Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Jimmy8 válasza mdk01 (#3950) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi :)

Konfirmátort már én is néztem, legközelebb kipróbálom ;) De megint ott van, hogy otthoni körülmények között nem egyszerű merőlegesen fúrni :N

Jelentem "szekrény" összerakva, a 4-es csavarnak 3-as fúróval előfúrva (2,5-es fúróm nem volt), de nem volt gond, fog a csavar rendesen...

(#3952) Dízeles válasza Jimmy8 (#3951) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Ha "kidudorosodik" a bútorlap ,csavard ki a csavart ,pillanatszorítóval szorítsd meg a "dudort" és csavard vissza a csavart.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#3953) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Ilyen legyen az újév minden fórumtársamnak

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#3954) Madmax81 válasza Dízeles (#3953) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Látom nem vonalzót hanem körzőt használtak a tervezők :D

Hogy szuperál az új géped kipróbáltad már ?

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#3955) Dízeles válasza Madmax81 (#3954) üzenetére


Dízeles
aktív tag

háj
Holnap holnapután melózom még és akkor lesz a próba.
latin formaterv & nem 40 kilós

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#3956) Madmax81 válasza Dízeles (#3955) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Én most celláztam két aksit a gépemhez alig várom hogy kipróbáljam végre az eredményt .
Most mondta egy asztalos kollégám hogy lenne egy eladó Makita gépe 15 ezerért csak az a baja hogy az egyik aksi bemondta az unalmast lehet hogy bővülni fog a kis család érkezik a negyedik gép :D

Tetszik ez a latin formaterv főleg az hogy nem spóroltak az anyagokkal ezek sem ,vonalzós ,tervezések .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#3957) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Srácok, egy kis infóra volna szükségem.

Barátnőmnél viszonylag kicsi a szoba, keresnénk ágyra valami jó alternatívát. A lényeg, h olyanra gondoltunk, ami alapjába véve csak sima 1 személyes 200x90-es ágy, és mondjuk 140 szélességig (szélesebb nem nagyon fér el) lehet bővíteni/toldani/szétnyitni.

Erre 1-2 ötletet kaphatnék, akár fotókkal illusztrálva?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3958) Dízeles válasza runner 125 (#3957) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Először is a matrac vagy ágybetét kell.Annak a méretéből levonsz 5 cm-tert .Lapszabászaton leszabatod méretre a bútorlapot ,és körbe fóliáztatod .Fúratsz rá 6-8 db 7-8cm átmérőjű lyukat a szellőzés miatt.Valamelyik barkácsboltban veszel 10X10 cm gyalult faanyagot.Elvágsz belőle 6 db 35 cm hosszú lábat . A négy sarkára a lap szélétől 5 cmre és középen lábanként 3 db 60*4 mm-es csavarral rögzíted őket .És kész az ágy.
A könnyebb szállítás érdekében a teljes méretű ágy lapot félbe is vágathatod .De akkor 7 db láb kell.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#3959) Dízeles válasza Madmax81 (#3956) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nekem miért nincsenek ilyen kollégáim ,akik kis pénzért eladják a gépeiket. :)
A te formatervültséged is a delfinek irányába mutat

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#3960) thyeby válasza Dízeles (#3958) üzenetére


thyeby
őstag

Elértetted runner 125 hasfájását. Neki kinyit6ó éjjeli munkapad kell, mert nappal kicsi a hely.
Legokosabb nézelődnie a bútorboltokban, mert asztalossal bár pontos igény szerint, de legkevesebb duplaáron készíttethet ilyesmit.

Több fa van, mint asztalos!

(#3961) Vikusz77 válasza Dízeles (#3958) üzenetére


Vikusz77
tag

Ezt komoly?
Szeretem az egyszerű dolgokat de... :)
Egy kinyitható normális ágyat szeretne a kérdező ha jól értettem.

(#3962) runner 125 válasza Dízeles (#3958) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kicsit félreértettél, szeretem én is a "home made" dolgokat, de maradandót szeretnénk. :)

thyeby

Igen, lényegében olyan ágy kell, amin lehet egyedül is kényelmesen aludni (azaz, ilyen nyitható/alakítható kanapék kiesnek) és szétnyitva ketten is.

Köszi, akkor elindulunk azon a vonalon.

Vikusz77 :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3963) Madmax81 válasza thyeby (#3960) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Jól mondod mert asztalossal bár pontos igény szerint, de legkevesebb dupla áron készíttethet ilyesmit. és itt az egyedi igény szerint elkészített bútoron van a hangsúly .
Elmehet bútor boltba az ember csak hát azok a fránya szabvány " tömegtermék " méretek jók lennének .

1956-2010 07.22 Varga László

(#3964) Vikusz77


Vikusz77
tag

Megvettem a kisflexet. Végül nem azok közül került ki amik szóba kerültek.
Hitachi G13SB3 1300W 23.500 ft-ba került.

