Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) MPowerPH válasza dragonfx (#2549) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem meg van chippelve, csak azt nem írta ki. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2552) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Vanditnak

E36 es E30 M3.

Tiszta Windows rendes ház

(#2553) Vandit. válasza Gyok2 (#2552) üzenetére


Vandit.
addikt

A dízel E36-ra gondoltál? Dízelt nem akarunk.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2554) Gyok2


Gyok2
aktív tag

E36 M3 es E30 M3

Tiszta Windows rendes ház

(#2555) rien


rien
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A kiszemeltem egy 95-ös, benzines 520i (151Le).
Halálbiztos voltam benne, hogy nekem ilyen kell, de ma sikeresen összezavartak azt mondták ne ilyet vegyek, mert a 2000-es motor erőlködik a 2 tonnával, inkább 525-öst vegyek.
525-ösöm már volt (katalizátoros) imádtam nagyon-nagyon :R de sokat evett, városban 15-16 litert beszopált és sajnos akkor úgy alakult, hogy megkellett váljak tőle ( az új tulaj azt mondta az alapjárati fúvóka volt csak kitekeredve azért nyelte a benyát, azóta nem eszik ennyit).
Szóval én nem igazán értek az autókhoz :F azt sejtem valóban így lehet, hogy egy nagyobb motor ugyanazt a kasztnit könnyebben viszi, de tényleg erőlködik a 2000-es motor 151Le-vel? Ezt nem nagyon akarom elhinni...

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2556) dragonfx válasza rien (#2555) üzenetére


dragonfx
veterán

én se akarom elhinni de mivela tulajok mondják ezt akik ugye gyakorlatból ebszélnek így kénytelen vok...2.5ös kell bele...12öt eszik az enm többet..az a 16 valmai hibára visszavezethető ahogyírtad vagy kegyetlenül túrtad neki ;] ..vegyél vanos 528at majd BMW001 minyá mondja az áradozásokat fogyiból... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2557) rien válasza dragonfx (#2556) üzenetére


rien
senior tag

aha értem :((( köszi
de most akkor az 520 ilyen mostohagyerek csak én nem tudtam?
pedig de beleéltem magam :U

amúgy ezt nézegettem :) gondolom kéne még 450 ezer a papírkáira :F
csak ne lenne jobb kormányos, nem tudom mennyi idő lenne, meg sérülés ;] mire megszoknám

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2558) kisninja válasza rien (#2555) üzenetére


kisninja
őstag

Szia erölködni azért nem erölködik de az 525 fogyija ugyanannyi mont az 520 nak cserében azért jobban megy. Ha lehet 525 öst vegyél én ilyet fogok venni ha eljön az ideje.
Az 520 as tulajok sem panaszkodnak azért. Kb 12 eszik városban, kicsit viszább olvasol ott leirtuk párran hogy mennyit eszenek ezek.

Ekkora kasznira csináltak 4 hengeres 1.8 ast is... nah az már tényleg erőlkődik.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#2559) rien válasza kisninja (#2558) üzenetére


rien
senior tag

oké, köszi, belevetem magam a topikba
hát ahogy nézegettem közben a hasznaltauto.hut ez vadászós lesz :U diesel van nagyon sok a benzines elég ritka (konkértan 2 lenne ami beleférne, meg tetszene is, egyik 297e, másik 360e futott km-rel :DDD )
na nembaj, keresgélek

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2560) kisninja válasza rien (#2559) üzenetére


kisninja
őstag

Mennyit akarsz költeni rá ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#2561) Rover623 válasza rien (#2559) üzenetére


Rover623
félisten

523-at keress.

primus inter pares

(#2562) repsol69


repsol69
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni! Szeretnék venni egy BMW-t méghozzá 318,320-as kategóriába és 92-94-es évjárat teccik a legjobban(asszem e36) ,benzinest! Arra szeretnélek kérni titeket hogy írjátok le a véleményeteket a típusról! Nekem egy megbízható autó kell és nem egy erőmű! Az is érdekelne hogy mennyire drága hozzá az alkatrész és hogy mennyit fogyaszt! Bármi infó jól jönne, nem szeretnék mellényúlni! :) Szeretnék én is becsatlakozni a BMW- s életérzésbe, de nem minden áron!

Válaszotokat előre is hálásan köszönöm,

Zoli

(#2563) rien válasza kisninja (#2560) üzenetére


rien
senior tag

hát 7-800e környékének nagyon tudnék örülni, de mehet feljebb is 1,1-ig
a vágy ez lenne: benzines, kézi váltós, lehetőleg fekete vagy sötét szürke, 200e alatti km, 94-es évjárat minimum, állapota jó legyen, de lehet csak álmodik a ... :)

Rover623: köszi, de az sajnos nem fog beleférni a keretbe, legalább is én 1,4 alatt nem láttam belőle

