Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Uher


Uher
aktív tag

elado:[link]

(#2602) God Vazzeg válasza Uher (#2601) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szép :K

(#2603) Eagl3 válasza Uher (#2601) üzenetére


Eagl3
veterán

Melyik? ;]

Pofás... :)

(#2604) kisninja válasza Uher (#2601) üzenetére


kisninja
őstag

Mennyi most ? :D gyönyörű.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#2605) Uher válasza kisninja (#2604) üzenetére


Uher
aktív tag

komolyságtol függ :))

(#2606) Uher válasza kisninja (#2604) üzenetére


Uher
aktív tag

2x

[ Szerkesztve ]

(#2607) God Vazzeg válasza Uher (#2605) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is jöhet privibe egy ár, mert érdekelne (az ára) :D

(#2608) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy "technikai" kérdésem lenne. A kanyarfényszóró a BMW innovációja volt?

Let's begin, de gozaimasu!

(#2609) MPowerPH válasza _ak_ (#2608) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kérdésedre itt a válasz. Ez bizony merci találmány, legalábbis ők kezdték el. :)

Don't Tread On Me

(#2610) _ak_ válasza MPowerPH (#2609) üzenetére


_ak_
addikt

:( Pedig fogadni mertem volna rá, h az is a BMW nevéhez fűződik. Legalábbis nagyon úgy emlékszem, h ezt olvastam valahol. Mindegy, köszike, ettől független BMW is teh bestest! :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#2611) MPowerPH válasza _ak_ (#2610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, de nem oszt, nem szoroz. A BMW csak egy évre rá, az új 7 -esben mutatta be.
Most már minden drágább autoban kérhető extra az adaptive xenon.

Don't Tread On Me

(#2612) hoby36


hoby36
senior tag

Van az olajcseréhez ledsor.Ti márt nulláztátok le azt?Olvastam,hogyan is kell,de még nem mertem megcsinálni. :DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#2613) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Kanyarkoveto vilagitast a Citroen csinalt a 70-80-as evekben.

Tiszta Windows rendes ház

(#2614) MPowerPH válasza Gyok2 (#2613) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csinált, de az még más elven működött, és kukába is dobták azt az modot.

Don't Tread On Me

(#2615) dragonfx válasza hoby36 (#2612) üzenetére


dragonfx
veterán

én sem :DDD

de én is most gondolkodok rajta :K

A kanyarkövető lehet nem a bmw találmánya passz de nekem is ugy rémlik volt hozzá közük, az elsők közt tették bele a csúcs autóikba.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2616) hoby36 válasza dragonfx (#2615) üzenetére


hoby36
senior tag

Neked melyikek világítanak?Nekem csak a piros és 1 sárga.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2617) MPowerPH válasza dragonfx (#2615) üzenetére


MPowerPH
félisten

A BMW használta 2. -nak, mikor kidobták az új hetes -t az S merci ellen. Mondjuk az nagy blama lett, főleg mikor kijött az A8 is. :(

Don't Tread On Me

(#2618) dragonfx válasza hoby36 (#2616) üzenetére


dragonfx
veterán

az azt jelenti fullba le van menve kritikus szintre 5 zöldnek kéne...sárgánál már cserés kategória a cumok... :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2619) MPowerPH válasza hoby36 (#2616) üzenetére


MPowerPH
félisten

Piros és a sárga az már nagyon nem jó. :( Nekem még olyan nem volt, hogy elaludt az összes zöld.

Don't Tread On Me

(#2620) hoby36 válasza MPowerPH (#2619) üzenetére


hoby36
senior tag

Ki lett cserélve az olaj,csak nem tudtam még kiütni a jelzést.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2621) hoby36 válasza MPowerPH (#2619) üzenetére


hoby36
senior tag

Te hogyan csináltad meg a resetet?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2622) dragonfx válasza MPowerPH (#2619) üzenetére


dragonfx
veterán

az 5 zöld elfogyhat ;)
kb 10-12e km ;)
A sárgánál már elfkezhetsz teloznia szervízbe és viheted is..de ha hosszu uton vagy és sárgából becsuszik pirosba nem kell befosni gondolom mondjuk én se várom ki sose a pirosat..nekem 1 zöld van de már majdnem mindne itt fekszik....ha kigyullad a sárga cserélek is mindent ahogy időm engedi....

