Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) blakey válasza SunMount3r (#69398) üzenetére


blakey
titán

A hangkimenet alapértelmezett HDMI Multi CH-ra változott, ez biztos megváltozik ha eddig az alapértelemezett volt beállítva. Megjelentek új beállítási funkciók, pl. Ondemand/Performance. Akkor frissítsetek ha ott vagytok és átnézitek. Vaktában semmit nem szabad frissíteni, főleg ha sokminden javításra/változtatásra kerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69402) DroiDMester válasza redbiro (#69399) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az attól függ neked melyik verziód van a SOK-SOK közül!

4.gigás X96MAX S905X2 ből van olyan 4.féle, egyedül a LPDDR3.as verziót nem szabad frissíteni! a DDR4 és LPDDR4.et lehet nyugodtan!

és ugye ott a X96MAX Plus ami S905X3.as(már ezekből is van vagy 3.verzió, nálam ennyi verzió volt, de lehet még több variáns van belőle) ezeken is lehet frissíteni a gyári DROID.ot!

(#69403) gsc73 válasza ztsoft (#69389) üzenetére


gsc73
aktív tag

Szia!

Megnéztem, ott van a ".ssh" könyvtár, egyébként üres. Csatlakozni továbbra sem tudok.

Üdv:

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#69404) SunMount3r válasza blakey (#69401) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na, csak jól gondoltam, fejből már nem tudom mire, de a hangkimeneten állítottam az biztos (valami PCM 2.0 szerűség, mert csak a TV-re megy) és az audio device-ot is át kellett rakni, mert default-on csak valami zaj jött belőle . De akkor megírom neki, hogy ne engedje frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#69405) redbiro válasza DroiDMester (#69402) üzenetére


redbiro
őstag

LPDDR3-as van, de ezek szerint ez a probléma még mindig fennáll

it never gets easier, you just go faster

(#69406) ztsoft válasza gsc73 (#69403) üzenetére


ztsoft
őstag

Nézd meg még a /storege/.cache/services alatt az sshd.conf fájl létezik-e. Ha igen, akkor a tartalmát is bemásolhatod ide (jobb egérgomb, megtekintés szövegként).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69407) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
Ha valakinek fagy használat közben a box, akkor próbálja meg hogy másik HDMI bemenetre teszi a tv-n...
Én már mindent végig variáltam, végül ez segített...

(#69408) Ejelhar válasza attila157 (#69355) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez nem tudom miért lenne jó vagy mi előnye lenne, de lehetséges törölni a fiókot, feltéve ha előtte engedélyeztet a rendszergazdai fiókot, majd azzal jelentkezel be.

De -ez bármelyik fiókra igaz- kell neki jelszót adni, mert enélkül hálózatról nem fogja elérni a megosztásokat.

(#69409) stigma válasza blakey (#69387) üzenetére


stigma
addikt

(#69387) blakey : Töröltem az Emby-t helyette Embycon-t kipróbábáltam + skin-t de sajnos nem jelenik meg automatikusan.
Kb 10 percet szórakoztam vele, egyenlőre a főmenübe nem sikerült betenni, de alól az utolso hozzáadott elemeknél látom.
No para ez részemről user error vagyis még nem ismerem annyira az Emby-t mert nálam még több dolgot is finoman kell hangolnom benne. pl.: Újonan megjelenő mozifilmeket is dobja, ami nekem nem kell, sample fájlokat bekeresi, stb...

De köszi a gyors segítséget és nagylelkűséget.

(#69398) SunMount3r
Hali. Nekem Belink dobta hogy update van, restart és fel is tette automatikusan. Menüben lehet ki van kapcsolva az értesítéed ha nem jelenik meg de az update mappás emgoldás is működik, melyet nemrágiben írt blakey.

