Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Most igényeltem Digi FTTH 1000-es internet csomagot. Nyáron szeretném majd bővíteni TV-vel és telefonnal.

Akkor nyáron a Digi full csomagot majd igényelhetem 1 év hűségvállalással úgy, hogy az első 3 hónapban a kedvezményes 3000 Ft/hó díjat fizessem, vagy ahhoz először le kell mondani az internetet, és újrakötni az egészet, vagy erre egyáltalán nincs lehetőség és csak listaáron tudom bővíteni a szolgáltatást?

(#69252) wwenigma válasza YxVs (#69251) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem tudsz csomagba menni hiszen telefont+tv-t is (+2 szolgaltatas) igenybe fogsz venni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#69253) TIT válasza Core2duo6600 (#69204) üzenetére


TIT
veterán

Hát ha oda megy az optika akkor mi lesz a tv-vel mert az teljesen máshol van,vagyis a koax,sőt a bejáratnál 2 felé megy,úgyhogy erre kivi leszek,hogy oldják meg,nem hiszem,hogy az ajtó főlé fúrnak egy 220-at meg oda szerelik a dobozaikat.
Nagy káosz lesz.

Más: Nekem fttb 1000-es van de az nincs a listába,úgyhogy érdekes lesz,a spilert én nem kértem,akkor minek fizessek többet?
Ha elmegy a net és itt lesz az ont akkor nekem kell kikapcsolni és vissza,hogy legyen net megint?
Mondjuk az árakról küldhetnének valami tájékoztatót,de arra van eszük,hogy 2 hónappal előre kiküldjék a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#69254) #29810560 válasza wwenigma (#69250) üzenetére


#29810560
törölt tag

Dettó! :K

Ha meg változna, akkor pl. április 1-én besétálok a legközelebbi ügyfélszolgálatra és kötök egy DIGI Full 500 FTTB szerződést, amúgy is 500-as csomagom van. ;)

Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#69255) Draken


Draken
őstag

500 fttb jeleleg
[link]

(#69256) wwenigma válasza Draken (#69255) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miskolc messzebb van. :D Varom a 300as uploadot, de még nem frissult a profil, majd talan marc1-tol.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#69257) Varszegig válasza YxVs (#69251) üzenetére


Varszegig
veterán

Digi Full bármikor köthető, ha nincs hűséged, és 3 szolgáltatást fizetsz. Nem kell semmit lemondani.

(#69258) Celtis válasza wwenigma (#69250) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnos téged is ki kell ábrándítsalak, senki sem sírt a te okoscsomagod miatt. Sőt...

(#69259) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szasztok Béláim az Úrban!
Lehet bármit tudni arról, hogy a Digi-Invitel fúzió hoz-é szolgáltatási bővülést a csak invitel területeken?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69260) wwenigma válasza Celtis (#69258) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Te csak irjad a feljelentésed az átstrukturált árak miatt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#69261) e-newsee


e-newsee
addikt

Na erre varrjatok gombot!
Ma írtam a Diginek, hogy állítsák át az ONT-t bridge-be. Aztán mikor hazaérek, majd beállítom a saját routert. A Aztán később eszembe jutott, hogy ha ezek szexuálnak megcsinálni ma, akkor a hétvégén már tuti nem fogják, csak hétfőn. Akkor meg már nem leszek otthon, hogy utána beállítsam a saját routeremet, asszony meg nem ért hozzá, és nincs kedvem telefonos segélyt játszani. Szóval délután úgy döntöttem, felhívom őket, úgy hátha hamarabb megcsinálják. Kapcsolták az ügyintézőt, elmondtam mi fáj, kérte az adatokat. Beazonosította az előfizetésemet, eddig minden oké. Erre azt mondja, nálam nem lát egyedi ONT-t, csak a lépcsőházi közöst. Mondom az nem létezik, mert pont két hete használom a két eszközt, működik is a gyorsabb net, és az ügyfélkapun is látom, hogy van két eszközöm. Azt mondja, pedig itt ő nem lát aktív eszközt, csak a lépcsőházit, azt meg értelemszerűen nem állíthatja át. Sőt, az én előfizetésemről még nem is történt csatlakozás a nethez egyszer sem. Mondom neki, hogy pedig használom egy ideje, 18-án kötötték, onnantól megy. De hát ha egyszer nem látja, akkor nem tudok mit tenni, majd ha az önök belső rendszere utoléri a valóságot, akkor újból jelentkezem. :F
De azért ez vicc. A belső rendszerük, ahol a technikai dolgokat is kezelik, nem jelzi, hogy rajta lóg a rendszeren a saját eszközük, és van rajta kommunikáció. A webes ügyfélszolgálat pedig teljesen friss adatokat mutat. Én azt hittem, egy rendszerük van, és abból olvas adatokat az ügyfélkapu. És még nem is az, hogy tegnap kötötték, és még nem vitték be a szakik a papírokat, vagy a zárójelentést, vagy mittomén minek nevezik. Neeem, gyakorlatilag kerek két hét alatt nem sikerült bekönyvelni a dolgokat a megfelelő helyre.
Ezzel szemben a lépcsőházi szekrény így néz ki.
Látszik, hol van elcsípve a régi utp és a coax, ott az új doboz, amibe bal oldalt alul bemegy a fő optika (gondolom), majd megy tovább felfelé a jobb oldali másik fő kanóc, és megy ki belőle a vékony fehér, ami megy be a lakásba hozzám.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#69262) #29810560 válasza e-newsee (#69261) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI már csak ilyen. ;) Első a munka. :K ... utána a dokumentáció. :DDD

