Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) Bagira01 válasza Crytek (#58400) üzenetére


Bagira01
veterán

Elvileg 90 nap money back és 365 nap free repair, ott van az oldal alján. Miért kell mindenhol ennyinek lennie? Elég ha itt ennyi, innen is meg lehet venni nem :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#58402) Crytek válasza Bagira01 (#58401) üzenetére


Crytek
veterán

Csak onnan vásárlok ahonnan már vásároltam és rendben volt a dolog (geekbuying)
Nem regelek egy új oldalra ezért!
Előbb utóbb mindenhol ennyi lesz hiszen ennyi a telefon "rendes" ára!

Next PC Upgrade: 2022

(#58403) citkar válasza Crytek (#58400) üzenetére


citkar
addikt

Igen, kicsit többe került, mint sok más hasonló teló, bár lehet, hogy megérte...főleg, ha korábban jött volna ki (főleg a WCDMA-s verzió).
Most már szerintem sokan várnak a 8 magosokra akik vásárolnának és ráér nekik még 1-2 vagy ha több tapasztalatot akarnak akár 3 hónapot.
Sajnálom, mert tetszik a telefon, de valszeg "kihúzom" a sima 6589-cel a váltásig, ami így már valószínűleg 8 magos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58404) overland válasza Bagira01 (#58398) üzenetére


overland
aktív tag

akkor ez a Hongmi lehet most a bestbuy!?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#58405) hevizms


hevizms
addikt

Szemezek a Hongmival én is,csak egy dolog zavar.
A saját fórumán mindenki kitér az akkuidővel kapcsolatos kérdés elől,pedig már kérdezték páran,de mintha nem is akarnák ezt meglátni a tulajok.
Ráadásul powerbankot ajánlottak az egyik kérdezőnek.Hát nem is tudom.
Lehet csak véletlen hogy nem válaszolnak,vagy nincs még elég tapasztalat.
Mindenesetre jó kis telónak tűnik így első ránézésre,a kameráját pld agybafőbe dicsérik.

(#58406) Crytek válasza citkar (#58403) üzenetére


Crytek
veterán

Én azt nézem hogy vám+áfával 50K ez a Hongmi ezzel 173$-os árral ugyanakkor a Motorola G is pont 50K és az jobb nem kell Kínába küldözgetni a gari miatt stb.
Ha vennék ilyet akkor csak teszt jelleggel, hogy nincs -e valami hibája stb.

hevizms: Nyugodj meg 5-6 órát az is bír nyomkodva mint a többi telefon!

Ha több aksi idő kell várj pár évet az akksi forradalomra addig csak a szüttyögés lesz.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#58407) hevizms válasza Bagira01 (#58401) üzenetére


hevizms
addikt

Csak kiváncsiságból.
Mi alapján állapitod meg hogy mi egy telefon "rendes" ára?

[ Szerkesztve ]

(#58408) citkar válasza Crytek (#58406) üzenetére


citkar
addikt

A Motorola valóban jó lenne, ha a DUAL SIM-es végre megjelenne (vagy lemaradtam róla?).
Bár egyelőre én a Motorola G-t sem láttam kis hazánkban, így az is ugyanúgy postán gariztatható szerintem (de mondjuk nem is kerestem, lehet vki tudna már mutatni hivatalos forrásból, úgy más lenne mindjárt a helyzet), így az sem előny (eddig csak jó tapasztalatom volt a kínai garanciával kapcsolatban).

Tesztelni ettől függetlenül érdemes - mindkét telót -, csak egy nevesebb gyártóé.

[ Szerkesztve ]

(#58409) cappa72 válasza Fater38 (#58357) üzenetére


cappa72
nagyúr

A preloader-t sose pipáld be, mert a helytelen preloader hazavágja a telefont.
(ebben az esetben logikusan nem állna fent ez a helyzet, de mivel az ördög nem alszik, ezért csak abban az esetben szabad megtenni, ha már másképp nem lehet bele életet lehelni!)

