Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) vakond5


vakond5
őstag

Havernak most érkezett meg a 8320-asa az M5A97 Evo R2-höz, és mikor be akarja kapcsolni a gépet, világít a CPU LED. Minden csatlakozás oké, BIOS a legfrissebb, volt már CMOS reset, próbálta kivenni-visszatenni a procit.

Azért ide írtam, mert az M5A97 topic nem a legélettelibb, itt meg pörögnek a dolgok. Tudtok valamit mondani? :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48252) Habugi válasza vakond5 (#48251) üzenetére


Habugi
addikt

Ha tényleg minden csatlakozás ki lett próbálva/nincs contacthiba, volt cpu ki/be + cmos reset akkor nehéz mit mondani.

Hallottam már olyanról, hogy valaki 6+2es lapba a táp VGA-nak szánt 6+2es ágát szuszakolta be és ezért nem ment..! :D (Esetleg erre is kérdezz rá..) Amennyiben megvan még a régi cpu, bele kéne próbálni azt is, mert ha azzal nincs probléma akkor vagy a BIOS vagy táp felé érdemes vizsgálódni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48253) vakond5 válasza Habugi (#48252) üzenetére


vakond5
őstag

Hozzáértő kollegáról van szó, de azért természetesen megkérdeztem hogy totál biztos-e hogy a 4+4-est dugta be. Régi proci sajnos nincs, mivel most rakta össze nulláról a gépet.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#48254) Thom95 válasza Habugi (#48252) üzenetére


Thom95
tag

Régi proci nincs, mert 0-ról indított gépépítés van. Az én gépemről lenne szó. Viccesen hangzik, de nem a pci tápcsati van bedugva a 8 tűs helyére. :) Próbáltam már mindent, lap gyakorlatilag hibátlan, mert ùj, egyszer bios update miatt beindítva. További ötlet? Táp egy 750-es TX Corsair.

(#48255) Habugi


Habugi
addikt

Mondtam volna, hogy esetleg az elemet is szedd ki és utána jumperrel még1 cmos reset biztos ami tuti, de így hogy zsír új az egész, ez értelmetlen lenne.

A táp minőségi, azzal nem lehet gond. Gondolom félszemmel ránéztél a cpu lábaira is.
Sanszosan végigpróbáltál már akkor mindent.. :U

Így csere/próba alkatrész hiányában ez elég nehéz történet. Esetleg megpróbálhatnál egy eggyel korábbi BIOSt ráflashelni vagy az elsőt ami már támogatja a 8magosakat.

Ugyan sok köze nem lehet a piros CPU ledhez, de végigpróbálnám a ramslotokat is, de csak 1-1 modullal.
Érdembeni szakértelem híján részemről sajnos kifújt.. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48256) Thom95


Thom95
tag

Azért köszönöm a tanácsokat! Előbb beindult egy pillanatra, de reset után ùjra piros led...totál értelmetlen..

(#48257) Habugi válasza Thom95 (#48256) üzenetére


Habugi
addikt

Hallod/látod, hogy akár a táp akár a házventik/VGA ventik közül bármelyik elindul miközben világít a cpu led?

Nem tudom beépítetted-e már a házba, de amennyiben igen kapd szét az egészet és házon kívül rakd össze újra. 1-1 memória modullal próbálgasd végig a slotokat csak psu+lap+cpu+ram, vga-t ne rakd bele nézd meg feltámad-e.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48258) Thom95


Thom95
tag

Minden megy, még a hdd is felpörög. Ventik is. Vga az egy kis hd4550, ideiglenesen. Pci express az is.

(#48259) Habib[HUN] válasza Habugi (#48247) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Köszönöm.
Ebben az esetben játszom egy kicsit a bios-ban. Nem nagy ördöngösség, csak a lustaság fél egészség. Holnap megjön az új hűtő, majd azzal. Most ideiglenesen a gyári van benn. Hát az valami katasztrófa. Sajnos tönkrement a régi hűtőmön a venti. Cserélni meg több macera, és utánajárás, mint szerezni egy másikat. A speciális felfogatás miatt.

(#48260) lee56 válasza Thom95 (#48258) üzenetére


lee56
őstag

Nem valószínű hogy az a baja de hátha; milyen márkájú az a VGA? :) Igen komoly a kérdés, mivel mi is nem kicsit meglepődtünk, amikor egy gigabyte gyártmányú 7850 haver asus 990X lapjában nem volt hajlandó elindulni. Nálam az említett kártya most is megy, ő meg megkapta az MSI-t, azt szereti az asus azóta is megy neki gond nélkül. Hogy mi volt a gondja a gigával, máig nem tudjuk :F N+1 x-aktás eset, de vannak ilyenek mint a gyakorlat is mutatja. :) Lehet hogy az Asus-Giga ellentétek már vállalati szinten is megmutatkoznak, végülis itt a fórumon is néha elszabadulnak az indulatok?! ;]

No Comment

(#48261) Preacher1980 válasza lee56 (#48260) üzenetére


Preacher1980
tag

Elég kicsi a valószínűsége, mert nálam ASUS ROG szériás lapban megy Giga és ASUS ROG szériás VGA CFx-ben.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48262) Thom95


Thom95
tag

Semmi még mindig. CPU led és ennyi...

