Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) SunMount3r válasza gojko.m (#65550) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meglehet. Melyik AirScreen app az, ez? Mert engem meg ez érdekelne, mert a GT1-mini-n valahogy alapból nem működnek ezek a Cast és távvezérlő dolgok (Yatse, Kore, meg a Bubble UPNP sem). Amúgy próbáld meg kilőni az nyitott alkalmazások közül ezt az AirScreen-t és úgy megnézni (gondolom van valami navigációs sáv azon a Box-on is).

[ Szerkesztve ]

(#65552) gojko.m válasza SunMount3r (#65551) üzenetére


gojko.m
senior tag

Igen erről az app-ról van szó. Ideiglenesen töröltem, de így meg nem működik a yt cast.

(#65553) SunMount3r válasza gojko.m (#65552) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Smart YT TV app-ban a TV kódos csatlakozás próbáltad? Nekem azzal működik a Q10 Pro-mon, de a Gt1-mini-n még nem próbáltam. Igaz csak a Lite app verziókkal és hangerőt így sem lehet állítani a telóról, a Pro verziókkal pedig egyáltalán nem megy. Amúgy ez jelentve lett már pár napja és várjuk rá a javítást.

(#65554) gojko.m válasza SunMount3r (#65553) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kösz az ötletet! :R Működik.
Igaz, megállítani, beletekerni mobilról már nem lehet, de a listán lévő videók közt tudok ugrani.

(#65555) SunMount3r válasza gojko.m (#65554) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Írtam, hogy váltsd át a Smart YT-ot valamelyik Lite verzióra (megnyomod a Back gombot mialatt a betöltési képernyő van) és akkor a Play/Pause és a tekerés is működik (csak a hangerő állítás nem). Igaz így azt hiszem max FHD lesz a felbontás, de remélhetőleg hamar javítják és majd a Pro verzióban is jó lesz a távvezérlés.

(#65556) curmpli


curmpli
tag

A Zidoo Z9S-emen pillanatokra akad a hang változó időközönként(3-20 perc). Olyan mintha kimaradna egy rövid szakasz (pl szó/szótag). Mindegy hogy ZDMC, KODI, MC a lejátszó. Optikain megy a hang az erősítőbe. Próbálgattam a beállításokon változtatni, de nem volt eredmény. Tapasztaltatok ilyet, tudtok rá megoldást?

(#65557) spiky03 válasza SunMount3r (#65545) üzenetére


spiky03
veterán

Koszi az infot! :R
Hat akkor nem nezek rajta 3Dt.
ebben az egy dologban gyengebb csak a Mede8ertol. De ezt meg valahogy kiibirom.:) ugysem nezek annyi 3Dt. Meg talan a BD lejatszom az tudja.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#65558) Mankó


Mankó
veterán

Nem is olyan rég, írtam azzal kapcsolatban, hogy ha a GT King lejátszómon 4k anyagot futtatok, akkor csak a képernyő felső 1/3-a látszódik. Akkor azt ajánlottátok frissítsem be 9.2.1-re a CE-t, ez megtörtént, aztán el is felejtettem a dolgot. Most viszont ismét egy 4k filmet néznék és ugyanúgy csak a kép 1/3-a jelenik meg, ha kilépek akkor a GUI is úgy látszódik, csak az újraindítás segít.
Esetleg más ötlet, hogy menjenek normálisan a 4k tartalmak?
Köszi

(#65559) stifi82


stifi82
aktív tag

Helo!
Sopron környékén lenne valaki aki x96maxra nekem beállítaná úgy a KODI-t, hogy lássa a wifi hálózaton lévő laptopról a filmeket.
Előre is köszönöm privátban várom az Önkéntest. Vagy valaki TeamViewer-rel megnézné hogy jól van e a laptopon beállítva ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#65560) tobias40 válasza spiky03 (#65557) üzenetére


tobias40
veterán

Én emiatt nem adtam el a mederert a váltáskor,igaz azóta nem tudom hogy 5-nél több bd3d-t megnéztem-e.. :)

(#65561) Mankó válasza gyűrű (#64153) üzenetére


Mankó
veterán

:R Működik, eddig úgy néz ki.