Egyébként jó lehet.
(Én már flesseltem vissza saját Flashtool-mentésből készült komplett ROM-ot, és azóta is megy a telefon; egy másik telefont pedig MTKDroidTools-os mentésből sikerült visszahozni az élők sorába)

Másik dolog, hogy amennyiben zip-es a ROM frissítő, úgy elegendő szokott lenni a CWM mentés a visszaállításhoz.
Ha viszont Flashtool-os, akkor az már veszélyesebb, erre viszont az MTKDT-s mentés jó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58410) hevizms válasza Crytek (#58406) üzenetére


hevizms
addikt

Azért ez nekem kevés hogy tapasztalat nélkül mondasz véleményt akkuidőről.
Nem bántásból mondom,ne értsd félre,csak a Jiayu G3-nál is voltak 5-6,sőt 8 napos akkuidős beírások is,azt a sajátomnál meg örültem ha 2 teljes napot kibírt,de ha jól megjárattam,akkor este már kiabált a töltőért.

(#58411) Bagira01 válasza hevizms (#58407) üzenetére


Bagira01
veterán

Körbenézek más shopokba. Nem dőlök be a geekbuying és hasonló oldalak most fél áron akciójának.... Akkuidő meg olyan mint a saját autó fogyasztása, az mindig keveset fogyaszt. Nyilván azért egy 2000-es akkuval nem fog behalni fél nap alatt.

(#58406) Crytek: Ha mindig csak máshoz hasonlítgatsz valamit és várod, hogy olcsóbb legyen a végén nem veszel semmit :DDD

(#58404) overland: Aki Hongmi-t akar annak, ennyiért most ez a telefon bestbuy(legalábbis én ennél olcsóbban nem találtam) Akinek nem felelnek meg a paraméterei, az akkor se fog ilyet csak azért meg ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#58412) Crytek válasza hevizms (#58410) üzenetére


Crytek
veterán

Én a saját tapasztalatomat írom azt ahogy én használom a telefont.
Én az átlaghoz képest mondhatni rettenetesen sokat használom a telefonon a netet (3G) szóval a kijelző nem igen pihen. Így viszont 5-6 óra használat után mert a 220-as csatlakozást kell keresni mert nincs tovább.

Az ilyen 4-5-8 napokat meg hagyjuk már. Nyomkodás/használat nélkül a legbrutálabb táblagépek is mennek 12 napokat de ki veszi arra hogy álljon csak?
Nem létezik olyan telefon ami az én fajta használatommal kibírna fél napot rátöltés nélkül.

Az meg hogy más nem nyomkodja és rámond 2 napokat az kicsit se érdekel!

Bagira01: Márciusig legkésőbb lesz Motorolám :DD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#58413) Bagira01 válasza Crytek (#58412) üzenetére


Bagira01
veterán

Feltéve, ha addig nem lesz jobb ajánlat :DDD Mondjuk azt nem írtad, hogy idén márciusra. Amúgy nem értem ezt a nagy motora őrületet, nálam volt már moto g, de nem jött be. Ok, hogy "márkás" meg effektíve olcsó, de akkor se.

(#58403) citkar: Hiába jön a 8 mag mikor azok már mind 5" és afelettiek. Nem mindenki akar phablet-et. Az ok, hogy hw-el elég sok mindent el lehet adni, de azért vannak határok is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#58414) Klaudia80


Klaudia80
újonc

Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy GT-A9500 dual simes telón van-e 3G és ha igen hol találom?

Köszönöm

(#58415) Atomgeszi válasza Crytek (#58412) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 4000 mAh-es lenovohoz mit szólsz?
Am nekem is ez a bajom, hogy egy nap 3 órát utazok, azt végig nyomkodassal kell toltsem a telon és utána se jutok mindig töltő közelébe.. Elég gáz ez az akksi kérdés. :(

(#58416) citkar válasza Bagira01 (#58413) üzenetére


citkar
addikt

Ha feltétel az 5 col alatti méret (legalábbis a fizikailag kisebb telefon) akkor valóban más a helyzet, de nem figyeltem, hogy kitétel lett volna (bevallom, nem olvastam vissza minden hozzászólást). A 4 magosokból is későn jöttek kisebb méretű, vállalható telefonok és most is viszonylag kevesen vannak, gondolom a 8 magosoknál is ez lesz a helyzet.
Ha 2013 év elején már annyi 4,5-4,7 colos lett volna, mint most, vagy legalább a Hongmi (WCDMA-s) kint lett volna elérhető árral, valszeg azt veszek én is, de így "rászorultam" egy 5 colosra, ami egyes gyártóknál nem sokkal nagyobb/vastagabb a 4,7-nél (de valakinek az is számít nyilván).

