Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) csendes válasza spiritex (#59797) üzenetére


csendes
őstag

Annyiból nem kamu, hogy egy rossz minőségű (noname) töltő tönkreteheti a tabletet, balesetet okozhat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59802) cidalain válasza csendes (#59801) üzenetére


cidalain
veterán

Ez mondjuk igaz.
De ami itthon kaphato az azert nem szokott szar lenni. Multkor 1000 korul Fsp adaptert vettem telohoz 1A-eset munkahelyre.
De itthon pl mindent a tabletem toltojevel toltunk: telefonok, tablet, nincs elo 5 tolto.
Kocsiban is van egy nokia szett ott arrol nyomunk mindent.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59803) spiritex válasza csendes (#59801) üzenetére


spiritex
veterán

Én egy ilyet vettem, szerintem ez jó minőségű, külön írja, hogy minőségi anyagokból készült, és hogy biztonságos a vele való töltés. Azt nem írja egyik oldalon sem, de az egyik USB aljzat 1A-es, a másik pedig 2.4-es.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#59804) Linda1 válasza Linda1 (#59776) üzenetére


Linda1
aktív tag

A tegnap megrendeltem a Lenovo A3500-t, ma meg is érkezett, nagyon jónak tűnik....csak egy probléma van, nem kaptam mellé garancia levelet...azt írja a számlán, hogy majd email-ben elküldik.
Van okom aggódni szerintetek???
Eddig akárhányszor webshopból rendeltem, a gari levél benne volt a bontatlan csomag mellett.
Tudtok erről valamit, vagy postázzam vissza. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#59805) Kolondrum válasza csendes (#59796) üzenetére

Net, mail, film, torrent(ritkán de kell), 3G is kell bele. Mi elsőre ezt néztük ki: WayteQ xTAB 8X Quad
Mi a véleményetek?

(#59806) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv!

Kérdésem lenne, mégpedig hogy rendelt e már valaki akkumulátort a WorldGsm-től, nagyon baráti áron adják a galaxy 8.9 tab-hoz és kíváncsi vagyok van e már valakinek tapasztalata velük, úgy néz ki az eredeti akku cella zárlatos.

[ Szerkesztve ]

(#59807) Shingen válasza Kolondrum (#59805) üzenetére


Shingen
addikt

Arra amire akarod megfelelő lesz.

風林火山

(#59808) Kolondrum válasza Shingen (#59807) üzenetére

Én is így gondolom. Felmerült, hogy nem is kell a 3g, mert megossza a BlacBerry netjét és wifin használja, de ha már van benne.

(#59809) Shingen


Shingen
addikt

Erre vki? Topikgazda ?

風林火山

(#59810) Kolondrum

Köszi a segítséget! Kap egy 32G-s class 10-es memkarit és pont.

(#59811) cidalain válasza Shingen (#59809) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig nem nagyon van mas valasztasod mint az LG.
Az asus me176 vagy me572 intelesekn jatekra inkabb ne.
Samunal szerintem jobb az Lg jatekra a Snapdragon miatt.

Esetleg asus tf103 vagy 303. A 303yban 2 giga ram van. Viszont ezek 10-esek.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59812) cidalain válasza cidalain (#59811) üzenetére


cidalain
veterán

Vagy nexus 7 2013-as!
50 korul van refurbished. Hasznaltan meg olcsobb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59813) Linda1


Linda1
aktív tag

Tudna valaki segíteni a garit illetően?

(#59814) cidalain válasza Linda1 (#59813) üzenetére


cidalain
veterán

Kerdezz ra a webshopnal.
Itthon is volt mar olyan hogy kimaradt. Postan utanad kuldik azt kesz. Mo-on 1 ev garival adjak.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59815) Shingen válasza cidalain (#59811) üzenetére


Shingen
addikt

Értem. Köszi

風林火山

(#59816) Linda1 válasza cidalain (#59814) üzenetére


Linda1
aktív tag

Ok, köszi, utánakérdezek, de már csak hétfőn.