Én Update mappába beleszórtam a letöltött fájlt S905X3 esetén (X96Air) és tökéletesen feltelepült.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69410) DroiDMester válasza blakey (#69401) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha már hivatalosan is bele került a támogatása a STABIL 9.2.2. be a VIM3L-nek "Added support for Khadas VIM3L"

ezzel nem lehetne kezdeni valamit ne ismeretlen SOC.nak jelezze! :O

(#69411) Ejelhar válasza DroiDMester (#69410) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez nem CE specifikus hiányosság, Khadas VIM3 Pro gyári Ubuntu 18.04 LTS alatt, szintén gyári Kodival. Szintén zenész:

(#69412) blakey válasza DroiDMester (#69410) üzenetére


blakey
titán

Biztos megoldható, elvileg ezt megoldották, S905X3-on jól jelenik meg. Írj a fórumra ezzel kapcsolatban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69414) ORCA58 válasza blakey (#69396) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi!

Feltettem a TX9S-re a CE frissítést. Úgy néz ki szépen működik, kivéve a felirat keresése. Ha rámegyek a felirat letöltésre, akkor a "nem található felirat" szöveg fogad. Le kell lépni az Opensubtitles.org sorról, majd vissza után OK akkor már keres és talál is.
A másik hogy nem működik a HW monitor. Most a CE a 192.168.0.103 IP címet adja vissza. Ha beírom a böngészőbe a http://192.168.0.103:19999 címet, a "Access to file is not permitted: /opt/share/netdata/web//index.html" szöveget kapom vissza.
Valamit állítani kell, vagy ezzel a verzióval már nem megy?

(#69415) blakey válasza ORCA58 (#69414) üzenetére


blakey
titán

Felirat keresés nálam működik, nem a beépített Opensubtitle-t használom hanem a githubról töltöttem le másik verziót illetve sorozatokhoz a Super Subtitle-t hasznalom.
HW monitort nem használok de elképzelhető, hogy frissíteni kéne, ha azután sem megy akkor törölni kéne és újra telepíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69416) nyirzoz válasza DroiDMester (#69410) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Csak, hogy tiszta legyen.
VIM3L update mappájából frissíthető, ha előtte USB Burning Tool-al volt feltéve a 9.2.0?

(#69417) DroiDMester válasza nyirzoz (#69416) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Teljesen mind1 hogy hogy van feltéve, lehet Dual vagy SD ről futó, vagy akár eMMC.re telepítve(nekem így van) akkor is tudod frissíteni az update mappából.

(#69418) gsc73 válasza ztsoft (#69406) üzenetére


gsc73
aktív tag

Szia!

Van olyan file, ez van benne:

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

Üdv: G.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#69419) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ismét elkezdett szórakozni a [kütyüm] .
A gépen CoreELEC van fent.
Youtube használata közben ha rámegyek a "Feliratkozásokra" (Arra a feliratkozásra gondolok ahol a youtuberek csatornáit látom, nem úgy ömlesztve a videókat). Nos némelyik csatornára ha rámegyek akkor azt írja ki hogy "Youtube hiba" további információ a hibanaplóban.
Mi lehet a gond szerintetek ismét ? 10 csatornából 1-nél írja ki. A többibe beletudok lépni.
A videó kiegészítőknél azt írja hogy anxdpanic, bromix - 6.7.0 Tovább nem is engedi frissíteni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#69420) ztsoft


ztsoft
őstag

Nálam rosszul teljesített a CE 9.2.2.

Kezdésnek egy 720p-s sorozat felirattal, a log szerint 3,5 percig nem tudta összeszedni magát (CRenderManager::WaitForBuffer - timeout waiting for buffer), látható is volt, akadozott a kép folyamatosan.

Majd jöttek a 3D-s filmek, demók. Itt is elvérzett. Videó végénél vagy megállításakor nem vált vissza 2D-re, csak akkor, ha egy 2D-s videót indítok. Átnéztem az összes 3D-vel kapcsolatos beállítást, de minden jól van beállítva.

A hibakezelést sem oldották meg rendesen a fejlesztők, programozók, tele van a log ERROR címkével. Ezt

ERROR: GetString: error reading /sys/class/amhdmitx/amhdmitx0/custom_mode

miért nem lehet így megoldani

NOTICE: special://masterprofile/playercorefactory.xml does not exist. Skipping.

mennyivel elegánsabb. Ráadásul folyamatosan ismétlődik a logban.

