Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Van egy Corsair M55Pro RGB egerem.
Ma hazajöttem, és azt csinálja, hogy a vezérlőszoftvere (iCue) nem töltődik be automatikusan.
Ha kézzel elindítom, akkor mindenféle makró hibákat dobál.
Nem mellesleg nem működnek az egér oldalán lévő gombok.
Az kb kizárt, hogy tönkrementek volna, mert 4 gomb van, 2-2 jobb és bal oldalon, és egyiket sem érzékeli a rendszer. Pedig beállítva be van.
Uninstallálni nem tudom ezt a csoda iCue, és emiatt feltelepíteni sem lehet, mert a telepítőnek nem tetszik, hogy a corsair software könyvtára nem üres. Azt akarja, hogy telepítsem máshova.
Az iCue beállításaiban a sw frissítés keresése nem csinál semmit. Nem írja, hogy van frissebb, azt se, hogy up to date.
Az egér firmware 4.7.23, az a legfrissebb.
Ja, és W11 Home-t használok, ez is a legfrissebb.
És úgy látom, az iCue sw is a legfrissebb, a Win11-ben a telepített alkalmazások között azt látom, ma települt, a verziószám szerint a corsair honlapja alapán a legfrissebb.


[ Szerkesztve ]

(#6802) vlevi válasza vlevi (#6801) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos 1-2 nap alatt a vissza gomb működése magától megjavult, de a driver, amit csak azért használnék, hogy letiltsa az RGB effektet, nem töltődik be :(

(#6803) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok!

win 11 pro van a gépemen, valamiért mikor bekapcsolom nem érzékeli az egeret és a billentyüzetet , kikell huznom és ujra bedugnom az USB-be , hogy érzékelje . Mi lehet a gondja , 3 honapos a mini pc, az első 2 hétben semmi baja nem volt , most lezdte el csinálni , volt egy pár update is azota..

Valami ötlet rá ?

:R

(#6804) Khenyer


Khenyer
újonc

Sziasztok,

Adott egy Hama MW-500-as alsó kategóriás egér, néhány hete azonban ha görgetek vele, akkor fel-le ugrál a képernyő. Néhány napja szétszereltem és kitisztítottam a görgő foglalatát sűrített levegővel, de nem oldódott meg a probléma.
Van esetleg valakinek valami megoldási javaslata?

(#6805) RAMy válasza Khenyer (#6804) üzenetére


RAMy
tag

A suritett levegos fujkalas semmit sem er, esetleg kontakt spray-vel probald meg, de ez is csak ideiglenes megoldas. Az encoder csereje oldja csak meg a problemat teljesen, ez forrasztast igenyel.

(#6806) chris0000


chris0000
őstag

hi. van egy Logitech G305 egerem, ami 2-3 éves, de most ha jobbra akarom mozgatni, akkor ilyen remegő egyenetlen mozgást csinál... lehet tönkrement? thx. üdv.

(#6807) RAMy válasza chris0000 (#6806) üzenetére


RAMy
tag

A kurzor remeg? Probald meg megtisztitani a szenzor lencsejet ovatosan fultisztito palcaval es lehetoleg 95+-os izopropil alkohollal. Ha nincs, akkor egy nagyon pici ablaktisztitot fujj a palcara, de csak epp, hogy nedves legyen, es akkor viszont ne forditsd fel az egeret, csak emeld meg, es alulrol torold meg ovatosan vele, majd hagyj neki 1-2 percet, hogy rendesen megszaradjon. Ha beazik a szenzor, akkor tuti kukasitos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6808) chris0000 válasza RAMy (#6807) üzenetére


chris0000
őstag

hi. thx az infokat, közben jó lett...
vmi apró porszem, szösz lehetett, ami zavarhatta a lézert, mert megfujtam és azóta jó szerencsére... thx. üdv.

(#6809) niof


niof
addikt

Sziasztok! Hátha valaki hasonló problémával küzd, és nem idegen számára a páka használat.
Adott egy Razer Viper Mini, amiben a napokban elkezdett halódni a görgő alatti mikrokapcsoló. Már elkezdtem új egeret keresni, mikor eszembe jutott, hogy ránézek, milyen a felépítése. Nem is a sokadik helyen, volt egy találat, ahol modolták a patkányt a fenti hiba miatt. Jó, hogy tartok itthon Omron kapcsolókat, most is jól jöttek!
A beteg:

A cseredarab a helyén:

A kerékkel:

Nincs 100% középen, de szépen kikkel, és tökéletesen működik.
Az Omron 3. lábát le kellett vágni, valamint a másik kettőt kicsit meg kellett csiszolni, hogy a furatba férjen, de kb. ennyi.
Remélem valakinek majd még jól jön!
;)
Ja! Még annyi, hogy nyilván az Omron alatti csavart nem lehet visszatenni, de stabilnak tűnik anélkül is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6810) RAMy válasza niof (#6809) üzenetére


RAMy
tag

Ez iszonyat kókány megoldás.
Vannak értelmes 2 pines kapcsolók, Panasonic, TTC, Huano....

