Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Scale válasza Ramoskaa (#59500) üzenetére


Scale
őstag

Idáig megvolt, illetve mindenféle paramétert bepipáltam oldalt amit szerettem volna de így is nagyon sok találat volt..

(#59502) hEngi válasza tjb007 (#59489) üzenetére


hEngi
tag

Szia 65K körül

(#59503) IZGŐ-MOZGÓ


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Ebben a cikkben összegyűjtik a dual boot-os tableteket (best 25)
Az az érzésem, hogy a tervezőknél (hardver oldalon) és a kereskedőknél (árak) is kezd elgurulni a gyógyszer.

[ Szerkesztve ]

(#59504) tjb007 válasza Scale (#59499) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez egy ASUS Transformer Book Duet TD300 Core i7-es processzorral, 4GB RAM-mal és egy 128GB-os SSD-vel, szóval nem kell meglepődni a váltás gyorsaságán, plusz a dual OS megoldások között is vannak/lehetnek különbségek.

Csak Androidot futtató tabletet hasonló tudással ennyi pénzért nem fogsz kapni.

(#59502) hEngi

LG G Pad 8.0 és 10.1, ASUS MeMO Pad 10 (ME103K), Lenovo S8-50

(#59505) Scale válasza tjb007 (#59504) üzenetére


Scale
őstag

Értem, bár ezt furának tartom, hogy ennyiért kapok dual os-es tabot, a simák meg drágábbak.
Köszi a segítséget, asszem meg is rendelem ezt :) Remélem még áprilisban meg is jön.

:R

(#59506) csyo


csyo
senior tag

Samsung 8.4 boldog tulajdonosa vagyok mostantol en is, Illetve leszek, ha sikerul filmeket neznem rajta. ..

Sajnos a filmjeim egy reszet nem jatsza le, arra hivatkozva h nemntamogatott formatum.

Hogyan szerezhetek hoxza codec packot, vagy milyen lajatszjot javasoltok nekem amivel ezt a bibat kibtudom kuszobolni?

Koszi

Legyen szép a napod!

(#59507) erahurka válasza csyo (#59506) üzenetére


erahurka
félisten

MX player a legnépszerűbb amennyire tudom.

(#59508) tjb007 válasza Scale (#59505) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért van így, mert az Intel nagyon nagy kedvezményekkel adja az Atom processzorait, a Windows ezen verziója is ingyenes, az érdeklődés is nő ezen megoldások iránt, így most ilyen modelleket érdemes kihozni, plusz a verseny is nagy a gyártók között.

(#59509) yvsmad válasza erahurka (#59507) üzenetére


yvsmad
őstag

Az MX playerhez le lehet tölteni codec pack-et is.

(#59510) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

Használt tabletet keresek 30K környékéne, fő szempontok:

-Gyors legyen
-Strapabíró (szervizelhető legyen és megbízható)
-Legalább 7'
-jó aksi idő
-modernebb darab legyen ami még 1 évet biztosan kibír technikai szempontokból (nem avul el)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#59511) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre ki tudta rootloni a Kingoo root a Tagital T10 (Allwinner A33, 1024*600) tabomat. Nos akinek ilyen van, az nézze meg, mert vannak vele problémák.

A DU Speed Accelerator app egyrészt mindig összeomlott, másrészt a marketes app eltávolító program nem tudta uninstallálni. Látszólag sikerült neki, de a következő induláskor megint ott volt. Kézzel törölve az /app mappából végre eltűnt a sunyiban.

A nagyobb probléma, hogy a mcaffe szerint a gyári google app fertőzött volt mindenféle megfigyelésre használható kártevővel. Uninstallálni ezt sem lehetett, töröltem kézzel, majd visszaraktam a marketből az igazit. Valószínűleg a facebook hírek is ebből jöttek, mert sosem volt fb app a tabon és nem is lesz.

Végül az alap "browser"-t is töröltem, mert abban meg nem lehetett a kezdőlapot átállítani, valami fake keresőre irányult.

Kapott még egy bigtincan reklám blokkolót, most úgy néz ki minden fasza a tabon. 470-490MB szabad memória, 16650 pont az Antutuban. Ez elvileg nem valami nagy pontszám, de pörgős a tab, gyorsan dolgozik és könnyebben tölt be weboldalakat, mint a korábbi kétmagos Rk3066-os tabletünk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59512) Mr.Grey válasza Mr.Grey (#59420) üzenetére


Mr.Grey
tag

A nyertes végül egy Concorde Rokee lett.
A sebessége több mint elégséges, a wifi kapcsolata (eddig) hibátlan, a kijelző is minden szempontból megfelelő, a hangja is jó.
A XiiaLive segítségével meg mindent megtaláltam amit kerestem...

