Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Casanova* válasza daveoff (#2587) üzenetére


Casanova*
veterán

G-Sync ON itt nem mosódik el a háttér.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2602) deadwing válasza Casanova* (#2601) üzenetére


deadwing
addikt

Jó dolog a g-sync, kár hogy nem olcsó mulatság :(
Arra leszek kíváncsi, hogy az amd-s alternatíva mennyire fog labdába rúgni mellette.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2603) HSM válasza Casanova* (#2601) üzenetére


HSM
félisten

Nézni is rossz.... :(
A G-sync különben sem az elmosódás csökkentésére van, arra ULMB módot kell használni, ami szvsz jobb is ezerszer. Csak sajnos a G-sync-el kizárják egymást.

(#2602) deadwing: Pontosan ugyanazt fogja tudni, legalábbis minden rendelkezésre álló infó alapján. :U

[ Szerkesztve ]

(#2604) Casanova*


Casanova*
veterán

G-Sync and Mantle aki érti az írja le,hogy mit mond a srác! kíváncsi vagyok mit mond.! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2605) Abu85 válasza Casanova* (#2604) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elmélkedik róla, mert 2013. novemberében még egyiket sem próbálhatta ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2606) Casanova* válasza Abu85 (#2605) üzenetére


Casanova*
veterán

értem,köszi! lényegtelen a videó. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2607) TTomax válasza Casanova* (#2591) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Gaming on Asus PG278Q ROG Swift 27"

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2608) Casanova* válasza TTomax (#2607) üzenetére


Casanova*
veterán

írnál pár sort a monitorról! pozitív,negatív vélemények.. érdekelne! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2609) daveoff válasza deadwing (#2600) üzenetére


daveoff
veterán

Oké, értem, elfogadom! :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2610) TTomax válasza Casanova* (#2608) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az itt nagyon off lenne. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2611) Locutus


Locutus
veterán

Tovább növekedett az nvidia piaci előnye az amdvel szemben

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2612) gainwardgs válasza Locutus (#2611) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csak így tovább :)

(#2613) Laja333 válasza Locutus (#2611) üzenetére


Laja333
őstag

Ez meglepő? Hát most adták ki az kártyájukat. Aztán amikor kijön az új radeon hbmmel, megint visszabillen. Ez már csak ilyen.

(#2614) Dark KillerX válasza Laja333 (#2613) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én elégedett vagyok az AMD-el,de tényleg ki lehet jelenteni ,hogy mostanában nagyon elkényelmesedtek ,mint vga,mint proci piac területén

NV-él meg jön a GTX960,és lassan felkészülnek a 16nm-es gyártásra is [link]

[ Szerkesztve ]

(#2615) Laja333 válasza Dark KillerX (#2614) üzenetére


Laja333
őstag

Pont most olvastam egy cikket, hogy 2016-ban amd is 16 vagy 14en gyártat majd Samsunggal. És az új kártyái is 20nm-en jönnek ki. Szóval ettől nem félek.

Most eléggé a cég átszervezésén munkálkodnak. Ez köti le őket. Ami nem is baj, remélem sikerül nekik jó irányba változtatni.

(#2616) gbors válasza Laja333 (#2613) üzenetére


gbors
nagyúr

és ha HBM nélkül jön, akkor merre lesz a billenés? ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2617) Laja333 válasza gbors (#2616) üzenetére


Laja333
őstag

Gondolom sejted, hogy nem attól fog billenni, mert HBM-el jön. ;)

(#2618) gbors válasza Laja333 (#2617) üzenetére


gbors
nagyúr

én pontosan tudom, mitől fog / nem fog billenni - ezért nem is értem, minek jöttök rendszeresen a HBM-mel, ami ugye meg sincs megerősítve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2619) Malibutomi válasza gbors (#2618) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak elméleti kötekedésképp: Ha még semmi sincs megerősítve, akkor te honnan tudod pontosan? :)

[ Szerkesztve ]

(#2620) gbors válasza Malibutomi (#2619) üzenetére


gbors
nagyúr

onnan, hogy a piaci részesedés billegése nem műszaki kérdés. akkor fog tudni az AMD piaci részt visszarabolni az nVidiától, ha lesz egy terméke, ami a 980-nál
1. gyorsabb
2. számottevően (min. 15-20%) olcsóbb

az #1-est vehetjük biztosra, innentől csak a második a kérdés, ami elsősorban üzleti. a technológiának persze van közvetett hatása az árra, egy kevésbé drága terméket könnyebb jó áron adni. megjegyzem, ez pont a HBM ellen szól...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2621) Malibutomi válasza gbors (#2620) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja azt hittem a teljesen nyilvánvaló piaci billegésen kivül is tudsz valamit titkos infot. Az mindig is igy volt hogy az ad el több kártyát akinek kijött épp az új fejlesztése.
Most sokan vettek 970/980-at, tavasszal meg sokan fognak venni 380/390-et. Minden visszaáll ahogy eddig volt.