Ha a többségnél kisebb telót keres valaki valószínűleg nem éri meg várni a 8 magosra, mert sokára jönnek majd, olyannyira, hogy 5 colnál kisebbet még csak a hírekben sem olvastam sajnos.

(#58417) Upo válasza Crytek (#58412) üzenetére


Upo
addikt

A moto g-vel is kb. 5-6 óra screen időt lehet elérni, többet nem kapnál ettől se. Amúgy nekem tetszik, szeretem a minimalista dolgokat. Dual simest brazíliából tudnál venni, 799 ottani pezó vagy micsoda az ára de a posta drága lenne. Szétszedős képeket láttam az 1 simesről, ott azt írják hogy benne van a második sim foglalat abban is de rá van rakva egy lemezke ami betakarja, mondjuk nekem ez egy kicsit furcsa lenne, és a képeken nem lehet rendesen látni hogy mi az. Az enyémen a hátlap alatt a második sim foglalat nyílásában is van 1 műanyag fedélke, nem tudtam körömmel kipattintani hogy belenézzek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#58418) Zeki válasza Klaudia80 (#58414) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#58419) Viktor0610 válasza Zeki (#58418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

198.5 PPI :DD :DD :DD

Samsung Galaxy A54

(#58420) Klaudia80 válasza Zeki (#58418) üzenetére


Klaudia80
újonc

köszi
mindegy egyéb nekem megfelel benne:-)

(#58421) Upo válasza Klaudia80 (#58420) üzenetére


Upo
addikt

Azért ne ez alapján ítéld meg az androidot ha majd egyszer mérgedben a falhoz csaptad...
69$-ért van pl. zte v889s, az ég és föld ehhez, igaz nem akar samsungra hasonlítani a formája...

Azért most hogy megtaláltad a fórumot, a legközelebbinél érdemes vásárlás előtt kérdezni, csak ki tudjuk okoskodni a legjobb ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#58422) hevizms válasza Crytek (#58412) üzenetére


hevizms
addikt

Nem erre utaltam.Neked van Xiaomi Hongmid?
Ha nincs,akkor honnan tudod mit bir az akksija azzal a hardverrel,szoftverrel,akkuval?
Nekem ilyen szempontból a Jiayu G3 nagyon jól muzsikált,pedig én sem kimélem a teloimat,csak sajna összetörtem.Azért ne mond már hogy egyformák a telók ilyen téren.

(#58423) Crytek válasza Upo (#58417) üzenetére


Crytek
veterán

Mind minden telefonnal tudom. Nem az aksi miatt akarom megvenni.Hanem hogy 50 K-ért jobbat sehol nem adnak amit nem kell visszaküldözgetni kinába.
Dual sim csak egy opció mivel egyedül a T-nél lenne 1GB-os net 1000ftért de az ipadhez árucsatolt dolog (sehol máshol nem tudok hogy lenne ilyen) így nem létkérdés a dual sim nekem.

#58422 hevizms: Melóba mindenhol mindenki az okostelefonját nyomkodja van van 40 fajta, mindenkinek másféle.
Egy műszakba 8 óra van és egymással harcolunk állandóan ki töltse a telefont.
Szóval csak feltudok állítani egy kb mércét. És csodák márpedig nincsenek!
Azt meg pláne nem gondolom hogy egy 2000-es aksi váltaná meg a világot :DDD

Mindenki azt veszi amit akar és úgy használja ahogy akarja.Az biztos hogy nálam egy teló se bírná fél napnál tovább.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#58424) overland válasza Bagira01 (#58411) üzenetére


overland
aktív tag

nem Hongmi-t akarok, hanem 4.5-4.7"-ből, esetleg 5", bestbuyt...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#58425) Klaudia80 válasza Upo (#58421) üzenetére


Klaudia80
újonc

köszi
eddig ZTE-m volt ennyi...:-)

(#58426) konigjanos válasza overland (#58424) üzenetére


konigjanos
senior tag

Tronsmart ts7-et is ajánlom. (másnéven cubot one)

(#58427) mong08 válasza Atomgeszi (#58415) üzenetére


mong08
tag

Senkinek nem fordult meg még a fejében, hogy vegyen egy Power bankot ?
Egy hordozható USB-s külső tápot ?
Napi szinten hosszabb időt konnektortól távol maradóknak szinte kötelező.. :K

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#58428) citkar válasza mong08 (#58427) üzenetére


citkar
addikt

Nekem van - egy kicsi, mind fizikailag, mind teljesítményben, 4400mAh-s, de 10 USD alatt volt - és mások vettek nagyobbat is 10.000 mAh nagyságában. Vigyázni kell, mert az utóbbi már nem fél egy gyufásdoboz méretben, az nem valós, de vannak jók. Nemrég a Xiaominak volt jó power bank akciója.
Nézelődni kell, szerintem hasznos dolgok, de a minden napokban nem hiszem, hogy sokan elővennék, hogy ezzel bővítsék a teló használati idejét (inkább csak vonaton/buszon közlekedőnek esetleg, no meg túrázóknak, hasonlóknak).