A negatívumokat írom: Kicsit vastagabb mint ami ideális lenne (22 cm a kerülete a gombnál, előző gépem 1 cm-el soványabb volt).
A szikrafogó rögzítése nem az igazi, nagyon meg kell húznom a csavart hogy ne tudjam megmozdítani a helyén. Bár van két kis bütyök ami megakadályozza a leesését, de engem akkor is zavar ha nem áll mint az atom a helyén, ezért meg kell húznom.
A zsinórja nem 4 méteres csak kb 2.5. a fogantyúja nem rezgéselnyelős.

Egyébiránt jónak néz ki. Nagyon masszív, egyben van, nem melegszik szinte még langyosra sem-előző gépem ha odanyomtam pár perc után már forró lett. Így is lett vége...
Az 1300 wattot nem érzem túl soknak, ha keményebben megnyomom azért még ez is lassul.
Szép is, sokkal jobban néz ki mint a netes fotókon, nem túl csicsás mint gyakran a hitachik.
Összességében egyelőre elégedett vagyok vele.

Tanács is kéne:)

Milyen márkájú fémvágótárcsát vegyek (125mm) ? 1mm-est érdemes használni? Vagy van valami hátrány a vékony tárcsának.

Valami arany középút kéne tartósság és ár tekintetében, biztosan van minőségi különbség az egyes gyártmányk között.

Milyen drótkorongot vegyek? Rozsdátlanítás, festékeltávolítás a feladatok.
Kerítés zártszelvényéhez, illetve van egy kis kopott széfem amit fel szeretnék újítani ahhoz kell.

Azt a fazékalakút vegyem? Azon belül olyat amiben csoportonként sodorva vannak a a szálak-gondolom ez agresszívebb, vagy a simát?

Vagy a korong alakút?Abból is van csavart és sima szálú. Melyik mire való?

Gumitárcsából melyik gyártmány ami bevált? Arról beszélek amire közepén lukas csiszolópapírt lehet felfogatni.

Összegezve kisflexhez való kiegészítőkben kérek tanácsot.

(#3965) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#3964) üzenetére


Vikusz77
tag

Ja, meg adtak hozzá egy olyan csiszolótárcsát, amit nem lehet hozzá használni.
Ugyanis a domború oldalán nincs a luknál az a fém perem, így, ha szabályosan felhelyezem a tengelyre van egy 2 mm-es oldalirányú mozgása-magyarán a luk azon az oldalon nagyobb mint kéne.
A rögzítő gyűrű megfordítása sem megoldás rá, nem olyan kialakítású.
Írok is a hitachinak szerintem, mert ez balesetveszélyes ha valaki ezt felteszi ahogy kell.

(#3966) Madmax81 válasza Vikusz77 (#3964) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Nagyon jó kis flexet vettél de szerintem egy Makitával jobban jártál volna vagy egy Dewaltal .
Burkoló ismerőseimnek tönkrement a gépük vettek egy ilyet egy éve nyúzzák dobálják nem vigyáznak rá főként csempét téglát vágnak vele de jól birja a strapát .

Az 1300 wattot nem érzem túl soknak, ha keményebben megnyomom azért még ez is lassul.
Hidd el egy 2500W nagy flex is belassul ha nagyon nyomják neki , ez a 1300W nem egy gyenge gép , én egy 800w és egy 1400W használok de ha ügyes vagy a 800W is elég kell hogy legyen .

1mm-est érdemes használni?
Ha vastagabb anyagot vágsz nem ajánlom az 1mm korongot " ha nem érzed a gépet sokat fel fogsz robbantani mire megtanulod mennyire szabad rányomni "
Elsőre az 1,5-2 mm ajánlanám de te tudod . puding próbája az evés thyeby szavait idézve .

Milyen drótkorongot vegyek?
Ha a gépeden fordulat szám szabályzó akkor szinte bármilyet rárakhatsz csavartat vagy simát de a csavart csak a vastagabb festék esetleg rozsda eltávolításához ajánlom "ugyan is nagyon harap "

Gumitárcsából melyik gyártmány ami bevált?

Én egy névtelen olcsó " sz.rt " használok már két éve de teljesen jól szuperál .

Egyet jegyezz meg ha drótkefés tárcsával dolgozol mindig legyen rajtad kesztyű és védő szemüveg esetleg hosszú ujjú pulóver de legalább szemüveg .
Mert a nagy fordulattól kiszakadó drót darabok a karodból kiszedhetőek sőt a szervezeted egy idő után kilöki a nem oda való dolgot de a szemed nem fogja

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#3967) Vikusz77 válasza Madmax81 (#3966) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a tanácsokat!

Szerintem ez nem volt egy rossz vétel. Listaára kb 45 ezer, legolcsóbban ezen kívül 28 ezerbe került volna. Én meg megvettem 23.500-ért.
A Hitachi csak itthon nem olyan ismert, amennyire tudom teljesen rendben vannak a gépeik. Legnagyobb Japán gyártó.
Nem hallottam rosszat róla. Most is ezt venném. De majd 10 év múlva visszatérünk rá :).
Te jobb minőségűnek gondolod a makitát és a dewaltot?