Azt sem tudtam, hogy az S912-höz is kell config.ini a /flash alá, a hiba szerint igen.

ERROR: Traceback (most recent call last): File "/home/adamg/CoreELEC/build.CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.2/CoreELEC-settings-34e5845c9423a4e86f0edd42ab473c3aadb17561/.install_pkg/usr/share/kodi/addons/service.coreelec.settings/resources/lib/modules/hardware.py", line 440, in load_values File "/home/adamg/CoreELEC/build.CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.2/CoreELEC-settings-34e5845c9423a4e86f0edd42ab473c3aadb17561/.install_pkg/usr/share/kodi/addons/service.coreelec.settings/oe.py", line 358, in get_config_ini IOError: [Errno 2] No such file or directory: '/flash/config.ini'

Meg a frissítési rendszer sem működik rendesen.

ERROR: ## CoreELEC Addon ## updates::get_json ## ERROR: (ValueError('No JSON object could be decoded',))

Részemről maradok a 9.2.0-ánál.

(#69418) gsc73

Elég nehéz úgy hibát keresni, hogy nem férsz hozzá a loghoz. Már csak egy ötletem van, frissítsd vissza 9.2.0-ra (talán segít). Ha jól emlékszem mexel fórumtárs küzdött az SSH-val 9.2.1-en.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69421) blakey válasza ztsoft (#69420) üzenetére


blakey
titán

Ha hibát találsz akkor a CE fórumán fejtsd ki, mert a feljesztők nem tudnak mindent tesztelni, a felhasználók meg nem hajlandók Nightlyt tesztelni, pedig azok azért vannak, nyilván tisztelet a kivételnek. Nem minden a CE fejlesztőin múlik. Sokminden javítva lett, eddigi legjobb az X96 Air-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69422) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!
Hogy lehet a legegyszerűbben downgradelni 9.2.2.-ről mondjuk 9.0.0.-ra ? Úgy mondjátok kérlek, mint egy fogyatékosnak... :) Köszi!

"csak a zene van"

(#69423) ztsoft válasza blakey (#69421) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, ezt a részét már egyszer eljátszottuk, mind a CE fórumot, mind a hiba jelentést. Még egyszer nem veszek benne részt. Ha innen valaki jelenti, akkor jelentve lesz, ha nem, akkor úgy marad.

Én szívesen teszteltem a Nightly-t, de sokat nem értem el vele. Innen nem jutott tovább a hiba jelentése.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69424) nyirzoz válasza DroiDMester (#69417) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

BIG :R !

(#69425) blakey válasza ztsoft (#69423) üzenetére


blakey
titán

Ne várd el, hogy "innen" jelentsük. Nem vagyok/vagyunk szóvívők, nem olvasunk el mindent és nem ugyanazok a felhasználási szokásaink. Ha problémád van valamivel akkor a megfelelő helyen jelezd, itt maximum kisírod magad, mert a problémát nem itt fogják megoldani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69426) ztsoft válasza blakey (#69425) üzenetére


ztsoft
őstag

Én nem várok el semmit, mint írtam is. Nekem nincs problémám (jól elvagyok a 9.2.0-val, az új egy teszt kártyára ment fel), csak a tapasztalatomat írtam le az új stabil verzióval. Sírni meg végképp nem fogok. Ugye, ezt Te sem gondoltad komolyan.

Részemről ennyi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69427) tcsaba007 válasza dgyuri0123 (#69422) üzenetére


tcsaba007
tag

A .tar állományt másold be a .update mappába és indítsd újra a boxot.
Ui.: Először az automatikus frissítést kapcsold ki, különben downgrade után leszedi a frissebbet....

[ Szerkesztve ]

(#69428) nfsu17 válasza blakey (#69425) üzenetére


nfsu17
veterán

A youtube addonban lehet 4k 60 hdr videót nézni hdr tv-n?
Az alkalmazás fel van rá készítve, mert a beállításban láttam.
Mondom miért kérdezem...
Nekem csak egy fullhd tv-m van...nuku hdr.

