Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Tatinho


Tatinho
tag

Sziasztok
Egy fontos kérdésem lenne.
Adott volna egy asus sabertooth 990fx típusú alaplap de még az első széria nem az R 2.0
Ebbe szeretnék tenni egyenlőre egy fx 4130-as cpu-t
Azonban se az asus honlapján se a processzor támogatási listájában nem találtam meg hogy egymást támogatnák.
Akkor lehetséges hogy nem működnének együtt?

(#48852) pEtii94


pEtii94
tag

Lejjebb vettem a CPU feszt. 1.272 V-ra 1.308V-ról, és a Gflops érték így kisebb, mint a nagyobb fesszel, illetve ahogy látjátok, hibát észlelt a progi . ( míg azelőtt, a "sima" IBT nem )
Why ? :D

(#48853) ViZion válasza pEtii94 (#48852) üzenetére


ViZion
félisten

Mert kevesli a feszt. Ettől ha amúgy játékban, etc. nem fagy, akkor maradhat is. De én visszaraknám, az még nem olyan sok, 1,4 V alatt tutira nem fűt.

Saberbe 4130? öööö... nincs a listában, egy próbát lehet tenni, voltak már hasonló dolgok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48854) EnterR válasza pEtii94 (#48852) üzenetére


EnterR
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy a 10 kör IBT minimum fusson le. A legváratlanabb pillanatban is kaphatsz BSoD-ot, szóval nyugodtan visszarakhatod a feszültséget, ez még nem magas. Én most levettem 4,4GHz-re, és very high-on 62 GFLOPS.

PSN ID: marquuard

(#48855) FX9 válasza dergander (#48841) üzenetére


FX9
tag

9370 4800mhz 1.45v, saber 1ben. Ez sincs a tamogatott listan, megis megy. A 4300nak is kell mennie.

(#48856) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Intel tuning unalmas? Más, mint az AMD, annyi szent.
AMD inkább instant siker, mint kihívás.
Na meg az sem mindegy, mivel csinálod:

(#48857) stratova válasza ViZion (#48844) üzenetére


stratova
veterán

Ide azért ritkán ugranak be fikázni, az a homokozó megmarad a hírek hozzászólásainak. Ex-FX tulaj OF-FX tagok sem trollkodnak, ill emlékeim szerint Kovsol kolléga, aki még néha benéz és nem trollkodni.

dergander én nem váltanék i5 3570K 4.4Ghz-ről. Nincs FX-9590-em, de az árulkodó, hogy a felső 3 p-state feszültsége ugyanúgy maxra van belőve, hogy több proci bírja a 4.7 GHz-et (ha szembe jön velem a vonatkozó cikk, majd linkelem).

[ Szerkesztve ]

(#48858) pEtii94


pEtii94
tag

Nah sikerült stabil értékeket beállítanom a fesszel szerintem, mert tegnap nem fagyott már le a gép Battlefifeld 4 alatt fél óra game után, 1.284 V-os CPU fesszel 4,2 Ghz asszem (pontos értéket ha, otthon leszek tudok mondani). Szerintem ez elég jó érték, van rá mód hogy feljebb tornázzam szerintetek még a jelenlegi táppal meg hűtővel ? mert így 59 foknál nem megy följebb IBT high-on, bár az uccsó kört eldobja mindig.

(#48859) pEtii94 válasza pEtii94 (#48858) üzenetére


pEtii94
tag

CPU freki, bocsi, sose figyelek oda. :DD

A freki az 100% hogy 4,2 Ghz, a feszre írtam hogy nem vagyok benne biztos hogy annyi amennyit írtam, de emlékeim szerint úgy tudom hogy annyi.

[ Szerkesztve ]

(#48860) EnterR válasza pEtii94 (#48858) üzenetére


EnterR
veterán

Az utolsó kört nálam is eldobja, ez az IBT FX patch miatt van.

PSN ID: marquuard

(#48861) Yllgrim válasza EnterR (#48860) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem tudom miert ajanlotok nem tesztelt, bugos, procit felgyujto szoftvereket szerencsetlen erdeklodoknek, oda sem irjatok h sajat felelossegre.... :))

csak viccolok :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#48862) szivacs1987 válasza tothjozsi96 (#48816) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nálam most 12 napja megy a gép megállás nélkül, és nem akad semmi sosem.
Ezeket használom 99%ban: BF4 single, Aion, Tera, Eurotruck 2, 500+ torrent, teamviewer, PS portable, Sony Vegas 13 pro portable, VLC, KMPlayer, MS Office, Chrome
A win 7 x64 ultimate 1 éve volt telepítve, azóta megélt hd7770->r9 270 váltást, és SSD-re klónozást.

