Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) qnadam válasza TeeJay (#69750) üzenetére


qnadam
veterán

senki nem mondta, hogy kétgigás a telekom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69752) qnadam válasza Intruder2k5 (#69723) üzenetére


qnadam
veterán

a cli sem, mert az meg a régi protokollt használja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69753) sfefe


sfefe
őstag

mondjuk nalunk ket neven van a dolog, tv+tel parom neven a net meg az enyemen lehet megerne 1 nevre rakni es akkor kedvezmenyes lenne...( ha jol neztem)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69754) Intruder2k5 válasza TeeJay (#69750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom még most sem sikerült elolvasni az eredeti hozzászólást. Ez nem Telekom 2Gbit-es net, hanem egy DIGI 1Gbit-es, plusz egy Telekom-os valamilyen, ezt nem tudjuk, lehet 1Gbit/sec is, vagy akár 2Gbit/sec is, de jelentősége nincs, mert 1 ethernet porton úgyis csak 1Gbit/sec tud kijönni belőle. Szóval a DIGI-s és a Telekom-os net van összekötve egy DualWAN routerrel.

(#69755) #78121280 válasza TeeJay (#69750) üzenetére


#78121280
törölt tag

Digi FTTH + Telekom koax 500M.

(#69756) Kuter válasza MadMancs (#69477) üzenetére


Kuter
senior tag

Ugyan ez a sebesség Tatabányán is, szinte az az érzésem hogy belekényszerítenek az új csomagba.
Ha így marad, sajnos a fogyasztó védelem majd eldönti hogy mi legyen. A tv be a reklámot már ki is javíthatják

DIGINET 1000 ITT-OTT , HÉBE-HOBA NÉHA MINDENKINEK JÁR.
DE TE NEM MINDENKI VAGY HANEM TE VAGY, EZÉRT A DIGINET 1000 NEKED CSAK 600
*200/75 Mbit/s garantált le- és feltöltési sebesség

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#69757) wwenigma válasza Kuter (#69756) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[M]AKÁR[/M]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#69758) 4Grider válasza Kuter (#69756) üzenetére


4Grider
nagyúr

Maximum értékre senkinek nem kell vállalnia garanciát. Semmilyen törvény nem is kötelezi őket erre, mert még a vezetékes net is osztott erőforrás. Ezért van a törvényileg előírt garantált minimum érték. Felszívhatod magad rajta, de ez van. Sok helyütt még 30 Mbps sincs, ott akár 150 Mbps-os mobilnettel jönnek jogszerűen.
Ja és a fogyasztóvédelem ilyesmivel nem foglalkozik, itt a hatóság az nmhh. De mivel ők dolgozták ki az egységes hírközlési törvényt, le fognak pattintani.

[ Szerkesztve ]

(#69759) Kuter válasza 4Grider (#69758) üzenetére


Kuter
senior tag

Hát igen, de ha igy van akkor villany vagyis az áram is osztott hálózatról jön ,remélem ott még nem jön fel a hold valakinek azt a következő számlában bene lesz 230V de minimum 110. Csak vicceltem.
Itt végül is nem is erre gondoltam ,hanem amióta 1000 net bejött azóta ment rendesen 920-940 kb.
Soha nem volt lassabb. Most hirtelen esett vagy 30%-40% a sebeség. És azóta mióta kirakták az új
csomagokat. Egy a lényeg szarul esik.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#69760) Core2duo6600 válasza Kuter (#69759) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ne méregesd állandóan hanem használd.
A távoli szerverek a legritkább esetben tudnak gigabitet, és ha azt is tudnak sokan használják őket, nyilván az ismertebb oldalakra gondolok.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#69761) crue válasza Kuter (#69759) üzenetére


crue
őstag

Ezt nem akarják itt felfogni sokan, hogy az egyszerre bekövetkezett sebességcsökkentés és áremelés esik szarul. Külön-külön még könnyebben lenyelné az ember, de ebben a formában ez tetű dolog.

(#69762) 4Grider válasza crue (#69761) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az áremelés szemetebb húzásnak tűnik, mert nem feltétlenül felel meg mindenben a jogszabályoknak, viszont ők is tudják, hogy még így is a legversenyképesebb az áruk, tehát annyian nem fogják felmondani a szerződést (plusz majd az nmhh-tól a büntetés), amint amennyivel több pénz bejön az áremelésből.
A 950->600 Mbps sebességcsökkenésről viszont nem feltételezem, hogy direkt csinálták, ott valami kivitelezés során bekövetkezett (esetleg tervezési) gond lesz. A gigabites net ui. nem véletlenül gigabites, ott ui. az eszköz portja már önmagában megoldja a sávszélességmenedzsmentet.

