Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) ViZion válasza eldiablo (#48150) üzenetére


ViZion
félisten

dúúúrva! :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48152) lee56 válasza ViZion (#48151) üzenetére


lee56
őstag

Az!. Már csak oldják meg hogy ne szálljon el a fogyasztás meg a hőtermelés, és levegővel is akár elérhető legyen a 6-7GHz. De jó is lenne. :N

No Comment

(#48153) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali,az IBT -nél miket kell beállítani? Vagy jó ahogy elindul első alkalommal?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48154) Habugi válasza PofaJenö (#48153) üzenetére


Habugi
addikt

IBT + FX Fix: [link]

Beállítani nem kell semmit, VeryHigh, ujjak csuriba, hűtő maximumra és léééégy a labda!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48155) PofaJenö válasza Habugi (#48154) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Köszi
:F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48156) eldiablo válasza PofaJenö (#48155) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A chrome mindentől fosik. Nekem multkor a HWbot-ot tiltotta le, mert "veszélyes".

[ Szerkesztve ]

(#48157) - = Zk = - válasza PofaJenö (#48155) üzenetére


- = Zk = -
félisten

no para, a króm fosik, ahogy előttem is mondták....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48158) Habugi válasza PofaJenö (#48155) üzenetére


Habugi
addikt

Megfertőzlek gyanútlan áldozatom!! Belerejtettem minden rosszindulatomat! ;]
A világfájdalmam kibontakozása végre teljes!! Muhahahaaaa [ördögi kacaj..]

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48159) PofaJenö válasza PofaJenö (#48155) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Megtörtént a teszt ,de én ebből nem sokat látok,mit kell itt nézni ?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48160) Habugi válasza PofaJenö (#48159) üzenetére


Habugi
addikt

Hát egyfelől lefutott a VeryHigh teszt, ami jó, pusztán ennek ténye. (hiba nélkül..)

Két dolgot szoktam nézni és ezek miatt használom az IBT-t néha:

- Milyen hőmérsékletre melegedett fel a CPU a teszt során.
- Milyen Gflops értékeket produkált adott fesz/órajel mellett.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48161) PofaJenö válasza Habugi (#48160) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Tessék itt a kép

a CPU nem volt annyira meleg inkább az északi híd ami melegebb volt az átlagnál az 50 fokos volt.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48162) jeska


jeska
tag

van egy Alaplap neve Gigabyte GA-970A-DS3P

CPU típusa QuadCore AMD FX-4130,

Olyan problámám lenne hogy a biosban semmit nem tudok állitani ami a processzorral kapcsolatos, Minden Autora van állitva és eggyiket se engedi megvaltoztani ezt mért lehet???

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#48163) PofaJenö válasza PofaJenö (#48161) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Megint csináltam egyet de csak 5-ig.
semmi változás ugyan az,stabil. ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48164) KIRA\/NOVA válasza jeska (#48162) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

bios frissítés esetleg reset de a frrisítésre szavazok

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#48165) EnterR válasza PofaJenö (#48161) üzenetére


EnterR
veterán

Elég alacsonyak az értékek, az FX Fix-et bemásoltad a LinData mappába?

PSN ID: marquuard

(#48166) PofaJenö válasza EnterR (#48165) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Nem :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48167) EnterR válasza PofaJenö (#48166) üzenetére


EnterR
veterán

Azt másold be a helyére. Ezzel intenzívebb lesz a tesztelés, és valós eredményeket fogsz kapni. Valamiért az alap IBT nem szereti a Piledriver-t.

PSN ID: marquuard

(#48168) PofaJenö válasza EnterR (#48167) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Be másoltam de nem látok változást ,mi az alacsony?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48169) EnterR válasza PofaJenö (#48168) üzenetére


EnterR
veterán

A GFLOPS. Igazából nem alacsony, csak a program nincs jól FX-re optimalizálva. Nekem alap órajelen 53 GFLOPS-ot mér Very High-on.

PSN ID: marquuard

(#48170) PofaJenö válasza EnterR (#48169) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hát ez gáz,mert a 8-ik nál tart és 23-at mutat mindnek.

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48171) PofaJenö válasza PofaJenö (#48170) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hát :F a végén kritikus hiba a programban ,de végig futott érdekes. :U
de nem is linkelek semmit mert ugyan az mint az előző.

