Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) Magnat


Magnat
veterán

XTAR lámpák magyar forgalmazótól, ha vkit érdekel.

Pl a B20 13k-ért eléggé jónak tűnik IMHO.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13952) ludsimon


ludsimon
veterán

Aztapicsába!
Ez az MT-G2 űberbrutál! :Y :Y
De akkor is mérges vagyok, hogy 2 nappal korábban végződött a nyaralás ez miatt... :W

Tényleg ez az effekt fogadott!!!

undefined

(#13954) HornedReaper válasza jada00 (#13938) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szia!

Köszi, de enduro mocira kell. Vettem egy fejidomot, külön lenne a LED-es verzió, kizárólag éjszakai mocizásra. Melegfehér lenne a legjobb, valami plexidarabot raknék elé, sima alumínium lemezre lenne felfogatva a lámpa a fejidom közepén, mivel csak fejidom lámpatest nélkül jelenleg.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#13955) jada00 válasza HornedReaper (#13954) üzenetére


jada00
tag

Megéri bajlódni plexivel, meg szereléssel? :F Amit te linkeltél kb annyiba kerül, mint amire én gondoltam! :U Én biztosan nem szenvednék vele annyit! Beszereznék egy 12V-os töltőt az akkupakkok töltésére, így menet közben is töltené a motor a lámpákat, ráadásul ha megálltok szalonnát sütni :D , egyből meglenne a világítás is! ;]

(#13956) tbesze válasza ludsimon (#13952) üzenetére


tbesze
tag

Mibe építetted be? C8-ba mehetne?

(#13957) ludsimon válasza tbesze (#13956) üzenetére


ludsimon
veterán

Ebbe: [link]

undefined

(#13958) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Anno jöttem ide kérdezni lámpa ügyben, most úgy döntöttem, hogy a kocsiban levő mellé szeretnék egy kicsi, kompakt "vész esetére" lámpát a táskámba is.

Legutóbb ezt vettem, ennek a fényerejével meg vagyok elégedve, valami ilyesmit keresnék hasonló (vagy jobb) árban, legalább ilyen minőségben.

Nem értek hozzá, hogy mit kellene még figyelnem, ezt rátok bízom, ami lényeges, hogy AA vagy AAA elemmel legyen üzemeltethető, és kompakt legyen, hogy mindig legyen helye a táskában.

Mit tudtok ajánlani?

(#13959) kowik válasza DeFranco (#13958) üzenetére


kowik
tag

Kicsit drágább, de ez mindig nálad lehet.
http://prohardver.hu/tema/elemlampa_zseblampa/hsz_11049-11049.html

(#13960) DeFranco válasza kowik (#13959) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi a tippet, de ez már túl van a limiten duplán... 10 dollárt még adnék érte (maximum) de 20 dollár egy játszóslámpáért nekem sok. :R

[ Szerkesztve ]

(#13961) DeFranco válasza DeFranco (#13958) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most ahogy így nézegetem azért ez a 300+ lm fényerő AAA vagy AA elemekkel ölég ritka... vagy én keresek rosszul.

(#13962) Cyborg válasza DeFranco (#13961) üzenetére


Cyborg
őstag

Talán azért, mert emlékeim szerint a világ jelenlegi legerősebb AA lámpája, a Zebralight SC52 is csak 280 lument tud 1xAA enelooppal, és onnan is gyorsan lecsökken a fényerő.
Ekkora teljesítményhez Li-ion kell.

[ Szerkesztve ]

(#13963) Auratech


Auratech
őstag

Megjöttek a filléres tartók a lámpáimhoz. Mostantól ikerlámpás a bringám:)
Kicsit túlzásnak mondható de ennyi belefér talán. A csavarokat kiszedtem belőle, mivel fekete kötegelővel oldom meg a rögzítést. A fényáram nagyon rugalmasan, egy mozdulattal a helyzethez igazítható.
A fejlesztés vége az lesz, mikor megérkezik a kettő nagykapacitású pana akksi. Talán fényesebb is lesz és jóval tovább bírja, mint a mostani filléres 18650...

