Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) =HG= válasza Béka 3 (#48549) üzenetére


=HG=
addikt

Viszont a Cooler Master Hyper TX3 nem nagyon birkózik meg a tuningal...

(#48552) vakond5


vakond5
őstag

De jó hogy a múltkor pont ugyanazt javasoltam egy kollegának a ramjaival kapcsolatban, amit most 3-4-en mondotok, majd Ormányos barátunk folyamatosan próbált meggyőzni hogy "dehát nézd már meg a linkelt cpu-z képet!!.. :W:W

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48553) ViZion válasza vakond5 (#48552) üzenetére


ViZion
félisten

de Te az 1,5 V-ot mondtad amikor a CPU-Z-n 1,65 V-ot írt... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48554) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Megvan az uj tamogatasi lista.
http://www.asus.com/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/HelpDesk_CPU/
Ezaltal meg is rendeltem az uj parost.fx8370+m5a99fx pro2.0

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#48555) ViZion válasza wukodlak (#48554) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi a linket, már benne van valóban. Hol lehet már kapni itthon? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48556) - = Zk = - válasza wukodlak (#48554) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csapassad neki (Y)
jó kis deszka ez :C :))
ez kiküszöböli a user error fogalmát :D épphogy nem csap a kezemre, mikor piszkálom ;]

(#48555) ViZion
Te már megint beleütöd az orrod, hm?! -.-
;] :P

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48557) ViZion válasza ViZion (#48555) üzenetére


ViZion
félisten

...mielőtt 8320-at veszek, csak megnézném az újak árát. ;)
Hátha beesik egy kis plussz meló még, bár most elherdáltam egy 250 GB-os SSD-re a dellát :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48558) vakond5 válasza ViZion (#48553) üzenetére


vakond5
őstag

Vajon miért... :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48559) ViZion válasza vakond5 (#48558) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is voltak 1,65 V-os modulok, több is, 4 GB, majd csere 2×4 GB és egyik sem ment az alatt 1600-at, akkor nem fogom azt mondani, h 1,5 V-on használja -főleg hogy gondja is volt vele.
Hogy azóta vannak olyan modulok, amik 1,65 V @1600 gyári érték ellenére is üzemelnek 1,5 V-on, az lehet, de ha nem lett volna gondja, akkor nem kérdezte volna...

Részemről a ramos dolog vége, immár másodszor, tedd magad túl rajta, hogy van olyan, amit még nem láttam én sem, és nem fogom ajánlani a gyáritól eltérő beállítást, ha éppen a hiba okát keresi.
De ezt akkor ott leírtam, sajnálom, ha a mai napig nem tudtad feldolgozni. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48560) EnterR válasza ViZion (#48559) üzenetére


EnterR
veterán

Túl vagytok húzva, nem lesz ez így jó. ;]

PSN ID: marquuard

(#48561) Dollface


Dollface
tag

Sziasztok!

FX-8320 procim van, a Catalyst-ban lefuttattam az automatikus tuningolást. 4300mhz-ig elment, manuálisan most eddig engedi felhúzni.

De ha ezután manuálisan engedélyezem a tuningolást akárcsak a legkisebb arányban is (mondjuk 3600mhz-ig) akkor az eddig simán futó játék elkezd akadozni, és hirtelen begyorsulásokat produkál.

A hangok és zenék pedig akadoznak.

Nem vágom ezt a témát, mit csinálok rosszul illetve mi a baj?

(#48562) MinionFlasH válasza Dollface (#48561) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem túlmelegszik a procid és visszaveszi az órajelét, de azért várjuk meg mit mondanak a szakik. (meg ha automata tuning valszeg sok V-ot is ad neki, ezért is melegedhet)

[ Szerkesztve ]

(#48563) Dollface válasza MinionFlasH (#48562) üzenetére


Dollface
tag

Az a helyzet hogy amint felhúzom rögtön akadozik a játék, tehát nem melegedhet fel. Már az intro videó is akadozva/felgyorsulva/szaggatva fut.

