Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) szabogabor10 válasza PeterPH (#55144) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, november 30-án.
Köszi mindenkinek a segítséget, ma kaptam egy SMS-t, hogy sikertelen volt a beszedés. Egyeztettem velük, az lehet a baj, hogy a bankomnál fogyasztói azonosítónak nem írtam egy "0"-t a szerződésszámom elé, ezért a bankom megtagadta a beszedést. Azért nagyon fasza, hogy ennek szükségességéről sehol nem találtam infót...

the.odzsy: eddig kártyával fizettem, csak megelégeltem, hogy minden egyes alkalommal meg kell adnom a kártyám adatait (nem OTP-s kártyáról megy a fizetés, így QR nem játszik), ellentétben kb az összes másik szolgáltatóval, ahol ügyfél vagyok...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#55152) Zsocy155 válasza szabogabor10 (#55151) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én csak egyszer adtam meg az unicredit-es bankkártya adatait. Azóta ha jön e-mail-ben a számla csak ráklikkelek a linkre, ott a "fizetek"-re és kész.

(#55153) forten válasza IzI (#55150) üzenetére


forten
tag

Szia.

Itt pl: 1. [link]

válaszd Dunaújvárosi szervert,vagy Timisoara-t vagy ezt

2. [link]

itt nem kell semmit állítanod,csak Go. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#55154) #29810560 válasza IzI (#55150) üzenetére


#29810560
törölt tag

A mérés csak közted (létesítési végpont router nélkül) és a DIGI mérőszervere (Dunaújváros) között releváns.

[ Szerkesztve ]

(#55155) szabogabor10 válasza Zsocy155 (#55152) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na erről valahogy lemaradtam eddig. Amikor a Befizetem gombra kattintasz a mail-ben, azonnal megtörténik a fizetés, vagy behozza az OTP oldalát?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#55156) IzI válasza forten (#55153) üzenetére


IzI
senior tag

Köszönöm.Lényeg,hogy normálisan megy most már.Eddig 200/150 volt tp-link tl-wr1042nd router-al,ami tudtommal 1gbit-es,de még se vitte.Így a sima ont-ből (huawei 8242)csinált egy wifis router-t a szerelő.

(#55157) TeeJay válasza nfsu17 (#55149) üzenetére


TeeJay
félisten

többször is volt
és mintha külföld lenne tré mert ncore is 1perc volt mire bejött
belföldi oldalak meg villám gyorsan

drive-ra 1megabittel ha ment néha felugrott 2-re

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55158) #73749248 válasza TeeJay (#55157) üzenetére


#73749248
törölt tag

Ez közismertnek mondható jelenség a digi ügyfeleinél.
Az okát nem tudom, nálam volt olyan, hogy a szomszéd lakásban megvolt a névleges maximum a világon mindenfelé, akár amerikából letöltve is, nekem ugyanakkor, pár perc eltéréssel meg kb. Ausztria volt megfelelő sebességű, aztán minél távolabbi, annál lassúbb.
Az asus taiwani szerveréről egy párszáz kB-os doksi percekig töltődött, de egy 10Gbps sávszéllel rendelkező amerikai linux tükörről is 100kbps alatt tudtam csak letölteni, a 100Mbps sávszélességemmel.
Akkoriban a google-t hívtam segítségül és vagy a hup.hu-ra vagy ebbe a topikba hozott és láttam, hogy vannak így egy páran, az ügyfélszolgálat nem törődik a panasszal, mondván, hogy a saját hálózaton belül megvan a garantált sebesség.
Egy hálózatos ismerősöm magyarázott valami potenciális hibaforrást a lépcsőházi switch-ekben, amit némi konfigurálással el lehetne hárítani, de nem értek a hálózatos témákhoz, nem tudtam megjegyezni, de megérteni se igazán. :)
Ha igaza volt, akkor talán néhány paraméter módosításával gatyába lehetne rázni, de ahhoz is kellene a hiányzó akarat a digi részéről.