Auratech Field Recording

(#13964) DeFranco válasza Cyborg (#13962) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem mondtam, hogy feltétlenül 1 elemmel kell legyen, csak működjön X darab lakossági boltban megvehető elemmel

amit vettem, abba is három AAA kell a 350 lm-hez... :) de nem feltétlenül ragaszkodom ehhez a fényerőhöz, nem kizárólagos, de örülnék ha megközelítené, ha már a fejlámpa tudja (igaz az meg leolvad a fejedről tőle, de ez már más kérdés :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#13965) ludsimon válasza Auratech (#13963) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem lett volna egyszerűbb berendelni egy ilyet és hozzá egy ilyet? :DDD

És csak ~150g a lámpa.

Gondolkodok egy második lámpa beszerzésén, de amiben nem 2500mA driver, hanem 3000mA-van, ez meg megy ajándékba.

Vagy valami 2x2500mA driveres fotonágyú, MT-G2-vel milyen lenne már. :DDD Na annál több azt hiszem nem kellene. Még ez az 1x 2500mA-el is soknak érzem high-ben. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13967) M_o_g_y_i válasza #46372352 (#13966) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Köszöntelek a "lámpa-terápiás csoportban"... ;]

Roche F12 Cree XM-L U2-1B :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13969) tbesze


tbesze
tag

Szerintetek, a C8-ba érdemes a MT-G2-t beletenni? Most XM-L2-vel használom. Természetesen a fényerő növelése a cél. Ez a driver hajtja.

(#13970) jozsi252 válasza tbesze (#13969) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerény véleményem hogy egy C8 nagyon kevés ahhoz hogy kihozza az MT-G2-be levő lehetőségeket. Olyan lámpa lenne jó neked, aminek legalább 8-10cm-es refije van, nem pedig 4-5cm.

iPhone 13 Pro Max

(#13971) ludsimon válasza jozsi252 (#13970) üzenetére


ludsimon
veterán

3,5 cm-es refivel ezzel semmi gondom nekem. Biciklin ennél nagyobb csóva nem kell. Így is brutál. :D

Amúgy milyen lenne 10 cm-es refivel? Még jobban szórna? Nem hinném a szemből jövő autósok örülnének neki. :D

undefined

(#13972) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#13967) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudsz valami csodát linkelni a bajomra? Az előzőt is te ajánlottad, szerintem itt is tudnál villantani valami okosságot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13973) Auratech válasza ludsimon (#13965) üzenetére


Auratech
őstag

Nem. Ez összesen 40 dolcsi a két 3400-as védett pana akksival.
A bringavilágítás rákfenéje nálam a fókusz állíthatóságának hiánya és a battery pack külön rögzítése, kölönce.
Próbáltam nemegyet. A "hatvanezerforintosokból" a bicajboltban..
Ezek a lámpák nálam sokfunkciósak. Számgép szereléskor, kerti séta esetén...kell, használom fotózáshoz, videó segédfényként...etc.
A legfontosabb, hogy egy mozdulattal leveszem és zsebben van.
Egy hátránya van, a némileg kisebb üzemidő. Lehetne persze ilyen is meg olyan is. De nincs.
Nekem ez elég:

A fos mobilos kép nem adja vissza a valódi látványt. Pazar és kényelmes.

Auratech Field Recording

(#13974) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#13972) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Talán EZ, de érdemes lenne beszerezni hozzá Li-ion vagy LiFePo4 akksit+töltőt... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13975) ludsimon válasza Auratech (#13973) üzenetére


ludsimon
veterán

XM-L2 U2 + ilyen lencsével csináltam egy tesztvideót. Szerintem egész jól látszik az ereje. Majd csinálok ezzel az MT-G2-vel is, és akkor összehasonlítható lesz. :D Majd hétfő este, vagy kedd.

