Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Omli85 válasza Picturemaker (#48900) üzenetére


Omli85
őstag

A semmi nyűge nem volt azt úgy értettem, hogy működött hónapokon keresztül 0-24/7-ben a gép nem volt buherálva szétszedve összerakva de legfőképp nem akart felgyulladni és ennek jele sem volt előzetesen szóval nem jött a szaga akár, hogy volt gyilkolva stb.

A szívást meg úgy értem mint amit anno írtam is, hogy mikor megvettem a deszkát megmagyarázhatatlan okok miatt szívtam vele napokig, nekem egy ilyen árkategóriás alkatrésznél ez bőven több szívás volt mint amit elvisel az amúgy igen magas ingerküszöböm. Szóval a továbbiakban inkább elkerülöm a márkát :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#48902) hackeeeee válasza Omli85 (#48899) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez elég érdekes helyen füstölt.

Véleményem szubjektív...

(#48903) Picturemaker válasza Omli85 (#48901) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tény, hogy FX alá nem "villantott" jó lapot az Asrock, ezért kell körülnézni vásárlás előtt. Én maradni akartem a márkánál FX-hez, de a végén ASUS lett, mert.
Viszont a Phenomok és Intel alá a legjobbak között vannak.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48904) EnterR válasza pEtii94 (#48887) üzenetére


EnterR
veterán

Az a socket hő. A package a maghő.

PSN ID: marquuard

(#48905) Omli85 válasza Picturemaker (#48903) üzenetére


Omli85
őstag

Eddig nekem sem volt különösebb problémám a márkával. A Killer is inkább szerintem pech kategória, hogy kifogtam valami macerás darabot mert amikor jól működött akkor teljes mértékben elégedett voltam vele, csak nem a legjobban indult és "fejeződött" be a barátság :D. Ilyenkor meg elgondolkodik az ember, hogy akkor a jövőben hogyan tovább :D.

hackeeeee: igen elég érdekes helyen.. a végeredmény pedig nálam is hasonló mint nálad, recseg ropog torzít és elég halk a hang a többi funkció amennyire tesztelgettem működik és használható is lenne a gép de ilyen állapotban nem tudnám nyugodt szívvel 0-24/7-ben üzemeltetni a gépet a lappal, ha nem cserélik ki akkor még nem tudom mihez kezdek vele, viszont akkor el kell kezdenem keresgélni valamit helyette :/

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#48906) ViZion válasza Omli85 (#48905) üzenetére


ViZion
félisten

én FX asrockom is halottan jött, cserélték, de asusra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48907) Lacielvtárs válasza ViZion (#48906) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mester Uram és parancsolóm :P
amúgy anno nekem azt mondták pc szerviz és boltokban hogy az FX-ek nagyon igényesek (vagy problémásak, ahogy tetszik) mert szinte az asus lapok azok amik szó nélkül kezelik az FX procikat.
a többi lapban elég nyűgösek, így anno nem is ajánlották nekem a boltba.
végül még is összeraktam az akkori motyómat, mely az asus m5a97 r 2.0 volt és egy FX 8150...
összetartoztak mint a borsó és a héja :K
állítólag full belenyúltam, mázli faktorba hogy pont ezt a lapot válaszoztam és ezért ment nekem anno gond nélkül, pedig akkor még nem tudtam annyit az FX-ekről mint mostanság :C
más lapoknál majdnem mindenesetre volt valami geb@sz

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48908) asvald


asvald
senior tag

Heló!

Valaki tudna nekem egy táblázatot írni ,(persze ha valaki vezetett ilyen )fx 8320 tuninghoz?
pl 4,4ghz 1,3v
4,5ghz 1,325 stb

Csak időt akarok spórolni magamnak ,és elsőnek kipróbálnám a meglévő értékeket ,tudom , hogy minden proci más ,de hátha bejön valamelyik
Egy kis támpont nekem 1,290 v 4,5ghz megvan szorzósan

Ésss nem kinevetni ha kérhetem :DDD THX

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48909) ViZion válasza asvald (#48908) üzenetére


ViZion
félisten

rakd 1,45 V körüli értékre és teszteld mit bír. Gyorsabb, mint táblázatra várni. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48910) Habugi válasza hackeeeee (#48898) üzenetére


Habugi
addikt

Magam is arra gyanakszom, hogy az I/O panel audio része kapott sallert, az van valamilyen szinten a VRM/NB között ill. hozzájuk a legközelebb. A sistergés is olyan, mintha kontaktos lenne valahol.

