Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) BullZeye


BullZeye
veterán

Akik tavaly is követték árakat, mennyire esélyes, hogy $200 körülire menjen a mostani 8magos 330 dolláros telefonok ára?

(#58202) gipsztigris válasza BullZeye (#58201) üzenetére


gipsztigris
addikt

Már most is van 260-ért Zopo ZP980+....és az már majdnem 200 körül van. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58203) SSlyTR válasza PirosHello (#58199) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

tömeget mérjetek, az szerintem mérvadóbb
Lehet, hogy van benne "üres" hely, vagy másképpen van elrendezve.
Ha meg vagy elégedve az akku teljesítményével, akkor szerintem tök mindegy mi van ráírva.

(#58204) padi68 válasza padi68 (#58172) üzenetére


padi68
senior tag

Véleményt szeretnék erre kérni tőletek:

Acer Liquid E2 Duo acer

ill. CUBOT C9+ cubot c9+

:R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#58205) Zeki válasza BullZeye (#58201) üzenetére


Zeki
nagyúr

Karácsony körülre van esély.
Nonamek már őszre.

(#58206) PirosHello válasza SSlyTR (#58203) üzenetére


PirosHello
senior tag

51g, és teljes megelégedettség :D

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#58207) Mobildeck válasza gipsztigris (#58202) üzenetére


Mobildeck
tag

ez nagyon baráti, a 2000mah akksi vajon mennyit bír?

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#58208) Armagedown


Armagedown
őstag

Szerintetek melyik a legolcsóbb mobil amit megéri megvenni ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#58209) fotosjani válasza bb71 (#58191) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Köszi :)
Délután lett volna rá időm...

(#58210) hochman


hochman
csendes tag

Sziasztok!
Van egy i9502 klón (mtk5672) telefonom. Szerettem volna rátenni egy másik romot, de valami balul sülhetett el. Az a baja, hogy ha aksi nélkül csatlakoztatom a géphez, akkor olyat csinál, mintha kihúznám és utána bedugnám a kábelt (windows7 hang jelzi és az eszközkezelő is mutatja, hogy hol van hol nincs), de hozzá sem nyúlok. Driver fel van hozzá téve és el is fogadja a windows.
Kezdeti lépésként csináltam a gyári ROM-ról egy mentést (MTKtools-szal), újraindítottam a telefont és azóta boot loop és ugyan az a gond, mint aksi nélkül. Magyarul a gép nem éri el sehogy se a telefont. Neten mindent végignéztem, de semmi. Másik gépen próbálva ugyanez.
Az android recovery-t elérem, resetelek mindent, próbálnék ROM-ot feltenni, de "installation ignored".
Van valakinek valami ötlete? Én már tanácstalan vagyok :F

(#58211) gipsztigris válasza Mobildeck (#58207) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha a nyolcmagosnak legalább olyan jó az energiagazdálkodása, mint a 6589-nek, akkor szerintem egy napot simán ki fog bírni......főleg, ha kap majd egy 4.4.2-es Androidot! :) A Nexus 4-nél a Kit Kat kb. 30-35% üzemidő növekedést jelentett a JB-hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58212) doongoo válasza SSlyTR (#58137) üzenetére


doongoo
addikt

a hivatalos jiayu oldal: ejiayu

(#58213) hpeti2 válasza gipsztigris (#58200) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Aztán majd jönnek a kis kimutatások, hogy az emberek 5.5-6 collos telefont akarnak. Azt veszik a legtöbben. Pedig csak 5 coll alatt már ki se adnak erősebb mobilokat, ezért nincs is alternatívája a péklapátoknak... szvsz

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#58214) Zeki válasza Armagedown (#58208) üzenetére


Zeki
nagyúr

ZTE, Lenovo.
Ezeknek vannak olcsóbb modelljeik.
A nonamekkel ne foglalkozz.

(#58215) cappa72 válasza hochman (#58210) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az android recovery-t, ami <3e> jelölésű, abból nem fogsz tudni telepíteni csak gyári frissítést ami zip formátumú.
Viszont arra alkalmas, hogy factory resetet csinálj - ha nem félted az adataidat (telefonkönyv, sms, ilyenenk). Ettől megjavul_hat_.