Átlag olyan 14-20 naponta (volt olyan, hogy 38napig ment egy huzamba) szoktam újraindítani, mert az AISuite crashel és nem lehet újraindítani, mert azonnal crashel újból, így akkor szokott újraindítva lenni a gép. Ez is csak azért, hogy a házventik fordulata szabályozva legyen.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#48863) Eclips21 válasza Habugi (#48753) üzenetére


Eclips21
őstag

Megkérdezhetem mekkora feszültséggel járatod 5GHz-en? Én alapon tolon 1.176V-al az jónak számít?

szerk: Látom már lejjebb írtad 1,5V

[ Szerkesztve ]

(#48864) EnterR válasza Yllgrim (#48861) üzenetére


EnterR
veterán

Jó ez, csak az utolsó körnél mindenkit eldob. :DDD

Nálam hamarabb kiadta, ha valami tré. Bár inkább Prime-val tesztelek, szerintem az IBT hagy maga után némi kívánnivalót. :D

PSN ID: marquuard

(#48865) ViZion válasza szivacs1987 (#48862) üzenetére


ViZion
félisten

AI suite elég sz@r, sokan fel sem rakjuk. Mire jó? Mindent lehet más progival is megoldani, ami nem bugos...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48866) - = Zk = - válasza ViZion (#48865) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nono... nekem az AI Suite II nagyon is bevált :K
vezérli hibátlanul az összes ventit ami a házban van... még a szobaventit is ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48867) Beretvás válasza - = Zk = - (#48866) üzenetére


Beretvás
addikt

"szobaventi" az meg miazmá..:P

(#48868) - = Zk = - válasza Beretvás (#48867) üzenetére


- = Zk = -
félisten


:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48869) Eclips21


Eclips21
őstag

Nézegettem itt képeket és azt vettem észre nálam jelentősen lassabb minden értékem FX8320-nál lehet hogy valami rosszúl van beállítva itt vagy a biosba(UEFI)? Tudnátok segíteni hogy normálisan működjön?

[ Szerkesztve ]

(#48870) Picturemaker válasza Eclips21 (#48869) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

1866-os memóriához jók azok az értékek. A procid viszont "lassan" megy, 3,5GHz-en.
Az itt "lakó" elvetemültek 4.5 környékén gyötrik a vasat. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48871) ViZion válasza Picturemaker (#48870) üzenetére


ViZion
félisten

"Az itt "lakó" elvetemültek 4.5 környékén gyötrik a vasat."

NEM. Ez botrányosan hatalmas nagy tévedés!

cca. 4,5 GHz-n a teljesen átlagos, humánus beállítottságú topiklakók -pl. én- használják.
A fentebb említett elvetemültek (neveket nem említek, tudja azt Don Sass, ElDiablo, EnteR és a többiek ;] ) jóval ez fölött gyilkolják a vasat :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48872) stratova válasza ViZion (#48871) üzenetére


stratova
veterán

Te ormányos beállítottságú topiklakó vagy. Ne is haragudj... :P

(#48873) ViZion válasza stratova (#48872) üzenetére


ViZion
félisten

Kemény szavak, kis puha szellem-izé ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48874) Picturemaker válasza ViZion (#48871) üzenetére


Picturemaker
őstag

Akkor bocs, hogy "lenégyésfélgigaherceztem" a kemény magot. :R :DDD

Nálam csak 4,2-re van állítva az FX. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48875) stratova válasza ViZion (#48873) üzenetére


stratova
veterán

Neked, csak (rém)álom és nézz a szemembe, ha hozzád beszélek! :DDD (OFF vége, foly.köv max. ott, többiektől sry :) )

(#48876) Eclips21 válasza Picturemaker (#48870) üzenetére


Eclips21
őstag

Hát igen gyári hűtős vagyok :DDD vennem kell egy hűtőt

(#48877) pEtii94


pEtii94
tag

Nah megnéztem, 1,284 feszültséggel sikerült elérnem a stabil 4,2 Ghz-et, azóta hogy emeltem a feszen, nincs lefagyásom, vagy egyéb más probléma játék alatt (kop kop ... ) . IBT high 10 kör alatt 59 fokig melegedett a CPU. Arra lennék kíváncsi hogy rejlik-e potenciál még a prociban ( hülye kérdés, tudom hogy még biztos lehetne húzni :D ), illetve ezzel a hűtővel meg táppal meglehetne-e próbálni egy 4,3 vagy 4,4 Ghz-t, vagy az már túl necces ?

