Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) yanesz válasza cappa72 (#58250) üzenetére


yanesz
tag

aha,köszi.spflashtools kell nekem..

(#58252) yanesz válasza cappa72 (#58250) üzenetére


yanesz
tag

Az sp flash toolsnál van ez a rész:

A recovery lecseréléséhez csak a recovery.img kell, a rendszer lecseréléséhez rendszerint a system.img, a ROM info-hoz pedig a preloader, a pds_bl és a pro_info fájlok / partíciók (csak ez a három).

Most akkor nekem melyiket kell?Mind ki van pipálva.

(#58253) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mi lehet a gond??
A szitu: Feiteng H9500 telefon, CWM rajta, de semmilyen romot nem tudok rárakni, mert a bootanimáció csak piros csík lesz, és bootlop :F

Valaki látott már ilyet?

Vagy próbálkozzak flashtool-al? Bár félek, h azzal téglásítom asszonypajtás telóját :DDD

(#58254) BoBolha válasza yanesz (#58249) üzenetére


BoBolha
újonc

Szervusz.

Azt fel kell flashelni gépről.

http://www.youtube.com/watch?v=HP_1BVXA3yk

A másik link meg a gyakorlatban mutatja a dolog felét...

http://www.youtube.com/watch?v=Y1Ty4aJ8qyY

(#58255) han_lev


han_lev
senior tag

Valami gondom van a gps-el. No1 S6. Letöltöttem egy gps tesztert, egy holdat látott hosszas keresgéles után, azt is elvesztette. Olvastam hogy szokott ilyen lenni. Lehet orvosolni?

MI9 6/64

(#58256) yanesz válasza BoBolha (#58254) üzenetére


yanesz
tag

szia,

Igen,próbáltam evvel a programmal,de valahogy nem sikerült.

SP flash tools-al próbálkozok,de evvel sem megy..kezdek kikészülni..gondolom ti is..bocsi mindenkinek. :DDD

(#58257) robit1973 válasza han_lev (#58255) üzenetére


robit1973
aktív tag

Szerintem sz@r az antennája. Vagy nekiállsz buherálni az antennát és talán jobb lesz, vagy marad ilyen.

(#58258) yanesz válasza cappa72 (#58250) üzenetére


yanesz
tag

Na letöltöttem az spflashtoolv3 1344.0.212-őt.scatter fájlt behelyeztem,de viszont nekem az option-ba nincs backup restore...
Elindítom az sp-n a letöltést de nem csinál semmit...

(#58259) han_lev válasza robit1973 (#58257) üzenetére


han_lev
senior tag

Tehát ha érzékeli, látja a teszt hogy be van kapcsolva, és egyet érzékel is véletlenül akkor az antennával van gond...
hm, köszi a tanácsot. És azt hogy lehet mókolni? ráteszek egy alufóliát, vagy rézfólia, vagy valami más?

MI9 6/64

(#58260) hochman válasza cappa72 (#58248) üzenetére


hochman
csendes tag

Az MTKtools tényleg régebbi volt, de már késő, mert nem ismeri fel a telefont.
Frissítettem a flashtoolt is, de mindig valami DRAM hibát magyarázott.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2447431
Ezen a linken leírtak alapján dolgoztam, de teljesen reménytelen. Mindent letöltöttem, de semmi :( . Esetleg van még valami ötlete valakinek?

(#58261) andyTM válasza CoolBoy323 (#58253) üzenetére


andyTM
senior tag

- a needrom-ról raknál rá másikat?; mert, ha jól értelmezem, akkor nem mind1, hogy milyen az lcd!

[ Szerkesztve ]

(#58262) robit1973 válasza han_lev (#58259) üzenetére


robit1973
aktív tag

Igen. Valami ilyesmi: [link]

(#58263) CoolBoy323 válasza andyTM (#58261) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Milyen az LCD? :Y

Kerestem én már mindenhol, de semmi nem megy rá :W

[ Szerkesztve ]

(#58264) andyTM válasza CoolBoy323 (#58263) üzenetére


andyTM
senior tag

- mondanám, hogy üsd be: * # * # 114 # * # * , de hiába ;]

[link]

(#58265) CoolBoy323 válasza andyTM (#58264) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

miért hiába?
amúgy nem csinál semmit az a kód :F

ez amit linkeltél nem CWM-es :F írtam, h a flashtooltól tartok, nehogy tégla legyen...

szerk: de ha valamit elk.r a flashtool, pl nem is rávaló a rom, akkor lehet papírnehezék, és ha ez történne, engem kinyír az asszony :DDD

DRX 4-eset akarnám feltolni amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#58266) andyTM válasza CoolBoy323 (#58265) üzenetére


andyTM
senior tag

- attól nem lesz tégla..; mutasd mit szeretnél rátukmálni :P

[CWM Recovery 6.0.4.4 ]

[ Szerkesztve ]

(#58267) han_lev válasza robit1973 (#58262) üzenetére


han_lev
senior tag

ok, ez komoly segítség. utánajárok lehet e ilyet az no1 esnél

MI9 6/64

(#58268) CoolBoy323 válasza andyTM (#58266) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azzal a recoveryvel is piros (a képen az piros, csak az a660 kamerája sötétben gyengusz picit :DDD) csík és bootloop

hááát nem tudom mi a nyűgje ennek az idiótának :F

(#58269) cappa72 válasza CoolBoy323 (#58268) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem megfelelo kernel a recovery-ben.
Ha nornal modnal is rossz a kep akkir pedig uboot nem-megfeleloseg is lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58270) andyTM válasza CoolBoy323 (#58268) üzenetére


andyTM
senior tag

- mégiscsak marad a flashtool; ezek szerint mégsem mindegy, hogy milyen az lcd...., vagy kernel hiba, vagy...

