Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) tolvaj! válasza #03372544 (#57900) üzenetére


tolvaj!
őstag

p700, vagy p700i?
a linkek a needromra szólnak, egy gyors és ingyener regisztrávió után le tudsz tölteni mindent ami kelhet, csak arra figyelj, hogy a készülékednek megfelelő romot tölts le! és mindenek elött a meglévő gyárit mentsd a topikban leírtak szerint. ajánlom figyelmedbe cappa72 leírását a különböző mentési eljárásokra.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#57902) #03372544 válasza tolvaj! (#57901) üzenetére


#03372544
törölt tag

A sima P700.
A needrom-on nem látom a felsoroltaknál hogy van-e benne google play.
A meglévő rom-ra felhekkelni a google alkalmazásokat és keretrendszert nagy feladat?
Régebben mikor CM-et raktam fel Blade-re akkor fel kellett külön CWM-ből tenni a gapps csomagot.
Ez működhet itt is? Ha felteszem azt ami a felbontáshoz és android verzióhoz illik a CM oldalán lévők közül az működni fog vajon?

(#57903) sz_gabor


sz_gabor
tag

Előrendelhető:
XIAOMI MI3 telefon 343$ (37000 AnTuTu pontszámmal amivel első az AnTuTu Benchmark listáján)

THL T100S IRON MAN OCTA CORE 272.31$

Nem tudom mennyire megbízható bolt a maomaomall.com de van Paypal és Live Chat.

Egy olcsó de egész jónak ígérkező telefon.
Doogee Turbo DG2014
Boltok:148.99$, 154.99$ , $155.99

[ Szerkesztve ]

(#57904) cappa72 válasza #03372544 (#57902) üzenetére


cappa72
nagyúr

CWM-met külön kell gyártani minden típushoz, sőt még típuson belül is lehetnek eltérések! (pl. Lenovo P780)
Csak a saját telefonodnak megfelelőt szabad rátenni.
Infók itt: [link]
De csinálhatsz magadnak is, [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57905) raulicio válasza #03372544 (#57902) üzenetére


raulicio
senior tag

Bár nekem más kínai telóm van de annyi volt, hogy feltelepítettem a play storexyz.apk-t a stroból meg felraktam ami kell (gmail, maps, stb.)

(#57906) Mobildeck


Mobildeck
tag

http://www.merimobiles.com/ mennyire megbizhato? rendelt mar valaki? az en kiszemeltem egy Huawei Honor 3X, es preorderben naluk a legolcsobb, bar gondlom ugy is dragabb lesz, de nem baj.
rendelesnel paypallal nem megy, hibat dob be, merimobiles live chat supporton javasoltak hogy probaljam meg ujra 4 ora mulva. barmi tapasztalat?

barmi javaslatot szivesen fogadok akar a rendelessel akar a teloval kapcs

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#57907) Carline válasza cappa72 (#57904) üzenetére


Carline
őstag

A recovery particiónak mi a csatolási pontja? dev/block/mmcblk0px alatt nem látszik. Samu telóknál ott lehetett felülírni pl touch vagy twrp recoveryre a cwm-et. Mobileunce tools helyett egyszerűbb lenne a recovery csere recoveryből.
Boot.img simán felrakja a /boot-ra a script, de a /recovery particióra azt írja a log hogy nincs mountolva.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#57908) cappa72 válasza Carline (#57907) üzenetére


cappa72
nagyúr

Platformok között igen kevés az átjárhatóság. Ami samunál (qualcomm, stb)így az mtk-n úgy.
A blogomban elég sokat írtam ezekről, érdemes lehet elolvasni.
Amúgy innen kezdtem el megérteni : [link]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57909) #03372544 válasza cappa72 (#57904) üzenetére


#03372544
törölt tag

A CWM rendben van, én a gapps csomagra gondolok ami itt van, persze ebből a megfelelő: [link]
Tehát ha a megfelelőt innen kiválasztom és CWM-ből felrakom az jó lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#57910) mclane_ válasza sz_gabor (#57903) üzenetére


mclane_
aktív tag

Hát az az Mi3 343 dollárért vicc kategória, az Mi2 megy 350-360 körül, reálisan 450-480dollárért rendelhető. Vigyázzunk az ilyenekkel:)

