Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Eagl3 válasza Vangelis (#2350) üzenetére


Eagl3
veterán

de nem is megy annyira, mintha benzinnel menne.

(#2352) Bubu79 válasza Eagl3 (#2351) üzenetére


Bubu79
addikt

Már kifejtette párszor itt, hogy gázról kicsit gyenegébb a gép ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2353) God Vazzeg válasza Eagl3 (#2349) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem nagyon van különbség, most hogy állítva lettek a szelepek, szinte semmi különbség, és így jóval olcsóbb mint a benzin ;)

(#2354) God Vazzeg válasza Bubu79 (#2348) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Igen, ennél felül van 2 rejtett csavar, aztán alul is 2, kormányt le, szóval nem egyszerű. Legalábbis úgy tudom így jön ki, én még nem szereltem :U

(#2355) Bubu79 válasza God Vazzeg (#2354) üzenetére


Bubu79
addikt

Pff - hát ez így tényleg necces...

Az enyémnél felül van két csavar és semmi több - amikor visszarakom csak úgy "becuppan" a helyére, a két csavar is inkább csak a biztonság kedvéért van bent.

Azokat kiszedve előre billenthető az egység és finoman igazgatva a kormány mögül is kiszedhető ( holmi izzókat cserélgettem benne, meg annak idején nyomoztam én is a szintmérőt, de nem ott volt a baj )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2356) Gyok2


Gyok2
aktív tag

E30-on se bonyolult muszerfalat cserelni, meg a kormanyt se kell levenni.

Tiszta Windows rendes ház

(#2357) hoby36


hoby36
senior tag

Szerintetek az E36-ban van gyárilag indításgátló?Akitől vettem,nem tudja,hogy van-e benne.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2358) Uher válasza hoby36 (#2357) üzenetére


Uher
aktív tag

'95.01-töl mindegyikben van EWS.

(#2359) Bubu79 válasza hoby36 (#2357) üzenetére


Bubu79
addikt

Fogod a gyári kulcsot, lepattintod a hátulját, és ha találsz benne egy kis fekete négyzetet az elektronikán kívül, akkor van - az az immobilizer adója.

#2361 Eagl3: Te voltál az utsó, aki a témában nyilatkozott, azért Neked válaszoltam...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2360) Eagl3 válasza God Vazzeg (#2354) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha nem külömbözik sokban az e30 műszerfala az e34-től akkor nem kell kivenned a kormányt. Nem egy nagy művelet szvsz...

MOD.:Mondjuk a kábeleket kötögetni hozzá értés nélkül biztos nem egyszerű :)

[ Szerkesztve ]

(#2361) Eagl3 válasza Bubu79 (#2352) üzenetére


Eagl3
veterán

Én tudom, h. gyengébb.

(#2362) hoby36 válasza Bubu79 (#2359) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem nem lehet lepattintani semmit sajna.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2363) Bubu79 válasza hoby36 (#2362) üzenetére


Bubu79
addikt

Ilyen, vagy ilyen kulcsod van?

Ha ez utóbbi, akkor úgy tudod szétszedni, hogy a hátulján a kis műanyag csíkot kipattintod a helyéről és az alatta lévő két csavar kiszedése után szét tudod szedni a kulcsot. Külön van egy kis fekete lap a kulcs tollrésze környékén ( az az adó ) - merthogy az Immobilizer hurokantennája a gyújtáskapcsoló körüli fekete gyűrűben van.

Az előbbit nem ismerem, de szvsz az simán pattintós csak ( asszem az E46-oknak is ilyen a kulcsuk )

Néztem a képeket alant - szép a jószág ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2364) hoby36 válasza Bubu79 (#2363) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem ilyen:[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2365) Bubu79 válasza hoby36 (#2364) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát erre nem tudok mit mondani - ebből nem fog kiderülni, de Uhernek igaza lehet :)

Az E36 szerviz kézikönyv azt írja, hogy az Uher által is említett EWS rendszer 1994 januárja óta van jelen az autókban - ez egy kezdetleges rendszer volt.

A Tiédben ( és az enyémben is ) az EWSII rendszer üzemel, amit 1995. januárjától pakolt a BMW az autókba - ez már említett kódos kulcsokkal operál.

Tehát úgy néz ki, hogy van a gépedben ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2366) hoby36 válasza Bubu79 (#2365) üzenetére


hoby36
senior tag

Az enyém első forgalomba helyezés napja 1993.12.31

A logikában semmi sem véletlen!

