Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) Rayner válasza Gorneck (#79949) üzenetére


Rayner
őstag

szerintem itt is azt kellene mint a wowban hogy levinni a az értékeket, ott it voltak milliárdos értékek aztán asszem valamelyik patch-el megint visszatértek a sokszázezres és milliós maximum sebzésértékek

(#79952) Rayner válasza Rayner (#79951) üzenetére


Rayner
őstag

gyanítom ezt itt is be fogják majd vezetni legkésőbb a köv kiegig, valami 2.x patch alatt

(#79953) Gorneck válasza Mirman (#79950) üzenetére


Gorneck
titán

DoD már akkor is lagolt mikor még nem volt hozzá set...vagyis 40 környékén is xar volt...az a gáz, hogy sokan azt írján egyre jobban jön elő ez a többi kasznál is...szóval nem csak WDnél gáz ez...

Mondjuk az elég vicces, hogy nincs egy kurva szetje a WDnek amivel pl érdemes lenne pl Season-re menni...illetve van...de elérsz 60+os partykhoz és kb instant kick...pont mint most...
1-2 napja kb azonnal repültem pubról mikor meglátták, hogy DoD WDvel vok... :(

Gorneck#1239

(#79954) Edge válasza Gorneck (#79947) üzenetére


Edge
veterán

:F akkor ennek marha sok értelme volt...

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#79955) Dadan01 válasza Mirman (#79950) üzenetére


Dadan01
senior tag

A Blizz blue postban is leírta, hogy azzal van a gond, hogy a sok fétis, 2+ APS mellett köpi a lövedékeket 40+ per sec, és ez okozza a lagot, semmi köze ahhoz hogy ezret vagy százezret sebez egy lövedék.
Eredeti szöveg:
We've made a design change to Carnevil with the goal of reducing lag caused by the build without changing the overall power level. To clarify, the lag is primarily caused by the high number of Poison Darts being fired (20+ piercing projectiles) at a high attack speed (2+ times per second) with the build.

Most a monknál van ez, hogy 50 mobon van rajta 15-30 dot egyszerre, jön is a képregény effekt szépen.

(#79956) Mirman válasza Dadan01 (#79955) üzenetére


Mirman
őstag

Én ezt értem , de ebben szinte biztos vagyok hogy sokkal egyszerűbb egy szervernek a százezres nagyságrendben számolni azt a rengeteg sebzést mint ha mindezt 100 milliárdokkal kellene. :)

(#79957) Gorneck válasza Dadan01 (#79955) üzenetére


Gorneck
titán

És te el is hiszed?

HT is lagol...semmi köze az APSnek...mellesleg továbbra is xar a Carnevil...

Gorneck#1239

(#79958) Dadan01 válasza Gorneck (#79957) üzenetére


Dadan01
senior tag

Azt elhiszem hogy próbálkoznak, az más tészta, hogy epic fail :P Viszont most, hogy bejelentették a szezon végét, szorítja az idő a bandát, kétlem, hogy megoldanák ezt a problémát, vagy a monkos-dotost.

(#79959) Gorneck válasza Dadan01 (#79958) üzenetére


Gorneck
titán

Több pecs nem fog jönni PTR-re...csak ugye a bibi az, hogy ez lassan 1 éves story, nem mostani...és nem oldották meg, illetve jön 2 új set, amiből 1 viccnek is rossz...a másik szintén lagot okoz.

Gorneck#1239

(#79960) Rayner válasza Gorneck (#79959) üzenetére


Rayner
őstag

Azt mondjuk nem értem mi a tervük a pókos settel...kb teljesen használhatatlan.
A legnagyobb vicc hogy a jelek szerint ez így is marad, max a 4000%-os dotot feltolják élesben 10k%-ra azt élvezzétek :D:D

(#79961) vhunor válasza Gorneck (#79959) üzenetére


vhunor
őstag

Ebből csak az vonható le, hogy olyan szinten kéne belenyúlni az engine-be, ami valszeg nem éri meg az erőforrást, így csak workaroundokat próbálgatnak. Bubis wizzel is simán elő lehet hozni amúgy nagyobb mobsűrűségnél, és ptr-en ránéztem a seismic slam spammelős barbárra, az is képes megrogyasztani a rendszert amikor tucatnyi mobot ér a támadás folyamatosan gr50 felett.