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48172) EnterR válasza PofaJenö (#48171) üzenetére


EnterR
veterán

Ha a legutolsó kör hibázik, azzal ne foglalkozz, az az FX patch miatt van. Szerintem az Auto feszültség miatt kapsz alacsony eredményeket, vagy throttlingol. Teszt közben érdemes CPU Z-vel figyelni az órajelet, és HWiNFO-val a socket hőmérsékletet. Ha konstans pár kör után, akkor az Auto fesz miatt kapsz alacsony eredményt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48173) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Sziasztok!
Azért itt teszem fel a kérdésem, mert az X6 topik ki van halva sajnos :W
Az mitől van, hogy ha 6 magból csak egy mag van közel 90%-on terhelve, akkor a TC nem aktív, csak 1-1 pillanatra kapcsol fel.? Viszont a Turbo-hoz tartozó feszt megkapja,1045t CPU-m van.
Ki kellene próbálni az FX-hez készült 2 patchet Win7-re?
Az nem lehet, hogy nekem mivel nem modulos, de a véletlenszerűen kiosztott programszálak miatt nem 1 magon van fixen a terhelés és ez bezavarhatja a TC-t, mivel a terhelést lépteti a magokon a Win7?
Volt Phenom 2 X6 tulajok nyilatkozhatnának... :B :R

[ Szerkesztve ]

(#48174) =HG= válasza Zsocó (#48173) üzenetére


=HG=
addikt

Most igazán nem értem, hogy mi a baj ? Ha nem terheled a gépet, miért kapcsolna a TC ? Ha csak 1 magon van terhelés, akkor nem is fog bekapcsolni. Egyébként sem használja minden program a több szálat.. A patch csak az FX procikhoz kell, mivel más a felépítése. ( 1 modul 2 mag, míg a te X6-os procid valós hat mag )
Olvasmány

[ Szerkesztve ]

(#48175) Zsocó válasza =HG= (#48174) üzenetére


Zsocó
aktív tag

De direkt leterheltem 1 magot 90-95%-ig, a többi pihent és 1-2-3 mag terhelésénél mennie kell.
Az AMD OverDrive már jobb képet mutat.
Az van, hogy megy a TC, csak nem úgy ahogy kellene.
A terhelt magot 2.7-ről 2.8-2.9-3.0GHz-en járatja, a nem terhelteket pedig 2.7-2.8, szóval nem veszi őket vissza 800MHz-re és ezért nem tud menni 3,2-őn, mer 3.2GHz-en már meghaladná a TDP keretet, gondolom én. Viszont mindegyiken emel valamiért., amit nem értek, hogy miért, mikor csak 3 magig emelhetne.
Tudtommal úgy kellene mennie, hogy akkor mikor csak 1-2-3 mag van terhelve, ebben az esetben a másik 3 nem terhelt mag órajelét és feszültségét csökkenti, a használt magokét pedig megemeli, így a meghatározott TDP kereten belül marad.

(#48176) EnterR válasza Zsocó (#48175) üzenetére


EnterR
veterán

Attól, hogy a TC be van kapcsolva, nem csak annak a 3 magnak kell terhelődnie. Mind a 6 magot terheli egy alkalmazás, és a TC 3 magra rádob x MHz-et, de nem kell a másik 3 magot (amelyikre nem érvényes a TC) visszavennie. Ha meg nem engedi túllépni a TDP keretet, akkor BIOS-ban kapcsold ki az APM Master funkciót. Gyári beállításként Auto-n lesz.

PSN ID: marquuard

(#48177) =HG= válasza Zsocó (#48175) üzenetére


=HG=
addikt

Teljesen jól mondod, de én azt nem értem, hogy miért baj, hogy nem tudod kihozni pl 1 magnál a TC-t ha szétosztja a többi szálra a terhelést? A 6 magos procid tuning nélkül a 3 magon nem igazán lépi túl a TDP keretet, bár az az alaplap nem egy kimondott tuning lap...(semmi vrm hűtés... :( )

(#48178) Zsocó válasza EnterR (#48176) üzenetére


Zsocó
aktív tag

De épp ez az, hogy direkt úgy csináltam, hogy 1 mag terhelődjön, a többi nyugton volt, 1-2-3% terhelésen.
A patch-het meg azért gondoltam, mivel úgy tudom, a Win7 szokása, hogy amennyiben az alkalmazás nem határozza meg saját szálkezelését, akkor az ütemező az összes mag között folyamatosan dobálgatja a szálakat, a Win8 pedig már nem.

(#48179) Zsocó válasza =HG= (#48177) üzenetére


Zsocó
aktív tag

A CPU-z és az AIDA azt mutatja, hogy egy pillanatra kapcsol csak be a TC a felvázolt esetemben, viszont az AMD OverDrive pedig azt, hogy pakolgat rá folyamatosan 3.0GHZ-ig. Most akkor minek higgyek?
95W-os a CPU, szóval a lap tuning nélkül elég, TC-vel pedig nem lenne szabad meghaladnia a 95W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#48180) EnterR válasza Zsocó (#48178) üzenetére


EnterR
veterán

CPU Unpark-ot próbáld meg, ebben csekkolás után parkolni is lehet a magokat, ilyenkor lekapcsol a kiválasztott mag.

PSN ID: marquuard

(#48181) =HG= válasza Zsocó (#48179) üzenetére


=HG=
addikt

Én a CPUz-nek hinnék...De most már elárulhatnád, miért baj, ha szétosztja a win a terhelést a magokra? Miért erölteted ezt a TC-t ?

(#48182) Zsocó válasza =HG= (#48181) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nem baj ha szétosztja, csak ha van olyan program, ami 1-2-3 szálat használ, akkor nem megy a TC a CPU-z szerint, viszont a hozzá tartozó feszt pedig megadja neki.

