Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Ed Parker válasza Peak (#13700) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen és nem.

ugyan a probléma finomodott,sok lemeznél gond nélkül tudtam váltani hangsávot,de találtam egy-két bd .iso-t ami megtréfálta és elhallgatott.

a kiírás az eddig is látszódott csak rossz helyen kerested.
más gombot kell nyomni és akkor látszanak az audio és felirat sávok.

sztem már egész jó a gép,rengeteg zavaró hibát javítottak rajta,Warterral beszéltük pont pár napja.

alakul a dolog.

(#13702) Peak válasza Ed Parker (#13701) üzenetére


Peak
addikt

na ez szimpatikus. dobnál esetleg egy fotot ha ráérsz hogy néz ki ez a hangsáv és feliratsáv menü, ahol választod? köszönöm előre is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13703) Ed Parker válasza Peak (#13702) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

persze,este nézünk valamit úgyis azt akkor leképelem.

amikor hangsávot akarsz váltani,akkor a bal alsó sarokban nem balról a második gomb,hanem egyel felette a bal alsónak title felirattal,egy mappa van a gombon.
azzal lehet választani egy előugró sávból.

(#13704) Jim-X válasza Ed Parker (#13697) üzenetére


Jim-X
őstag

De már komolyan elbizonytalanodtam...és úgy néz ki visszaadják a pízt...dobok hozzá egy 10est és megvan a HD Duo... :K

A játék az nem játék!

(#13705) Toobee válasza Jim-X (#13704) üzenetére


Toobee
veterán

:DDD

https://barbieripnk.hu/

(#13706) Ed Parker válasza Jim-X (#13704) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

kérdés hogy azzal beljebb leszel e? :U
nem lebeszélni akarlak,sem rá,de igazából ki sem tudtad próbálni.

(#13707) Jim-X válasza Ed Parker (#13706) üzenetére


Jim-X
őstag

Igen ebben igazad van, de a Duo-t már láttam működés közben és nem fektette meg semmi...gyengébb proci van benne és mégis...
Még alszok rá egyet (párat...) :DDD

A játék az nem játék!

(#13708) Ed Parker válasza Jim-X (#13707) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor azt kell megvenni,ha tetszik. :K

(#13709) BBéci válasza bluemirage (#13689) üzenetére


BBéci
titán

A felkonvertálás mindegyik (normális) lejátszó alapszolgáltatásai közé tartozik, de anélkül is 1080-ban fogod látni, mert a tévék szintén saját fizikai felbontásukra alakítják a beérkező képjeleket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13710) Ed Parker válasza gulyasa (#13567) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#13711) kmarci25


kmarci25
veterán

Megkérdeztem a speedshop.hu-n, hogy tervezik-e a többi új Egreat termék bevezetését is, íme a válasz, hátha mást is érdekel.

Az említett R6S szériából egyelőre csak az alábbi változat érhető el üzletünkben, azonban kínálatunk 1-2 hónapon belül bővülni fog a nemrég megjelent modellekkel is. Pontos lista egyelőre még nem áll rendelkezésünkre.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13712) bl4ze válasza #75912448 (#13385) üzenetére


bl4ze
veterán

ezt értem de a RESUME probléma miatt nem veszek egy új játékost :)

csak megoldást keresek rá, hogy menjen a RESUME mint régen ment :)

.:. bl4ze .:.

(#13713) gulyasa válasza #75912448 (#13670) üzenetére


gulyasa
őstag

Jól ráugrott az ÁFA az ebay-es árra...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13714) hunaqua válasza kmarci25 (#13711) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem az 1-2 hónap az lesz 3-4.Most sikerült megérkezni az r6s-nek,majdnem 1 éves modell.Addigra már Realtek 1187 lesz a piacon.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13715) #75912448 válasza gulyasa (#13713) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csinál ez a lejátszó is fura dolgokat. BD25/50 HD hanggal: jobbra-balra gomb/léptetés általában OK, viszont ha a tekerést használod, akkor elmegy a HD hang, hangsávot kell ide-oda váltani, hogy visszajöjjön. Néha tekerés után csúszik a hang, szinén HD sávoknál, ismét a hangsáv váltás segít. Végül is mindegy, mert vagy háromféleképpen lehet beletekerni a fájlokba. Hiányzik belőle a 10mp előre-hátra funkció, egész estés filmeknél kb 2 perc előre-hátra van. Néha kilépvén a filmből elkezd villogni a menü, elmegy a kép, visszajön a kép.... A 24p a szuper érzékeny szememnek :) néha szokatlan, a Dune lejátszóit folyamatosabbnak látom. Sorolhatnám még, de felesleges, minden lejátszó ilyen. Ordító hibával egyelőre nem találkoztam, nem rossz masina, az árát nagyon megéri.