(#69763) bitpork válasza crue (#69761) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akik ezen megakadnak gondoljanak bele h a legközelebbi költözésükkor milyen jól fog esni ha lesz ott a fejlesztésből digi és nem járnak úgy mint én hogy olyan helyre kell mennem ahol cerkahegyezést adnak 17k-t nem digi 100/100-t... mert ugye akkor ha nincs, az a baj.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69764) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! IP címem alapján, a digi átrakott NAT-olt hálózatba.
Hogyan kell intézni, hogy "rakjanak vissza" publikus IP-re?
Telefonon lehet? Ha igen:
* Milyen adatokat kérnek az azonosításhoz? - asszony nevén van az előfizetés
* Mire hivatkozzak, miért szeretném a publikus IP-t? A torrentezés mint hivatkozás gondolom nem jó.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69765) pn4hvq válasza VGYke (#69764) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Telefonon intézhető. Ok: az otthoni kamerádat nem éred el, ezért szeretnéd kérni, hogy tegyenek vissza publikus ip mögé.

(#69766) Laccoss válasza VGYke (#69764) üzenetére


Laccoss
addikt

Nat mögött is tudsz torrentezni, szóval azt felesleges említeni. Távoli hozzáférés, ftp, stb. én mondjuk meg sem indokoltam.

(#69767) qnadam válasza VGYke (#69764) üzenetére


qnadam
veterán

és az ügyfélszám kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69768) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok, nagy gondban vagyok kérnék egy kis helpet:

Átrakattam tegnap a digis routeremet bridge módba, hogy tudjam használni az otthoni asus n18u-t. Elvileg tök egyszerű, az asus WAN portjára megy rá a digi router 1-es LAN portja és működnie kellene, viszont egyszerűen nem bírtam működésre bírni, egész este ezzel szórakoztam... IP beállítások minden defaulton automatán vannak, dhcp engedélyezve van, áramtalanítás megtörtént stb. A win 10 jelzi, hogy látja a hálózatot magát, viszont internet elérés nincsen. Ha az asus router elérési címére felmegyek 192.168.1.1 vagy kidobja, hogy hálózati kábel nincs bedugva, vagy jelszót és felhasználónevet kér, de semmit, tényleg semmit nem fogad el, se az admin admint, se bármelyik digiset.

Elkezdtünk ötletelni a dologról, szerintetek az lehetséges, hogy a 192.168.1.1 címen bekavarodik a rendszer és a bridget éri el valamiért nem pedig az asus routert? Egyet nem próbáltam csak, hogy modem és digi bridge nélkül szimplán rádugni a gépre az asus routert önmagában és úgy megpróbálni felmenni az ip címére, hátha úgy feljönne a konfigurációs oldala, ahol már mondjuk megtudnám adni a digis bejelentkező adataimat. Szóval össze akadhatott a bridge üzemmódban működő digi routerrel-vel?

Szerintetek? Aki esetleg csinált már ilyen bridge módba kérést, letudná írni a pontos menetét, hogyan bírta működésre a routerrel?

(#69769) VGYke válasza qnadam (#69767) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm mindenkinek! Ügyfélszám, az a szerződés szám? Mert az ügyfélkapun belépve, csak ezt látom. Ez 6db számjegy.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69770) M@Db0Y válasza Yodamest (#69768) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A legtöbb asus routernek bejön a felülete a: http://router.asus.com megnyitásával is. Itt próbáld meg.

Utána át kell rakni pppoe kapcsolatra az asust és megadni a digis user/jelszó párost amit a bekötési papíron feltüntettek.

(#69771) Laccoss válasza Yodamest (#69768) üzenetére


Laccoss
addikt

Ennek semmi köze a digihez.

Nyomj egy reset-et a routereden, és utána próbálj belépni az admin/admin-nal.