(#2367) Bubu79 válasza hoby36 (#2366) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor nincs - hacsak utólag nem tetették bele, de arról az előző tulaj tudott volna szvsz...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2368) Eagl3 válasza hoby36 (#2366) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor nincs benne.
De rakhatsz bele, van benne riasztó?

(#2369) hoby36 válasza Eagl3 (#2368) üzenetére


hoby36
senior tag

Még nincs,de azt akarok mindenképp.

Tényleg.Nektek mekkora kerék/gumi van az autón?Nekem azt bámulja mindenki.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2370) Eagl3 válasza hoby36 (#2369) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor szvsz indításgátló sincs.
Nekem olyan riasztóm van, ami indításgátló is egyben. Egy távirányítórón van a két cucc.

(#2371) Eagl3 válasza hoby36 (#2369) üzenetére


Eagl3
veterán

Gyári méret. Peres gumit meg nem rakok mert nincs kedvem évente 2x cserélgetni. :)

(#2372) hoby36 válasza Eagl3 (#2371) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem tudom mekkora a gyári. 16-os kerék?205 gumi?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2373) Bubu79 válasza hoby36 (#2369) üzenetére


Bubu79
addikt

195/65 R15-ös.

Innen húzd le a "BentleyBMW-E36ServiceManual.pdf"-et - 94 MB - mindent megtalálsz benne, amire csak kíváncsi vagy ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2374) hoby36 válasza Bubu79 (#2373) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm.Jó olvasmány.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2375) Bubu79 válasza hoby36 (#2374) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem mondtam, hogy jó olvasmány, de benne van minden...

Némi angol tudás szükségeltetik hozzá, de ez minden.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2376) hoby36 válasza Bubu79 (#2375) üzenetére


hoby36
senior tag

Tényleg benne van minden.Darabig el leszek vele. :R

A logikában semmi sem véletlen!

(#2377) Bubu79 válasza hoby36 (#2376) üzenetére


Bubu79
addikt

Szerencsére csak a benzinesek vannak benne, de így is hatalmas anyag - vettem már hasznát ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2378) Gézengúz


Gézengúz
addikt

E36 gyári méret

205/60 15"

(#2379) hoby36 válasza Gézengúz (#2378) üzenetére


hoby36
senior tag

Mennyire gáz a futóműnek a 225/45 17"?

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2380) hoby36


hoby36
senior tag

Még 1 kérdés:mennyire kell felnyomni levegővel a 45 magas gumit?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2381) Bubu79 válasza hoby36 (#2380) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezek biza jó kérdések :)

Elvileg a bal oldali ajtónál a "B" oszlopon a zár felett kicsivel van egy matrica, amin rajta vannak a különböző gumiméretek és hogy milyen megterhelés mellett mekkora nyomás kell előre és hátra. Bár azt hiszem az Általad említett méret nem szerepel a felsorolásban...

Nézz be ide és kérdezd meg GumisPeter-t, szerintem Ő előbb tud válaszolni a kérdésedre :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2382) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egy kis reklám. :)

Képet IMG src -vel kell beilleszteni? :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2383) MPowerPH válasza hoby36 (#2379) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az 101,25 mm -es magasságot jelent, szóval egyáltalán nem az.

Mondeonkon 205/45 és még bőven elviseli a kátyúkat is. És vigyázz, ne fújd túl a gumit! :)

Don't Tread On Me

(#2384) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintem 205/55/16os aranyközépút a szép ség és a magyarutak között... :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2385) MPowerPH válasza dragonfx (#2384) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dragon, kell az a 225 -ös gumi, az még bőven belefér. ;)

Don't Tread On Me

(#2386) hoby36 válasza dragonfx (#2384) üzenetére


hoby36
senior tag

Ez volt a kocsin.Így vettem.Én nem vettem volna ekkorát amúgy.

A logikában semmi sem véletlen!

(#2387) dragonfx válasza MPowerPH (#2385) üzenetére


dragonfx
veterán

a tiédre igen, enyémre még a 195 is elég ;) ..aluffal a 205 még belefér enyémre.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2388) MPowerPH válasza dragonfx (#2387) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ismerősömnek E46 -on, az is 316 -os és pont ekkora felni/gumi van rajta. 225/45 R17
Azt mondja nem gáz vele a kátyú se, mivel ez még nem annyira peres gumi, de sokkal jobb az úttartása. Annyi, hogy ha nyomvájú van az úton, akkor jobban megérezni, de pár óra és hozzászokik az ember. Az én télim is 205 -ös, és fura mikor felkerül a 225 -ös nyári.