Nekem úgy látom kell a nagy teljesítmény, nem szeretem ha óvatoskodni kell.
És ez még árban is megfelelő volt.

Nem vágok kifejezetten vastag anyagokat, eddig egy 1mm tárcsa sem robbant fel-bár nem sokat használtam el.
Csak gondoltam esetleg van egyéb hátrány-pl. jobban fogy-mivel az oldalát is éri azért koptató hatás- vagy mittudomén.

Nincs rajta fordulatszabályzás, de már kipróbáltam a kiszuperált porszívó szabályozót és működik hozzá. Ha kell azzal tudom lassítani-igaz ebben nincs konstans elektronika-.
De korábban írtátok hogy felesleges, ha nem muszáj nem erőltetem.
Az szerintem nem baj ha harap a drótkorong, vagy igen? utána úgyis megy rá alapozó, meg két réteg zománcfesték.

Thyeby írta korábban hogy fontos a jó minőségű gumitárcsa azért érdeklődtem.

Kösz a figyelmeztetést, én is szeretem a biztonságos munkavégzést!

Továbbra is várok konkrét vágó-csiszólótárcsa márkát amit érdemes megvenni, ami nem kopik gyorsan.

(#3968) Madmax81 válasza Vikusz77 (#3967) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Te jobb minőségűnek gondolod a makitát és a dewaltot?

Minden téren jobb minőségnek gondolom főleg akkus gépekben és ergonómia terén jobb a Makita és Dewalt , sajna nem igazán gyárt felhasználó barát gépeket a Hitachi
Sajna a Listaár egy nagy kamu minden gyártónál.
Hol vetted ilyen olcsón a gépet ?

Az szerintem nem baj ha harap a drótkorong, vagy igen?
Ha esetleg fát akarsz megmunkálni akkor nem jó ha kis felületen nagyon harap , da ha kipróbálod majd a csiszoló korongot mondjuk 30-40 szemcséjűt akkor rá fogsz jönni hogy nem jó ha harap mert nem tudod követni vele az anyagot igy szépen kicsipkézed a megmunkálandó felületet .

Egyébként jó dolog a fordulat szám szabályzó nagyon hasznos tud lenni , a konstans elektronika a szép felület megmunkáláshoz kell hogy ne változzon a fordulat munka közben ( fa csiszolása közben )

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#3969) Vikusz77 válasza Madmax81 (#3968) üzenetére


Vikusz77
tag

Nekem más tapasztalatom van a Hitachival. Igaz ami van az nem olyan sok.
Közel 100 ezres akkus csavarozójuk nagyon komoly volt, mint egy hálózati gép, kis csavarozójuk csúnya de könnyű és jól használható. Nagy szalagcsiszolójukat nagyon dícsérte egy asztalos, nagyon strapabíró én azt nem szerettem annyira. Abból a makita jobban tetszett.

Van makita, dewalt, metabo, aeg gépem, de ezzel a hitachival vagyok talán legjobban megelégedve. Pedig nem vagyok egy elégedett típus:).
Persze minden gyártónak vannak jó és rosszabb gépei.
A tartósságról nem tudok nyilatkozni.
Tímár vaskereskedésben vettem.
Persze, a listaár azért van hogy mindig akciós legyen:).

Drótkoronggal nem tervezek fát csiszolni csak fémet, ezért kérdeztem hogy miért baj hogy ha harap.

Konstanselektronikám nem lesz, a fordulatot meg majd meglátom szabályozom-e a kütyümmel amit buheráltam.
Korábban azt mondtátok ti se drótkoronghoz, se fa csiszoláshoz nem használjátok a fordulatot, ezért nem kerestem olyan gépet.
Igaz az még drágább lett volna.

(#3970) Madmax81 válasza Vikusz77 (#3969) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Munkatársamnak van egy 12v Hitachi akkus csavarozója vadi új , nyáron cseréltük öreganyám háza tetejét ott melóztunk vele poénból elkezdtünk versenyezni ki tud több csavart betekerni a gépével , én a Makitával majd 20 csavarral többet tekertem be mint a Hitachi .
Pedig mind a két gép 12v os volt 2Ah aksival .
A Hitachi csiszológép nekem sem tetszett Sopronban kipróbáltam de nem esett kézre .
Dekopír fűrésszel vágtam még de az sem győzött meg nem volt igazán kiegyensúlyozva és eléggé zavaró rezgéseket művelt vágás közben .

Szerintem jó a fa csiszolásánál a fordulat szabályzó de nem feltétel a szép munkához .

