Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) sladka_pani válasza peti_s (#15850) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ne is mond... egyszerűen egy hajszál választja el a lapomat a 2.0tól, ez a hajszál elég erre a lassú sebességre :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15852) Rive válasza peti_s (#15850) üzenetére


Rive
veterán

Ha csak kussoltatni akarod, akkor egy IDE-SD adaptert hajts fel valahonnan.

Ui.: A kisebb SD kártyák olcsók, mint a szemét, plusz a full sebesség is meglesz.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15853) peti_s válasza Rive (#15852) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ. :)
SD-USB adapterrel akartam használni, igen én is ezt néztem, pendrive helyett is inkább veszek egy átalakítós megoldást, több helyen tudom használni, no, meg jobban is megbízok egy SD kártyában, mint egy pendrive-ban. :) Meg, amikor letörik az USB port a pendriveról, akkor már nehéz rendbe hozni. Itt csak másik olvasóba kell beletenni. :)
Ám, ezek az IDE-SD adapterek jó drágák...

No, még1 kérdésem lenne. Zenehallgatáshoz, kicsit netezéshez K6-III+ ra milyen OS-t tennétek? Most Wnin2000-el megy, de nem vmi pörgős. :D

[ Szerkesztve ]

(#15854) frescho válasza peti_s (#15853) üzenetére


frescho
addikt

Hasznalj CF-et.

https://frescho.hu

(#15855) peti_s válasza frescho (#15854) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi az ötletet. :)
Valóban, ez is egy megoldás, olcsóbb is hozzá az átalakító, de drágább a kártya. Majdnem u.ott vagyok vele, mint az SD-vel. :)

(#15856) frescho válasza peti_s (#15855) üzenetére


frescho
addikt

Kis CF-et szinte ingyen lehet venni. Atalakitot meg kerdezz korbe, bacsis kinalgatott funek-fanak egy idoben, nekem is akkor lett.

https://frescho.hu

(#15857) bacsis válasza frescho (#15856) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már nincs fölös :N
Amúgy olyan 4gigáig belefér a CF karik ára :K a 8asoktól kezd elszállni :U

(#15858) gban válasza bacsis (#15857) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem van egy 8-as CF.
Azt használom gyors bootra dosos sentinellel, ha meg akarok nézni gyorsba egy vagy több hdd-t, mert minddel xp-t végigvárni jóval hosszabb lenne.
Másra meg úgysem jó, mert a méretnél a 8-as után a b előtt m van nem g :DD
De van 8 megás SD-m is, az meg a navinál a Win CE indításra tökéletes, azon van a moddolt mobilenavigator.exe.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#15859) bacsis válasza gban (#15858) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

8megás SD-m nekem is van még a Vodafone-s Sharp GX30-ba volt :DDD

(#15860) zoltanz válasza bacsis (#15859) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem a Nokia 6600 -ámba 16 MB MMC van gyárilag. :D (mostani telómba meg 2 GB)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15861) gban válasza bacsis (#15859) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az enyém is olyan forrás, hegyekben állt a cégnél :K

Postázást nem vállalok.

(#15862) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NA srácok! fogós kérdés!
3gigás LGA775-ös celós gép 1szem 80as HDD-vel Gef4MX440-el... ennyi a gép...
hozzák hogy megállt a táp.. ok kicserélem, igaz vargáné kaliber, kicseréltem kodegenre, ocsó de szar, jó az... mondják hogy aznap ment a gép másnap ugyanúgy semmit nem csinál a gép nem kapcsol be... nézem, megint behányt a táp.. kicserélem ismét hátha... harmadnap azt is hozzák vissza hogy az a táp is kb egy pár óráig vitte a gépet majd megint behányt...
3táp 3 nap alatt... nahh mi legyen a köv lépés? :F

(#15863) #95904256 válasza bacsis (#15862) üzenetére


#95904256
törölt tag

Legközelebb járasd pár napig a gépet, ha utána is bedöglik rövid időn belül, akkor a hálózattal van baj. Pl. 230V helyett két fázist kap... :U