(#59513) tybsen válasza Mr.Grey (#59512) üzenetére


tybsen
addikt

Azért 7"-on egy 1024x600 kijelzőre azt mondani, hogy "minden szempontból megfelelő" elég extrém kijelentés. Még akkor is, ha csak zenehallgatásra használod.

(#59514) cidalain válasza tybsen (#59513) üzenetére


cidalain
veterán

15e alatti kerete volt ra. Ha ez alatt megkapta a dual core 1 giga ramos gepet akkor a kijelzo masodlagos. Es inkabb a kijelzo legyen gyengebb mint a ram.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59515) tybsen válasza cidalain (#59514) üzenetére


tybsen
addikt

Nem láttam a 15000 Ft-os keretet a hsz-ban. Amire hivatkozott, csak annyi volt, hogy minél olcsóbban keres valamit.

Persze eleve értelmezhetetlen az a kijelentés, hogy minden szempontból megfelel a kijelző abban az esetben amikor a kijelző eleve nem volt szempont.

Ettől függetlenül persze rendben van a dolog, hogy olcsón egy olyan eszközt tudott szerezni, ami a céljának megfelel.

(#59516) Francia91


Francia91
veterán

Üdvözlet!
Adott egy Samsung Galaxy Note 10.1 tablet, de az istenért sem tudok kilpéni a G-Mail alkalmazáson belül a fiókomból...
Hogyan tehetem ezt meg?
Válaszotokat előre is köszöntem! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59517) tjb007 válasza Francia91 (#59516) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak úgy tudsz kilépni belőle, ha törlöd magát a fiókot is a készülékről.

(#59518) Francia91 válasza tjb007 (#59517) üzenetére


Francia91
veterán

És hogy tudom törölni a fiókot? Nekem új az Android, bocs a hülye kérdésért :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59519) cidalain válasza Francia91 (#59518) üzenetére


cidalain
veterán

Beallitasok/ szemelyes/ fiokok es szinkronizacio/ itt google fiokra rabok, majd fennt a ... gombnal lesz a fiok torlese almenu.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59520) Francia91 válasza cidalain (#59519) üzenetére


Francia91
veterán

Köcce! Sikerült! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59521) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok. :R

Találkoztatok már ezzel az ORION TAB-970DC TAB-al?

Mondanátok róla pár szót? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#59522) tybsen válasza fezsoo (#59521) üzenetére


tybsen
addikt

9,7" meretu kijelzon 1024 x 768 felbontas, 4.1-es android es ORION marka 32 ezer Ft-ert? Szerintem messzire keruld el, bar nem tudom mire akarod hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#59523) KocKa16


KocKa16
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok a kérdésemmel, de nem tudja nekem valaki azt, hogy hogyan tudom megoldani, hogy a play teljes sebességgel töltsön le? Minden más gyors rajta csak amikor letöltök akkor nagyon lassú. Myaudio Next Q7

(#59524) csucsu69


csucsu69
tag

Sziasztok!Meg szeretném kérdezni, hogy a hozzáértők melyiket választanák:Samsung galaxy tab s 8,4 vagy Sony xperia z3 tab?A különbségekkel tisztában vagyok, de én az itt lévők tapasztalatait fogadnám szivesen! Köszönöm!

(#59525) ajuhasz


ajuhasz
tag

Sziasztok.

Anyumnak vettem anno egy POV Mobii 925 tabletet.... amióta nálunk van minden lassú és bezáródik rajta pedig hardverileg nem kellene szerintem főleg attól amit anyám csinál képet videót nézeget és még újsághíreket olvas.... Én okos fejel nekiálltam gyári Firmware-t frissíteni azóta csak a POV logó-t mutat csak induláskor.

Esetleg ha valaki valami olyan leírást tudna nekem adni vagy tippet hogy hogyan javíthatnám esetleg hogyan tehetek rá egy másik rendszert az jó lenne. esetleg privátban telefonszám is jöhetne ha valaki tudna segíteni ha elakadnék hogy hogyan lehet ilyet javítani.

