Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#637) Jinxx válasza pitman (#634) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hát ha szakszerűbben nem is fogom tudni megfogalmazni, a jelenség okának utánajártam, és most konyhanyelven megpróbálom én is leírni. Szóval a ccd-t a pixeleknek megfelelő MOS tárolóegységek építik fel, vízszintesen és függőlegesen. A kép kiolvasása oly módon történik, hogy csak az alsó sor kerül a regiszterbe, így a kész kép úgy jön létre, hogy a töltések oszloponként mindíg eggyel lentebb kerülnek minden sor kiolvasásakor, és amikor minden sor ki lett olvasva, akkor kész egy kép, és kezdődik az egész az elejéről. Ezt fizikailag úgy oldották meg, hogy az oszlopok el vannak választva szilicium-dioxid réteggel, de viszont egy oszlopon belüli töltések, amik a kész pixeleknek felelnek majd meg, csak elektromosan vannak elválasztva, tehát, ha egy pixel túllép egy adott töltésszintet nagy fény esetén, túlcsordul, átüti az elektromos ''falat'', és átad a töltéséből a következő, egyel lentebbi, és fentebbi pixelnek, és így tovább, és így tovább...kész a becsíkozódás. Remélem emészthetően és világosan írtam le. :DDD

Szerk: Azt kihagytam, hogy a léptetés során a még ki nem olvasott pixelek továbbra is fényt kapnak, ez is okozhatja ezt a fajta hibát, ekkor nem feltétlen az egész kép lesz csíkos, csak a fényforrástól felfelé.

Üdv.: Jinxx :R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.