1956-2010 07.22 Varga László

(#3971) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#3964) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Olvastam tanácsot kérsz:
Én a drótkoronghoz fűznék még hozzá egy két dolgot. Saját tapasztalat. Szerintem a korong, és csavart drótos a jó, abba is a legjobb, ha nem menetes. Mivel így forgatható, mert egy idő után elgörbülnek a szálak, és akkor már inkább csak keni az anyagot, és nem takarít. Ilyenkor jó az ha megtudod fordítani, mert akkor olyan mint az új. :) Csak bírd megtartani.
Amúgy a kúp alakú drótkorong inkább finom munkákhoz való, azzal igazán rozsdát takarítani nem lehet.
A gumi tárcsával kapcsolatban annyit, hogy abból szinte bármilyen megfelel, ha nincsenek egyedi igényeid. Nekem még olyan is van, aminek a fel már hiányzik, egy használt csiszolókorongot berakok az új alá és az is tökéletes.
Vágáshoz inkább a drágább tárcsát érdemes megvenni az tovább bírja. Mondjuk itt számít az is mennyit, és mit vágsz, plusz mennyire számít a pontosság. Mivel az olcsóbb lappal nem mindig lehet olyan pontosan vágni. Mert tapasztalatom szerint, nincs olyan jól kiegyensúlyozva, néhány ráz, és még nyolcasokat is képes leírni.

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#3972) L.Szilárd válasza runner 125 (#3962) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Van egy ötletem, csak még meg kell rajzolnom, vagy le kell valahogy írnom. Elvileg a megvalósításba is tudok segíteni. :K

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#3973) thyeby válasza Vikusz77 (#3964) üzenetére


thyeby
őstag

"Egyet jegyezz meg ha drótkefés tárcsával dolgozol mindig legyen rajtad kesztyű és védő szemüveg esetleg hosszú ujjú pulóver de legalább szemüveg .
Mert a nagy fordulattól kiszakadó drót darabok a karodból kiszedhetőek sőt a szervezeted egy idő után kilöki a nem oda való dolgot de a szemed nem fogja"

Ezt szó szerint magold be, vedd meg a szemüveget, s drótkorongot csak utána vegyél.

Milyen drótot? Mindenfélét! aztán rájössz, h mi mire való. Kocsit vakszolni valami extra puhát, lájgtos bronzost, vastag festék eltüntetéséhez csavartat. Meg kell tanulnod a drótot felvezetni, és aranyszabály, h semmilyen élnek szemből nem megyünk neki vele, csak párhuzamosan, mert pisáláskor rácsodálkozunk a herezacskónkra, hogy ott is kinőttek a drótok.

"Az 1300 wattot nem érzem túl soknak,"

Cseréld be egy 4 KW-osra, az biztos elég lesz! 1300W fiam, a pulcsit úgy lerántja rólad, mint egy igen sietős kurva. A 900W-os Kress-emet gyilkoltam már annyit, h csapágyazni kellett, h a kapcsolója elkopott, de legfeljebb a fogaskerék tudott beforrósodni, a tekercselés sose. Azt hiszem, neked egy dinamikust (konstans elektronikásat) kellett volna venned - szerintem inkább az élmény kedvéért, mint a munka miatt. 1000W felett nem belassulnak az egykezesek, mint inkább feszesebb hangot adnak, ami olyan érzetet ad, mint ha lassulna. Mert lassul valamit valóban, de attól még úgy vági a vasat, mint kés a vajat.

"1mm-est érdemes használni? Vagy van valami hátrány a vékony tárcsának."

Gyakran használok vékony tárcsát. Finom, pontos vágásokhoz való. 50x50x4-es zártprofilhoz azért valami bizalomgerjesztőbb tárcsa dukál.
Mi a jó márka? Nem a legdrágábbat írom: Phirana. De lehet, hogy nem pontosan írtam a nevét. Középszerű, ami már nem porlik szét, és nem is üt, sőt viszonylag tartós is. A százforintos tárcsákat felejtsd el - azok lesznek a drágábbak, mint a 2-300 forintosak!
Vékony tárcsa hátránya? Piszokgyorsan kopik, viszont ugyanilyen gyorsan vág is. A gépet kíméli. Biztos kéz kell hozzá. Ezt a tárcsát nem szabad munka közben megfeszíteni, mert a kollégád segge tele lesz repeszekkel. Nyomni lehet, de nem érdemes. Lazán is nagyon gyorsan vág.

Gumitárcsa?
Nem szívesen csinálom a reklámot a metibónak, de neki van léghűtős gumitárcsája.
Egyébként én is párszáz Ft-ost koptatok, sokáig elég az is. A gumilap akkor kopik, ha koptatjuk. Magyarul, ha muszáj a papír élét belenyomni a sarokba pl.

"nem túl csicsás mint gyakran a hitachik."

Télleg! Ha kell valami gép, sose néztem hitacsit, mert nem szívlelem azt az erőltetett dizájnt, de ez valóban nem túl csacsásos.

Használd egészséggel!

Több fa van, mint asztalos!

(#3974) thyeby válasza Vikusz77 (#3967) üzenetére


thyeby
őstag

"Thyeby írta korábban hogy fontos a jó minőségű gumitárcsa azért érdeklődtem."

Most pontosítanék:
Kétféle gumitárcsa van: A tépőzáras, és a középen felcsavarós. A tépőzárasokból az olcsók ütnek, és levetik a papírt magukról. A felcsavarós nem olyan problémás. Mert még ha elkajlul is, hát flexibilis marad - csak ne üssön, mert a csülködet szétrázi, és nem lesz soha szép a csiszolási kép.
Finom munkához, ill. ha nagyobb munka, akkor mindenből megveszem a jobb minőségűt. A tyukólat rendbetenni meg jó az ócsó is.