(#55159) mester6


mester6
tag

Digi internet WiFi-vel:

Eszköz: TP-Link Archer C2600

(#55160) TeeJay válasza #73749248 (#55158) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak én ONT-re vagyok kötve nem switch-re
de majd megjavul :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55162) Mate válasza TeeJay (#55160) üzenetére


Mate
nagyúr

Honnan tudod ilyen biztosan, hogy ONT-re vagy kötve?

(#55163) Zsocy155 válasza szabogabor10 (#55155) üzenetére


Zsocy155
őstag

A mail-ből a link a Digi oldalára, a befizetendő számlához visz. Ott klikk a "befizetem"-re és a regisztrált kártyáról azonnal levonja.

(#55164) #73749248 válasza TeeJay (#55160) üzenetére


#73749248
törölt tag

Mondom, hogy nem értek a hálózathoz. ;)
Megszokásból írtam switch-et, fogalmam sincs, milyen dobozok vannak a lépcsőházban, melyiket kellene piszkálni ahhoz, hogy jó legyen a külföld is.
És mégegyszer: HA IGAZA VOLT az ismerősömnek.

(#55165) #73749248 válasza Mate (#55162) üzenetére


#73749248
törölt tag

Családi ház? Vagy ott sem biztos?

(#55166) qqcqqc válasza IzI (#55156) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ennek csak a portja gigabites, de nem tudja kezelni a gigás netet.

(#55167) #29810560 válasza Mate (#55162) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, már annyiszor reklamált a sávszél miatt a DIGI-nél, - eleget olvastuk anno - hogy átdugták közvetlenül az ONT-re. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55168) szabogabor10 válasza Zsocy155 (#55163) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jaa, hogy lehet kártyát regisztrálni. Köszi, ezt nem tudtam. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#55169) Mate válasza #29810560 (#55167) üzenetére


Mate
nagyúr

Az semmit nem jelent. Ahogy rádugták közvetlen ONT-re, ugyan azzal a mozdulattal már lehet más lóg rajta :)

(#55170) Alteran-IT válasza #73749248 (#55158) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az hülyeség, hogy a switchekkel van probléma, mivel azok csak egyszerű elosztók/kapcsolók, illetve vannak nem csak egyszerű switch-ek is, hanem menedzselhető ilyen meg olyan dolgot tudó switchek is, amiknél elképzelhető lenne ilyen konfigurálási probléma, csak hogy a DIGI általában nem menedzselhető switcheket használ, mert ugye az olcsóbb, tehát innentől kezdve ez a switches konfigurálásos rész nem állja meg a helyét, inkább valami helyi hálózati gebasz, vagy IP/port alapú limit okoz problémát, bár ha port alapon van, akkor érdekes lenne, mert belföldre is szarnak kellene lennie, szóval inkább IP alapon, lehet annak a tartománynak amibe vagy nincs megfelelő külföldi sávszéle, mert mondjuk nem x, hanem y külföldi elérésre (attól függ hány külső szolgáltatóval szerződtek és szolgáltatónként mekkora sávszélességre) vagy irányítva, az meg már már szinte 100%-os kihasználtságon van, persze lehet még más probléma is, de én tuti nem a lépcsőházi switch-re kenném, főleg hogy egy egyszerű switch-nek fingja sincs, hogy külföldre, vagy belföldre forgalmazol, ergo még ha tudna akkor se nagyon szabályozhatna be ilyen módon.
Na meg ugye nem sok hálózati eszköz van ott, általában egy ONT van, meg egy, vagy több switch, az ONT meg megint úgy épül fel, hogy egy optikai port, egy vezérlő, meg egy x portos switch, ami megint nem tud ilyen problémát okozni.

[ Szerkesztve ]

(#55171) #29810560 válasza Mate (#55169) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én is az ONT-n vagyok. Múltkor voltak itt a DIGI-sek megnéztem, de nem is kell kinyitni a dobozt, mert még mindig egy vezeték megy át kívül egyik szekrényből a másikba. Az enyém. A többiek a switch-ből mennek, ami még mindig 100-as. :K

[ Szerkesztve ]

(#55172) #73749248 válasza Alteran-IT (#55170) üzenetére


#73749248
törölt tag

Hát annyi biztos, hogy ahogy korábban írtam: azonos időben, azonos szerverről a ház egy másik lakójánál jött teljes sebességgel a letöltött fájl, amerikai szerverről is, nekem meg csak magyarokról és a közvetlen környezetünkből. Németektől már lassabban és minél távolabbra mentem, annál lassabban jött minden. És előtte néhány nappal nálam is jó volt. Azóta meg olyan, amilyen.