(#13712) bl4ze:

Mindössze válaszoltam a best buy 10k kérdésedre :)

Egyébként gyári visszaállítás valahol a menüben, majd áramtalanítsd 1 percre, aztán újra gyári visszaállítás, majd konfiguráld újra. Néha segít, próba szerencse.

(#13713) gulyasa:

Úgy tudtam kicsit olcsóbb lesz, szerintem némi áresés hamarosan várható.

(#13716) need


need
addikt

Üdv..

Próbáltam vissza olvasni jó pár oldalt..de annyira okosabb nem lettem..

Realtek 1186DD ez most a favorit.. ilyen chip van ha jól látom Evolva Infinity-ben is..!
Mennyire jó választás ez a lejátszó..?
Film nézés nekem csak Nasról van (synology) mindenem ezen van tárolva.. tehát a gyors hálózati kezelés nem egy hátrány..csak HD anyagokat nézünk elsősorban...az öregecske WD live lenne cserélve..!

Vagy esetleg 301 Dune..?

Nem akarok kintről rendelni...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#13717) Vées


Vées
csendes tag

Sziasztok!
Himedia 910b-t néztem ki magamnak.
Tudtok róla valamit?
Hol érdemes rendelni?
Tényleg olyan jó,mint ahogyan látszik?
Köszönöm! :))

(#13718) lovi27 válasza #75912448 (#13715) üzenetére


lovi27
addikt

A Video beállításoknál az 1080p 24Hz opció ON-ra van állítva?

(#13719) #75912448 válasza lovi27 (#13718) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze

(#13720) gulyasa válasza lovi27 (#13718) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem azt írta, hogy nem tudja bekapcsolni, hanem hogy szokatlan neki a látvány.
Pl. nálam a képi beállításokkal ami a tévén a tévéadásokhoz vagy közvetlen USB-ről lejátszáshoz bevált, az az R6S-hez nem annyira jó, néhány dolgot át kell/kellett kalibrálni (még mindig finomítgatom).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13721) #75912448 válasza gulyasa (#13720) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 2-3 beállítás általában nem is hasonlít egymásra. A lejátszó bemenetére jó ha van egy színhelyesre kalibrált, vagy a közelében. Tévéadáshoz ez teljesen használhatatlan lenne, pl teljesen más színhőmérséklet stb. Én szoktam sport profilt is csinálni, hiszen a filmekhez illő meleg színekekel röhejesen mutatna egy jégkorong meccs sárga jéggel, ezért ilyenkor sokkal hidegebb színekkel érdemes játszadozni. Van még híradó profilom is :) , ez jóval sötétebb a többinél, kisebb háttérfénynél használom, védjük a környezetet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13722) hunaqua válasza Vées (#13717) üzenetére


hunaqua
addikt

...talán innen

http://www.w2comp.com/detail.asp?catid=65534&subcatid=51474&pdtid=617462&private=

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13723) Vées válasza hunaqua (#13722) üzenetére


Vées
csendes tag

Nem rossz ajánlat! :C Már rendeltél innen?
Megbízható?
Vélemény amúgy? 40k körül kiválónak tűnik nem?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13724) kmarci25 válasza hunaqua (#13714) üzenetére


kmarci25
veterán

Szóval azt mondod, hogy őszre/télre már jön egy újabb realtek chip? Mert kezdek lemondani arról, amit rendeltem, és akkor lehet, hogy várok még egy picit, és megveszem majd az újabbat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13725) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Az Egreat R6S-en az eSATA csatlakozó az sima eSATA vagy eSATAp?
Azaz az eSATA USB-vel van-e kombinálva?

Kösz!

(#13726) lovi27 válasza gulyasa (#13720) üzenetére


lovi27
addikt

Az a hozzászólás nem a színhelyességről szólt - figyelmetlenül olvastad el. "...a Dune lejátszóit folyamatosabbnak látom." A kérdés pedig erre vonatkozott.

(#13727) #75912448 válasza lovi27 (#13726) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem azt mondom, hogy akad. Ha az akad szót elosztjuk tízzel, akkor kapjuk a helyes eredményt :) , néha riccen egy ilyet. Pl amikor az LCD elcseszett 100Hz technológiája hibázik, az jóval zavaróbb riccenés, viszont a lejátszó sokkal többször csinálja. Annyira minimális, biztos vagyok benne, hogy sokan nem is látják. Opció, hogy én hülyültem meg, és hülyeségeket beszélek. :)

(#13728) Patice válasza Dorian (#13695) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301-esen limitálva van hardveresen 24/96-ban a kimeneti max. felbontás.

A lényeg csak az, hogy a toslinket használva 96 kHz-re kell csak állítani a kimeneti max. frekvenciát és így gond nélkül lejátssza a 24/192-es zenéket is, persze ilyenkor lekonvertál.