(#15864) sladka_pani válasza bacsis (#15862) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ipari áramról kapja a vellanyt? :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15865) benedekco


benedekco
addikt

Ez érdekel valakit? P1 166-os proci van benne, de azt nem tudom tudja-e az MMX-et. 2usb 2 ps2, egy at bill, két soros egy párhuzamos port.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15866) DarthSun válasza #95904256 (#15863) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt nem értem, vicc, vagy tényleg kaphat 2 fázist :F

(#15867) bacsis válasza #95904256 (#15863) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is úgy gondolom, hogy ott a hálózattal lesz a gond, deee hogy tudnám ezt kiküszöbölni? vetessek velük valami 500-as márkás minőségi tápot? szünetmentest vagy mit?

(#15868) sladka_pani válasza bacsis (#15867) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ilyen géphez illene is :D Amúgy én már első után megmértem volna mi jön ki a konnektorból...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15869) gban válasza bacsis (#15867) üzenetére


gban
Közösségépítő

Leginkább mérj rá a konnektorukra, hogy 230-e a 230.
Meg érdemes lenne egy fogyasztásmérővel megnézni hogy stabil-e a 230.
Haveromnál pesti lakótelepen (kttech) a hálózattal volt gond, 3x vitte el a Pana szerviz a tévéjét mert kikapcsolgatott :O
Szünetmentest berakott, máris nem kapcsolgatott ki, és kiderült hogy hol a baj.
Dunakeszin egy iskolában fél 12 körül minden nap van 2 mp áramszünet, nem tudják miért.
Szóval nem ritka a hálózati gond, akármennyire is a legtöbb egy darabig X-akta.

Szóval vetess tápot, de garisat ;)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#15870) #95904256 válasza DarthSun (#15866) üzenetére


#95904256
törölt tag

Miért ne kaphatna? A villanyszerelő is csak ember...
Ráadásul a legtöbb táp ideig-óráig elviseli a 400V-ot.

(#15871) DarthSun válasza benedekco (#15865) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem semmi, ATX- es és még videovezérlő is van rajta.

(#15872) #95904256 válasza bacsis (#15867) üzenetére


#95904256
törölt tag

Először meg kellene mérni, hogy a 230V mennyire 230V.
Kiküszöbölni a villanyszerelő tudja...

(#15873) DarthSun válasza #95904256 (#15870) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Na én meg laikusként azt gondoltam volna hogy a 400- tól azonnal elfüstöl vagy leold a védelem :DDD

(#15874) Rive válasza DarthSun (#15873) üzenetére


Rive
veterán

Pontosan azt teszi, nagyon látványos.. Ha ott legalább az egyik táp órákig ment, akkor nem túlfesz a baj.

Én inkább arra tippelnék, hogy nem szellőzik. Vagy alulfesz. Vagy serceg a konnektor.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15875) zoltanz válasza Rive (#15874) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor is inkább a lapot tenné gajra nem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15876) Rive válasza zoltanz (#15875) üzenetére


Rive
veterán

Nem. A tápok kimenete jól szabályzott, ott a bemenettől majd' teljes tartományban független feszültségek mennek ki.

A bemeneten viszont a pufferkondik nincsenek annyira túlméretezve, hogy legkésőbb pár perc (de inkább pár másodperc) után ne forrnának föl (és bugyognának ki/robbannának föl).

Persze lehet az is, hogy csak tizedmásodperc a dolog és a biztosíték megfogja. De az tuti, hogy a táp - egyik táp se! - megy órákig, ha két fázis közé szorul véletlen.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15877) #95904256


#95904256
törölt tag

(#15876) Rive: "De az tuti, hogy a táp - egyik táp se! - megy órákig, ha két fázis közé szorul véletlen."

Megjegyezném, hogy az "egyik táp se!" csak a tápok egy részére vonatkozik.