(#2622) HSM válasza gbors (#2620) üzenetére


HSM
félisten

A HBM a fogyasztás miatt lehet szerintem fontos. Már a Hawaii 512 bites busza is brutális még a gyári 1250MHz-en is, ugyanakkor a fogyasztása igen magas a sok ramcsippel. Márpedig ha versenyezni akarnak a Maxwell-ek fogyasztás/teljesítmény arányával, netán jobbat letenni az asztalra, akkor kelleni fog a HBM....
A hűtés szempontjából is előnyös lehet, így ugyanis a GPU mellé téve a ramokat egy hűtendő komponenssel kevesebb a PCB-n, ráadásul nem kell állati drága, rengeteg rétegű NYÁK az 512-es busz miatt. Szóval én jó nagyon iránynak tartom ezt.

(#2623) Habugi válasza gbors (#2620) üzenetére


Habugi
addikt

Nem találkoztam még ilyennel, ami valószínüleg azért lehet mert nem szoktam követni a piaci részesedés kimutatásokat (az utolsó kivételével, ami elég lesúlytó volt..), de ismersz olyan kimutatást amin látszik/látható, hogy adott, a másik fél előtt piacra dobott "most éppen csúcskártya" (a 980as példájából kiindulva) illetve azok értékesítési mutatói milyen mértékben járulnak hozzá az adott oldal/cég negyed és/vagy féléves mutatóihoz?

Értem ez alatt, hogy a nagyobb Maxwellek megjelenése óta, a 970/980 duóból származó bevétele az nV-nek mekkora hanyadát tette ki az éppen aktuális negyedéves profitjának?
Csak mert ilyen szempontból ("topkártya") esik szó piaci részesedés visszarablásról, mint ilyen téren laikus, feltételezek egy bizonyos hányadot, de a szavaidból azt veszem le, hogy ez a hányad jóval nagyobb lehet mint azt én eddig valószínüsítettem!
Nem feltétlen az új Maxwellek érdekelnek, mert jószerivel még el sem telt annyi idő, hogy egy épkézláb kimutatás elkészülhessen, esetleges régebbi példa is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2624) Locutus válasza HSM (#2622) üzenetére


Locutus
veterán

És ha tényleg ilyen idilli állapotokat teremtene a HBM, akkor gondolod, hogy az nvidia nem ülne fel ugyanígy a vonatra? Ez a HBM megint egy olyannak néz ki, mint az AMD megannyi űrtechnológiája, ami papíron még szuperül fest, de aztán a gyakorlat mégsem jön össze... De bár ne így lenne ezúttal is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2625) letepem válasza Locutus (#2624) üzenetére


letepem
aktív tag

Vagy éppen egy olyan überűrtechnologia, amit kifejlesztenek és más aratja le a babérokat! Mondjuk most ez ígyis-úgyis megvásárolható lesz más gyártó számára is

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#2626) Laja333 válasza Locutus (#2624) üzenetére


Laja333
őstag

Majd felül, ha tud. Amd "saját fejlesztése" a HBM, amint mindenki számára elérhető lesz, szerintem a konkurenciának sem lesz más választása, mint a csihuhu. De mint mondtam, nincs kétségem affelől, hogy HBM nélkül is odateszi magát az AMD. ;)

(#2627) HSM válasza Locutus (#2624) üzenetére


HSM
félisten

Az első egy évben csak az AMD fog kapni tudomásom szerint HBM-et, az Nv legfeljebb később ülhet fel a vonatra.

Halkan megjegyzem, minden fejlesztés ilyen. Először papíron elterrveznek szép dolgokat, aztán a valóságban általában kicsit kevésbé lesz szép a végeredmény. :) Mi emberek már csak ilyenek vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#2628) Habugi válasza HSM (#2627) üzenetére


Habugi
addikt

Itt gyermekkorában mindenki masiniszta akart lenni, nagyon rákaptatok a sihuhura..?! :D :R

(#2629) players111:

Basszus megelőztél!! :O

Pont ezt akartam utólag linkelni.

