Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) nfsu17 válasza mexel (#94150) üzenetére


nfsu17
veterán

Én tudtam.

/var/media/akármi
Alul mentés.
Másnap is ott maradt

(#94152) mexel válasza nfsu17 (#94151) üzenetére


mexel
veterán

ugyanezt csináltam, de nem indul el.
Alapértelmezett mentési útvonal: és ide írtam be, majd mentés. De csak azt írja elakadt.
Az átmeneti fájlok helyének hagytad ugyazt amit felajánl:/opt/etc/qBittorrent_entware/downloads

(#94153) mexel


mexel
veterán

Ez nexus nightly, és sehogy sem megy :(

(#94154) mexel


mexel
veterán

Kipróbáltam a régi boxomon, azon matrix, és csicsóka qbittorrentje, az megy rendesen azonnal ahogy kell. lehet hogy a nexuson nem lesz jó? Ennek nem örülök túlságosan :(

(#94155) mexel


mexel
veterán

Ugyanazon a boxon, sd-ről matrix-al már nem megy. A fenébe :(

(#94156) nfsu17 válasza mexel (#94155) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam matrix alatt néha megy, néha nem, a trackerhez nem kapcsolódik.
Mérgemben feldobtam sdre nexust, entware qbit, ott meg megy. A letöltési hely is.
Az alatta lévőket nem piszkáltam.
De maradok továbbra is matrixon TM-el

(#94157) cof válasza mexel (#94152) üzenetére


cof
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy entware alól telepítve az opt/etc/ mappában kell megkeresni a config fájlt és ott átírni a célmappát, de előtte le kell stoppolni a service-t.

x86-on LE alatt is ilyen a Tranmission, dockerből telepítve. Tojik rá mit állítok a TM GUI-ban. Majd egyszer reméljük Csicsóka ráér valamikor fejleszteni, hogy menjenek a kiegészítők.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94158) mexel válasza cof (#94157) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj a gyárilag megadott helyre sem indul, oda azért mennie kellene gondolom
transmission van nexus alá?

[ Szerkesztve ]

(#94159) cof válasza mexel (#94158) üzenetére


cof
veterán

Nem vagyok képben ilyesmivel. Még ki sem próbáltam a Nexus-t. Ráér majd ha lesz stabil.

Nekem ugye nem sűrgős mert x86-on LE alatt rendben megy minden Matrix alatt. Működik a LAN, stb...

CE-s BOX parkolópályán van most nálam.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94160) nfsu17 válasza mexel (#94158) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem az volt, hogy a qbit gyorsabban indult, mint hogy az ssd mount megtörtént volna. Ez nem lehet?
Vagy a tracker fülön működik a tracker? Nem csak kapcsolódna? Akkor nincs mit letölteni sem

Ha beírod jól a hdd útvonalát a letöltési helyhez, alul ki kell írnia a szabad tár méretét
Szabad hely: 476 GB

TM nincs nexusra

[ Szerkesztve ]

(#94161) cof válasza nfsu17 (#94160) üzenetére


cof
veterán

Nekem az volt, hogy a qbit gyorsabban indult, mint hogy az ssd mount megtörtént volna.

Nem próbáltál rá beállítani késleltetett indítást mint a TM-ben is csinálta Csicsóka?

ExecStartPre=/bin/sleep 20

Hasonlítsd össze a .service fájlokat és megleled.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94162) gyűrű válasza cof (#94159) üzenetére


gyűrű
addikt

Az a baj hogy úgy néz ki hogy a mátrix fejlesztése befejeződött, a 19.5 az utolsó, már javítást se akarnak hozzá kiadni. pár napon belül jön az első nexus "stable" Ami szintén alig tartalmaz újdonságot, de már készül a kodi 21 Omega...

(#94163) nfsu17 válasza cof (#94161) üzenetére


nfsu17
veterán

Kipróbáltam volna, ha tudtam volna, hogy mit kellett volna kipróbálni. :D
Nem vagyok programozó. :))
TM-ben megtaláltam ezt, miután Csicsóka mondta, hol kell keresni.
Talán nem felejtem el, hogy hol keressem ezt, ha később majd kell. THX

De a nagyobb bajom az volt, hogy nem csatlakozott a trackerhez, akárhogy kínlódtam össze magam.
Ugyanazzal a beállítással sd-ről nexus alatt ment a tracker...a mount is rendesen.
Szvsz azért nem először látok qbit beállítások menüt.