(#48878) Picturemaker válasza Eclips21 (#48876) üzenetére


Picturemaker
őstag

Akkor rajta! :)
4.2 biztosan fog menni relatív alacsony fesszel és ott már nagyon szépen teljesítenek ezek a procik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48879) Habugi


Habugi
addikt

Tegnap egy fórumtárs kedvéért csináltam ugye 2db Crysis3-as videót amiket linkeltem.

Kicsit felbátorodtam, mert a Raven3 (maxra kapcsolt 18asokkal)+Silverarrow stabilan fogta 80%-os terheltség mellett játék közben is, most hogy jópár fokot hűlt a levelegő/földszinti lakás/szoba.

Elkezdtem nézegetni 5.3Ghzen, a feszről inkább nem beszélek.., egészen tűrhető tartományon belül sikerült megtartani a hőmérsékletet, viszont az alaplap már annyira nem tolerálta a mutatványt pedig azt kimondottan keményen "aláfújja" a Raven3. Fogalmam sincs fizikálisan hol van a lapon az Integrált hangkártya, de jelentem valami megsütötte ami melegszik/melegedésre hajlamos és a közelében van. Durván sercegett/recseg.., visszaállítottam mindent. Recseg, serceg, úgynézki odakozmáltam.. :O

Szóval megvan az első harctéri sebhely/sérülés..
Xonar On. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48880) eldiablo válasza ViZion (#48871) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csak ha csúcsra török. :DDD
Én 4200Mhz-et 1,28750V-on használok hétköznapokra.

(#48881) stratova válasza Habugi (#48879) üzenetére


stratova
veterán

A keménymagot hallották! :C

(#48882) PofaJenö válasza pEtii94 (#48877) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali , itt ha jól látom a 4.4-ig vitte [link] :F
én még itt is szoktam szemezgetni ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48883) hackeeeee válasza Beretvás (#48867) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48884) EnterR válasza pEtii94 (#48877) üzenetére


EnterR
veterán

Tuning potenciál biztosan van még a CPU-ban, mert a feszültség értéke az alacsony ehhez a frekvenciához (jó értelembe). 92 foktól veszi vissza az Asus az órajelet (ha jól tudom), de nekem egy fapados lapban az 5GHz elvitte 74 fokig, és kutya baja. Játékokban ez jóval alacsonyabb. A lényeg, hogy a maghő ne nagyon haladja meg a 61 fokot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48885) =HG= válasza Habugi (#48879) üzenetére


=HG=
addikt

Déli híd, és vrm "sarkánál" van egy audió chip, úgyhogy nem meglepő, hogy megadta magát...Gondolom 1,6v körül kapott.. :U :(
Én azt csodálom, hogy a konfigod egyáltalán még műkxik... :)

(#48886) hackeeeee válasza Habugi (#48879) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó...

Ha jól emlékszem akkor a chipset mellett van valahol a hangkártya chipje, vagyis, valamelyik pci-e foglalat mellett.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48887) pEtii94 válasza EnterR (#48884) üzenetére


pEtii94
tag

Értem. A maghő, az a képen látható pirostéglalapozott érték, ugye ?

Amúgy meg, gondolkodtam rajta hogy vennék új proci hűtőt, olyan 15-20 Ft-ért már lehet jó minőségűt, és hatékonyat kapni ?

(#48888) Habugi válasza stratova (#48881) üzenetére


Habugi
addikt

Mindig is foglalkoztatott a kozmológia.. :D

=HG=, hackeeeee:

Ejj, ezesetben nem csodálom hogy odaégett. Cirka két hónapja vettem egy Xonart, éppen csak beraktam a házba mikor úgy döntöttem a légcsatorna miatt inkább kiveszem. Mivel nyár eleje óta van meg a ház+hűtő, ilyen "hidegben" még nem nagyon teszteltem, szóval azért vetemedtem ilyesmire. Nyáron nem mertem ráereszteni semmit 5.1fölött, most hogy Crysis 3 alig vitte 60 fölé gondoltam megnézem.. ;] :W

BIOS-ban letiltottam az integrált audiót, Xonar bent. Eddig minden szép és jó(bb), kivéve a légáramlás amit kicsit megtör. Mit tudok még tenni azon kivül hogy nem állatkodok vele többet 1.6V-al? :F
Amennyit ma tesztelni tudtam a jólbevált FSB-s 5Ghz-es beállításon, az mind frankó(provolóne).

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48889) Picturemaker válasza =HG= (#48885) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ott a "sarkon" valamilyen EltronTech chip van. Szerintem az nem a hang. Egy Realtek chip a lap szélén van a bővítőhelyek fölött.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48890) - = Zk = - válasza Habugi (#48888) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a Xonar Gut... hónapok óta használom....
és elélvezek minden alkalommal, mikor megszólal :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48891) and1ao válasza Habugi (#48888) üzenetére


and1ao
őstag

1.6V ezt még olvasni is sok volt így elsőre.