(#6811) niof válasza RAMy (#6810) üzenetére


niof
addikt

Van, akinek nem lehet a kedvére tenni... :U
Műszerész vagyok, tudom. Ez nem A megoldás, hanem egyféle megoldás, ami működik is. Majd rendelek hozzá mikrokapcsolót, de most átmenetileg jó lesz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6812) RAMy válasza niof (#6811) üzenetére


RAMy
tag

Ha az egeret nem tudod normalisan osszerakni tole, akkor az bizony kokany megoldas.
Apron legalabb harman arulunk alkatreszeket, szerintem a masik egeres topikban is biztos tudnak segiteni. Folosleges ilyenekkel bszkodni szerintem.

(#6813) niof válasza RAMy (#6812) üzenetére


niof
addikt

Miért ne tudnám összerakni? Teljesen lazán elfér benne. Nincs útban semminek. Azért, mert 1db csavart nem lehet visszatenni? Na ne röhögtess! Te műszerész vagy, vagy csak valami hobbista? Csomó olyan szituáció van, mikor a gyári alkatrészt pótolni kell valamivel, pl. olyan készüléknél, amihez már "semmit" nem kapsz. Funkcionálisan semmit sem vesztesz, de működni fog. Ez miért probléma? Vagy te az ilyen készülékeket már meg sem javítanád, mert nem szép? Kicsit túltolod a pedánsságot. Vagy az üzletedet rontom egy más, használható megoldással? Hagyjuk.
Nem fog a végtelenségig így maradni. Majd rendelek hozzá kapcsolót, valami f@szát, mondjuk ALPS-et, abban a márkában megbízom, csak a helyettesítőt meg kell találni hozzá. De mint mondtam, ez most így teljesen jó lesz, hiszen hibátlanul működik. És bárki által kivitelezhető.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6814) RAMy válasza niof (#6813) üzenetére


RAMy
tag

Nem tudom, honnan veszed a batorsagot megkerdojelezni a szakmai tudasomat, hozzaertesemet, de a helyedben nem dicsekednek ilyen mutatvanyokkal, hogy muszeresz vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#6815) Zaied válasza niof (#6809) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Annyit tennék hozzá, hogy az a csavar a pre-, posttravel állandósága miatt van inkább ott, ha nincs okozhat aktualizálási problémát hosszabb távon a főkapcsolóknál.

[ Szerkesztve ]

(#6816) dik


dik
őstag

Helló!

Esetleg nem tudja valaki hol tudnék megbízható forrásból beszerezni Omron mikro kapcsolókat a jó öreg MS Intelliemouse egeremhez a drága kis steelseries ismét elkezdett viccelődni egy kattintásra 2 érzékel kapcsolót kellene cserélnem benne ismét csak ami itthon volt nem találom sehol. Vettem annó párat mert már cseréltem benne csak elkallódtak.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6817) dik válasza dik (#6816) üzenetére


dik
őstag

Találtam ithon kettőt kicseréltem tökéletes lett, de kellene még tartalékba...
Akkor kérdezném úgy esetleg hova tudnék fordulni ilyen kérdéssel esetleg ebben tudna valaki segíteni? Hol vannak ilyen elektronika fanok?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6818) Zaied válasza dik (#6817) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

[link]

Akire te gondolsz már nem árul....

[ Szerkesztve ]

(#6819) dik válasza Zaied (#6818) üzenetére


dik
őstag

Nem is tudtam ilyen sok fajta kapcsoló van ezekhez... :) Esetleg ismersz olyat aki árul és keni vágja a témát és tud nekem javasolni van atom jót?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6820) Zaied válasza dik (#6819) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Be is van linkelve különben, vele beszélj: [link]

(#6821) dik válasza Zaied (#6820) üzenetére


dik
őstag

Közben már megy vele a cseverészés köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6822) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Két kérdésem lenne:
1. Van egy Roccat Kova Aimo egeremhez egy Roccat Swarm program telepítve windows 11 Home-ra, és parányi méretben mutatja a Swarm kezelőfelületét: [kép] ezt hogyan tudnám olvashatóbb, nagyobb méretre állítani? :R
2. Van egy Asus Zenbook 14 OLED UX3405 laptopom aminek a bal oldalán van az az USB csati ahova egy vezeték nélküli egérnek a hardverkulcsát dugnám, jobb oldalon meg maga az egér lenne, és az lenne a kérdésem, hogy ha nem 1 oldalon van a kettő, okoz ez problémát a laptop vagy az egér működésében? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6823) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Más is járt már így,hogy vissza küldte garanciában az egeret a forgalmazó kiküldte a gyártónak bele telt jó pár hétbe és jön az üzenet a gyártó nem tudja javítani az egeret és az ára levásárolható?Egy kapcsolót nem tud kicserélni a gyártó vagy a komplett egeret?
Egyébként egy Endgame Gear XM1 egérrőpl van szó,ha más nem a forgalmazó oldalán XM1r verzióra felhasználom a pénzt mert abban jobb kapcsolók vannak kár,hogy nincs náluk a cserélhető kapcsolós OP1.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6824) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Azzal lehet mit kezdeni, hogy a mai egerek zöme nem csak az egérpadon, hanem 1 mm felette is érzékel? Lehet ezen tompítani?