(#48263) - = Zk = - válasza ViZion (#48225) üzenetére


- = Zk = -
félisten

persze.... nekem visszatermel Paksnak az FX, a hűtést meg rákötöttem a lépcsőház fűtés rendszerére :v :D

(#48229) Preacher1980
nekem is a 750-es Raider van.... elment 2 270X-szel, plusz a 4,8-ra rángatott 8150-nel (Y)
azt se mondta, hogy sry.....
olyan 6-700W-ot kapott ki mérő szerint. de abba a monitor is benne volt

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48264) simlisgumis válasza Preacher1980 (#48261) üzenetére


simlisgumis
tag

Az a táp is határeset lesz! Nekem 8350 van ,4.5 szaladgál 1.4v on ,de volt hogy levettem a két 7970 ről a tdp korlátot és lekapcsolt a táp! Nézegettem fórumokon, hogy néha belenyaldosnak a 7970 ek a 300 wattba.De vegyünk csak 250 et ,már az is 500 a maradék meg a többieknek talán elég,de lehet baj is!
Most nézem ,hogy a matrix eleve 300 w tdp ,fórumon olyan 220 w írnak fogyira.

[ Szerkesztve ]

(#48265) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
csak amatőr módba kapcsolva magam tesztelgetek a bios-ba APM-off ,C-6 -off ,C1-off
IBT FX fix módban teljesen végig ment nem omlott össze , Aida64 szerint 41 C-CPU és a déli híd 47C
(még semmi húzás csak alap)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48266) ViZion válasza PofaJenö (#48265) üzenetére


ViZion
félisten

VRM és CPU kupak hőfok a fontos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48267) EnterR válasza PofaJenö (#48265) üzenetére


EnterR
veterán

Az a 25GFLOPS nagyon kevés. Nem throttlingol teszt közben?

PSN ID: marquuard

(#48268) hackeeeee válasza EnterR (#48267) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy nincs rajta a fix.

Véleményem szubjektív...

(#48269) PofaJenö válasza hackeeeee (#48268) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Rajta van mert bemásoltam :U throttlingol ? lehet mert ugrált a CPU-z közben 1.4 -3.4 Ghz között.csinálok bios képeket.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48270) hackeeeee válasza PofaJenö (#48269) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor az biza throttling.

Véleményem szubjektív...

(#48271) EnterR válasza PofaJenö (#48269) üzenetére


EnterR
veterán

Auto-n van a CPU feszültség?

PSN ID: marquuard

(#48272) PofaJenö válasza PofaJenö (#48269) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Most még egy ilyet csináltam.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48273) ViZion válasza PofaJenö (#48272) üzenetére


ViZion
félisten

Leírtuk már, hogy ez nem jó proci tesztelésre igazán. Meg Te a GPU-t is teszteled. Tuningnál alap dolog, hogy egyszerre egy valamit piszkálunk, akkor ki lehet zárni mi meddig engedi. Persze finom hangolásnál ez módosul, de alap esetben ezzel lehet biztosra menni.

IBT tesztet toljad, hőfokokat, proci frekit figyeld.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48274) PofaJenö válasza ViZion (#48273) üzenetére


PofaJenö
senior tag

IBT simán lement,de amit írtam az ki volt kapcsolva.
a bios képet meg nem akarja megcsinálni nyomom az F12-öt rá kérdez ( persze már a pendrive bent) oda?ok-ézok. kilép reboot be nézek a meghajtóba nincs kép :F vagy 5x újra semmi :W egy üres pendrive .
Na mindegy majd holnap megint kínlódok egy kicsit. :B
Ui. befolyásol valamit hogy friss bios van fent?
úgy értem a régi jobb volt most F5 van,[link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#48275) EnterR válasza PofaJenö (#48274) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem erősen throttlingol, mert mindegyik kör 25, ami elég kevés. Ha Auto-n van a fesz, akkor tedd Manual-ra, és tedd lejjebb a feszt addig, amíg stabil a rendszered és a 10 kör IBT minimum lefut. Az autofesz egy kicsit magas.

PSN ID: marquuard

(#48276) Preacher1980 válasza - = Zk = - (#48263) üzenetére


Preacher1980
tag

Szia!

Köszi a választ, csak nekem a 750-es FSP Raidernek nem 2 db 270X VGA-t + húzott FX-et kellene elbírni, hanem a 9590-est + egy 7970 Ghz + 280X. S ehhez kevésnek tűnik.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48277) - = Zk = - válasza Preacher1980 (#48276) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ez tény
azért egy 9590+a 2db "280x" kajál rendesen... min 1kW... sztem...
de lehet tévedek....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48278) Preacher1980 válasza simlisgumis (#48264) üzenetére


Preacher1980
tag

Szia!