HBM: [link] :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2629) #35434496 válasza HSM (#2627) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mert a vonat nem vár.....! :DDD

(#2630) HSM válasza Habugi (#2628) üzenetére


HSM
félisten

Távol álljon tőlem a vasúti közlekedés. ;]

(#2629) players111: De nem ám! :C

(#2631) #35434496 válasza HSM (#2630) üzenetére


#35434496
törölt tag

HSM az én elvárásaim a 390x kártyával szemben. Legyen gyors jól tuningolható és bírja a gpu -100fokot. :D A többi nem érdekel.

Találtam új képet a topiknak! Amd vs Nv :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2632) gbors válasza HSM (#2622) üzenetére


gbors
nagyúr

nem vitatom a potenciális előnyöket, viszont jelentős kockázatot hordoz egy ilyen technológia bevezetése - várhatóan az első ráépülő termékek igen sokba fognak fájni gyártáskor, + csúszások. én most az AMD helyében mielőbb kidobnék egy 380X-et, ami gyorsabb a 980-nál, és a flagshipben kísérletezgetnék a memóriával - ha egyáltalán 2015-ben.

(#2621) Malibutomi: nem feltétlen áll vissza. a 970/980 egy elég érdekes piaci húzás miatt volt ennyire zajos siker - remélem, az AMD is képes egy ilyenre, de egyáltalán nem vagyok benne biztos.

(#2623) Habugi: passz, nem szoktam ennyire belemászni a számokba. annyit tudok mondani, hogy a meglódulások nem igazán kötődnek a csúcskártyákhoz, ha valaki meg tudja lepni a piacot (jó irányban - nem a Titan Z-re gondolok ;] ), akkor el tud csaklizni pár %-ot az ellenségtől.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2633) HSM válasza gbors (#2632) üzenetére


HSM
félisten

A 970 most nagy húzás volt az Nv-től. :K Kis fogyasztás, remek teljesítmény, iszonyat halk gyártói kártyák, kedvező ár, szóval nem csoda, hogy vitték/viszik, mint a cukrot.
Nekem nem jön be ez az olcsósított dizájn meg butított csip az energiatakarékosság oltárán, előbb vennék 780-ast, mint 970-est, de nem mindenki gondolkozik úgy, mint én. :)

A 380X-el egy gond lenne, ellőnék vele a 300-as szériát, igazi csúcsmodell nélkül. Jelenleg ugye azt pletykálják, egy fullos, 3072 shaderes Hawaii lesz a 380X, vélhetőleg egy javított revízióval, de az azért nem szólna akkorát a 980 ellen, szerintem gyorsabb lenne, de fogyasztásban nem lenne kellően nagy előrelépés. Itt szólhatna nagyot a Fiji, és a HBM, kicsit javított architektúra, kis fogyasztású HBM memória, és máris meglenne a lángja is a 300-as szériának, nem csak a füstje. ;)

(#2634) TTomax


TTomax
nagyúr

Na hát akkor nézzük, tessék lenyomni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2635) Habugi válasza TTomax (#2634) üzenetére


Habugi
addikt

Tekintve lefekvés előtt lusta voltam kv-t lefőzni és még rotyog.., komás vagyok, ha van/lesz miért akkor shimán ráfogom majd erre, de a középső képeden ezen a soron bevallom elvesztem a fonalat:

Valami bug folytán 7970/7990nek látja a TR a 980asodat? :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2636) TTomax válasza Habugi (#2635) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert talán először amikor kijött a játék akkor készítettem képernyömentést a beállításokról,és éppen akkor egy MSI 7970-em volt,most meg csak elővettem a képet... söt van eredményem is,7970el,290el,290X-el... a legjobb radeon eredményem 84fps volt... 1300+MHz felett valahol a Lightninggal...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2637) Habugi válasza TTomax (#2636) üzenetére


Habugi
addikt

Kapizsgálom, illetve kezdem..