(#69263) DonMaster válasza bitpork (#69259) üzenetére


DonMaster
addikt

Igen sok inviteles teruleten megkezdodot a digi optika kivitelezes inviteles foldcaknak stbkben. De ez k sok ido megmindenhol megtortenik uszft kell hivni lehet tudjak hogy al a terulet ahol laksz

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#69264) Varszegig válasza bitpork (#69259) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha esetleg DonMaster válaszát nem értetted tisztán, akkor igen, több régi invitel adsl területen is kiépítették már az optikát.

(#69265) g0dl válasza e-newsee (#69261) üzenetére


g0dl
addikt

Az a kőbányai motivációnak volt odakészítve a bekötőknek?

(#69266) g0dl


g0dl
addikt

Ahol már megvolt az FTTB-> FTTH átállás, ott a régi kábeleket meghagyták?

Szerintetek azoknak mi a státusza? Felhasználó pl. lépcsőházi ismerőssel közös lan kialakítására?

(#69267) 4Grider válasza g0dl (#69266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól, hogy üzemen kívül helyezik és esetleg otthagyják, még nem kerül ki a Digi tulajdonából. A Digi csatornájában fut és a lakásod és a Digi eszközét tartalmazó helyiséget köti össze. Nem a te lakásod és egy másik lakás közé húzták ki.

(#69268) e-newsee válasza g0dl (#69265) üzenetére


e-newsee
addikt

Az már régóta ott van. Még nem mertem belenézni. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#69269) #29810560 válasza Varszegig (#69264) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mi van? Újmagyarról ómagyarra fordítasz? :F :DDD

to e-newsee & g0dl:

Optikai csalódás. :D

[ Szerkesztve ]

(#69270) bitpork válasza Varszegig (#69264) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tényleg nem értettem teljesen tisztán :B Köszönöm szépen az interpretálást :R
Tehát elképzelhető h fél év múlva lesz Szeged belvárosi részén is, csak győzzem kivárni, igaz?

(#69263) DonMaster: erről bármilyen nem időrendbeli terv létezik publikban? Tehát h lecsituljak h ha költözünk (muszájból sajnos) akkor tudjam h érdemes-e iszonyat drágán harmad annyit adó tolvajokhoz kötnöm magam vagy elég ha kibírom amíg digi meggyön?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69271) Varszegig válasza bitpork (#69270) üzenetére


Varszegig
veterán

Szeged belváros szerintem simán esélyes, Hódmezővásárhelyen mostanában minden inviteles aknából kinéz egy román munkás. Szerintem ha ott végeznek, felülnek a tramtrainre, és mennek hozzátok:) Hivatalos határidő nincs, de én a helyedben nem kötnék már hűséget.

(#69272) varso válasza Varszegig (#69271) üzenetére


varso
tag

Csak úgy halkan ide írom: Saját tapasztalat :C

Nálunk megtörtént szeptemberben-októberben a román munkásokkal az optikai hálózat kiépítése a városunkban (Balassagyarmat)! Decemberben megjelent a városban a DIGI Mindenkinek díjcsomag beharangozó, meg a mindenki által ismert szöveg! Balassagyarmat, jövünk! Azóta is jönnek! Mondjuk furcsálom, hogy azóta kettő "helybeli" DIGI-s kolléga megjelent a városban, teljesen új autókkal!! Ma jelenleg február 1-e van, szóval így számíts arra, hogy mikor indul-e el az FTTH-s szolgáltatás! :) Lehet hogy eszközökre várnak, de a DIGI is válasznak csak azt adja, hogy több "lépcsőben" történik a kiépítés, és érdemes követni a megrendelő felületet!

