Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Magnat válasza Magnat (#13049) üzenetére


Magnat
veterán

Hozzájutottam némi bontanivalóhoz:

(mind IBM Thinkpadból való Sanyo vagy Pana cella elvileg)

Sajnos az egyik eresztésben (jobb alsó csoport) mindben 0.002-0.003 voltot lehet csak mérni, van 3 db 1 volt körüli a lilák közül, a bal felső adag 2.8-2.9 volt, a többi lila és a bal oldali alsó piros csoport 3.7-3.8, a narancsok pedig 4-4.1.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13052) Client


Client
tag

Sziasztok,

Nagyon alkalmi használatra, kiránduláshoz, esetleg sátor-lámpának is használható elemlámpát keresek.
AA akksi-val működő kellene és nem baj ha zoom-os.

Ebay-ről mit tudnátok ajánlani 2000 HUF körül?

Ex - WaterLo

(#13053) korn válasza Magnat (#13051) üzenetére


korn
aktív tag

2.8 alatt kuka.
Általában azok a cellák maradnak jobb állapotban, amiken kisebb feszt lehet mérni. Azok, amik feltöltött állapotban (4V környékén) lettek eltéve, és több évig így álltak, azok gyengébbek lehetnek kapacitásra.
Ez nem jelenti azt automatikusan, hogy az alacsony feszű (2.8-3.5V) cellák jók lesznek, csak hogy nagyobb az esély.
Másik észrevétel: a mai nagyobb kapacitású cellák (2400mAh felett) sokkal hamarabb tönkremennek, mint a régebbi fajták.

(#13054) M_o_g_y_i válasza Magnat (#13051) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ó, hogy b+... ;]
Nemrég kaptam én is bontanivaló akkukat, remélem jófélék lesznek. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13055) Magnat válasza korn (#13053) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, én is így gondoltam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13056) Magnat válasza M_o_g_y_i (#13054) üzenetére


Magnat
veterán

:C
Te milyeneket kaptál típusilag?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13057) M_o_g_y_i válasza Magnat (#13056) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Talán Lenovo akkuk, de nem 100%. :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13058) Magnat válasza M_o_g_y_i (#13057) üzenetére


Magnat
veterán

Az jó, főleg ha Thinkpad ... nekem eddig 4 Thinkpadom volt, mindben Pana vagy Sanyo cellás akkuk voltak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13059) KMT válasza kowik (#13046) üzenetére


KMT
addikt

Hah, akkor már megvettem, késő. :d Node inkább a sanyo lesz. Köszi a segítséget!

(#13060) ronati válasza Magnat (#13051) üzenetére


ronati
tag

Én is bontottam néhány laptop akkut. Zöld pana, zöld samsung,és amiből neked is van elég,talán bíbornak mondanám,vagy bordó szinű cellákhoz jutottam.Igen le voltak merülve,és az imax-al töltve mind észhez tért,és 1400-1800mA-t vettek fel.Volt amelyik csak 0.1A-re állítva kezdett töltést felvenni,de most mind tartja a 4.10 - 4.18V-ot. Már egy párat lemerítettem a lámpákkal, és újra töltve ismét, akkutól függően 1400 - 1800mA közt vettek fel.

(#13061) tjano8 válasza ronati (#13060) üzenetére


tjano8
csendes tag

Mivel töltöd, hogy tudod , hogy mennyit vett fel?

(#13062) Laci4 válasza tjano8 (#13061) üzenetére


Laci4
senior tag

Ugyan csak annyit írt, hogy IMAX, de feltételezem Imax b6-al.

Én is most tervezek venni egyet.
Lenne is akkor egy-két kérdésem.

E-bay-en elég tág határok között mozognak az árai.

Találni pl. 20 dolcsiért, illetve majd 30-ért,és majd 35-ért is, első blikkre ugyanolyan töltő.
Igaz, az utóbbiaknál kihangsúlyozza, hogy Eredeti. A másik lehet valami gagyi, hibás?

Ugyanakkor 30dolcsiért már van AC változata is.. :U

Hol a hunyó?

2: ugye ezekkel ha balanszírozva töltök 2-3, esetleg 4 akkut, azokat ugyan olyan jól feltölti, mint mondjuk egy XTAR WP2 II , vagy a napokban itt említett azt hiszem ML-102 akármik?
Illetve úgy tölti az akkukat, ahogy azokat kell töltési metódus, karakterisztika?!

