Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) ÁrPi2 válasza iMaverick (#58327) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Ezt hogy kell érteni? A rajta lévő 4.2-es droid-ot folyamatosan frissítik?"

Nem "csak úgy" android, nem stock android, hanem a népszerű, nagyhírű Miui az ami ezen a Xiaomi HongMi-n van, és valóban
hétről-hétre (nézd a Changelog-ot) OTA (on-the-air) frissítgetik a (developer, multilang (hu included)) verzióját.

[ Szerkesztve ]

(#58352) iMaverick válasza ÁrPi2 (#58351) üzenetére


iMaverick
addikt

Azóta a kolléga már megválaszolta privátban...

Az a bajom ezzel, hogy maga az alap droid ezáltal nincs javítva, "csak" a Miui felület... Megjegyzem nekem személy szerint nem jött be a Miui. CM párti vagyok, csak az meg sajna nincs MT-es SOC-ra... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58353) SSlyTR válasza overland (#58350) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

valóban 141.5 x 71 x 9.3mm, úgy látszik a boltok nincsenek a helyzet magaslatán adatlapok szempontjából.
Nem tudom milyen fényképezője van. Keress rá neten, biztos vannak tesztek. Én a hongmi mellett döntöttem, és kb napok kérdése és meg is rendelem. Egy német tesztben a nexus 5tel hasonlították a kameráját és jobbnak találták. (ha valójában nem is jobb, de már összemérhető vele, az nekem bőven elég). Én tuti nem veszek fényképezőgépet, van egy 10 éves. Viszont nagy és eszi az akksikat, így ritkán viszem magammal. Olyan sokat nem is fényképezek, arra kevésre meg elég egy jobb telefon kamerája (de az legyen jó). Egyébként a 10 éves fényképezőgép jobb képeket készít, mint a mostani telefonok. :))

[ Szerkesztve ]

(#58354) Indy1


Indy1
tag

G4T vs. Hongmi

G4T++++++ akku, fizikai meret
Hogmi +++++ gyari frissitesek, sokal jobb kamera, sokal jobb GPS, picit olcsobb

En a Hongmit valasztanam. az akku ki fogja huzni estig.
akinek fontos, vehet meg egy akkut (a hongmi 10$ olcsobb ugyis mint a G4T)
A G4T kamerajat nem tudom 10$er, jobba valtoztatni....

[ Szerkesztve ]

(#58355) BullZeye válasza Hali1975 (#58332) üzenetére


BullZeye
veterán

Hogy találod nagynak, ha a két készülék majdnem mm-re pontosan ugyanakkora? Csak a tiédnél van egy batár nagy káva alul felül meg 2 oldalt.

(#58356) SSlyTR válasza Indy1 (#58354) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Én nem tudtam, hogy a G4T-nek bármi gond is lenne a GPS-ével, de így nekem ez teljesen egyértelmű, hogy hongmi lesz. El is felejtem a másikat.
Nekem kb a telefon állandó gyorsasága (menü, netezés, stb), stabilitása, (wifi, 3g, ez ma már alap) és a jó gps-e az elvárás. Ilyen sorrendben.

Egyébként mi van a G4T gps-ével?

(#58357) Fater38 válasza Fater38 (#58348) üzenetére


Fater38
csendes tag

A 2.2.7-es verzió megcsinálja egy külön mappába a mentésen belül,ha ebből csak a preloader.bin-t másolom a mentési könyvtárba,a Flashtool már nem rinyáll.Így akkor már jó lehet?Vagy mit kell még másolnom,hogy biztos jó legyen?

(#58358) SSlyTR válasza BullZeye (#58355) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

fél centi az nem mm-re pontosan. 137 -> 141.5
Már ez a 137 mm is sok szerintem. Nem lehet egy kézzel jól kezelni. Kb 125-128 mm-ig lehet jól használni egy kézzel. Valójában a jiayu g2f lehet egy frankó telefon, de még nálunk működő 3g-s változatot nem lehet kapni.

Valakinek 1-2 mm is számít valakinek meg 1 centi sem.