Szóval innen jött a lépcsőházi doboz. A többi része nekem olyan, mint az agysebészet.

(#55173) #73749248 válasza Alteran-IT (#55170) üzenetére


#73749248
törölt tag

http://www.speedtest.net/my-result/6852666475
http://www.speedtest.net/my-result/6852682151
http://www.speedtest.net/my-result/6852692482
http://www.speedtest.net/my-result/6852698162

Négy mérés, Budapestről indulva nyugat felé.
Ez a mostani állapot. Az utolsó kettő külön érdekes, hogy az upload magasabb, mint a download.

(#55174) viktorhu válasza szabogabor10 (#55136) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt a számlát nem szedték be, amit már beszedésesként állítottak ki?
- Ha az még nem beszedéses számla, akkor azt nem is fogják beszedni, csak azt, amit már annak állítottak ki
- Ha csoportos beszedés van rajta, és mégsem történt meg a beszedés, érdemes a netbankban megnézni, hogy látszik-e a csoportos beszedés a diginél, jók-e az adatok (pl. határérték). ill. nem volt-e elutasított tranzakció valami miatt.

(#55175) xeon forever válasza #73749248 (#55172) üzenetére


xeon forever
addikt

Majd elmúlik.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#55176) szabogabor10 válasza viktorhu (#55174) üzenetére


szabogabor10
veterán

Közben úgy néz ki, megvan az ok.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#55177) #73749248 válasza xeon forever (#55175) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem, ez stabilan ilyen már hónapok óta. És nem csak nálam.
Engem csak olyankor zavar, amikor valami doksi kell, ami messze van, esetleg valami videó ami nem youtube, de olyan évente egyszer.

(#55178) wwenigma válasza TeeJay (#55142) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jah, nincs baj vele.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55179) Alteran-IT válasza #73749248 (#55172) üzenetére


Alteran-IT
őstag

De hát ha a lépcsőházban másnak jó, neked nem, akkor a doboz már eleve kuka, mármint kiesett az egyenletből, egyébként is itt a PPPoE határozza meg a sebességet, de tudtommal ott nincs olyan, hogy belföldi, meg külföldi, csak simán hálózati sebesség van, ami meg olyan amilyen, ugye helyi hálózattól is függ, meg IP/Port alapon is és szerintem inkább ez lesz, válts IP-t PPPoE bontással és újracsatlakozással és minden egyes új IP-nél (persze ami nem ugyan abba a hálóba van, mint az előző) mérj sebességeket és amelyik jó, annál maradj amíg tudj, már ha tényleg ez a helyzet, de hát könnyen kiderül ilyen próbákkal.
Meg arra is kíváncsi vagyok, hogy véletlenül nem-e NAT-olt hálózatban vagy, mert ugye egy olyan hálózatban akár több száz eszköz is lehet egy IP alatt, ami miatt lehet ilyen limit, mondjuk hogy csak külföld fele az érdekes, de gondolom a DIGI-nek külföldre még annyi elérése sincs mint belföldre (és ez minden szolgáltatóra igaz), így nem kell nagyon csodálkozni, főleg ilyen csomagok mellett.

(#55180) djsilas válasza TMhun (#55140) üzenetére


djsilas
tag

Végül is igen, lehet... szintaktikai hibát nem fog okozni, fel tudod rögziteni, csak épp értelme nincs és gyakorlatban meg problémát okozhat. De részemről innentől meg off...

(#55181) djsilas válasza herdsman12 (#55141) üzenetére


djsilas
tag

Szintén Békéscsaba... IPv6 címet kapok, de routinggal baj van, így ami IPv6-on menne, az lassabb, vagy nem is megy. Lehet valami városi gebax van? :/
Jobb híján letiltottam iPv6-ot, igy legalább nincs akadozás. Bár hozzátenném, hogy napokban IPv4 letöltési sebességével sem vagyok elégedett.