(#48564) Zsivaagoo válasza Dollface (#48561) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ökölszabály: FX-nél nem alkalmazunk szoftveres tuningot. :Y :W

A BIOS-ban beállított tuningra rámászik a szoftveres és ez okozza a - túl-túlhajtás miatti - gebasztot. :(

Lapod sem elég jó. :W

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48565) Dollface válasza Zsivaagoo (#48564) üzenetére


Dollface
tag

Ez remek, köszönöm szépen a szabályt, ezentúl betartom ;)

BIOS-ban hogyan és meddig érdemes tuningolni? Tudsz esetleg egy-két tanácsot adni?

Gigabyte alaplapom van: GIGABYTE 970A-DS3P

[ Szerkesztve ]

(#48566) Dollface válasza Zsivaagoo (#48564) üzenetére


Dollface
tag

A lap többek szerint simán elbírja az FX 6300/ FX 8xxx procikat, ezért is vettem ezt.

Most beléptem a Bios-ba, de ott nem tudok semmit állítani mert minden lényeges elem vagy ki van szürkítve, vagy egyáltalán nem reagál az ENTER-re, tehát nem engedi állítani...

[ Szerkesztve ]

(#48567) =HG= válasza Dollface (#48566) üzenetére


=HG=
addikt

Ha rev1-es a lapod, akkor elég felejtős...Ha rev3-as. akkor már valamivel jobb, de a 4+1 fázis nem túl izmos az FX alá, akár mit mondtak a "többek".. ;) Általában a kiszürkítettek valami más "átkapcsolásával" lesznek állíthatók...
Egyébként Zsivagó bácsi megmondja a frankót! Mégha egy kicsit nyersnek is tűnik néha... :D

[ Szerkesztve ]

(#48568) Zsivaagoo válasza Dollface (#48566) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

+/- gombok...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48569) EnterR válasza Dollface (#48561) üzenetére


EnterR
veterán

Az az automatikus tuning pontosan annyi feszültséget ad a processzornak, ami elég a túlmelegedéshez. ;]

Állítsd vissza gyári értékekre, és messziről kerüld el. :DDD

PSN ID: marquuard

(#48570) =HG= válasza Zsivaagoo (#48568) üzenetére


=HG=
addikt

:U Na ja ! :K

[ Szerkesztve ]

(#48571) Dollface válasza Zsivaagoo (#48568) üzenetére


Dollface
tag

Köszönöm szépen, az életben nem jöttem volna rá hogy +/- gombokkal kell váltogatni, hatalmas köszönet :R

Viszont nem szeretném nagyon elbarmolni a cuccot, ezért kiírtam a fontosabbnak vélt adatokat és funkciókat, esetleg kaphatnék segítséget hogy mit és hogyan érdemes állítani?

alap esetben így áll a rendszer:

CPU Clock Ratio: 3.50Ghz

CPU Northbridge Frequency: 2200Mhz

HT Link Frequency: 2400Mhz

BCLK Clock Control: 200Mhz

CPB (Core Ratio Limit) : 20

CPU unlock: on/off

C1E Support: on/off

SVM: on/off

Core C6 State: on/off

High Performance Computing Mode: on/off

CPU APM Function: on/off

(#48572) MinionFlasH válasza Dollface (#48571) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

CPB (Core Ratio Limit) ezt állítgatod nyomj rá valamelyikre ki fogja írni mennyi mhz tartozik az adott szorzóhoz.

CPU APM Function: off

Keress valami olyasmit, hogy CPU voltage: ez mhz függő mennyire akarod húzni! kb.: 1,25-1,5-ig.

Ha nem indul emeld a feszt, de óvatosan, ha eljutsz a windowsig Intel burn test-el pörköld, ha kék halálod van emeld megint a feszt. Rakd fel az AIDA nevű progit és figyelg a hőfokokat is!

