Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) lee56 válasza EnterR (#48637) üzenetére


lee56
őstag

Öhmm nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy mégsem 2800-as a 2800-as (CPU-)NB-d :) Nem tudom asrocknál hogy van, de sejtésem szerint minden AM3+ lapnál ugyan úgy működik, hogy ha a HT-t a CPU-NB sebessége alá lövöd be, akkor visszaváltja automatikusan (tehát a lassabbhoz igazítja, ami a CPU-NB-d és így lényegében 2600-on megy hiába állítod 2800-ra).. Legalábbis Giga BIOS-a erre pirossal villogó figyelmeztetést dob, ha a nevezett CPU-NB-t állítgatni kezded.: "If cpu northbridge Frequency lower than HT link speed, system will correct frequency as default."

No Comment

(#48652) stratova válasza lee56 (#48651) üzenetére


stratova
veterán

Ebből én épp fordítottját látom, hogy a HT-link nem lehet gyorsabb az NB clocknál (azaz NB nem lehet lassabb HT-linknél).
"If cpu northbridge Frequency lower than HT link speed, system will correct frequency as default."

De ha benéztem elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#48653) lee56 válasza stratova (#48652) üzenetére


lee56
őstag

Lehet hogy logikailag az bogózható ki belőle inkább, de annak valahogy mégse lenne sok értelme, mivelhogy szinte mindegyik FX-en és alaplapon alapból sokkal magasabb a HT linkek szorzója (990FX és FX-8 esetében 2200vs2600 NBvsHT).. :U

No Comment

(#48654) lee56 válasza stratova (#48652) üzenetére


lee56
őstag

Én se vagyok biztos benne, már jópárszor kerestem rá erre a kérdéskörre, de túl sok kézzelfogható infót nem igazán találtam. Azért elnézném, ha mégis nekem lenne igazam. ;] ;)

No Comment

(#48655) EnterR válasza lee56 (#48651) üzenetére


EnterR
veterán

Hát érdekes is lenne, mert 1.2V-on a 2600MHz CPU/NB tökéletes, viszont 2800MHz-el ugyanazon feszültségen már nem. Szóval eléri szerintem a 2800-at, különben nem dobná el, ha effektíve 2600-on üzemelne.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48656) ViZion


ViZion
félisten

CPU-Z kiírja, nem? Lehet ellenőrizni.
Elvileg "Hypertransport cannot run faster than the northbridge." Tehát NB a gyorsabb, HT link a kevesebb, vagy ua. De a fene se nézte :B nálam default (nem auto) értéken van/volt, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48657) hackeeeee válasza ViZion (#48656) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, jó kérdés. 990FX-nél a HT 2,6 az NB 2,2, gyárilag.

Véleményem szubjektív...

(#48658) ViZion válasza hackeeeee (#48657) üzenetére


ViZion
félisten

pfff... lehet, h ahol találtam reggel ott is elírták? Passz, este meglesem az AMD-s pdf-ben, m,eg a gépen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48659) stratova válasza hackeeeee (#48657) üzenetére


stratova
veterán

Amúgy a legegyszerűbb ezt úgy letesztelni, hogy meglestek NB=HT és NB>HT beállítással valaminyen memória benchben (vagy akár rendert) miközben a többi beállítás és HT órajele lehetőleg azonos. Ha NB>HT-val javul a teljesítmény akkor csak engedte. De az is jogos, hogy min Bulldozer/Pilledriver mind Deneb/Zomsa esetében az NB órajele alacsonyabb volt a HT 3.0/2.0-nál.

Nekem egyébként azért volt furcsa az NB nem lehet nagyobb HT-nál felvetés mert a Hypertransportnak megfelelő QPI órajel már Sandy Bridge óta alacsonyabb mint az L3 cache órajele.
De lehet, hogy mind a többprocesszoros rendszerek mint a cache szervezésben vannak olyan eltérések, amik a fordított viszonyt igénylik vagy lehetővé teszik, ennyire nem másztam bele.

Amúgy meg a HT clk (alapból itt 200 MHz) az a valamikori FSB megfelelője, csak szorzóval számolja ki a lap ebből a HT link, NB és CPU órajelet. De ezt Ti úgyis tudjátok, csak ha valaki belekötött volna a fenti kicsit pongyola HT használatba, gondoltam megjegyzem. :R

[ Szerkesztve ]

(#48660) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

NB nyugodtan lehet magasabb a HT-nél. Nem lassul tőle a memória, hanem gyorsul.
Kiteszteltem versenyre. Ha lement, publikálom az eredményeket itt is.

(#48661) stratova válasza eldiablo (#48660) üzenetére


stratova
veterán

:R
Várjuk! Reggelizz i5-öket!

