Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) ólomlábú válasza zoli03 (#12243) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Az,hogy baj van az mit jelent?

(#12253) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Friss Li 18650/26650 teszt nincs valahol?Googlival nem találtam sok mindent....

(#12254) zoli03 válasza ólomlábú (#12251) üzenetére


zoli03
őstag

Egyszerűen lehetetlen, hogy egy nagyobb kapacitású akkuval kevesebb ideig világítson a lámpa. Vagyis vagy a lámpával, vagy az akkuval, vagy a töltővel valami probléma van.

#12253: Itt bőven találsz akkutesztet.

[ Szerkesztve ]

(#12255) PHM válasza Kalandor (#12252) üzenetére


PHM
addikt

Az sajnos baj. Konkrétan milyen lámpád van? Próbáltad szétszedni?
Csak mert ezen lámpák zömében cserélhető a drop-in.
Nekem van olyan, amibe eredetileg nem fért bele a 18650-es akku,
de sikerült megoldani egy rövidebb drop-in beszerelésével, amit egy
roncs lámpából mentettem ki. Mindkettő 3xAAA-s volt eredetileg.
A másik lámpába pont jó lett a 14500-as akku, csak 1 műanyag csövet
kellett hozzá méretre vágni még.
Szóval, ha nem idegenkedsz a moddingtól, tegyél fel képet a lámpáról,
talán tudok segíteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12257) M_o_g_y_i válasza Kalandor (#12256) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

KATT - ennyi kell csak, mindenféle fúrás-faragás mellőzhető. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12259) M_o_g_y_i válasza Kalandor (#12258) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12260) PHM válasza Kalandor (#12256) üzenetére


PHM
addikt

Hát, a lámpa hosszából ítélve ebben rövid drop-in lehet.
Sőt, az is gyanús, hogy direktben hajtja meg a ledet.
Amit (#12257) M_o_g_y_i kolléga ajánlott, jó megoldás szvsz.
Ez esetben szükséged lehet még egy műanyag csődarabra, amit akár
adhatok is, ha össze tudunk futni valahol.
Van viszont egy veszélye az akku cserének:
Ha valóban direktben van a led hajtva, a lítium akku akár meg is sütheti azt.
Ezt elkerülendő esetleg szükség lehet a leddel sorba kötni egy kb 0,5 ohmos
ellenállást.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12261) M_o_g_y_i válasza PHM (#12260) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

No igen, de majd lesz küldve ide kép a lámpáról. ;)
(bár szerintem össze lehet "kukázni" netről is az adatait, ha már meglenne a típusa esetleg)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12263) BullZeye


BullZeye
veterán

Vettem egy ilyen lámpit, viszont az istenért nem jövök rá, hogy hogy működik a zoom (már ha egyáltalán van rajta). Szétszedtem szinte darabokra, viszont sehol se látok semmi mechanikát ami picit is közel állna ahhoz, hogy mozogjon, ÉS azzal változna a fény...

De valszeg ingyé' lámpa lesz, mert ez nem is az, amit az eladó kínál.
5 Mode: high / low / strobe / zoom in & out
Nekem meg
High / Medium / Low / Strobe / S.O.S.

Mit kéne tekernem, ha egyáltalán lehet? :)

(#12264) M_o_g_y_i válasza BullZeye (#12263) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ingyen azért mégse legyen, mert nem csökkent képességű és meg is kaptad a rendelést.
Ha már szétszedted lőjél róla pár értelmes képet, hátha abból látunk valamit. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12265) DeFranco válasza BullZeye (#12263) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Húzni-tolni próbáltad? Én azzal kezdeném, hogy megpróbálnám a fejet a markolat felé nyomni, vagy kifelé húzni. A fejen az ábra nekem ezt mutatja.

Láma vagyok a lámpékhoz, hadd tanuljak: ebbe milyen eróforrás való? Spec. akku, vagy ezek elmennek standard elemmel (AA vagy AAA) is?

[ Szerkesztve ]

(#12266) PHM válasza Kalandor (#12262) üzenetére


PHM
addikt

Ha a lámpa nem 1 módos, akkor biztosan nem direkt meghajtású.
Ez esetben nincs teendőd, a driver gondoskodik a led meghajtásáról.
Ha csak 1 módos a lámpa, akkor a legbiztosabb módszer
szétszedni a lámpát és megnézni a drop-int.
Direkt meghajtásra akkor lehet gyanakodni, ha a fényerő folyamatosan,
fokozat mentesen csökken a használat folyamán.
Ilyenkor lehet, hogy csak 1 áramkorlátozó ellenállás van a lámpában,
vagy még az sem. (Ilyenre is láttam példát.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12268) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Convoy S2-essel van valakinek tapasztalata u2-essel???
Egyik ismerősömnek megmutattam az 502B-t és a convoy c8-at és nagyon bejött neki,viszont külön külön nem akar aksizni,lámpázni,töltőzni,szettben meg csak az s2-es van,meg az s3.

