Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101251) Dragon3000 válasza Stanley-B. (#101241) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az lényegtelen, régen minden ingyen volt még anyagköltséget sem számoltak fel, majd változott és jött az anyagköltség, idővel meg a bekötési díj is, ami 6000Ft. A bekötési díjat még akkor is felszámolják, ha már ki volt építve az optika a lakásban csak újra szeretnéd a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#101252) Stanley-B. válasza TeeJay (#101246) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az én eredeti állításom az volt, hogy lehetséges hűséget vállalni 2 évre jelenleg otthoni internetre. Ez pedig lehetséges. Nyilván kell hozzá venni egy készüléket is, de az nem kell, hogy részletre történő vásárlás legyen egyébként.
SImán vehetsz kp-ra egy telót és máris lehet 2 év hűséggel kötni otthoni internetet.
Az már más kérdés, hogy nem az év üzlete...

(#101253) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!
Olvastam az összefoglalót, mégis megkérdezem, hogy tényleg nincs rá mód, hogy jelezzem valahol az igényem vezetékes szolgáltatásra? 2 utcával arrébb van digi tv és net is bekötve. Hiába mondtam az ügyfélszolgálatnak az igényt, azt a választ kaptam, hogy nem foglalkoznak vele. (Ezt a választ kaptam minden szolgáltatótól amúgy...)

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#101254) qnadam válasza Zola01 (#101253) üzenetére


qnadam
veterán

akkor van esélyed (de az se egyszerű történet), ha egyébként van nálad kábelük, csak kimaradt a címlistából.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101255) Intruder2k5 válasza Zola01 (#101253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha két utcával odébb van, akkor nyilván valami oka volt, hogy tovább nem húzták a kábelt. Vagy valami kivitelezési nehézség, ami jelentősen megdrágította volna a kiépítést, esetleg engedélyek hiánya, vagy simán csak nem látták a megtérülést, mert mondjuk kevés lakó van (pl. üdülő övezet), stb. De bármi is legyen mögötte, nem valószínű, hogy csak úgy meggondolják magukat. Esetleg ha össze tudnál szedni több potenciális előfizetőt a környéken, akár szándéknyilatkozatokat, és azzal megkeresni a DIGI-t, vagy az önkormányzat segítségét kérni, akkor talán nagyobb esélyed lenne, de ez sehogy sem egyszerű. Eleve nehezen mozdulnak az ilyenre, és ha még foglalkoznak is vele, akár évek is eltelhetnek, mire ott működő szolgáltatás lesz.

(#101256) TeeJay válasza Intruder2k5 (#101255) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez már mire odakerül a 4ig dolga lesz és majd kiderül ők mennyire akarnak terjeszkedni.
Ahol volt más konkurencia ott 2x meggondolják menjenek-e.
Pl Kispesten volt Telekom koax vagy DSL talán, DIGI családi házas részen is behozta az FTTH-t erre látom hogy már Telekom is FTTH-ra cserélte.
Ritka mázlisták hogy mindkét szolgáltatótól tudnak optikai netet beköttetni egyszerre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101257) Túzok22 válasza TeeJay (#101256) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálunk Bagon is így van. A DIGI kiépítette az optikát, aztán a Telekomosok is ráugrottak a falura, ők is gőzerővel kiépítették az optikát. Mindkét szolgáltató hálózata működik, tehát itt is két szolgáltatótól is lehet beköttetni ugyanúgy FTTH-t.

(#101258) viktorhu válasza Stanley-B. (#101235) üzenetére


viktorhu
veterán

Mert a diginél mindenképpen ki kell fizetni a bekötési díjat, hűség esetén is.

A telekomnál nincs értelme nem aláírni a hűséget, mert nincs büntetés - ha felmondod egy éven belül, akkor a bekötési díj időarányosan jár vissza, plusz a fél hónap kedvezmény. A csomagkedvezmény független a hűségtől.

(#101259) viktorhu válasza Dragon3000 (#101251) üzenetére


viktorhu
veterán

Én háromszor köttettem digit, mindig hűséggel, mindháromszor kellett bekötési díjat fizetnem.