[link]

(#69772) qnadam válasza VGYke (#69769) üzenetére


qnadam
veterán

hja, igen :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69773) Yodamest válasza Laccoss (#69771) üzenetére


Yodamest
addikt

rendben köszi a válaszokat megpróbálkozom a resettel :R

(#69774) VGYke


VGYke
addikt

Voltam a Digi ügyfélszolgálaton, elég vicces volt.
Kértem a Natolás megszüntetését, na azt ők nem tudják elintézni, hívjam a 1272 számot.
Rendeltem hűséggel HBO-t (a HBO GO miatt), nincs CI+ kártya, ha lesz, szólnak, menjek be akkor ismét.
Rendeltem FTTB 100 helyett 500-as csomagot (ugye ott ez a maximum...). Kijön egyszer a szerelő és megnézi meg lehet-e valósítani, majd szólnak és menjek be akkor ismét. Másfél órám ment el a semmire.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69775) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Ha gondol egyet a rendszer és 600-900/300 ról belassul 90-100/90-100-ra akkor mi a teendő? :R
Néha az újraindítás megoldja, de van amikor az se :U

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#69776) 4Grider válasza VGYke (#69774) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha előtte ide írsz, akkor ezeket elmondjuk neked.
Csak HBO Go miatt nem érdemes szolgáltatónál HBO-ra előfizetni, ott ui. drágább, mint közvetlenül.

(#69777) Intruder2k5 válasza ThodEE (#69775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Kicserélni az UTP kábeleket, mert minden bizonnyal kontakthibás valamelyik.

(#69778) crue válasza 4Grider (#69762) üzenetére


crue
őstag

Nem tudom, nekem egyik napról a másikra mintha lenne egy 450/150-es "plafon" a kapcsolatomon, ennél többet semmilyen körülmények között nem lehet mérni, kevesebbet igen. És mielőtt jönnének a hülyének néző hozzászólások (ez nem neked szól), a digis ember sem tudott többet mérni egyszer sem a szuper gépével. Az én accomat használta a méréshez mert állítása szerint nem volt a gépén "gigabites felhasználónév/jelszó". Második alkalommal megkértem, hogy ugyan hívjon már fel valakit és kérjen, de a telefon másik végén lévő ember egy pillanat alatt leállította, hogy nem, nincsen, nem lehet. Nem vagyok összeesküvés hívő, de ez elég furcsa volt.

(#69779) 4Grider válasza crue (#69778) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem FTTH 1000 van, de bekapcsolt wifi, antivirus program és USB-C-s notebook dokkoló használata mellett 450 Mbps körül mérek. Ha mindent kikapcsolok és kikerülöm a routeremet, akkor jön 950 Mbps. De nem tud izgatni, nem fogom f.szméregetés miatt kapcsolgatni a wifi-t, kihagyni a dokkolót és az antivirus szoftveremet, mert a 10 fölötti eszközeim (4K okostv-k, NAS, notebokok, voip- és mobileszközök) számára bőven elég ez is. Természetesen ha a garantált érték alá csökken majd, akkor reklamálni fogok.

(#69780) ThodEE válasza Intruder2k5 (#69777) üzenetére


ThodEE
őstag

:R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#69781) DonMaster válasza 4Grider (#69779) üzenetére


DonMaster
addikt

tehát ha 290-et mérsz minden védelemmel, flehivod öket, tök logikus mivle most 450-et mérsz de egyene ságon meg 950-et logic?

más
nekem 1 bajom van a 7-8ms-es ping, persze a sebesség szervertöl függöen meg van elvileg nem mindig, de elégé döcögösen anno 1-2ms-el simán maxrol pörgette nem 140-röl döcögve felfelé
valami 10.0.0.1-es eszköz dob 6ms-7ms-et a pingen, bár merre tracerve, vicces bár diegesitő, de konkrétan mikor kell lejön az ami kell 10p-en belül a 60gb szoval nem zavar anyira.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#69782) pw12345 válasza VGYke (#69764) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az honnan látszik, nem az IP, hanem, hogy NAT-olt? 2.3.2.3 felépítésű, ebből valamelyik szám jelzi?
Pár napja, néhány funkció döglődik :(
(#69766) Laccoss Ezt a NAT hálót, hogy lehet "átugrani"?

Kösz, közben látom, hogy 100-assal kezdődne. Ránézek, hogy az eszköz minek látja.

[ Szerkesztve ]

(#69783) Intruder2k5 válasza pw12345 (#69782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Onnan, hogy a netes online IP ellenőrző oldalak nem ugyanazt a 100-al kezdődő IP címet mutatják, mint amit a PPPoE csatlakozást végző eszközben látsz mint WAN IP címet.

[ Szerkesztve ]

(#69784) Jorus válasza pw12345 (#69782) üzenetére


Jorus
nagyúr

CGN: Carrier Grade NAT - ehhez tartozó címtartomány: 100.64.0.0/10 - RFC 6598

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69785) pw12345 válasza Jorus (#69784) üzenetére


pw12345
aktív tag

A kiíratás is stimmel, illetve az Ethernetre ír automatikusnál 169-et, de, annak a felépítése is más 3.3.3.3.
:R a válaszokért, szerintem itt a madzag másik végén lesz a gond. :(

(#69786) Celtis válasza pw12345 (#69785) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a kíváncsiság kedvéért, mi az, hogy 2.3.2.3 meg 3.3.3.3 "szerkezetű"?