(#48662) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Tegnap az összefoglalóban talált M5A lapokhoz való tuning javaslatok alapján kipróbáltam a feszültség offset módban történő beállítását, és hát minimum érdekes tapasztalatot szereztem.
Manual módban a legmagasabb órajel, amit elértem a 8320-al, az 4.3 GHz volt, és ez sem volt teljesen stabil, mert több-kevesebb idő után a Grid Autosport közben mindig lefagyott a gép.
Offset módban viszont most stabil 4.6 GHz-nél járok, 1.404 V fesszel, az Autosport miatt sincs fagyás, és biztos vagyok benne, hogy 4.7-4.8 GHz is meglesz egy picit több fesszel, és fölötte is csak a hűtő állítana meg.
A tuning mesterek felé az lenne a kérdésem, hogy miért tudom ebben a lapban offset feszültség beállítással ennyivel jobban tuningolni ezt a processzort, mint manual-ban. LLC egyébként Ultra High mindkét esetben, tehát biztos nem itt van a megoldás.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48663) ViZion válasza Taifa Díaz (#48662) üzenetére


ViZion
félisten

De, ott van szerintem. Manualnál állította a feszt,? Mert ofsetnél az LLC dolgozik, terhelésre variálja kicsit, manuálnál lehet, hogy túlmelegedett? Ezeket kellett volna nézni, akkor tudnánk az okot. Mivel nem azonnal fagyott, valszeg. melegedés volt, de méréssel ezt megerősítheted/cáfolhatod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48664) Taifa Díaz válasza ViZion (#48663) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Közben az imént váratlanul böngésző alatt jött a fagyás, úgyhogy adtam a fesznek még egy lépcsőt. Korábban azt láttam a BIOS-ban, hogy 1.404 és a következő lépcső között ugrál a feszültség, most, hogy kapott még egy keveset, megszűnt az ugrálás, ez alapján mégis az LLC lehetett a hunyó. Melegedést kizárnám, az Autosport alatt a legmagasabb hőmérséklet 51 fok volt. Bár VRM attól még lehetett, de arra nagyon megsértődnék, mert csapatom rá a légáramlatot rendesen.
Melyik LLC beállítás lenne itt szerinted ideálisabb az Ultra High-nál? Ott ki kellene próbálni mást esetleg.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48665) hackeeeee válasza stratova (#48659) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tiszta sor, viszont ha auto-ra teszem a szorzókat, akkor is úgy jön ki, hogy 2,6 az HT, 2,2 az NB órajele. :)

Véleményem szubjektív...

(#48666) Taifa Díaz válasza Taifa Díaz (#48664) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez most megint fura. Az LLC-t mediumra állítottam. Persze több lépcsővel följebb kellett mennem a fesszel, hogy ugyanazt megkapja - 1.416 V -, mint korábban Ultra High LLC-vel. De ez nem gond. Annál inkább, hogy a Cinebench R15 nem fut le, application error üzenettel leáll. :F Egy megváltoztatott LLC beállítás miatt?

Mod: egyértelmű LLC beállítás gond, a Cinebench OpenGL része hibátlanul végigfut, csak a cpu rész áll le hibával.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48667) stratova válasza Taifa Díaz (#48666) üzenetére


stratova
veterán

Egy OCCT talén kideríthetné hol van a turpisság, mennyire vagy hová lövi túl a feszültsége így az LLC.

Fagyást az "FSB"s (HT) OC vagy a szorzóemeléses produkálja, vagy mindkettő?

Ja igen, ahogyan Ormányos-kormányos mondja ha emelkedett az NB clk. is esetleg magasabb NB feszültséget is kérhet.

[ Szerkesztve ]

(#48668) Taifa Díaz válasza Taifa Díaz (#48664) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ultra High LLC-vel lefutott újra.
Másrészt nagyon érdekelne, hogy a fagyás most miért csak és pont a Google Chrome böngésző használata mellett jelentkezik?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48669) ViZion válasza Taifa Díaz (#48668) üzenetére


ViZion
félisten

ram beállítások? CPU-NB fesz?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48670) Taifa Díaz válasza ViZion (#48669) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Memóriák 1866 MHz-en, 1.5 V fesszel, időzítés 10-10-10-30, ezen nem változtattam, mert atomstabil. CPU-NB fesz az offset első lépcsőjén, tehát a normál fölött egy lépcsővel, most pontosan nem emlékszem az értékre. Azt úgy is feljebb kell vennem, mert most jön 4.7, majd 4.8 GHz, ha megy.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48671) stratova válasza Taifa Díaz (#48670) üzenetére


stratova
veterán

A végén kiderül, hogy FSB+Offset kombóval a te FX-ed is szépen szalad?