(#12269) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen 2 dolláros AA elemmel működő lámpa szerintetek mennyi ideig világít? katt.

iPhone 13 Pro Max

(#12270) ronati


ronati
tag

Melyik egy akkus töltőt javasoljátok,amivel védetlen, bontott cellát töltenék? A Sanyo védett 2800mAh-s akkut,hogy lehet 4.3V-ra tölteni? Egy régebbi kérdésemre volt válasz ,hogy ezt addig érdemes tölteni,de mivel? Az imax b6 a li-ion-t max 4.1V-ig tölti, a li-po-t 4.2V-ig.ha a li-ion-t li-po módban töltöm 4.2V-ig lesz károsodása az akkunak, vagy így kell ezzel 4.2V-ig tölteni?

(#12271) ronati válasza ronati (#12270) üzenetére


ronati
tag

Az egy akkus töltőből az olcsóbbak kellenének,mert többet vennék.

(#12272) szbalogh válasza ronati (#12270) üzenetére


szbalogh
őstag

Van egy olyan sejtésem, hogy töltés közben lehet 4,3V-ig menni vele. Ha ezt eléri és leveszed a töltőről akkor a töltőáramtól függően lehet, hogy pár tizeddel visszaesik.

Nick: HE_Storm

(#12273) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Nincs valakinek egy eladó ilyesféle fej- és bicólámpa? :[link]

Olcsó pénzért szeretném megvenni. :)

(#12274) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ha hülyeséget kérdezek akkor előre is sorry

Szóval van egy 3 AAA elemmel müködö XM-L T6 lámpa, idióta mindig-módotváltó driverrel. Drivert kiiktatam, elemről közvetlenül megy a delej a ledbe, örömbódóccság a kapcsóló ki-be kapcsol, egy fényerő van.

Kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e nagyobb fényerőt csiholni a 3 AAA elemből egy normális driver berakásával vagy az az elméleti maximum amit direktbe kötött elemmel ki lehet hozni?

[ Szerkesztve ]

(#12275) LowNo1sE válasza arnyekxxx (#12274) üzenetére


LowNo1sE
csendes tag

Miért nem teszel bele 18650-es akksit?

A sün egy nagyon makacs madár. Nem akar repülni, csak ha belerúgok...

(#12276) M_o_g_y_i válasza arnyekxxx (#12274) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha hülyeséget kérdezek akkor előre is sorry

:DDD

Szóval, igen... Többet nem lehet belőle kihozni, minta maximum. :N :o
Amit most kap, annyit tudnak az akkuk/elemek.
18650-es akkuval többet is tudna, de akkor driver nem ártana bele valami normálisabb. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12277) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Őt esetleg ismeri valaki?
[link]

(#12278) arnyekxxx válasza M_o_g_y_i (#12276) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem is az energiamegmaradás megerőszakolására gondoltam, csak mittom én mit hova tud erősiteni a driver amitől a led nagyobbat tud villanyni.

"Nevessen ki tudatlanságomért, vessen meg, könyörgök: köpjön le, de mondja el," tulajdonképpen hogy lesz erősebb fénye egy 3,7V-os 18650 aksival mint 3x 1,5V elemmel?

(#12279) sanzi89 válasza arnyekxxx (#12278) üzenetére


sanzi89
addikt

Teljesítmény=Feszültség*Áramerősség

Feszültség:
A 18650-es akkumulátornál a 3.7V az névleges cellafeszültség, a valóságban ez működés közben nem ennyi. 4.1, 4.2-ről indul (akkumulátortól, töltőtő függően) és 2.7, 2.8-ig tart. AAA akkumulátornál is ugyan ez a helyzet, ott 1.2V a névleges, a valóság pedig 1.44 és 0.9 között mozog (megint töltőtől, aksitól függ). Remélem nem 1.5V-os alkálival eteted, mert akkor a gatyád rámegy. :DDD