(#101260) Dragon3000 válasza viktorhu (#101259) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem egyszer se, mert még a változtatások előtt kötöttem, először még a koaxot is végig húzták minden szobába, mert, akkor még ahány tv volt a lakásban annyi helyre kellett bekötnie a szerelőnek ingyen. Ma már az anyagköltséget is fizetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#101261) user12 válasza viktorhu (#101259) üzenetére


user12
őstag

Anyósomnál egyszer sem számoltak bekötési díjat.
Költözéskor (3 éve) csak TV-t rendelt, majd tavaly ősszel kért hozzá netet is.
Szerintem nincs hűségideje. Nem emlékszem, hogy az ügyfélszolgálatos mondta volna, meg a szerződésben se emlékszem ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#101262) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Packet loss és Latency problémákkal küszködöm régóta az 1000 mbites DIGI netemmel. Szerintetek tud ezzel valamit kezdeni a szolgáltató, érdemes őket felhívni, vagy ez ilyen, és engedjem el? A hűségidő nem köt.

Köszi!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#101263) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Huawei ONT szórja a netet nálunk, 5Ghz ill. 2,4Ghz-en. Ma reggelre a táblagép ill. a TV sem érzékelte az 5Ghz hálózatot. "Leválasztva" címszó, nézzem meg a jelszót stb. Képtelenség újra csatlakozni.

Tegnap még gond nélkül ment. Többi kütyü ugyanakkor működik.
2,4 Ghz-en enged csak kapcsolódni, ott viszont simán.

Mi lehet ennek az oka egyik napról a másikra?

(#101264) Stanley-B. válasza lord_m (#101263) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szolgáltatói eszköz, amiknek a stabilitás általában nem az erőssége. Újraindítás megvolt?

(#101265) lord_m válasza Stanley-B. (#101264) üzenetére


lord_m
senior tag

Sikerült belépnem a felhasználói felületre és a csatornàt automatikusról átállítottam egy fixre.

Egyelőre úgy néz ki, ez segitett. Ettől függetlenül egy újraindítást lehet megejtek majd, köszi!

(#101266) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Nem tudom, jó-e a topik. Üllőn lakom, múlt hét csütörtök óta nincs internet, többszöri telefonhívásra sem történik semmi. Terelnek az ügyfélszolgálatosok, valószínűleg nincs ember, aki kijönne, de nem mondanak semmit. Valakinek van valami tapasztalata, hogy lehet ezt intézni, hogy kapjak segítséget? A hiba egyedi, másnak tudtommal nincs gondja itt a Digi internettel. Először azt mondták kábel hiba lehet, modemet nem látják. Meg vagyok lőve, munkámhoz is szükségem van internetre. Nem volt eddig ilyen gond, két éve mikor beköttettem, akkor volt folyamatos szakadozás, de az is pár nap alatt javítva lett. Most meg...nem értem...

(#101267) sfdrakex válasza atomeec (#101266) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router/Ont volt újra indítva? Próbáltad kábelen és wifin is? Onton a ledek hogy világítanak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101268) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az bridge módba állított ONT mögött lévő router újraindulgat?
Azért itt tenném fel a kérdést, mert az utóbbi 2 hónapban több, különböző típusú routert teszteltem (mindegyik ASUS volt, az AiMesh miatt ragaszkodom ehhez a márkához) és már mindent kipróbáltam (másik router, másik táp, csak egy eszköz volt a routeren, stb, stb,) és arra jutottam, hogy lehet, hogy az ONT felől érkezik valami, ami kiüti a routert.
Ma pl. az újraindulást megelőzően csak az internet ment el kb. 20 másodpercre. A routeren láttam, hogy a WAN led pirosra vált. Ekkor nem történt még újraindulás, de kb. 1 óra múlva az is bekövetkezett.
Egyébként egy kb. 6-7 éves ZTE ZXA10 F625G ONT-m van.

Van, hogy akár két hétig semmi probléma, aztán egyszercsak paff, restart. Semmi extra nem történik ilyenkor a hálózaton, ugyanaz a terhelés éri, mint amikor megy hibátlanul hosszabb ideig.

Köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#101269) 4Grider válasza Jim74 (#101268) üzenetére


4Grider
nagyúr

Véletlenül nem az Asus routerek internet detection menüpontja kavar be? Mert hogy nem igazán tudják az Asus routerek Diginél ezzel a menüponttal megállapítani, hogy van-e még internet...

(#101270) Jim74 válasza 4Grider (#101269) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt disabled-re állítottam.

(#101271) Dragon3000 válasza 4Grider (#101269) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor csak újracsatlakozik és nem újraindul a router.

(#101272) atomeec válasza sfdrakex (#101267) üzenetére


atomeec
senior tag

Volt újraindítva minden. Optika is volt újracsatlakoztatva az ügyfélszolgálatos javaslatára. Kábel és wifi is ugyanaz a helyzet (wifi másik routeren van, a modem át van kapcsolva bypass-ra). A CATV LED világít pirosan, PON villog, Internet konstans világít zölden.