Tehát nálam:
Matrix eMMC: trackerhez nem kapcsolódik, reboot után ssd később csatolódik fel.
Nexus SD-ről: tracker is, ssd is megy

Valószínűleg előbb utóbb csak megoldottam volna, de akkor épp nem volt több hangulatom hozzá. Majd ha szükséges lesz, akkor újra nekifutok.


Ami szintén alig tartalmaz újdonságot, de már készül a kodi 21 Omega...

Konkrétan egy normál embernek már a matrix se hoz semmi újdonságot, pár dolog van, ami jól jöhet egy két embernek, egy utolsó Leia bőven kiszolgálja az igényeket.
Pl most nexusnál az arial betűtípust úrja kellett tennem, mert nem hozta át jól matrixról.
A debug info betűtípusa más, meg feljebb is van a képernyőn. Szuper újítás. :C
Amúgy a menü is kb 99% ugyanaz.
Újra mutatja a box a proci sebességét. bravo

[ Szerkesztve ]

(#94164) gyűrű válasza nfsu17 (#94163) üzenetére


gyűrű
addikt

Tényleg alig van valami .. Ezeket látom most.. HLG HDR, meg dolby vision azonosítás fájlból, nem a dirty módszerrel, pár kozmetikai dolog, pl. kiiratni a processzinfoval amit én a matrix alatt is ki tudok. Felirat kezelés picit változik, minimális codec hozzáadás... De Dolby vision lejátszás mkv ból továbbra sincs. :(
De hajrá nemsokára már jöhet az Omega első alfája .. :DD

Debug eddig is fennt volt, csak a coreelec alatt volt lejjebb..

[ Szerkesztve ]

(#94165) Csabi1984 válasza gyűrű (#94162) üzenetére


Csabi1984
addikt

Na ezt nem is tudtam, hogy jön a nexus stable :)
Gondolom abban javíitták a bugokat.

(#94166) blakey válasza Csabi1984 (#94165) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg RC2 van, és azóta jött 2 CE Nightly, 2 javítással, pl. már felismeri a kijelző HDR képességeit, tehát kiírja, hogy mire képes, persze, ezek kozmetikai javítások, de szerintem bőven jól működik a Nexus. Apró, bosszantó dolgok előfordulhatnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94167) gyűrű válasza Csabi1984 (#94165) üzenetére


gyűrű
addikt

"Stable" :) Az minden lesz csak az nem..
Itt van a terv.

(#94168) mexel válasza nfsu17 (#94156) üzenetére


mexel
veterán

Nekem nexuson sehogy sem indul :(
Megpróbálok vmi késleltetést, de a belsőre mennie kellene szerinem anélkül is
nem tudom a késleltetést az entware-s qbithez hol adjam hozzá

[ Szerkesztve ]

(#94169) mexel


mexel
veterán

qbittorrent.conf van, de ott nem müxik

(#94170) nfsu17 válasza mexel (#94168) üzenetére


nfsu17
veterán

Mi nem indul?
Tudsz pontosítani?

entware fent, qbit fent, beírod az IP-t, belépsz, eddig megy? A letöltés mappa elmentése nem megy? Tracker megy? Már letöltött anyagba sem tudsz beállni seedbe?
Lehet törölni is a teljes entware-t és kezdeni előről az egész telepítést.
Küldhetsz privibe képeket a beállítások fülekről.

SSH
rm -rf /opt/*
reboot

Mondom, tegnap tettem fel sd-re a nexust (vagyis az már ott volt, csak frissítettem és telepítettem a qbitet), és megy a qbit rendesen, még csak késleltetés sem kell ilyenkor arra, mert annyival lassabb az sd, hogy addigra észbe kap.
Megy a tracker, megy a mount, feltöltés, minden. Global nem lehet kijelenteni, hogy nexusra nem jó. Én pont matrix alatt kínlódok vele, emmc-n...de majd ránézek.

