Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) Eagl3 válasza Eagl3 (#100649) üzenetére


Eagl3
veterán

Most nézem, hogy a Gépházban a Hardver és kapcsolat tulajdonságok-nál a Kapcsolat sebessége (fogadás/küldés) 100/100 Mbps-ot ír. Itt lehet a probléma?

(#100652) Eagl3 válasza Jim74 (#100650) üzenetére


Eagl3
veterán

Sajnos jelenleg nem tudom más géppel kipróbálni, esetleg majd szerzek egy laptopot, ráadásul a router a garázsban van egy rack szekrényben...

(#100653) Jim74 válasza Eagl3 (#100652) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pedig nagyon máshogy nem fogod tudni megtalálni a hibát.
Szépen egyesével változtatsz a konfigon és mérsz. Amelyik módosításnál megjavul, akkor ott mérsz többször, hogy kizárd a véletlen lehetőséget, akár hagyhatod pár napig úgy, hogy biztosra menj.

[ Szerkesztve ]

(#100654) Eagl3 válasza Jim74 (#100653) üzenetére


Eagl3
veterán

Kimásztam a garázsba, újraindítottam a routert, most mértem, 717/317.
Most ilyenkor mi van?

És a Gépházban is 1000/1000 a kapcsolati sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#100655) Jim74 válasza Eagl3 (#100654) üzenetére


Jim74
nagyúr

Routerben beakadt valami. Ha sűrűn előadja, akkor reseteld le és állíts be mindent újra.
Ha azután is előadja, akkor másik portra kösd a gépet. Ha ott is előadja, akkor talán a router kezdi megadni magát.
Milyen router?

[ Szerkesztve ]

(#100656) Eagl3 válasza Jim74 (#100655) üzenetére


Eagl3
veterán

Digi hozta, ZTE - ZXHN F618V2

(#100657) Jim74 válasza Eagl3 (#100656) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja, hogy ez az ONT is egyben... Háááát, ha sűrűn előadja, akkor próbáld meg cseréltetni a DIGI-vel.
Nekem egy ezer éves ZTE ZXA10 F625G ONT van és mögötte saját router a kezdetektől.

(#100658) Eagl3 válasza Jim74 (#100657) üzenetére


Eagl3
veterán

Kösz a tanácsokat.
Még nem volt időm a költözés óta felrakni az Asus routeremet a házba, pedig kelleni fog, mert a ház közepétől elég gyenge a WIFI.

(#100659) viktorhu válasza Eagl3 (#100649) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem az új lakásban a telekomos szerelő végigkrimpelte a falból kiálló kábeleket, így minden szobát bekötött. Utána végigment teszterrel, és le is szerelte az egyik fali csatlakozót, hogy újrakrimpelje, szóval a vadonatúj fali csatlakozó is lehet rosszul megcsinálva.

(#100660) Sumi


Sumi
aktív tag

Szegény digiseknek szar lesz a karácsonyuk/szilveszterük, ha tartani akarják még a decemberrel kapcsolatos ígéretüket :D

(#100661) proradeon válasza Sumi (#100660) üzenetére


proradeon
őstag

Hát ugye korábban már írta valaki, hogy ügyfélszolgálatos azt közölte, hogy már csak januárban ... sőt, inkább februárban lesz belőle valami. :N

Kíváncsi lennék, hogy mi okozhatja a fennakadást. Szerintem valami komolyabb gond adódhatott, mert ha október végén mertek ígéretet tenni decemberre, akkor már elég nagy valószínűséggel nagyon előrehaladott állapotban lehetett minden feltétel az új csomagok bevezetésére. Legalábbis ha magamból indulok ki, akkor az a logikus, hogy csak akkor ígérek meg decemberre valamit, ha már igazából novemberben kész lesz. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#100662) woodworm válasza proradeon (#100661) üzenetére


woodworm
veterán

Kb. 3 éve ígérték, hogy egy éven belül gigabiten lesz mindenki. Pár hete ujjongtak, hogy a végére értek a fejlesztéseknek, szerintem még mindig mennek az ftth átkötések.

(#100663) tudi13 válasza woodworm (#100662) üzenetére


tudi13
aktív tag

"...szerintem még mindig mennek az ftth átkötések."