(#15878) Rive válasza #95904256 (#15877) üzenetére


Rive
veterán

Értelemszerűen - 230V-os PC-táp, igen :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15879) Rive válasza Rive (#15876) üzenetére


Rive
veterán

Az uccsó mondat helyesen:
De az tuti, hogy a táp nem - egyik táp se! - megy órákig, ha két fázis közé szorul véletlen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15880) benedekco válasza DarthSun (#15871) üzenetére


benedekco
addikt

Igen ezért is dobtam be. ATX,de mégis edo van benne. Meg alaplapi usb+ps2 de p1. Érdekes motyó.
Még nincs tesztelve. Nem tudom mikor lesz.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15881) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem semmi ez az Id Tech 2 grafmotor Quake2 mod Berserker :

Quake 1 sem rossz az Id Tech 4-el Tenebrae mod:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15882) DarthSun válasza zoltanz (#15881) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon zsír :C Honnan való, link?

(#15883) zoltanz válasza DarthSun (#15882) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom, de ha rákeresel meg lehet találni. Én nem raktam föl, annó játszottam ezekkel, bár lehet egyszer kipróbálom. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15884) telescreener válasza bacsis (#15862) üzenetére


telescreener
tag

Én azon gondolkoztam, hogy lehet hogy valami zárlatos. A tápok meghaltak, vagy csak nem indult a gép?

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#15885) gban válasza telescreener (#15884) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha új táppal mindig ment, akkor a tápok haltak be.

Postázást nem vállalok.

(#15886) benedekco


benedekco
addikt

Van most két darab 754-es procim, ha kellene valakinek jelezze!
Az egyik egy sima Athlon 64 3200+

A másik egy Mobile Sempron 3100+

A Sempron 200MHz-el alacsonyabb órajelen üzemel, cserébe van SSE3 támogatás, ellenben nem tudja az x64-et.
Annak idején ha jól emlékszem Bacsis-t érdekelte volna a mobil proci.

szerk:
Illetve Én is szenvedtem rendesen a hűtő rögzítésével. Az alaplapon lévő műanyag foglalat kapott egy kis reszelést, majd a borda két széle lett reszelve, majd hogy meg tudja feszíteni a leszorító, kapott rezet is a borda... érdekes megoldás, lehet hogy majd még lefotózom a gányolást.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15887) bacsis válasza gban (#15869) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh voltam, rámértem a konnekttorra, hát ilyen 1800as évekbe készült ház a konnektorok is még keményen az átkos virágkorába lettek behelyezve :DDD
furcsa volt... 221-223-224-225V között ugrállgatott... hát mondom ennyi szerintem belefér.. rámértem nálunk a konnektorra.. betonstabil 224V és nem ingadozott.. valszeg mégis az lesz a baj? :F

(#15888) gban válasza bacsis (#15887) üzenetére


gban
Közösségépítő

Rámértél több konnektorra is? Az ingadozás mindenképp gáz, és ez terheletlenül volt gondolom, terbelve lehet sokkal nagyobb is. Dugj be egy hosszabbítót és nézd meg terhelve is, illetve más körön is.

Postázást nem vállalok.

(#15889) bacsis válasza gban (#15888) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Más kör? hát olyan nem nagyon van, összesen 2 mindegyikre rámértem, volt ingadozás ugyanúgy :U há most mindegy kapott a gép egy FSP tápot, meg 3 napig itt van nálam mindennap kicsit hajtom hogy kiszűrjem tuti nem a gép okozza-e a gebaszt azt majd utána meglássuk :)

(#15890) gban válasza bacsis (#15889) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor az legalább kiderült hogy nem csak az adott konnektornál kell keresni a hibát, hanem már a bejövetelnél.
Egyik sem egyszerű, sem ha a hálózat rossz, bár az nem a fogyasztó gondja, így nem is kell költeni a javíttatásra, és rá lehet verni minden kárt a szolgáltatóra.
Igazolni viszont nehéz, be kell menni a szomszédhoz is, és ha ott is beteges, akkor nehezebb letagadniuk. Már ha ugyanarra a fázisra vannak kötve.

