Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) kirkri válasza Arwald (#13496) üzenetére


kirkri
addikt

Pont ezen a kettőn gondolkodtam én is. Aztán a magyar nyelv miatt végül az Egreat lett a nyerő. Illetve mellette szólt még, hogy Romániából rendeltem az eBay-en, így bíztam benne, hogy gyorsan megkapom. Sikerült is egy nap alatt ideérnie.

Egyébként műszakileg tényleg szinte teljesen megegyezik. Illetve az Egreat két antennás megoldása nem tudom mennyire eredményez jobb WiFi vételt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#13502) Jim-X válasza Ed Parker (#13498) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem tudom, hogy tuti jó-e. De sajnos nem ér rá a cimbi, hogy rákössük a gépére ma. Van esetleg olyan kábel, ami sata3 és usb pl. hogy össze tudjam kötni a laptopommal a popi nélkül? Az a baj, igy hirtelen fingom sincs hol tudnám megnézni működik-e rendesen ez a hárddiszk...

A játék az nem játék!

(#13503) gulyasa válasza Jim-X (#13502) üzenetére


gulyasa
őstag

[Sharkoon Drivelink]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13504) TCr válasza Jim-X (#13502) üzenetére


TCr
veterán

Bármelyik ismerősödnél, akinek van asztali pc-je. Vagy kérj kölcsön valakitől egy dokkolót, külső rack-et. Esetleg vidd be oda, ahol vetted és nézzétek meg.

Polk sub megvan már?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13505) #75912448 válasza hunaqua (#13499) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megjött az enyém is, linkdelight 23-án postázta. Azt már most megmondom - 1 perc után -, hogy teljesen más képe van, mint bármelyik Dune-nek. Tuti, hogy a tévét állítgatni kell.

(#13506) Jim-X válasza TCr (#13504) üzenetére


Jim-X
őstag

Compkerben vettem, akkor ma délután beviszem a srácnak lesse meg!

Megvan a polk, eddig oké de most a vinyó miatt szétb@sz az ideg és nem sokat teszteltem...

A játék az nem játék!

(#13507) Toobee válasza Jim-X (#13502) üzenetére


Toobee
veterán

7-ig itthon vagyok. Van egy 2.0-s házam, amit nem használok.

https://barbieripnk.hu/

(#13508) Ed Parker válasza Jim-X (#13502) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is csak azt tudom mondani mint a többiek, egy külső házba rakd bele és format.
Toobee-nak van is.

(#13509) Berci77


Berci77
tag

Mai napon megérkezett az Egreat R6S. Este tesztelem :)

(#13510) TCr


TCr
veterán

Új (mai) PCH A-2x0 FW

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13511) Patice válasza #75912448 (#13505) üzenetére


Patice
Topikgazda

Majd kíváncsi vagyok egy részletes beszámolóra, ha felderítetted, tesztelted a képességeit. Érdekel mit tud egy Relatek 1186-os chip. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13512) madgie válasza TCr (#13510) üzenetére


madgie
titán

Hupsz, na ezt sem hittem volna :) Mondjuk csak a "fixed" részeket látom, flash-es menüt például pont nem.

(#13513) TCr válasza madgie (#13512) üzenetére


TCr
veterán

Nem hiszem, hogy megkapta a flash menüt, és ahogy elnézem engem a többi sem érint.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13514) gulyasa válasza Patice (#13511) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha érdekel, nézd meg, amit az mpeg4 fórumon összeraktam eddig:
http://forum.m4p.hu/index.php?s=996ed0ef802b24b8ce2a77fed7c48a1c&showtopic=2476

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13515) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Valaki akinek van Egreat R6S lejátszója segítene nekem? Már 3 órája próbálom rábírni hogy töltsön le és fel torrentet, de az Istenért sem akarja megtenni. WIFI-n keresztül csatlakoztam a routerhez, a transmission-be beraktam a torrent fájlokat, de nem hajlandó tölteni semmit. Csak azt írja a torrenteknél, hogy Idle.
Lehet az probléma, hogy átírtam a torrentek letöltési helyét, lehet emiatt a baj? Ha igen akkor valaki megnézné, hogy neki hova tölti a torrenteket.