[ Szerkesztve ]

(#79962) Rayner válasza vhunor (#79961) üzenetére


Rayner
őstag

Épp itt a dolog lényege, hogy a nagy számok miatt van nem pedig az engine meg egyéb dolgok miatt.

Ha az lenne a baj akkor lvl1-en is laggolna, de nem lvv30-on sem laggol, de 40-50+ meg már igen érdekes...
Minél magasabb a rift annél jobban laggol mert egyre nagyobbak az értékek.
Akárhogy is nézem egy matematikai számításnál kis számokkal könnyebb szorozgatni, de mikor egy milliárdos számokból álló egyenletet kell kiszámolni másodpercek töredéke alatt az szerintem bármekkora procit/rendszert megterhel.

PTR-en HT poison dot WD-m van lvl45-46 nincs lag, 50-52 pedig igen csak belaggol mikor ledobom a WoD-ot

[ Szerkesztve ]

(#79963) solyomb válasza Rayner (#79962) üzenetére


solyomb
tag

Talán egy válasz lehet, hogy magasabb rifteken nő a mobok resistje és egyre több mindent kell számításba vennie a játéknak.

(#79964) Sárpac válasza Rayner (#79962) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egyébként hülyeségnek is tartom ezt a sok milliárdos sebzéses számolásos dolgot, mondjuk egy arányszámmal a szinthp/dps alapon.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#79965) vhunor válasza Rayner (#79962) üzenetére


vhunor
őstag

Ha csak annyi lenne a megoldás, hogy néhány nullát elvesznek a végéről, nem hiszem, hogy nem csinálták volna meg eddig is.

(#79966) Sárpac válasza vhunor (#79965) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jaja, pl. T1-től egy /1000-es osztás és megoldva a probléma. Szerintem az a baj, hogy elfogy a számok 32biten való tárolása egy idő után a 64bites leképzés meg mint tudjuk 4x annyi cpu igényt jelent.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#79967) dante3


dante3
addikt

remélem

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#79968) Rayner válasza vhunor (#79965) üzenetére


Rayner
őstag

Ez azért nem lehetséges mert az alap értékek szorzódnak+multiplikálódnak meg összeadódnak és azoknak négyzete szorozva a setbónusz és kispista fogai meg füle a köbön és csajai száma +1 amiből a milliárdos érték kijön. Szóval az alapértéket kell csökkenteni hogy a végső számok élhetőbbek legyenek.
Ezt pedig nem egyszerű úgy megcsinálni, hogy sehol ne boruljon a rendszer.

(#79969) Gyuri27 válasza Sárpac (#79966) üzenetére


Gyuri27
félisten

Felesleges is volt bevezetni. Mert lassan tényleg nem fognak kiférni a számok.

Amd - Radeon - Ryzen

(#79970) Rayner válasza dante3 (#79967) üzenetére


Rayner
őstag

igen jól hangzik és esélyes is BlizzCon-on, de ettől picit félek, hogy egy "vezetőt" keresnek... ilyenkor azért már szoktak bajok lenni :F :DDD ;]

(#79971) Gorneck válasza Sárpac (#79966) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi illesmit olvastam...64bites kód, jobb géppark...

Gorneck#1239

(#79972) Mirman válasza Rayner (#79970) üzenetére


Mirman
őstag

Igen , ha most keresnek művészeti vezetőt akkor mire ebből kieg lesz az ...... :Y

(#79973) Gorneck válasza Rayner (#79960) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lenne az, ha a rajta levő skillek érnének is vmit...pl nem 100% dmgekhez adna hozzá...vagy vagy épp a skill passzolna az új metába...de ez vhogy elmaradt...ahogy az 1-2 értelmes kieg cucc is...