(#94171) mexel


mexel
veterán

Most meg a az rc19.5 szétcseszte az egész android rendszert, ment volna dualba, de a végén failed-et írt ki és se kép se hang. :(

(#94172) Technoman


Technoman
őstag

Van egy -még a "jobbfajtából"- X96 Max+-os lejátszom (S905x3)
Ha rákötök külső USB-s meghajtókat, van elméleti limit határ (TB)?
thx

[ Szerkesztve ]

(#94173) AiRLAC válasza Technoman (#94172) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, GPT partíciós tábla esetén 9400000000 TB, ext4 esetén a maximum kötet méret 64 zebibyte (ZiB) ;)

Jelenleg kapható HDD/SSD mind menni fog ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#94174) Technoman válasza AiRLAC (#94173) üzenetére


Technoman
őstag

:R
Ha vannék pld egy 18TB-s vinyót, milyen legyen a fájlrendszer (eddig NTFS-t használtam)?
A laptopról is szeretném a HDD-t hálózatról elérni.

[ Szerkesztve ]

(#94175) AiRLAC válasza Technoman (#94174) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hálózaton keresztül SMBn fogod elérni szóval mindegy bármiről is éred el. EXT4 lenne a javasolt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#94176) Technoman válasza AiRLAC (#94175) üzenetére


Technoman
őstag

ismételten :R

(#94177) Technoman válasza Technoman (#94176) üzenetére


Technoman
őstag

Még egy kérdésem lenne (biz' isten az utcsó :B )
Ha a te általad ajánlott EXt4-et használnám a fenti lejátszóhoz és hálózatról másolnék rá Win 11-es laptopról, akkor a fenti állítás igaz?
"Ha linuxot használsz kizárólag, ill. linux / partíciónak (/usr, /var ... stb. ami linux-specifikus binárisokat ill. forrást tartalmaz) lesz, akkor az adatátvitel sebessége ext4-nél jobb lesz, mint ntfs-nél. Ha dual boot rendszerben vagy (linux mellé win-t használsz), a közös partíciókat (ld. /home, ill. win-es adatok part., amit visszalinkelsz) formázd ntfs-re, mivel a win-es ext4 támogatás még csak tákolmány szinten van, viszont a linuxos ntfs támogatás nagyon kiforrott." (Innen másolva)

Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi (cca: 80MB/s) GB LAN hálózatról történő másolási sebességem is nagyobb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#94178) cof válasza AiRLAC (#94173) üzenetére


cof
veterán

SATA vezérlőnek is támogatnia kell nem?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94179) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! S905x boxon LE fut, egy HDD aktív USB HUB-on csatlakozik (így kap elég áramot). Ha ebbe a HUB-ba beledugok egy RTL8153 Gigabites Lan adaptert is, (a gyorsabb internet érdekében) akkor az működhet? (vagy csak közvetlenül a box USB csatlakozójában működhetne?)

[ Szerkesztve ]

-

(#94180) cof válasza koma106 (#94179) üzenetére


cof
veterán

Működik. De mit értesz gyorsabb internet alatt? Streaming oldalaknak bőven elég a 100 Mbit/s. Inkább belső hálózati másolásnál hasznos mert akkor 10 MB/s helyett lesz 30-40 MB/s a sebesség.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94181) koma106 válasza cof (#94180) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi, rosszul fogalmaztam. Torrentre használom, illetve egy AppleTV innen futtatja a letöltött tartalmakat (belső vezetékes hálózaton - jelenleg csak SFTP-n keresztül van éppen elég adatforgalom 1080p tartalom lejátszására).