[ Szerkesztve ]

(#58429) raulicio válasza Crytek (#58412) üzenetére


raulicio
senior tag

Akkor neked csak az releváns tapasztalat ha valaki lekapja a töltőről a telefont és le sem rakja addig amíg le nem merül. Ilyen tapasztalatokat azért ne várj túl sokat...

Amúgy meg simán elketyegnek az újabb mtk-s gépek használattól függően egy-két napig. Téged nem érdekel, ok. :)

[ Szerkesztve ]

(#58430) smkb válasza Crytek (#58412) üzenetére


smkb
őstag

Mondjuk dolgozó ember nem is tudja 5-6 órán át ktívan nyomkdni a telót... utóbbi esetben nem igazán dolgozhat, otthon meg nyilván nem a telót nyomkodja az ember, mert van más dolga meg más eszköze, ha meg munkaidőben munka miatt kell ennyit nyomkodni akkor meg céges teló + power bank. Ennyi.

(#58431) overland válasza konigjanos (#58426) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, ez is jó!
láttad valahol jó áron?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#58432) zedok válasza overland (#58431) üzenetére


zedok
senior tag

Geekbuying oldalan keresd :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#58433) motrola


motrola
aktív tag

http://www.everbuying.com/product534918.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.0113&email=b2t8YW5kcmFzLmFicmlAZ21haWwuY29tfDQ4Ng==

Ha valakit esetleg érdekel.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#58434) Zeki válasza motrola (#58433) üzenetére


Zeki
nagyúr

ez is SC-s, nem MTK procis. Nem tudja a mobilnetet.

(#58435) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok!

Samsung s2 telómat cserélném.
Nézegettem a kínai telókat hogy árba nagyon megérik.
Kérdés megéri kipróbálnom? Milyen hibákra számíthatok mennyire esélyes hoyg hibás lesz?(nem dobálom nem ütögettem a telót). Érdemes egy ilyet kipróbálnom vennem vagy inkább spóroljak egy s3ra?
Mik a jó márkák amik megbízhatóbb "kínai" csodák?

Ha nagyon benne vagytok tudtok ajánlani olyan telót ami 4,5-4,7" 4magos, 1gb ram és van előlapi kamerája hátul pedig van vaku?

[ Szerkesztve ]

(#58436) Upo válasza Riverboy (#58435) üzenetére


Upo
addikt

Zopo ZP700 pl.
http://www.zoposhop.com/officialzopomobile-phone-zopo-zp700/officialzopomobile-phone-ZOPO-ZP700-4-7-Unlocked-Android-Quad-Core-MTK6582-5MP-1GB-4GB-Skype-Smartphone-blue-pink-yellow

Az ismert shopokban 130-140$ közti áron van, nem muszáj 170-ért megvenni :D

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#58437) smkb válasza Riverboy (#58435) üzenetére


smkb
őstag

Ami egy S2 szintjét eléri kamerában és gps-ben, azért az elég ritka a 200$ sávban. Ami biztos hozza kb azt a szintet, az a ZTE V987, de az meg összeszerelésben azért távol áll az S2-től, talán a Huawei Honor C3. A Xiaomi Hongmi is jó lehet, de ott azért kell mókolni az OS-el. A többi kisebb gyártók kamerái (Jiayu, Zopo, Star, Ulefon, iNew, Umi stb. modelltől függetlenül) az S2-höz képest szimplán pocsék, a gps meg lutri...a villanó led meg kb mindnél semmitérő, ott még a Huawei/ZTE/Lenovo is elvéreznek (bár kameramodulban is kevés modellbe kerül használható). Mivel S2-őd van, és jó villanü ledest keresel, gondolom fontos a kamera.

Amennyiben S3 szintű minőséget vársz el, akkor inkább gyűjts arra (100 alatt mennek már), mert egy azzal felérő kínai sem igazán olcsóbb (Oppo...)