(#55182) #73749248 válasza Alteran-IT (#55179) üzenetére


#73749248
törölt tag

Van a lépcsőházban több doboza a diginek. (valamilyen formában biztosan - lehet, hogy fizikailag egy doboz, csak a portok vannak csoportosítva, ezt nem tudom)
Ha én az egyiken vagyok, szomszéd a másikon akkor előfordulhat ilyen.
A saját cuccaim ott esnek ki, hogy a magyar szerverek irányába megvan nagyjából a maximum.
A routing ott esik ki, hogy a jelek szerint azonos eredményű traceroute mellett is lehet totál eltérő sebességet kapni, akár azonos időpontban is.
Én nagyjából ennyit látok a dologból.

NAT-olva nem vagyok.
Nem hinném, hogy egy hónapok óta, talán egy évnél is régebben felfedezett, állandó problémát befolyásolna az új IP cím. ;) (ez volt az első amit próbáltam, mikor nagyon lassúnak éreztem egy letöltést)

Hogy a bel- és külföld hogy jön az egyenletbe, az nekem se tiszta. Meg nem is igazán pontos, mert bizonyos irányokba korábban nem volt jellemző a lassulás, például román vagy bolgár szerverek felé.
Nem az országhatár a gond, hanem a km-ben mért távolság amennyire még emlékszem.
Mostanában, leszámítva a ma estét, nem nagyon foglalkoztam a témával, csak konstatáltam, hogy még mindig ugyanolyan, a fentiek még akkori infók, amikor észrevettem, hogy valami nem jó.

No, én kiszálltam a fórumról, ennél többet tényleg nem tudok hozzáfűzni.
Annyi biztos, hogy valami nem jó, de miután a magyar szervereket megfelelő sebességgel érjük el, ezért az ügyfélszolgálat lepattint. Régebben kínai szerverekről is tudtam 100Mbps sebességgel letölteni pl. linuxos image-eket. Mióta lelassult, azóta csak káromkodni tudok, ha eszembe jut. Szerencsére szinte mindenre van magyar tükör. :)

(#55183) TeeJay válasza Mate (#55162) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy hogy egyedül 1000-es előfizető vagyok és ott voltam mikor a DIGI-s szerelő az ONT-re kötött be, azóta meg minek kötöttek volna máshova mikor egy darab gigás switch van csak itt és telerakta (7port) 100-200-as előfizetőkkel

persze azóta azoknak emelték de egy 1000-es előfizető aki ONT-re van kötve marad is ott

amúgy azóta megjavult már, nem vágom mi volt a baj de újra hasít a drive-ra töltés

valami gebasz lehetett mert most nézem hogy utorrent-ben piros volt a hálózati jelzés, nem vagyok NAT-olt címen, de csináltam egy restartot és megjavult
aktív újra torrent meg gyors lett a feltöltés is drive-ra

vlamit biztos állítanak vgy fene tudja :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55184) Alteran-IT válasza #73749248 (#55182) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én a routingot közel se ejteném ki (a tracert/traceroute megint más), mert az nem csak ennyiből áll, egy kicsit bonyolultabb a dolog, bár háttérinformáció nélkül ezt a témát nem nagyon lehet tovább boncolgatni, meg rákenni a dolgokat.

Egyébként a km se lehetne annyira gond, hiszen optika van szinte mindenhol, igaz mondjuk az USA fele optikán is megérezni a dolgokat, de mondjuk ide a szomszédba osztrákba vagy németbe, illetve oroszba nem nagyon lenne szabad, legalább is megfelelő sávszélesség és routing mellett.
A másik, hogy az IP is szerepet játszhat, nem is kicsit és még ha le is cseréled, ha nem másik címtartományból kapsz, ami másik útvonalon/szolgáltatón megy ki, akkor nem nagyon fog változni a dolog, mert ugyan azon az átjárón keresztül mész ki, kb. mint ha egy utcában egy másik házba költöznél, attól még az út ugyan olyan szar marad, csak te változtatsz rajta helyet, viszont ha másik utcába költözöl, akkor talán már jobb a helyzet, mindenesetre eléggé érdekes dolog ez is.
Amúgy én pl. azért fogom az IP-re, mert nálam általában megoldja a dolgot, mert volt hogy belföld és külföld is szar volt, először azt hittem a helyi kábelhálózat túlterhelt megint, aztán végül is miután a modem és router újraindítás sem segített, fogtam és kértem egy új IP-t, kaptam is másik tartományból és meg is oldódott a problémám, mondjuk igaz, hogy egy /23-as tartományból mentem át egy /24-esbe, szóval nem véletlen volt különbség, persze ha megfelelő hálózati eszközök lennének minden szolgáltatónál, akkor nem lenne akkor se probléma, ha egy porton 1000 user lenne, de mindegy, ugye a lényeg hogy minél olcsóbban meg legyen oldva.