Igen, a mi házunkban is még csak pár lakást kötöttek át. Furán is mennek, mert minket pl átkötöttek a folyosónkon, de még mást nem.

(#100664) klaczi


klaczi
aktív tag

Egy kicsit zavarban vagyok!
"Az eszköz újra indulása befolyásolhatja a beállítási folyamat lefutását, ezért ajánlott a beállítást más internet kapcsolat (például: mobilinternet) alól elvégezni."

Elnézést a láma kérdésért, de ezt igazán nem tudom értelmezni.
Nincs mobilnetem!
Miféle hátránnyal járhat, ha egyszerűen rákattintok és megvárom a míg a TV újra beindul, majd beállítom a routeremet.

[ Szerkesztve ]

(#100665) Dragon3000 válasza woodworm (#100662) üzenetére


Dragon3000
veterán

A fejlesztéssel gondolom mrg is vannak, mert ahol tervezték már át lehet kötni az embereket ftth-ra. Az, hogy ki mikor él vagy nem él vele az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#100666) DS39 válasza klaczi (#100664) üzenetére


DS39
nagyúr

nem látod meg a folyamat sikeres/sikertelen visszajelzését a webolalon, mert már nem lesz neted, hiszen ezzel a router funkciót kapcsolod ki.
ha nincs / nem tudod bekonfigurálni a rákötött saját routeredet, hogy legyen neted, akkor nem tudod visszaállítani az ONT-t ismét router módba.

(#100667) klaczi válasza DS39 (#100666) üzenetére


klaczi
aktív tag

Gondoltam ilyesmire. Lehúztam a saját routerről a hálókábelt és simán át tudtam volna konfigurálni.
Gondolom akkor kell nekiesnem mikor újra visszajön a TV

[ Szerkesztve ]

(#100668) Sumi válasza proradeon (#100661) üzenetére


Sumi
aktív tag

Oh, arról lemaradtam elnézést. És egyben el is szomorítottál ezzel most

(#100669) gabro0 válasza Dragon3000 (#100665) üzenetére


gabro0
őstag

Én tudok olyan társasházat Szegeden, ahol még nem lehet FTTH-ra szerződni az online felületen, csak FTTB van.

(#100670) Dragon3000 válasza gabro0 (#100669) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem véletlen írtam, hogy ahol tervezték, amúgy kérdés, hogy valóban nem lehet vagy csak nem frissítették a rendszerben az adatokat.

(#100671) Joe123 válasza proradeon (#100661) üzenetére


Joe123
aktív tag

Az ilyen céges sajtóközleményeket azért nem kell olyan véresen komolyan venni. :) Régen sok ilyet kellett olvasnom, ez a digis is csak annyit jelentett, hogy foglalkozunk vele, majd egyszer meglesz, ha úgy alakul, AS szabvány szerint. Hozzám pl. az FTTH vagy 3 évvel később jött, mint hogy bedobták a szórólapot egyik februárban hogy idén aztán mindenkit átrakunk optikára.

(#100672) TeeJay válasza proradeon (#100661) üzenetére


TeeJay
félisten

Simán bekavarhat ha nem kapnak elég XGSPON ONT-t
Valljuk be nem sok van a piacon, lehet a Zyxel közölte hogy sorry csak ennyit tudunk adni idén, vagy csak februárra lesz pár ezer darab vagy csak nyárra. Ok keressünk más gyártót ja ott se sok XGSPON ONT van.
Mondjuk fura hogy nem Huawei-r néztek mert azért a kínaiak tudnak gyártani elég sokat és lehet jobb áron.
Szóval majd 1x csak indulnak úgyis addig meg nem fogunk semmi infót kapni hogy mire is várnak

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100673) Sumi válasza TeeJay (#100672) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ok, de az 1/1g-t bekattinthatnak addig is… vagy az nem volt beigerve?

[ Szerkesztve ]

(#100674) Bacusuz válasza Dragon3000 (#100665) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálunk még csak kábeleztek és dobozokat telepítettek és egyenlőre nincs lehetőség az átkötésre csak ha túl vannak a következő fázison. Minden lakó FTTB100-as csomagban van.
BP XV ker Rákospalota 48 lakásos társasház.