Letöltöttem a peru 8k videót yt-ról 4k 60 hdr minőségben. Hogy hogyan, honnan látom hogy hdr...most ne részletezzük. Ha jól láttam vp9.2-es kodekkel fut.
Az x3-as boxomon be van állítva, hogy: hdr to sdr: auto.
Ennek ellenére a kép fakó, alig van színe. Gondolom a metaadatokat vagy nem töltötte le, vagy nincs benne. Nem is ez a lényeg most.
De a videó ugyan azt csinálta, mint 4k AVC esetén...x időnként dobálta a frame-eket...majd egy ideig meg szépen futott.
Letöltöttem ennek a videónak az sdr verzióját is. Az csak sima vp9. 4k60. Vajsimán fut. Színek ok.
A redbull sample, ami hevc, 4k60 hdr, ott vannak színek...és mint már korábban beszéltük, vajsimán fut az is.
Igazából a kérdéseim:
- megint nálam van vmi gikszer, vagy ez a vp9.2 sem fut vajsimán bizonyos x3 boxon? Like AVC 4k?
- lehet, hogy csak a letöltés miatt nem volt oké, de addonban nézve szépen menne? Furcsállanám, de ez lenne a jobb eset.
Oké, hogy nem youtube miatt vesz az ember hdr tv-t, de akkor nem is erőltetem még egy ideig.

(#69429) kovakovi77 válasza Ejelhar (#69353) üzenetére


kovakovi77
tag

Itt a boxba beépíthető ssd esete áll fent és mint írtam nem táp hiba.
Alapozom arra a meglátásomra, hogy scope-al monitoroztam a tápot, táp bedugása után
atom stabiilan 5,4V. Viszont valami megint módosult. 9.2.2-vel 10-ből 10 indítás pipa.
Szóval a kernelben lehetett valami. Egyenlőre megoldva :)

(#69430) B175


B175
csendes tag

Sziasztok!
Ilyet használ valaki [link] ,erre fel lehet tenni az LE vagy CE-t?

(#69431) DroiDMester válasza nfsu17 (#69428) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha nincs HDR képes TV.d, akkor NE kapcsold be YT alatt a HDR-t és jók lesznek a színek, HDR tartamat nézve is!
Nálam nincs az említett videók alatt eldobott képkocka se s922X, se s905X3 alatt, és s905D3(VIM3L) alatt sem!

(#69432) blakey válasza nfsu17 (#69428) üzenetére


blakey
titán

A HDR nem működik vp9.2 esetében, valószínűleg ezért is fakó, 4K HDR TV-n sem HDR. [link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69433) DroiDMester válasza B175 (#69430) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

miért kell ilyen vackot venni? Ennyiért van már X96MAX Plus is, vagy akár VONTAR X3 is, és mind2őn normális GIGABIT LAN van!

ha fontos az 5GHz AC 866Mbps Wifi, akkor az X96MAX Plus-t vedd, mert a VONTAR X3.ba csak 1 csatornás 5GHz 433Mbps a Wifi.

[ Szerkesztve ]

(#69434) B175 válasza DroiDMester (#69433) üzenetére


B175
csendes tag

Megfogadom a tanácsot,köszönöm a választ!

(#69435) Mankó


Mankó
veterán

Befrissített a CE 9.2.2-re, nem is értem hogyan mikor le volt tiltva az automatikus frissítés. Eredetileg semmilyen beállításon nem kellene változtatnia, ennek ellenére sehogy nem érem el a Nas-t, az SMB kapcsolat meg nem működik.
Semmilyen elérésen nem változtattam, PC-ről mindent ugyanúgy elérni. Ötlet, hogy mi lehet a hiba?

(#69436) Mankó válasza Mankó (#69435) üzenetére


Mankó
veterán

Hát ez még gyönyörűbb. .Update mappába beraktam a 9.2.0-ás tar fájlt, előtte letiltottam a frissítést. Újraindítottam felrakta, fajin, rendszerinfó megint 9.2.2-nek írja, semmi nem változott. :W Most akkor hogy downgrade-elljek, mert így nem lesz filmezés estére? SMB most sem elérhető. GT King a lejátszó.