(#48183) =HG= válasza Zsocó (#48182) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem ne görcsölj vele! Ha kevésnek érzed a proci erejét, akkor persze más a helyzet, de szerintem működik az rendesen...

(#48184) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy AMD FX-8320. Arra lennék kiváncsi , hogy egy ASUS M5A97 R2.0,AMD FX-8320,8 GB Kingston HyperX,ASUS HD 6970, WD 500GB,DVD lejátszó.Ezt a konfigot elfogja-e bírni egy Chieftec GPA-500S tápegység ?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Ha rossz topicba írtam ne haragudjatok.

(#48185) =HG= válasza Béka 3 (#48184) üzenetére


=HG=
addikt

Én nem bíznám rá egy iAréna tápra...Az 500 W is necces...( Vcard kb 350W, FX 150 W persze nem idle... :) )

[ Szerkesztve ]

(#48186) EnterR válasza Béka 3 (#48184) üzenetére


EnterR
veterán

Ha már Chieftec, akkor egy kicsit emelném a tétet. CTG/CTB, de 600W jobban dukálna a konfig mellé. Nekem CTG 500W van, és bírja a strapát.

PSN ID: marquuard

(#48187) Béka 3 válasza EnterR (#48186) üzenetére


Béka 3
tag

Köszönöm a gyors infókat.
Rendben akkor úgy látom nem úszom meg a tápegység váltás. Akkor egy márkás (chieftec,) 600w táp elég lenne ?

(#48188) Zsocó válasza EnterR (#48176) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Phenom 2 alatt úgy tudom, hogy nincs APM.

(#48189) Béka 3


Béka 3
tag

Chieftec GPS-700A8 jó választás lenne ?

(#48190) ViZion válasza Béka 3 (#48189) üzenetére


ViZion
félisten

van ám tápos topik.... Nem szeretem a chifit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48191) stratova válasza Zsocó (#48179) üzenetére


stratova
veterán

Esetleg megpróbálhatod csökkenteni az egyes p-state-ekhez tartozó feszültségértékeket, Phenom Msr Tweaker vagy AmdMsrTweaker segítségével, ha a bios erre nem ad lehetőséget. Akár alaplapi védelem/hőmérséklet/TDP limit áll a turbó útjába, mindegyikre jótékony hatással lenne.

(#48192) EnterR válasza Zsocó (#48188) üzenetére


EnterR
veterán

A CPU Unpark-ot megpróbáltad? Egyesével tudod parkolni a magokat, de azt nem tudom, hogy terhelésre parkolva marad, vagy terhelődik.

PSN ID: marquuard

(#48193) TA68 válasza ViZion (#48190) üzenetére


TA68
senior tag

Oszt mé?...... :)

(#48194) ViZion válasza TA68 (#48193) üzenetére


ViZion
félisten

Régebben szereltem pár ócóval, törős műanyag volt a SATA... szal. inkább FSP, XFX, Seasonic...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48195) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

AMD FX 8370 and 8370E processor review [link]

(#48196) Whysperer


Whysperer
addikt

[link] bocs, ha volt de bugos a prohardver es nem engedi vissza nezni.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#48197) HERR Z válasza Dark KillerX (#48195) üzenetére


HERR Z
veterán

az a 4.7GHz@1.5V az nem egy atomrobbanás tuning
wiszont az E széria ezzel a 3.3GHz-es órajellel hmmmmm, abba azért kiváncsi lennék, hogy 1.1V-on tartva mennyi tartalék lenne még, mert ha 3.8Ghz körülre fel lehetne tolni akkor csótány lapok új királya lehetne
amúgy korrekt cikk, látszik hogy annyira nem veszett ügy még ez a széria

[ Szerkesztve ]

(#48198) vakond5 válasza Dark KillerX (#48195) üzenetére


vakond5
őstag

Kicsit nekem defektesnek tűnik ez a teszt..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48199) stratova válasza Dark KillerX (#48195) üzenetére


stratova
veterán

Az a Fryrender-es eredmény határozottan kellemes. Megnézve a két render-engine képeit Fryrender utcahosszal vezet C4D előtt.

HERR Z: akkor csótány lapok új királya lehetne Ezt fejtegettem korábban én is :K Egész barátságos jószág az FX-8370E (az ára még nem az). Csak azt nem értem, ha a productivity tesztekben ott egy raklap CPU a játékokból miért hiányzik pl. a 2600K (érdekes lenne, mert az is 95 W 32 nm).

[ Szerkesztve ]

(#48200) stratova válasza HERR Z (#48197) üzenetére


stratova
veterán

Kíváncsi vagyok mennyire lehetne még finomítani a gyári teljesítmény/fogyasztáson (ha ez szálka egyesek szemében akkor vegye úgy hogy 95 W-os kereten belüli max teljesítményen) AmdMsrtweaker vagy PSCheck segítségével.

Anandtech teszt (sajnos itt 2600K nélkül) A két oldal Handbrake tesztje között komoly eltérést látni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.