Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyen módszerrel mind ugyanazt fogjátok látni. Túl kevés a felvett információ, illetve nem számoljátok bele, hogy az fps 100 feletti, vagyis a lag így igen alacsony marad, 30-35 ezredmásodperc közötti. Ez egy másodperc nagyjából harmincad része. Képtelenség a Youtube-on visszaadni. Legalább 480 fps-es kamera kellene.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2552) daveoff válasza Abu85 (#2551) üzenetére


daveoff
veterán

Szóval ha nagyobb is a lag szabad szemmel esélytelen meglátni, igaz?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2553) deadwing válasza Abu85 (#2551) üzenetére


deadwing
addikt

Kéne egy labor aki csinál egy ilyen tesztet... :K

(#2552) daveoff: nem, arra gondolt, hogy a tecső is csak 60 fps. Ne sündörögjééé :DDD

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2554) Abu85 válasza daveoff (#2552) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

100+ fps mellett persze. 30 fps-nél is ekkora a lag a legtöbb játékban, sőt nagyobb, de senki sem panaszkodik rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2555) deadwing


deadwing
addikt

daveoff WIN! :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2556) HSM válasza daveoff (#2549) üzenetére


HSM
félisten

No, ez már egészen használható. :) Letöltöttem YT-ról, és sajna egy 15FPS-es állomány jött, amit belassítva azt látni, amit várható volt, hogy látni fogunk... Mikor lenyomod a gombot, még nem látszik semmi, a következő képen pedig elsült a fegyver. Ami 15FPS-el nem is csoda, két kép között 67ms telik el.... Ugyanakkor azt is jelenti, hogy biztos nem katasztrófálisan rossz a helyzet. :D

Így fest kikockázva, kicsit megvagdosva, ez 3 közvetlenül egymást követő kocka:

Elsőn közelíted a gombot, másodikon lenyomod, harmadikon látszik a torkolattűz. Kb. ugyanez a többi lenyomás is, végignéztem.
Sajnos nagyon kéne legalább 60FPS, hogy okosabbak legyünk...

(#2550) deadwing: Ú, jajj. :(( El is felejtettem. Nálam szerencsére ezzel nem volt gond, mikor a 280X-eken tesztből ki-be kapcsolgattam a CF-et....

(#2551) Abu85: Túlzol... Profi méréshez 1000FPS kell, de nekünk "falura" megfelelne szvsz tökéletesen egy 120FPS-es is. Sőt, első közelítésnek én egy 60-assal is kiegyeznék. :P

(#2554) Abu85: Aki 30FPS-el képes élvezni a játékot.... Az izé, szerencsés, mert olcsón megússza a VGA-vásárlást. ;] Én nem vagyok szerencsés. :D

[ Szerkesztve ]

(#2557) daveoff válasza HSM (#2556) üzenetére


daveoff
veterán

Ezen nem látni, hogy mikor nyomom meg ténylegesen a gombot, és mikor jelenik meg a torkolattűz, meg Abu szerint különben sem ér semmit az egész, úgyhogy ebből ne is számolgass semmit szerintem. A lényeg, hogy szabad szemmel nem látható a lag, a különbség a mantle-hez képest meg mégúgy sem, ezen nincs mit szépíteni.

Na, akkor ha végre sikerült ezen a lag kérdésen túllépni, akkor erre adjon valaki választ....
[link]

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2558) messi6502 válasza daveoff (#2557) üzenetére


messi6502
tag

HSM által linkelt videóban se látod a különbséget?

(#2559) daveoff válasza messi6502 (#2558) üzenetére


daveoff
veterán

De látom, ezen durván látszik a lag, miért?

(#2555) deadwing: :C :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2560) messi6502 válasza daveoff (#2559) üzenetére


messi6502
tag

Olyan szépen elmentetek a vidi mellett, mintha nem erről lenne szó jó pár oldal óta, hogy létezik-e és ha igen, akkor észre lehet-e venni.
Amúgy nekem úgy jön le az egész, ha jól értem, hogy minél magasabb az fps annál kevésbé feltűnő jelenségről van szó, azért is nem látod magadnál, illetve a videódban nekem se tűnt fel. Viszont a linkelt vidin ahol kevesebb az fps, ott jobban előjön, tehát ezzel is azok szívnak akiknek gyengébb a gépük...
Mondjuk elméletileg innen már csak az Nvidiát érinti (meg a régebbi amd karikat), mert az amd-nek ott a mantle, ami javít valamelyest rajta.