Postázást nem vállalok.

(#15891) zoltanz válasza bacsis (#15889) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mindenképpen meg kell találni a gondot mert tűz is lehet belőle akár.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15892) Dodder válasza bacsis (#15887) üzenetére


Dodder
tag

Ez az kis feszültség ingadozás nem lehet probléma,mertha jól emkékszem magyarországi hálózat 230/400V feszültségü 1998-tól. Ha több lenne az se baj,mert mondjuk 240V + - 4-5V voltig nem kell aggódni.Érdemes beszereltetni egy FI relét az áramkörbe,ez méri a feszültséget a nulla és a fázis vezető között és ha gond adódik a másodpert tört része alatt leold.
Itt kint angliában 240V a hálózati feszültség de most rámértem és 243-244V között ingadozik. Az összes villamos berendezésre 230v van irva de röhögve mennek 244V feszen.A legtöbb villamos berendezésre rá van irva max 240V
.

[ Szerkesztve ]

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#15893) Rive válasza Dodder (#15892) üzenetére


Rive
veterán

Eeeegen, legelsőnek nekem is pont ugyanilyen 'occsó' kategóriás műszerem volt, kinain ezer forint, ha jól emlékszem. Egyenben még egész jól mér, váltóban viszont egy katasztrófa. Ne bizz benne.

Feszültségingadozás dolgában: olyankor kell az ilyet mérni, amikor bedug az ember egy vasalót vagy porszivót, pl.

Régi házaknál gyakoriak az aluvezetékek, sodort kötésekkel. Alig egy-két évtized, és tönkremennek. Igenis oda kell rá figyelni, mert nem csak a készüléket tehetik tönkre, de a komplett vezetékezés is leéghet akár (a házzal egyetemben).

Súlyosbitó tényező, hogy az elektronikus tápoknak van egy un. negativ ellenállású karakterisztikájuk. Azaz amig működnek, addig feszültségcsökkenére nem áramcsökkenéssel reagálnak, mint egy normál fogyasztó, hanem épp áramnövekedéssel. Egy rossz csatlakozáson az ilyenből van aztán szép méretes cumi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15894) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Na ma befejeztem a retro, de inkább nevezzük pótgépnek ezentúl, mivel a lehető maximumot kihoztam belőle. Lett egy Enermax 465 tápom, nagyon pöpec és GF 6600GT adja most már a képet, ami sok is a 2600+ -on járó 2400+ AthlonXP-hez, szóval procilimit :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15895) DarthSun válasza sladka_pani (#15894) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is egy 6600GT figyel majd a 2600+ - hoz, de még alaplapra várnak :)

(#15896) benedekco válasza DarthSun (#15895) üzenetére


benedekco
addikt

Röstellem az esetet! Tényleg!
Ugyanis rajtam múlt az alaplap!
:(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15897) frescho válasza sladka_pani (#15894) üzenetére


frescho
addikt

A hetvegen beizzitom a 386sx-MFM vinyo parost ;]

https://frescho.hu

(#15898) DarthSun válasza benedekco (#15896) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ne má', miért restellnéd, nem rajtad múlt, mikor ideért még működött, teljesen jó lapot küldtél, azt hogy mikor hal be, senki nem tudja megjósolni.Ez a kockázat megvan sajnos a legújjabb cuccoknál is.
A fenti hozzászólásom nem utalás akart lenni az esetre :( , csak arra hogy gyúrok másik XP- s lapra, remélem összejön, de arra sincs biztosíték hogy az működni fog hosszútávon, szerencse kérdése is, ilyen a számítástechnika is ;]
Zsetont elengedted, sok cuccot küldtél már ajándékba is, miért restellnéd magad :F

(#15899) DarthSun válasza frescho (#15897) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arról fog menni a bacsis-tuning ?

(#15900) zoltanz válasza DarthSun (#15899) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor egésznapos projekt lesz a betöltése a lapnak. :DD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.