Egyébként ezt is tanulgatni kell felvezetni, mert jól bele tud harapni a pörgő papír abba, amibe. Csak itt nincs olyan balesetveszély, mint a dróttal. (Egyébként nem kell attól se megilyedni, ne úgy vedd! Ma már merek csupasz kézzel, szemüveg nélkül szögvasat tisztítani vele, de eleinte nem tettem volna jól. Egy a lényege: Ha nagyon kopik a drót, akkor valamit nem jól csinálsz, és akkor repkednek is a darabkái a levegőben, mint a villám.)

Több fa van, mint asztalos!

(#3975) thyeby válasza Vikusz77 (#3969) üzenetére


thyeby
őstag

"Persze minden gyártónak vannak jó és rosszabb gépei."

Na, ez az!
Egyszer utaztam a vonaton cigányokkal egy fülkében. Azt mondja az egyik:
- Van egy olyan sakklépés, amivel minden partit meg lehet nyerni.
Nyerítettem rajta, nem tudtam visszafogni magam. Aztán rájöttem, h mindenki fejében jelen van ez a szindróma. Lám, az asztalos olyan márkára vadászik, aminek minden gépe aduász.

"miért baj hogy ha harap."

Amikor harap a drót, akkor elég sokat kihagy a felületből. Oda vissza kell térni. Ez munka, idő és pénz. Van, ahova finomabb, puhább szál jobban illik. Vegyük pl. a következőt: Sírkövet akarsz rendbetenni vele. Ki fogja lökni a kavicsokat, és ott lukak keletkeznek. Oda finomabb való. Vas esetén: Szegecselt anyagot tisztítol. A szegecs környékét elnagyolja, a szegecs fejét bekarmolja. Ide is finomabb az ideális.
Majd kitapasztalgatod.

Több fa van, mint asztalos!

(#3976) Vikusz77 válasza thyeby (#3973) üzenetére


Vikusz77
tag

"1300W fiam, a pulcsit úgy lerántja rólad, mint egy igen sietős kurva. "
Jó a dumád:) , nagyot röhögtem.
Utánanézek a Piranhanak, nem tudtam hogy gyárt flextárcsát.
Akkor nem kell extra gumitárcsa, rendben.

Hitachiból a pár évvel ezelőtti vonal, egy kifejezetten puritán zöld megjelenés volt.
Ebből váltottak a zöld-fekete ufódizájnra. Ez iparosoknak általában nem jön be- nekem sem tetszik. Szeretem az egyszerű megjelenést, ami komoly tartalmat takar.

Ez a gép amit vettem nem csicsás, kézbe véve egy komoly ipari gép. Dizájnos, de esztétikus. Volt a kezemben pár sarokcsiszoló és ez meggyőző. A járása is mint egy schaffhausen :).
Sokkal meggyőzőbb élőben mint a képen:), még a zöld árnyalata is nagyon szép:).
Pár napig a nappaliban tartottam, nem volt szívem a helyére tenni:)

(#3977) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#3971) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a tanácsot!
Akkor gumitárcsából valami normális, megfizethető árút veszek.
Vágótárcsából meg valami 300 ft körülit kipróbálok, illetve veszek többfélét aztán letesztelem:).

(#3978) Vikusz77 válasza thyeby (#3974) üzenetére


Vikusz77
tag

"mint a dróttal. (Egyébként nem kell attól se megijedni, ne úgy vedd! Ma már merek csupasz kézzel, szemüveg nélkül szögvasat tisztítani vele, de eleinte nem tettem volna jól."

Szerintem ezt rosszul teszed. A szemüveget én nem mellőzném a helyedben bármilyen rutinos öreg róka is vagy:). Nem éri meg a kockázatot, még ha az kicsi is.

(#3979) Vikusz77 válasza thyeby (#3975) üzenetére


Vikusz77
tag

Sík vasfelület megkopott festésének eltávolításához te mit ajánlnál elsőre?

Egyéb kiegészítőkkel van tapasztalatod esetleg? pl négertárcsa, műanyagszálas korong, legyezőtárcsa, szaturnusztárcsa(ha így hívják)

(#3980) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#3979) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Sík vasfelület megkopott festésének eltávolításához te mit ajánlnál elsőre?
Azt tudom ajánlani, fogj egy rezgő csiszolót, és 80-120-as papírral csiszold át, alapozd le, és utána fesd le a megfelelő színnel. Ha valahol rozsdás, akkor ott csiszolás előtt nyomd rá a drótkorongot, ha lehet mindkét oldalt korongozd meg, majd csiszolás után a rozsdánál ecsetel jó alaposan kend be alapozóval. Lemezek találkozásnál, ajánlott az ecsettel jól beereszteni az alapozót, és utána tömíteni. Ha valahol szegecselve van a lemez, (már ha nem kovácsoltvas, vagy muzeális darab) akkor a legjobb ha lefúrod és alatta is jól le drót korongozod, majd alapozod, esetleg a végső színnel is lekened (1x elég), és csak utána rakod össze. A legjobb az ha össze rakás után még le is tömítő masszázod. Majd a végén ez egészed átkened még egy fedő réteggel.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#3981) tbs válasza Winner_hun (#3856) üzenetére


tbs
addikt

:Y :R
Zseniális. :K

Ügyes vagy nagyon. Irigyellek, hogy ilyen megfogható darabokat "gyártasz". :B

(#3982) thyeby válasza Vikusz77 (#3976) üzenetére


thyeby
őstag

"Pár napig a nappaliban tartottam, nem volt szívem a helyére tenni"