Jól értem? :F

(#2561) daveoff válasza messi6502 (#2560) üzenetére


daveoff
veterán

Kipróbáltam kevesebb fps-el is, resolution scale-el levittem az fps-t 70-90 közé, őgy is ugyanilyen, semmi különbség. 30 fps-el már biztos én is látnám, de én nem játszok 60 fps alatt...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2562) HSM válasza daveoff (#2557) üzenetére


HSM
félisten

Lehet nem teljesen jön így át, de látni a videón, hogy hol lett lenyomva, és hogy a következőn jelenik meg minden esetben a tűz/fegyvermozdulás. Kicsit keresgélek tuti lett volna szebb kivágnivaló is, de megfelelőnek találtam, ez asszem a második.

A linkedre nem tudom a magyarázatot, de azt megfigyeltem, hogy AMD DX-el ott különösen rossz a helyzet a Shanghai mapon, a torony ledőlése után, szvsz főleg a sok repkedő szemét miatt, megeszi a procit ahogy van. Hogy Nv-nél ott mitől jó, nem tudom, simán lehet, hogy valamit trükköztek ott a részecskékkel, mert tényleg borzalmasan sokminden repked ott a levegőben olyankor, szval inkább az a fura, ha Nv-n nem harap úgy bele a CPU-ba.... :F High-on amúgy lényegesen kevesebb részecskét pakolt ilyenkor a levegőbe, ott jó is volt az FPS.

(#2560) messi6502: Az Anandteches képeket tudom ajánlani:
Átlagos esetben a lag: [link]
És egy input lagra optimalizált gyors rendszerben: [link]
Ami fontos, hogy minél több az FPS, annál hamarabb elkészül egy képkocka, tehát egy része rövidül az input lag tényezőinek.

[ Szerkesztve ]

(#2563) daveoff válasza HSM (#2562) üzenetére


daveoff
veterán

Na ez az, AMD-vel megeszi a procit, NV-vel nem. Látvány ugyanaz...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2564) gbors válasza HSM (#2562) üzenetére


gbors
nagyúr

19:09 - Ami az AMD-s DX implementációt illeti, nem hinném, hogy drasztikusan rosszabb lenne, ha pedig mégis, akkor nyilván már rég kiszaglászták volna, az Nv-é miért jobb, és megcsinálták volna ők is....

20:54 - AMD DX-szel ott különösen rossz a helyzet a Shanghai mapon, a torony ledőlése után

hmmmmm... ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2565) messi6502 válasza HSM (#2562) üzenetére


messi6502
tag

Igen, akkor jól értettem.
Nvidia a magas fps-sel kompenzál, az amd meg az apival.
Csak míg az amd megoldása jó a 260x-re is pl, addig a gtx 760 nem éri el a 100 fps-t, ezáltal elméletileg ott feltűnőbb jelenség lehet, mint a vele egyszintű versenytárson.
Nekem az amd megoldása így szimpatikusabbnak tűnik, meg a fejlesztőknek is ha minden igaz.
Valamivel tartósabb lehet az amd kártya az idő múlásával, mert hiába csökken lassan az fps az újabbnál újabb játékoknál, ha mégis simának tűnik a játék, addig a user nem érzi úgy, hogy cserélnie kellene. (Főleg az 1bites user, aki nem is tudja mi az az fps, csak, hogy laggol-e vagy sem.)

daveoff: Szerintem az amd nemigazán fektetett bele annyi időt és pénzt a dx11 implementációba, mint az nvidia.
Egyrészt a mantlet is le kellett programozni, másrészt nem is terveznek már vele hosszú távon.

(#2566) daveoff válasza messi6502 (#2565) üzenetére


daveoff
veterán

Mantle nem volt mindig, és szerintem a játék megjelenésekor jobban ment az AMD DX-el, mint most.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2567) messi6502 válasza daveoff (#2566) üzenetére


messi6502
tag

Természetesen a hd7000 szériától kezdve van ennek jelentősége.

Azt pedig nem tudom, hogy a játék megjelenésekor, melyik hogy muzsikált.
De ha ez igaz, akkor mindenképp érdekes hogy mitől történt visszaesés, lehet nem akartak konkurenciát a mantlenek? :U

(#2568) daveoff válasza messi6502 (#2567) üzenetére


daveoff
veterán

Én a játék megjelenésekor vettem a 290X-et, és vannak tesztjeim, méréseim, akkor sokkal jobban ment a játék DX-el. Én is hasonlóra gondolok, mint Te, szándékosan nem foglalkoztak a DX-el, vagy az is lehet hogy rontották a DX-et.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2569) HSM válasza gbors (#2564) üzenetére


HSM
félisten

Az egy hely, ahol igencsak lelassul az AMD DX, és csak maxon, nem általános. :U

(#2568) daveoff: Ugyan én az elején nem játszottam, de nyártól nem vettem észre lassulást, de tény, hogy esélyes, hogy AMD-nél a Dice és maguk is inkább a Mantle-re gyúrnak BF4 esetén, a DX inkább Nv-re van.