(#58359) gipsztigris válasza SSlyTR (#58358) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azt mondják, hogy a méret nem számít akkor ha jó nagy! :DDD Egyébként azt kellene mondanod, hogy a Te kezednek nagy már a 137 mm.
Mert van egy kosaras barátom, akinek a hat collos tepsifon is olyan volt a kezében, mint nekem egy Nokia 3200-ás.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58360) Indy1 válasza SSlyTR (#58356) üzenetére


Indy1
tag

hat nalam (Izraelban lakok) mindenki a Waze-t hasznalja.
mivel tobb mint egymillio hasznaloja van egy nagyon kicsi teruleten, nagyon pontosan tervez.
es ha valahol elakad a forgalom (baleset etc) akkor realtime alapon ujratervezi az utat.
minden reggel kb 32 km utam van a munkahelyre, es gyakran valtogatja az ajanlott utat.
es ut kozben is folyton ujratervez (latja mas felhasznaloktol hogy az atlag sebesseg zuhan)

most a Waze es a MTK telefon nem baratok. mivel folytonos net kapcsolat van az adatok szamara, a legtobb csajnafon megbolondul es ujraindul a GPS.

Ezt tapasztaltam a Jiayu G3T, G4, W450, ZTE , Lenovo A660,S750, A820 ,szoval sok modellel

Kivetel ahol jol mukodott a Waze
THL W200
Hongmi

Miert? Nem tudom

(#58361) SSlyTR válasza gipsztigris (#58359) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Nekem már a 4,7-es kijelző is a plafon. Lehet, hogy a haverodnak meg kicsi. De itt az a kérdés, hogy aki ilyet akar venni, annak megfelel-e.
De nem rossz ez a thl se.

Indy, köszi! Jó ezt tudni.

[ Szerkesztve ]

(#58362) gipsztigris válasza SSlyTR (#58361) üzenetére


gipsztigris
addikt

"De itt az a kérdés, hogy aki ilyet akar venni, annak megfelel-e."
Az a lényeg!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58363) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Xperia e telefonon hogyan lehet a hivo csoportoknak kulon csengohangot beallitani? Nem tudja andriod?

(#58364) Mobildeck válasza b0bcat (#58291) üzenetére


Mobildeck
tag

elmondásod szerint ez tényleg eléggé 'kesze-kusza' akkuidőt produkál.
játékra nagyon nem, max egy két casual cucc, vagy valami tyconn lefut néhány perc játékidő erejéig pár naponta.

ezen kivul napi 2-3 ora netezes van benne biztosan, de akkor ahogy gondolom ezt egyik telo sem fogja kifejezetten szeretni. nagy kar.

biztos tul van lihegve egy bizonyos szinten, bar azert fontosabb kerdes szvsz minthogy 1gb vagy 2 gb ram van a telefonban, gondolom nem mindegy hogy 2000mah vagy 3000mah van rahamisitva a kinai akksira

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#58365) b0bcat válasza Mobildeck (#58364) üzenetére


b0bcat
addikt

2-3 óra netezést a kimondottan olcsó (és nem nagy kapacitású akkuval szerelt) kínai telefonok is kibírnak, ezt tapasztalatból mondom. ;) Az én fogalmaim szerint 5-6 óra körül van az átlagos netezési idő. 6 óra felett már aránylag kevés készülék bírja tudtommal.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#58366) Mobildeck válasza b0bcat (#58365) üzenetére


Mobildeck
tag

ezt jó tudni! sajnos az enyém nem bír még annyit se bár erről azt se tudom milyen soc van benne, kideríthetetlen és ezért keresek egy új megoldást, de nem tudtam hogy pont az akksi lesz a legnagyobb gondom a választás során :(

pont azért döntenék egy 5,5 inch mellett, hogy contentet nézzek rajta, bárhol is vagyok, otthon nincs mindig erre időm és ne merüljön le az utca közepén

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#58368) hunior válasza laslie92 (#58367) üzenetére


hunior
csendes tag

Sziasztok! 4maggal es 720as kijelzovel a kovetkezo minosegibb kinai csodakat talaltam. Ki lehet meg egesziteni a listat? Melyiknek van a legjobb ar/ertek aranya? tapasztalatok?
Xiaomi red rice (m1), jiayu g3t, g4, cubot one, thl w200s, Iocean x7hd, Inew V3.

(#58369) herdsman12 válasza hunior (#58368) üzenetére


herdsman12
őstag

Lenovo S820 is jó lehetne, csak a piros vagy fehér hátlap?

(#58370) dhgm válasza iMaverick (#58327) üzenetére


dhgm
tag

Ismered a Lewa Rom-ot, ha igen értsd úgy mint azt. Hetente frissítik. Hatalmas közössége van.
Samsung romnak van heti frissítése? Ja bocs az úgy van megcsinálva, hogy nem kell :W , hogy a következő telefont vedd meg inkább. Jó marketing... Végülis a vásárlásoktól nő a gazdaság...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#58371) iMaverick válasza dhgm (#58370) üzenetére


iMaverick
addikt

Samsung romnak van heti frissítése?

