Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Cyborg válasza briko77 (#12100) üzenetére


Cyborg
őstag

Reméljük nem lesz gond, Nekem a TK75-re is 20 Dollárt írtak, és át is csúszott, pedig 10x annyiba kerül, és 2x akkora doboza van minimum. Szóval a hkequipmenten nem múlik a dolog.
Használt egészséggel, nagyon jó kis lámpa, nem fogsz csalódni benne, én imádom az ST6-ot.

(#12102) Cyborg válasza Cyborg (#12101) üzenetére


Cyborg
őstag

Használd :)

(#12103) Magnat


Magnat
veterán

A hétvégén érdekes eset történt: hozzájutottam egy javíthatatlan notebook akksijához, amiből ki is operáltam 6db Samsung cellát. Mivel ezeknek az ipari cuccoknak a pluszos érintkezője nem túlságosan áll ki az akkuból, sikerült a még nem áram alá helyezett oem töltőbe a két akksiból az egyiket fordítva betenni, amit a töltő finom füstképzéssel reagált le. Gyorsan kikaptam az akksikat, viszont ami meglepett, ezek után rendesen behelyezve őket a töltő hibátlanul feltöltötte mind a kettőt. Úgy látszik olyan dolog fingott ki benne, aminek amúgy sem volt semmi haszna :C

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12104) tbesze válasza Magnat (#12103) üzenetére


tbesze
tag

Több mint valószínű, hogy a polaritás védelem füstölt el. Zárójelben megjegyzem, hogy ez esetben sem szabadott volna tönkremennie. Úgy hogy ezentúl, csak figyelmesen végezd az aksik behelyezését, mert szerintem már nincs a töltőben meg a védelem. :(

(#12105) Magnat válasza tbesze (#12104) üzenetére


Magnat
veterán

Jól értem, h a rossz polaritás miatt szállhatott el az a rész ami pont arra lett volna hivatott, h ettől védje a töltőt? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12106) Zsolt74 válasza Magnat (#12105) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Gondolom úgy védi meg a töltőt hogy tönkremegy, és nem az egész töltő füstöl el.

Zsolt

(#12107) PHM válasza Zsolt74 (#12106) üzenetére


PHM
addikt

Nem feltétlenül.
Nekem is sikerült egyszer fordítva beraknom az akkut 1 gagyi töltőbe.
Fél óra múlva tűnt csak fel, hogy valami nem stimmel.
A töltő nem füstölt, csak nem töltött, és semmi baja sem lett.
Azóta is jól működik, csak ritkán használom, mert kicsi az árama.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12108) kisninja


kisninja
őstag

Tudnátok ajánlani egy jó lápát ?? tudom hogy amit kérek ütik egymást de hátha
Nagy fényerő messzire világítson, hosszú üzemidő és ne legyen drága TR-J18 al szemezgetek de nem találtam üzemidő leírást.
Illetve akkut és akkutöltőt ?
Nem tudom a J18-nak közepes módban milyen a fénye és úgy meddig világít igaz azt sem mennyit maxon.
Köszönöm előre is valakinek a türelmét :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12109) Zsolt74 válasza PHM (#12107) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem van egy univerzális telefon akku töltőm aminek mindegy hogy melyik pólusokra kötöd az akkut.
Automatikusan felismeri így nem lehet fordítva rákötni.