(#59817) Oroszlánom


Oroszlánom
tag

Sziasztok! Wayteq xtab8 időnként nem fogad szót! Hiába érek hozzá fabatkát sem reagál. Igaz még az eredeti fólia van rajta. Tudtok olcsó billentyűzet beszerzési forrást?/lehet kínai is csak magyar nyelvű legyen/ Talán azzal jobb lesz..
Köszönöm!!!

(#59818) Kolondrum válasza Oroszlánom (#59817) üzenetére

Szia! Gyárilag van rajta fólia amúgy vagy még azt is vennünk kell?

(#59819) Oroszlánom válasza Kolondrum (#59818) üzenetére


Oroszlánom
tag

Gyári van! Ha tudsz forrást rá, később még jól jöhet.
Köszi!

(#59820) patow


patow
senior tag

Heló egy s8.4-em van és segítséget szeretnék kérni mert a régi gyári androidos böngészőt szeretném valahonnan rátenni de nem találom hogy honnan lehetne beszerezni.Vagy erre nem is lehet?

(#59821) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek!

Remélem jó helyen kérdezek. Hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne jelenjen meg minden bekapcsoláskor az app permission-ra a figyelmeztetés?
Nem sikerült rájönnöm mi hozza elő folyton. Wayteq X8 Q tabom és lányom THL telója is produkálja kezdettől fogva.

[ Szerkesztve ]

(#59822) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Valaki tapasztalt olyat rajtam kívül tábláknál hogy a billentyűzet eltűnedezik,nem jön elő,eltűnik,előjön,és így tovább.Nagyon idegesítő.
Ez mitől lehet?
Lg gpad v480.Gyári bill.Nem rootolt.

(#59825) tjb007 válasza underdark (#59791) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, viszont többek közt azért vagyok, hogy ezeket a kérdéseket is megválaszoljam.
E közül a kettő közül a G Pad 8.0 lenne a jobb választás eltekintve a kijelző átlójától. Tulajdonságaikat tekintve nagyon hasonló, majdhogynem egyezik a két modell (az LG-ben némileg frissebb, erősebb SoC van), szóval ebben a kérdésben akár a kijelzőátló alapján is lehet dönteni.

(#59793) Shingen

Az ár tekintetében meddig lehet elmenni ?

(#59800) Lord Vader

Attól függ mennyibe kerül az a 2012-es Nexus 7, mire lenne használva, és hogy mit kell érteni olcsóbb gépek alatt (1-2 példa).

(#59821) Müszi

Tudnál erről képernyőmentést csinálni ? Így látatlanban elég nehéz bármihez is kapcsolni.

(#59820) patow

[link]

(#59826) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Lányomnak szeretnék tabletet venni, nem igazán értek hozzá (és őszintén szólva nem is érdekel)

Lehetőleg még ma meg kéne vennem mert elfelejtettem, hogy szüli napja van (kicsit sok volt a munka)

70-80 között szánnék rá

valami tanács esetleg?

(#59827) tjb007 válasza Zlcsi (#59826) üzenetére


tjb007
nagyúr

Játékra lenne használva (kérdezhetném úgy is, hogy hány éves a lányod) ? Egyéb elvárások ?

(#59828) Zlcsi válasza tjb007 (#59827) üzenetére


Zlcsi
senior tag

15 évees

mindenre vegyesen, biztos játszani is akar rajta :)

(#59829) Shingen válasza tjb007 (#59825) üzenetére


Shingen
addikt

60 ezerig. :)

風林火山

(#59830) Zlcsi válasza Zlcsi (#59826) üzenetére


Zlcsi
senior tag

(#59831) Müszi válasza tjb007 (#59827) üzenetére


Müszi
senior tag

Erre gondolok:

Közben betettem egy pipát és így csak felugrik bekapcs után és el is tűnik. Ettől függetlenül érdekelne mire jó, mert belépve nem magyarul jelenik meg. Bocsi ha butaság de még csak ismerkedem vele.

[ Szerkesztve ]

(#59832) patow válasza tjb007 (#59825) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm de sajna valamiért nem engedi feltenni talán szükséges a root?

(#59833) tjb007 válasza Zlcsi (#59828) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 8.0 és 10.1, ASUS MeMO Pad 10 ME103K, esetleg még ASUS MeMO Pad 7 ME572C és az ASUS MeMO Pad 8 ME581C.

