Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) tbesze válasza jada00 (#13548) üzenetére


tbesze
tag

:R :R

(#13552) tbesze válasza jozsi252 (#13549) üzenetére


tbesze
tag

Nagyon szeretem. + a kollégák is előszeretettel veszik magukhoz. Sajna jó képeket nem tudtam csinálni, de voltak képeim amin a 3 ledes lámpával volt összehasonlítva. Ott látni "némi" különbséget. De azt fix mondom, hogy a terület bevilágítására nem lehet panasz. A lépeket előkaparom neked.

(#13553) tbesze válasza jozsi252 (#13549) üzenetére


tbesze
tag

Itt van az összehasonlításom gif-be. De valósba, még látványosabb. Én ráadásul még driver-t is cseréltem benne a képek után. Így még bikább.

(#13554) kicsiPistike válasza korn (#13540) üzenetére


kicsiPistike
tag

Hogy a fenébe forrasztjátok Ti fel a ledet a csillagra vagy egyéb bázisra? :F
Miféle forrasztóval dolgoztok? Én csak kínlódok az enyémmel...

(#13555) M_o_g_y_i válasza kicsiPistike (#13554) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Vasalón v. főzőlapon kell. ;]
Bár én néha a gázon csinálom. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13556) korn válasza kicsiPistike (#13554) üzenetére


korn
aktív tag

Főzőlap + IR hőmérő. 200-220°C-ra melegítem, ezen a hőmérsékleten nem ég meg olyan könnyen a led. Gyorsan kell csinálni, nem percekig melegíteni.

(#13557) jada00 válasza korn (#13540) üzenetére


jada00
tag

Na rendeltem is 3 at , 20mm-es réz csillagon! :U :R

(#13558) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Erdőbe, gyengén megvilágított utakra kellene.

(#13559) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Zoli03 és tbesze köszönöm az infókat!
Ha megjön a töltőm utána nagy aksi vásárlásba kezdek ;)!!!

(#13560) zoli03 válasza krisztianAMG (#13558) üzenetére


zoli03
őstag

Itt írtam róla. Nem hinném, hogy másfajta driver lenne benne, szóval nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#13561) krisztianAMG válasza zoli03 (#13560) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Köszi!
Tudnál esetleg ajánlani valami hasonlót, ebben az árkategóriában?

(#13562) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Házi készítésű aku pack esetén van előnye/hátránya a védett aksiknak?
Tehát össze lehet rakni védettből is,vagy jobb védelem nélküli,vagy fordítva?

(#13563) zoli03 válasza krisztianAMG (#13561) üzenetére


zoli03
őstag

Én nekem az ilyen biciklire szerelhető, külön akkus lámpákból ez volt az első és valószínűleg az utolsó is. Az én igényeimet biciklin bőven kielégíti egy UltraFire 501B vagy Convoy S2. Amúgy milyen árkategóriában? Mert a linkelt lámpa licites, webshopokban $40-50.

(#13564) PHM válasza ólomlábú (#13562) üzenetére


PHM
addikt

Ha sorosan kötöd az akkukat, előnyösebb, ha védettet használsz.
Balanceres töltőnél esetleg elhagyható a védelem, de ott sem hátrányos.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13565) korn válasza jada00 (#13557) üzenetére


korn
aktív tag

De az nem sinkpad-os lesz azt remélem tudod. Valószínűleg az olcsóbbik féle réz csillag, aminek ki kell kapirgálni a hővezető réteget a csillag közepén.

(#13566) M_o_g_y_i válasza korn (#13565) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem még mindig van plusz SinkPad-em, ha kell valakinek pár darabot tudok nélkülözni. ;)

MT-G2 LED-et próbált már valaki? :U
A szükséges driver már csak a kérdés, hogy majd milyet is használjak hozzá, lévén ez ugye egy 6V-os LED... :o
Az intl-outdoor-on ajánlanak hozzá két félét is, de lehet nem pont olyat fogok hozzá használni...