[ Szerkesztve ]

(#58271) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#58268) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

felraktam valami Sony-s romot, és a logo-t lecserélte, de a többi maradt (a piros vonalak :D)

Szóval valami van, de mégsem az igazi :W :F

Ha FT-al rakom fel a romot, akkor az sem hiszem, h jó lesz... azok a romok miért lennének mások, mint a recoverysek :F
Lehet valami új kernelem/romom van, és az kavar be?

@Cappa72: mit értesz normál mód alatt?

[ Szerkesztve ]

(#58272) Atomgeszi válasza KurtCobain (#58228) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem egész nap menne a mobilnet, és reggel 6-tól olyan késő délutánig jó lenne,ha nem kéne attól paráznom,hogy lemerül.. Net, email , messenger főként. Játszani nem szoktam, videók azért néha-néha. :)

(#58273) andyTM válasza CoolBoy323 (#58271) üzenetére


andyTM
senior tag

"Lehet valami új kernelem/romom van, és az kavar be?"

- a kernelben vannak integrálva a meghajtó driverek, hogy a rom tudja kezelni a hardvereket; ezért írták az lcd-t, hogy egy bizonyos típusszámúnál működik az a bizonyos rom; ha ezt vesszük alapul, akkor simán elképzelhető, hogy maga az lcd meghajtó rész rosszul/hibásan van megadva a telepítendő romban, de remélhetőleg cappa kijavít, ha valamit rosszul fogalmaztam. ;)

(#58275) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha Gravity Box-nál hiába állítom az automatikus fényerőt, mert automatikusan visszaállítja az eredeti értékre, akkor még mivel lehetne tweakelni? Az a bajom, hogy sötétben nem veszi le teljesen a fényerőt, és fényben pedig nem húzza maxra. Valamint folyton változik normál fényben ha picit is beárnyékolódik, pedig nekem tökéletesen elég lenne ha min-közép-max lenne csak 3 eshetőség....

(#58276) TKey7


TKey7
tag

Egy kis érdekesség :))

F9006

A gyártója sajnos nem ismert (ZLR??)..

Viszont a kijelző méret sokaknak tetszetős lehet (4,3"), figyelembe véve, hogy nem olyan gyenge a hardver mögötte (MT6582), és meg van az 1 GB RAM..

(#58277) tolvaj! válasza TKey7 (#58276) üzenetére


tolvaj!
őstag

Erősen Galaxy ace utánérzés, de valóban jónak tűnik. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#58278) TKey7 válasza tolvaj! (#58277) üzenetére


TKey7
tag

Igen, olyan mint egy kicsi note3 :D

(#58279) mtibi55


mtibi55
tag

Sziasztok!
Megtudná mondani valaki hogy ezeknél az androidos telefonoknál hogy lehet sms hangot állítani? A menüben csak olyan lehetőséget találtam hogy "figyelmeztető hangok" ezzel meg az a gondom hogy mindenre ezt használja úgy mint sms, wifi hálózat találat, alkalmazások is ezen a hangon jeleznek.Már unom hogy állandóan nézegetni kell hogy sms-em jött-e vagy csak valamelyik alkalmazásnak van közlendője.

(#58280) Thrawn válasza Atomgeszi (#58272) üzenetére


Thrawn
félisten

A G4-et gyűrheted nyugodtan egész nap, ki fogja bírni estig :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#58281) cappa72 válasza CoolBoy323 (#58271) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na szóval kezdem elveszteni a fonalat.

A fénykép az most az jelenti, hogy a telefon annak rendje és módja szerint üzemel, és csak recovery-ben vacakol?

Háttér:
boot.img - kernel+ramdisk - ebben vannak a működéshez szükséges modulok.
uboot : ebben van az lcd és kamera driver
recovery - kernel + recovery ramdisk

A boot.img és a recovery.img épülhet azonos kernelre (lásd a jó kis recoveryfromboot.p peccset, ami a boot.img-ből generálja vissza a telefonra a gyári recovery-t ;) )
Ha a telefon normál módban (tehát simán elindítva) rendben működik, de recovery-be lépve szétesett a kép, akkor val'szeg ( p>0,5) a recovery-ben érdemes kicsrélni a kernelt a működő boot.img kernelére.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58282) CoolBoy323 válasza cappa72 (#58281) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A telcsi mukodik, a recovery is (cwm es erintos reco is)
Masik romot nem tudok feltenni, mert mikor ujraindul,a boot animacio helyett csak a piros vonalak vannak.