[ Szerkesztve ]

(#48573) EnterR válasza Dollface (#48571) üzenetére


EnterR
veterán

Ha a CPU/NB frekvenciát 2000MHz-re rakod, és beállítod a feszt 1.13750V-ra, akkor 4+1 -es tápellátással 4GHz-et szerintem el tudod érni.

PSN ID: marquuard

(#48574) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok! Mindig követem a fórumot de erre nem nagyon találtam választ.

Egy 8350-ös hány Mhz/volt fölött kezd hirtelen megnőni a fogyasztás?

(#48575) hackeeeee válasza BPY-167 (#48574) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Változó.

Attól függ egy adott órajelet milyen feszen tud a proci.

4,6-4,7GHz @1,45V felett általában már elkezdenek melegedni, de még normális hűtővel kordában tarthatóak.

Véleményem szubjektív...

(#48576) ViZion válasza BPY-167 (#48574) üzenetére


ViZion
félisten

Ez az, ami procitól függ. Jobbak 1,48-1,5 V körül akár 5 GHz-t is mennek. Durva melegedés 6300-nál olyan 1,45 V körül indul, 1,5 V-t nem is próbáltam :D

HG, Zsiványgó: jah, öreg és nyers szakállasok :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48577) Dollface válasza MinionFlasH (#48572) üzenetére


Dollface
tag

Hát köszönöm, de azt hiszem inkább nem próbálkozom, mert a végén elállítok valamit úgy hogy aztán vehetek új procit vagy alaplapot :)

Kellene nekem egy komplett útmutató, hogy mit mekkora értékre érdemes állítani, de gondolom ilyet nem fogok találni...

Kellene keresnem egy szakit aki belövi a dolgokat mert én amatőrként nem vagyok elég tökös hozzá :)

(#48578) MinionFlasH válasza Dollface (#48577) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Ne félj tőle, inkább tanulmányozd át ezt a pár oldalt

(#48579) Dollface


Dollface
tag

Azt esetleg tudja valaki hogy az "energiagazdálkodás" funkciót hogyan lehetne beállítani úgy hogy ne induljon el automatikusan ha nem akarom? (Windows 7 Professional)

Mert a feladatkezelőben, a szolgáltatásokat megnyitva hiába állítom be az indítási módját "kézi"-re, valamiért mégis mindig elindul automatikusan...Szeretném pedig kilőni valahogy mert ha be van kapcsolva, akkor zavarja némely játék futtatását, akadozik, döcög tőle a kép.

Tiltani lehet ugyan, akkor szépen fut a játék, de akkor meg letiltja a hangvégpontépítőt is (vajon mi köze hozzá..?) és néma a rendszer...:(

(#48580) hackeeeee válasza Dollface (#48579) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hangvégpontépítőt? Mármint, a hangkártyát?

Ott szerintem más gond lesz, azt alapból nem szokta letiltani magától a windows.

Plusz, ha játék közben akad a kép, az simán lehet throttling miatt is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48581) ViZion válasza Dollface (#48579) üzenetére


ViZion
félisten

Ha Neked nem megy, akkor keress valakit a környezetedben, aki beállítja. Pár óra egy alap tuning, tesztelve és nem lesz gond vele. Így csak vakon próbálunk megoldani megunk sem tudjuk mit. Mert pl. szolgáltatásokat nem szoktuk kapcsolgatni, energiagazdálkodást sem, mert az eléggé szerves része az OS-nek. Tőle is függnek folyamatok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48582) Dollface válasza hackeeeee (#48580) üzenetére


Dollface
tag

Pontosan! Ha a szolgáltatásoknál tiltom az energiagazdálkodást, akkor eltűnnek a hangeszközök is. Utána néztem a szolgáltatásoknál, és le van állítva a hangvégpontépítő és ebből kifolyólag a Windows audió is.