(#65562) Csicsóka válasza cof (#65531) üzenetére


Csicsóka
őstag

"De egy olyan BOX-on amelyiken nincs Android ez nem is releváns gondolom. "

A droidnak csak bizonyos részeit távolítja el az installtointernal, vagy a felezős. Az U-boot marad, mert nélküle nem képes elindulni az amlogic SOC.
Ezek a parancsok CE alól kiadva érvényesülnek, és erre emlékeznie kell, nem változik a ki-be kapcsolás után.

(#65563) gojko.m válasza SunMount3r (#65555) üzenetére


gojko.m
senior tag

Igazad van. A lite verzióban tégyleg működnek a vezérlő gombok. :D (Még most ismerkedek az alkalmazással és nem figyeltem, hogy lehet váltani pro és lite verziók közt. Pedig csak a bejelentkező képernyőt kellett volna egy kicsit jobban megnézni. :B )

(#65564) SunMount3r válasza spiky03 (#65557) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Half OU-t, vagy SBS-t tudsz így is nézni persze, mert azt a TV-d rakja össze 3D-ssé, de ugye azok minősége elmarad egy igaz 3D BD-től.

(#65563) gojko.m: De ugye a hangerő állítás neked se működik? (A Cast icon-al tudod megnyitni a telón).

[ Szerkesztve ]

(#65565) spiky03 válasza SunMount3r (#65564) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezt tudom, néztem már olyat és azt lejátszotta, meg a tv ki is írta, hogy nyomjam meg a 3D gombot.:)

Amúgy nem is tudom mikor néztem utoljára 3Dt.:)

Nah de sebaj, csak érdeklődtem.

Még egy kérdés, ha szabad.
Nem tudom ebben a fórumban volt e vagy a Netflixes vagy a Kodiban.:)
Hogy melyik az a skin amin a Netflix jobban jelenik meg, mint a gyári skinnel?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#65566) dgyuri0123 válasza spiky03 (#65557) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LG oledem van, ami tud ugyan 3D-t, de a box (CE) ugye nem, viszont ettől még egy Half-OU vagy SBS is nagyon élvezetes tud lenni. Én nézek ilyen 3D-ket manapság is. Nem ördögtől való a felezett 3D, pl. egy Venom és hasonló látványfilmek jóval többet adnak 3D-ben. Ne hagyd ki szerintem...

"csak a zene van"

(#65567) blakey válasza dgyuri0123 (#65566) üzenetére


blakey
titán

LG oledem van, ami tud ugyan 3D-t, de a box (CE) ugye nem - azt a 3D-t tudja a box mivel a TV-d passzív 3D-s így a Half-OU és SBS tökéletes számára

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65568) cof válasza Csicsóka (#65562) üzenetére


cof
veterán

Ha jól értem CE alatt SSH-ra gondolsz. Ez megint problémás, mert ha hozzám kerül egy BOX CE telepítés erejéig, ugye nincs még SSH friss CE alatt, szóval ha már van SSH, akkor a felbontást is rendben beállítottam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#65569) SunMount3r válasza blakey (#65567) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az a release-től is függ, ezeket a felezett 3D-ket gyakran (fogalmam sincs hogyan) elbaltázzák, úgy, hogy szellemképes, kancsítós lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#65570) dgyuri0123 válasza blakey (#65567) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is ezt írtam, de lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. (?) :)

(#65569) SunMount3r : "szellemképes, kancsítós lesz az egész."
Egy-egy ilyennel talélkoztam eddig, pedig amit lehet, megnézek felezett 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#65571) junkpod válasza kenand (#65505) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ehhez nem kell még a governor beállítást is módosítani?

Box's don't touch!

(#65572) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
A lenti problémára van öletetek?

Zidoo Z9S-emen pillanatokra akad a hang változó időközönként(3-20 perc). Olyan mintha kimaradna egy rövid szakasz (pl szó/szótag). Mindegy hogy ZDMC, KODI, MC a lejátszó. Optikain megy a hang az erősítőbe. Próbálgattam a beállításokon változtatni, de nem volt eredmény. Tapasztaltatok ilyet, tudtok rá megoldást?

