Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) vakond5 válasza szivacs1987 (#48100) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs mit, megesik az ilyen. :DDD
Ha témába vág amit írsz, akkor nem kell off-ba tenni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48102) Pancsermeste válasza pEtii94 (#48098) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam a VX450 bírja a strapát. Általában csak 4,4GHz-en használom a procit, ám BF4-nél néha feltekerem 4,8GHz-re, ott is rendben van. Igaz, ez még Seasonic beles.

-= Pancsermeste® =-

(#48103) ViZion


ViZion
félisten

Lehet sírni, h sokat fogyaszt az FX... viszont most kifejezetten jót tesz a légkörnek pár óra játék... :K :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48104) - = Zk = - válasza ViZion (#48103) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egy LeMans Corvette C6.R sem az üzemanyagtakarékosságáról híres tudtommal ;] ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48105) pEtii94


pEtii94
tag

Köszönöm szépen a válaszokat ! :) Még egy kérdésem lenne, egy oldalon az ASUS M5A99FX PRO R2.0 tesztnél ezt olvastam : " Az alaplap kizárólag a DDR3 memóriákat támogatja. Natívan 1066 /1333 / 1866 MHz-es modulokat, illetve órajeleket kezel . " És nekem ugye KINGMAX 8GB DDR3 1600MHz memóriám van, tehát ez nem fog bele passzolni ? =/

(#48106) ViZion válasza pEtii94 (#48105) üzenetére


ViZion
félisten

Ha van reszelő és kis kézügyesség, akkor bele megy az, még a DDR4 is ;]

lol, kifelejtették az 1600-at, megesik. Nah, olvsagaSSáá.
3. oldal, nincs mit, egy sör. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48107) pEtii94 válasza ViZion (#48106) üzenetére


pEtii94
tag

Köszi szépen. :D De ahogy látom KINGMAX-nál nincs sima single 8 GB-os ram támogatás . =(

(#48108) ViZion válasza pEtii94 (#48107) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, azokkal tesztelték. Attól, hogy a Tiéd nincs rajta, még működni fog. DDR I-II időkben voltak ronda dolgok, DDR3 már barátibb sokkal. No para, bonts egy sört. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48109) - = Zk = - válasza pEtii94 (#48105) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is 1600as gyári HyperX Blu-k vannak pont ugyan ilyen lapban, mint a tiéd :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48110) ViZion válasza - = Zk = - (#48109) üzenetére


ViZion
félisten

JAh, tényleg, nekem is. Még abból az időkből, amikor a ram ára 1100 Ft/GB körül volt... :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48111) - = Zk = - válasza ViZion (#48110) üzenetére


- = Zk = -
félisten

deszíp idők is voltak azok :U
nem ártana még nyóc', de ilyen árak mellett?! :W

(#48112) djculture
jó lesz nekem a használtpiacról is :C :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48112) djculture válasza - = Zk = - (#48109) üzenetére


djculture
félisten

üdv a klubban :D Lassan venni se lehet ilyet mert a kingston saját vállalatrészt csinált a hyperx-ből. Sokan meglátják az új hyperx ramokat mi ez a noname valami azt mondják..:)

[ Szerkesztve ]

(#48113) hackeeeee válasza djculture (#48112) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig, van még belőlük.

Véleményem szubjektív...

(#48114) djculture válasza hackeeeee (#48113) üzenetére


djculture
félisten

Addig jó mig van raktáron a régi normálisból ráadásul kékböl, mert újabban lila sárga piros mindenvan. Egyik randább mint a másik..

[ Szerkesztve ]

(#48115) - = Zk = - válasza djculture (#48114) üzenetére


- = Zk = -
félisten

perosra lecserélném, vagy feketére... elvégre a házam.... jah, az alaplapom viszont kék-fekete :))
akkor nem szóltam :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48116) pEtii94


pEtii94
tag

Lehet buta kérdés ( sőt biztosan is az :D ) de egy alaplap csere magában, nem dob semmi teljesítménynövekedést igaz ? :D

(#48117) tothjozsi96 válasza pEtii94 (#48116) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ezt telibe találtad. :DD

Ami neked van ahhoz képest nem.
Maximum menne a 4 way SLI vagy CF. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48118) ViZion válasza pEtii94 (#48116) üzenetére