[ Szerkesztve ]

(#2570) #35434496 válasza HSM (#2569) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem általános de attól még jelen van a probléma. :DDD

(#2571) daveoff válasza HSM (#2569) üzenetére


daveoff
veterán

Az NV DX is lassul azon a helyen, de közel sem olyan mértékben.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2572) HSM válasza #35434496 (#2570) üzenetére


HSM
félisten

AMD-n ott a Mantle, és nincs többé probléma. ;)

(#2573) daveoff válasza HSM (#2572) üzenetére


daveoff
veterán

Ez nem válasz a kérdésre... :P Most jöhetnek a nagy tudományos magyarázatok. :D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2574) HSM válasza daveoff (#2573) üzenetére


HSM
félisten

[link] :U
De amúgy azt is beszéltük már, hogy az 5-ös kötegelés is segíthet könnyíteni a proci dolgát Nv-n, és más trükkök is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#2575) daveoff válasza HSM (#2574) üzenetére


daveoff
veterán

Ok, akkor ez valószínűleg rejtély marad... :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2576) kovsol válasza daveoff (#2549) üzenetére


kovsol
titán

Be kellene szerezni egy iphone és 120fps videó felvétel most milyen jól jönne. xD

May the Force be with you!

(#2577) deadwing válasza kovsol (#2576) üzenetére


deadwing
addikt

De mi kártyákra költünk, nem holmi telefonokra :D

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2578) #Morcosmedve válasza kovsol (#2576) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

6 hete rendeltem meg, ha megjön csinálok valami videót, ha sikerul...

© asszongya'hogy

(#2579) HSM válasza #Morcosmedve (#2578) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet elrontani. :R Csak érdemes videómegosztó helyett sima file-megosztóra tenni, ami véletlenül sem konvertálja össze-vissza. :)

(#2580) Lemaitre


Lemaitre
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezi hogy melyik érné meg jobban? (amd-m sosem volt még és nincs róla tapasztalatom azért érdekelne :)
- XFX R9 280X 3GB DDR5 Double Edition R9-280X-TDFD
- Gigabyte GTX760 OC 2GB DDR5 GV-N760OC-2GD

A két videókártya közt mennyi fps különbség lehet játékokban ?

[ Szerkesztve ]

Brolex

(#2581) Malibutomi válasza Lemaitre (#2580) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 280X jóval gyorsabb

[ Szerkesztve ]

(#2582) daveoff válasza HSM (#2579) üzenetére


daveoff
veterán

Na újra itt vagyok, és akkor itt a kért videó, lehet elemezni, erősebb rántásoknál van egy kis lag, de csak kilassítva látszik, szabad szemmel esélytelen meglátni.
BF4 multi 720p@60fps fájlmegosztón (szerintem még ez sem az igazi elemzésre)
[link]

Jöhet egy ilyen Mantle-el is....valakitől. :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2583) HSM válasza daveoff (#2582) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! Hibátlan így. Holnap estefelé rávetem magam és meglesem, mit lehet kihozni belőle. :R

(#2584) deadwing válasza daveoff (#2582) üzenetére


deadwing
addikt

Köszönjük! :R
Tökéletesen látom rajta amiről szó van. Hasonlót látok én is DX alatt. Pont ezt. Ez az, ami miatt falra mászunk. Én legalábbis.
Lehet nektek ez nem zavaró, nekem nagyon. Most megnéztem mantle alatt. Hát nem ezt láttam viszont, hanem majdhogynem azonnali reagálást.

Rendben, lehet, hogy a 60fps-es felvételnek is köze van hozzá, de mégis kb azt érzem mintha dx alatt rángatnám az egeret.
Egyébként nem az elindulással gyorsaságával van a bajom, hanem a folytatással. Később követi a kép valahogy.
Jah kérdés, ugye a motion blurt kikapcsoltad? :)

Tényleg kéne egy 120Hz-es kamera... Azt megnézni hasonló monitoron, vagy 144Hz-en, az lenne az igazi. :K

Köszi még egyszer.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2585) daveoff válasza deadwing (#2584) üzenetére


daveoff
veterán

Hát nem tudom, én még mindig tartom, hogy nincs különbség mantle-hez képest, nem hinném, hogy mást látunk, ezen szerintem lépjünk tovább. Még így is sokkal másabb a felvétel, mint a valóság, lehet hogy ez nem is jó így. Igazából a célkeresztet kellene figyelni, nem a fegyvert, mert az eleve máshogy mozog, ezért jobb a lövéssel szemléltetni a lag-ot, az pedig nagyon direkt szerintem. Kellene most egy ilyen felvétel mantle-el is, hogy össze lehessen hasonlítani, kéne egy 290X. :D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2586) deadwing válasza daveoff (#2585) üzenetére


deadwing
addikt

Nem a fegyvert kell figyelni, nem is a keresztet, hanem a hátteret. Azt mozgatja a gpu, nem a többit... Lövéskor meg semmit se mozgat. Nem értem a nézőpontodat.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2587) daveoff válasza deadwing (#2586) üzenetére