3: azért is gondolkodtam el egy ilyen megvételén, mert kicsit rápacsáltam.
Vettem kis pénzért egy ilyen akkus fúrót, hibásnak árulták, hiba: valószínűleg akku halott, nem lehet feltölteni.
Gondoltam, nem gond, valószínűleg olyan cella lesz benne, amit ki tudok cserélni.
Úgy is volt, a jó barátunk, 18650-es akkuk voltak benne. ha jól emlékszem valami 2V körüli fesz volt mindben.
Jah.. töltőjét beléje dugeszolva, kettőt villant, majd folyamatosan zölden világít a led az akkun..
Találtam valahol egy angol leírást, ha jól vettem ki, csak annyit ír, hogy ha villog tölt, ha világít, kész.
Gondoltam, biztos annyira le van merülve, hogy el se kezdi tölteni..
Közben persze belenézve az akkuba, láttam, hogy elég komoly töltő áramköre van. (utána nézve, valami mikro professzoros..)

No sebaj, közben aukciós oldalon, asszem kemény 400/db árért, találtam samsung akkukat. Új, igaz, "csak" 1300-1400mAh-sak, de amúgy is ekkora volt a pakkban, ennél olcsóbban szerintem nem kaptam volna..

Nem épp szépen, de funkcionálisan jól kicseréltem az akkukat..
Fúró megy is rendesen, akkuk 3,7 volton voltak. Rádugtam a töltőre, éééééés.. :W két villanás, majd folyamatos zöld fény!
És nem tölt! Rajta hagytam pár órát, nem változott a feszültsége az akku pakknak.

A kérdés: van valakinek valami ötlete, hogy esetleg "resetelni" kellene ezt a töltő elektronikát, vagy megdöglött?
Nem lehetne valami egyszerűbb balanszer töltő áramkört kapni valahol?

Keresgéltem itt-ott, de nem találtam ilyet.
Találtam ilyet, vagy ilyet, de ez gondolom csak védelem, balanszírozásra nem alkalmas?!

Gondoltam arra, hogy vész akkupakkokban hátha, de ahogy néztem, valószínűleg mindben olyan az áramkör, hogy csak lazán párhuzamosan köti a cellákat, aztán aki nyer, az viszi a bankot. (leghamarabb feltöltődő lelövi a töltést, a többi meg ki tudja merre jár...)

Végül már azon agyalok, hogy ha valakinek nem lesz ötlete valahol (terveztem még beírni a barkács gépekbe, meg valami hobby elektronika helyekre, csak nem igazán van időm mostanság, max olvasni), hogy venni egy Imax b6-ot, úgy is akartam valami normális Li.ion töltőt venni, az akku pakkból kiherélem az elektronikát, teszek az elejére egy csatit (olyan 5-6 vagy mennyi pólusút, ami a balanszírozó töltéshez kell, és az imax ról töltöm majd amikor ritkán kell. (ezért akartam li-ionos gépet..nagyon ritkán lenne használva..)
Mit gondoltok, ez működne? Elvileg működnie kellene, ha a fakuló elektronikai ismereteim nem csalnak... :B

Mellé meg csinálnék síma 1, vagy-és 2-3 rekeszes tartót, abban meg lehetne tölteni a lámpákban lévő 18650-es akkukat...
Kettőt egy csapásra (vagy még többet, ha néha Ni-xx akku kerülne terítékre..): lenne egy (remélem?!) tökéletes töltőm a lámpák aksijaihoz, és lenne mivel tölteni az akkus fúró akku pakkját is... :U :F

Előre is köszi a válaszokat.. most húzok, mert holnap még vár egy jó adag csempe.. azaz ma :D

[ Szerkesztve ]

(#13063) jada00 válasza Laci4 (#13062) üzenetére


jada00
tag

Én nem ismerem ezt a töltőt, de van belőle 139 usd is!!! :Y

Na most már én sem értem mi a különbség? :F Lehet a drága csak az eredeti? :U

És ez melyik változata?