Áramerősség:
Ez már egy érdekesebb kérdés, és nem ennyire egzakt tudomány. A lényeg, hogy az akkumulátor (mindegy, hogy li-ion vagy ni-mh) adott feszültségi szinten adott ampert tud leadni. Ez a cella minőségétől, korától, gyártási technológiától függően más. A lényeg egy mondatban, hogy ezen értéke, tehát, hogy mekkora max áramerősséget tud leadni, egy li-ionnak lényegesen jobb, mint egy ni-mh akkumulátornak.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12280) PHM válasza arnyekxxx (#12278) üzenetére


PHM
addikt

Úgy, hogy a 18650-es akku belső ellenállása jóval kisebb a 3db
sorbakötött AAA eleménél-akkuénál.
Ezáltal, hiába kisebb a lítium akku névleges feszültsége, a leden mégis
nagyobb áramot képes áthajtani.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12281) arnyekxxx válasza sanzi89 (#12279) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kösz, kezd megvilágosodni. van egy marék eneloop aksim meg normális töltőm, azért nem erőltetem a li-ion aksikba meg tölrőbe beinvesztálást.

Utolsó facepalm-pozitív kérdésem: akkor végülis a driver mit csinál azon kívül, hogy tud kisebb fényerőt, meg villogtatást kapcsolni?

(#12282) sanzi89 válasza arnyekxxx (#12281) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem - szigorúan magánvélemény - ha van normális töltőd jó aksikkal és nem vagy lámpabuzi, akkor ne költs, és használd amid van. Szerintem 200-300 lumen egy átlag embernek átlag otthoni feladatokra bőven elég, annyit pedig simán tud egy AAA-s lámpa is.

Ha majd gyengül az elem, szarakodik a lámpa vagy lámpabuzi leszel, akkor mehet a lóvé költés orvérzésig.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12283) PHM válasza arnyekxxx (#12281) üzenetére


PHM
addikt

"akkor végülis a driver mit csinál azon kívül, hogy tud kisebb fényerőt, meg villogtatást kapcsolni?"
Tud kisebb fényerőt, meg villogtatást kapcsolni. :)
Tulajdonképpen annyi még a feladata, hogy ne hagyja megsülni a ledet,
azaz erős fokozaton áramgenerátorosan táplálja.
(A ledek nyitó feszültsége a hőmérséklet növekedésének hatására csökken,
ami szélsőséges esetben ún. hőmegfutáshoz, s a led halálához vezethet.)
Ez főleg akkor válik érdekessé, ha 2 lítium, vagy 4 Ni-MH akku van a lámpában,
sorba kötve. Ekkor ugyanis driver nélkül egy pillanat alatt elégne a led,
mivel túl nagy áramot kapna.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12284) BullZeye válasza DeFranco (#12265) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáltam húzni tolni, sőt még videót is néztem róla, de ahogy látom ezt hiába adják úgy, hogy zoomolható, ez biza mintha be lenne forrasztva, a fényforrásos rész meg se moccan, pedig lenne neki helye.

3 AAA elemmel működik, 100%os fényerővel kb 40 percig utána rohamosan merítette az eneloop elemeket.

@M_o_g_y_i
Csökkent képességű, hisz nem tudja azt amit hirdetnek, és ha mindez 2 dollár lett volna, akkor azt mondom oké, de így nem épp fair. :)

(#12285) M_o_g_y_i válasza BullZeye (#12284) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én csak az üzemmódokra értem. :K
Az, hogy nem zoom-os az más tészta. :U
Mondjuk ennyi pénzért "bűn" volt ilyet venni... :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12286) BullZeye válasza M_o_g_y_i (#12285) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt írta a blog szerzője, hogy ez az egyik legjobb, és valóban jó fénye van meg masszív csak hát na.

Mert 2k kategóriában mit vennél te?

(#12287) Magnat válasza BullZeye (#12286) üzenetére


Magnat
veterán

Kínaiaknál az, h ugyanúgy néz ki, még egyáltalán nem bizonyítja, h ugyanaz a lámpa ... még ha két db-ot rendelsz egy időben ugyanonnan sem lehetsz tuti biztos benne, h ugyanazt kapod :)

Érdemes olyat venni, ahol feltüntetik a driver meg a led típusát is, így ha mégsem tudja amit ígért az eladó, könnyebb reklamálni.

Pl ez

Szerk: Jah most látom, a tiéd olcsóbb volt 800 forinttal mint ez, akkor meg ez, bár itt csak azt adják meg, mennyit tud a driver, a típusát sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12288) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Köszi mindenkinek a fejtágítást, igy már nagyjából tiszták az alapok.