[ Szerkesztve ]

(#69787) Intruder2k5 válasza pw12345 (#69785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A helyi hálózat 169.254.x.x címe APIPA cím, annak itt semmi jelentősége, a PPPoE interfészt kell nézni.

Celtis, gondolom azt jelenti, hogy adott mezőben 2 vagy 3 számot lát, vagyis semmi fontosat.

[ Szerkesztve ]

(#69788) pw12345 válasza Intruder2k5 (#69787) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az stimmel, én legalábbis nem tudok belőle (ipconfig parancsot ismerem) más számsort kifacsarni.

(#69786) Celtis Az csak az egyes tagok számjegyeinek darabszáma, nem akartam végigikszelni, mert lusta vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

(#69789) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Digi elhelyezte nálam is a szeretett huawei HG8121H roterét, amit szerenték bridge only módban használni. Viszont a menüben ilyesmit nem találtam. Ezt is előbb le kell reszetelni a francba, és net nélkül felkonfigolni a ppoe-t, vagy mi ennek a menete most? (vagy csak távolról lehet átkérni, mint a UPC új eszközeinél?)

A PPPOE jelszavam ilyen bazi hosszúra kellett változzon, a régi rövidről, vagy valmai encryted 256bites kód a szövegmező tartalma?

[ Szerkesztve ]

(#69790) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Olvasom amiket irtok es gondoltam megnezem nalam mit ir.
Netes ip ellenorzo oldal szerint az ip cimem: 94.21...,....
Router menuben Wan resznel ip address: 100.81...,... pppoe ...

Na most akkor nalam is natolt vagy milyen a net?
Es ez mit szamit nekem, ez nem jo?

koszonom
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69791) Intruder2k5 válasza pw12345 (#69788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az mit jelent, hogy stimmel? Tehát amit ITT látsz IP címet, az egyezik azzal, amit a PPPoE interfészen is látsz? Vagyis akkor a PPPoE WAN IP címed sem 100-al kezdődik?

(#69792) CirrMee válasza brickm (#69789) üzenetére


CirrMee
addikt

Gyanítom nincs olyan nap, amikor ne lenne itt megemlítve: bridge módhoz telefonos ü.f.szolgálat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#69793) Intruder2k5 válasza sfefe (#69790) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ezek szerint Te is NAT-olt címet kaptál. Jónak annyiból jó, hogy biztonságosabb, akkor viszont rosszabb, ha használsz bármilyen szerverszolgáltatást, mint pl. NAS távoli elérése, IP kamerák, stb. De gondolom ha eddig nem érezted hátrányát, akkor ilyenről nincsen szó.

(#69794) sfefe válasza Intruder2k5 (#69793) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi szepen.
Nem hasznalok ilyeneket akkor ezek szerint nincs hatranyom belole.?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69795) Intruder2k5 válasza sfefe (#69794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nincs.

(#69796) brickm válasza CirrMee (#69792) üzenetére


brickm
őstag

Köszi, holnap felhívom őket.

Még egy kérdés, most ugy látom valami 50Mbites limit van le is fel is. Ez holnapra múlik el, vagy majd egyszer talán...vagy van valami gond?

(#69797) sfefe válasza Intruder2k5 (#69795) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszi akkor marad igy.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#69798) CirrMee válasza brickm (#69796) üzenetére


CirrMee
addikt

Mivel (lefelé) 50 -es csomag nincs, szvsz. ilyen limit nemigen lehet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#69799) brickm válasza CirrMee (#69798) üzenetére


brickm
őstag

Említette a szerelő, hogy míg nincs munkanap zárás nem minden esetben van meg a teljes sávszélesség.

A telefon is ennyit mér, közvetlen közelről is, meg a gép is egy szobával odébb. :U

(#69800) VGYke válasza pw12345 (#69782) üzenetére


VGYke
addikt

ipcimed.hu ezt mutatja:

A router ezt:

No meg nem megy a porttovábbítás:

(NAS-on működik a torrent és ez van beállítva UPnP helyett)

4Grider: igen, volt már nekem is külön máshol csak HBOGO előfizetés. De mit csináljak, az asszony nevén van a digi előfizetés, ő meg velem volt, alá is írta a papírt, 2090Ft/hó hűséggel.... :W

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.