"Nem véletlen írtam, hogy ahol tervezték, amúgy kérdés, hogy valóban nem lehet vagy csak nem frissítették a rendszerben az adatokat."
Ahová üvegszál van oda gondolom tervezték a fejlesztést

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100675) Dragon3000 válasza Bacusuz (#100674) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az fttb esetében is üvegszál megy az épületbe, nem tudjuk, hogy mit, mikor és hogy terveztek. Mert akárhogy nézzük 3 éve indult el ez a programjuk, amit elég sokáig hanyagoltak és ez idő alatt simán el tudom képzelni, hogy fttb terület is bővült vagy azt is, hogy maga a fejlesztési terület nőt közben, így marketing szempontból lehet hivatkozni, hogy végeztek vele, mert a 3 évvel ezelőtti terv sikerült, csak azóta bővült az ügyfélkör is.

#100672 TeeJay
A korlátozások miatt lehet, hogy nagyon rosszul áll ilyen szempontból a huawei is.

[ Szerkesztve ]

(#100676) Bacusuz válasza Dragon3000 (#100675) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az utcánkban legalább 6 éve így van fttb és most kezdenek itt mozgolódni.
Igen tudom, hogy fttb esetén is üvegszál megy az épületbe ezért is írtam, hogy valószínüleg tervezték nálunk is a fejlesztést csak nem értek ide időben. Nyilván előbb a paneleken akarnak túlesni

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100677) Dragon3000 válasza Bacusuz (#100676) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom a szerelők száma is korlátozza a dolgokat, mert van olyan hely, ahol 3 éve felkerültek a fehér dobozok és azóta se történt változás, nálunk tavaly pár hónap alatt eljutottak a 0-ról odáig, hogy már kötötték át az embereket ftth-ra.

(#100678) worxland válasza Sumi (#100673) üzenetére


worxland
addikt

Nem. Ha meglépnék, akkor nem is foglalkoznék tovább a 10 gigával, mert az még 300-350 ezerbe fájna (router, switch, hálókártyák).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#100679) Sumi válasza worxland (#100678) üzenetére


Sumi
aktív tag

Kár, bekattinthatnák :D

(#100680) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

A 4ig csak 6%-os kamatra tudta eladni a kötvényeit, amiből a DIGI megvásárlását fedezi, ebből minimum 6%-os áremelés re lehet számítani jővőre.

(#100681) Sumi válasza Lajosnagy17 (#100680) üzenetére


Sumi
aktív tag

Majd kipótoljuk adóból, ahogy szoktuk, don't fos :)

(#100682) trec12 válasza Lajosnagy17 (#100680) üzenetére


trec12
addikt

Én kiegyeznék vele még kicsit többel is ha kapacitást, lefedettséget is növelni tudják majd (biztos lesz rá, pontosabban kell rá megoldás).

[ Szerkesztve ]

(#100683) Dragon3000 válasza Lajosnagy17 (#100680) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a mobilt feltudják hozni a nagyok közé, akkor elég nagy lehetőségük van az árazással játszani, elvégre 1000Ft-ért elég jó feltételekkel kapsz szolgáltatást tőlük, ha olyan területen laksz, ahol jó a lefedettség, illetve nem digi ügyfélként 1500Ft és mindezt hűségidő nélkül. Itt akár többszörös árat is eltudok képzelni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#100684) TeeJay válasza Sumi (#100673) üzenetére


TeeJay
félisten

Ácsi 2 új csomag volt a sajtótájékoztatóban
mindkettő XGSPON-on 2,5/2,5gbit
sima GPON-on marad egységesen az 1000/300-as csomag
1/1gigabit akkor lesz ha XGSPON-t indítják és 2,5/2,5gigás csomagra váltasz de marad a mostani routered és 1/1gigát használsz majd belőle

XGSPON-hoz totál más ONT kell és mivel abban nincs CATV kimenet így külön FTTx-CATV modult is kihelyeznek majd hozzád