Minden ugyan az maradt a leden kívül. Ugyanabba a lámpába ment az MT-G2 amiben az XM-L2 U2 volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13976) Auratech válasza ludsimon (#13975) üzenetére


Auratech
őstag

Nagyon príma ez a lencse. Hasonló, mint a rally halogén, az is bordás. Terepen kényelmes.

Mivel elsősorban forgalomban bringázom fontos volt a szempont, hogy ne világítsam pofán a szembejövőt.
Ez főként akkor fontos, ha ilyen fényáram van. A különféle egylámpás elrendezéseknél azt láttam, ha számomra elég messze terít a lámpa és erősen, akkor hatalmas kiszóródás van a szembejövők számára. Gyakorlatilag elvakítja őket. Olyan, mintha direkt a képükbe tolnám. Ezért választottam azt, hogy én tudjam beállítani, mikor milyen fényt akarok. Egy barátomnak van drága 1200lm bicaj lámpája. Maxon bünteti a szembejövőket, ha 8-10 m-nél távolabbra vetít. Ez az én 30 körüli utazósebességemnél este kevés.

A legtökéletesebb az, mikor a fókuszált állapotban egy csúcsán álló elnyújtott rombuszt vetít az egyik lámpa, így az utat hosszan belátom, éles kontúrral. A másik pedig mögé, közelre vetít kevéssé fókuszálva. Így nekem is jó és a szembejövőt sem tolom bele az árokba.
Mondjuk biztos arra gondolnak, hogy szegény csökkentlátó...:)
(a bal vállam egy motorról nem időben észrevett karvastagságú faágnak köszönhetően szakadt darabokra)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13977) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#13974) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért sem szeretnék akksisat, mert nem igazán lenne használatban, készenlétben kellene lennie vész esetére.

Az akksival ez azért gázos, mert annak nagyobb az önkisülése, mint a szárazelemnek jóval, és nem akarom állandóan töltögetni, karbantartani az akksikat ezért külön, ha évente csak kétszer használom a lámpát.

A másik pedig, hogy AA (vagy AAA) elemet minden faluban kapok, az akksibeszerzés ennél darabosabb, és van úgy, hogy nem lehet tölteni, vagy éppen olyan helyre megyünk, hogy két napig nyista áram.

Ezért kérdezem.

Az amit linkeltél nekem jó lesz, nem tudom,hogy AA elemekkel is tudja-e azt a fényerőt, amit akksival? Szerintem nem, de te biztosan tudod. Ezen kívül van még valami 10 dollárig bezárólag amit meg lehetne venni?

(#13978) PHM válasza DeFranco (#13977) üzenetére


PHM
addikt

Egy jó lítium akku fél évnél is tovább elvan töltés nélkül.
De nekem van egy nagyon ritkán használt, kis fogyasztású lámpám,
abba beépítettem egy 17670-es akkut. Bő másfél éve. Most is műxik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13979) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Már legalább egy éve használok egy TrustFire C8 XML-T6 ledes lámpát, amit 18650-s védelem nélküli aksival hajtok. Nagyon király volt, mértem rajta 3.4 A-s áramerősséget is, a legerősebb fokozaton.

Szóval nagyon jól világított, de most pár napja gyengült a fényereje. Azt hittem, hogy az aksi merül, de mint kiderült, a 4.20 V-ra feltöltött aksival sem muzsikál jobban. Megtisztogattam a meneteket, megpucoltam de semmi javulás.

Elképzelhető, hogy megadta(megadja) magát a driver? Ez természetes, vagy esetleg lehet rajta segíteni?

Előre is köszi a válaszokat! A keresővel nem mentem sokra. :(

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#13980) PHM válasza Wendelke (#13979) üzenetére


PHM
addikt

Mérj áramot. Ha az rendben van, valószínűleg a led haldoklik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13981) DeFranco válasza PHM (#13978) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szükséghelyzetben akkor sem tudom pótolni a lemerült vagy tönkrement akksit, ellenben az elemmel, amit akár egy nemzeti dohányboltból is be tudok szerezni, meg az encsi Marika csemege is tartja. Ezért keresek olyat, ami stock szárazelemmel működtethető. Vészlámpának kell.