(#65573) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#65566) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért az érdemes figyelembe venni, hogy a passzív TV-re a Half-OU változat míg az aktív TV-re az SBS változat a jobb, helyes választás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65574) dgyuri0123 válasza Beni2360 (#65573) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudom, de nem nagyon látok különbséget közöttük. Ettől függetlenül a Half OU-t preferálom én is.

"csak a zene van"

(#65575) gojko.m válasza SunMount3r (#65564) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nálam se működik. Mindkét lite verziót próbáltam. Mindkettőben lehetett a csúszkát tologatni, de semmi hatással nem volt a hangerőre.

Apropó hangerő... Jelenleg külső hangrendszert nem használok, csak a TV-t. Valahogy tudok még hangerőt növelni az android rendszeren belül? Ugyanis - a TV távirányítójával maximumra állított hangerő esetében is - jóval halkabb az X3mini, mint a régi ASUS médialejátszóm. Mindkettő HDMI kábellel csatlakozik a TV-hez.

(#65576) SunMount3r válasza gojko.m (#65575) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A részletes Android rendszer beállításokban is szokott lenni hangerő állító opció, de legtöbbször ez ugyan az, mint amit a távval állítasz. Nem tudom most hírtelem milyen Box-od is van, de esetleg kimeneti hangformátum váltással lehetne még próbálkozni. PCM, passthrough, DD (átkódolás) ha vannak ilyenek a settings-ben.

De amúgy milyen app(ok) esetén van ez a hangerő különbség? Mert azokban is lehet eldugva ilyesmi (pl. hangerő limiter) és azokban is lehet esetleg (pl. KODI, SPMC) állítani a kimeneti hang formátumokat, vagy (szintén KODI, SPMC) ráadni egy kis plusz hangerőt az eredetire.

[ Szerkesztve ]

(#65577) Beni2360 válasza gojko.m (#65575) üzenetére


Beni2360
félisten

A film lejátszása közben a hang menünél ahol a hangsávot tudod kiválasztani ott van lehetőség elő erősítést adni a hangnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65578) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#65574) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig ha utána olvasol másképpen van a felbontása az SBS-nek mint a másiknak. Az SBS-nél a passzív TV esetén függőlegesen felezi az 1980-t, valahogy így ahogyan itt írták de ott a topikban minden megtalálható.
Míg a másik Half OU vízszintesen 1080-t felezi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65579) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#65570) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát én úgy vagyok vele, hogy felesben csak a pálinkát szeretem (és még pár ahhoz hasonló dolgot), de a 3D-t már nem annyira :D ...

(Ez kb. olyan, hogy ha azt mondják nekem, hogy a sima BD Remux helyett nézzek egy 6GB-os Rip-et és még azt is (az egyik dimenzióban) felezett felbontással, mert az is pont ugyan olyan jó lesz. Hát kösz, ha lehet inkább nem...)

(#65580) gojko.m válasza SunMount3r (#65576) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kodi-val lejátszott filmeknél volt leginkább észrevehető. De Youtube videóknál is van eltérés a két készülék közt. Netflix nincs az ASUS-on, de az Eachlink X3mini-n feltűnően halk volt pl. a Jóbarátok egyik része.

(#65577) Beni2360: Neked is köszönöm a választ! Utánanézek az ajánlott beállításoknak.

(#65581) ORCA58 válasza #99499520 (#65538) üzenetére


ORCA58
addikt

beluudj, kenand
Sejtettem, hogy az SD lehet a ludas. Most sajna nincs kéznél másik.
Tudtok segíteni abban, hol kell beírni azt a parancsot amit blakey írt? A távirányítóhoz kellene, de nem találok parancssort.
"echo "meson-ir * minix_neo" > /storage/.config/rc_maps.cfg majd reboot paravcsot"

A billentyű kiosztást sem sikerült átállítanom magyarra vagy QWERTZ -re. A CE beállításban kipróbáltam vagy egy tucatot a 2 magyar mellet, de semmi nem változott. :F

(#65582) pixta78 válasza spiky03 (#65557) üzenetére


pixta78
senior tag

A HalfOU és HalfSBS támogatott.