(#57911) Carline válasza cappa72 (#57908) üzenetére


Carline
őstag

Rendben, köszi a segítséget.
Működik a kiolvasás és a visszarakás adb-vel.
Érdekes, de vissza ha az of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 skip=xxxx volt akkor 0 bájtot másolt, viszont ha of=/dev/recovery volt akkor egyből helyére tette.
A problémám fő része az volt hogy a cwm-ben az updater-script a package_extract_file("boot.img", "/dev/bootimg"); vagy szebben írva assert(package_extract_file("boot.img", "/tmp/boot.img"),
write_raw_image("/tmp/boot.img", "bootimg"),
delete("/tmp/boot.img"));
parancsra a boot.img tartalmát beírja a megfelelő helyre, addig egy reco.img tartalmát nem írja be a /dev/recovery helyre.
Marad megoldásnak hogy egy busybox (hátha a telefonon nincs) is bekerül a .zip-be meg egy .sh script ami megcsinálja a másolást.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#57912) cappa72 válasza Carline (#57911) üzenetére


cappa72
nagyúr

Érdekes, de vissza ha az of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 skip=xxxx volt akkor 0 bájtot másolt, viszont ha of=/dev/recovery volt akkor egyből helyére tette.
Ezt én is érdekesnek tartom, mert legtöbbször ebben a formában szoktam használni, pl. Lenovo A820:
dd if=/storage/sdcard1/Lenovo-A820-CWM-6012-S150-recovery-by-Cappa72.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 seek=40448
(p780, w718, mt6572-i9190, stb...)
Eddig bejött; illetve beírt.

addig egy reco.img tartalmát nem írja be a /dev/recovery helyre
Hát ez is fura, mert a recovery-update.zip-ekben ez működött nekem eddig:
package_extract_file("recovery.img", "/dev/recovery");
Esetleg log-ból lehetne kideríteni, mi is történt valójában.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57914) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

A 6582 SoC-je a az MTK-nak, hogy viszonyul egy 6589-hez? Jobb, rosszabb? Egyáltalán miért adott ki az MTK egy ilyen variánst Mali 400 MP-vel? Nem akart több Power VR licenszdíjt fizetni? Csak mert tetszik a Honor 3C, de abban már a 6582 van.

Soma

(#57915) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Frissítették a Gizchina THL T100S akcióját, mostmár csak egy Like és egy email cím kell a reghez: [link]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#57916) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben lehet, hogy nekem is szükségem lesz egy Dual SIM-s telefonra, elég sok gyártónál van több féle is. A Dual Standby/Active eltérésekről nem is beszélve.

Létezik lista, ami összegyűjti a dual SIM telefonokat, ahol látszik az is, hogy standby vagy active?
Vagy bármi, ami ebben segít?

Elsősorban az ismertebb gyártók készülékei közül választanék legalább a középkategóriából.

Pl.
Galaxy S4 Mini Duos vagy Sony Xperia M dual

Előre is köszönöm a segítséget.

(#57917) Carline válasza cappa72 (#57912) üzenetére


Carline
őstag

A logo.bin meg a boot.img bekerül a helyére, de a recoveryt nem cserélte.
De próbálom még.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#57918) #03372544 válasza youngboy (#57916) üzenetére


#03372544
törölt tag

Az összefoglaló legelején.
Egyébként ez az.

(#57919) cappa72 válasza Carline (#57917) üzenetére


cappa72
nagyúr

Számomra azért fura, mert nem egy ilyen szkriptet csináltam, gyakorlatilag egy kaptafára, és mindegyik működött.
Nézd meg a logot, hátha beszédesebb, mint a "nekem megy" megjegyzésem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57920) youngboy válasza #03372544 (#57918) üzenetére


youngboy
senior tag

Ezt már néztem, de ez nem igazán az, amire gondoltam.

(#57921) fil válasza tfalcon96 (#57915) üzenetére


fil
őstag

"...csak egy Like és egy email cím kell a reghez..."
A "csak egy Like"-nál egy kicsit többet is szeretne. Pl. "...A(z) Sweepstakes szeretne a nevedben a Facebookon bejegyzéseket közzétenni...". :Y
Biztos én vagyok paranoiás ,de én azt nem szeretném. :N

(#57922) szunyooo


szunyooo
tag

Üdv.

Samsung galaxy Note 3 Clon GT-N9002 1:1 MTK6589
Valaki találkozott már ezzel? elég jónak írják 200 $ körül van az ára.