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2564) MPowerPH válasza rien (#2555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem az 528i -vel, igaz E39 -es, de a nagy átlagom 8,3l vele, tél óta nem nulláztam. És azt is tudom, hogy az újabb 530i az még jobban fogyaszt, és erősebb is. Ekkora autot vétek kis motorral megvenni. Sokat ront az élvezeti értékén.
A 2000 -es motor az nagyon gyenge ekkora autohoz, többet nem eszik vele, csak nagyobb temponál, persze 90 -nél kicsit kevesebbet nyel. de átlagban megegyeznek a 25 -ös motorral, és kihangsúlyozom, hogy az 525i -el. 523i -t ne vegyél, nem szabad. Az tényleg zabál, annyit eszik mint a 535i. És ott a megbízhatósággal is gondok vannak, ráadásul a blokk is egy szar. :( Mindenképpen Vanososat keress, ahogy dragon is mondta, azzal jársz a legjobban.
És igen, 140 felett már erőlködik a 2.0 -ás motor az akkora autoval. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2565) Rover623 válasza MPowerPH (#2564) üzenetére


Rover623
félisten

523i -t ne vegyél, nem szabad. Az tényleg zabál, annyit eszik mint a 535i.
Ja...a tulajok biztos mind hazudnak...:DDD
523i vs. 535i
Inkább pár tucat német tulajnak hiszek, ha nem gond...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#2566) MPowerPH válasza Rover623 (#2565) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tom, de 2 havernak is 523i -je van, bőven 10l fölött autoznak vele, de a gép egyáltalán nem megy a 28 -hoz képest. Ja, és már mindegyik alatt megállt, nem is egyszer.
Én mikor vettem a 528 -ast, választhattam volna egy abszolút full extrás 523i -t.
Kipróbáltam mindegyiket... A 528i lett belőle. 23 -as computere 16,2l -es fogyit írt. :)
Ez meg az én tapasztalatom, ezt látom, és ezt hallom. Mindig sóvárognak az enyém után, pedig nekik még TV is van a gépben. :DDD

Amúgy nekem a szerelő is azt mondta, és a Wallis -osok is azt mondták, hogy a 23 asokat kerüljem nagy ívben. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2567) Eagl3 válasza rien (#2555) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem erőlködik az... nekem 91-es 520i-m van.
Persze értelem szerűen az 525-ös jobban megy, érdemesebb azt megvenni ha találsz egy szépet, de ált. drágábbak. Dieselet még véletlenül se vegyél ;)

(#2568) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Rien: ha szamit a fogyasztas, de eros autot akarsz, inkabb nezz E36-ot dupla Vanos-szal.
Repsol: 318is-t nezz, de mindenkeppen probalj ki egy 320-ast is. Az is varosban 8L korul, a 320 10L korul, viszont nagyon szepen szol.

Tiszta Windows rendes ház

(#2569) Vandit.


Vandit.
addikt

Na ez tetszik. :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2570) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok BMW-sek!

Az 1-es szériáról tudtok véleményt mondani (pozitív is, negatív is jöhet ne kíméljetek)

(#2571) Rover623 válasza Calogero (#2570) üzenetére


Rover623
félisten

Népítélet már mind megvolt...?:U

primus inter pares

(#2572) dragonfx válasza repsol69 (#2562) üzenetére


dragonfx
veterán

szia!

320i-t vegyél élményben fogyiban mindneben az a legjobb komproisszum mindne térne.alkatrész nem drágapersze márkaszervízbe ne menjél vele, meg kell 1 jó szerelő.
Esetlega 318is is jó lehet.
fogyi olyna 8-9 körül e fenti kettőnek.
Ha tudsz törekedj a 95 utánira mert vanosos a moitor >>ujabb kevesebbet fogyaszt modernebb +védelmi rendszer is vana kocsi fejletebb....
1.2M környékén találsz ilyet szerintem.

ha valami érdekel írj...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2573) dragonfx válasza Vandit. (#2569) üzenetére


dragonfx
veterán

ez bivaly szép, km állás is jó, coupé is...ha ténylegvanosos ami elég nehezen hihető motorcsere nélkül..mivle ugy tom 95től eltt vanosos a bmw...ez meg 93'as...de majd valami szaki megmondja ezt neked azonnal a motorteret ábrázoló fotóról...kérdezz utána szakfórumon ezt én meg nem mondom :B
Amugy ha ilyet akarsz azonnal vedd meg még ha nem is vanosos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2574) MPowerPH válasza dragonfx (#2573) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ott a Vanossal már valami volt, mert látszik, hogy turkáltak rajta. A fedél színe elég rendesen elüt a motortól, bár nem tom lehet gyárilag más. :U Csak abba meg nincs logika, mert elrondítja a motorteret. :F

Don't Tread On Me

(#2575) repsol69 válasza dragonfx (#2572) üzenetére


repsol69
csendes tag

Hali!

Én is m 320-ra tippelnék!!! Hálistennek a szerelővel nincs gond mert édesapám az!! Jó tudni hogy a Vanosos motorok ennyivel jobbak, csak azért picivel drágább, de ha te mondod hogy megéri akkor elgondolkodom rajta! Márkaszervizbe meg vigye aki akarja, meg akinek annyi pénze van! Azt meg tudod nekem mondani hogy mi a külömbség a 320i és a 320is között? Meg hogy mit jelent a Compact?