(#55185) djsilas válasza Alteran-IT (#55184) üzenetére


djsilas
tag

Vidéken vagyunk szüleimnél, kis falu, még aszfalt sincs. Szóval ha kimegyek, a kapun a címet átírom Budapest XI.ker Budaörsi útra, akkor az máris autópálya lesz? A rossz földút egyből megjavul, mert máshogy hívjuk? Ezt kicsit nehezen hiszem... ;)
Akár igazad is lehet(ne), de általában nem további átjárókat épitenek ki, hanem egy eszközre húznak rá több IP-Poolt

(#55186) xeon forever


xeon forever
addikt

Azt , hogy kezeli a szolgáltató, ha egy hálózati szegmensben két azonos Mac cím kér ip-t?

Olyan ba szaladtam bele, hogy telón kikapcsoltam helymeghatározást(gps) internetre felmentem, és az account managment szerint dél amekirában van az eszköz...ráadásul iphone, nem is w'phone

Ez meg mi a fsz?

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#55187) Alteran-IT válasza djsilas (#55185) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az a baj, hogy leragadtál a fizikai hálózatnál és annak egy részénél, ha az jelenleg nem limites, csak a hálózati eszköz amin keresztül tovább megy a forgalom (pl. főút, vagy autópálya, illetve ezeknek egy pontja), akkor teljesen más a helyzet, meg így általánosítani nem lehet, mert mindegyik szolgáltató más és más megoldást használ és máshogy csatol településeket a hálózatához, viszont ha azt nézed, hogy van egy router 1 10 Gbit/s és vagy 10 1 Gbit/s porttal, akkor a limit az egyik terheltebb 1 Gbit/s porton fog keletkezni, viszont ha gyakorlatilag eléred mindegyik portot IP alapon (mert valamilyen módon egybe van kötve) és addig nincsen különösebb fizikai korlátja a hálózatnak (pl. mindenhol máshol 10 Gbit/s van a router és a végpontok között (kiv. ONT és ahol router esetében az 1 gbit/s port limitál, persze ez példa, lehetett volna router egy 100 gigás porttal és több 10 gigással), akkor akár másik, kevésbé terheltebb porton is mehet a forgalmad, persze kérdéses hogy hogy van megoldva, mert amit leírtam, az eléggé nyers, plusz ugye egy fizikai porton lehet több virtuális port is és így tovább, kinek mire van pénze, vagy éppen melyik megoldást preferálja jobban, na meg ugye egy PPPoE alapon működő hálózat megint más egy kicsit és más eszközök is kellenek, de a forgalom lebonyolítás lényegében ugyan úgy megy, csak nem egy egyszerű DHCP oszt IP-t az eszközöknek mint pl. kábelmodemes területen (bár ugye ott a kábelmodem kezeli a kapcsolati sebességet, így nincs értelme külön szabályozásnak, illetve hitelesítési eljárásnak).
Persze ha valaki jobban tudja, akkor leírhatja nyugodtan, legalább én is tanulok belőle valamit, bár ez így egy kicsit akkor is furcsa, főleg hogy a limit csak külföld felé keletkezik, tehát kérdéses az is, hogy feléjük a kapcsolat hogy van megoldva, illetve hogy lehet-e még valami olyan dolog, ami közre játszhat ebben a külföld felé szar az elérés dologban, de igazából mivel mostanában sokan másoknál is jelentkezik ez a probléma, így más magyarázatot nem nagyon tudok elképzelni.