Egyébként ez a "kikapcsoláskor következő módra vált"-dolog ennyire általános?
a kinaicuccos blogról:"A bekapcsoló gomb elhelyezésétől és funkcióktól függetlenül mindegyikben olyan elektronikát építettek hogy a következő funkció a félig lenyomott gombbal volt váltható. Emiatt ki/be kapcsoláskor akarva akaratlan a következő funkcióval kapcsolódott be. Ez azt jelentette, hogy ha a legerősebb fokozatban lett kikapcsolva akkor bekapcsoláskor, a gyengébb fokozatba állítódott, ismét ki/be kapcsolva a villogás jött elő, stb."

Van olyan driver T6 ledhez ami csak max/gyenge állást vált és esetleg abban a módban marad ahol ki lett kapcsolva?

(#12289) DeFranco válasza Magnat (#12287) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Láma kérdés: ehhez, amit linkeltél spec akku kell, vagy lehet használni sima AA vagy AAA elemmel is? Nem értek ezekhez a 18650 stb. kódszámokhoz. :B

(#12290) Magnat válasza DeFranco (#12289) üzenetére


Magnat
veterán

A 18650 egy akku típus, manapság ez az 1ik legelterjedtebb formátum zseblámpákba, de pl noti akksikban is ez van, szóval ha van fölös noti akksid, még akkor is jó sansszal kinyerhetsz belőle pár működő darabot, ha a gép már döglöttnek látja.

Az ipari változata meg így néz ki, egy Asus noti akksiból operáltam ki 6db-ot:

Elvileg lehetne helyettesíteni 3db AA v AAA elemmel, de a legtöbb lámpába nem fér bele. Amibe belefér, az általában 26650-es akksival műxik, amibe egy közdarabbal be lehet tenni a 18650-et is meg 3xAAA-t is. (pl ez)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12291) DeFranco válasza Magnat (#12290) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, köszönöm :)

(#12292) Zsolt74 válasza DeFranco (#12289) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ezeknél az akkuknál 18mm az átmérő 650mm a hossz, így lesz belőle 18650. Az összes ilyen jelölésű akkunál ebből lesz a száma.
Pl...10440 az "AAA" , 14500 "AA ", 26500 "C", 32600 "D" akku.

Zsolt

(#12293) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#12292) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én még nem láttam lítiumból 650mm hosszú akkut. :N ;]
BullZeye: ebből az árkategóriából ilyet vennék (például) ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12294) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#12293) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Oh bocs tényleg elírtam. 65mm

Zsolt

(#12295) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#12293) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olyan frankó lámpákat linkelgettek, hogy törölnöm kell lassan a topicot oldalról, mert előbb-utóbb elcsábulok.

Ezeknek az akkuknak egyébként milyen az önkisülése? Nagyon alkalmi használatra venném, ha venném, a szárazelemes ezért szimpatikus, mert az egy-két év múlva is megtartja a töltését...

(#12296) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#12295) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A lítium akkuknak is elég kicsi az önkisülése. De a hidegre érzékenyebbek, nem úgy mint az elemek.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12297) zoli03 válasza M_o_g_y_i (#12296) üzenetére


zoli03
őstag

De ha hideg helyen tárolod, akkor még kisebb lesz az önkisülése.

(#12298) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#12296) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van egy izzós lámpám, van vagy 20 éves legalább, még úgy találtuk a Balatonban (nyugatnémetek dobálták este egymásnak a vízben, mivel víz-por- és ütésálló, csak aztán elhagyták). Összehasonlítom annak a fejlámpának a fényével, amit linkeltél (meg van rendelve, lassan jó lenne, ha megjönne), aztán meglátjuk kell-e nekem ledes maroklámpa.

(#12299) Magnat válasza DeFranco (#12295) üzenetére


Magnat
veterán

Ha rendelsz pl egy ilyet és nem volt még a kezedben hasonló kategóriás lámpa, akkor garantálni tudom a durva megdöbbenést és ennél még sokkal komolyabb játékosok is vannak ... de 16 usd-ért ez az egyik legjobb választás.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12300) DeFranco válasza Magnat (#12299) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kb. arra kell, ha sötét résben kell szerelni, vagy elmegy az áram... ennyi lenne a haszna, a kocsiba rendeltem már egy fejlámpát, most oda kellett, vicces ötezrem meg most nincs erre a projektre. De mondom, megjön, összehasonlítom mi újság...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.