Hát igen, az y kromoszómák ilyenné tesznek minket. És ilyenkor elgondolkozok: Hiába borotválkozni kell(ene) minden nap, mégis jobb férfinak születni. És egy komolyabb kisgép mennyivel jobban meg tudja pedig emelni a nappali hangulatát, mint egy herendizsolnaiólomkristály riseltcsipkékbe bugyolálva...

Több fa van, mint asztalos!

(#3983) thyeby válasza Vikusz77 (#3978) üzenetére


thyeby
őstag

"Szerintem ezt rosszul teszed. A szemüveget én nem mellőzném a helyedben bármilyen rutinos öreg róka is vagy"

Szeretem az ilyen beszédet.
Nem vagyok én olyan rutinos öreg róka, ne gondold. Tulajdonképpen más ment át a sorok közt, mint amire gondoltam. Perszehogy használom a szemüveget - az ördög nem alszik. Amikor első alkalommal csináltam ilyet (tudatlanságomban szemüveg nélkül), akkor az alkarom és a combom hamar tele lett akupunktúrálva. Ekkor került elő a védőplexi, kesztyű, hosszú újjú ing kánikulában. És a farmerom, az ingem igen szúrós volt munka után. A korong lassan dolgozott, gyorsan kopott.
Az idők során kitapasztalgattam a dróttal a munkát. Egy tavalyi nagyobb munkát (30 m hosszú vaskerítés - sűrjen szögvasból) mindössze két korongot emésztett fel. Megjegyzem itt, h egy kezdőnek csak a kiskapura elfogyott vona egy drót tövig. A munka alatt egyetlen egyszer sem lőttem magamba semmit, a nadrágomat, az ingemet pedig nyugodtan lehetett simogatni a munka végeztével. Szóval, ha nem lett volna rajtam semmi védőezmegaz, akkor se sérültem volna.

Hát ezt így kellett volna írnom tegnap, de a mákos sütitől olyan álmos voltam, h letudtam inkább egy érthető tőmondattal.

Több fa van, mint asztalos!

(#3984) thyeby válasza Vikusz77 (#3979) üzenetére


thyeby
őstag

"Sík vasfelület megkopott festésének eltávolításához te mit ajánlnál elsőre?"

Azt, hogy próbálj ki minden eszközt, ami a kezed ügyébe kerül. Ez minden igazi tapasztalat gyökere, nem a jótanácsok.

Sík vasfelületre én a flexigumitárcsával mennék rá úgy 60-80-as papírral. Tudniillik ez a gumi miatt (egyébként merevnek tűnő műanyag valójában az a gumiként emlegetett) nem tömődik el, ill tud tisztulni. Eltömődik az különben szemmel láthatóan, ám mégis, érdekes módon amikor már a polírpapír is durvábbnak tűnik, akkor is szorgalommal gyilkolja lefele a festéket.
Tartanék a kezem ügyében drótkorongot is (többfélét - szerencsésnek mondhatom magam, mert három strapabíró egykezesem van ilyenkor külön módokon betárazva.) Ahol az hatékonyabb, ott azzal.
Amikor már lement a festék, akkor feltennék egy legyezőt. Ettől úgy kifényesedik a vas, mint a salamon töke.
De lehet, hogy kromofággal csinálnám. Látnom kellene azt a feladatot. Ezért is javallom, hogy próbálj ki mindent. Így egy idő után ránézésből megmondod, h mit hogyan lehet legolcsóbban, leggyorsabban, legszebben megoldani.

Ha már munkavédelem, akkor ilyen esetekben én szoktam pormaszkot is használni, és csak az orromon veszek levegőt munka közben még maszkon át is. Akik dioptriás szemüveggel élnek azok bajban vannak a védőszemüveggel is, de a pormaszkkal méginkább, mert emiatt a párától nem láthatják, mit is csinálnak. Ezért használom a plexiálarcot szemüveg helyett. Ám kánikulában meg a csurgó verejték takarja el előlem azt, amire legjobban kellene rálátnom. Olyankor még plusz egy teniszezős fejpánt is kellékké válik.

Több fa van, mint asztalos!

(#3985) runner 125 válasza L.Szilárd (#3972) üzenetére


runner 125
nagyúr

Le is írhatod, de a rajznak jobban örülnék. :)

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3986) thyeby válasza Vikusz77 (#3964) üzenetére


thyeby
őstag

"Összegezve kisflexhez való kiegészítőkben kérek tanácsot."