(#13064) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Bringára szeretnék fejlámpát és kormányra szerelhetőt venni.
A bringás topikból ide irányítottak korábban.
A két lámpára együtt kb. 10 ezer forintot szánok.
Láttam ebay-en sokféle 1000-1800 lumenes lámpát, de állítólag ezek kamu adatok, mert a LED-ek nincsenek rendesen maghajtva.
Az a kérdésem, hogy vannak bevált típusok ennyiért?
Ha nincs konkrét típus, akkor az is elég, hogy mire figyeljek vásárláskor.
Nem ártana, ha cseppálló lenne, de nem feltétel.
Minél nagyobb fény lenne jó. Minőség másodlagos, ritkán használnám.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13065) Zsolt74 válasza Laci4 (#13062) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nézzél körül a hobbyking.com oldalon, mert ott nagyon sok fajta töltőt lehet kapni. És ott biztos nem hamisított töltőt kapsz.

Zsolt

(#13066) korn


korn
aktív tag

Kicsit OFF, de a lámpák fényképezéséhez azért kapcsolódik. :)
Vagy 10 évvel ezelőtt volt egy olympus c-740-em, amit szerettem, és igazán pofás képeket csinált (makrot és távolit is) annak ellenére, hogy egy ultrazoom objektíves gép. Utána volt pár "újabb" digitgépem többszörös pixemszámmal A/S/M móddal, de nem voltam elégedett a képminőségükkel. Pár napja vaterán láttam egy c-740-et 4000ft-ért, hát gyorsan megvettem. Hihetetlen, de agyonveri képminőségre a sokkal újabb gépeket, arról nem is beszélve, hogy full manuális mód, 15sec záridő, meg egy csomó tényleg hasznos szolgáltatás van benne...
Persze vannak gyengéi, pl elég lassú, és iso200 felett láthatóan zajosodik a kép, de ezekkel együtt lehet élni, vagy ki lehet küszöbölni

[ Szerkesztve ]

(#13067) Magnat válasza ronati (#13060) üzenetére


Magnat
veterán

Kisütni nem próbáltad az Imaxszal? Akkor kiderülne tutira, h mennyi kapacitás marad meg bennük...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13068) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Megjött ma a bangos oldalról rendelt C8.
Kipróbálni sajna aksi hiány miatt nem tudtam.

[L:/dl/upc/2013-05/23/32650_o0slte4nsbxeqeml_ultra2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-05/23/32650_o0slte4nsbxeqeml_ultra2.thumb.jpg)(IMG:/dl/upc/2013-05/23/32650_xfstx9sftozcdj2s_ultra3.jpg)(IMG:/dl/upc/2013-05/23/32650_kha8sfk0qzf8rq3l_ultra4.jpg)(/IMG)(/IMG)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#13069) kicsiPistike válasza kicsiPistike (#13068) üzenetére


kicsiPistike
tag

Ez a képfeltöltés nem nagyon ment... Bocs.

[link]

[link]

A driverhez valahogyan innét kellene majd hozzáférnem gondolom.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13070) ronati válasza Magnat (#13067) üzenetére


ronati
tag

Elég sok van belőle ,és tölteni is elég volt egyenként. Nincs még elkészítve a balanszos töltéshez a tartó,így egyenként kelett foglalkozni velük. Próbáltam a mágneses módszerrel,de úgy hamarabb leált ,és szerintem nem töltötte fel rendesen őket.Ezért akartam a multiméterrel megmérni ,de azok akik értenek is hozzá, felhomályosítottak, hogy gyorsan tegyek le róla.

(#13071) ronati válasza tjano8 (#13061) üzenetére


ronati
tag

Igen, Imax B6AC-vel tőltöm, ami folyamatosan jelzi, mennyi mAmpert tol bele az akku-ba. Kimeríteni is lehet vele, és azt is megmutatja mennyit vesz ki belőle.
A töltőről még annyit, hogy az ebay-on kaphatók többsége, /az olcsóbb/ másolt /nem pedig hibás/. A belseje ugyan az, csak a processor része egyszerűbb. A gyakorlatban,ha jól olvastam utánna, ez abban mutatkozhat meg, hogy a balanszírozó töltéskor /több akku egyszerre való töltése, úgy hogy az akkukat egyenlő szinten - szintre- tölti/ néhány tizeddel eltérhet az akkuk töltöttsége. Ennek van tűréshatára az eredetinél is, de a másolatnál ez több is szokott lenni. Én is az olcsóbbat vetem,de lehet, hogy azt a különbséget megéri az eredeti. Még azt tudom mondani róla, hogy, a feltőltés végen az 18650-es akut 4.2V-ra tölti, de a multiméteres visszaméréskor 4.17-es értéket mérek.Azt nem tudom, hogy az eredetivel is így van-e, mert ez az akku sajátossága a töltéskor.Vagy a műszerem nem pontos.

