Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) csyo


csyo
senior tag

Tabletvasarlasom koret szukitenem.

Lenovo LS8-50 ............150 font
Samsung Gaaxy S8.4 ....241 font

az LG G-pad 8.3 a felszereltsegben elmarad a fentiek mogott, ugyhogy azt kihuznam...

Mi a velemenyetek ezekrol:

Lenovo YOGA 8 ich
Google Nexus 7

osszehasonlitasuk itt

Legyen szép a napod!

(#59052) ClioRS válasza csyo (#59051) üzenetére


ClioRS
őstag

A két Lenovoban koppra ugyanaz a hardver van, ami egyébként nem gyenge, de előfordulhatnak kompatibilitási problémák az Intel SoC miatt.

Érdekes, hogy a Nexus 7-et idevetted, az LG 8.3-at meg dobtad, holott azok is eléggé hasonlítanak, az LG egy hangyányit erősebb. Plusz szerintem 7 col már kicsi filmnézéshez.

Amiket felsoroltál azok közül a Samsung a legerősebb. Ha még mindig ugyanaz a felhasználás, amit írtál ezelőtt, akkor bármelyiket megveheted.

(#59053) nova001


nova001
senior tag

hali

az hátrány ha a tableten 3as android van ? programok futása/telepítése vagy ilyesmi ?
Asus Transformer TF101 néztem ki most :)

(#59054) tjb007 válasza ClioRS (#59052) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attol fugg melyik Yoga Tablet, mert ha meg a legelso, akkor abban meg MediaTek SoC van.

(#59053) nova001

Eleg nagy hatrany, a legtobb alkalmazas mar megkoveteli a 4.0-as Androidot, de az a TF101-re is elerheto.

(#59055) GU-81M válasza ClioRS (#59047) üzenetére


GU-81M
tag

Rendben köszi, ezeknek mindenképpen utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#59056) varpy


varpy
újonc

Hello! Ezt a tabletet néztem ki: [link]

Netezésre, filmnézésre, ebookra, szövegszerkesztésre használnám leginkább. Mindenképp 10" körülit akarok és ár-érték arányban ezt találom a legmegfelelőbbnek. Hordoznám is, amihez egy ilyen tokot szemeltem ki.

Ennyiért jó vételnek számít ez a gép?

Szerk.: tablethez csatlakoztatható usb hub, amivel akár 3-4 eszközt is csatolhatok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#59057) csyo válasza ClioRS (#59052) üzenetére


csyo
senior tag

koszi a valaszt!

Szoval a legjobb valasztas a Samsung S8.4 lenne a felsoroltak kozul?

Akkor mar csak azt kell kitalaljam, hogy apple, vagy Samsung...

iPad mini 2 (használt, jo allapotban).... 310 fontért

Samsung S8.4 uj....................... 241 fontert
Samsung S8.4 használt, jo allapotban, 200 fontert

Lenovo S8-50 uj 150 fontert

---------

Vajon megeri e a hasznalt iPad mini 2 dupla annyiert, mint mondjuk a Lenovo? Vagy az ar 2/3-ert egy hasznal Samsungot vegyek inkabb?

Legyen szép a napod!

(#59058) taip válasza csyo (#59057) üzenetére


taip
senior tag

Az iPad-ben van SIM kártya, vagy az is Wifi only? Marha drága. Ennyiért itthon újat veszel, mobilnettel.

Amúgy meg szerintem az a döntés, hogy iOS-t akarsz-e használni, vagy Androidot, az nem a készülékáraktól függ elsősorban. Nálam ez úgy menne, hogy először eldöntöm, melyik rendszert akarom használni, milyen célra és utána nézek készüléket.

És ha már egy felsőbb kategóriás készüléket nézek, akkor nem szórakoznék használttal, de ezt mindenki döntse el maga.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59059) Viki84


Viki84
tag

Wayteq xtab 7Q-n gyárilag nincsenek telepítve a google alkalmazások? Chrome, youtube, maps, drive? Csak azért kérdezem, mert anno a 100dci-n fent voltak.

[ Szerkesztve ]

(#59060) ClioRS válasza Viki84 (#59059) üzenetére


ClioRS
őstag

Nincsenek, de playből leszedhető pár perc alatt.

(#59057) csyo
Nem nagyon értem miért erőlteted ezt az ipad dolgot, nem éri meg annyiért. A Samsung Tab S 8.4 erősebb, új, filmet is jobb nézni rajta.
De arra, amire te akarod használni elég a Lenovo is szerintem, ott csak annyi a kompromisszum, hogy az Intel miatt nem megy pár app, de az is inkább játékoknál gond.