Egy kép a manualból:

Marvell 88SE9172 SATA vezérlő: pipa, nincs baja
Etron EJ168 USB 3.0 Host Controller: pipa
Realtek RTL8111E, Int. hálókártya része: pipa

A VRM-et mindenki képzelje oda, nomeg azt ami 5.3hoz éppen áthalad rajta. ;]

(#48899) Omli85:

Hát ez szép! Én is gyorsan kibeleztem a vasat és megvizsgáltam/górcső alá vettem, de szerencsére semmi ehhez hasonlót nem láttam sehol. :)
Ugyan halottnak meg megfőzöttnek tituláltam az integrált hangkártyák/annak egy részét, működik az csak hallatt egy nagyon idegesítő sistergést, 8-10secenként pedig jobb szó híján "pattan" egyet-egyet a hang.
Éppen két Crysis3 5.3-as run között voltam, Biosban buheroltam kicsit a ram időzítésekkel meg az FSB-vel.
Még a Win7 bejentkező hangján sem tünt fel, csak gondoltam winampozok kicsit amíg nincs meg a "végleges" beállítás. Na ekkor vettem észre, hogy valami qrvára nem stimmel, ez meg mi.. ;]

Egy rövid teszt erejéig visszaraktam a VGA-t az első/"felső" PCI-E 16x-os slotba, ami azon a helyen ill. annak közelében van ahol a baleset történhetett csak hogy lássam a sínnek és minden egyéb ottlevő/tesztelhető dolognak nincs baja.

Szerintem marad így az idők végezetéig, gondot nem okoz szóval a garanciáztatás még csak eszembe sem jutott. Megjegyzem koros darab, nem is biztos hogy gariidőn belül vagyok még..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48911) eldiablo válasza ViZion (#48909) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Főleg, hogy nincs két egyforma proci.

Habugi, átraktad a VGA-t a hiba jelenség elött?

[ Szerkesztve ]

(#48912) Habugi válasza eldiablo (#48911) üzenetére


Habugi
addikt

Nem!

Csak közvetlen azután, hogy felfigyeltem a hibára.
Azóta az alsó 16x-osban megy, hogy megvan a ház.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48913) asvald válasza ViZion (#48909) üzenetére


asvald
senior tag

meg volt 1,465 v 5ghz be se bootolt a win de már 80fokos cpu , és lefagytam.
Úgy néz ki nem fog menni még csak próbából se az 5ghz , kell valami normális hűtőt néznem :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48914) ViZion válasza asvald (#48913) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen szép lenne elsőre tuningrekordot dönteni... :)
4,7 GHz-t próbáld.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48915) asvald válasza ViZion (#48914) üzenetére


asvald
senior tag

próbáltam ,de 80fok alá nem megy a cpu ,csak ha a feszt lerakom 1,285-re ,és így droppol 1,290-1,296-ra
persze azt hozzá kell tenne, h gyári hűtővel próbálkozok :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48916) ViZion válasza asvald (#48915) üzenetére


ViZion
félisten

pfffff... :Y ennyire kezdő nem lehetsz, már voltál itt, nem? Gyárival ne erőltesd. Összefoglalóban a hűtők.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48917) asvald válasza ViZion (#48916) üzenetére


asvald
senior tag

nem vagyok kezdő ,egy próbát megért nem? :DDD Majd holnap hozzák kölibe a hűtőt + nem bírtam a véremmel :))

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48918) Tatinho


Tatinho
tag

FX4130 - al kapcsolatban van esetleg valakinek tuning tapasztalata?
Elért eredmények vagy ajánlott beállítások ami esetleg érdekelhetne.
Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok :)

A proci hűtésemről egy Cooler Master Hyper TX3 EVO gondoskodik dupla ventivel.
Az alaplap egy Asus Sabertooth 990FX
Táp: XFX 550W Pro
Memóriák: Corsair Vengeance 1600MHz CL9

Ezzel a konfiggal szeretnék a prociból a lehető legtöbbet kihozni addig amíg sikerül lecserélni egy 8### szériára.