ViZion
félisten

Attól függ, miről-mire váltasz. Egy gyengébb lap, gyenge VRM-el nem tud stabilan táplálni egy jó procit. Jobb lapban viszont jobban megy. M5A97-ben nálam 4,2 GHz volt a vége, most 4,7 GHz, amit még lehetne feljebb is szaggatni, ha törném magam, de itt már nem gyorsul látványosan, viszont fűt. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48119) Habugi válasza tothjozsi96 (#48117) üzenetére


Habugi
addikt

Azért ezt így nem állítanám.. :N

Az utóbbi időben érkeztek jópáran a topicba, akik 4+1es lapban próbáltak 8magos Visherát húzni.
Ilyen esetben pl nagyon nem mindegy, cserélik-e 6+2/8+2esre, mert akár 1Ghz-et is hozhat a váltás ami szerintem kimeríti a kolléga által említett teljesítménynövekedést. ;)

Szerk..: Orrmányos legyorsult.. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48120) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Igen, ebben az esetben mindenképpen.

De nem hiszem hogy ő nagyon akarná húzni, persze nem tudhatom.
(Ez van az aláírásában FX-6300 3.50GHz)
Gondolom nem véletlen, de lehet hogy még is. :DD
Félre néztem a fórum aláírását, azt hittem hogy ez 8 pin-es táp csatis.
De tévedtem.

So sorry!

[ Szerkesztve ]

(#48121) retekeger666


retekeger666
csendes tag

Sziasztok! Tegnap cseréltem tápot es videokártyát a szamitogépemben es azt vettem észre hogy az fx 8120 as procim alapórajelen is es húzva is a biosban 50 fokkal indul... Pasztázva 2 hónapja volt, nem gyári hűtő van rajta. Régen 30 fok körül volt. Windowsban az összes mérő progi a cpu0 át 28-30 foknak mutatja. A hűtoőbord is elég meleg...a másik hogy ha játszom akkor a windowsban 50 fok körülinek jelzi. Valami 5 let mit tehetnek vagy mi lehet a baj?

(#48122) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali,megint amatőr szinten tesztelek,az a kérdésem van-e köze annak hogy a win SSD-re van téve de IDE módban ? mert telepítésnél nem állítottam át ACHI-ra? :B
kép mostani

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48123) PofaJenö válasza PofaJenö (#48122) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A 16-ik percnél újra indult a gép :U :F de előtte még ezt a képet lőttem

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48124) vakond5 válasza PofaJenö (#48122) üzenetére


vakond5
őstag

Tuningot tekintve abszolút logikátlan hogy bármi köze lenne, viszont általában véve hatalmas hiba hogy nem AHCI-n telepítetted. Próbáld meg hogy bootol-e ha átrakod.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48125) tothjozsi96 válasza vakond5 (#48124) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Valószínűleg nem fog.
Nekem nem szokott.
AHCI engedélyezése

(#48126) ViZion válasza vakond5 (#48124) üzenetére


ViZion
félisten

Át lehet állítani telepítés után is. Előtte registryben kell átírni egy-két értéket, annyi.

PofaJenö: fura. Tápod rendben van? FPU test is be van kapcsolva, szal. akár VGA miatt is lehet. IBT-vel teszteld a procit. Vedd még lejjebb a proci feszt, ennyi nem kell ehhez sztem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48127) vakond5 válasza tothjozsi96 (#48125) üzenetére


vakond5
őstag

Ormányos megelőzőtt, registry kulcsot kell módosítani és menni fog.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48128) - = Zk = - válasza vakond5 (#48127) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mindenbe beleüti azt a nem kicsi orrmányát... ilyen Ő :W
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48129) pipo112 válasza - = Zk = - (#48128) üzenetére


pipo112
senior tag

Na de ha,igaza van és okosat mond mért ne lógassa bele :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48130) - = Zk = - válasza pipo112 (#48129) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, neki sose lehet igaza! meg van írva a Kalendáriumban :))
;] :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48131) vakond5 válasza - = Zk = - (#48128) üzenetére


vakond5
őstag

Ne bántsd, Egyszemöldökű, jókat szokott írni a Hangyászunk :D
Jogos, azt nem néztem! :B