(#59056) varpy
Nem rossz ennyiért, ha nem szánsz rá többet.

(#59061) Viki84 válasza ClioRS (#59060) üzenetére


Viki84
tag

Ok, megnyugodtam. A GPS-t hogy tudom bekapcsolni? Telefonon volt olyan, hogy gps, de itt nem találok, csak tartózkodási helyet, gondolom itt lehet ki-be kapcsolni a gps-t.

(#59062) cidalain válasza Viki84 (#59061) üzenetére


cidalain
veterán

Droid 4.4 alatt nincs kulon gps on/off kapcsolo.
Az a helymeghatarozos cucc lesz az...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59063) varpy válasza ClioRS (#59060) üzenetére


varpy
újonc

Köszi a megerősítést, akkor veszem.

(#59064) Shingen válasza cidalain (#59062) üzenetére


Shingen
addikt

:K Így van.

風林火山

(#59065) Viki84


Viki84
tag

Köszi!

Még egy kérdés, ismeri valaki a Wayteq autós készletet? A tartó tapadókorongos. Azt hittem az az átlátszó, ami "rácuppan" az üvegre, és így le-fel rakom. De itt a csomagolási fólia alatt egy ragacsos korong van. Ezzel fixen fel kellene ragasztani? Tartós ez egyáltalán, vagy le fog jönni?

(#59066) csyo válasza taip (#59058) üzenetére


csyo
senior tag

iOS, vagy android nekem mindegy, a lenyeg, hogy stabil legyen, ne akadozzon, fagyjon le, ne hagyjon cserben.
Nem szeretem a homokorat nezegetni amig percekig tolt egyszeru alkalmazasokat.. legyen gyors.

Apple stabil, es gyors, az akku ideje is hosszabb, ezt hallottam.

Ha a Samsung 8.4, vagy a Lenovo S8 tablet versenykepes, (sot, jobbnak mondhato) akkor veszek inkabb azt.

iPhone telefonom van, laptopom nem apple, szoval mindegy melyik iranyban bovitem a kutyuimet

Legyen szép a napod!

(#59067) Scale válasza taip (#58950) üzenetére


Scale
őstag

Sajnos lecsúsztam mindkettő Lenovoról.. MM-ben már nem akciós, emag meg már/jelenleg nem forgalmazza a másikat sem.. így most keresek valami másik bestbuyt a kategóriában.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#59068) csyo


csyo
senior tag

ugye jol gondolom, hogy a

samsung galaxy tablet s8.4 jobb, mint a PRO s8.4?

Legyen szép a napod!

(#59069) tjb007 válasza csyo (#59068) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, tobb parameter tekinteteben is jobb.

(#59070) epeti78


epeti78
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos kórház miatt tabletet kell vásárolnunk.
Kizárólag filmnézésre kellene.

Elvárások:
- egyszerre lehessen tölteni, és pendrive-ról/külső winchesterről filmet nézni
- media marktban kapható legyen (mivel sürgős, és itt ez az egyetlen szóba jöhető alternatíva).
- idős embernek lesz, szóval ha lehet megbízható legyen, ne legyenek gyakori fagyások

Melyiket tudnátok ajánlani?
Köszi: Peti

(#59071) dunc válasza epeti78 (#59070) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia, árat írj.

(#59072) epeti78 válasza dunc (#59071) üzenetére


epeti78
csendes tag

Ár max 70ezer, de mivel filmnézésre kell csak, ezért gondolom olcsóbban is megoldható..

(#59073) Salex1


Salex1
senior tag

Vélemények erről? [Asus transformer TF303K]

(#59074) B.Gabi


B.Gabi
újonc

Üdvözlök Mindenkit!
Érdeklődni szeretnék, hogy létezi-e olyan tablet, amiben erős a wifi....nekem egy Noname tabletem van, ami arra, amire nekem kell, kiválón megfelel, viszont a wifit csak pár méteren belül fogja. Nagyobb intézményekben, pl.szállodában csak a recepciónál, holott a telefonom simán fogja. Plázák közül egyedül a Lurdyban tudom használni, máshol nem. Most egy barátom akar tabletet venni, de az a gondja, hogy náluk a wifi 1 emelettel lejjebb van, mint a szobája. Kölcsönadtam neki az én gépemet, hogy próbálja ki, persze nem fogta a wifit, sajnos. Áldozna egy kicsit több pénzt is akár egy jobb gépre, de tudtok-e ajánlani olyan tabot, amelyik megbízhatóan fogja a wifit, esetleg elfogadható minőségű kamera is van benne?
Fényképezni, internetes sportoldalakat nézni, emailezni fog kelleni vele.
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#59075) csendes válasza epeti78 (#59070) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem jobban jársz, ha veszel hozzá egy vagy két SD kártyát, azt lehet hozni-vinni, lehet rá filmet másolni, és arról töltés közben is lehet filmet nézni, ha ez ennyire fontos.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59076) keszo válasza B.Gabi (#59074) üzenetére