Köszi,

Zoli

(#2576) dragonfx válasza repsol69 (#2575) üzenetére


dragonfx
veterán

320is nincs csak 318is...felspicezett a moci...ennyi.M-optikás....
A compact a lecsapott seggű 3 vagy5ajtós bmw e36ból is van olyna szerintme csúnya.
Amugy eza vanos mizéria szerint nem megalapozott..ok modernebb a moci..de mindnekinek nem juthat olyan...fogyiba max. 1 litert differenciálhat... :U ..ezzel szemben bonyolultabb a szerkezett ergo ha valami baja lesz többe fog fájni...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2577) Eagl3 válasza dragonfx (#2576) üzenetére


Eagl3
veterán

1L azért nem kevés...

(#2578) dragonfx válasza Eagl3 (#2577) üzenetére


dragonfx
veterán

nem de nem is veszélyes....az autózás sosem volt olcsó :K
Minnekinek nem juthat vanos... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2579) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Vanditnak

Tiszta Windows rendes ház

(#2580) hoby36


hoby36
senior tag

Van egy e36 320 ci-m.Szerintetek mi lehet a baja a kocsimnak?Az van,hogy tegnap óta,ha másodikba rakom,olyasmi hangot ad,mint amikor valami súrlódik.Ma elindultam vele,eleinte nem csinálta, de 5 perc után,megint elkezdte. :F

A logikában semmi sem véletlen!

(#2581) rien


rien
senior tag

Hálás köszönetem mindenkinek :R :R :R

Vandit
: :D ááááá várhattam volna egy kicsit :U

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2582) Vandit. válasza Gyok2 (#2579) üzenetére


Vandit.
addikt

Ááá ez kizárt. Túl nagy a mocija. Azért köszi. :)

rien: 3mp :DDD

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2583) hoby36 válasza rien (#2581) üzenetére


hoby36
senior tag

Szerintetek lehet,hogy olajat kellene cserélni benne?Vagy ez nem valószínű?
Bocs!A 2580-ra írtam.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#2584) MPowerPH válasza hoby36 (#2583) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem tudom. Nem hiszem, hogy az olaj. Ha rendben van a szint akkor ilyet nem szabadna csinálnija. :(

Don't Tread On Me

(#2585) dragonfx válasza hoby36 (#2583) üzenetére


dragonfx
veterán

szerintme kezd azzal..bajod nem lehet ha még nem történt meg vásárlás óta...váltóolajcsere.... :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2586) hoby36 válasza dragonfx (#2585) üzenetére


hoby36
senior tag

Még nem volt.1 hónapja vettem a kocsit csak.Jövő héten veszek olajat.Mennyi kell bele nem tudod?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2587) dragonfx válasza hoby36 (#2586) üzenetére


dragonfx
veterán

ugy tom literenkétn lehet kapni...kb 3-4e/liter...asszem 1.7 liter de kérdezz utána....85W-170es avgyvalami ilyesmi...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2588) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Vanditnak

Tiszta Windows rendes ház

(#2589) Vandit. válasza Gyok2 (#2588) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez egész jó csak a 235000 km aggaszt benne. Elmegy ez még ugyanennyit? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2590) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Szerintem egy normalisan hasznalt BMW motor elmegy 3-400000 km-t gond nelkul.

Tiszta Windows rendes ház

(#2591) dragonfx válasza Vandit. (#2589) üzenetére


dragonfx
veterán

ide faxa kis auto ez a 323i...

Gyök2>>azért maradjunka 300-320nál...csodát a németek se tudnak....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2592) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Ne ültessétek le az autót, nyaralni voltunk, és egy csatornatetőn szétszállt az olajteknőm :W Nagyon király volt másikat szerezni, meg szerlelőt feltúrni balcsinál :W

(#2593) dragonfx válasza God Vazzeg (#2592) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y :Y
de annyira le volt rakva a tiéd..az azért feljebbvan jóval...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2594) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Vettem egy bontott kilometer orat 6 hangeres E30-bol, 422000 km volt rajta. Az 1 millio km-es Mercedes taxikrol ne is beszeljunk.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#2595) God Vazzeg válasza dragonfx (#2593) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fent volt az aknatető is, kiállt az útból, kétoldalt meg be volt süppedve az út, valamiért megsüllyedhetett :U

(#2596) Vandit. válasza Gyok2 (#2590) üzenetére


Vandit.
addikt

Kérdés ez mennyire volt megbecsülve.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2597) hoby36


hoby36
senior tag

Valaki cserélt márt e36-ban váltóolajat?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2598) dragonfx válasza hoby36 (#2597) üzenetére


dragonfx
veterán

nem, de nem ártana nekem se tudni... :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2599) hoby36 válasza dragonfx (#2598) üzenetére


hoby36
senior tag

Most néztem,de a váltóhoz nem is tudom,hogy férek hozzá.Nagyon nem lehet.Te nézted márt?

A logikában semmi sem véletlen!

(#2600) Eagl3 válasza hoby36 (#2599) üzenetére


Eagl3
veterán

Sztem alulról... :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.