Zsolt

(#12110) mzsf


mzsf
csendes tag

Sziasztok! Csak amolyan koca lámpa rajongó vagyok. Kb. egy éve találtam rá a fórumra. Akkor kerestem egy kis megbízható kulcstartó lámpát. Tanácsotok alapján egy Olight i3 "húzza" a zsebem. Már a kulcscsomónak köszönhetően egész patinásra kopott, de tökéletesen működik. Nagyon szeretem a precíz összerakását, kidolgozását. Olvasgatva a fórumot egy nagyobb lámpára is kedvet kaptam, így ebay boltból vettem egy Ultrafire C8 lámpát XM-L T6 leddel. Na, ez már nem fenékig tejfel. Első körben észleltem, hogy O gyűrűk nélkül érkezett. Az eladó kártalanított. Ahogy szerelgettem, szilikon zsíroztam (elég nehezen mozgó, sorjásnak találtam a meneteket), feltűnt hogy az elemtartó henger kapcsoló felőli menetet görbén metszették. A menet mélység asszimetrikus, így itt szorul a kapcsoló. Töltéskor is inkább a fejét veszem le. Nyugtattam magam, hogy mit várjon az ember tízen pár dollárért, amikor egy márkás inkább egy százasba kerül. Sajnos egy további hibát is észleltem, ez még jobban zavar. Időnként finoman vibrál a fény, mintha kontakt hibás lenne, de rázogatásra, mozgatásra nem , csak spontán gyógyul. Így aztán azt gondoltam hozzátok fordulok tanácsért. Egyrészről szemezek az új XM-L2 leddel, másrészről az Olight M22 is tetszik. A kérdéseim a következők. Van-e olyan C8-s ami pontosabban van kidolgozva, esetleg linket tudtok-e adni? A második generációs XM-L leddel már vannak fent webshopokban, és nem is drágák, kb 18-20 $ körül találtam. Esetleg ugorjak bele egy M22-be, a családi békét kockáztatva? Igazából, ha lenne precízebb verzió (ami tényleg vízálló, tartós, pontosan összerakott), akkor olcsóbb csak jobb lenne. Érdemes-e ebayen venni ilyen drága lámpát? A hamisítástól, garanciális problémáktól félek. Gondolom nálunk inkább 30000 körül lesz az ára annál a két magyarországi boltnál.
Köszönöm a segítségeteket, és a tanácsokat.

(#12111) tomek017


tomek017
tag

Ezt szét lehet kapni valahogy, hogy be tudjam pasztázni?

Köszi a választ.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12112) PHM válasza tomek017 (#12111) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem az elejéről kell levenni az ezüstszínű gyűrűt és a lencsét,
utána hozzáférhetővé válik a drop-in.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12113) tomek017 válasza PHM (#12112) üzenetére


tomek017
tag

Az addig megvan, aztán ki kell pattintani, vagy hogy? Nem akarom megsérteni.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12114) PHM válasza tomek017 (#12113) üzenetére


PHM
addikt

Ha szerencséd van - és erre jó az esélyed - a belseje kompletten
kicsavarható a házból. Utána persze még mindig kérdés, hogyan van
berögzítve a ledet tartó csillag. De erre térjünk vissza később.
Ha bizonytalan vagy, tegyél fel képet a szétszedés aktuális állásáról.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12115) Gibbs válasza kowik (#12099) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Ok! Az rendben van, de a ki-be kapcsolást és a módozat váltást kellene megoldani.
Az lenne jó, ha az eredeti driveren meg lehetne hagyni a kapcsolást végző áramköri elemeket. De az elektronikához ilyen mélységben sajnos nem értek. A Fonarevkán tettek fel fotót a kivett driverről (lehet,hogy vmelyik itteni fórumtárs linkelte be?). Abból úgy látom, hogy a reflektort az akku felől rögzítik egy csavarral, amihez csak a driver kiszedése után lehet hozzáférni. Valaki meg tudná mondani a fotó alapján, hogy lehet-e az eredeti kapcsoló áramkört használni?
Most már csak azt kellene tudnom, hogyan tudom ide beilleszteni a fotót.

(#12117) Cyborg válasza mzsf (#12110) üzenetére


Cyborg
őstag

A convoy c8-ak se rosszak, de távolról sem tökéletesek, most vettem egyet a munkatársamnak, annak meg ciripel a drivere.

Esetleg egy Xeno F42 még emészthető árban lenne a családnak, ha minőséget akarsz, 51 USD a hkequipmenten.
http://www.hkequipment.net/index.php?sp=&p=6&cat2=206&cat1=68&cat0=1&id=1009&cat1=68&cat0=1&new=&more=&s=2f4473b5241c6413523e6d440604af89&lang=en

(#12118) tomek017 válasza PHM (#12114) üzenetére


tomek017
tag

Itt az utolsó előtti kép. Sajnos csak telefonnal tudnék képet csinálni...
Eddig megvan :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12119) jada00 válasza mzsf (#12110) üzenetére


jada00
tag

Én ezt ajánlanám! Ebben SMO a foncsor, és a driver 2.8A-t ad a lednek, tehát szinte maxxon megy![link]

Ez pedig a BEST, ebben lévő driver 3.04A-t ad a lednek, ez teljesen padlón megy! :D [link]

(#12120) PHM válasza tomek017 (#12118) üzenetére


PHM
addikt

Látok egy lyukat a ledet körülvevő tárcsán.
Ha vele szemben is van lyuk, azoknál fogva kitekerhető a "drop-in".