Ahogy visszalövöm az energiagazdálkodást, akkor visszajön a hangvégpontépítő is, és előjön az akadozás is a játékban...Gondolom az energiagazdálkodás valahogy belepiszkál a játék futtatásába...

[ Szerkesztve ]

(#48583) hackeeeee válasza ViZion (#48581) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogyan Ön mondja. :K

Véleményem szubjektív...

(#48584) Dollface válasza ViZion (#48581) üzenetére


Dollface
tag

Hát igen, jó lenne, csak nem terem az ember szomszédjában olyan aki ilyen jellegű problémára rá tudna jönni...kérdeztem már ezt a Windows 7 topikban is, persze senki nem tudja...

Ez a throttling viszont érdekes lehet, mert szinte biztos hogy az energiagazdálkodás folyamatában van valami, ami akasztja a játékot, valószínűleg procival kapcsolatosan. Ha nincs energiagazdálkodás, nincs akadás. Csak sajnos hang sincs.

[ Szerkesztve ]

(#48585) BPY-167 válasza ViZion (#48576) üzenetére


BPY-167
tag

Köszi a választ! hackeeeee-nek is!
Igazából azért kérdezem mert a táp szerintem már most is kívül van a komfortzónáján.
Kb 250W-ot zabál a kártya(húzva) meg 125W a proci+3 vinyó.
Rengetek tesztet olvastam hogy egy bizonyos feszültség tartomány fölött hirtelen meg ugrik a fogyasztás.
De szerintem nem kísértem a szerencsémet. Amíg ez a táp van inkább nem húzom a drágát.
Pedig már megöl a kíváncsiság hogy vajon jó példányt kaptam-e? :DDD

(#48586) stratova válasza BPY-167 (#48585) üzenetére


stratova
veterán

Ha van felesleges pár órád, még ezzel a táppal is kitesztelheted az elérhető turbo core-t és optimalizált p-state-ket. (lásd. Frescho írását az 1. hsz-ben).

(#48587) ViZion válasza Dollface (#48584) üzenetére


ViZion
félisten

Nehezen hiszem, hogy BP-en a környéken nincs valaki, aki pár sörért megoldaná. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48588) EnterR válasza ViZion (#48576) üzenetére


EnterR
veterán

FX6300 5GHz 1,5V VID semmi extra, 74 fokon megáll. :DDD

PSN ID: marquuard

(#48589) Dollface válasza ViZion (#48587) üzenetére


Dollface
tag

Adjak fel hirdetést?

"Miért akad a játékom energiagazdálkodás alatt? Aki rájön kap egy sört! " :DD

(#48590) MinionFlasH válasza Dollface (#48589) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Ha a lapodhoz olyan hasonló progikat, mint ez a giga overclock felraktál, azokat szedd le, hátha.

(#48591) ViZion válasza EnterR (#48588) üzenetére


ViZion
félisten

Szép-szép... de 74 °C-on mit tudsz futtatni STABILAN? Játék? Munka? :U gyanús, h rizikó... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48592) Dollface válasza MinionFlasH (#48590) üzenetére


Dollface
tag

Most nagyon gyanús nekem ez a CPU folytás (throttling), mert utána olvastam és pont ilyen jelenséget is szokott okozni, hogy akadoznak a játékok miatta, mivel visszafogja a CPU-t.

És nálam nagyon összevágnak a dolgok, mert ha nem fut az energiagazdálkodás akkor azonnal tükörsimán fut a játék...

Kerestem egy programot, ( RightMark CPU Clock Utility) ami hasznos lehetne, de nem működik sajna...

(#48593) stratova válasza Dollface (#48592) üzenetére


stratova
veterán

Gyári szoftveres bloatware-t lekapni és pl. Hwinfo jó lehet monitorozásra (bár talán épp eldiablonál lecsippentett a Chinebench eredményből, de az masszívan többszálas fix CPU-terhelés). RMclock még az én notimhoz való kb. :P
Bár megkockáztatom, hogy még Win7/8 is tudja naplózni az órajelet ha úgy van beállítva (de ebben már nm vagyok biztos).
Szoftveres finomhangolásra AmdMsrTweaker ajánlott, teszt erejéig esetleg PScheck, de ez nem normál OC kategória.