[ Szerkesztve ]

(#13516) slecht válasza slecht (#13515) üzenetére


slecht
aktív tag

Bocsi srácok. Nem tudom mit csináltam :F , és azt sem tudom hogy hova, de elkezdett letölteni. :W Remélem így is marad!

(#13517) Imdre válasza slecht (#13516) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ügyes vagy! Hiába a gépész az gépÉSZ! :)
Szerencséd van, mert csak pénteken megyek haza.

TCr: thx az infót, csak pár nap múlva tudom kipróbálni :(

(#13518) gulyasa válasza slecht (#13516) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez nekem router-es tűzfal problémának tűnik...
Attól függetlenül, hogy most már rendesen letölt, nincs probléma a seed-eléssel?

Ha valamilyen tűzfal miatt csak passzívként tudsz torrentet használni, akkor is szoktak kapcsolódási és seed-elési problémák lenni.
Meg kell csinálni a port forwarding-ot, és akkor ebből következik, hogy előtte a router-ben be kell állítani a lejátszó MAC címe alapján, hogy ha DHCP-t használsz, akkor is mindig ugyanazt az IP címet kapja a hálózatodban a lejátszó. "Forwardolni" pedig azt a portot kell, amit a bittorrent kliensed (jelen esetben a Transmission) használ.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13519) Jim-X válasza Ed Parker (#13508) üzenetére


Jim-X
őstag

Elhoztam Toobee-tól a külső házat és gond nélkül leformáztam a vinyót, másoltam is rá egy filmet próbaképpen. USB-n felismerte a popi és le is játszottam a filmet. Viszont a sata3 portra belülre dugva semmi... Leformáztam usb-n keresztül a popival a saját (ext3) formátumára és úgy sem ismeri fel ha beleteszem... ezt megszívtam... Vihetem vissza...

De mikor lesz másik? Ilyenkor cserélik? Vagy mit csinálnak vele? Extreme digitalnál vettem ezt a sz@rt :W :W :W

A játék az nem játék!

(#13520) Ed Parker válasza Jim-X (#13519) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

irtam privit,próbáld ki azt,utsó meegoldásként.

egyébként ha minden kötél szakad,tudod úgyis használni,hogy kint van a merevlemez.

nem tusom hogy mennek ezek a visszavételek,mennyi idő után veszik vissza. :F

(#13521) Mezga Aladár válasza Imdre (#13517) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Induláskor ua., magánhálózati ip kap, giga nuku, kár. Hangerő már csak minuszba megy, ez nem baj. Kevesebbet gondolkozik az nmj indításakor.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13522) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13521) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem is lesz giga,az erősebb a300-on sincs :D

(#13523) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Müxik a munkacsoport név

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13524) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

DVD iso hangsávváltás, ha van lpcm LERECCSEN, szokás szerint.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13525) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Zene hallgatáskor valahogy kikapcsolta a képet. Várom a következő FW.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13526) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13525) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor nektek sem lett az igazi?

"Javult egy két ponton, de én maximalista vagyok!"

akkor lehet hogy rossz spieler-t választottál,sztem ezek sohasem lesznek tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#13527) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Javult egy két ponton, de én maximalista vagyok!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13528) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13526) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na ilyenkor gondolkozok el a HTPC-n. Csak végre lenne egy vga ami TÖKÉLETESEN kezeli a 23.976-ot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13529) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#13528) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

zenehallgatásra ha maximalista vagy az Embla a Te géped:)

(#13530) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#13529) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az OPPO jobban tetszik :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13531) #75912448 válasza Patice (#13511) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyelőre csak hamarjában, kíváncsiságtól fűtve átnéztem mit tud. Komolyan mondom mosolyoghatnékom van, $73-ba fáj egy ilyen szerkezet szállítással, és a BD 3D ISO-tól a BD50-ig játszik mindent. Hosszabb együttlétnél biztos találni majd benne hibád dögivel, mint ahogyan az összes többiben is, de nagyon meggyőző.

