Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19035) LittleBiG007 válasza bwoay (#19034) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nagyon jókat írsz. Egy-két megjegyzésem van, és az sem vitaként.

"a Kobo miként viszonyul a beázással kapcsolatos jótállási ügyekhez"
Sehogy. Nem kerülsz kapcsolatba a Kobo-val magával.

"a Kobo részéről nem látom a törekvést az olcsóságra"
Konkrétan a Libra H2O célja ez volt. A kiegészítők ls tokok mind az Amazonnál, mind a Kobo-nál elképesztő árúak.

"de nem gondolom, hogy a kettő közül az Oasis ára lenne a reális"
Én sem gondolom, de nagyszerűen leírtad a prémium kategória lényegét. Ha ismered a kapszulás kávékat, akkor ezt az egész Amazon Oasis témát a Nespresso-hoz tudnám hasonlítani. Drágák a kávék és a kávégépek, viszont ennek megfelelően kiemelt ügyfélként kezelnek, egyedülálló szolgáltatásokat kapsz, gyönyörű a csomagolás és a kapszulák gyártási minősége egyenletes.

"mindeközben az is megeshet, hogy pont ugyanaz a kijelző van mindkét eszközben, ld. Voyage és PW3/4 (bár ezt pont megkérdőjelezem :D)"
Az bizony nem ugyanaz, jól teszed, ha megkérdőjelezed. Sőt, a Voyage üveglapja még egy speciális felületkezelést is kapott, ez is sokat javított a kontraszton, de mivel a fényeloszlást egyenetlenné tette (felső részen sárgásabb lett a megvilágítás) nem is használták többet.

"szóval azt sugallni, hogy a Kobo vélhetőleg még a tömítés minőségén is spórolt... tényleg nem értem, hogy ezt mire alapozod"
Semmire. Meg nem is sugallom. De ezt már nem magyarázom újra. Volt már Kobo olvasóm, van is, és tuti még lesz is. De kivárom, amikor lépnek egy olyat, amire az Amazon csak pislog. Azt hittem, a Mobius kijelző ilyen lesz, akkor majdnem megint vettem Kobo-t. Beletehették volna mondjuk a Librába is, ha valóban bevált, de erről nem olvastam semmit. (De a Libra kipróbálásáról sem tettem még le :) )

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.