[ Szerkesztve ]

(#13982) Auratech válasza DeFranco (#13977) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem az akksi megteszi. Avval erősebb is a fénye. Vész esetére meg lehet félretéve egy garnitúra befóliázott szárazelem. Amúgy a linkelt lámpába nem megy bele a 3xAAA adapter, csak a 18650 akku, passzentosan.
Inkább javaslok egy elemmel is használhatót, pld ezt.
lámpa-elemmel is

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13983) ludsimon válasza DeFranco (#13977) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Én agyaltam régebben ezen, és arra a következtetésre jutottam, ha 0-ról indulnék, én is inkább egy 3xAA lámpa mellett döntenék!

Linkelem az alábbiakat, ~ 10 ezer forintból van egy 2100-2200 lumenes brutál állat lámpád 3 db AA-ról üzemeltetve!

(A fontos, hogy Enelooppal hajtsd őket, mert az képes akár 10A-t is leadni! [link])

SAiK SA-305 Cree Q2 3-Mode 140-Lumen LED Flashlight Black
QLITE REV.A 7135*8 MULTIPLE MODES CIRCUIT BOARD 3.04A
NOCTIGON MT-G20 MCPCB & CREE MT-G2 P0 5000K 6V LED
Universal Bicycle Mount

~ 10 ezer forint!
+ 3 db Eneloop elem.

undefined

(#13984) DeFranco válasza Auratech (#13982) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem az akksi megteszi.
Mit?

Avval erősebb is a fénye.
Igen, gondoltam én is, ezért kérdeztem rá.

Vész esetére meg lehet félretéve egy garnitúra befóliázott szárazelem.
Nem szeretnék akksisat, fogadjuk ezt most el :B

Amúgy a linkelt lámpába nem megy bele a 3xAAA adapter, csak a 18650 akku, passzentosan.
Melyikbe?

Amit linkeltél az igen jónak tűnik, csak a vetett fénye nekem fura ehhez képest... lehet látni rajta valami érdekeset, vagy én nézem rosszul?

@ludsimon: még egyszer, táskába, vész esetére, évente kétszer elővenni kell egy elemes lámpa max. 2000 Ft (~10 USD)-ig... :) Ez nekem feleslegesen sok és drága.

[ Szerkesztve ]

(#13985) Wendelke válasza PHM (#13980) üzenetére


Wendelke
senior tag

Elfelejtettem írni :U , hogy mértem, a legerősebb fokozaton 1A körül vesz fel, tehát a korábbinak kevesebb mint harmada. Ez meg is látszik a fényerőn. :W

Ezért is kezdtem a tisztítással, hogy a megnövekedett ellenállás miatt van-e ez a jelenség, de mint írtam sajnos nem segített. Ugyanolyan fényerő van a 3.8 V-os és a 4.2 V-os aksival is sajna.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#13986) Zozzant válasza DeFranco (#13981) üzenetére


Zozzant
addikt

Szükséghelyzetekben nem szokott ABC lenni a közelben, vagy annyira vészhelyzet van hogy már Föld sincs :) pl. 3 garnitúra feltöltött akksi mire nem elég, ezek nálad lehetnek, ellenben az ABC-vel:) (elemet is vihetsz magaddal szóval nem értem a problémát, pláne nem egy boltra alapozni mikor szükséghelyzet áll fenn)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13987) DeFranco válasza Zozzant (#13986) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó akkor a vallásom tiltja. Túlléphetünk ezen?

Ez van, ilyen igényem van, meg is indokoltam, ha szerintetek nincs is igazam a kérdésben, tiszteljetek meg annyival, hogy elfogadjátok. Húsz okot tudnék még felhozni, és ismerem az akksi előnyeit is ugyanígy, hoztam egy felelős döntést, és ennek tükrében kérem a segítségeteket.