Elég furcsa ennek a rendbetétele mert egy oprendszert hamarább felteszek pc -re mint egy tablet működését megfejtsek..... és már kissé kezdek szétszórt lenni mert már vagy 3 órája szívok vele....

Válaszotok előre is köszönöm.

Üdv : ajuhaszzz :R

(#59526) tjb007 válasza KocKa16 (#59523) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beállítások → Alkalmazások → Play Áruház → Adatok törlése, Gyorsítótár törlése, ha pedig ez sem segít, akkor Frissítések eltávolítása. A következő fokozat a gyári állapotra való visszaállítás (minden adat törlődik).

(#59524) csucsu69

Mindkettőt más miatt. A Tab S 8.4 kijelzőben jó nagyon, a Z3 Tablet Compact pedig üzemidőben.

(#59525) ajuhasz

7. oldal: [link]

(#59527) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Nem vagyok semennyire képben a tabletekkel, eddig nem is nagyon kellett, bár a családban majd nem mindenkinek van. Most nézegetek a neten a tableteket (új laptop kellene, de ha egész jó, lehet kiváltaná), találtam pár (és hasonlók az ebay-en) 4 magos Intel procis, 2Gb-os RAM-os, 32 Gb rom, és még tf-el meglehet toldani még 32 Gb-al, és Dual OS-es (Win 8.1 és Android 4.4), egész jó áron (még akción kívül egész jó áron van, szerintem). Azt kérdezem, érdemes-e ilyeneket beszerezni (találtam 7-8 és 10-11 col-os átmérőjűeket is), vagy van valami átverés ezekben a noname-es tabletekkel, kerülni kell vagy sem?

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#59528) tjb007 válasza Unteroff (#59527) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs bennük semmi átverés és a noname jelző sem illik éppen rájuk.
Akkor érdemes beszerezni, ha külön igény van mindkét rendszer meglétére, bár most már a legtöbb kínai Windowsos tableten ott van az Android is.

(#59529) KocKa16 válasza tjb007 (#59526) üzenetére


KocKa16
csendes tag

Ezek közül mind megvolt és nem segített :(

(#59530) ajuhasz válasza tjb007 (#59526) üzenetére


ajuhasz
tag

Ezt a műveletet végeztem el én is és onanstól csak a pov logót mutatja merülésig... sajnos...

(#59531) ph0nak válasza tjb007 (#59528) üzenetére


ph0nak
csendes tag

OK, engem meggyőztél, rendeltem egyet :)

(#59532) Mr.Grey válasza tybsen (#59515) üzenetére


Mr.Grey
tag

Arra gondoltam, hogy arra a célra, amire használom, több mint elégséges. Még a 800x480 is megfelelt volna :) Miért kellene mindig, mindenben ennyire maximalistának lenni? :DD

(#59533) tybsen válasza Mr.Grey (#59532) üzenetére


tybsen
addikt

Értem értem :) és persze igazad is van. A lényeg, hogy Neked megfelel, ennyi :)

(#59534) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Erről a tablageprol mi a véleményetek?
itt

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#59535) cidalain válasza underdark (#59534) üzenetére


cidalain
veterán

mire használnád pontosan?

ajánlott darab általános használatra. erős, hosszabb távra tervezhetsz vele, nagyon jó felbontású részletes kijelző.

viszont játékgépnek nem ajánlott az intel platform miatt!

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59536) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Keresztfiaméknak szeretnék egy Android-os tabletet, a következő paraméterekkel:

- micro SD kártya bővíthetőség
- elég a wifi only
- MHL video out: a fő használati módja online és NAS-on tárolt videók TV-re átjátszása lenne HDMI kábelen keresztül. Ha jól tudom, ehhez MHL támogatás (és kábel) kell.
- 10"-os méret
- valahol az 50eFt környéki kategórában. Ha ez no way, akkor mehet feljebb, élhető és használható opciókat szeretnék.

Mit javasoltok?

(#59537) tjb007 válasza KocKa16 (#59529) üzenetére


tjb007
nagyúr

Esetleg megpróbálkozhatsz még egy szoftverfrissítéssel, de ha a gyári visszaállítás nem segített, akkor ez sem valószínű, hogy fog.

(#59530) ajuhasz

Marad akkor a szerviz.