(#48672) Taifa Díaz válasza stratova (#48671) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Csak szorzóval van most a tuning, FSB egyelőre alapon, de azt is tervezem ;] Kipróbálás szintjén már megvolt, tetszett, persze túlzásba nem vittem, mert ugye visz magával mindent. Szóval ez FSB+szorzó+Offset kombó lesz, három a magyar igazság :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48673) EnterR válasza hackeeeee (#48665) üzenetére


EnterR
veterán

Nálam az Auto beállítással a HT 2400MHz, a CPU/NB 2000MHz, szóval a 2800-as NB-nek is működnie kéne 2600-as HT-val.

Viszont az mennyire igaz, hogy 6 magos FX esetén kevesebb CPU/NB fesz szükséges, mint 8 magossal?

PSN ID: marquuard

(#48674) hackeeeee válasza EnterR (#48673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ugye, Nálad 970-es lap van, Nálam 990FX-es.

Véleményem szubjektív...

(#48675) EnterR válasza hackeeeee (#48674) üzenetére


EnterR
veterán

A hasonló arányok miatt gondolom, hogy kivitelezhető a 2800MHz. Ma este nekiesek.

PSN ID: marquuard

(#48676) hackeeeee válasza EnterR (#48675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én már a 2,4-nél megálltam, ott még stabil a lap 1,3V NB fesz alatt. Többet nem akarok Neki adni, ha nem kell.

Véleményem szubjektív...

(#48677) pkornel


pkornel
aktív tag

sziasztok FX-8350 procin gyárilag van paszta vagy azt külön kell venni?

(#48678) EnterR válasza pkornel (#48677) üzenetére


EnterR
veterán

A gyári hűtőn van alapból egy vékony pasztaszerű réteg, de bűn azt a hűtőt használni. :DDD

PSN ID: marquuard

(#48679) hackeeeee válasza pkornel (#48677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A procin nincs, a gyári hűtőn van, de ha jót akarsz, akkor azt nem használod. :)

Véleményem szubjektív...

(#48680) BPY-167


BPY-167
tag

Na meghazudtoltam magam még is kipróbáltam. :DDD
Szerintem úgy hogy semmi tervvel csak randomba beállítgattam egész jó lett. Amíg a kis szerencsétlen Hyper TX3 tudta hűteni.A teszt végül nem futott le mert 70fokos kupakhőnél leállítottam.

(#48681) pkornel válasza hackeeeee (#48679) üzenetére


pkornel
aktív tag

Miért mi baja a gyári hűtőnek? Nem akarok procit húzni :) De a akkor a gyári hűtőre +ba nem is kell? Bocsi a hülye kérdésért de nem vagyok otthon ebben a dologban.

(#48682) Taifa Díaz válasza pkornel (#48681) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem, a gyári hűtő alá nem kell pluszban paszta, ne mozdítsd el emiatt, ha nem akarod lecserélni. De majd rá fogsz jönni, ahogy az igényeid változnak, meg fogják követelni, hogy megválj a gyári hűtéstől. Ha majd eljön a pillanat, jó kis összefoglalót találsz az oldal tetején az ajánlott léghűtőkről.

Más, a topik tuningmestereinek: szorzóból úgy néz ki, nem tudom stabilizálni a 4.7 GHz-et a kis 8320-assal, mert 1.44 V-tal is hibázik a Cinebench R15 és a Grid Autosport is. A dologhoz szervesen hozzá tartozik, hogy ragaszkodom ahhoz az előzetes kitételemhez, hogy nem megyek 1.44 V fölé cpu feszültségben, mert azt már nem tudnám vállalni a Mugen 3 coolerrel. Viszont 4.6 GHz stabil 1.416 V-tal teljesen vállalható. Hétvégén még megpróbálkozok egy kis FSB emeléssel is, meglátjuk, hogy reagálnak rá a komponensek.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48683) hackeeeee válasza pkornel (#48681) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hangján kívül semmi.. :)

Plusz, eléggé forrni fog alatta a proci, sajnos még alap órajelen is.

Véleményem szubjektív...

(#48684) Zsivaagoo válasza Taifa Díaz (#48682) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Maradj a stabil 4.6 GHz-nél.

Az én lapomban a 4,5GHz már 1,45-1,5V között követelt, stabil volt, de a hűtőm miatt melegedett mint az állat és zabált, mint a torkosborz.
Kb. ugyanolyan képességű a 8320-ad, mint az enyém, csak a te lapod jobb. 4,4 és 4,5 GHz között szinte semmi volt a teljesítménykülönbség (1% törtrésze). Elérted a cucc stabil végét. Ennyi.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48685) Zsivaagoo válasza pkornel (#48681) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az a gyári hűtő még az FX-6300-ra is kevés. Tuning nélkül is.
Kell egy CM Hyper 212 EVO legalább.