Nincs. Nem is írtam ilyesmit. Viszont azt gondolom Te is érzed, hogy az sem normális, ha egy szoftvert hetente kell frissíteni.

Nekem azzal van bajom, hogy a komplett alap droidból nem csinálják meg az új verziót. Azt a hajamra kenhetem, hogy a Miui-t hetente frissítik. Az alapja, amin fut, az ugyanolyan sz@r marad. Ha van benne biztonsági lyuk (és hidd el, hogy van), azt nem fogják a Miui-sok sem betömni. :U

Ja bocs az úgy van megcsinálva, hogy nem kell :W , hogy a következő telefont vedd meg inkább.

Miért, ez a kínai telóknál nem így van? :F

Olvass vissza: azt hiszem Thrawn kolléga írta, hogy azért nem lesz 4.3, 4.4 az MT6589-es SOC-os telóinkra, mert a MT nem írta meg a drivereket hozzá... Az új nyolcmagos 6592-höz meg igen. Neszeneked fogd meg jól! Tehát ha kell a 4.3, vagy méginkább a Kit-Kat, akkor vegyél új telefont. Ugyanott vagyok ezzel is...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#58372) SSlyTR válasza iMaverick (#58371) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Szerintem megvárják, hogy mindenki bevásároljon az ilyen 1-2 giga ram és 4 magos procis telókból és akkor lépnek az androidosok. De valószínűleg olyan irányba, hogy le kell cserélni megint a telefonokat.

(#58373) gipsztigris válasza silver10 (#58333) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt kerestük? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58374) silver10 válasza gipsztigris (#58373) üzenetére


silver10
aktív tag

Ezt bizony. Nagyon köszönöm! A lányomnak biztos tetszeni fog, ha meglesz. Az OT995 egy év után úgy köhög már mint egy TBC-s. A kamerája remélem azért az elfogadható szint lesz.

(#58375) SSlyTR válasza gipsztigris (#58373) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

álmodozás - óra :C
azmiaz? :DDD

(#58376) Evita85


Evita85
tag

Gipsztigris:olvastam a ZP 700asról irt véleményt. Nekem is tetszetős,főleg a vékony ára miatt a telefon.Azonban akinek múltkorában tel ajánlatot kértem,neki nem tetszenek az ikonok.. Az lenne a kérdése,hogy meg lehet változtatni az ikonokat rajta? (Szerintem meglehet,hisz le lehet tölteni bármilyen launchert.) De nálunk a családban csak egy droidos készülék van,az se az enyém...

(#58377) CoolBoy323 válasza Evita85 (#58376) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

meglehet, úgy ahogy mondod!

(#58378) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

egy kérdés: $200 alatt milyen dual simes kínai erőművet érdemes venni?
Szempont: Hardver.

Én a Jiayu G3T-t ajánlottam. Van tőle bikább?

Előre is köszi! :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58379) gipsztigris válasza SSlyTR (#58375) üzenetére


gipsztigris
addikt

Álmodozás

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58380) XenHai válasza Neck (#58378) üzenetére


XenHai
senior tag

Xiaomi Hongmi-t nagyon dicsérik még a volt g4 tulajok is.

(#58381) Crytek válasza XenHai (#58380) üzenetére


Crytek
veterán

Jöhetne tőlük egy 2GB RAM/32GB-os gép 250$-ért! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#58382) mtibi55 válasza konigjanos (#58284) üzenetére


mtibi55
tag

Köszi sikerült.

(#58383) Neck válasza XenHai (#58380) üzenetére


Neck
veterán

Arról az maradt meg nekem, hogy nem megy valamelyik 3G frekvencián... Ez így mennyire helytálló?

Szerk: 850 MHz-en.

Mondjuk most nézem, a Jiayu G3T-hez meg csak 2100 MHz-et írnak... Akkor most hogy is van ez? :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58384) XenHai válasza Neck (#58383) üzenetére


XenHai
senior tag

erről nem tudok meg kell kérdezni a fórumúban.

(#58385) tolvaj! válasza Neck (#58383) üzenetére


tolvaj!
őstag

infó

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#58386) Neck válasza XenHai (#58384) üzenetére


Neck
veterán

Ezek alapján jónak kellene lennie...