Ha van factory mode rajta (általában hangerő le + power gomb), akkor abban lehet root jogot szerezni és belenézni a 'zagyába neki.

Ha mtkdroidtools-os mentést csináltál és utána szállt ell, akkor valamit lehet hogy sikerült módosíttatni vele a mentésen kívül.
Nem kérdezgetett olyanokat, hogy csináljon-e recovery-t, vagy patch-elje a boot.img-t?
Ez is lehetséges ok.

Az a baja, hogy ha aksi nélkül csatlakoztatom a géphez, akkor olyat csinál, mintha kihúznám és utána bedugnám a kábelt (windows7 hang jelzi és az eszközkezelő is mutatja, hogy hol van hol nincs), de hozzá sem nyúlok. Driver fel van hozzá téve és el is fogadja a windows
Ez ilyen. Így működik. Ha akku nélkül nem építi fel a preloader kapcsolatot, akkor "leold" a kapcsolat. Ha flashtool-lal pl. kiolvasást csinálsz, akkor a kapcsolat felépül és ha dolga van, akkor fenn is marad.

szerk.: Ha már kiolvasás: ha kipróbálod a kiolvasást, akkor látni fogod hogy működik-e, szerintem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58217) Upo


Upo
addikt

ez ugye nem átverés?[link] :C

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#58218) hochman válasza cappa72 (#58215) üzenetére


hochman
csendes tag

Az android (system) recovery: 3e. Ebbe úgy lépek be, hogy hangerő le + power gomb. Ilyeneket végigpróbáltam, hogy wipe data/factory reset és wipe cache partition. Végigmegy, de ennyi. Próbáltam updatelni SD kártyáról egy zip-ben levő rendszert (amit a MTKtools csinált nekem az eredeti rendszerről), de egyből ignored. Valami patch successful üzenet volt, akkor ezek szerint én vagyok a ludas. A Smart Phone Flash Tool-ban már ott elakadok, hogy Scatter-loading (egy netről szedett, elvileg gyári scattert tennék bele). A kiolvasás az mi és hogyan...?

(#58219) Zeki válasza Upo (#58217) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyilván valóan az.
80 usd egy olyan telefonért, és 30-50 dollárért árult EMS gyorsposta meg ingyen.

Azért kínában sem osztogatják ingyen a telefonokat.

(#58220) cappa72 válasza hochman (#58218) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van mtkdroidtools-os mentés, akkor ne aggódj, biztos vissza lehet állítani.
Lehet, hogy csak a boot.img patch fektette meg a rendszert.
A zip amit csinált az nem telepíthető zip, hanem abban vannak a rendszerfájlok tömörítve (gyakorlatilag szinte az egész ROM).
Ne a netről szedett scatter-rel próbálhozz. Abban a zip-ben amit mentett, abban benne van minden a felélesztéshez.
Ha flashtool-lal visszarakod _csak a boot.img-t_, akkor lehet, hogy elindul.

Flashtool használata sasa311 jóvoltából
Neked értelem szerűen _csak_ a boot legyen bepipálva

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58221) gipsztigris válasza Upo (#58217) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem tuti átverés!
Nulla értékelése és eladása van a fickónak.....és a 72USD értékű EMS szállítás is benne van a 80 dollárban! :DDD Ha csak nincs felesleges 80 dollárod amit tudsz nélkülözni néhány hónapig, ne vágj bele!.....szerintem.

Nem frissítettem időben. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58222) Zeki válasza feltamadas (#58216) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz.
Keress rá erre a szép ipegtop márkára valami külföldi (orosz) fórumon.

Kínában BÁRKI össze tud dobatni egy húdefaszamindjártbecsinálokazörömtől telefont. Már amit az adatok mutatnak.
Aztán kézbeveszed, és kiderül hogy
- a kamera fos
- a gps fos
- akku fos
- nincs optimalizálva a cucc, laggol, lefagy, kilép, összeomlik.
- kurvára ideges leszel, hogy pénzt adtál ezért a szarért, és most mijafaszt csinálj.
- jössz majd ide tanácsokat kérni, aztán ha semmi sem használ, adod el másnak (hátha jön egy balek), vagy küldheted ki kínába javításra.