(#101273) ElektrikusDE válasza Jim74 (#101268) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én csak erre reflektálok:

"Egyébként egy kb. 6-7 éves ZTE ZXA10 F625G ONT-m van."

Szerintem az ilyen ONT már kiszolgálta az idejét.
Cseréje megoldást jelenthet.
Saját tapasztalatom alapján egy Luster TBG300-1-1R lenne a legjobb megoldás.

[Itt írtam róla]

Rákellene beszélned a cserére a szolgáltatót, vagy a szerelőt! (ahogy én is tettem)

Ui:

Természetesen nem garantálom hogy biztosan megoldja nálad a problémát, de ártani biztos nem árt!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#101274) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Invitelről váltanék akik szerint új digi előfizető kell hogy legyek.
Hogy megy most a bekötés légkábel? Kecskemét
Milyen eszközök jönnek a lakásba? Amibe gondolom jön az optika de abból ágaznak majd el a koaxok vagy diginél már nem koax van?
Hàny tv lehet max? Kell rá box vagy médiakártya?
Mennyi most a bekötési díj?
Routert adnak? Milyet?
Minez a wifi6? Vagyis tudom mi de minek kéne ez nekem eddig csak a vaj volt vele és inkább tiltani kellett?
Vezetékes telefon nélkül nem is találtam csomagot. Létezik? :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#101275) denes44 válasza Stanley-B. (#101241) üzenetére


denes44
tag

2020. februári FTTB bekötés, minden kábel a lakásban volt, előző lakó lemondta, és újra kértem, 6000 Ft volt a szerelési díj, és 500 Ft a belépési díj, amit éppen elengedtek.

(#101276) Calogero válasza bigdady (#101274) üzenetére


Calogero
addikt

Optikai kábel jön be a lakásba. Az ONTból pedig a net UTP-n, a TV pedig koaxon megy tovább.
Box vagy médiakártya csak a fizetős csatornákhoz kell (HBO, Felnőtt csatorna.......)
Ha kell ilyen csatorna akkor max 5 tv-n nézheted, de ha nem kell fizetős csatorna akkor nincs TV korlát.
Telefon nem kötelező, de akkor nem lesz akciós csomagod.
Bekötési díj 6000 Ft + szereléskor felhasznált anyagok ára

[ Szerkesztve ]

(#101277) bigdady válasza Calogero (#101276) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Wi-fi 6 meg felesleges gondolom.
Be is koax vezetèkezik a hàzat ha kérem?

[ Szerkesztve ]

(#101278) ElektrikusDE válasza bigdady (#101277) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!
Ha nincs 5GHz-es sávú routered (ami tudja is az 1Gbps internetet PPPoE kapcsolattal sebeség csökkenés nélkül lekezelni), de van 5 GHz sávú WiFi eszközöd akkor nem felesleges!
Ha viszont már van 5GHz-es sávú routered, (AC) akkor legtöbbször felesleges. (kivéve ha van WiFi 6-os (AX) eszközöd)

"Be is koax vezetèkezik a hàzat ha kérem?"

Volt már rá példa. (természetesen az anyag költséget erre is felszámolják)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#101279) TeeJay


TeeJay
félisten

Ma voltam egy DIGI ONT-t beállítani
A huawei AX wifis egybe ONT elég bitang. Nagyon korrekt wifit tolt úgyhogy lebeszéltem a tulajdonost hogy a régi N-es saját routerét kössük rá, ONT maradt router módban és vígan lövi a netet :R Vajon miért nem tudtak hamarabb ilyenből pár kamion mennyiséget rendelni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101280) Intruder2k5 válasza TeeJay (#101279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek három oka is van, a pénz, a pénz, és a pénz. Nyilván ha nem 3000 hanem 6 vagy 8000Ft lenne egy havi net előfőzetési díj, akkor hamarabb lehettek volna ilyen játékszerek is. Mondjuk én addig örülök, amíg használhatom a saját eszközöm.

(#101281) TeeJay válasza Intruder2k5 (#101280) üzenetére


TeeJay
félisten

Tudod nekem a sima wifiantenna mentes 1gbit 1tel 1CATV portos ONT is elég lenne.
Helyükben alap usereknek sima ONT-t adtam volna pici felárral meg az AX wifis eszközt és akkor nyertek volna rajta ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101282) tutitibi válasza TeeJay (#101281) üzenetére


tutitibi
senior tag

Kérdés:
A telefonos ügyfélszolgálatos - azonosítás után - meg tudja nekem mondani a PPOE usernevet és jelszót ??
Kéne egy ONT reset , de akkor meg kitörlődik belőle a PPOE usernév meg a jelszó, amiatt akarom az üfsz-t flhívni előtte.