---------

További szép napot! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#69273) DonMaster válasza bitpork (#69270) üzenetére


DonMaster
addikt

Publikus info utemtervrol szerintem soha nem lesz . ha van szorolap vagy neten kothetsz akkor van .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#69274) #29810560 válasza varso (#69272) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI ügyfélszolgálata szinte mindenre elterelő választ ad, ami a kiépítésekre vonatkozik.
Az üzletkötők meg mindent megígérnek kivéve talán az örök életet.
Így megy ez már hosszú évek óta. :DDD

Szóval mindenki teszi a dolgát. A szerelő szerel, az üzletkötő ígérget, az ügyfélszolga meg nem tud semmiről.

... és nem csak a DIGI-nél. :N

[ Szerkesztve ]

(#69275) Celtis válasza wwenigma (#69260) üzenetére


Celtis
veterán

Írd azt, hogy névtelen, úgy hatásosabb.

(#69276) varso válasza #29810560 (#69274) üzenetére


varso
tag

Köszi a választ, mondjuk ezt gondoltam! :DD

Arra tud valaki választ adni, hogy a dobozokon lévő szám és betűk mit jelentenek? Tudom elég furcsa, hogy valaki ilyet kérdez, de érdekel!

Esetleg az OLT helyét jelöli? Észrevettem, hogy amikor járkálok akkor látom, hogy közeli utcák kezdőbetűi vannak ráírva! :P

Köszi a választ! :D

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#69277) raider21 válasza bitpork (#69259) üzenetére


raider21
aktív tag

Bács-Kiskun egyes déli részein, ahol Invitel koax van, ott a DIGI elkezdte kiépíteni az optikát, szóval valami csak várható...! ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#69278) zenok555


zenok555
csendes tag

Üdv mindnekinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ONT bridge módban használható-e wifire? Bármennyire hihetetlen, az eddig kipróbált eszközök közül (beleértve az asus ac66u b1-et is) ez a digis wifi egymagában lefedi a teljes emeletes családi házat értelmesnek mondható jelerősség mellett, míg más eszközök esetén ehhez 3 db router/AC kellett. Azt már mondani sem merem, hogy most az ONT egy gardrób szekrényben van :)
Szóval a tervem az lenne, hogy a az ONT-ot bridgbe tetetem, mögé routernek beteszem az asust, a digin menne a 2,4-es wifi, az asuson meg egy 5Ghz-es + vendég wifi.

Előre is köszi!

(#69279) 4Grider válasza zenok555 (#69278) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bridge mód esetén az ONT egy publikus ip címet tud adni. A LAN-od és WLAN-od a saját routered fogja megcsinálni, ezekhez semmi köze nem lesz az ONT-nak.

(#69280) sfdrakex válasza zenok555 (#69278) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bridge módban az ONT csak egy átjáró, semmit nem tud, mivel a "betárcsázást" a mögötte lévő routered kapja, így az ONT nem tud mit osztani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69281) zenok555


zenok555
csendes tag

@sfdrakex és @4Grider,
köszönöm mindkettőtöknek a választ! Én is erre jutottam, de hozzáértőktől jól jön a megerősítés.
Üdv.

(#69282) #78121280 válasza varso (#69272) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálunk Hódmezővásárhelyen (Invitel körzet) augusztusban 30.-án építették ki a 10 emeletes társasházban a hálózatot, december 12.-én felkerült a város és az utca a címlistába. Meg is rendeltem weben, teltek a napok- hetek. Januárban üzlet kötök is megjelentek 3x, nagy lelkesedéssel közölték. hogy kiépítették az optikai hálózatukat mondom nekik, oké hogy ezt mondjátok de a kötő dobozok be sincsenek kötve, (ekkor már gyanakodtam, hogy be se jön az optika a házba ergo jel sincs és nem igazán beszélhetünk arról, hogy ki van építve, max félig,) erre nem tudtak mit mondani. 30. napon felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy mi a helyzet miért nem keresett senki bekötéssel kapcsolatban, nem tudott rá válaszolni az ügyfeles, továbbította a Szegedi műszakosoknak a kérdést, akik fél óra múlva vissza is hívtak és közölték, hogy bizony nem tudnak bejönni a házba mert valami cső sérült és új nyomvonalat kell kiépíteni kint az utcán, a kivitelező megvan február közepét említették, hogy kész lesz, bár én ebben kételkedem. Azt nem értem, hogy miért kezdik el az értékesítést olyan címen ahol technikai okok miatt nem létesíthető egyelőre.