keszo
őstag

iPad

Attila

(#59077) taip válasza keszo (#59076) üzenetére


taip
senior tag

Nem hinném hogy a márkás androidos tableteknek ne lenne elegendően jó a wifije..

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59078) csendes válasza B.Gabi (#59074) üzenetére


csendes
őstag

Régebben ezeknél a noname-eknél egyszerűen nem szereltek be WIFi antennát, úgy kellett utólag betenni. A mai nem noname-k WiFi-je ezt már azért tudja. Néha gond volt még a "B" márkák fém hátlapos modelljeivel, mert az árnyékol. Egyébként megveszel egyet interneten keresztül, van 14 napod, hogy kipróbáld, és ha nem elég jó, visszakérheted a pénzt.
Elfogadható kamera relatív, de tabletekben még a mobiltelefonoknál is rosszabb. Egy kompakt fényképezőgép 20 ezer Ft-ért sokkal jobb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59079) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
Edigitalnál max 40-ért melyik a legjobb tab(ok)?
Wayteq xtab-8x quad vagy Asus Memopad HD7 ME176cx, amiket kinéztem.
Ezek jók? Illetve van még más tippetek?

(#59080) keszo válasza taip (#59077) üzenetére


keszo
őstag

Én naponta látom a különbséget egy Samsung Galaxy Note 10.1 és egy iPad2 között.

Attila

(#59081) csendes válasza Keil Walker (#59079) üzenetére


csendes
őstag

Jó mind a kettő netezni, játékra egyik sem igazán. Az xTAB-8X kijelzője nagyobb és abban van beépített 3G modem. A ME176CX Intel Atom SoC-cal erős, de lehetnek gondok játékok, egyéb szoftverek kompatibilitásával. 7" kijelzővel netezni még az ED-ben most van újracsomagolt Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB Refurbished 30 ezer Ft-ért.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59082) B.Gabi


B.Gabi
újonc

Hát a focioldalak, meg emailek nézegetéséhez, néha fényképezéshez talán nem kell iPadot venni...Samsung Galaxy Tab? Asus? Talán 40-45 ezerig elmenne a barátom. A gyerekemnek Iphoneja van, én is tudom, mi a jó, ez nem vitás, de arra a minimális dologra, amire kell majd, ahhoz sok az iPad.

(#59083) taip válasza keszo (#59080) üzenetére


taip
senior tag

Lehet, de itt arról volt szó, hogy a noname tablet 1 méteres hatótávját akarja megnövelni valami használhatóra, nem arról, hogy bunker falán át akar netezni. És ha elegendően meg lehet oldani x összegből ne költsön rá 2x-et.

B.Gabi: 40-50 ezres ársávban ne várj jó fényképezőt, az 100e felett kezdődik, itt max. kipipálják, hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59084) cidalain válasza B.Gabi (#59082) üzenetére


cidalain
veterán

Samut ne ebben az arkategoriaban, ha jot akarsz.
Vedd az asus-t, vagy lg g pad. Ahogy lentebb irtak az asus me173 most nagyon olcso, igaz regi konstrukcio, de netezni ok.
Me176cx 37 korul van.
Lg 40 korul van, ennek 8"-os tesojara ma jott ki az android 5, hamarosan johet erre is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59085) tjb007 válasza Keil Walker (#59079) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek is jok, ezeken kivul pedig ott van meg az LG G Pad 7.0 is.

(#59084) cidalain

Az ME173X helyett akkor mar erdemesebb Lenovo A7-et venni. Olcsobb is, van ra 4.4, plusz az OTG is megy.