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12121) tomek017 válasza PHM (#12120) üzenetére


tomek017
tag

Rendben, köszi!
Egyébként 1 és 2 kettő között nagy eltérés van a valóságban? 1000 lm vs 680 lm

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12122) PHM válasza tomek017 (#12121) üzenetére


PHM
addikt

Fényerőben nem lehet nagy különbség, hisz azonos a ledek árama.
Szerintem.
Nekem speciel az első szimpatikusabb.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12123) tomek017 válasza PHM (#12122) üzenetére


tomek017
tag

Értem.
Bár mindenhol mást írnak, viszont ahogy leteszteltem, brutális. (nekem legalábbis)
Bringára lesz, oda elég :D

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12124) mzsf válasza kowik (#12116) üzenetére


mzsf
csendes tag

kowik, jada00, Cyborg!
Köszönöm a válaszokat! Nagyjából sejthető az irány. Ketten is ugyanazokat ajánlottátok. Még várok az új leddel gyártottakra,aztán meglátom. A linkeket mindenesetre elmentem.

(#12125) tomek017 válasza PHM (#12120) üzenetére


tomek017
tag

Sikerült, kitekertem. Itt pedig az elejét kell 'lekapni' ?

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#12126) Dongatto01 válasza Cyborg (#12117) üzenetére


Dongatto01
tag

Nekem is jött az FT-től de én nemhallok semmit.Teljesen megvagyok vele elégedve nagyon jó kis lámpa.
Honnan rendeltétek?

[ Szerkesztve ]

(#12127) Cyborg válasza Dongatto01 (#12126) üzenetére


Cyborg
őstag

A fasttechtől rendeltem, és ciripel alacsony, meg közepes módban is, persze nem hangosan, aki nem figyel rá, talán meg sem hallja.
...hozzáteszem, a munkatársam vette észre, aki egyáltalán nem lámpafan.

(#12128) Cyborg


Cyborg
őstag

TK75 esős időben is szépen teljesít, igaz fehér a torony

(#12129) zoli03


zoli03
őstag

Már régebben is láttam ezt a színes (piros, zöld, kék, neutral fehér) MC-E ledet: [link]. De már lehet hozzá kapni drivert is: [link]. Egész jó kis lámpát lehetne építeni így, gyári lámpában nem sok ilyen van.

Amúgy FastTechen van TM26 viszonylag olcsón (251,65 USD): [link]. Egy-két másik helyen néztem, ott több mint 100 USD-dal drágább volt.

[ Szerkesztve ]

(#12130) briko77 válasza Cyborg (#12101) üzenetére


briko77
csendes tag

Köszi.Én is remélem.Jövő hónapban meg is rendelem.

(#12131) macikos válasza mzsf (#12124) üzenetére


macikos
addikt

Ezek már XM-L2-vel vannak szerelve:

[link]
[link]
[link]

A 3. nagyon tetszik.

(#12132) PHM válasza tomek017 (#12125) üzenetére


PHM
addikt

Az elejével óvatosan, mert ha nagyon feszegeted, leválhat a led.
Tulajdonképpen ha be van ragasztva a hűtőcsillag, én nem is erőltetném.
Amit tenni lehet a jó ügy érdekében:
- A hűtőcsillag felfekvő felületét és a drop-in meneteit vékonyan
bekened hővezető pasztával. Én ezüst színű pasztát használnék a drop-innél.
- A tömítő gyűrűket és a ház meneteit pedig szilikon zsírral.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12133) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ha 1 lámpa már a vámon van akkor el lehet menni érte szerintetek? Vagy mindenképp meg kell várnom hogy a Postás hozza ki? Ha el lehet menni akkor hova kell menni?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#12134) PHM válasza jozsi252 (#12133) üzenetére


PHM
addikt

Jobban jársz, ha megvárod a postást.
Mi van, ha a vámosoknak eszébe jut kinyitni a csomagot,
és becsléssel megállapítani a vámértéket? ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12135) M_o_g_y_i válasza jozsi252 (#12133) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ne türelmetlenkedj már! :DDD
Mire odaérnél, már a postai elosztóban lesz a csomagod. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12136) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ultrafire 501b állásában lemeríti az akkut. Ez normális? Vagy valami kontakthibája van?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12137) PHM válasza Tomi_Sci (#12136) üzenetére