Azért elég az a 24/96 is. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13729) kirkri válasza Vées (#13723) üzenetére


kirkri
addikt

Inkább innen. Ilyen drága lejátszó szinte biztosan megakad a vámon, és akkor még fizethetsz rá jobbik esetben ÁFÁ-t, rosszabbik esetben vámot is. Jobban megéri a biztosra menni és UK-ből rendelni.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#13730) lovi27 válasza #75912448 (#13727) üzenetére


lovi27
addikt

Világos, azért írtad azt, hogy "szokatlan". Az biztos, hogy mióta LCD-t nézek, azóta nincs tökéletesen folyamatos mozgás. Vagy túl gyors, vagy itt reccen egy picit, vagy ott döccen. Valamit mindig lehet látni. Ezért igyekszem leszoktatni magamat, hogy ne ezeket figyeljem.
Mivel több fajta lejátszód van, ezért össze tudod hasonlítani őket. Biztos nem veled van a gond, hanem egyszerűen látod a lejátszók közti különbséget. És két lejátszó közül is az egyik mindig jobban fog tetszeni, mint a másik.

(#13731) BBéci válasza lovi27 (#13730) üzenetére


BBéci
titán

Miféle eszement ötlettől vezérelve vettél LCD tévét? Kényszerített rá valaki? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13732) #75912448 válasza lovi27 (#13730) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pontosan úgy van ahogy mondod, így érzem én is.

Ezen pedig jót mosolyogtam:
Ezért igyekszem leszoktatni magamat, hogy ne ezeket figyeljem.

Ha ez egyszer nekem sikerülne, legalább 50%-kal csökkenteni.Totál hibakereső üzemmódban működöm, szeretnék változtatni, de nem tudok. Kapok is a környezetemben... :DD

(#13733) BBéci válasza #75912448 (#13732) üzenetére


BBéci
titán

Az utolsó két mondatot akár én is írhattam volna. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13734) lovi27 válasza BBéci (#13731) üzenetére


lovi27
addikt

Jaj, ne kezdjünk egy plazma vs. LCD vitát. Ez nem az a fórum, ne offoljuk szét.
Amúgy, imádom a tv-met.

(#13735) BBéci válasza lovi27 (#13734) üzenetére


BBéci
titán

Vitáról szó sem lehet, aki valóban igényes a képminőségre, az nem LCD tévéhez csatlakoztatja asztali médialejátszóját, ez megingathatatlan tény. Tényekről nem szokás és nem is lehet vitatkozni. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13736) #75912448 válasza BBéci (#13735) üzenetére


#75912448
törölt tag

...aki valóban igényes a képminőségre, az nem LCD tévéhez csatlakoztatja asztali médialejátszóját, hanem egy jóféle vetítő/vászon pároshoz :D

(#13737) dh66e válasza #75912448 (#13736) üzenetére


dh66e
veterán

Moziélményt pedig moziban fogunk kapni,akármilyen hihetetlen.Bélának küldetése az LCD vs Plazma téma.

(#13738) lovi27 válasza #75912448 (#13732) üzenetére


lovi27
addikt

Ha elfogadsz egy tanácsot: a környezetedet ne terheld ezekkel a problémákkal, ne hívd fel a hibákra figyelmüket. Többségük észre sem veszi, nem is látja. Ez már segít(het) neked is. Oktattam szervizben, én sokat tanultam tőlük. Például a fentit is.

(#13739) BBéci válasza #75912448 (#13736) üzenetére


BBéci
titán

Ez abszolút igazság, de az előbbiekben csak a két tévétechnológia közötti különbség érzékeltetése volt a lényeg.

(#13737) dh66e
Ezzel az állításoddal vitába szállok, mert igenis otthon legalább olyan moziélményt, sőt, sokkal élvezetesebbet lehet kapni, ha jó a kép és a hang. Erről a Házimozi erősítős topikban sokszor volt szó és nem én írtam.
Az a küldetésem, hogy az embereket a jó, a helyes irányba tereljem. Az LCD TV egy marketing torzszülött, csak a gyártóknak termelnek hasznot, vizuális környezetszennyezéssel.
Azért vannak kivételek és egészen kiváló, a plazmákat csaknem megközelítő képminőségű LCD tévék, de horror áron. Amiket az átlagemberek vesznek, azok elmosódott vízfestményhez hasonlító, rettenet képet nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13740) lovi27 válasza BBéci (#13735) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem az a tény, amit én látok, és nem az, amit egy ismeretlen, arctalanul mond a fórumon... :DD

(#13741) #75912448 válasza BBéci (#13739) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha szigorúan házimoziról beszélünk, akkor én is plazmapárti vagyok. Mozgásmegjelenítésben az LCD labdába nem rúg. Már említettem, hogy én a vibrálósok közé tartozom, így nekem szóba sem jöhet, sajnos.