(#69437) mexel


mexel
veterán

Feltettem CE alá az emby szervert, de 2 -t is találtam Az újabbat tettem fel.Mi a különség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#69438) tcsaba007 válasza mexel (#69437) üzenetére


tcsaba007
tag

Böngészőből boxip:8096

(#69439) Mankó válasza Mankó (#69436) üzenetére


Mankó
veterán

Másik tar fájllal jó lett. A frissítést nem lehet valahogy teljesen letiltani? Mert manuálisban folyamatosan kérdezget.

(#69440) dennis1


dennis1
csendes tag

x88King támogatott lett.

(#69441) mexel válasza tcsaba007 (#69438) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, közben módosítottam mert az meglett, viszont azt kéri hogy frissítsem 4.4.2.0-ra, de nem találom honnan tudnám letölteni.

(#69442) Mankó válasza ztsoft (#69097) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt az autostart.sh fájlt hol találom?

(#69443) mexel


mexel
veterán

Valamiért nem boldogulok az emby beállításokkal, illetve már a bejelentkezéssel.
Több helyen is kéri hogy hozzak létre felhasználót. Létrehozom, egyszer be tudok jelentkezni, utána nem engedi már. Mi a menete ennekaz egésznek?
( CE-n futna a szerver és pc böngészőből próbálom elérni)

(#69444) tcsaba007 válasza mexel (#69443) üzenetére


tcsaba007
tag

Nekem ilyen problémám akkor volt dózeren, amikor a 3.5-öst frossítettem 4.xx-re. ha eleve a 4-est tettem fel, akkor gond nélkül ment a felhasználó létrehozás.
CE slatt nekem 4.2.1.0 van fent.
Telepítené a 4.2.2.0-t de nem tudja.
Amíg nincs bent a CE repoban, addig nem is fogja... én legalábbis a CE változatot csak ott találtam meg...

[ Szerkesztve ]

(#69445) mexel válasza tcsaba007 (#69444) üzenetére


mexel
veterán

Bocs, most látom ez nem is idevaló, utolsó off kérdés aztán ezzel megyek máshová, csak hirtelen meg kellene valakinek csinálnom :(
Nem értem miért kell 2 felhasználó? Kell egy az emby oldalán, aztán egy a szervernél.

A transcodingot hogyan lehet kikapcsolni? Van sok beállítás az átkódolás résznél, csak kikapcsolást nem látok.

(#69446) tcsaba007 válasza mexel (#69445) üzenetére


tcsaba007
tag

Nálam csak egy felhasználó van....

(#69447) korcsi válasza Mankó (#69442) üzenetére


korcsi
veterán

/storage/.config/ mappába kell létrehozni

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#69448) mexel válasza tcsaba007 (#69446) üzenetére


mexel
veterán

Ja megvan, több külön felhasználó itt ingyenes egy szerverhez azt hiszem.

On: teszteltem a 9.2.2-t, sorozatoknál ha elkezdem az első részt, és még nem végeztem, nem rakja be a folyamatban lévő sorozatokhoz. Úgy emlékszem a régebbi az megtette. De ellenőrzöm majd egy régebbi boxon.

(#69449) dgyuri0123 válasza tcsaba007 (#69427) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi!

Amúgy, ha kikapcsolom a DLNA-t, jó lesz a feliratkezelés ...nem akadozik. De hogy ennek mi köze lehet hozzá, arról fogalmam nincs.

"csak a zene van"

(#69450) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Nekem a 9.2.1-ről 9.2.2-re frissítés gond nélkül lement, egyelőre nem tapasztalok problémákat (Beelink GT1 Ultimate 3GB és fake 2GB verziók, kábelen NFS-ről, FullHD TV-k).
Sajnos a CEC szaturáció továbbra is fennáll, nekem a changelog-ból úgy tűnik csak az NG ágon javították.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.