PHM
addikt

Nem. Vagy az akku, vagy a lámpa nem jó.
Vedd ki az akkut és úgy nézz rá egy idő múlva, illetve próbáld ki
a jelenséget egy másik, biztosan jó akkuval is.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12138) jada00


jada00
tag

Megérkezett a kis aranyos, lassan ki is cserélem!!! :D

(#12139) LowNo1sE válasza jada00 (#12138) üzenetére


LowNo1sE
csendes tag

Mennyi volt a szállítási költség? Nem látom sehol a free shipping feliratot. :F

A sün egy nagyon makacs madár. Nem akar repülni, csak ha belerúgok...

(#12140) jada00 válasza LowNo1sE (#12139) üzenetére


jada00
tag

Pedig az volt! :K

(#12141) M_o_g_y_i válasza jada00 (#12138) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A Te postásod gyorsabb volt! :DDD (vagy korábban rendeltél...)
Mondjuk nekem jelenleg pont nem sürgős, és a KD-s driver is u.ezt tudja, az meg van itthon. :U
Tegnap sikerült leadni a rendelést egy 3,5A-es elektronikára, az lesz majd az L2-ben, ha 2 akkuval használom. :K :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12142) hzsolee válasza M_o_g_y_i (#12141) üzenetére


hzsolee
őstag

Sajnos igazad lett,"puruttya" sufnibót! :((

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12143) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Ha minden igaz már havernál van a megrendelt cucc! :D
Péntek,szombat már megyek is érte ;-)

(#12144) M_o_g_y_i válasza hzsolee (#12142) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mert mi a gond? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12145) hzsolee válasza M_o_g_y_i (#12144) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha emlékszel privátban beszéltünk lámparendelésről, rájuk mondtad a fenti jelzőt. Rendeltettem egy lámpát, az illető ki is fizette 3 hete, aztán nagy csend. Most írja, hogy végre kegyeskedtek válaszolni, miszerint tegnap feladták a lámpát....hát kösz. Jó mi?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12146) M_o_g_y_i válasza hzsolee (#12145) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Persze emlékeztem rá, csak azóta semmi hír nem volt. :o
Remélem, hogy tényleg el is indították. :U
Ha esetleg nem regisztrációval küldték vagy nem követhető valamiért a csomag, akkor a PayPal-nál a 43. napon nyissatok case-t. :K
Legfeljebb ha megjön, majd újra kifizeted. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12147) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Bicikli lámpát melyiket érdemes megvenni?
Nézegettem párat:
5 ledes :D
[link]

4 ledes
[link]

vagy 1 ledes,de u2-es?
[link]

Márkára van szinte mindegyikből,trustfire,ultrafire az árak is nagyjából azonos szinten mozognak.
A szempont első sorban a nagy fényerő lenne,tehát világítson rendesen,előre,oldalra,ne egy pontba :D
Illetve ezekhez adnak aku pakkot,ahoz van töltő is,az aksik minősége milyen?
Vagy egyből érdemes venni aksi tartót,bele 4 panasonicot és visz lát?!

(#12148) zoli03 válasza ólomlábú (#12147) üzenetére


zoli03
őstag

A 4 és 5 ledeshez nincsen akkupack. Bár külön is lehet venni, de úgy már megdobja az árát. Ha azt akarod, hogy jól szórja a fényt, akkor én az 1 ledeset mindenképp hanyagolnám, főleg ekkora reflektorral.

Amúgy én tegnap vettem egy SolarStorm X2-öt. Elárazta a Manafont, 29,99USD volt csak (plusz volt Manapontom, azt beváltva 25,25 USD lett). Igazából nem kellett volna, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Maximum ha annyira nem tetszik, akkor eladom majd.

[ Szerkesztve ]

(#12149) kowik válasza zoli03 (#12148) üzenetére


kowik
tag

"Elárazta a Manafont, 29,99USD" :Y :W :W
Ilyet máskor tessék megosztani a fórumon is. ;)

(#12150) ólomlábú válasza zoli03 (#12148) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Konkrétan arra gondoltam,hogy ha nincs aku pakk akkor egy 4 akus tartó,vezeték hozzá és annyi.
Elvileg egy hagyományos "elem tartó" műanyag nem olyan horror ár.
Viszont úgy lámát meg nem akarok amihez adnak aksit,de hitványat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.