(#58438) Riverboy válasza smkb (#58437) üzenetére


Riverboy
tag

kamera is lényeg azért mert ha kell azzal fotózok mindent..
a vaku csak elemlámpaként funkcionál nem fotózáshoz kell.
előlapi úgy szintén emlékek pl barátnővel együtt akkor lássam mit fotózok.
s2nél gyorsabb telót keresek mert egyre nagyobb teljesítmény zabáló appok vannak és lasulkodik..
és a GPS az nagyon fontos lesz nyáron vezetéshez..
így ezek az infók után akkor ajánlatos egy kínai teló?

amúgy én is a zopo zp700-at néztem és azt hallottam a zopok egészen jók?

[ Szerkesztve ]

(#58439) BullZeye válasza BullZeye (#58275) üzenetére


BullZeye
veterán

(#58440) TKey7 válasza Riverboy (#58438) üzenetére


TKey7
tag

OFF

Ha nem annyira fontos a két sim kártya, és Galaxy SIII lenne a "cél" akkor esetleg jó választás lehet számodra a Newman N2.
Ebben van egy Samsung Exynos 4 magos processzor, nagyon hasonló ahhoz mint az SIII-ban, sőt néhány tesztben gyorsabb is. Valamint Sony Exmor RS 13MP-s kamera van benne hátul (elől pedig 2MP-s).

Készült róla cikk itt a logout-on.

Ami még előny mellette, hogy elvileg nem kell tartani az MTK-s GPS problémáktól

Remélem tudtam segíteni ezzel az alternatívával :)

(#58441) smkb válasza Riverboy (#58438) üzenetére


smkb
őstag

Amennyiben a 2 sim nem szükséges, akkor rendelj az amazon.uk-ról Motorola Moto G-t (16gb-os, ahogy számolgattam 60 alatt jön ki jóval szállítással). Annál jobb ár teljesítményű telefon még a kínaiak közt sincs. Van tesztje a mobilarénán is.

(#58442) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok!

Asszonynak keresek telót. Alapfeltétel: min 4" max 4.3", min 512 ram, 100 dollár alatt legyen és dual sim is fontos és persze fehér vagy színes készülékház. Pandawill lenne az elsődleges rendelési hely, mert eddig minden megjött onnan. Samsung Galaxy Y-ja van, ez lenne cserélve, eléggé minimál teló sajna, facebook app eléggé megfekteti, az akksi se bírja már 1 napnál tovább vagy még annyit sem több mint 2 éves teló.

Tudtok ajánlani telókat?

Köszi

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#58443) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi.
Ezt ismeri vki?

http://www.willgoo.com/ireadygo-much-i5-quad-core-console-phablet-4gb-ips-screen-p-355.html

Elore is kosz!

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#58444) Zeki válasza tomatos (#58442) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy 4-4.3"-ban már csak a nonamek nyomulnak.
Tepsi mindenhol. :(
Mondanám hogy néz meg a Lenovokat, mert abban van egész nőies is, még a menü ikonok is azok. De 4.5", és nem 100 usd alatt.

(#58445) Zeki válasza nbukta77 (#58443) üzenetére


Zeki
nagyúr

A múltkor sem ismerte senki.

(#58446) tomatos válasza Zeki (#58444) üzenetére


tomatos
aktív tag

Sajna ahogy néztem tényleg ez van. A nagyon noname nagyon gáz lehet? Vagy kibírja 1-2 évig?

pl: Collo DG100

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#58447) nbukta77 válasza Zeki (#58445) üzenetére


nbukta77
addikt

Azota hatha talalkozott valaki vele. Vagy valaki irhatna rola valamit, hogy mit irnak a cikkben, mert az angolom az eleg gyer. Elore is koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#58448) tomatos válasza tomatos (#58446) üzenetére


tomatos
aktív tag

Itt egy teszt a Doogee DG100ról: [link]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#58449) Gabócza válasza tomatos (#58446) üzenetére


Gabócza
senior tag

Azt hiszem ez ugyanaz a teló:

Beex M1G

Azonnal, magyar garival...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#58450) deadbody válasza tomatos (#58442) üzenetére


deadbody
tag

Lenovo A376 Pink
Lenovo A376 White
Lenovo A390T

100$ alatt is lehet találni márkásabb készüléket

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.