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48132) tothjozsi96 válasza vakond5 (#48127) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Már réges régen belinkeltem a megoldást de ... :))

[ Szerkesztve ]

(#48133) PofaJenö válasza ViZion (#48126) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hagyjuk újra teszem a win-t,steam-nál is furcsa dolgot csinál.de az még a poén a bios-ban 4100 Mhz-mutat a procira, de én a CCC- vel húztam 4gigáig,semmi feszt nem állítottam mert autotuningra volt téve.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48134) ViZion válasza PofaJenö (#48133) üzenetére


ViZion
félisten

Írtuk milliószor, h procit biosból érdemes tuningolni, pont ezek miatt. :K szedj le minden ilyen tuning ***-t, semmi nem kell, ha biosban belövöd egyszer jól.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48135) tothjozsi96 válasza PofaJenö (#48133) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A tápegységed ennyire jó?
Szerintem érdemes lenne megnézni a bios-ban a feszültségeket.
Lehet hogy hülyeséget ír ki az AIDA, nekem itthon azt ír.
De nézd meg a BIOS-od mert ezek elég furcsák nekem ...
Tehát 3,3V, 5V, 12V

Ez csak egy tipp.

(#48136) Habugi válasza PofaJenö (#48133) üzenetére


Habugi
addikt

CCC-s tunningot felejtsd el, majdnem akkora félreértés mint a Turbo, agyatlan fesszel eteti a procit olyan órajelekhez, ahova kevesebb is elég lenne.

Meteorit módjára csapódj be a BIOS-ba, miután a CCC-s baromságot kikapcsoltad.
A topicösszefoglaló a barátod..., kezdésnek szorzózással mehet is a 4Ghz, a poén kedvéért adhatod neki azt a feszt amivel a CCC megbüntette szegény procit, aztán elkezdheted lejebb venni vagy hagyod annyin és mész feljebb órajellel, a kérdés csak annyi mennyit bír a CPU hűtőd.

Stabilitás tesztnek az Aida szintén zergeláb, IBT VeryHigh/Prime95 a barátod, hőfokokra figyelj, ugyan a komfortzóna mindenkinél más és más. Nálam speciel 70fok a limit, nem szeretem ha ebbe belemar a két nevezett stressz test alatt. Viszonyítási alapnak csak annyit, ha 70°C-ig bezárólag megvan egy stabil órajel/fesz kombó, az játékok alatt max 60°C-ot fog jelenti kupak szinten, amivel EONokig jól fogja érezni magát az FX-ed.

Érdemes megfogadnod a srácok tanácsát, eddig mindenben hallgattam rájuk és nem bántam meg.
A CCC-s tunning olyan mint a virtuális sex, "valami van de nem az igazi". :N
Marinéninek kiváló aki be akarja magának bizonyítani, hogy feltudja venni a tempót a fiatalsággal és két kattintással tudja húzni, közben pedig szurkolva nézi a hőfokokat, mit sem sejtve arról, hogy ennél kézzel csak jobbat csinálhatna. Ne félj a BIOS-tól nem harap! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48137) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
készítettem bios képeket
ami AUTO-ra van téve azokat nem nagyon tudom módosítani


[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48138) ViZion válasza PofaJenö (#48137) üzenetére


ViZion
félisten

öööö... ez meg mi?
Bios-ban Advanced-re állítsd a menüt, ezt a fene se tudja mi, ilyen gyerekmenük. :DDD
Ott meg van saját screenshot dolog is, nem kell küzdeni, pendrive és arra ment.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48139) PofaJenö válasza ViZion (#48138) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali,bocs de még sose csináltam nyomtam F12 de nem tudom hova menti el :B
de itt az Advanced menü

:F de ami autora van téve abba nem tudok bele menni

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48140) ViZion válasza PofaJenö (#48139) üzenetére