(#57923) Carline válasza cappa72 (#57919) üzenetére


Carline
őstag

Cseréltem az update-binary fájlt arra amelyik a logo.bin-t cserélgeti a telefonomon és az felírta a recovery-t is, meg próbaképp a kernelt is.
Köszi, hogy foglalkoztál a témával!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#57924) cappa72 válasza Carline (#57923) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a visszajelzést, ezek nekem szerencsém volt, hogy alapból jó binárissal fogtam neki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57925) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

melyik 6,5 colos 1080 HD felbontású dual sim-es telefont ajánljátok 2 Gb memóriával? Illetve hol éri meg megvenni? esetleg melyikhez van xiaomi vagy egyedi rom is?

köszi

(#57926) CoolBoy323 válasza mclane_ (#57910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

valóban kamu, mert 565$ :Y :Y

(#57927) dethroner válasza Mobildeck (#57906) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem meribolies-el negatív a tapasztalatom. Megrendelt termékre utólag plusz pénzt akartak kérni hogy gyorsabb postával küldjék. Nem kértem, erre váratlanul kifogyott a termék :(( Visszakértem a pénzt. De más is járt így velük a fórumról.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#57928) svgyula válasza sz_gabor (#57903) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Miért is előrendelhető ez a telefon? Az aliexpress-nél már leárazták. :P

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#57929) fateless válasza Guvasi (#57925) üzenetére


fateless
veterán

Én leginkább ezt venném innen. Megbízható, bevált darab, ráadásul Németországból jön, nincs extra költség. A DHL kb 12USD.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#57930) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Egyik barátomnak szüksége lenne egy dual simes telefonra.
Ami neki fontos.:
- Jó minőségű kamera
- Pontos navigáció
- Nagy tárhely, legalább 32gb belső memória, és legalább még 32gb-al lehessen bővíteni, de jobb lenne ha 64-es kártyát is bírná.
- Erős akku
- És persze nem utolsó sorban erős processzor kellene

Milyen telefonokat tudnátok ajánlani...?
A pénz nem annyira számít nála. :)

Előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#57931) mclane_ válasza CoolBoy323 (#57926) üzenetére


mclane_
aktív tag

Ja tökigaz, én a Tegra 4est néztem, de az itthon nem nagyon használható.

(#57932) motrola válasza tolvaj! (#57901) üzenetére


motrola
aktív tag

http://www.needrom.com/
Az itt megtalálható rom-ok esetében a multilang nem biztos, hogy azt jelenti, hogy van benne Magyar.
Lehet az is, hogy még angol sem lesz benne csak 5 féle kínai. Nekik az is multilang!
A jelenlegi romodat mindenképpen mensd mielőtt bármit is elkezdesz telepíteni.
:Y

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#57933) ghop


ghop
csendes tag

STAR N9589 SPONTÁN TÉGLÁSODOTT... :Y

No, érdekes dolog történt.
Star (Ulefone) N9589 telót használom szeptember eleje óta. Néha-néha volt furcsaság vele: hetente 2-3x történt olyan hogy menet közben hirtelen elkezdte nem érzékelni a benne lévő 32GB-os C10-es microSD-t. Ilyenkor persze a SD-re telepített progik leálltak, meg minden. Újraindítás segített csak. Ráasásul fura mód nagyon hamar betellt a 8GB belső tárhely (melyből 1GB volt az "Internal Storage"), még úgy is hogy igyekeztem a felesleges appokat rootolás után kikukázni, sőt még a link2SD-vel is próbálkoztam, csak valamiért egyetlen egy újraindítás erejéig működött, utána valahogy "eltűnt" a mount script és nem tudtam mégegyszer életre lehellni. Persze utána kezdtem nézni hogy hogyan is megy ez az egész mount procedura 4.2.1-alatt, és végül egy megpiszkált fstab után a teló nem volt hajlandó bebootolni. Megelégeltem a dolgot, és december 10-körül flasheltem rá újra az eredeti gyári firmware-t, elvileg ugyanazt, amivel jött (20130715_e2001v21_v89_gq2008s), innen: http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-10/ . Szépen leellenőrizve a telő factory mode-jában a pontos adatokat, letöltöttem és flasheltem SP Flash Tool-lal. Minden jól ment, és utána a telefon elkezdett stabilan működni. Többé nem volt baj az SD kártyával sem. És egyszer csak, január 5-n, kb 3 hét zökkenőmentes működés után hirtelen gyalázatosan belassult a telefon. Újraindítás során is maradt olyan lassú hogy szinte megállt a boot screen-en. Újabb (akksi ki-be) újraindítás során meg teljesen meghalt. Annyira, hogy rádugom az usb kábellel a PC-re és a flash tool meg sem találja. Mintha fizikailag nem létezne a teló. Pedig a firmware flashelésnél ez működött: telefon kikapcsolva, úgy rádugva a PC-re a flash tool egyből felismerte. Most meg semmi. Bekapcsolni sem lehet, akármit csinálok vele, tégla...

Nem tud esetleg valaki leírást, hogyan-miként lehet hardveresen resetelni egy ilyen telót? Esetleg tudtok jó fórumot ajánlani (lehetőleg angol nyelvűt, ne kínait) ahol érdemes keresgélnem ilyen témában?