hobye36>>[link]itt van én se próbáltma még majd most fogom...müxik amugy sokaknak.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2623) MPowerPH válasza hoby36 (#2621) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt is van egy leírás, ez lehet jobb.
Nálam már menüből lehet csinálni a resetet, mindig úgy szoktam. Én mondjuk 10.000km -enként cserélem az olajat is, szóval azzal nincs gond. És ezt szigorúan betartom.
Persze vannak kivételek, mint most is. Most cserélnek benne olajat is, de 12.000 km -et ment ezzel, csak most annyira nem gyilkoltam a motrot mint máskor, inkább takarékoskodtam. Gondoltam ez belefér. :)

Don't Tread On Me

(#2624) hoby36 válasza MPowerPH (#2623) üzenetére


hoby36
senior tag

Sikerült a dolog. :C

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2625) God Vazzeg válasza dragonfx (#2622) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem azt mondta a szerelő, nyugodtan megvárhatom a pirosat.. Mindig zöldek végén cseréltem régebben, de rövid volt az intervallum, nem emléxem, de olyan 7-8e környéke.. :U

(#2626) dragonfx válasza MPowerPH (#2623) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem 10-12 az inspekcio...sárgánál max megyek....12et kibíregy olaj szerintem....

hobye36>>zsír akkor tom müxik majd csinálom én is ah esedékes akkor

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2627) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, ma kipróbáltam egy autot...[link] Ilyen mint ez, még színre is egyezik.
Hát, nagyon megfogott... Nem tudom. ;] 300k -t kellene ráfizetnem. :U

Don't Tread On Me

(#2628) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Szerintem egy eros elsokerekes auto nem az igazi, inkabb az R verzio.

Tiszta Windows rendes ház

(#2629) dragonfx válasza MPowerPH (#2627) üzenetére


dragonfx
veterán

áruló :D
kiszavazlaka mátrixból....

bmw 4ever

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2630) MPowerPH válasza Gyok2 (#2628) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az R verzio már drága lenne, ez még viszonylag elfogadható áru. Bár az első keréktől én is elszoktam, és az az egy dolog nem is volt benne kényelmes.

Dragon, tudom tudom. :DDD Nem értem, hogy a BMW anno miért nem csinált szériában az erősebb modellekbe turbot. :( Az az érzés, mikor a turbo hirtelen hátba vág, már 2000RPM alatt, az pótolhatatlan. Nem tudom, erősen gondolkozok.

Don't Tread On Me

(#2631) God Vazzeg válasza MPowerPH (#2630) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nagyon mennek, én is vezettem ilyet, egy pezsgőszínűt :K Nagyon komoly amikor elindul a turbó :Y :R

(#2632) dragonfx válasza MPowerPH (#2630) üzenetére


dragonfx
veterán

meg ne tedd...amugy tudom ültem n is ilyen T4es turbós volvóban...s40be ;] ..5emberrel is lép mint a hülye.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2633) MPowerPH válasza dragonfx (#2632) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ja, megy... A T5 chippelve megeszi az E46 M3 -at, meg az E39 M5 -öt is. Ami nem kis fegyvertény, és olcsóbb, és kevesebbet fogyaszt. Mondjuk főleg az M5 hangját pótolni nem tudja. De nagyon elgondolkoztam a Turbon. Ez nálam már régóta kísértés, mert egy Calibrával kezdtem, igaz csak 2 hónapot volt nálam. 2.0 Turbo, természetesen chippelve, az előző tulaj valami Irmscher tuningot rakatott bele. 270 ló, ment mint a meszes. Nem sok ellenfele volt, és még váltogatni se kellett, mert mindenhonnan ugrott.
Vagy még azon gondolkozok, megvárom míg az S60 R ára lekúszik, és akkor egy olyat. Mert ott az AWD is fegyvertény, és az chippelve agyonveri az összes csúcsmotoros luxuslimuzint. ;]
De tényleg nagyon megfogott... :)

Don't Tread On Me

(#2634) God Vazzeg válasza MPowerPH (#2633) üzenetére


God Vazzeg
veterán

És miért nem rakatsz turbót a tiedre? Tudok adni telószámot ha érdekel a dolog :K

(#2635) MPowerPH válasza God Vazzeg (#2634) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ja, anno néztem kompit rá. 1.500.000 Ft :Y
Sejtem a sima turbonak is milyen ára lehet. :U Meg nem tom, hogy az használna -e neki. Azért ez a motor nem Turbora lett kitalálva, nem vagyok benne biztos, hogy a válto és a kuplung bírná a dolgot. A motorrol nem is beszélve. :(