Szóval akkor most bencheltél egyet 980al, de a beállításokról még a 79** időkből szúrtál be képet?
Ez miért jó amúgy? Ha akkor csináltál képet a beállításokról adott kártyával a 980al mellé is simán elfért volna szerintem.. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2638) TTomax válasza Habugi (#2637) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hova fért volna el?Ezeket a beállításokat addig látod amíg a játék el nem indul... Amúgy most tényleg az gondolod csináljak egy képet amin a 980 van?Változtat ez valamin,illetve nem mindegy?Vagy???
Az eredményt döntsd meg inkább,egy buta maxwellel készült... :))

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2639) Habugi válasza TTomax (#2638) üzenetére


Habugi
addikt

Áuááá az utolsó mondatodra reagálva.., nincs kedvem porba döngölni a butácska 980as Maxwelledet egy 280X-el! ;)

Ezennel tudomásul veszem, hogy a benchet lefuttatod/végigülöd, de a beállításokat újra leshotolni értelmetlennek tartod egy AMD vs Nvidia topicban úgy, hogy míg utóbbi egy 3éves piros Tahiti mellé készült, addig előbbi egy zöld vadiúj Maxwellel és közben piros kártyákat inviteolsz gyorsulni.
Ezt nyilvánvalóan mindent topicba látogató ember átlátja és megérti! :K
(Anélkül, hogy egy magamfajta harapófogóval elkezd fírtatni/merészeli megkérdezni ez most itt éppen micsoda és miért is..)

No offense! Meg is ragadnám az alkalmat amit felvezettem, csak azért nem volt krisztálytiszta mert még kómás voltam az alacsony koffein szinten miatt! :P ;]

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2640) TTomax válasza Habugi (#2639) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne fárassz már tényleg...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2641) Habugi válasza TTomax (#2640) üzenetére


Habugi
addikt

De most miért ne mikor olyan jó.. ;]

Amúgy saját magad fárasztottad azzal, hogy megpróbáltad elmagyarázni ez így miért volt jó/teljesen normális.
Most nézd meg azt a postodat, valaki aki nem ismeri a HW-k/VGA-k felé mutatott elkötelezettséged/hobbydat, azt látja, hogy Tahitivel bencheltél. Én se értettem hirtelen, pedig tisztában vagyok a hobbyddal..! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2642) TTomax válasza Habugi (#2641) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudod erre találták ki az adatlapot... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2643) Habugi válasza TTomax (#2642) üzenetére


Habugi
addikt

[link]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2644) HSM válasza TTomax (#2642) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de ha egy hónap múlva veszel egy másik gépet, és átírod az adatlapot, a jó ég nem fogja tudni, milyen VGA-val futtattad azt az eredményt. :B

(#2645) #Morcosmedve válasza HSM (#2579) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pénteken megjött a 64GB-os i6, lehet mondani, hogy milyen videót szeretnél 240FPS-el, igyekszem valamikor megcsinálni.

FC3 van a gépen. 60Hz-es a monitor.

© asszongya'hogy

(#2646) HSM válasza #Morcosmedve (#2645) üzenetére


HSM
félisten

Várj, várj! FC3? :D A BF4 multi volt az alapkérdés... :D
Az FC3-al annyiból sokra nem megyünk/megyek, hogy ez a prerender beállítás játékfüggő, és ugye ott akadt el a beszélgetés, hogy BF4-nél papíron az NV magas értéket használ, míg a Mantle elvileg jóval kisebbet.

Amúgy amit daveoff csinált, az tök jó [link], valami hasonló kéne, látszódjon az egér, hogy mikor nyomod le a gombot, meg hogy mikor látni elsülni a stukkert a képen. :)
Csak még daveoff videójára se nagyon volt időm alaposan kikockázni. :B Ez a fránya vizsgaidőszak...
Ja, igen, grat a fónhoz. :)

(#2647) #Morcosmedve válasza HSM (#2646) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jaa, hogy tipik BF4... az baj, mert az nincs meg nekem :(

Oksi. Megprobalom megszerezni, aztan megcsinalni...nekem is szep idoszak van, eljen a mernokosdi...illetve az unnepek is korlatoznak egy ideig meg, de lesz vidi, fraps, eger es monitor, felveszek par nyomkodast :)

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#2648) TTomax válasza HSM (#2644) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy hónap múlva már a kép se lesz ott a PH! törli... Na mindegy eredmény nem jött,szép kis vs topic,bár én már lemértem... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2649) FLATRONW válasza TTomax (#2648) üzenetére


FLATRONW
őstag

A Ph nem törli a képeket, csak 1 hónap után archiválja. Ez azt jelenti, hogy újra felszabadul a tárhelyed, de az 1 hónapnál régebbi képeidhez már nem lesz hozzáférésed, tehát törölni sem fogod tudni.

(#2650) TTomax válasza FLATRONW (#2649) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm,most már ezzel is okosabb vagyok,megoszthattad volna privátban is....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.