A mozi téma valóban igaz, nem egyszer írtam a házimozi topikban: Magyarországon már nincs minőségi terem, túlnyomó százalékuk homályos, igénytelenül karbantartott vetítőkkel működik, elrettentésre kiválóak. Régen volt 1-2 terem egész jó hangminőséggel, ma már ilyet sem találok, vagy csak az igényeim nőttek. A HD világ lassan kiöli a mozi értelmét, egyetlen vonzereje az óriási vászon lehet, esetleg a minőségi 3D.

(#13742) BBéci válasza lovi27 (#13738) üzenetére


BBéci
titán

Mit tegyen az ember, amikor azok a hibák ordítóak, iszonyatosan idegesítőek és csak pici odafigyelés kellene a kiküszöbölésükhöz? Ha nem világítasz rájuk, az illetők sosem szereznek tudomást róluk. Ez olyan, mint amikor senki nem szól, hogy lecsúszott a cipzár a slicceden, mákos a fogad, vagy orrfújás után valami maradék csúfolkodik a szőr között.
Finoman, óvatosan, láthatóan jobbító szándékkal kell felhívni a figyelmet. Sajnos sokan akkor is támadásnak, sértésnek veszik, de az legyen az ő bajuk.

(#13741) regger
Óriási vászon és minőségi 3D miatt sem kell moziba menni, igaz, baromi sokba kerül.

(#13740) lovi27
Ezzel a szemlélettel be is lehet zárni az összes fórumot. De előtte tegyél a tévéd mellé egy Panasonic VT50-est! Ne felejts el odakészíteni egy 100-as csomag papírzsebkendőt! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13743) pinnacle válasza #75912448 (#13732) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Régebben én sem voltam nyugodt, ha minden tökéletesen működött. Szerintem a hibakeresés/megoldás a PC-vel foglalkozók kábítószere. :))
Pl. nekem azért van LCD-m, mert a kihozott Panasonic plazma TV-n azt vettem észre, hogy világos felületen villog. Lehet, hogy meg lehet szokni, de én inkább visszaküldtem. Olvastam, hogy ez a villogás, a plazma megjelenítés sajátossága, nem tudom, hogy sikerült-e már megszüntetni?

(#13744) #75912448 válasza pinnacle (#13743) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem sikerült, úgyhogy várjuk emberi áron az OLED technológiát.

(#13745) dh66e válasza #75912448 (#13744) üzenetére


dh66e
veterán

:K

[ Szerkesztve ]

(#13746) BBéci válasza pinnacle (#13743) üzenetére


BBéci
titán

Azt sosem fogják megszüntetni, mert a technológia velejárója. A cellákban nem izzik folyamatosan a foszfor, be-ki kapcsolgatják a gerjesztést. Aki látja a villogást, annak be kell érnie a folyadékkristályos csodákkal. Jól tetted, hogy visszaküldted.

(#13744) regger
Az is jelzésértékű, hogy a plazmások közül sokkal kevesebben várják az OLED/AMOLED tévék piacra kerülését, mint az "elcédések".

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13747) lovi27 válasza BBéci (#13742) üzenetére


lovi27
addikt

Még is beleléptünk a sz*rba...
Régóta olvasom a fórumot, ezek ezerszer el lettek mondva, semmi új nincs bennük. Nem vettem támadásnak, csak szerintem ez a Milyen TV-t vegyek topikba való, és más témájú fórumokon újra és újra erőltetni felesleges. Ha majd úgy vásárolunk televíziót, hogy külön veszünk a filmekhez és külön a tv adásokhoz, akkor az egy más helyzet lesz. De ma leges legtöbbünknek el kell döntenie, hogy vagy ezt vagy azt veszi. És itt már több szempont, és nem egy alapján hozunk kompromisszumos döntést. És a felnőtt emberek ezt megtudják maguk tenni. Ha meg kérdésük van, a megfelelő helyen megkérdezik.

(#13748) BBéci válasza lovi27 (#13747) üzenetére


BBéci
titán

Tévéadásokhoz is sokkal jobbak a plazmák, ezt általában az LCD tulajok is elismerik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13749) digikábeles válasza BBéci (#13746) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem nem a villogással volt bajom, hanem a fehér szín szürkeségével. Számomra fontosabb, mint a fekete. Ezért vettem lcd tévét, amit egy pillanatra sem bántam meg.
Pedig nagyon sokáig plazma párti voltam.

(#13750) BBéci válasza digikábeles (#13749) üzenetére


BBéci
titán

Jogos felvetés, az engem is zavart, de ez már a múlté. Még a 2009-2010-es modelleknél valóban előfordult, a tavalyiak sokat javultak ebben is, az ideiek pedig össze sem hasonlíthatóak a két évvel korábbiakkal. Azon kívül beállítás kérdése is, ha műszerrel kalibrálják, a régebbiek is képesek perfekt fehéret megjeleníteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.