Don't Tread On Me

(#2636) God Vazzeg válasza MPowerPH (#2635) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itten felénk előszeretettel alakítják át a gépeket, nekem haver a srác, 200 körül mondta anyaggal, munkadíjjal együtt a turbósítást. Mondjuk én akkor elfelejthetném a gázt sajna, ezért is nem lett belerakva. De kérj ajánlatot :K

(#2637) dragonfx válasza MPowerPH (#2633) üzenetére


dragonfx
veterán

hát azé azt nem hiszem..szégyeld magad gyorsan elpártolsz :(

van turbós bmw is....dízel :DDD ....vagy a 335i :P

200k-s turbósítás az olyan....szelepek, dugattyúk, vezérműtengely, másik elektronika, maga a turbó+ezeket összehangolni...5kiló alatt szerintem felejtős...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2638) MPowerPH válasza dragonfx (#2637) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bakk, ez után ne csodáld. Mintha valami rakétában ültem volna, fokozatok nélkül.
Átrakatom a motrot, csak az mondjuk már nem BMW power lesz, hanem Volvo Power! :DDD

Don't Tread On Me

(#2639) God Vazzeg válasza dragonfx (#2637) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nálam a 320i-nél nem kell cserélni semmit a turbosításhoz, mert nagyon túl van méretezve a motor. Nekem ezt mondták :R

(#2640) MPowerPH válasza God Vazzeg (#2639) üzenetére


MPowerPH
félisten

God, a túlméretezés az egy dolog. Nekem is 2800 -as mocihoz, gyárilag csak 193 lovat adtak, ami nagyon kevés. De alapból a motor szerintem nem turbora lett tervezve, lehet hogy bírná, de a tartósságát szerintem erősen befolyásolná. A kuplungot meg abszolut cserélni kellene, mert akkora nyomatékot nem bírna el. Egy 540i -n is elég gyakori dolog a kuplungcsere, mert szabályosan eleszi a nyomaték. És azt 8 hengerre tervezték, az enyémet meg alapból csak 6 -ra, és persze a gyári nyomatékra. Biztos lehet kicsit húzni rajta, de nem sokat. Ha túlzásba viszed, akkor havonta kell majd új kuplungot venned. :(
Szerintem is sokmindent cserélni kellene egy turbosításhoz, mégha maga a motor bírná is. Válto tuti szétesne... :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2641) Gyok2


Gyok2
aktív tag

En a helyedben mindenkepp varnek es gyujtenek a S60R-re.

Tiszta Windows rendes ház

(#2642) MPowerPH válasza Gyok2 (#2641) üzenetére


MPowerPH
félisten

Még egy olyat ki kellene próbálni. Mert kíváncsi vagyok, mivel nyújt többet az AWD és a 2.5T.

Don't Tread On Me

(#2643) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Az allithato futomuvet ne felejtsd ki :)
A Totalcarban teszteltek, van rola video is.

Tiszta Windows rendes ház

(#2644) MPowerPH válasza Gyok2 (#2643) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, majd megnézem. :) de azok még tényleg nagyon magas áron vannak. Ha az lesz, akkor még 1 évet mindenképpen várok. Jó lenne németből autot behozatni, az talán olcsóbb, bár ki tudja.

Don't Tread On Me

(#2645) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

(#2646) hoby36


hoby36
senior tag

Most cseréltem le a váltóban az olajat.Tutira még soha senki nem cserélt benne.2-3 deci fekete lé volt az olaj odabennt. :Y Most sokkal jobb.Volt melegen főleg másodikban hangja az is megszünt.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2647) csudri


csudri
őstag

Hello mindenki, rég jártam erre.

Mennyi mostanában egy teljes polír? Már egy éve nem volt kisminkelve a Drága...

(#2648) MPowerPH válasza csudri (#2647) üzenetére


MPowerPH
félisten

20k számlával. Én is most viszem nemsoká. :)

Don't Tread On Me

(#2649) csudri válasza MPowerPH (#2648) üzenetére


csudri
őstag

Köszi a választ, én is ennyire tippeltem, csak nem akartam, hogy nagyon átvágjanak.

Akkor megint gyönyörű lesz a Drágám. :C

(#2650) dragonfx válasza hoby36 (#2646) üzenetére


dragonfx
veterán

lehet enyémbe se ártana...
na otthon sikerült megcisnálni vagy vitted valahova? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.