(#69283) viktorhu válasza zenok555 (#69278) üzenetére


viktorhu
veterán

Az 5GHz-es wifit meg lehet csinálni, csak nem így :) Az ont-t hagyod router módban, bedugod az asust, amit meg AP módba teszel. Kikapcsolod az ASUS dhcp-jét, IP címnek beállítasz egyet az ont dhcp tartományán kívül, gateway-nek meg megadod az ont ip címét.

(#69284) zenok555 válasza viktorhu (#69283) üzenetére


zenok555
csendes tag

Köszi szépen, ez tökéletes megoldás számomra :R

(#69285) 4Grider válasza zenok555 (#69284) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze csak addig, amíg nem akarsz vpn csatornát terminálni saját oldalon, vagy több géppel egyszerre sok szálon torrentezni. Mert akkor gond lesz a fos szolgáltatói routerrel...

(#69286) qnadam válasza e-newsee (#69261) üzenetére


qnadam
veterán

a digi néha a saját szolgáltatási területével sincs képben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69287) 4Grider válasza qnadam (#69286) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyira nem csoda, a rengeteg új szolgáltatási terület miatt. Az Inviteltől is olyan utcajegyzéket kaptak, amilyent...

(#69288) DonMaster válasza 4Grider (#69285) üzenetére


DonMaster
addikt

Torrentel biztos nem 120mb/s + stabilan megvan

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#69289) qnadam válasza 4Grider (#69287) üzenetére


qnadam
veterán

fentebb írtam anyósék sztoriját, az nem örökölt háló volt. aztán amikor nagy nehezen felvitték a rendszerbe, akkor is csak a konkrét címet sikerült, az egész utcát nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69290) TeeJay válasza g0dl (#69266) üzenetére


TeeJay
félisten

aktív eszközt biztos hogy elviszik, mint ONT, switchek, CATV erősítő satöbbi, a kábel meg szerintem marad a helyén aztán pár év múlra pár brazil majd szépen lenyúlja és eladják réz árban miután leégették róla a burkolatot
kétlem hogy azért fizetne majd a DIGI embert hogy ennyi panel épületben elsőtől a tetőig minden szinten minden kábelt kirántson és elvigye
a szomszéddal amúgy is hogy akarsz majd lanozni mikor mindenkitől egy dobozba megy minden kábel és fene fogja tudni melyik kié :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69291) qnadam válasza TeeJay (#69290) üzenetére


qnadam
veterán

azért megkeresni két kábel négy végét nem akkora történet. nagy pofátlanság az lenne, ha innentől megosztoznának egy netkapcsolaton :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69292) MasterMark válasza qnadam (#69291) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig mekkora biznisz lenne az egész lépcsőháznak lehetne onnan netet adni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#69293) qnadam válasza MasterMark (#69292) üzenetére


qnadam
veterán

mehetne az ont a lépcsőházi dobozba, és onnan a lakásokba utp.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69294) TeeJay válasza qnadam (#69293) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán amint kiderül mert valaki elszólja magát jöhet a kemény büntetés
ilyen olcsó árak mellett aki még a szomszédnak is osztani akarja a netet az nem százas :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69295) TIT válasza TeeJay (#69294) üzenetére


TIT
veterán

Olcsó?
Most emelik.

(#69296) MasterMark válasza TIT (#69295) üzenetére


MasterMark
titán

És? Attól még nem olcsó?

qnadam: Hát ez gyakorlatilag az amit a digi is csinált eddig. :DDD

Azt tudja valaki, hogy egy ONT-n lehetséges több PPPoE kapcsolatot csinálni? (Más belépési adatokkal.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#69297) TIT válasza MasterMark (#69296) üzenetére


TIT
veterán

És hova?
Olcsóbbnak kéne lennie nem drágábbnak 100-as 3100.- kicsit sok indokolatlanul.

(#69298) MasterMark válasza TIT (#69297) üzenetére


MasterMark
titán

Ha már itt jártam, most mértem egyet:

Ez most mi a fos? Múltkor még 920/340-et mértem.

szerk.: Illetve a címünkre csak 500-as és 100-asat mutat (FTTB). Az ezres hova lett?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#69299) DonMaster válasza MasterMark (#69296) üzenetére


DonMaster
addikt

1idoben nem .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#69300) Sonja


Sonja
veterán

Most mértem egyet én is, de úgy látszik, hogy nem lesz 300 a feltöltés. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.