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13567) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#13566) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Jó lenne hozzá egy 3 módos, olyan ami teljesen ki tudja hajtani.
Vagy a 12V-os kéne belőle, ahhoz lehet hogy egyszerűbb lenne drivert szerezni.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#13568) ólomlábú válasza PHM (#13564) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Most várom az imax B6-ot az ugye balancos töltő,meg van egy TR-006-om.
Akkor maradok a védetteknél,így legalább nem keverem össze majd őket,hogy ez védett,ez nem :D :D!!
Kösz az infót!

(#13569) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#13567) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ilyen LED lesz, pontosan. :K
Lassan tényleg annyi fölös XM-L/XM-L2 LED lesz itthon, hogy nyithatok azokkal is egy apróhirdetést. :DDD
Nem is rossz ötlet! :U :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13570) jada00 válasza korn (#13565) üzenetére


jada00
tag

Ja! Azért én még azokat meg fogom rendesen küldeni!!! :D Legfeljebb elszállnak, azután cserélhetem őket!! ;]

(#13571) kicsiPistike válasza korn (#13556) üzenetére


kicsiPistike
tag

Áhááá, nem tudtam elgondolni hogy is lehet. Mogyi is hozzád hasonlóan zsonglörködik, mondjuk azért a gázon gondolom van valami fözőlap vagy hasonló :)

[ Szerkesztve ]

(#13572) M_o_g_y_i válasza kicsiPistike (#13571) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nincs. :DDD
Egy ideig melegítem a kicsi rózsát, majd odarakom az előkészített MCPCB-t, utána ha olvad az ón gyorsan "rádobom" a LED-et, de ekkor már el van zárva. :D
Persze ez elég "hárdkór", főzőlap+hőmérő az igazi ahogy javasolta korn. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13573) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem ide akartam...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13574) M_o_g_y_i válasza sanzi89 (#13573) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha esetleg sötétben nézted és lámpát keresel, akkor jogos a kérdés. :DDD
Látom javítottad. :D

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13575) korn


korn
aktív tag

(#13576) Zsolt74 válasza korn (#13575) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Megjött az új lámpám.
Jópofa csak kicsit kékes a fénye.
Már most azon gondolkozom hogy milyen ledet kéne raknom bele.

[link]

Zsolt

(#13577) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#13576) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

XP-G2-t. :K ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13578) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#13577) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ezek a ledek miért ilyen drágák?

Zsolt

(#13579) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#13577) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Gondolom hogy a led mérete miatt ajánlod ezt.
Meg a hatásfoka is elég jó, 1,5A-en 518-558lumens.
Ennél szerintem az xm-l ledek se jobbak.

Zsolt

(#13580) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Most mértem meg 0,75A-es a driver a lámpában.

Zsolt

(#13581) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#13578) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ennyibe kerülnek, mert réz a NYÁK alattuk, ezáltal kicsit még hatékonyabb lehet a LED, hamarabb hűl és emiatt a lm nő kicsit. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13582) d4d


d4d
tag

XTAR WP2s képek

elemlampa.blog.hu

(#13583) d4d


d4d
tag

rekordidő alatt értek ide akksik (14500, 16340) a doingoutdoortól. Múlthét péntek, státusz: shipped, a nyomkövető szerint most hétfőn: célországba elküldve és ma már ki is hozta a postás. Szingapúri postán keresztül adták fel.

elemlampa.blog.hu

(#13584) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#13581) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Rájöttem hogy nem igazán tudnám megtuningolni mert ilyen kicsi drivert ami lehet benne nem nagyon találtam , ráadásul a led úgy látom be van ragasztva.
Úgyhogy szerintem marad így ahogy van 6$-t így is megért.
Ami nagyon tetszik benne, hogy szép egyenletes fényt ad mikor szét van húzva a fénye.