(#101283) #68216320


#68216320
törölt tag

Csak nálam állt le a net? Nálatok minden rendben? Bp.

(#101284) dchard válasza #68216320 (#101283) üzenetére


dchard
veterán

Itt pontosan 01:00-kor ment el, most jött vissza. (2. ker.)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#101285) TeeJay válasza tutitibi (#101282) üzenetére


TeeJay
félisten

ONT reset router módban ugyanúgy betölti a pppoe adatokat
Modem módban meg sose kellett bele pppoe hiszen csak átjáró már :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101286) TeeJay válasza dchard (#101284) üzenetére


TeeJay
félisten

Kicsit későn írták ki :D

Munkatársaink 2022.01.19-én 00:01 - 06:00 óra között a Budapest II., III., IV., XV., kerületi, illetve a Dunakeszi és Göd-öt érintő hálózatunk karbantartási és fejlesztési munkálatait végzik, ezért az internet, tv és telefon (vezetékes, mobil) szolgáltatásban kiesések lehetnek.
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101287) tutitibi válasza TeeJay (#101285) üzenetére


tutitibi
senior tag

köszi

(#101288) MadMancs válasza bigdady (#101277) üzenetére


MadMancs
veterán

Wifi 6 felesleges mert csak baj van vele?
Szerintem összekevered IPv6-al? Utóbbira egy átlag felhasználónak valóban nincs szüksége még és okozhat problémát. Wifi-6 viszont egy vezeték nélküli szabvány, ismert még AX néven is. Ez akkor szükséges ha wifin is ki szeretnéd hajtani a gigabitet (megfelelő eszközök esetén) nem csak kábelen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101289) Jim74 válasza ElektrikusDE (#101273) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R .

Attól tartok, hogy hoznak egy fantasztikus Fiberhome-ot, amivel még több gond lesz. Vagy kérhetek ilyen mini ONT-t is?

(#101290) bigdady válasza ElektrikusDE (#101278) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert milyen routert ad a digi alapból 1000-es nethez? Nem 5ghz-est? Ax eszköz nincs itthon

[ Szerkesztve ]

(#101291) bigdady válasza MadMancs (#101288) üzenetére


bigdady
nagyúr

De. Kevertem. Tegnap esett le :DDD :R

(#101292) TeeJay válasza bigdady (#101290) üzenetére


TeeJay
félisten

De van Huawei AX wifis elég jó egyben ONT.
Pont tegnap állítottam be olyat, 160MHz AX wifi 2 antennával bőven bitang erős.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101293) bigdady válasza TeeJay (#101292) üzenetére


bigdady
nagyúr

És ha nem kérek wifi 6-ot az előfizetéshez? :R

(#101294) sfdrakex válasza bigdady (#101293) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nem kapsz. Viszont akkor az ont után érdemes saját routert tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101295) bigdady válasza sfdrakex (#101294) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja nem adnak saját routert? Hopsz azt nem tudtam kösz

(#101296) Silverboy válasza bigdady (#101295) üzenetére


Silverboy
aktív tag

ONT ellátja az alapvető router feladatokat 1gbit and 100mbit porton (PC + TV pl.) + Wi-Fi, így nem adnak, de ajánlott bridgelni és mögé tenni egy rendes routert. :R
(pl.: Huawei ONT-ra vonatkozik, az van itth'un).

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#101297) user12 válasza bigdady (#101293) üzenetére


user12
őstag

Akkor ZTE F618.
Ha jól emlékszem csak n-es a wifije, csak kíváncsiságból végigkattingattam a menüjét, amíg nem állt át bridge módba.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#101298) Calogero válasza Silverboy (#101296) üzenetére


Calogero
addikt

Van olyan ONT amin a WIFI és a LAN portok el vannak egymástól szeparálva.

(#101299) bigdady válasza Silverboy (#101296) üzenetére


bigdady
nagyúr

Alapból akkor mégis adnak, de csak n-es wifis a router, hát az nem kell, köszi

(#101300) 4Grider válasza bigdady (#101299) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ont nélkül nem tudod az optikát használni, hiszen ez egyben a médiakonverter optika és ethernet között.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.