(#58283) cappa72 válasza CoolBoy323 (#58282) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor a masik rombol csak a boot es system-et tedd fel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#58284) konigjanos válasza mtibi55 (#58279) üzenetére


konigjanos
senior tag

Megnyitod az üzeneteket, beálítás gomb->értesítések->csengőhang

(#58285) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

A concorde smartphone 6500-as telefonra jó a Star u650 (custom) romjai? Vagy ez nem kompatibilis? (Elvileg a concorde 5700-as-ra mehet a star-n9589 romja)

http://www.needrom.com/phone-roms/star/u650/

Miui vag cyanogenmod lesz erre? Illetve valamelyik romhoz lehet kernel patch-et csinálni vagy API szinten támogatja a kétirányú hívásrögzítást az alábbi szerint?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441643

köszönöm

(#58286) CoolBoy323 válasza cappa72 (#58283) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

megpróbálom, köszi

(#58287) Mobildeck


Mobildeck
tag

visszatérve az akksi időre, a zopo998nak a maga 2400mAh akksija, vajon mennyit bírhat, normal használat mellett?

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#58288) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Tudtok olyan kínai telefont mondani, amire lesz 4.4+ android és megy rá XDA-n/máshol a modoloás? Azt olvastam, hogy az MTK telefonok ilyen szempontból eléggé reménytelenek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#58289) RVR400 válasza mekker (#58288) üzenetére


RVR400
veterán

Tudsz egy jó kínai időgép-webshopot? :DDD

(#58290) Thrawn válasza mekker (#58288) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#58291) b0bcat válasza Mobildeck (#58287) üzenetére


b0bcat
addikt

Folyamatos nyomkodás - pláne játék - mellett szinte minden készülék aránylag gyorsan lemerül. Ha telefonnak használod, akkor meg több napot is kibír ugyanaz a készülék.

Nekem most Haier W910-em van, ami nem egy akku bajnok, de nekem így is 2-2,5 napot bír. A Huawei 2-7 napot bírt attól függően, hogy mennyit neteztem rajta. De ha folyamatosan neteztem, akkor pár óra után (4-5?) nullára tudtam meríteni.

Szóval erősen használatfüggő a kérdés. Ugyanaz az akkuidő az egyik júzernek elég, a másiknak meg elfogadhatatlan. Nyilván jobb a nagyobb akku, de érzésem szerint ez is kissé túl van lihegve, mint a RAM-kérdés is. :U

U.i.: Nem létezik szabványosított "normál használat". Ami az egyiknek normál, az a másiknak már extrém. ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#58292) Swami


Swami
senior tag

Hátha van olyan, akinek WIKO telója van. Véleményre lennék kíváncsi:
WIKO Stairway, WIKO Cink Peax 2. Köszi!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#58293) Zeki válasza Swami (#58292) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt még nem olvastam róla.
De 230 Eurót aligha ér.

[ Szerkesztve ]

(#58294) pinterto


pinterto
tag

Nem találok egyértelmű infot arról, hogy a Zopo 980+ Octa Core melyik 3G frenkvenciákat támogatja. Valahol 850/2100, és van 900/2100 is.
Valaki tudja?

(#58295) Swami válasza Zeki (#58293) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi! És ez 160-at?
[link]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#58296) SSlyTR válasza Swami (#58295) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ez 160 eurót tuti nem ér. Ennyiért vámmal, áfával kapsz egy xiaomi red rice-t. Nézd meg minden paraméterében jobb. Lehet kicsit többet kell rá várni.(mondjuk 2 héttel)
Vagy a jieyu g3t is jobb ennél, és az is ilyen körül van.

(#58297) RVR400 válasza SSlyTR (#58296) üzenetére


RVR400
veterán

Viszont 3 év garanciát 3 db Hongmin is elég nehéz érvényesíteni. :D

(#58298) Swami válasza SSlyTR (#58296) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi! Megnézem, bár én jobban bízom a pixmaniaban, mint mondjuk pl. az antelifeban (garancia, stb.). Lehet, hogy ez az én félelmem persze...

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#58299) CoolBoy323 válasza RVR400 (#58297) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mintha a pixmania-s gari érne bármit is :P ;]

(#58300) SSlyTR válasza RVR400 (#58297) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Elég az 2 évnek is. A 3 év az opcionális extra felárért. Ha már külföldre kell küldeni, akkor szerintem tök mind1 merre megy.
Ráadásul ezeknél még a szerződés is pénzbe kerül, legalábbis régen úgy volt. Már majd 10 éve akartam tőlük venni és már majdnem fizettem is volna, de valami általános szerződési díjat is felszámoltak, 20 eurót asszem. Hagytam őket inkább, vásároltam máshol, de azok is szemetek voltak, mikor garanciális javítás volt. Kb ez eddigi legrosszabb ilyen tapasztalatom. Inkább 5ször küldöm el a telefont kínába, mint egy ilyen boltba belefussak. (ez nem a pixmánia volt, hanem egy mp3 lejátszókkal foglalkozó üzlet, és ez nagyon off)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.