Szerk: Húú de elkéstem ezzel🧐

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#65583) kenand válasza ORCA58 (#65581) üzenetére


kenand
veterán

ssh-t engedélyezned kell a beállításokban, aztán nézd meg a box ip címét. Tölts le egy putty-t azzal tudsz rálépni a boxra a megnézett ip címével
username root
passwd coreelec

Esetleg készíthetsz USB driveot is attól is fut

remote.conf nincs a távodhoz, az még egyszerűbb....

UI

Itt írnak egy jó remote.conf ról vedd le, de a Configs mappába, vagy az SD kártyára
Azt írják az Mnix Androidján rajt van...

[ Szerkesztve ]

(#65584) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#65579) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2D-s 20-25 GB-os BD remux nekem/nálam 55" esetén, (szemre) semmivel nem jobb, mint egy 12-15 GB-os 1080p MKV. Nem is kapaszkomom BD remux után, ha van kisebb verzió belőle.
Felezett 3D-ből pedig kb. 12-18 GB méretben már teljesen rendben van az élmény. :K De mivel polarizál a szemüveg, a "csíkok" mindig ott lesznek, bármekkora (eredeti) méretben is nézzem az eredeti BD3D-t.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#65585) DoItYourself válasza curmpli (#65572) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia,

ebben a topikban Amlogic chipes lejátszókkal foglalkozunk. Keresd meg a Zidoo topikot és ott tedd fel a kérdésedet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65586) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#65584) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó ezen ne vitatkozzunk (nem is akartam), mert akkor ismét úgy látszik, hogy vannak akik jobban érzékenyebbek a minőségkülönbségre (jobban észreveszik, főleg ha már tudják mikben érhető ez tetten) és vannak akik kevésbé. De az objektíve, hogy van különbség, attól még igaz.

(#65587) ORCA58 válasza kenand (#65583) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi lassan, de biztosan egyre okosabb leszek. :)
Most sajna nem tudok vele foglalkozni, talán este.

(#65588) kenand válasza ORCA58 (#65587) üzenetére


kenand
veterán

Már csak azért sem érdemes kicsi SD-t választani, mert ha HBO GO-t vagy Netflixet akarsz telepíteni, akkor az input stream telepítéséhez kell ideiglenes tárhely (1GBs biztosan nem elég, de lehet 2GBs sem) 8- 16 biztosan elég.

(#65589) Csicsóka válasza cof (#65568) üzenetére


Csicsóka
őstag

Értem, akkor valóban a legjobb lenne a modeline sor, ha működik.

(#65590) Csicsóka válasza kenand (#65588) üzenetére


Csicsóka
őstag

1/8-as vason futó felezősön sincs elég hely a chrome os kicsomagolásához, de meglepetten tapasztaltam, hogy felajánlotta a külső USB-re való letöltést, és kicsomagolást. Ez kellemes húzás, és így fel is rakható kisebb helyre is.
Ezt most csak mint érdekesség írom, a kis SD-k lassúak is általában, mindenképp a 16 vagy nagyobb SD ajánlott, kivétel a felezős.

(#65591) kenand válasza Csicsóka (#65590) üzenetére


kenand
veterán

Érdekes, nekem nem ajálotta fel korábban, volt egy jó 1GBs SD-m nem is volt lassú és a régi 905-ös Trosmartban azt használtam amíg nem akartam HBO GO-t/Netflixet tenni rá.

8GBs-re akkor nem is jó felezőst tenni?

(#65592) kenand válasza junkpod (#65571) üzenetére


kenand
veterán

Az csak 905x2-n (905X3 ?) kell én úgy tapasztaltam.
905x, 912 magától is módosítja a CPU frekit, csak a 912-nél alapban 10000 Mhz van megadva ami túl sok. Tegnap HD film nézés közben figyeltem, a 912-est és alig volt magasbb a 8 mag, mint 667 amire leengedtem, szóval felesleges 10000Mhz-n pörögnie.