HD hanggal semmi probléma, legalábbis azokkal, melyeket a Dune 101/301 képtelen volt megszólaltatni, az Egreat simázza. Egyben biztos vagyok: ebben a topikban sokan keresnek olcsó, "mindentudó" médialejátszót, többségében 32-47" tévéhez. Ennek a körnek bátran kijelentem, hogy az Egreat 1186-oslejátszóinak semmiféle hátránya nincs képminőséget tekintve a kategóriájába tartozó Sigma chipes lejátszókhoz viszonyítva, pl Dune 101/301/Pop v8 stb. Ha valaki nem tud várni 3D képes Sigma lejátszóra, a 8643-as lejátszók mellé is jó választás.

Elsőre megijedtem :) , bármilyen színmélységet állítottam, mindig túlzott fényerőt továbbított a tévé felé. Ezután az új HDMi bemeneten kikapcsoltam a tévé xvycc beállítását, és megjött a kívánt képminőség. Majd még szórakozom vele....

Néha tekergetés után elveszti a hangot, vagy riceg egyet a kép, de ettől majd mind lejátszó szenved. Néha láttam 24p problémát, remélem csak valami pillanatnyi gikszer volt.

Természetesen a későbbiekben komolyabban összehasonlítom mind kép, mind hangminőség terén, de túl nagy szükség nincs rá. Annyian dicsérték már a topikban, mindent elmondtak előttem, első blikkre nálam is abszolút ajánlott kategória.

(#13532) Jim-X válasza Ed Parker (#13520) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi, próbáltam azt is... Semmi eredmény... Maradt a visszavitel és a sz.pás...ugyanis bevették és kivizsgálják (annak ellenére, hogy a faszi sem tudta elérni a beletett vincsit) a szervízben aztán ha nem okés akkor jóváírják az árát... 2hét...Addig meg nuku...de lehet addig meggondolom magam és elmehet a popcorn a p.csába... Pontosabban nem...mert szeretem a popcornt, ha a mikróban kipattogtatom...be is teszek egy csomaggal a rend kedvéért... :Y :W

A játék az nem játék!

(#13533) Mezga Aladár válasza Jim-X (#13532) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mikor vetted?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13534) RandomPJ


RandomPJ
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek elvetemült ötlet lenne, ha Egratr6s lejátszóval, és 1 pendrive-al mennék Tv nézőbe, már a pendrive-os dolog múködött 1 euronics üzletbem, az eladó nagyon készséges volt. Szóval ha kis esély van rá, én (ha megjön a lejátszó) megpróbálom, viszont, akkor tudnom kellene pár Tv beállítást, ha Samsung D6000 led, ill. Pana ST tulajok (ezek vannak kiszemelve;nemmindakettőő)rendelkeznek EgreatR6S lejátszóval, nagyon megköszönném a beállítások közzétételét.

(#13535) Ed Parker válasza Jim-X (#13532) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor sajna,tényleg azzal van valami :((

mert ahogy írtam ugy annak működnie kell.

Peak kapcsolata is így kezdődött a popcornnal,csalódásokkal. :K

rendelj kínai barátainktól 73dodóért multiplayert,visz mintent,mint Kamaz a kereszteződésben :D

(#13536) Toobee válasza Ed Parker (#13535) üzenetére


Toobee
veterán

Beoltottam a Dune szérummal :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#13537) #75912448 válasza Ed Parker (#13535) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindenki vegye meg a maga media playerét D1-től C-300-ig, de az éjjeliszekrényen mindig legyen ott egy R6s, csak a biztonság kedvéért. :D

[ Szerkesztve ]

(#13538) Ed Parker válasza Toobee (#13536) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hiszed vagy sem, mégegyszer a kezembe lenne az összeg nem venném meg másodszorra az a300-at.
Még így új fw-vel sem.