A WD iszony munkát igényelne sztem...bár elég lenne sztem beleolvasni az US fórumba...sok jó ötlet van...

Gorneck#1239

(#79974) dante3 válasza Mirman (#79972) üzenetére


dante3
addikt

lehet csak be kell fejezni ;]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#79975) Sárpac válasza Gorneck (#79971) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, csak közben az okosak betették az egészet egy felhőbe, így random mód kapod a szerót amire bejelentkezel akár sajátot akár béreltet, és ki tudja egyik 16magos másik 32 3. meg már szuper 128 procis és ha téged a 16-osra tesz be szívsz mint a torkosborz a laggok miatt.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#79976) vhunor válasza Sárpac (#79975) üzenetére


vhunor
őstag

Azért az remélem megvan, hogy egy Blizzard-féle felhő nem így van összerakva. (Egyébként a felhőjükkel nem igazán van gond architekturális és hardveres fronton. Néhány hónapja beszélgettem a Battle.net egyik volt fejlesztőjével aki most éppen OpenStacket gyúr.)

(#79977) Blaze_ válasza Rayner (#79962) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Hát erősen kétlem hogy egy mai processzornak problémát jelentene pár milliárdos értékekkel való számolás :)
A probléma inkább a számok mennyiségével van, mert a párhuzamos számítás nem épp az erősségük (arra ott vannak a videokártyák). Level 1-en ez nem probléma mert alacsony az AS, nincsenek kész a set-ek, kevésbé hatékonyak a buildek. Aztán amikor egy fullos firebird 50+ mobra rátolja a dotot jön a lag, mert nem tud párhuzamon 50 egyenlettel dolgozni a processzor (ha mondjuk a játék támogatna 8 magot jobb lenne a helyzet de nem sokkal). Az első naptól kezdve küzd a blizz az AS kordában tartásával, és ennek úgy sejtem ez az egyik fő oka.

(#79978) Edge


Edge
veterán

Ha fos a kód akkor aztán tolhatsz alá akármilyen bika vasat: nem segít...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#79979) Gorneck válasza Blaze_ (#79977) üzenetére


Gorneck
titán

AS mentes buildek is xarok... :(

Gorneck#1239

(#79980) Mirman


Mirman
őstag

Azért PTR alapján ne vonjunk le következtetéseket még szerintem majd a live alapján. Eddig minden ptr-en szét laggoltam magam wizzel és liveon még egyetlen egyszer sem laggoltam soloban (kivéve ha ment a torrent :D ) . USA-ban van a ptr szeró tehát a lagg eu játékosoknak biztosított.

(#79981) Blaze_ válasza Gorneck (#79979) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Önmagában az AS nem gond, mondjuk egy single target skillnél. A nagy AoE és a DoT ami igazán problémás.

(#79982) Thrawn válasza Mirman (#79980) üzenetére


Thrawn
félisten

PTR-en az is vicc, hogy a community buff miatt minden második bokorból esik leg/set és egy pillanatra megakasztja a játékot. Az meg pláne szívás, hogy csak US PTR szerverek vannak, az alapból 2-300-as ping igencsak keresztbe tesz bármelyik papír karakter próbálgatásának :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#79983) granini


granini
őstag

Sziasztok hogytelt a nyar :))
Futott belevalaki olyan problemaba hogy free upgrade to Windows 10 aztan D3 nem indul..? Ujra is lett telepitve de semmi. Betolt a Bnet App, start, az egermutato atalakul a kis kezze es onnantol setet van se kep se hang.. Segitsetek pliz mert klantars nem tud jatszani koszike! :R

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#79984) Mirman válasza granini (#79983) üzenetére


Mirman
őstag

"Hi all,

For those experiencing a black screen in Diablo III after upgrading to Windows 10, try reinstalling the most up to date video drivers.