Zsolt

(#13585) jada00 válasza d4d (#13582) üzenetére


jada00
tag

Nem rossz! :) Lehet rendelek egyet a telefonomhoz gyors töltőnek! :U Úgyis azt töltögetem a legtöbbet! :D

(#13586) Auratech


Auratech
őstag

A nyomkövetés szerint jó úton van az t6-os négyesfogat (4xultrafire sh98). Viccből felteszem mind a bicajra és majd levideózom... :)

Auratech Field Recording

(#13587) Magnat válasza d4d (#13582) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az usb árama nem változtatható?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13588) jada00 válasza Auratech (#13586) üzenetére


jada00
tag

Közben nekem már megjött! Hát nem rossz, de azért nem vagyok elájulva tőle! :) Ez a pici lencse nem fókuszálja eléggé össze az xm-l ledet! Én most tervezek majd benne egy xp-g2 re egy cserét, a drivert hagyom úgy, mert ugyan az xm-l hez kevés de a másikat szerintem jól megfogja hajtani! ;]

(#13589) Laci4 válasza Magnat (#13587) üzenetére


Laci4
senior tag

Ha egyre gondolunk, és régi szakmai tudásom nem fakult el teljesen, akkor azt nem is kell változtatni.

Szóval ha arra gondolsz hogy:
"valamint az USB kimeneti árama 0.5A-ről 2.1A-re nőtt, így akár egy iPad-et is tölthetünk a segítségével."

Ez azt jelenti, hogy a töltő az USB kimeneten most már nem maximum fél ampert, hanem 2.1 ampert tud leadni.
Az hogy konkrétan mennyit ad le, nem tőle függ(2.1 amperig), hanem a rátett eszköz igényétől.
A töltendő eszköz határozza meg, hogy mekkora áramot kér, a töltő csak a maximális értéket limitálja.

Tehát mondjuk ha van egy telefonod, USB-n rádugva nagy valószínűség szerint nem kér majd többet mint 0,5A. De ha egy nagyobb áramfelvételű készüléket teszel rá, vagy egy olyan USB kábel segítségével kötöd rá, amit a telefon hálózati töltőnek érzékel, akkor akár több áramot is képes felvenni, a töltő pedig leadni.

Míg a régebbi verzió nem tudott 0,5A-nél többet teljesíteni.

Olyasmihez lehetne ezt hasonlítani, hogy mondjuk egy gyúrós manusz ki tud nyomni fekve 20 kilót, de ha kell 150 kilót is, attól függ épp mit kívánnak tőle (vagy ő maga :D)
Míg én ha befekszek a rúd alá 20 kilót (a rudat :D) én is lazán kinyomom, de 150 alatt be****ok :DDD

Én vagyok a régi, a gyúrós csávó az új töltő. (hirtelen jobb hasonlat nem jutott eszembe)
Közben eszembe jutott még egy:

Autók
Adott egy 1.1-es kis x autó, aminek a végsebessége mondjuk 130km/h (régi töltő)
Adott egy másik, ami mondjuk egy sport autó, 300km/h-ás végsebességgel (új töltő)

Töltőre rárakott eszköz a sofőr.
Ha úgy akarja az 1.1-es kis autóval max 130-al tud menni, akárhogy tapossa a gázt..
A sportkocsiba átülve tud menni 130-al is, de ha kimegy a német pályára és úgy akarja akár 300-ig tudja pörgetni a verdát.. :))

Mindezt úgy írom, hogy nem volt a kezemben egyik töltő se, csak az olvasottak, illetve a kis elektronikai alapismereteim alapján... :U Ha valamit rosszul írtam, nyugodtan javítsatok ki..

[ Szerkesztve ]

(#13590) d4d válasza Laci4 (#13589) üzenetére


d4d
tag

:K

doingoutdooros akksikra visszatérve, megmértem őket, mindegyik 3.82V-tal jött

elemlampa.blog.hu

(#13591) Magnat válasza Laci4 (#13589) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, de ennek ellenére a telefonomat a tabletem 2100-as töltője sokkal hamarabb feltölti mint a saját 850-ese és mivel egy éjszaka alatt bármelyikkel feltölti, inkább kímélem az akksit és 850 mah-val töltöm. Ezt hogy tudom kivitelezni a wp2s-sel, ha mondjuk megyek vhova és nem akarok csak 1 töltőt magammal vinni?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13592) Magnat válasza Magnat (#13591) üzenetére