[ Szerkesztve ]

(#65593) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Napokban jön meg a "nagyon drága" :DDD Tanix TX9S-es S912-es 2/8-as boxom melyre CE-t fogok tenni.
Android helyett CE lesz rajta, ezért 1-1 infó és megerősítés kellene részetekről:
Gyári droid mentése (csicsóka féle): Link

CE telepítés menni fog, 9.2.1-et fogok rá tenni.
emmc-re ha jól tudom az alábbi parancs kell : installtointernal
Viszont ami érdekelne melyik dtb kell rá? Ha jól kerestem akkor az alábbi? =>gxm_q201_2g_1gbit.dtb

Válaszotokat előre is köszi. :R

Csak nem bírtam ki és otthonra rendeltem egy X96Air 4/32-es boxot ~10k-s áron :D , szerintem a mostnai NUC-ot az fogja váltani + egy Orico 3,5 HDD Case + WD Purple 2-3TB-os HDD.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65594) mexel válasza stigma (#65593) üzenetére


mexel
veterán

Miértnem teszel rá dual-t, a napokban linkeltem. Akkor nem piszkálod a droidot még ha nem is használod, a belső tárhely úgysem kell semmire, nem gond ha a droid is rajta csücsül és ugyanolyan jó lesz így a CE

(#65595) pixta78 válasza stigma (#65593) üzenetére


pixta78
senior tag

Ez a jó dtb. És igen installtointernal, de nálam 2x kellett mert hibaüzi volt a restartnál.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#65596) stigma válasza mexel (#65594) üzenetére


stigma
addikt

(#65594) mexel : Akkor lehet kipróbálom, visszakeresek, viszont az 100% hogy csak CE-t fogok használni, ezért a Droid csak feleslegesen foglalja a helyet.
De új év új szokások ha kezemben lesz kipróbálom szerintem. :DDD
(#65595) pixta78 : :R

Köszi mindkettőtöknek. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65597) SunMount3r válasza mexel (#65594) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miben lehet észrevehető különbség CE alatt, ha a belsőre vs. SD-re van telepítve? Legutóbb Class 10-es kártára raktam, ehhez képest is jobb a belső? Pl. gyorsabb a menü, komolyabb, heavy Skin-ek alatt is pörgősebb marad, vagy mi? Azt gondolnám ezek elsősorban a procitól és (esetleg) a memóriától függenének. Vagyis ha ott van a szűk keresztmetszet, akkor ezen a belsőre telepítés sem sokat segít...?

(#65598) mexel válasza SunMount3r (#65597) üzenetére


mexel
veterán

Nekem gyorsabbnak tűnik mindig, bármilyen sd-re rakom nekem úgy tűnik mintha lassabb lenne, de ez egyéni megítélés. Alapból nem szeretem ha kártyáról megy egy rendszer :) Így olyan kompaktabb. De nyilván ne kötelező használni ez csak egy lehetőség. Én csak így használok minden boxot.

(#65599) pixta78


pixta78
senior tag

Miért bootol kb 60s- ig a CE9.0.2? Van benne valami amire vár? Belsőn van.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#65600) gyűrű válasza Mankó (#65558) üzenetére


gyűrű
addikt

Próbálhatod esetleg ezt:
ssh root@<Beelink IP Address>
systemctl stop kodi
törölj minden resolution-os sort a guisettings.xml-ből
systemctl start kodi
exit
Mecsináltam nekem nem működött, másnak sem mindenkinek....

Az ilyen 1/4 méretű képre azt írták a CE-devek, hogy ez után a törlés után nem tudják miért van. Nekem csak akkor jön elő ha egy 4K-s film után egy másik 4K-sat indítok. Ha közben egy sima hd-t akkor nem. A workaround hogy a Kodi felbontást állítsd 4K-ra. Én ezt nem csinálom meg, inkább elindítok egy pillanatra egy másik hd-s anyagot. Utána jó. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.