[ Szerkesztve ]

(#48919) Habugi válasza asvald (#48913) üzenetére


Habugi
addikt

Bevállalós vagy kedves topictárs! :D

Gyári bohózattal 1.4V fölé vinni.., veszel rá egy normális hűtőt és rajtad biztos nem fog múlni az 5Ghz achievement unockolása, kellően bolod vagy hozzá te is ahogy látom. ;)

Stabilra beállítani az megint egy egész más történet persze, azért nagyon ne siesd el. Egyrészt jó mulatság a "hegymászás", másrészt ha gyorsan éred el a sikert, hamar megéhezel újra és idejekorán úgy jársz mint amit pár hsz-el korábban leírtam. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48920) asvald válasza Habugi (#48919) üzenetére


asvald
senior tag

Az elszántság megvan ;] már tervben van egy faintos ház+hűtés+ ventik , ha véletlen nem vinnék el a cumót ,
akkor megnézem mit is tud valójában :DDD

szerk meg hát a vrm+ D-hídra kellene valami jó megoldás , mert egyenlőre bolhával odafogadtam 1-1 5x5 ventilátort

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48921) hackeeeee válasza asvald (#48920) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem oldalról termel befelé egy 23-as venti. Igaz, 700rpm-mel, ezt tervezem 900rpm-esre cserélni, de ~6-7k körül volna egy ilyen bitfenix venti.

Véleményem szubjektív...

(#48922) asvald válasza hackeeeee (#48921) üzenetére


asvald
senior tag

oldalról ,fentről,hátulról vannak 12cm-es AC ventik,nem panaszkodok rájuk , mert keringetik tisztességesen a levegőt a házban ,de jobbnak látom , ha közvetlen a bordákon is lenne valami .Vizezni nem akarok , mert nem ér annyit az egész + csak szenvedés lenne vele

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48923) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Miert nem vettel ala rendes lapot :) En mar nem huzogatom a bajszat, 4.6-on szaladgal, WoW ala nem nagyon kell tobb, kimelo uzemmodot szereti a vas, hidd el. Valljuk be oszintem mennyivel jobb lenne ha nem nagyon kene piszkalni es ugy is menne ahogy szeretnenk....

Remelm a kovetkezo eresztes jobb lesz, nem mintha annyira kihasznalnank :)

5.3 nalam inkabb kifagy menet kozben minthogy leegesse a lapot :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#48924) Tatinho válasza Yllgrim (#48923) üzenetére


Tatinho
tag

Utána olvastam tuning teszteknek külföldi oldalakon és ott dicsérik ezt a kis 4130-ast.
Persze megemlítik a felezett L3 cache-t de nagyon jó tuning potenciál van benne. Állítólag relatíve egész könnyen elérhető az 5GHz is :)

Neharagudj Yllgrim ezt új hozzá szólásnak szántam csak véletlen neked ment válasznak...

[ Szerkesztve ]

(#48925) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

najó
ink ide írok, mert az X4 totyik lehalt.
szal
X4 965BE-t mivel célszerű hűteni?! nuku tuning és egyéb... alapon.. max a feszt fixálom neki

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48926) ViZion válasza - = Zk = - (#48925) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyan azzal, mint az FX-et... :K ua. a lefogatás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48927) - = Zk = - válasza ViZion (#48926) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem a lefogatást kérdeztem, tudom, hogy ugyan az :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48928) Tomko78 válasza ViZion (#48926) üzenetére


Tomko78
őstag

Cpu hűtővel érdemes hűteni nem ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#48929) - = Zk = - válasza Tomko78 (#48928) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor most adjam el a Zanussi fagyiládát?! :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48930) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48925) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hyper 612s elvolt vele 4GHz-n.

Véleményem szubjektív...

(#48931) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48930) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát ez se kicsi :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48932) pipo112 válasza - = Zk = - (#48929) üzenetére


pipo112
senior tag

aha és vegyél egy Gorenje légbefúvós hűtőszekrényt :DDD ;] ;]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48933) ViZion válasza pipo112 (#48932) üzenetére


ViZion
félisten

1. a hűtő nem jó. Chiller az, amit folyamatos üzemre terveztek, olyan 100-150k-tól vannak már jófélék.
2. Gorenjétől SEMMIT. Sajnos a mai G. nem a régi. Gagyi műanyagok, rossz felületkezelés, mindenféle problémák az elektronikával. Megjövőben vagyok belőle, Gorenje lett gorenjére cserélve, mert rámbeszélték. 3 hónap és ismét cserés, hibás az egész széria, cserélik a belsőt - csak hetek óta nincs hűtőnk, mert az alkatrészre várni kell. 3 hónapos, 2 teljes generál ÉS nem cserélik -sajnos joguk van javítgatni. De láttam alig fél éves rozsdás hűtőt is. Gorenje szárítógépről is lebeszéltek, pedig a boltban tukmálják...