[ Szerkesztve ]

(#13072) d4d


d4d
tag

Ehhez a töltőhöz amit jada linkelt,
http://www.imaxrc.com/B6AC-PRO.html

rögtön lehet 18650-es akksit tölteni így ahogy van, vagy kell még hozzá valami?

ilyen mágneses "JST" kábelem van, ezzel lehetne használni?

elemlampa.blog.hu

(#13073) Magnat


Magnat
veterán

Nekem is megjött a bangoodos C8. Picit gyűrűs a vetítési képe, de ennyiért bőven vállalható. Jobban zavar, h nincs memória a driverben, illetve, h nincs nagyon kihajtva a led, plusz mintha ugrálna is max fokozaton a felvett áram, eleinte 2.4 és 2.6 között, picit később meg 2.2 és 2.4 között.

Közben mértem egyet a saját U3-as ledes C8-amra is, frissen töltött ipari cellával 4.1A :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13074) Magnat válasza Magnat (#13073) üzenetére


Magnat
veterán

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13075) M_o_g_y_i válasza Magnat (#13074) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezek a gyűrűk többnyire a LED-központosító és a foncsor széléről verődő fénytől vannak az én tapasztalataim szerint. :U
Gyakorlati felhasználásnál úgysem látszik! :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13076) Magnat válasza M_o_g_y_i (#13075) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, engem is inkább a driver zavar...

Btw, nincs vkinek elfekvőben egy C8-ba való 7133*8?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13077) M_o_g_y_i válasza Magnat (#13076) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

17>20mm átalakítód van é? :DDD
Anélkül nem fogod tudni beleépíteni. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13078) Magnat válasza M_o_g_y_i (#13077) üzenetére


Magnat
veterán

17-ből 20-at lehet csinálni, vagy ha nem, akkor is max lötyög :)
Am a Convoy C8-ban milyen van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13079) M_o_g_y_i válasza Magnat (#13078) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

17mm-es

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13080) kicsiPistike válasza Magnat (#13073) üzenetére


kicsiPistike
tag

Ugyan még ki sem tudtam próbálni, de máris izgat az átalakítás kérdése, de ha egy másik drivert teszek bele pl ezt
8* AMC7135 4-Group 2~5 Modes LED Flashlight Driver Circuit (Nanjg 105c) akkor erősebb lesz a fénye a lámpának, jobban meg lesz hajtva a led benne?

A memóriás mód jó lenne, meg persze erősebb fény...

[ Szerkesztve ]

(#13081) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Módosítani szeretnék egy drivert (LD29). A rajta lévő ellenállást szeretném kisebbre cserélni. Elég ennyit megtenni, hogy nagyobb áramot kapjon a led vagy szükséges még más módosítás? Van valamilyen képlet amivel ki lehet számolni, hogy kisebb ellenállással mennyi áramot kap a led vagy beforrasztom és multiméterrel megmérem?
Kép a driverről.

(#13082) Magnat válasza kicsiPistike (#13080) üzenetére


Magnat
veterán

Ha a tiéd is úgy van meghajtva mint az enyém, akkor igen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13083) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Ez ügyben kérnék egy kis okítást. Sanzi küldött ide.

Előre is köszönöm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13084) jozsi252 válasza TESCO-Zsömle (#13083) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Személy szerint én ezeket ajánlanám, legalábbis úgy gondolom ezekkel jól járnál.

Lámpa

Akksi

Töltő

Árba ez sajnos több mint amit rászánnál, de úgy vélem hogyha nincsen se 18650-es akksi, sem pedig töltőd, akkor ezek kezdésnek a legjobbak. Illetve ez a lámpa is best buy eléggé az olcsóbb kategóriába.

40%-on hajtva olyan jó 2 órát bír ki ezzel az akksival amit linkeltem. Ha hosszú távra tervezel akkor több akkus lámpa kell, illetve minőségibb akksik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13085) kowik válasza Bici (#13064) üzenetére


kowik
tag

Akkud, töltőd van már? Vagy ezt is ajánljunk.

(#13086) kowik válasza d4d (#13072) üzenetére


kowik
tag

Igen kell hozzá a JST kábeled.