Szerk: akkor ebből a szempontból én is megszívtam a Xiaomi Mi2S-sel, mivel az 850-et támogat, a Vodafone viszont 900-on broadcastol... Hmmm...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58387) Zeki válasza Neck (#58386) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem szívtad meg, meg 2100-on is.

(#58388) XenHai válasza Neck (#58386) üzenetére


XenHai
senior tag

Hát igen pont hogy a hongmi lesz a jobb ebben. El gondolkodtat ez a készülék most .

(#58389) Neck válasza Zeki (#58387) üzenetére


Neck
veterán

Ez tény, viszont a lakatlanabb részeken elmegy majd a térerő :D
Bár fél év alatt nem vettem észre túlzottan.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58390) raulicio válasza Neck (#58389) üzenetére


raulicio
senior tag

nem véletlenül nem vetted észre...

(#58391) hunior válasza herdsman12 (#58369) üzenetére


hunior
csendes tag

ja persze beteszem a listaba
Xiaomi red rice (m1), jiayu g3t, g4, cubot one, thl w200s, Iocean x7hd, Inew V3, Lenovo s820.

Ezek a ma kaphato legjobb, nemzetkozi szinten is nevet szerzett kinai 4mag, hd kijelzos telefonok 150-200 dollaros kategoriaban.

(#58392) zedok válasza hunior (#58391) üzenetére


zedok
senior tag

Nevet szerzett az iNew V3? :F Még senki se kapta meg itt, ha jól tudom. :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#58393) Zeki válasza hunior (#58391) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Inew V3-ról még szerintem nem derült ki mennyire bestbuy, mennyi gyerekbetegsége lehet, amik használat közben jönnek ki.
Csinált egy szép és hardveresen erős telót, és ennyi.

(#58394) hunior válasza Zeki (#58393) üzenetére


hunior
csendes tag

Ebben egyetertek, csak mostanaban sok szo esett rola, es ha megerkeznek a telefonok meg fog is. Hat nagyon remeljuk, hogy megbizhato telefonok lesznek.

(#58395) tolvaj! válasza hunior (#58391) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az icoean-t én a helyedben ki venném a listából.... akárhogy formázod a sz#rt, az sz#r marad... :) attól, hogy kicserélték a procit benne, maga a telefon ergya maradt.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#58396) DemonDani


DemonDani
addikt

Olyan ember segítségére lenne szükségem, aki mostanában nézelődik a kínai telefonok körében is.

A legolcsóbb telefont keresem, ami minimum 4xA7 magos vagy hasonló teljesítményű (Intel Z2580/S4), Sony BSI kamera (vagy más ami jó de kinaiban ez a megszokott), 2 GB RAM, és valami jó DAC (hangproci).

ZTE Geekbe futottam bele eddig, van ettől jobb?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#58397) citkar válasza hunior (#58394) üzenetére


citkar
addikt

Én közel egy éve használok egy Iocean x7-t és bő fél éve egy Vowney V5-t, mindkettő nagyon jó.
A kezdeti Ioceanek GPS-e nagyon ratyi (mint sok MTK-snak), de kérésre küldenek antennát, illetve a későbbieknek már jobb a GPS-e ha jól értettem.

(#58398) Bagira01 válasza DemonDani (#58396) üzenetére


Bagira01
veterán

Én is nézelődök mostanában, a Zte Geek elég jó ajánlat 200$-ért, tekintve, hogy a hw-ben kb azonos Lenovo k900 350$ körül mozog, csak sajna ezek nem dual sim-es telefonok.

Más:
Antelife-on 172,47$ a Hongmi. Az már kezd jó ár lenni, ha 8GB-os lenne már venném is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#58399) DemonDani válasza Bagira01 (#58398) üzenetére


DemonDani
addikt

Félreértés ne essék, igaz nem írtam, nem a írtam ki, de nem a Dual SIM miatt írtam ide, hanem mert kínai mobillal nincsenek tisztában a rendes mobilos topikban, így ide küldtek. :)

Tehát te is a ZTE Geeket véled felfedezni ennyiért. Más valami? ZTE Geek hangzásáról sehol nem találok egy mukkot sem, hogy milyen minőségű lenne. Mekkora az esély, hogy normális DAC került bele?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#58400) Crytek válasza Bagira01 (#58398) üzenetére


Crytek
veterán

Hoho végre kezdik dobálni olyan áron amennyit ér is a szerkezet!

Ha mindenhol ennyi lesz lehet veszem teszt jelleggel!

Antlife-on mennyi garit adnak ,nem látom sehol?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.