I also suggest enabling vertical sync by editing the D3prefs.txt file:

Change the line

Vsync "0"

to

Vsync "1"

If those don't work, try the other troubleshooting steps here. Let us know if any of these steps help."

Ennyivel tudok segíteni , kékek ezt írták fórumon. :)

(#79985) TBT


TBT
addikt

Bővebben

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#79986) Thrawn válasza TBT (#79985) üzenetére


Thrawn
félisten

Nesze, mehetek S4-re... :W

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#79987) Mirman válasza Thrawn (#79986) üzenetére


Mirman
őstag

Na ez alapján téged mi fogott meg ? :)

(#79988) TBT válasza Mirman (#79987) üzenetére


TBT
addikt

Engem az akasztott cica. :D

Most először adnak Pet-et Seasonben?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#79989) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ha a WD-nek a bracer-ére + 20% Physical DMG-t teszek akkor az megnöveli a fetish army sebzését?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#79990) Thrawn válasza Mirman (#79987) üzenetére


Thrawn
félisten

Azon a kék kutyán kívül semmi :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#79991) Mirman válasza Thrawn (#79990) üzenetére


Mirman
őstag

Azért mondom mert ez a season nulla. Wiznek sikeresen megölték az övet úgyhogy így lóf@sz nekem. A kék kutya ott dögöljön meg . :DD

(#79992) Gorneck válasza Thrawn (#79986) üzenetére


Gorneck
titán

Pet?

ui: látom az...ha 15p-en belül megszerezhető, akkor szupi... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#79993) T. M. válasza Mirman (#79991) üzenetére


T. M.
aktív tag

Csak a zászló miatt indítottam szezon karaktert. Ezt a kék blökit is remélem, hogy olyan hamar meg lehet majd szerezni, mint a zászlót.
Sok tennivaló lesz amúgy is ns-ben. A hammer crusához ki kell farmolnom minden set itemet, meg fegyver, offhand is kell neki. Tényleg, ékszerek mik kellenek neki, valaki nem tudja?

Az összefoglalóba meg jó, hogy felkerült a kockáról a leírás, hasznos így két hónap nyáriszünet után :)) Köszönet a topikgazdának!

[ Szerkesztve ]

(#79994) MegalodonS válasza TBT (#79988) üzenetére


MegalodonS
őstag

Igen,ez az elso,amugy a Collector - Gyujtoi valtozathoz szoktak adni.Aki most megvette a SC II-Legacy of the Void gyujtoi valtozatat az kap egy Protoss - Probe pet-et

[ Szerkesztve ]

(#79995) Mirman válasza T. M. (#79993) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem hellfire-amut használnak esetleg valami immunt.

(#79996) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok. Tudnátok segíteni? Most kezdtem el a játékot,de a paladinnal nem enged játszani.V.milyen patch-et kéne hozzá letöltenem,de honnan?

[ Szerkesztve ]

(#79997) T. M. válasza GICA666 (#79996) üzenetére


T. M.
aktív tag

Alapjáték van meg? A crusaderhez a kiegészítő is kell.

(#79998) dargelot válasza Pöttön (#79989) üzenetére


dargelot
senior tag

Hali, ha olyan rúnáját használod ami fizikai sebzést ad le akkor igen, növeli.

(#79996) GICA666
Kiegészítő is kell hozzá ami kb 6k.

(#79999) JSaN válasza TBT (#79985) üzenetére


JSaN
addikt

En azt nem ertem, hogy a transmog mert ugyan az? 3 havonta ujra adjak azt a setet? :F Ennyi tellik toluk?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#80000) GICA666


GICA666
tag

Szia. Igen.Az alapjáték van meg.A kiegészítőt is meg kell hozzá vennem? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.