(#59829) Shingen

A G Pad 8.0 mellett ott van még az 2013-as refurbished Nexus 7 is, meg esetleg az ME572C-s MeMO Pad is.

(#59831) Müszi

A 4.3-ba anno bekerült egy kísérleti, rejtett ? engedélykezelő, amivel az adott alkalmazás engedélyeit lehetett szabályozni (pl. a Facebook alkalmazás ne férjen hozzá, ne használhassa a kamerát), de ez a 4.4.2-vel kikerült a rendszerből. Hogy ez ugyanaz-e, és ha igen hogyan került mégis vissza nem tudom, a funkciója viszont hasonló lehet.

(#59832) patow

Nem szükséges, legalábbis a leírást készítő szerint. A kommentek alapján sokaknak nem megy.
Esetleg megpróbálhatod még ezt: [link] Ehhez sem kell root.

(#59834) Müszi válasza tjb007 (#59833) üzenetére


Müszi
senior tag

Köszi a válaszod! Így már nem zavar, hogy el is tűnik magától. Kár hogy ezt nem sikerült magyarítani. :F

(#59835) Zlcsi válasza tjb007 (#59833) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm a választ és a segítséget !

(#59836) Alastair' válasza tjb007 (#59825) üzenetére


Alastair'
nagyúr

20-ezerèrt vettem kiválló állapotban 32 gigásat. A 20-ezres kategóriában mtk-s gèpek vannak, ezekkel állítom szembe. Mindenre használom, net, játèk...eddig mèg nem nagyon akadt meg. Nagy előny a nagy tárhely, nem kell mókolni vele, hogy fel tudjak tenni nagyobb játèkokat, normális IPS kijelző...Termèszetesen 4.4.4-et futtatok rajta, mert a nyalóka nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#59837) Attila xy


Attila xy
tag

Tabletnél hogy működik az ip cím,azonosítás,van ilyen?

(#59838) patow válasza tjb007 (#59833) üzenetére


patow
senior tag

Kösz ez jó lett csak némi kinézetbeli külömbség van de kezelésben ugyan az mint a régi amit már megszoktam :)

(#59839) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Mondjatok legyetek kedvesek max. 30-35 eFt-ig Android-os tabletet, ami:

- 7"-os
- WiFi + 3G-s
- felbontása minimum 1280x720 pixel
- hardveresen kellően erős (gyereknek kell majd, játékra)
- általánosságban elérhető itthon, boltban, garanciával.

Köszi!

Get Moded!

(#59840) vycman


vycman
tag

Sziasztok!
Barátnőm kapott kupont shopline-ra és tabletet szeretne venni. Legfőképp netezés/ filmnézés, néha jegyzetelni is azért. Játék nem szempont. Ezeket néztem: asus, lenovo , WayTeQ

Melyik a legstabilabb? Inkább az lenne a jó, ha nem akadozna. Melyiket ajánlanátok a 3 közül, esetleg valami mást 30-40.000 forint között a shopline kínalátból?
Nem nagyon értek a tabletekhez, igazából legfőképp olyat szeretnék ami stabil, mert az androidos telókkal nincs jó tapasztalatom....
Köszönöm a segítséget.

(#59841) affli


affli
tag

Helló!

Van egy Wayteq 8Q tabletem, és ha wifivel stream videót nézek (MindigTV, Youtube), és kiküldöm bluetooth hangszóróra a hangot, elkezd akadozni a lejátszás, leveszi mindkét alkalmazás a minőséget, de még úgyis meg-meg akad pár (több) másodpercre. Ha a beépített hangszóró szól, vagy jack kábellel csatlakoztatom a külső hangszórót, minden probléma nélkül játsza hd-ben. Valaki esetleg találkozott már ilyennel? Mitől lehet?

Előre is köszönöm :R

Retro RULZ:)

(#59842) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!
Ez igaz lehet?túl olcsónak tűnik.

(#59843) tjb007 válasza Alastair' (#59836) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyit meg is ért, itthon ennél jobbat úgy sem kaptál volna.