Guild Wars2!

(#48892) =HG= válasza Picturemaker (#48889) üzenetére


=HG=
addikt

Azért nem is írtam, hogy ott az int.hangkari..Viszont szerintem az is valami hangvezérlő cucc..Közvetlen a csatlakozók tövében nem hiszem, hogy valami egész más lenne...Bár lehet hogy usb.....

[ Szerkesztve ]

(#48893) Habugi


Habugi
addikt

Nézegettem a manual rajzait, nem tudtam kihámozni hol is lehet pontosan. Sajnos elérte a napkitörés.., a vicc az, hogy a hűtési "rendszer" bírná ilyen időben az 5.3at is.
A szegény UD3-as az ami nem volt felkészítve ilyen jellegű mutatványra, komolyabb tunningra gyártott lapban lehet nem tett(em) volna kárt.
Mondjuk lassan 4. életévébe lép és mint mondtam is anno, két évig egy gyárihűtős Phenom II X4 ment benne, játékok közben 70°C fölött. Elképzelhető, hogy azidő alatt is "fáradt" valamennyit a nyákon az érintett (alkat)rész/elektronika.

Azon lepődtem meg igazából a legjobban, hogy a vitatható képességekkel megáldott tápom szó nélkül viselte az 5.3as FX-et és a csontrahúzott 280x-et.
Kicsit lelkiismertet furdalásom van, eddigi legjobb lapom és sikeresen elhelyeztem a bal szemöldöke fölött egy forradást. :(((

EgybeszemöldökÚr, valóban nem rossz! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48894) Picturemaker válasza =HG= (#48892) üzenetére


Picturemaker
őstag

Itt látszik a hang: [link]
Az Etron chip meg USB3 vezérlő.
Lehet, hogy nem is a hang sült meg, hanem valami "vezeték".

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48895) Lacielvtárs válasza - = Zk = - (#48868) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem volt olyan FX-em és rossz házam amikor nyáron a nagy melegben ilyen ventivel kellett hűtenem a gépet a folyamatos konvertálás idejére, mert különbem kikapcsolt :C
jó szolgálatot tett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48896) MrM94


MrM94
őstag


erre ebredtem!

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#48897) ViZion válasza MrM94 (#48896) üzenetére


ViZion
félisten

faXba, sehol egy kanos medve? :U
Szép táj.... hol a kocsma? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48898) hackeeeee válasza Habugi (#48893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy valamelyik forrasztás nem bírta a hőt. Sajnos sok mindentől lehet ez. :(

A PCI-E 4* sín előtt van 1 realtek chip, de azt nem tudom, hogy lan vagy hang. Azon a környéken van valahol, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#48899) Omli85 válasza Habugi (#48879) üzenetére


Omli85
őstag

Úgy látszik ilyen tüzes hangulatban vannak a deszkák, nekem is konkrétan kigyulladt a Killer... hangkari kuka amúgy maga a deszka üzemel de ment vissza gariba...

4.3Ghz 1.38v vízzel hűtve, alaplapon NB + VRM ventizve, gépházban forgott a levegő szóval túlmelegedés kb kizárva.. főleg hogy épp csak a neten böngésző ment szóval zéró terhelés volt a gépen.. kupak nem érte el terhelésen a 60 fokot amióta összefaragtam a vizes rendszert, magok 33-35 között 40 max...
Mondjuk én valami hibás alkatrészre gyanakszom, valami miatt megnőtt az áramfelvétel a panel egy részén és konkrétan lángolt az alaplap :D. A mákom az egészben, hogy éppen a gép előtt ültem a gépház oldala meg pont nem volt fent, így időben éreztem a szagot és csaptam le a tápot de addigra már láttam a lángot :D....

A gép így ment már hónapok óta semmi nyűge nem volt .. :) Pont indultam ki hogy rágyújtok egy cigire.. ha kimegyek konkrétan leégett volna a gép mire visszaérek :D...

Várok a garis procedúrára kíváncsi vagyok mit mondanak rá cserélik e de mindenesetre az fix, hogy ez volt az utolsó Asrock deszkám... eddig nem volt velük gondom ár és felszereltség arányban elég jó kis lapok voltak de ezzel a Killerrel csak szívok amióta megvan :D...

Végezetül egy képecske :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#48900) Picturemaker válasza Omli85 (#48899) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem kötekedésképpen, de:

"A gép így ment már hónapok óta semmi nyűge nem volt .. :) "

utána:

"de ezzel a Killerrel csak szívok amióta megvan :D"

Akkor hogy is van ez???

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.