Magnat
veterán

Lejárt a szerkesztési idő... nyilván arról van szó, h az eszközökben lévő elektronika határozza meg, h mekkora áramot enged rá töltés közben az akksira. Ez mindenképpen egy kompromisszum, kis áram esetén lassan töltődik fel, viszont minden tekintetben jót tesz az akksinak, míg nagy árammal gyorsabban felölt, de az élettartamra nincs túl jó hatással. A gyártó megpróbál egy optimum értéket meghatározni a tipikus vásárlói szokások meg több más tényező figyelembevételével, amit a user -ahogy te is említetted- lefelé tud változtatni gyengébb töltő használatával, illetve felfelé erősebbel akkor, ha a gyártó nem az elektronika által engedett maximális áramú töltővel szállítja a terméket. Ezen logika alapján mégiscsak jó lenne szabályozni a kimenő áram nagyságát. Persze a legjobb az lenne, ha minden eszközben lennének töltési sémák (mondjuk 3 féle), amivel meg lehetne határozni, h milyen gyorsan töltődjön az eszköz (ha a töltő is elbírja) és akkor elég lenne egy univerzális 11 amperes töltő 4 usb-vel :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13593) d4d


d4d
tag

(#13594) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Szevasztok! Szeretnék venni egy lámpát a lightmalls-ról. Érdeklődnék, hogy melyiket érdemes az UF C8-ból? Az U3-as leddel szereltet, vagy pedig a XM-L2 leddel szereltet? A lényeg, hogy a legerősebb legyen a fénye.

(#13595) Magnat válasza belsodavid (#13594) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem csak a led függvénye, hanem a driveré is... nekem ez van, elég brutál áramot enged a ledre (lángnyeles Trustfire-vel 3.7A-t, de nem zárom ki, h Panával tudná a 4-et is), de arra készülj fel, h az egy akksis lámpák soha nem fogják addig tolni konstans szuflával, mint a 2 akksisok, szóval egy bizonyos akkutöltöttség alatt már gyengébben fog muzsikálni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13596) belsodavid válasza Magnat (#13595) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Tisztában vagyok a dolgokkal, csak azzal nem, hogy mi értelme az XM-L2-nek. Azonos áram mellett melyik erősebb és mennyivel? 1A, 2A, 3A, 4A mellett hány lument tudnak?

(#13597) d4d


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#13598) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

As-Is Sanyo 18650 2400mAh 3.6V Rechargeable Lithium Batteries (2-Pack) -t rendeltem múlt hét hétfőn a fasttech-től, és ma kaptam kézhez. (10 munkanap a rendeléstől, de igazából 13.-án adták fel, és 16.-án már vám elé állt.) Átlátszó tartó van hozzá, az egyikre 2,8V-ot, a másikra 3,6V-ot mértem.
(Apró kérdés, hogy ami a képen is van 4 kis -szerintem- forrasztás, az maradhat, vagy szedjem le, hogy a sima felületekkel érintkezzen a lámpában?)
Bedobtam még egy ilyet is: 2300mAh Ni-MH Rechargeable AA Batteries (2-Pack) pudingnak. (2095mAh tested capacity/4 dodo) 1,29V-ot mértem mind a kettőre, aztán majd kiderül, hogy mit tud ennyiért. Ez nem elemlámpában lesz, hanem egérbe/billentyűzetbe.

(#13599) d4d válasza [CS]Blade2 (#13598) üzenetére


d4d
tag

Megkérdezhetem miért esett a választás pont erre a 2400-as Sanyora?

elemlampa.blog.hu

(#13600) [CS]Blade2 válasza d4d (#13599) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A 2800-as Sanyok lettek volna, de kellett 2db ni-mh, a paypalon meg 12,8$ dodo volt, a tracking nélkül a 3000-es lángnyelves trustfire jött volna ki ([link]), ami gyakorlatilag 2400-as, de már van egy 2600-as sanyo-m, ami bevált, így maradtam a Sanyo-nál. Így most van 3db, amit biciklin használok, ha menet közben kifogy, bedobok egy feltöltötett zsebből. (1 akkus a lámpa (501B), így jó nekem a védetlen akku.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.