[ Szerkesztve ]

-

(#94182) kenand válasza koma106 (#94179) üzenetére


kenand
veterán

Működhet, de léteznek USB hubok Gigás Lannal. persze a 905x-en nem lesz teljes giás sebesség, mivel USB 2.0, de max 37GB/s lehet

(#94183) koma106 válasza kenand (#94182) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi. A LAN adaptert most kaptam ajándékba (irodai selejtezésből) és gondoltam, hogy hátha így fel tudom használni. A 300 körüli GB/s bőven elég lenne nekem. :R

-

(#94184) blakey válasza koma106 (#94183) üzenetére


blakey
titán

A 300 körüli GB/s bőven elég lenne nekem. :R - az mindenkinek és mindenre elég lenne. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94185) AiRLAC válasza cof (#94178) üzenetére


AiRLAC
addikt

Legalább LBA48bit-et támogat minden ATA-6 (ez még SATA1 előtti, és lefele kompatibilitás van) vagy újabb eszköz, az meg 128PiB-ig jó (512-es szektormérettel, 4K-val 8x ennyi), nem lesz ilyen limit emiatt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#94186) AiRLAC válasza Technoman (#94177) üzenetére


AiRLAC
addikt

Linux alatt a natív filerendszerek használat (EXT4, XFS, btrfs stb) mindig jobb teljesítményt fog nyújtani, gyorsabb lesz és/vagy alacsonyabb CPU használattal fog menni, hiszen ezek "erre vannak tervezve", általában kernelszinten támogatottak, míg a nem natív (NTFS, reFS, HFS+ és társaig) driverei általában userspace-ben futnak.

Ez persze nem jelenti azt hogy automatikusan gyorsabb lesz a LAN-os másolásod, de lehet ugyanolyan sebesség mellett kevésbé fogja a CPU-t terhelni (ezeket te is tudod tesztelni akár).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#94187) koma106 válasza blakey (#94184) üzenetére


koma106
senior tag

:D .....vagy "akár" MB/s is.

-

(#94188) kenand


kenand
veterán

Én tévesztettem meg mert 37-38/Megabyte /s akartam írni....mint az USB 2.0 maximális sebességét
Lényeg, hogy nem a gigabites háló, hanem az USB 2.0 fog limitálni.
905x sajna 100 megabites LAN-al és USB 2.0-val jött (905 még gigabites LAN-os volt)

[ Szerkesztve ]

(#94189) koma106 válasza kenand (#94188) üzenetére


koma106
senior tag

Egyébként a kis készülék (S905x) 5 éve megy folyamatosan, elégedett vagyok vele.

-

(#94190) kenand válasza koma106 (#94189) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is van én is szeteretem, csak a 905-ös sochoz kicsit hozzáadtak és kicsit elvettek, a905x-szel. 21 USD volt akkoriban. Még 912-es Tanixaim vannak azok is jók(azok 8 magosak és gigabites LANosak)

(#94191) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tudja esetleg valaki hogy a Csicsóka féle qbittorrent hova logol? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#94192) csibe1 válasza kenand (#94190) üzenetére


csibe1
addikt

Nekem is azok a kedvencek, még mindig mennek, és az android is normálisabb rajtuk.
Az első vagy a második szériából van belőle neked?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#94193) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék mert valamiért nem akar működni az Klón X96MaxPlus-nál a távirányítóm, eddig működött csak valami hiba lett a Coreelecben és újra tettem, Coreelec 19.5 van fen a remote.conf fájlt bemásoltam a
Configfiles mappába és még sem jó :(
Meg van a jó fájl esetleg ha másnak is kellene [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#94194) FingR86 válasza ludla (#94193) üzenetére


FingR86
őstag

én a sajatomon csak a gyökérbe másolom a conf fájlt, a dtb mellé

(#94195) kenand válasza csibe1 (#94192) üzenetére


kenand
veterán

905x-es x96 talán az elő és 1GBs-s de CoreElecnek elég az is. Van egy 905x-es Mecoolom és egy 905x-es Beelink is. Mind jó, és kedvelem az említett 912-es Tanixokat is.(Akciókban 18-25USD-ért vettem őket annak idején) A házban több helyen és a fiúk lakásában is üzemelnek. Nteflix/HBO Max esetén viszont meguntam az ismételt plug in buherát, arra vannak Stixek (Mi és Fire TV) Ha HDMI-s az erősítő csak váltom a bemenetet. letöltött filmekre a boxokat használom. Egy közös kis szerver van (mini PC-n Xpenology) , az szolgál ki minden boxot.