(#13087) sanzi89 válasza TESCO-Zsömle (#13083) üzenetére


sanzi89
addikt

Az én ajánlatom:

Lámpa

Akku

Töltő

A Convoy lámpák ebben az árkategóriában jó minőséget képviselnek. Lehet egy találomra kiválasztott eBay-es is ugyanilyen olcsóbban, de ez lutri dolog. A fentebb linkelt C8 helyett inkább egy olyan ajánlanék, ami jobban teríti a fényt, nincs olyan vakítóan erős középpontja, bringán és gyalog használva szerintem hasznosabb. Cserébe nem visz olyan messzire. Persze a C8 is tökéletes, nekem is van egy, de ha csak egy lámpám lenne, akkor nem ilyen lenne a legpraktikusabb.
Akkunak lehet nézni bontott laptop akkumulátorból működő cellákat, én is így tettem szert 8 darab tökéletes Sanyo cellára egy 9 cellás laptop akkuból. A pontos részletekért olvass vissza. A fentebb linkelt cella is megfelelő, de én ma már egy egycellás lámpába inkább valami márkásabb, védetlen (hogy mit jelent olvass vissza) cellát vennék (Sanyo, Samsung, Panasonic). Ha több aksi megy a töltőbe, ott már más érvényes, oda érdemesebb védett cellát venni.
Töltőben pedig volt nekem is a linkelthez hasonló OEM töltőm, feladatát ellátta, de hosszú távra érdemes egy minőségi darabot beszerezni. A linkelt töltő beismerem elsőre túlzás lehet, de én ma már biztos nem vennék más fajtát. Hatalmas előnye a manapság 1 nap alatt merülő okostelefonok világában, hogy a feltöltött li-ion cella segítségével USB-n tudja tölteni a telefonokat. Ha ezt a funkcióját is nézzük, szerintem meggondolandó kezdő töltőnek is.

Sajnos egy megfelelő teljesítményű, jó minőségű lámpa beszerzése kiegészítőkkel még Kínából se olcsó dolog.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13088) jada00 válasza PartyShan (#13081) üzenetére


jada00
tag

Erre csak , szerintem KORN kolléga tudja a legjobb választ! :U Én is kíváncsian várom válaszát! :)

Más, én is most dedómolom a ledet , szintén egy rózsaszínes acetonos körömlakk lemosóval!!! :D

Kíváncsian várom a végeredményt! :DD

TESCO-Zsömle A többiek jókat linkeltek neked! De az ÉN ajánlásom a következő, mivel nem csak biciklire szeretnéd használni, hanem a mindennapokban is , gondolom! :)

Én a C8-nak ezt a változatát ajánlom, mert ez van legjobban meghajtva és ez világít a legmesszebbre!

Aksikból én ebből válogatnék!

Tuti nem jön ki annyiból amit gondoltál rá, de ezek legalább minőségi termékek (még ha a "pici cínában is gyártják őket")! :D

Töltő

(#13089) LowNo1sE


LowNo1sE
csendes tag

És azt se felejtsük el, hogy ha a budgetlightforum kuponkódját a "BLF"-t bepötyögjük akkor mindjárt kapunk 5% kedvezményt. Így lett nekem aC8 15,71$ a Sanyo 2600-as akksi 10,48$...

A sün egy nagyon makacs madár. Nem akar repülni, csak ha belerúgok...

(#13090) M_o_g_y_i válasza TESCO-Zsömle (#13083) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Bicajra egy Convoy S2-t javaslok. :K

(#13084) jozsi252: bringára ne ajánlgassunk már egy "majdnem thrower" lámpát! :N ;) Használható és még épp elégséges a spot körüli fény, de inkább legyen egyenletes a terítés, széles spottal. :K

(#13081) PartyShan: amennyivel csökkented az ellenállás értékét, kb. annyival nő a LED árama :K (leszámítva az esetleges hatásfok-csökkenését a drivernek, de az elenyésző - pár százalék)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13091) jozsi252 válasza M_o_g_y_i (#13090) üzenetére


jozsi252
veterán

Gondolkoztam melyik verziót linkeljem, de mivel kézbe is szeretné használni, ezért linkeltem az erősebb "thrower" lámpát neki.
Nehéz megtalálni azt a köztes lámpát, ami nagyon jó kézben használva is, illetve bicajon is nagyon jó.

iPhone 13 Pro Max

(#13092) ludsimon


ludsimon
veterán

Érdeklődnék lehet e már kapni az eredeti XM-L2 U2 ledet 20mm-esen?

undefined

(#13093) M_o_g_y_i válasza jozsi252 (#13091) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A sanzi89 által ajánlott Convoy M2 pont az UF 501/502/stb. kategóriájú, az még jól terít, de akár közepes távolságra is elvilágít rendesen. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13094) M_o_g_y_i válasza ludsimon (#13092) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