[ Szerkesztve ]

(#48594) Dollface válasza stratova (#48593) üzenetére


Dollface
tag

HWinfo van a gépemen, de én nem monitorozni szeretném a procit, hanem kiiktatni a fojtást...

Ezt a MsrTweaker-t megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#48595) ViZion válasza Dollface (#48594) üzenetére


ViZion
félisten

Na itt hagyd abba. :( Megmondtuk, hogy SW hegesztésekkel NEM lesz jó, stabil az eredmény. Hangzatos tuning progikkal lehet kavarni a sz@rt... Keress vissza a topik elejétől, kinek sikerült ezekkel bármit normálisan beállítani.

BIOS beállításokra van tapasztalat, tanács. Mai bios nem bonyolultabb (ha alap tuningról beszélünk, aminél többet a Te lapoddal nem is nagyon lehet, illetve csak rengeteg kísérletezéssel esetleg...), és nem is tart tovább. Beállítás fent az összefoglalóban van, hamarosan giga laphoz is lesz elvileg. Tessék megkeresni a manual-t, ellapozni a bios beállításokig, olvasgatni a fenti tuningossal együtt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48596) and1ao válasza EnterR (#48588) üzenetére


and1ao
őstag

MIt csináltál te azzal az asrock lappal megetted és újragyártottad avagy mi a fene? :DDD

Guild Wars2!

(#48597) ViZion válasza and1ao (#48596) üzenetére


ViZion
félisten

reballozta a forrasztásokat... :DD

stratova: ugyan már, azzal többet árthat, mintha biosban valamit félrekattint... Sőt, ott mit lehet elqrni? Dual bios van, ha nem indul, reseteli magát. Már AM2+ giga lapom is tudta, pár reset nyomásra törölte az elbaszcsizott beállításokat. Gyakran teszteltem, műXik. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48598) stratova válasza ViZion (#48595) üzenetére


stratova
veterán

Kezdésnek jó lesz HWinfo + minden szoftveres megoldás kiiktatása, majd Bios-os OC.
Ha a hiba kiiktatása után szeretné kipróbálhatja az AmdMsrTweakert is, de ez elsősorban TDP-kereten belüli (akár turbo core) finomhangoláshoz jó, gyengébb lap vagy/és hűtés esetére.

[ Szerkesztve ]

(#48599) Dollface válasza ViZion (#48595) üzenetére


Dollface
tag

Jól van na, nem kell felkapni a vizet.

Én nem értek profi módon a géphez, sem a BIOS-hoz, sem pedig a különböző frekvenciákhoz meg feszültségekhez...
Csak annyit látok, hogy energiagazdálkodással akad a játék, anélkül meg nem, ezért világos hogy valamit korlátoz.

Igazából én nem akarnék sem tuningolni, sem BIOS-ban piszkálni, hanem a legegyszerűbb módon megoldani ezt a sz*rságot. Sajnos ha ilyen egyszerű "hangzatos tuning progikkal" nem megy, akkor marad az akadás...

Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy az energiagazdálkodás leállítása miért lövi ki a hangvégpontot is, semmi összefüggést nem látok...mert túl egyszerű lenne akkor az életem, kiiktatnám az energiagazdálkodást és kész.

Mindenesetre köszönöm a tippeket. :R

(#48600) EnterR válasza ViZion (#48591) üzenetére


EnterR
veterán

Ezt kapom IBT very high alatt, ez nem a játék alatti socket hőmérséklet. Azóta így van, mióta posztoltam róla egy Vantage tesztet, és sok játék megfordult azóta a merevlemezen. :K

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.