(#59839) DM-Fan

WayteQ xTAB-7X Quad

(#59840) vycman

Mindegyik stabil, szóval csak ez alapján nehéz lenne dönteni.
A három közül vagy az ASUS, vagy a WayteQ ajánlott. Utóbbit akkor érdemesebb választani, ha ki lennének használva a beépített 3G modem adta lehetőségek.
A Shopline kínálatában ezek az elérhető legjobbak a megadott összeghatáron belül.

(#59841) affli

Lehet ez hardveres és szoftveres gond egyaránt, szóval csak találgatni lehet. Kérdezd meg a topikjában, hogy más is tapasztalt-e ilyent.

(#59842) Gyuc

Ha ez van odaírva, akkor biztos. Amit még szintén biztosra lehet venni: "szürkeimportos", nem jár hozzá a billentyűzet.

(#59844) vycman válasza tjb007 (#59843) üzenetére


vycman
tag

Köszi szépen! Akkor a WayTeq lesz valószínű a 8" miatt.

(#59845) affli válasza tjb007 (#59843) üzenetére


affli
tag

(#59841) affli

Lehet ez hardveres és szoftveres gond egyaránt, szóval csak találgatni lehet. Kérdezd meg a topikjában, hogy más is tapasztalt-e ilyent.

Kérdeztem, és végig is olvastam anno a topikot, de sajna nem kaptam rá választ... Arra gondolok, hogy hd lejátszás közben nagyon lefogja a bt és a wifi egyidejű használata a tabot.. Viszont bluetooth nélkül semmi probléma... ennyire hardver igényes lenne egy 4.0-s bt? Nem tudom.. :(

Azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Retro RULZ:)

(#59846) Gyuc válasza tjb007 (#59843) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Igen valami ilyesmire gondoltam :)

(#59847) pixelking


pixelking
tag

Sziasztok!

Anyukámnak kellene egy tablet netezésre, emailezésre 35k-ig bezárólag. 3G-re nincs igény, 7-8 colos kellene.
Egy OTG, nagyobb akksi, Anroid 4.4 plusz pont lenne.
A "tartósság" (már ha lehet ilyenről beszélni) fő szempont lenne, azaz a 2 év gari is +pont :D

Mit ajánlanátok, persze akár azon kívül is, ami a listában van.

Ezeket néztem, bár tabletben eddig nem gondolkoztam, így nagyon nem vagyok otthon a témában:

Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 8GB Refurbished
(mennyi szabad a 8 gigából?)

Asus MeMO HD 7 ME173X 16GB Refurbished

Lenovo A7-10F Adam 8GB

Lenovo A7 (59-410282) 8GB (nagyobb felbontás, elvben jobb proci)

Acer Iconia Tab B1-730 7" 16GB

Asus MeMoPad 7ME7000C-1A005A 8GB (intel - Z2520)

Asus FonePad 7 FE170CG-1B034A

Asus MeMoPad HD 7 ME176CX-1B014A 8GB (4 magos intel, ez lenne a felső határ, csak kérsdés, jobb e annyival)

vagy esetleg egy Samsung Galaxy Tab használtan 30 körül, garral?

Ha full egál, de valamelyik mégse ajánlatos, akkor azt feltétlenül írjátok meg, mert akkor "szerelem" fog döntetni :D

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#59848) tjb007 válasza affli (#59845) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem a hardverigénnyel van itt gond.
Elképzelhető, hogy az antennával van gond, hogy valamelyik IC hibás, de annak is nagy a valószínűsége (sőt, a legnagyobb), hogy közös az antenna és zavarják egymást.

(#59847) pixelking

Asus MeMO Pad 7 ME176CX

A jobb SoC pedig pont a másik Lenovoban van.

(#59849) mmm96


mmm96
csendes tag

Sziasztok! Nézegettem a fórumot meg árlistákat, de nem derült ki egészen. Nekem leginkább videónézésre(1080p) és egyéb multimédiás célokra használnám, játékra nem nagyon. Maximum 40 ezer ft környékén tudtok ajánlani valami márkát 10" környékén? Vagy ez a méret inkább zsebbenyúlósabb és egy Lenovo vagy Asus a nyerő?

(#59850) mmm96


mmm96
csendes tag

Ja és itthon+ebay a lehetséges.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.