(#59536) schferenc77

Ez pont egy no way ennyiért, ha maradunk az MHL-nél. A HDMI miért nem jó ?
Ha újat szeretnél és maradunk az MHL-nél, akkor a Sony Xperia Z2 Tablet, és a Samsung Galaxy Tab S 10.5 jöhet. Ha használt is jó akkor, ugyanezek, plusz a Sony Xperia Tablet Z, a Samsung Galaxy TabPRO 10.1 és Galaxy Note 10.1 2014 Edition.

Sima HDMI-set kapsz már 35 ezer forintért is, igaz az alacsony felbontású TN panellel rendelkezik, de arra amire neked kell megfelel.

(#59538) KocKa16 válasza tjb007 (#59537) üzenetére


KocKa16
csendes tag

Sajnos még a hivatalos oldalon sem találok rá romot... Tehát nem tudom, hogy mit kezdjek vele :(

(#59539) tjb007 válasza KocKa16 (#59538) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyári ROM: [link]

(#59540) schferenc77 válasza tjb007 (#59537) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Szia!

Nekem elég, ha bármilyen kábeles megoldás van rá, hogy a tablet képét kirakjuk TV-re. (Btw, arról sem tudtam, hogy az MHL-en kívül is van megoldás videó kiküldésére a tabletről :B )
Szóval HDMI-s tabletre ajánlott típusok?

(#59541) KocKa16 válasza tjb007 (#59539) üzenetére


KocKa16
csendes tag

Köszönöm szépen. Remélem ez jó lesz. Annyit még megkérdezhetek, hogy hol találta? :R
Myaudio Next Q7

(#59542) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok! Van windowsos tablet topik? Én nem találtam.

Üdv. Johnny

(#59543) tjb007 válasza schferenc77 (#59540) üzenetére


tjb007
nagyúr

A korábban leírtakon kívül van más elvárás is ? Úgy is kérdezhetném, hogy csak erre a célra lesz használva ?

(#59541) KocKa16

A "gyártó" oldalán. [link]

(#59542) jonnyjoker01

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59544) KocKa16 válasza tjb007 (#59543) üzenetére


KocKa16
csendes tag

És ez a rom jó myaudio next q7-re?

(#59545) schferenc77 válasza tjb007 (#59543) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Más elvárás nincs, aránylag tartós/jó ár-érték aránnyal rendelkező készülék kellene

(#59546) tjb007 válasza KocKa16 (#59544) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elnézést kérek, összekevertelek valaki mással.
Nem, ez nem lesz jó, ne is próbáld meg felrakni rá.

(#59545) schferenc77

Ez volt az, amit korábban említettem. Az ár/érték aránya jó, a tartósságáról viszont nem fogok tudni nyilatkozni. Ha márkásabbra, tartósabbra vágysz, akkor el kell mennie a HDMI miatt 100 ezer forint fölé, annak a környékére.

(#59547) taip válasza tjb007 (#59546) üzenetére


taip
senior tag

Az Overmax szerintem elég gagyi típus, de mintha azokon lenne HDMI. (Lehet, hogy erre nem jó, de azt állítja, hogy van rajta.)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59548) underdark válasza cidalain (#59535) üzenetére


underdark
aktív tag

Játék az nálam kimerül HayDaynél

Amire használnám az internet (fő), tv stream nézése, esetleg filmek, de ez se biztos

Wifije érdekelne
Most van egy Huawei Ascend G6 telefonom és melóhelyen még 50 méter után is fogom a wifit
Ez is még látná olyan messziről vagy inkább egy másik tablet?

Vagy mi az ami 60K-ig ajánlott táblagép hosszútávra? Mindenkiépp munkahelyre kéne, a fenti célra és only wifi elég

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#59549) KocKa16 válasza tjb007 (#59546) üzenetére


KocKa16
csendes tag

Rendben, nincs gond :R

(#59550) cidalain válasza underdark (#59548) üzenetére


cidalain
veterán

fú, hát ennyire már nem tudok segíteni :)
Van itt topicja a típusnak, kérdezd meg a tapasztalatokat a HayDay-jel is, meg a Wifi erősségével kapcsolatban is.

Hosszútávra mindenképpen olyat vennék ami gyárilag 2 év garanciás. Ennél hosszabb távra nem nagyon lehet most még tervezni.
Annak az Asusnak jó a kijelzője nagyon, meg 2 giga ram számíthat 2 év múlva.
Kisebb felbontású 1 GB-os verziók vannak még ajánlott kategóriában, akár Asusból is, de ez mindenképpen erősebb vas.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.