Ha valami megtetszik és több féle van, abból indig többet veszek, ha kell- ha nem :( . Hp Thin clientemből is van 6 db. Ha van időm mindig kipróbálok rajtuk valamit. (Némely boxon futott már ARMBian is HomeAssistantnak)

[ Szerkesztve ]

(#94196) csibe1 válasza kenand (#94195) üzenetére


csibe1
addikt

FireStick az lehet lesz nálunk is, mert tervben van a Netflix, és a tévék nem biztos, hogy tudják a saját alkalmazásukkal. (3-5 éves fullHD tévék)

"Egy közös kis szerver van (mini PC-n Xpenology) , az szolgál ki minden boxot."
Egy ilyen nem lenne rossz itthon, hogy mindenki egy helyről nézhesse a filmeket; de mindig elmarad idő és ismeret hiányában.
Egy ilyen közös szerver alá mekkora vas kell minimum?

Ünnepek alatt használtam legutóbb a TX9S-t, el is felejtettem, hogy van hozzá CE az SD kártyán. Nagyon jól szuperált. :D
Az viszont fura volt, hogy az androidban kellett neki beállítani az időt.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#94197) kenand válasza csibe1 (#94196) üzenetére


kenand
veterán

Egy kis szervernek nem kell komoly vas. Xpenologyt hp thin clienteken szoktam futtatni . 1db 2.5 hdd kis ügyességgel 610 és 620ba egy ssd megy bele. 10+20e ft között meg lehet őket venni. Vagy használt Gigabyte Brix, Intel Nuc. Utóbbiból is van olyan amibe 1 2.5hdd/ssd mellé bemegy egy m2 ssd is. Sőt a letöltött filmeket átmozgatva lehet tárolni és megosztani külső HDD-n mind USB 3-as már. . (Letöltésnek belső hddn kell lennie)

De legeznek kicsit többet fogyasztó T procis -kicsit többet fogyaszó minigepek HP Dell, Lenovo. 1-2 hdd/ssd tárhellyel azok is jók. Mindre fel lehet tenni az Xpenologyt (hackelt Synology)

(#94198) cof válasza csibe1 (#94196) üzenetére


cof
veterán

Egy ilyen közös szerver alá mekkora vas kell minimum?

Teljesen jó lenne a kis Tanix TX9S is ilyen kiszolgálószervernek. Én sajnos lemaradtam anno úgy elkapkodták.

Felteszel egy CE-t, jó erre a célra a Leia is vagy akár LibreELEC aztán Transmission, rákötve egy HDD és mehetne is a házi kis szerver bedobva a router mögé, környékére valahova. Vagy bárhol, konfigurálás után már csak UTP és táp kell neki. Gigabit LAN miatt lenne rajta durván 40 MB/s sávszél kiszolgálásra. Ez ugye 320 mbit/s, átlagos FullHD remux is 30-50 mbit/s körül van max.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94199) jézusom válasza kenand (#94197) üzenetére


jézusom
addikt

Na ezzel sokat szÍvtam, hogy külsőre akartam menteni. De mi ennek az oka, hogy nem lehet?

(#94200) kenand válasza cof (#94198) üzenetére


kenand
veterán

Qbitorrent jobb szerintem, mint a transmission főleg egy magban gyenge gépecskéken.
De a thin clientek is olyan olcsók, hogy jobbak erre acélra szerintem
Tanix TX9S jó, nekem is van kettő, lejátszónak használom (23 USD volt akkoriban)

(#94199) jézusom
Synology másképp kezeli a külső meghajtókat és csak a belsőkkel működik jó minden, de a letöltött dolgokat, amik már nem seedelődnek, de kicsit még kellenek, át lehet mozgatni egy külső USB meghajtóra. SAMBA-n látszik és meg lehet oldani kis buherával Plexen is.
Én is kis 1 max 2 meghajtót kezdő gépecskékre rakom fel így szűkös a tár.

Én nagyon megkedveltem a Xpenology(Synologyt) általános szervernek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.