Lassan-lassan kiderült, h ez bizony mára a konyhai márkák legalja. Bosch, Miele, Siemens, Electrolux... kb. ezeket szabad venni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48934) pipo112 válasza ViZion (#48933) üzenetére


pipo112
senior tag

tudom csak poénnak írtam

hűtőben én hotpoint párti vagyok azt vettünk volt asszonnyal és nagyon elégedett voltam vele 100k volt full no frost lég befúvós a zöldség+ gyümi is minimum 1 hétig friss maradt benne nem kezdet el színeződni ,rohadni stb. a főt kaja is pl pöri vagy töltött káposzta 4. napon is még jó volt nem változott az íze .Nme jegesedett,nem fagyott össze benne semmi a mirelit borsót is ki lehetett venni szemenként a zacsiból .
mosógép igen bosch mille meg a beko-k is jók kint ingkisbe bekot használtam tette a dolgát tökéletesen hiba nélkül . :K

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48935) ViZion válasza pipo112 (#48934) üzenetére


ViZion
félisten

Ismerős a no frost, azokkal van a sok baj :DDD
Remélem Te szerencsésebb leszel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48936) pipo112 válasza ViZion (#48935) üzenetére


pipo112
senior tag

eddig ment megy f@szán mondjuk Hotpoint egy igen jó megbízható márka hűtőkben

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48937) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Beállítottam a cpu 4.2 ghz fut (fx 8320). NB frenquency 2400Mhz HT link spedd 2400mhz.
Arra lennék kíváncsi körülbelül mennyi legyen CPU, CPU/NB , amivel stabilan elfut ezzel a beállítással a cpu.
Az lenne a kérdésem memóriáim 1600mhz valamiért alapból 1333mhz ment. Feltettem 1600mhz és most így működik. Állítanom kell valamit memóriánál (feszültséget stb, ?)

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#48938) and1ao válasza - = Zk = - (#48929) üzenetére


and1ao
őstag

Te egyszemöldök ahhoz nem a hőcsöves gyári jár? mert az annyira nem gáz egyébként, bár hangja annak is van.
Másnem dobsz rá egy Cold Tower(már ha találsz)
Vagy csekkold meg [link]ezt

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#48939) EnterR válasza Béka 3 (#48937) üzenetére


EnterR
veterán

IBT very high-ot indítsd el, hogy nem-e throttlingolsz. Sanszos, mert 4+1 -es az a lap. Ha nincs throttling, akkor érdemes feljebb menni.

PSN ID: marquuard

(#48940) Béka 3 válasza EnterR (#48939) üzenetére


Béka 3
tag

Lehet hülyének fogsz nézni. De mi az IBT very high ? :B

(#48941) asvald válasza Béka 3 (#48940) üzenetére


asvald
senior tag

[link] intelburntest

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48942) Béka 3 válasza asvald (#48941) üzenetére


Béka 3
tag

Kipróbáltam amit küldtél programot köszönöm :R
Ez jó eredménynek számít? 59 fok volt a max hőfok.

(#48943) asvald válasza Béka 3 (#48942) üzenetére


asvald
senior tag

ahogyan elnézem rendben van

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48944) EnterR válasza Béka 3 (#48942) üzenetére


EnterR
veterán

Mekkora feszültséget állítottál be ehhez az órajelhez?

PSN ID: marquuard

(#48945) - = Zk = - válasza and1ao (#48938) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem kaptam hozzá, azért érdeklődtem
egyelőre ráQrtam az FX gyáriját

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48946) Béka 3 válasza EnterR (#48944) üzenetére


Béka 3
tag

Cpu offset Voltage 1.308 v 0.037500
CPU/NB 1.218v 0.031250

Fentebb tegyem? Mert nincs tapasztalatom , hogy kb mennyi az ideális feszültség

(#48947) asvald válasza Béka 3 (#48946) üzenetére


asvald
senior tag

Aha ,de ne a voltot hanem a szorzót h ,4,5 ghz -en fusson ,ha tud

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48948) Taifa Díaz válasza Béka 3 (#48942) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Very High beállításon futtasd, ne Standardon.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48949) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Pff
nem tudom mit rontottam el,de IBT-nél kék képernyőt kapok.

:F :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48950) Béka 3 válasza Taifa Díaz (#48948) üzenetére


Béka 3
tag

Hol tudom beállítani , köszönöm az infót ?
(#48947) asvald nem tudom , hogy birni fogja-e a strapát egy Cooler Master Hyper tx 3

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.