(#55188) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok
Ki mit tud hogy áll országosan az FTTB-ről az FTTH-ra való átállás panel házaknál, itt Szegeden legalábbis semmi hír ezzel kapcsolatban, attól tartok hogy még évekig itt nem lesz előrelépés ez ügyben, pedig a hálózat már fejlesztésért kiált.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#55189) Zso11 válasza zsolt501 (#55188) üzenetére


Zso11
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#55190) zsolt501 válasza Zso11 (#55189) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Legyen így, jó lenne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#55191) qnadam válasza zsolt501 (#55188) üzenetére


qnadam
veterán

a digi fejlesztési ütemét ismerve lehet hogy holnap, lehet hogy két év múlva, lehet hogy az utolsó ítéletet is utp-n fogjuk még streamelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55192) IzI válasza qqcqqc (#55166) üzenetére


IzI
senior tag

Kösz az infót.Annak mi értelme van ? Érdekes mindenesetre,ilyenről még nem halottam,igaz nem vagyok egy nagy pc mágus.

(#55193) Multibit válasza IzI (#55192) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig évekkel ezelőtt az összes gigabites porttal épített home router ilyen volt.

(#55194) qqcqqc válasza IzI (#55192) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert 100-nál egy kicsit többet tud és a következő szabvány a gigabit. OpenWrt alatt kihoznak a v1-esből 200-at,egy spec LEDE pedig 500 körül tudja a NAT-ot. Ez már gigabites kategória. Lanon jól teljesít, hozza a gigabites swich tudását.

[ Szerkesztve ]

(#55195) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Ma kötötték be a netet, FTTH területen Huawei HG8121H ONT-ot kaptunk.
Minden szipi-szuper LENNE, ha nem spóroltak volna a második ethernet porttal, mert az csak 100-as.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha switch-et veszek gigabiteset, akkor működne-e rendesen ha a gigás porton csatlakoztatnám?
Mert egy 1043ND-m van, de azzal valószínüleg nem lenne 920 körüli letöltésem, egy bikább router meg drága.
Az ONT wifit is ad, az nekem elég.

(#55196) TeeJay válasza McCsaplak (#55195) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig ha spéci igényed van marad a saját router
a 1043ND routered V2-V3-V4 típus?
ha igen akkor az simán viszi a gigabitet a HW NAT miatt ha V1.x az meg olyan 150körül letérdel
szóval előbb utóbb router vásárlás lesz :D

zsolt501 :

össze vissza építik az FTTB-t FTTH-ra
18-ban pár tömb már megkapta az optikai kábelt meg a kötő dobozokat, a mi tömbünkben meg még semmi
de persze nem aktív tehát még sehol nincs rá senki kötve

gondolom az új terület a fontosabb nekik hiszen az FTTB addig is üzemel és hozza a pénzt
sajnos nem az elsők között van prioritásban de reméljük jövőre jobban ráfekszenek vagy 2019-ben már át lesz állva :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55197) poli27 válasza McCsaplak (#55195) üzenetére


poli27
veterán

Tudod switch ként használni, ha openwrt vel használod akkor 5 portot tudsz használni, mert a want is lehet , ha a gyárival akkor 4 portot, kapcsold ki a dhcp szervert, és ne a wanba hanem a lanba dugd a kábelt a tiplin, és ekkor egyszerű switch ként megy, és tudja a gigabitet, mivel nincs natolás!

(#55198) xeon forever válasza poli27 (#55197) üzenetére


xeon forever
addikt

+1

Nalam is ugy van megoldva(Linksys wrt320n, gyári fw.)
Igy gigas a 4lan wan off wifi meg switch-ként osztja tovább a netet.

Gondolom ez is.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#55199) forten válasza zsolt501 (#55188) üzenetére


forten
tag

Hello.

Országos szinten változó,a panelos hálózatok kiépítése.
Szegeden,Rókus krt lesz, panelos részen először elindítva,tudomásom szerint.Most már csak jövő évben.
A többi hely,és idő, a jövő zenéje. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#55200) the.odzsy válasza forten (#55199) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Honnan az információ? Biztos helyről? Mert már mond mindenki mindent Szegeden.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.