezt a erős vázú zseblámpát is.
lehet, én is zseblámpát árusítok majd, hátha összejön egy új lakás ára :C :P

sajnos Mo-n, Butapesten a lakótelepek, de még zárt kertű kis társasházak elátkozott, rabszolga-telepek, nagyon mázlin múlik, jó-e a közösség, hazánkban különösen rossz bármi, ami közös terület, nem a Tied, innentől csak beleprüntyögnek, csak negatívan fognak össze honfitársaim.

DigitXT: volt besurranás, betörés is, fényes nappal, dél körül, az bezzeg... :((

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#13931) jozsi252 válasza pigsty (#13930) üzenetére


jozsi252
veterán

Az ilyennel nem kell foglalkozni, csak a szája nagy. Amúgy csak azért is egy DDR30-al megvilágítanám az éjszaka közepén. ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13932) peter889 válasza pigsty (#13930) üzenetére


peter889
őstag

Tetszik, hogy állítható a fókusz.
Melyik kerületben laksz? Gondolom, a közös vízdíj miatt nem tetszett neki a locsolás.
Ha nagyon arrogánsan pattogna, el kell küldeni a fenébe azt a prolit. Ha pedig durvulna a helyzet, fel kell jelenteni.

(#13933) peter889


peter889
őstag

Szóval vettem egy ilyen lámpát az ebay-ről még néhány hónapja: [link]
Kipróbáltam élesben, terepen, az erdőben és az utcán is. Az árához képest remekül teljesített. Még a sötét pincében is jól jött. :)
A sima foncsor előnye, hogy messzire ellátni (az sokszor nagyon jó). Hátránya, hogy közelre gyengén terít.
Egy ismerősöm szeretné ha elajándékoznám neki.
Arra gondoltam, vennék egy másikat.

Tudnátok ajánlani olyan fejlámpát kedvező áron, ami valahogy 1esíti magában a sima és narancsos (OP) foncsort? Vagy az lenne a lencsés? Az ebay-ről is jó lenne. Akár több ledes is lehet.
Akku nélkül, az van nekem. És az akkutartó doboza (már ha van) legyen egybeépítve a fejpánttal (nem szeretném az övmagasságból fejig vezetékkel felvezetni).

Be tudnátok linkelni képet vagy videót, ami összehasonlítja a sima és narancsos foncsor vetítési képét lehetőleg ugyanazon lámpánál?

Köszönöm szépen előre is.

(#13934) kowik válasza #67544576 (#13928) üzenetére


kowik
tag

Először villog, majd lekapcsol.

(#13935) csibe1 válasza pigsty (#13930) üzenetére


csibe1
addikt

Ügyes csávó, ha neked ugrik simogasd meg egy kicsit, hátha elnyugszik. :D
Utána talán lenne valami fény az agyhelyében.
Amúgy meg tényleg felnyomnám a cigifüst miatt, ha tényleg olyan mértékű; mert nem vagy köteles eltűrni az egészséged károsítását. :U
Azt a marhát rúgnám meg aki anno kitalálta a társas és többudvaros házakat. :(((
Öröm és bódottság ha olyan szomszédokat fogsz ki.
Nálunk is előfordult a lakótelepen, hogy délelőtt tusolt a jóember az emeleten, közben meg kipakolták a földszintet.Egy barátom onnan nem messze lakik, tőlük kétszer lopták el a harapós kutya táblát.
Megunta, nemsokára szerzi be a másik kutyát a mostani corso mellé.
Aki bemegy a bereteszelt kapun hajnali kettőkor az így járt, majd a kutya játszik vele. ;] :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#13936) #67544576 válasza kowik (#13934) üzenetére


#67544576
törölt tag

Tehát akkor nem történhet meg, ha véletlenül bekapcsolva marad, hogy eldobhatom az akksit?
Csak azért kérdezem, mert nem egyszer aludtam már el bekapcsolt lámpával a kezemben, csak abban védett akku volt, ezt a Convoy S2-t meg védelem nélküli Sanyo akkuval használnám.

(#13937) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Motoromhoz szeretnék éjszakai világítást.