daveoff
veterán

Szerinted az itt linkelt tesztben miért csak a lövést tesztelték? Azért mert az input lag-ot igazán csak azzal lehet. Amiről Te beszélsz az más, eleve a 60hz-es monitoron megjelenített 150fps mozgásnál úgy szétesik, mint a huzat, a másik hogy mozgásnál már sokkal nagyobb szerepet játszik a monitor válaszideje is. Na ezért mérvadóbb a lövés, akkor látszik, hogy az egéren bevitt információ mennyivel később jelenik meg a monitoron, szeritem ez az input lag, aztán lehet tévedek. :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2588) TTomax válasza daveoff (#2587) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem tévedsz... :)

Azért nem is szóltam a videóhoz semmit,mert nagyon látszik,hogy húzza a képet, magas a válaszidő.Én ezért nem tudok ips monitoron játszani,nekem nagyon fárasztja a szemem és egy idő után már nem látok semmit az egészből...esek kelek...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2589) Casanova* válasza TTomax (#2588) üzenetére


Casanova*
veterán

milyen ips monitoron játszottál?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2590) TTomax válasza Casanova* (#2589) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha jól emlékszem Dell U2412M

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2591) Casanova* válasza TTomax (#2590) üzenetére


Casanova*
veterán

pedig ez játékra is ajánlott monitor, alacsony az input lagja. és most milyen monitoron játszol?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2592) deadwing válasza daveoff (#2587) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tévedsz, az is az, de én pont az utánhúzásra gondolok ebben a vitában, mivel látványosabb. Nem is gondoltam arra sosem, hogy 60Hz-es monitorral teszteljünk. Kell egy jó válaszidejű 120-144Hz.es TN, aztán azzal lehet nyomatni. Megesz már a fene, hogy lássam a saját szememmel, hogy mi a helyzet, de sajnos nincs kamerás ismerősöm :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2593) daveoff válasza deadwing (#2592) üzenetére


daveoff
veterán

Igen, de ez nem az input lag, amiről Te beszélsz, ezért nem is igazán kapcsolódik a vitához.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2594) #35434496


#35434496
törölt tag

AMD Workshop! :D

daveoff Kár ebbe belemenni mert soha nem lesz vége. :N

[ Szerkesztve ]

(#2595) deadwing válasza daveoff (#2593) üzenetére


deadwing
addikt

De, teljesen ugyanaz. Én a kezdetek óta erről beszélek. Az egér elmozdítása, és a képen látott mozgás közötti reagálási idő mi lenne más, ha nem input lag? Azt most hagyjuk, hogy a monitor válaszideje is rájön erre, de ez jelen esetben irreleváns.

players111: de, akkor lesz vége, ha sikerül csinálnom egy tesztet valahogy. Engem érdekel mi lesz a végeredmény. Mondjuk lehet, nem kéne, hogy érdekeljen ennyire, mert a 290-ek már le vannak vizezve, szal lehet hogy koppanok majd egy nagyot :DDD
De ha így lesz, akkor azt el fogom ismerni. Objektív tesztet akarok végre, mert a vég nélküli vitatkozásból nekem is kezd elegem lenni.

Dave: hol az a teszt ahol a lövéssel szórakoztak? Nem találom, segíts pls. Thx.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2596) daveoff válasza deadwing (#2595) üzenetére


daveoff
veterán

Tessék:[link]
Ez az input lag teszt, nem az hogy rángatom az egeret, mert annak semmi értelme hidd el. :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2597) deadwing válasza daveoff (#2596) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi.
Akkor az szerinted mi? :) Meg miért nincs értelme? Ezt mondjuk HSM-el is napok óta, hogy minket pont ez ami zavar. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2598) daveoff válasza deadwing (#2597) üzenetére


daveoff
veterán

Mert azt sokkal több tényező befolyásolja, de szerintem ezzel aztán végképp elkalandoztunk a vita tárgyától, most már én is teljesen belekavarodtam. Szerintem abban megegyezhetünk, hogy nincs jelentősége az 1 vs 5 képkocka prerendernek, az egyik az 1 működik jól, a másikon az 5, Te ebből nem fogsz érezni semmit.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2599) Casanova* válasza daveoff (#2596) üzenetére


Casanova*
veterán

képelmosódásra ez a megoldás :K ASUS ROG Swift PG278Q monitor az NVIDIA G-Sync erejével

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2600) deadwing válasza daveoff (#2598) üzenetére


deadwing
addikt

Nos ha így van, akkor legalább az kiderülne, hogy tényleg az AMD DX-e a hibás. Tudni akarom, mi a helyzet. Nem tudom miért olyan nehéz ezt elfogadni...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.