Hihetetlen nagy arzenál van kiegészítőkből. Biztosan lehetne soktíz oldalon át taglalgatni őket. Magam is szívesen olvasgatnék egy vérbő tanulmányt vacsorák közben (mert akkor nekem feltétlenül olvasni kell valamit).
A teljesség igényét nem tűzhetem ki célul, hiszen nem tapasztaltam ki mindent.

Kezdeném egy csábító exrtémmel:

Láncfűrészkorong ötezer Ft-ért.
Biztosan őrültül harapja a fát, de nagyonnagyon veszélyesnek ítélem meg. Ha azt sikerál beleszorítani valahogy a fába, hát embernek nem fog a kezében maradni a gép. Ki tudja, hol áll meg, kit hogyan talál meg? Ha ingyen kapnék ilyet, akkor se használnám. Stihl-re való az ilyesmi, nem Flex-re.

Legyezőkorongok:

Festékhez, lakkhoz nem való, csak tiszta anyagokhoz. Tisztít az, mint az atom, de hamar eltömődik. Tiszta vasat, tiszta fát, tiszta eztazt jó vele kezelni. Akkor örök életű és hálás, különben meg csak bosszúság és kiadás. Aranyszabály, hogy mindig csak arra használd a konkrét korongot, amibe először bementél vele. (úgymint kő, vas, fa, festék, rozsda, etc.) Érzékeltetni szeretnék valamit most:
Egy saválló heggesztést finomítol simára olyan legyezővel, amivel előtte szerszámacélt tisztítottál. És csodálkozni fogsz, hogy a saválló anyag hogy a picsába tud rozsdálni? Hát így.

Tépőzáras gumikorong:

Nagyon finom csiszolási képet ad. Persze tudni kell felvezetni, különösen fára.
Ebből csak a minőségit (DeWalt, Makita és tsai) érdemes megvenni, és vonatkozik ez a rávaló papírra is. (Különben beszakad a papír, ledobja a papírt, üt, és így tovább.)

Filc:

Van tépőzáras (drága) és a középen lyukas gumilapra való merinói.
Polírozunk vele. Jó polírpasztát beszerezni felér egy életúttal. (atóküszöb, saválló anyagok, alumínium dolgok, stb.)

Csiszolókő:

Középen lyukas papírra integrált, szegmentált kő. (A gumilapra való.)
Műkőre próbáltam ki. Jól működött.

Valami fekete habkő - nemtom a nevét:

Abszolút nem tömődik el, szép felületet ad, de gyorsan kopik és drága. Műkőre próbáltam ki. Fentebbivel egyenértékű az eredmény, csak többszörannyiba kerül a munka vele.

Na, mára ennyit - ismét mákossüti effektus.

Csodálkozok, h Madmax nem oszt észt ebben, pedig tőle még nem olvastam butaságot, és sok értékes tapasztalata van.

Több fa van, mint asztalos!

(#3987) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#3980) üzenetére


Vikusz77
tag

Rezgőm nincs, de van egy komoly excenterem az talán még jobb is, lehet hogy azzal is kipróbálom ahogy írtad..
Csak most erre a kisflexre vagyok rágyógyulva:).

(#3988) Vikusz77 válasza thyeby (#3983) üzenetére


Vikusz77
tag

Jobb a békesség.
Nem árt végiggondolni mit is csinál sz ember és mivel, és hogy minek mi lehet a következménye.
Megvettem a flexet, rátettem egy tárcsát és örömömben olyan fasz voltam hogy szikravédő nélkül bekapcsoltam.
Félkézzel... Nem számítottam rá hogy így nekilódul.
Ugrott egyet és első indításra belevágtam az ujjamba:). Olcsón megúsztam, már be is gyógyult.
Vigyázni kell!

(#3989) Vikusz77 válasza thyeby (#3984) üzenetére


Vikusz77
tag

Tényleg ki fogok próbálni mindent ami kapható:).
Pormaszk nekem is eszembe jutott, mert egy orrfújás flexelés közben igencsak megmutatja mit kéne kiszűrni:).Fejpánt se rossz ötlet, tényleg!

(#3990) Vikusz77 válasza thyeby (#3986) üzenetére


Vikusz77
tag

Igen a láncfűrészest ismerem, véleményem ugyanaz mint neked, szó szerint.
Mint ahogy a körfűrészlapról is amit flexbe lehet tenni. Nagyon veszélyes, hiába tűnik fasza dolognak.

Viszont kitaláltam most egy új terméket:), fémkorong (hasonló mint a gumikorong amire utána papírt teszel), csak ennek nincs luk a közepén és lennének rajta keményfémlapkából 2-3mm-es fogak, vagy durva keményfém szemcsék.
Ezzel mint egy ráspolyjal lehetne darálni a fát.
Mondjuk ez se lenne veszélytelen, de azért talán nem annyira.
Szerintem van is már ilyen. De én most találtam fel:).
szobrászoknak jó lenne, szerintem van is nekik valami hasonló.

Legyezőkorongot is letesztelem.