Don't Tread On Me

(#2389) hoby36


hoby36
senior tag

Sportlégszűrőm van.Azt is csak sürített levegővel lehet tisztítani?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2390) MPowerPH válasza hoby36 (#2389) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, dehogyis. :Y Sportlégszűrőhöz van tisztítófolyadék, és miután azzal kimostad, légszűrő olajjal be kell fújni, mert nem jó ha száraz.

Don't Tread On Me

(#2391) God Vazzeg válasza Bubu79 (#2355) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyszer lesz kedvem, majd jól szétszedem.. :R

(#2392) trassher válasza hoby36 (#2389) üzenetére


trassher
addikt

Van hozzá mosófolyadék meg olajzó. Direktszűrőn az olaj fogja meg a szennyeződst nem a papír mint a hagyományoson

Redmi Note 7

(#2393) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

nem tud valaki eladó e30-as BMW-t lehetőleg 2000-es vagy a feletti mocival? :U
lehetőleg tuning és törés menteset...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2394) Eagl3 válasza Sh4rKy (#2393) üzenetére


Eagl3
veterán

Csak e34-et :(

(#2395) Sh4rKy válasza Eagl3 (#2394) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

ez nagy kár :O
két hónappal ezelőtt hozzájutottunk egy 325i-hez beszereztük az alkatrészeket meg már nekiálltuk kipofozni erre kiderült, hogy az alvázszám cserés volt... kár volt feltétel nélkül megbízni egy olyan emberben akiről azt hittük, hogy haver... de mindegy, nem baszakodott velünk, visszaadta a pénzt így anyagilag nem buktunk rajta... az alkatrészeket meg bármikor máskor felhasználhatjuk :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2396) God Vazzeg válasza Sh4rKy (#2393) üzenetére


God Vazzeg
veterán

E30 1984, 320i, benzin/gáz, eleje törve nem volt, hátulja koccos volt, nem jelentős.. Sok extra, alukerék, zene, hivatalos sötétítés, egyedi hang. Papírok minden ok! :) nem széthajtott, mert Drágaszááág :K :DDD

Mennyit adnál érte? :U (Topik elején vannak róla képek! :K )

(#2397) Sh4rKy válasza God Vazzeg (#2396) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

zene lényegtelen, arra nincs szükség...
gáz üzem miatt szerintem nem ő lesz a jövőbeli, de beszélek haverral, mivel sajnos nagyon fogytak az e30-asok :U
helyileg hol van és mennyire rohad a szokásos helyeken?
az, hogy mennyit szánnánk rá, az attól függ, hogy milyen állapotú :K

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2398) God Vazzeg válasza Sh4rKy (#2397) üzenetére


God Vazzeg
veterán

180-190Ft a gáz, el kell rajta gondolkozni. Most voltunk lent balcsin vele, 420km 2 nap alatt, végig gázról, dinamikusan előzgetve, 130-140 utazóval. Tökéletes, és olcsó megoldás :K A következőm is gázos lesz ;)

Küszöbök alján kezd már rohadni, első kerékjáratok rendben, hátsóknál kerékjáratban bent már kezd, peremek jók! Ennyi az össz rohadás rajta, balhátsó ajtó sarok felületi rozsdás, le kell csiszolni, festeni. Ennyi nagy vonalakban :K

Természetesen bele lehet kötni, de a korához képest feltűnően jó állapotú, ennek fényében kis pénzért nem adom, akkor megmarad. Van lemezfelnin téligumi garnitura is, pici pénzért odaadom vele azokat is :R

Szerk: helyileg kecskemét fele van, bács megye ;)

[ Szerkesztve ]

(#2399) Sh4rKy válasza God Vazzeg (#2398) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

a fogyasztás nem számítana, mert igazából nem az az autó lenne amivel hosszú távra mennénk... =)
arra van másik, ezt egy szép kis gépnek szeretnénk építeni
volt egy már haveromnak csak sajnos kölcsönadta és elcsukták...
ennek is a sorsa az lenne, hogy egy viszonylag egyben lévő autóból egy gyönyörűséget építsünk... az előzőre már csak a hátsó lökő és a felnik jöttek volna, de festés után 1 héttel mint már mondtam rongyá csukták..
viszont ha kecskeméten van akkor ha adsz nekem privátban egy telefonszámot és ráérsz, lehet holnap megnézzük, ugyanis ha minden jól megy holnap megyünk nézni egy 323i -t a környéken :K

ja és a kép az előzőről, hogy hogyan nézett kis előtte és utána
itt a link
valami ilyesmit akarunk összehozni újra, bár most elgondolkoztunk egy full mtech 2 optikán is :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2400) Eagl3 válasza Sh4rKy (#2399) üzenetére


Eagl3
veterán

Szép lett a festés :)

De az a dob :Y :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.