Ha biztosra akarsz menni, maradj a márkásabb telefonoknál, és ne verjen hevesebben a szíved, mert megláttál egy adatokban (külsőben) zsírfasza telefont, ami jobbnak tűnik. Mert csak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#58223) Mobildeck válasza gipsztigris (#58211) üzenetére


Mobildeck
tag

az egeszen korrektnek tunik, bar ahogyan eddig hallottam ezek a keszulekek nem nagyon kapnak frissitest, tehat marad az ami rajta van gyarilag, ami mostanaban a 4.2 vagy 4.3 :(

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#58224) RVR400 válasza GIJoe (#58087) üzenetére


RVR400
veterán

Persze, aztán meg fél év múlva olvashatjuk, hogy milyen szar 1 GB-os telók vannak, meg nem érdemes megvenni, csak a 2GB-osat, mert a Chrome alatt, ha 40 tab van megnyitva, akkor már alig megy a váltás. Asztali böngészőn sem nézek 5 lapnál többet egyszerre. :DDD :W

(#58225) Zeki válasza RVR400 (#58224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, "régen" elég volt a 256-os ram is. :)

(#58226) hochman válasza cappa72 (#58220) üzenetére


hochman
csendes tag

A MTKtools nem csinált scatter fájlt (Lehetséges ez? :F ). Csatolva van a fájlok listája. Másik (visszajelzések alapján működő) fájlnál pedig azt írja ki, hogy: "Error: Initialize scatter file falied. Please check the scatter file name you load is legal" (a fájl neve: MT6572_Android_scatter_emmc.txt). Bocs hogy béna vagyok, de nem akarom még feladni a harcot.

(#58227) Atomgeszi válasza Laza... (#58156) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jah igen már látom.. De talán ez csak tényleg az elsőkre vonatkozott.. Ettől függetlenül akármelyik telefonról van szó, bizalmatlan vagyok meg parás is ez a kínai cucc.
Hát nem tudom.. vacilálok , hogy G4T.. Mit tudtok annak az akkuidejéről?

(#58228) KurtCobain válasza Atomgeszi (#58227) üzenetére


KurtCobain
őstag

Talán Thrawn rakott ki képet a G4 topicba 11 óra körüli kijelzőidővel (mondjuk neki nem T-s van, de nem lehet túl nagy difi a 2 között). :))

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#58229) RVR400 válasza cappa72 (#58215) üzenetére


RVR400
veterán

Jut eszembe, lenne egy kérdésem a Mesterhez. Van egy Note2 klón (MTK6515) telefon. Van mentés róla MTK Droid Tools-szal, át is van alakítva SPFlash-esre, de yaffs fájlrendszer a cache, a data és a system is. Jelen pillanatban a telefon féltégla (flash-elni tudom SPFlashTools-szal, de így nem jó), és jó lenne életre kelteni. Van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58230) RVR400 válasza RVR400 (#58229) üzenetére


RVR400
veterán

SPFlashtools-os mentésem is van a cuccról.

(#58231) Ramon97


Ramon97
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni nemrég vásároltam egy kínai dual-simes mobilt ( htc copy star butterfly S5 ) a telefonra custom romot raktam de a Htc logó után nem megy tovább csak feketén világít a kijelző a rendszerbe belép amit felraktam mert hallotam a rendszer bekapcsoláskori hangját esetleg tudna valaki segíteni hogy most mit tegyek

(#58232) konigjanos válasza fotosjani (#58138) üzenetére


konigjanos
senior tag

nekem gond nélkül letölti....

(#58233) raulicio válasza Zeki (#58225) üzenetére


raulicio
senior tag

persze, régen a vezetékes telefon is elég volt, előtte meg az ágyékkötő meg a kőbalta... ;)

Én ugyan 1 GB ram alatt nem vennék telefont, de kinek a pap kinek a papné.

(#58234) tibcsiworld válasza gipsztigris (#58202) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez már milyen számot dobhat ki antutu-n! :)

(#58235) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, vennék egy 4.5" körüli 1gb-4gb telót.

Egy W100-al mellényúlnék esetleg? ( s7562 után gondolom nem)

akár itthonról is ha valaki esetleg azért adná el csak, mert nagyobbat szeretne...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#58236) Indy1 válasza overland (#58235) üzenetére


Indy1
tag

Az Amoi A862 eleg Jo vetel 105,99$er
1/4GB, 4,5 kijelzo.
W100et nem vennek mar...