Tépőzáras nem kell szerintem, finomabb dolgokra ott van az excentercsiszoló.
Polírozásra is jobb az szerintem.

Négertárcsa érdekel még pl, bár az se olcsó.

Illetve gyémánt betoncsiszolótárcsát kell majd esetleg használnom, ahhoz nem árt a teljesítmény azt hiszem.

Jutubon láttam pl körkivágót is hozzá amivel gránitlapból vágták ki a csaptelepnek a likat. Az is jópofa volt:). Csak 80 dollár, meg nekem minek:).

(#3991) thyeby válasza Vikusz77 (#3990) üzenetére


thyeby
őstag

"Négertárcsa érdekel még pl, bár az se olcsó"

Ühhümm! Ez lesz az:

Valami fekete habkő...

Abszolút nem tömődik el, szép felületet ad, de gyorsan kopik és drága. Műkőre próbáltam ki. Fentebbivel egyenértékű az eredmény, csak többszörannyiba kerül a munka vele.

Nekem első használatra az jött le belőle, hogy lehetetlen eldugítani. Le lehet szedni vele akár viaszt, akár friss festéket, vagy mondjuk megtisztít egy pálmafix-től taknyos felületet.

Több fa van, mint asztalos!

(#3992) Madmax81 válasza thyeby (#3986) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Csodálkozok, h Madmax nem oszt észt ebben, pedig tőle még nem olvastam butaságot, és sok értékes tapasztalata van.

Most a család barátnő az első meg a gyógyulás, sajna a PH és az tapasztalatok cseréje csak a második helyre került .
Az ünnepek alatt nem is voltam gép közelben :D
Majd utólag megnézem miről is van szó .

Vikusz77
Neked is jobbulást látom nem olyan vészes a sérülés .
Ez most emlékeztetni fog hogy ismétlem magamat Soha ne becsüld alá " le " a gépedet mindig légy " résen " , látod én is "lazáskodtam" és baleset ért pedig már 4-5 éve dolgozok ezzel a géppel

1956-2010 07.22 Varga László

(#3993) thyeby válasza Vikusz77 (#3990) üzenetére


thyeby
őstag

"Tépőzáras nem kell szerintem, finomabb dolgokra ott van az excentercsiszoló."

Kétségtelenül igazad van, amíg csak kisebb munkáról van szó. Nem árt azonban tudni, h az excentercsiszoló elég lassan dolgozik a tépőzárashoz képest.

Több fa van, mint asztalos!

(#3994) Vikusz77 válasza Madmax81 (#3992) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, ez tényleg semmi kis sérülés volt szerencsére. Veszélyesek a szerszámok, vigyázni kell. Az ujjak nem nőnek ki újra...

(#3995) Vikusz77 válasza thyeby (#3993) üzenetére


Vikusz77
tag

Persze, de excenternek megvan még az az előnye hogy nem kap bele az anyagba, és nem hagy nyomot. Az se mindegy ha lakkozott vagy lazúrozott felületről van szó.
Festés alá jó lehet a flex is.

Más. Mindenkihez szól:

Megkopott lakkozott rézkilincset kéne felújítanom(1db).
Kromofágozzam le? lepucolás, fényesítés után maradjon naturban, vagy le tudom lakkozni normálisan?

(#3996) csemberlen válasza Madmax81 (#3968) üzenetére


csemberlen
őstag

A DeWalt gépeket én nemsokra tartom, nem véletlen, hogy a kölcsönzőkben sem preferálják. Makita Metabó , kék Bosh, messze jobbak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3997) thyeby válasza Vikusz77 (#3995) üzenetére


thyeby
őstag

"fényesítés után maradjon naturban, vagy le tudom lakkozni normálisan?"

Ha natúrban hagyod, akkor elég hamar bezöldül majd, és sűrűn kell sidol-oznod. Érdemes lelakkozni hát. Ha magas minőségű polírt kap, az javít az időtállóságon, de akkor is bebarnul idővel. A lakk nagyon jól megfogja, ám kilincsről lévén szó, az is lekophat.

...és, ja, kromofágozd!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#3998) Vikusz77 válasza thyeby (#3997) üzenetére


Vikusz77
tag

Ez a bajom a lakkal hogy kopik, de ez nem lenne akkora gond.
Viszont hogy-e miatt vegyek 1 liter magasfényű lakkot többezerért az már kevésbé jó:), a másik meg hogy fújni nincs felszerelésem, ecsettel meg fene tudja milyen lesz.
Talán ha találok valami sprés magasfényű lakkot az jó lenne. Szétnézek.

(#3999) Winner_hun válasza Vikusz77 (#3998) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fémre sima lakkot? Nem fog az lejönni? Ezeket nem ráégetik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4000) Vikusz77 válasza Winner_hun (#3999) üzenetére


Vikusz77
tag

Nem tudom, de nagyon nem hinném hogy a kilincsekre égetik a lakkot...
A lakkból mi maradna magas hőfokon?-az egy műanyagréteg.
Le is jön az szépen a fogdosástól ezért is kell felújítanom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.