Tisztelem a segítőkészségedet, és nagyon köszönöm, de most a saját hülyeségemet vállalva maradok az AA/AAA formátumnál.

[ Szerkesztve ]

(#13988) Zozzant válasza DeFranco (#13987) üzenetére


Zozzant
addikt

Esetleg egy ilyen

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13989) DeFranco válasza Zozzant (#13988) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez piszok olcsó :C

Ezekhez képest mi a különbség, miben tud kevesebbet és mennyivel?

[link] [link]

Most ez a három versenyez, de ennek az ára verhetetlen :)

szerk: ja, most nézem, a tartó ~1 dollár a lámpa kicsit több... de így is jó, csak nem tudom összehasonlítani a fényerejét meg a vetített fényt a fentiekkel...

[ Szerkesztve ]

(#13990) Zozzant válasza DeFranco (#13989) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja a színt is ki kell választani. A második nagyjából ugyanaz, de előbb lemerül az 1AA-s mint a 3 AAA-s. Több igényed ezen felül ne nagyon legyen mert az már többe kerül ez van. Egy ezresért kapsz egy használható lámpát.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13991) DeFranco válasza Zozzant (#13990) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bocs, most lehet én vagyok a figyelmetlen, de a második, az 1xAA-s, igaz külsőre hasonló, mint amit te ajánlottál, és az első a 3xAAA-s, de annak meg a vetített fénye egy kicsit fura nekem.

Nekifutnál még egyszer a magyarázatnak, hogy egy ilyen sötét gyalog is megértse mint én? :B

[ Szerkesztve ]

(#13992) M_o_g_y_i válasza Auratech (#13982) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ne vezesd félre, a linkelt lámpa AA-s elemmel és 14500 méretű lítiummal megy! :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13993) Zozzant válasza DeFranco (#13991) üzenetére


Zozzant
addikt

Az elsőnél hamarabb lemerül a másik 2 majdnem ugyanolyan:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13994) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#13991) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Most komolyan ilyen "fillérbaszó" vagy? :D
A utóbbi pár linkelt lámpa szinte 100% ugyanaz (gyengébb kivitelben), mint amit legelsőre linkeltem, csak amit én mutattam az képes több fokozatú világításra, igen minimális felár fejében! ;)
És nem mellékesen a Fasttech regisztrálva küldi a csomagjait, elvesztés/ellopás kizárva. :N
De Te tudod, hogy sz@ros ~200 Ft miatt kockáztatsz-e egy ránézésre is sokkal gyengébb kidolgozású, ebay-es sz@rt veszel sima levélben küldve vagy amit én mutattam jobb minőségű és 3 módos változatot, regisztrált csomagként küldve, ráadásul van ugye a BLF/CPF kupon, amivel kemény 5%-ot tudsz még faragni az árból. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13995) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#13994) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha jól megfigyelted, nem számon kértelek, hogy miért nem a legolcsóbbat linkeled, hanem pont hogy a különbségeket kérdeztem :)

Ha fillérbasznék, nem is kérdeznék, hanem rendelném a legolcsóbbat ebayről :D

(#13996) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#13995) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez piszok olcsó :C - ezt írtad a 4.74$-os lámpára az ajánlott 5.23$-os árával szemben. :DDD

Nem gond, ha kérdezel csak lásd a különbséget, ~0.50$ (...sincs kuponnal) miatt nem érdemes az ebayes szart venni. :N ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13997) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#13996) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerket elolvastad-e? ott volt, hogy benéztem, mert a másféldolláros tartó árát mutatta ;)

adjál csak gyorsan egy ilyen kuponkát nekem... :D

(#13998) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#13997) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Arra már nem is volt a figyelmem, a hasonló lámpák után. :DDD
BLF vagy CPF a kupon kód, fizetéskor kell beírni. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13999) Zozzant válasza M_o_g_y_i (#13994) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem is néztem ezt mielőtt küldtem az ebay-est, csak miután a különbséget kérdezte. Persze ez jobb.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14000) d4d


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.