Persze írtam a seller-nek (aliexpressen rendeltem) aki videót kért a telóról (melyet készségesen megcsinálok) és reményeim szerint ha látszik hogy nincs fizikai sérülés a telón akkor lesz értelme elküldeni - hátha megjavítják/kicserélik. Persze előtte számolok egy postaköltséget, mert lehet hogy végül jobban megéri egy másikat venni... Mostmár a kicsit imsertebb márkákat is nézem (mint Xiaomi, vagy Meizu)....

[ Szerkesztve ]

-gHoP-

(#57934) tolvaj! válasza motrola (#57932) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nekem le van mentve minden!?!? Ezt nem értem miért nekem címezted? Nem baj, remélem az is érti akinek szolt :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#57935) faja0124


faja0124
tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne
1 ismeri valaki ezt a telot esetleg van valakinek?
http://www.geekbuying.com/item/THL-T5-5-0Inch-IPS-QHD-Screen-MTK6572W-Dual-Core-1-3GHz-Smartphone-512MB-4GB-5-0MP-Camera-Android4-2-with-3G-GPS---Whit-323066.html

2 a mtk 6572w az jobb mint a mtk 6577 -es melyika régebbi?

(#57936) Nyiaz válasza youngboy (#57916) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Most néztem át a hazai kinálatot, a s4 mini a legjobb ha nem kell a dual active. Kinából persze lehet s4 dualt is tendelni.

[ Szerkesztve ]

(#57937) overland


overland
aktív tag

Ennél tudtok jobbat Lenovo A760? 140$ körül

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#57938) Víz Elek válasza Víz Elek (#57930) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Enyemre valaki esetleg? :)

Samsung S9

(#57939) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Gravitybox-ot tudok frissíteni a beállítások megtartásával valahogyan ? Próbáltam benne keresni valami beállítás elmentését, de nem találtam... :(

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#57940) laslie92


laslie92
senior tag

Jiake P6 Miui V5 ROM ( Magyar) [link]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#57941) Macsaak


Macsaak
újonc

Sziasztok!
Két DUAL-simes telefon között gondolkozok:
- Alcatel OT-6030D Idol
- Alcatel OT-6012D Idol Mini
Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyiket válasszam? Mindenféleképpen alcatelben gondolkozok mert a környezetemben sok ilyen telefonnal találkozok és eddig egyikkel sem volt semmi gond és teljesen jó áron vannak. Köszönöm a segítséget!

(#57942) tolvaj! válasza meridaharcos (#57939) üzenetére


tolvaj!
őstag

Titanium backup és azzal mentesz, de amúgy ha xposed framewokből frissíted a gravityt minden beállítása megmarad.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#57943) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.A havernak kellene egy telefon ami: max 4,5 colos,fehér,4 mag,1 Gb ram és iphone stilusu.Ja és legyen benne rádio.Én ezeket találtam neki:
Mysaga M1
THL W 100S
Szerintetek?A Mysagárol nem sokat tudok.
De ha tudtok valami más oldalt ahonnan nézegethetünk,akkor linkelhetnétek.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#57944) Zeki válasza Steelheart2 (#57943) üzenetére


Zeki
nagyúr

THL, ZTE, Lenovo, Jiayu, Huawei, Xiaomi
Ezekkel nem lehet igazából melléfogni.

Webshopok az aláírásomban.

(#57945) hege21 válasza Steelheart2 (#57943) üzenetére


hege21
senior tag

Jiayu G2F nemsokára itt lesz.....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#57946) Steelheart2 válasza Zeki (#57944) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Köszi szépen!
(#57945) hege21
A minidealon néztem de csak feketét találtam.Van fehérben is?

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#57947) fateless válasza Víz Elek (#57930) üzenetére


fateless
veterán

Galaxy Note 3 Duos
Galaxy S4 Duos

De van a HTC-nek is, pl a HTC One M7 802w, One Max T6 8060, Butterfly S 9060

Steelheart2
Nekem a Xiaocai X9 nagyon szimpatikus, jobban tetszett, mint a Jiayu G3 variánsok, azt is meglesheted a felsoroltak mellett.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#57948) Laza... válasza fateless (#57947) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem is tetszett, az itt levő tesztje is (különösen a képek minősége). Már van belőle erősebb procival szerelt X9S is :)

Never give up!

(#57949) Víz Elek válasza fateless (#57947) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszi, de a srác mindenféleképp kínait akar venni, Lenovo, ZTE.. ilyenek.
Ezek közül valami?Tmallboxról tudnál esetleg valamit ajánlani, mert ott nézelődött? :)

Samsung S9

(#57950) Zeki válasza Víz Elek (#57949) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tmallboxnál van postaköltség meg 4% paypal díj is.
Ha már ott nézelődik csak, nem árt tudnia.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.