We are only Stardust...

(#6825) Zaied válasza Jinxb1rd (#6824) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

LoD ot kell kisebbre venni, vagy tapemod.

[ Szerkesztve ]

(#6826) Jinxb1rd válasza Zaied (#6825) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

nem tudom mivel lehet kisebbre venni Logitech g 103-as esetén, de a tapemod működni látszik. Jobb lenne szoftveresen.

Viszont nem tudom, hogy a precizitáson az nem ront, hogy letapelem?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#6827) Zaied válasza Jinxb1rd (#6826) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ott nem lehet levenni szoftveresen. Nem, ha meg nagyon letakarod azt egyből észreveszed :)

(#6828) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

hi,
Van egy lassan 4 éves logi g102 egerem, megkergült az rgb.
Mindig ki volt kapcsolva, most is ki van, de ha a Windows elalszik és visszakapcsol, akkor az egér is elkezd világítani az utoljára beállított statikus színnel. Ha a driverben (csak OnboardMemoryManagert használok) átállítom másra, megint kikapcsolom a világítást, és elalszik a Windows, utána ha bekapcsol újra világít.
Eddig nem volt gond, csak bootolásnál villant aztán lekapcsolta magát. kb pár hete kezdhette el ezt. Talán vmi win11 update, vagy hw hiba lehet ilyen? Másik USB porton próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

/s

(#6829) Jinxb1rd válasza wjbhbdux (#6828) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

én megpróbálnám szétcsavarozni és kivenni belőle ezt az alkatrészt valahogy nem tudom hogy csatlakozik

We are only Stardust...

(#6830) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van egy Logitech G305 egerem, és az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy ha egyzser kattintok, akkor azt gyakran kétszeres kattintásnak érzékeli. Lehet ezzel valamit kezdeni, mi okozza ezt e jelenséget? Kb 4-5 éves az egér, mennyire reális, hogy ilyen hiba előforduljon a G305-ön? Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#6831) Zaied válasza BK87 (#6830) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kapcsolócsere, eljárt felette az idő. Logitechnél csoda, hogy nem jött elő hamarabb.

(#6832) wjbhbdux válasza Jinxb1rd (#6829) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Van valami pénztárcabarát egértalp mostanában? nem kell esport pro szint, csak mint a gyári.
mert ha csavarozom kellene új, amúgy is kopik az egyik sarka, de még nem billeg ;) csak hát egy corepad skatez majdnem fele annyiba kerül mint maga ez az egér ..

/s

(#6833) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről a Logitech G502 X LightSpeed egérről van valahol tutorial videó, vagy tippek trükkök, mert jobbára csak az előző HERO-s változata van fent :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6834) Picco


Picco
addikt

gpro superlight gorgoje elkezdett vicceskedni, rendeltem hozza egy daughterboard-ot amin mar rajta van az encoder es hotswapos.
mik a legkedveltebb kapcsolok? rendelnek 2-3 fajtat proba gyanant, de nagyon nem vagyok kepbe :B

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6835) Zaied válasza Picco (#6834) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

(#6836) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Logitech G502 X Lightspeed egeret lehet a sima xiaomi redmi note 10 pro töltőjének a kábelével is tölteni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6837) RAMy válasza makoss (#6836) üzenetére


RAMy
tag

Semmi extra nincs a gyari kabeleben, barmi massal tudod hasznalni, ami belemegy.

[ Szerkesztve ]

(#6838) makoss válasza RAMy (#6837) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, köszönöm :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6839) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
remélem tud valaki segíteni nekem egy kicsit. Van egy RAPOO 9000M szettem. Az a gondom, hogy a dongle-val amit adtak hozzá csak a billentyűzet kapcsolódik, az egér nem, azt bluetooth-on keresztül kell felcsatlakoztatni.
Az egér meg ha nem mozgatom egy ideig akkor mintha leválasztaná magát és csak akkor "éled fel" ha mozgatom, de vagy 3-4 mp delay van ilyenkor ami tökre zavaró.
Lehet olyat, hogy egy dongle-ra csatlakozzon mindegyik?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.