Melyik lehet a jobb a 2 lámpa közül?
1. [link]
2. [link]

Egyik COB power ledes, a másik XML, ami az elemlámpáimban is bevált. Sajnos a COB ledesről nincs kép működés közben, jó lenne látni mennyire fókuszált a fénye. Jó lenne melegfehér fényű, XML-ből gondolom könnyebb is találni :)

(csak terepre kell, nem kell E jelzés)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#13938) jada00 válasza HornedReaper (#13937) üzenetére


jada00
tag

Szia!

Miért nem raksz rá egy, vagy két biciklire való lámpát pluszba az eredeti mellé? Én nem buherálnám szét a gyári lámpát!

Ráfogatod a kormányra, mind két felére egyet, egyet, mondjuk ebből! Szerintem elegendő fényáradat állna rendelkezésedre! :)

Vagy válogass ezek közül!

(#13939) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ezt láttátok már (tuti)? Mi a vélemény? link

(#13940) sanzi89 válasza gekkoXT (#13939) üzenetére


sanzi89
addikt

Egyszerű, kínai lámpa átszitázva, szép weboldallal méregdrágán? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13941) jada00 válasza gekkoXT (#13939) üzenetére


jada00
tag

Nagyon drága érte!!!! itt egy kicsit olcsóbb változata!

itt egy másik ami erősebb is!!!

Az aksi meg a töltő nem ér plusz 45 dollárt!!! :)

(#13942) gekkoXT válasza sanzi89 (#13940) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Hát én is valami ilyet sejtettem a magam dilettáns módján.

(#13943) d4d válasza gekkoXT (#13939) üzenetére


d4d
tag

Balekokat keresnek. Már a töltőből és az akksiból is látszik mennyire komoly. Pont negyven dollárral kerül többe, mint amennyit ér. Külsőre egyébként a Nitecore Extreme koppintása (2008. áprilisban jelent meg).

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#13944) d4d


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#13945) jada00 válasza d4d (#13944) üzenetére


jada00
tag

Mi ez a WP2S? Új? :)

(#13946) kinaicuccok válasza gekkoXT (#13939) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Naja, meg a 3000 mAh-ás aksi, erről írtam kicsit feljebb a tesztemben.
Az ár nem zavar, mindenki annyit ad a cuccokért amennyit akar de az hogy átverik az embereket, már nem tetszik.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#13947) d4d válasza jada00 (#13945) üzenetére


d4d
tag

Új, most a hetekben jelent meg, az XTAR 7 éves évfordulójára adták ki, 5000db készül belőle. Power Bankként is használható, USB kimenet 5V, max. 2.1A. (régi WP2 II-nél max. 0.5A volt)

[link]

elemlampa.blog.hu

(#13948) Auratech válasza gekkoXT (#13939) üzenetére


Auratech
őstag

Nem reagáltam volna de pont ilyen pofájú lámpából van 4 darab. A különbség, hogy 40 dollárral olcsóbb és nm Q5 (240lm) hanem XML-T6(7-800 lm) led van benne.
igaz, hogy a 10 dolcsi értékű töltő+akku nincs benne...

A lighting test kép meg valószínű többszörös expozíció + hosszú záridővel készült..:)
Szóval a link rablás a köbön...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13949) gekkoXT válasza Auratech (#13948) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Kemény! De látod, ezt a szép szagos weboldalt is simán beszedik sokan! Pláne azok, aki nem olvasnak legalább érdeklődési szinten egy ilyen marhajó topikot mint a tiétek!

Amúgy gondolkodom egy lámpa vételén, de nekem egyelőre semmim sincs (töltő, tapasztalat, szaktudás). tizen párezer forintot szívesen adnék egy indulókészletért.

(#13950) Auratech válasza gekkoXT (#13949) üzenetére


Auratech
őstag

A tiéd is. Nem vagyok lámpamániás de mikor 40-60-ezres bringaszetteket láttam a boltban, ahol a bicajom vettem, komolyan érdekelni kezdett, miért annyi az annyi. Vagy egy alig pislákoló lámpa a MediaM-ban 18e...
Ez a fórum kiváló ismertetője a legolcsóbb jó lámpáknak, de értelmesen indokolja azt is, amikor földi halandónak már túlzás néhány megoldás és a minőségi dolgok nincsenek fillérekért.
Amúgy a kiváló világítást nagyon könnyen meg lehet szokni.
Én a lámpákat bicajon használom 1 vagy 2. Meg segédfényként fotózáshoz, videózáshoz.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.