Ésssss... AKARJÁL procit húzni! :K :K :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#48686) Picturemaker válasza Zsivaagoo (#48685) üzenetére


Picturemaker
őstag

"Ésssss... AKARJÁL procit húzni! :K :K :K" :C

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48687) pkornel


pkornel
aktív tag

köszi a váalszokat!! :R

(#48688) Taifa Díaz válasza Zsivaagoo (#48684) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hát ha ennyi, ennyi. Megnyugodtam, beletörődtem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48689) - = Zk = - válasza Taifa Díaz (#48688) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm..
nekem a 8150 ment léggel (NH-D14) 4,7-et.... hűteni nem tudta, de netezni épphogy lehetett vele....
vízzel megvan a 4,8. játszani is lehet vele. ellenben a nyarat határozottan nem szereti :D
igaz, én már átléptem a mértani határodat, mert vmi 1,40-45V körül adtam neki....
vittei a 270X+7870 Cf-et is... emelgettem is a kalapomat rendesen.... :K

most fixen belőttem 4,5-re, 1,318V (BIOS/AISuite2 szerint)

sokat agyaltam, lecserélem 8350-re, mondván hátha "hűvösebb lenne" ugyan ezen az értékeken (4,5-4,8) de meggondoltam magam.

igaz nem kérdeztél, de... gondoltam leírom :C
sry :R

szerk.
az alaplapos user error-ra nem térek ki, meg volt a keresztem. meg már ezerszer kitárgyaltuk itt.. is ;] :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48690) pEtii94


pEtii94
tag

Sziasztok. Elolvastam mindent az M5A típusú lapok beállításáról, amelyet ViZion írt. A kérdésem az lenne hogy olvastam hogy alapbeállításokon túl van feszelve a proci, és hogy az fölösleges. A kérdésem az lenne, hogy akkor itt a CPU offset voltage-t, a cpu/nb offset voltage-t illetve a dram voltage-t mekkora értékre rakjam? Ezek az alap beállítások, melyek a képen láthatóak.

(#48691) EnterR válasza pEtii94 (#48690) üzenetére


EnterR
veterán

CPU Offset Voltage-t tedd Manual-ra, és apránként vidd lejjebb a feszültséget, majd teszt. Többit ne piszkáld. Nekem a BIOS automatán 1.1750V-ot adott neki.

De nem érdemes drasztikusan csökkenteni, mert hiába stabil, ha a teljesítménye lecsökken az alacsony feszkó miatt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48692) pEtii94 válasza EnterR (#48691) üzenetére


pEtii94
tag

Hogy tudom manuálra rakni? Mert csak értéket enged beírni oda az AUTO helyett.

(#48693) Gabrikovics válasza pEtii94 (#48692) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ráviszed a CPU MODEVoltage menüpontra és nyomogatod a num padon a "+" jelet

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#48694) pEtii94 válasza Gabrikovics (#48693) üzenetére


pEtii94
tag

Köszi szépen. :)

(#48695) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

DDR4 CL16 3200Mhz

Lehet fanyalogni a CL16 miatt. ;]

(#48696) Lacielvtárs válasza eldiablo (#48695) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:Y
azért az a nem mindegy :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48697) hackeeeee válasza eldiablo (#48695) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Quad-channel.. Köszi. :)

Az órajel szép, ez nem kérdés, mindez 1.35V-n.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48698) ViZion válasza hackeeeee (#48697) üzenetére


ViZion
félisten

ócó, vegyétek, ócó! :DDD
OK, lesz ez még jobb is, árban is és sebességben is. Vajon AMD DDR4 csak APU lesz? :U

szerk.: de nekem FX-hez kellene :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48699) hackeeeee válasza ViZion (#48698) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem meglépi az AMD... Főként az órajel, és a sebesség miatt.

Ha még összehoznának egy quad-channel-es APU-as lapot.. :Y

Viszont az AM3+ ebből már ki fog maradni, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48700) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#48699) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én tartok tőle hogy nem fog kimaradni...
de nem akarok kötözködni, de mivel még mindig jönnek ki FX procik - ami alapvetően nem is lenne baj - szerintem be fog próbálkozni az AMD a DDR4-el is...
bár ha jól tudom az FX széria nem "ismeri" a DDR4-et, de majd figyeljétek meg hogy lesz bios "csavar" és ismerkedni fognak, szerintem :K
de lehet tévedek

Mester: tényleg ócccó? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.