(#58237) Joshi


Joshi
titán

Létezik 4"-os kijelzővel valami kínai(korea?) csoda ami ajánlott kategória? :U

[ Szerkesztve ]

(#58238) cappa72 válasza Joshi (#58237) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csodanak nem csoda de 4"-ban egyre kisebb a kinalat.
Lenovo A390
Zte v889m
Zte v889s
Nekem ezek ugranak be hirtelen mint hasznalhato kategoria.
A Jiayu g2 szinte mar sehol nem kaphato.

A tobbiek is biztos mondanak par tippet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58239) tolvaj! válasza Indy1 (#58236) üzenetére


tolvaj!
őstag

Miért? Mi bajod a w100 -al?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#58240) gipsztigris válasza tibcsiworld (#58234) üzenetére


gipsztigris
addikt

Semmi extra! 25-28 ezer környékén.Az LG G2 agyontapossa. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58241) overland válasza Indy1 (#58236) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, a márkanév megbízható?

én még egyiket sem ismerem

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#58242) Joshi válasza cappa72 (#58238) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted ez a Jiayu g2 vállalható?

(#58243) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek a MyAudio Q404 készüléke mennyire vállalható 35k-s áron? Nagyon gáz. Köszi előre is!

(#58244) RVR400 válasza gipsztigris (#58240) üzenetére


RVR400
veterán

Cirka 170%-os áron azért elvárható. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58245) konigjanos válasza GeriCool (#58243) üzenetére


konigjanos
senior tag

4 mag, és 512 ram? Miért?!
Nekem volt phone series 5, átgondolnám azért...hozzáteszel egy keveset, és kintről rendelsz be jobbat...

(#58246) GeriCool válasza konigjanos (#58245) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Sajna azt nem írtam, hogy kintről nekem nem játszik. Itthoni vásárlás, gari + számla csak. Pedig vonzó a kínai piac. Eredetileg egy Concorde 5000-t néztem ki. Csak gondoltam, hogy 60k ár helyett nagyot lehetne fogni. Gondolom ahhoz képest azért sok kompromisszummal.

(#58247) gipsztigris válasza RVR400 (#58244) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez igaz! Csupán a négy magot állítottam szembe a nyolc maggal. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58248) cappa72 válasza hochman (#58226) üzenetére


cappa72
nagyúr

Milyen verziójú MTKDroidTools volt ez?
Csak a 2.8.4b-től felfelé (és a b-t is beleértve) tud csinálni scatter-t az MTKDroidTools.
Próbáld ki!
(Haier w718+ tapasztalat)

Please check the scatter file name you load is legal" (a fájl neve: MT6572_Android_scatter_emmc.txt)
Ez a flashtool kezeli az mt6572/6582-t is. Flashtool for MT6572/6582

(#58229) RVR400
Hááát jaffás fájlrendszert utoljára Alcatel 819d-nél láttam (hál'Istennek), ebben nincs tapasztalatom. (akkor még tapasztalat híján flesseltem ezerrel...)
De az is lehet, hogy preloader kiütése van, és nem jóval flesseled vissza. Persze ez most így csak amolyan vaksötétben tapogató világtalan megjegyzése...
Amit első körben tudnék javasolni, hogy a recovery legyen fent. Ha az elindul (mivel függetlenek szoktak lenni a boot.img és a recovery.img), akkor azt jelenti, hogy a preloader/dsp_bl lenni nem sérült. Onnan meg csak-csak feléleszthető. Tehát nem tudni, a recovery működik-e.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58249) yanesz


yanesz
tag

gt99-es telefonra felraktam egy rom-ot,minden oké,de ezt szeretném felrakni rá:
Latest Firmware 0802 for Cubot GT99 MTK6589 Quad Core Smart Phone

Csakhogy ez rar-os kiterjesztésű fájl és nem látja recovery-be a telefon.Ha átírom zip-re akkor tudom recoveryből telepíteni?

(#58250) cappa72 válasza yanesz (#58249) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bele kell nézni...
Inóként ezt olvasd el: [link] 8.4-es pontja.
Ott láthatod, milyen romot mivel lehet feltenni.
Csak infó!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.