Lehet hogy én is dune-t vennék:)

(#13539) Jim-X válasza Ed Parker (#13538) üzenetére


Jim-X
őstag

Az lesz...minél többet agyalok rajta, annál biztosabb :D Lehet feladok én is egy hirdetést mint itt valaki...csak nem elmlékszem ki :))

A játék az nem játék!

(#13540) Mezga Aladár válasza #75912448 (#13537) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Volt realtekes lejátszóm 1000 éve, és ez megakadályoz abban még egyszer legyen.
Pavlovi refleksz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13541) #75912448 válasza Mezga Aladár (#13540) üzenetére


#75912448
törölt tag

Volt van lesz Sigmas lejátszóm, de az újabbak annyira gyengék, hogy jó ideig akadályoztatva vagyok, hogy egy újabb felé nézzek.

(#13542) Mezga Aladár válasza #75912448 (#13541) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:D :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13543) gulyasa válasza Mezga Aladár (#13540) üzenetére


gulyasa
őstag

Azóta sok víz lefolyt a Dunán...
Ők is tanultak a hibákból, folyamatosan fejlesztenek.
De mindenki maga dönti el, mit vesz...

Nekem viszont Sigma-s lejátszóm volt (WD Live) és egyáltalán nem vagyok meggyőzve, hogy a Sigma teljesen jobb vagy rosszabb.
Most úgy alakult, hogy jókat olvastam az R6S-ről, megrendeltem, pár napja próbálgatom és semmi problémám vele. Amire a múltban a WD Live-omat használhattam, azt messze felülmúlja és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13544) pinnacle válasza Jim-X (#13532) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mostanában vetted? Mert "4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat."

[ Szerkesztve ]

(#13545) Mezga Aladár válasza gulyasa (#13543) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én a popi a2x0 után nem ebben a szegmensben fogok keresgélni.
A problémát abban látom, adott egy chip, ezt elkészítik valamilyen lejátszóba, és a gyártó ír hozzá valamilyen szoftvert. Na itt a gond. Én nézegettem a kínai gyártókat és nem nagyon jönnek a frissítések, az egreat-nél(nál) kettő volt átlagosan típusonként. Ez kevés. A custom fw-ben pedig nem bízok. Viszont annyira olcsók hogy fw csere helyett lehet vásárolni új lejátszót. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13546) Mezga Aladár válasza pinnacle (#13544) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K :K :K :K :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13547) #75912448 válasza Mezga Aladár (#13545) üzenetére


#75912448
törölt tag

....Viszont annyira olcsók hogy fw csere helyett lehet vásárolni új lejátszót...

:DD ja. Nem kő rájuk frissítés, géndoppingoltak mint az úszócsaj, aki gyorsabb, mint Felpsz.

(#13548) sting2


sting2
addikt

Lehet volt már, sőt biztos vagyok benne de nem találok rá megoldást.
Szal, HD hangsávnál nagyon kis pillanatra mintha kihagyna a hang lejátszáskor.
Ritkán van jelen (kb : 6-7 alkalommal egy film alatt) de én hallom.
Ezt betudhatom egy fajta "jelenet váltásnak" mint anno a DVD-nél, vagy Player vagy MKV fájl vagy Erősítő hiba ez?
Egreat S2 a lejátszó. :F

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#13549) gulyasa válasza Mezga Aladár (#13545) üzenetére


gulyasa
őstag

A Popcorn meg Malaysia-i - az mennyivel jobb, mintha kínai lenne?
Ma már minden Kínában készül - talán még a Popcorn is ott gyártatják, de ebben nem vagyok biztos...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13550) #75912448 válasza sting2 (#13548) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem szabadna kimaradnia. Először is több filmmel próbáld, és ne MKV-val. HD hangnak M2TS-ben, ill BD ISO-ban a helye. Ha így is fennáll a hiba, akkor lehet erősítő, media player és szélsőséges esetben HDMI kábel bibi is. Vagy szerzel egy másik playert havertól, vagy te viszed a lejátszód HD képes haverhoz, s kizárjátok, amit lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.