ViZion
félisten

jah, várj, ez nem Asus lap :B
Gigánál volt anno, h ctrl+F1 és akkor lettek tuning menük. Este max. átlapozom a manual-t, de ott a beállítások nem jók. Összefoglalót olvasd át, asus leírást tudod használni kiindulásnak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48141) pipo112


pipo112
senior tag

Sziasztok esetleg egy giga lappal rendelkezőtuning mester kiegészíthetné az első hsz-t az alaplap oc beállítással mit hogyan és ha van ilyen MSI tulaj az is megtehetné .
Akkor aGiga/Msi tulajok könnyebben boldogulnának .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48142) PofaJenö válasza ViZion (#48140) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Néztem azt is de kicsit más a ASUS mint a GP nekem ilyen lapom van [link] :B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48143) ReFleXx válasza ViZion (#48086) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem lehet hogy a tapegysegem fogy el? (FSP 350PFN) Nincs erős VGA-m, igy a tapegyseges topikban anno azt mondtak nem kell tapot cserelnem, de nem tom mennyivel dobja meg a teljesitmeny felvetelt ez a szintu tuning. A gép nem kapcsol le, csak az OCCT progi hasal el "error detected" hibaval egy ido utan.
Illetve miota bealitottam a leirasod szerint a biost, azota mintha hallanam a tapot is nagyobb fordulaton pörögni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48144) ViZion válasza ReFleXx (#48143) üzenetére


ViZion
félisten

Ebben a kategóriában 2 ágas a 12 V, ami nem szerencsés... 15 A max terhelés körül van áganként. Ha egybe lenne, akkor lehet elbírnú, de így minimum a 450 APN-re váltanék. Írtam már, h proci feszt vedd lejjebb, ez is lehetőség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48145) lee56 válasza pEtii94 (#48095) üzenetére


lee56
őstag

Ha processzor helyett inkább egy új CPU-hűtőt vennél, akkor már lehet hogy nem is lenne olyan kevés az a 6300.. Úgy pár gigahertzel magasabban biztosan. Kérdezd csak eldiabolo kolegát, majd megmondja. ;)

És ha az eredeti célpont 990FX-es asus helyett M5A97-es EVO R2-t vagy GA-970A-UD3P lapok egyikét céloznád meg, mindjárt vagy 10ezret megspórolhatnál, amellett hogy tényleg nem rosz az említett alaplap, de azért ár/értékben lefogadom hogy a két utóbbi megveri. Ha meg nem tervezel CF vagy SLI-t a jövőben, akkor nem is veszítenél sokmindent.

Kijavítva az utolsó mondatod, inkább a hűtőd és a jelenlegi alaplapod az ami nem engedi.. "a processzorodat megfelelően érvényesülni"

No Comment

(#48146) eldiablo válasza lee56 (#48145) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

4200-on már vígan kihajtja a 7850-et. 4500-4700Mhz-en az R9 270X-et is szerintem.

Az egyik cimbimnek van egy 7970, majd kölcsön kérem tőle és megnézem, hány Mhz kell neki hogy VGA limit legyen.

[ Szerkesztve ]

(#48147) szivacs1987 válasza eldiablo (#48146) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Én a játékok 90%-ban a procit "lekorlátozom" 6x3,4GHz-re, így az alap r9 270 mellett még mindig nincs cpu limit(multikat(fps) nem szoktam játszani, meg wathdogs vagy mi ami új és eszi a procit).
Amivel játszok:
Tera(FHD max graf)
Aion(FHD max graf)
Skyrim(FHD kb.80% graf)
TDU2(FHD max graf(AA 4x))
Ezeknek elég bőven a 6x3,4GHz

Az Eurotruck2 nél(FHD max graf) engedem 6x4,5GHz-re, mert mikrolaggok vannak(gondolom a jó optimalizáció miatt), de így is csak átlagban 20%-on megy a proci

Ja és a vga kihasználtság 95+% mindig.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#48148) eldiablo válasza szivacs1987 (#48147) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor nem értem a kérdést.

(#48149) ViZion


ViZion
félisten

Nálam 4,5 + 270 X és BF3 multiban majdnem fullon nincs probléma, más kraftigényest mostanában nem toltam. Kihasználtságot nem figyelem, csak akkor ha baj van (lag, hibák, etc), de nem volt semmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48150) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Új WR 8722.78 mhz FX-8370. Gyanús viszont, hogy hogy minden AMD. :D
Szerintem hetekig válogatott az AMD, mire meglett a legjobb proci.
Viszont nagyon szép, hogy ezt a frekit 8 maggal érték el!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.