Dragon3000:
A frekvenciákat elnézve jobban járnak ha a Cetin-nek eladják a DIGI mobil hálózatát és kötnek egy jó szerződést amivel bérlik országosan így a Telenorral azonos 4G és 5G hálózat mellé maradna az optikai hálózat is, maximum cserébe a Telenor is használhatná a DIGI optikai hálózatát és mindkét cég tudna 4in1 csomagot adni.
DIGI mobil sajnos 5MHz 4G-vel nem tud labdába rúgni és nincs annyi szabad blokk hogy rögtön annyit tudjanak pályázni mint amennyi a Telekom vagy Telenornak van
5G meg aztán főleg sehol ott Telenornak van 140MHz DIGI-nek 20MHz
Azt hiszem jobban járnánk és a Telenor is ha ők kapják a mobilt cserébe szolgáltatnak DIGI-nek is ők meg kapják cserébe a vezetékes hálózatot
Meglátjuk mi lesz ebből :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100685) dchard válasza Sumi (#100673) üzenetére


dchard
veterán

Nem volt beígérve.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#100686) borges7


borges7
aktív tag

Hogy tudom kideríteni a Digi által beszerelt router jelszavát? szerelő beállította, de nem emlékszem, hogy felírtam volna

(#100687) Intruder2k5 válasza borges7 (#100686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs ráírva az aljára? Illetve lehet próbálgatni admin / admin vagy user / digi párosokat is.

(#100688) Calogero válasza borges7 (#100686) üzenetére


Calogero
addikt

Én ZTE F618 -t kaptam, és ott user/digi kell a belépéshez

(#100689) borges7 válasza Intruder2k5 (#100687) üzenetére


borges7
aktív tag

Na, lehet hogy nem jól tettem fel a kérdést.
Az alján user és digi van, nekem a WIFI-csatlakozáshoz való jelszó kell.
Nem tudom beállítani az új telefonomhoz. A régin "DIGI-D6d4" néven fut.

(#100690) Cirbolya_sen válasza borges7 (#100689) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Annak is ott kell valahol lenni rajta, vagy ha mégsem, akkor belépve a Digi eszközbe, a WIFI menüben meg tudod nézni.

Cirbolya_sentinel

(#100691) pooty válasza borges7 (#100686) üzenetére


pooty
tag

Nekem anno a szerződésre írta fel.

(#100692) 4Grider válasza pooty (#100691) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Wifi jelszót? Nem a pppoe felhasználói nevet és jelszót?

(#100693) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Valami internet szakadás felismerő programot, módszert tudtok javasolni? A céges gépem VPN-je nagyon háklis, ha egy tizedmásodpercre elmegy a net már szétkapcsol.

Az Asus routerben a logok között látnom kellene a szakadásokat? A minap írtátok, hogy kapcsoljam ki az internet detection-t, azt megtettem már.

(#100694) borges7 válasza 4Grider (#100692) üzenetére


borges7
aktív tag

Nyilván arra gondolt, az nekem is rajta van.
Viszont erre a kva wifi-re nem tudok rájönni sehogy, telefonon se lehet megnézni.

(#100695) pooty válasza 4Grider (#100692) üzenetére


pooty
tag

Igen, a wifi jelszót, kézzel van ráírva. A pppoe adatok meg nyomtatva. Viszont nem a szerződésen, hanem bekötési munkalapon.

(#100696) Cirbolya_sen válasza borges7 (#100694) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Miért nem lépsz bele a DIGI routerbe, és nézed meg ott a WIFI jelszót?

Cirbolya_sentinel

(#100697) 4Grider válasza Cirbolya_sen (#100696) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert az túl egyszerű lenne.

(#100698) borges7 válasza Cirbolya_sen (#100696) üzenetére


borges7
aktív tag

Erre gondolsz? http://192.168.100.1/ Nem tudok belépni, próbáltam,

(#100699) 4Grider válasza borges7 (#100698) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azon az ip címen tudsz belépni, amit a router módban működő eszköz feléd mint gateway mutat. Windows alatt a parancssorban kiadott ipconfig parancs mutatja meg. Jellemzően 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1.

(#100700) Borisz76 válasza borges7 (#100698) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy használd az Advanced IP Scanner-t :
https://www.advanced-ip-scanner.com/hu/

Megmutatja az aktuális IP címeket a belső hálódón.
Mindent....Router , Telefon, Nyomtató, TV , PC, NAS ....stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.