(lejárt a szerk. idő) :W

Lehet... ;]
(első két találat pl. ;))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13095) ludsimon válasza M_o_g_y_i (#13094) üzenetére


ludsimon
veterán

milyen gonosz manó vagy. :U ;]

Köszi. :)

Be is rendeltem.
XM-L U2-t fogja váltani a Magicshine MJ-808E-ben. :)
(Tudom, hogy T6-al árulják, de nekem ezek a balfaszok elküldték még a régifajta SSC-P7-el, reklamáltam és küldtek nekem ingyé egy XM-L U2-t. :) )
Amúgy nem is értem, hogy sikerült P7-et belerakni, miközben a sima MJ-808 P7 nem rendelkezett csak piros illetve zöld akkuvisszajelzővel, vagyis megkaptam az MJ-808E-t mert 4 visszajelző van benne. Szóval érdekes... Hogy sikerült, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13096) PartyShan válasza M_o_g_y_i (#13090) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszi, de sajnos nem értem. Bővebben nem tudnád elmagyarázni? Ha fele akkora ellenállást rakok be akkor 2x annyi áramot kap a led?

(#13088) jada00:Nekem eddig 3/3 a mérlegem ezzel a módszerrel. Hagyd benne legalább 8-9 órát és amikor kiveszed kb leesik magától. Alig kell hozzáérni.

(#13097) M_o_g_y_i válasza ludsimon (#13095) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Bár közben rájöttem, a második találat csak sima XM-L... :DDD
Viszont vehetsz natúr emittert és majd ráforrasztod a másik nyákra. :K :F

(#13096) PartyShan: kb. így értsd, igen :K
De ekkorát ne akarj azzal az elektronikával/alu MCPCB-vel növelni, 3-3,4A-t esetleg.
+10-20% szerintem, amit az LD-29 elvisel.
Viszont kapható már a növelt áramú változata, az LD-2C, sehol-semmi infó még róla, annyira új. (tehát kénytelen voltam rendelni belőle, hogy kitapasztaljam ;])

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13098) PartyShan válasza M_o_g_y_i (#13097) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nem is szándékozom akkorát növelni, csak egy példa volt. Vérszemet kaptam és szeretném azt megcsinálni, amit te :) A hozzávalók beszerzés alatt. Köszi a driver tippet, jó lenne valami nagyobb felbontású kép róla.

(#13099) ludsimon válasza M_o_g_y_i (#13097) üzenetére


ludsimon
veterán

igen, igen!!! vettem azt is 2 éve szóval ha jól tudom van még valahol a fiókban! :R

undefined

(#13100) ---Lasali--- válasza ludsimon (#13095) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem volt régen 808 asom P7 es leddel, és *urva jó volt, százszor jobb volt mint a mostani 808 asom T6 ossal, most megtuningoltam egy szóró lencsével, mert eddig használni nem lehetett a spot fénye meg a fényérzékeny szemem miatt (beszűkült az íriszem a spot fény miatt, és nem láttam annyit se mint egy 10 éves cateye lámpával, majdnem elütöttem egy sünt egyszer..) nah és az a P7 es is 4 féle visszajelzést tudott és 5 módot, utána vettem egy másik P7 est, és annak már nem volt olyan fényereje.. nem is értettem.. aztán mind a kettőt ellopták..
Most a T6 os elvileg legújabb 808 asom van, USA-ból rendelve, mert csak ott találtam high medium low funkciókkal (aminek mondjuk megint semmi értelme, mert a low annyira gyenge hogy sosem használom.. pedig a régi P7 es még ott is használható fényerőt adott) meg 4 féle akku visszajelzéssel. Plusz vettem hozzá a már említett lencsét, most tök jól terít, viszont nem világít elég messzire.. szóval még mindig elégedetlen vagyok... és vissza sírom a régi p7 est amit bringával együtt nyúltak le..

Találtam egy ilyet: RUSTU D35 5 x Cree XM-L T6 3460lm 3-Mode Cool White Light Bicycle Headlamp - Black (6 x 18650)
A DX nek a keresője ki sem adja, csak a felajánlott dolgok közt bukkantam rá.
Szerintetek ez milyen lehet?
Azt nem írja hogy hány színnel jelzi vissza az akku-t.. pedig arra kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.