[ Szerkesztve ]

(#59086) motrola válasza B.Gabi (#59082) üzenetére


motrola
aktív tag

http://www.aliexpress.com/item/Branded-Lenovo-tablet-10-IPS-MTK-6582-quad-core-tablet-pc-3G-call-phone-RAM2G-16G/2027965949.html

Nekem ilyen van. Az árhoz képest csúcshardver, 6582 hejett csak 6572 a többi adat stimmel.
Lakáson belül 10-15 m wifi távolságig működik. A tőlem 10-15 méterre levő TV re simán felkapcsolódik a bluetooth és elküldi rá a filmet a youtubról.
Netezésre, böngészésre, ha kórházban kell nagyon jó. Van benne FM rádió fülhallgatóval rádiózni is lehet.
2 sim, telefonálni is lehet vele ( ezt nem próbáltam még ) de t-s kártyával működik 3G hálózaton, (ezt kipróbáltam)
Super amoled az nincs azt ebben az árkategóriában felesd el, meg szerintem a HD-t is.
Jlinksz D101

Már másnak is ajánlottam és nem csalódott.

Itt szeretnék köszönetet mondani cappa72 fórumtársnak, kiváló recovery-t készített hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#59087) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Vennék új, Telekomos S 10.5 LTE-t, új, bontatlan dobozút. Honnan tudhatnám meg vásárlás előtt, hogy függő-e?
köszönöm!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59088) Palika71 válasza Palika71 (#59087) üzenetére


Palika71
őstag

Pontosabban, tudom hogy függő, hanem hogy hűségeskü van-e rá.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59089) csendes válasza motrola (#59086) üzenetére


csendes
őstag

És nem Lenovo, nem 2GB RAM, nem 16GB ROM, hanem hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59090) tjb007 válasza Palika71 (#59088) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Telekomtol, de ilyen jellgu informaciot nem szoktak megosztani.

(#59091) Palika71 válasza tjb007 (#59090) üzenetére


Palika71
őstag

És ha hűség függő, akkor csak a mobilnet blokkolódik, vagy az egész készülék?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59092) tjb007 válasza Palika71 (#59091) üzenetére


tjb007
nagyúr

Termeszetesen csak a GSM/3G/LTE modem, magyaran Wi-Fi only valtozat lesz belole.

(#59093) motrola válasza csendes (#59089) üzenetére


motrola
aktív tag

Az volt a szempont netezni, filmet nézni lehessen vele.
Nem Lenovó ebben az árban valóban nem árulnak lenovót én D101-et írtam.
2GB RAM 32GB ROM
Én tudtam mit vásárolok, megnéztem előtte.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#59094) csendes válasza motrola (#59093) üzenetére


csendes
őstag

Értem, hogy azt írja ki a tablet, de valójában ezekben jó ha 512 MB RAM van és 4 GB ROM.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59095) Palika71 válasza tjb007 (#59092) üzenetére


Palika71
őstag

Köszönöm a törődést!

Szerinted az olyan hirdetések, hogy pár hónapos vagy új hálózatfüggő készülékek, és nem hűségesküs, az valóság lehet?
Miért vállal valaki hálózat függést, ha nem azért, mert olcsóbban kapja meg a készüléket? De akkor meg ott a hűség kötelezettség. Vagy nem?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59096) cidalain válasza Palika71 (#59095) üzenetére


cidalain
veterán

esélyes, igen. régen sokat trükköztek így telefonokkal. most a tablet a menő...
én nagyon óvatos lennék mielőtt függő tabletet vennék, és 2 évnél fiatalabb a gép...
(pl be lehet menni az eladóval a szolgáltatóhoz, és ott kiadatni egy nyilatkozatot a szolgáltatóval, hogy a tablet ki van fizetve, nincs rajta hűség...)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59097) Hurkafej válasza epeti78 (#59070) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia. A Wayteq xtab 7Q-nak van külön töltő csatlakozója, és külön micro usb, tehát töltés közben is lehet rajta valami pendrive otg kábelen keresztül.
Ha a 7 col kicsi, meg kell nézni a 8X-et, ami kicsit gyengébb, viszont nagyobb.

(#59098) Shingen válasza epeti78 (#59070) üzenetére


Shingen
addikt

Azt is jó lenne tudni, hogy a filmnézés után mire lenne használva?
Milyen méreteben gondolkodnátok 8" vagy 10" ?
Szerintem 7" filmet nézni kicsit.

風林火山

(#59099) csizs


csizs
aktív tag

Van egy Voyager Bluepanthern XS android tabletem, ami le lett kódolva a képernyőzárral. Hogyan lehetne feloldani. Jöhet az újratelepítés is egy gyerek kódolta le és nem emlékszik a kódra.

1x éve a prohardveren!

(#59100) KocKa16


KocKa16
csendes tag

Hali.
Factory reset?
Lenne egy olyan kérdésem, hogy tudtok-e olyan programot írni nekem amivel tablet hibákat tudok diagnosztizálni? Gondolok itt olyanra, hogy memória, processzor stb... hib

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.