Teljesen igazad van, meggyőztek, ez a táp kevés a CFx-hez + 8350-es tuninghoz vagy a 9590-eshez.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48279) Preacher1980 válasza - = Zk = - (#48277) üzenetére


Preacher1980
tag

Na akkor most vagy bontom a CFx-et vagy hagyom a 9590-et a fenébe? :F

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48280) ViZion válasza Preacher1980 (#48279) üzenetére


ViZion
félisten

Neked kell tudni. CF-nek van értelme? Mekkora felbontáson játszol, mire nem elég azokból egy csak? :U
Én eladnám az egyiket, vennék nagyobb procit... fHD-ra nekem sok is lenne az is. De kinek mi, ugyebár.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48281) Preacher1980 válasza ViZion (#48280) üzenetére


Preacher1980
tag

FHD + ultra beállítások.

Játékok: BF4, CoD Ghosts, Thief, Wolfenstein: NO, FC4, AC4 - single + közepes mennyiségű multi,

CFx értelme: jó magas fps értékek, eddig nem volt semmi gondom.

Egyébként a CFx is véletlen lett, tartozás keretében kaptam a Giga 280X-et.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48282) stratova


stratova
veterán

Lehet, hogy én vagyok csökkent agyú Wolf, de Frescho tesztjében azt látom, hogy játékok alatt egy gondosan belőtt (táblázatban pscheckkel jelzett) FX-8350 125 W-os kerettel együtt sem marad le 4.5 GHz-re húzott verziójától. Oké lehet, hogy egy 280X CF-nél másképp fest a helyzet mint a tesztelt GTX760-nal, de esetenként a nagyobb egyszálas tempó miatt jobb is a min. fps:

Renderben és olyan területen ahol kb. folyamatosan kihasználható a 8 szál megmutatkozik a különbség.
AMD FX-8370-nel kb.megcsinálta azt amit pl. Frescho.

Preacher1980: Bár szerintem sok értelme nincs, de ha mégis lesz FX-9590-ed megnézhetnéd, mi az a p-state konfiguráció (lásd 3. link), amit a 220W-os TDP megenged és hűteni is tudod.

[ Szerkesztve ]

(#48283) - = Zk = - válasza Preacher1980 (#48279) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem (is) volt CF...
de sajna meguntam a driveres szőrözést. késések, hibák, stb stb...
pont a Thief miatt mondtam le végleg róla... pedig a BF3 miatt csináltattam a CF-fet. oda jó volt.. sőt...
a többi játékokkal nem játszom/tam... bár a Bf4 az megvan :D (oda SSD-t tettem, és jobb lett :C )

ez nem lebeszélés, CSAK vélemény. kéretik így kezelni...
ismét egyetértek orrrmányos fórumtársammal, Neked kell dönteni. érveket kapsz tőlünk, de a döntés a Tiéd. nem harapjuk le a fejed, csak mert úgy döntesz, ahogy...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48284) ViZion válasza - = Zk = - (#48283) üzenetére


ViZion
félisten

Jól vagy? Egyet értesz velem? :Y :D

Szvsz ha játékra kell, akkor nagyobb proci is felesleges, ha a CF így jó. Inkább táp+tuning, az ócó :D .

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48285) Preacher1980 válasza - = Zk = - (#48283) üzenetére


Preacher1980
tag

1. teljes mértékben igazad van: a döntés az enyém.

2. azért vagyok itt, hogy meghallgassam mások véleményét,tanácsát, tapasztalatát, így a fej leharapás nem is jöhet szóba.

Szerk.: a Thief kezdeti CF támogatása elég rossz volt, én most vettem meg a játékot és nem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48286) Preacher1980 válasza ViZion (#48284) üzenetére


Preacher1980
tag

Na ez felmerült benne is 3-4 hozzászólással korábban.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48287) hackeeeee válasza PofaJenö (#48274) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

IBT-vel veryhigh-on teszt, vagy Prime95, HWInfo-val nézd a proci terhelést. Úgy indítsd el a hwinfo-t, hogy már menjen a teszt, mert akkor a min. proci terhelésre is 100%-ot fog írni a program. Ha bármikor leesik a terhelés, akkor látszik a throttling. Talán az is, hogy melyik mag, de sanszos, hogy mindegyik le fog esni.

Véleményem szubjektív...

(#48288) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48277) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És?

Nekem a 270x CFx plusz a 4,6GHz-n ketyegő FX is kajál ~600W körül..Maga a procit terhelve 350W körül fogyaszt a vas konnektorból.

Az autó is fogyaszt, ha odalépsz Neki.

Ezen felesleges lovagolni.

Kiegészítés. Ha egy játékhoz építesz gépet, olvass utána, hogy mi kell hozzá. ;] Tudod, ez olyan mint a Gigabyte lap... ;)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48289) ViZion válasza hackeeeee (#48288) üzenetére


ViZion
félisten

Csak azért került szóba a fogyasztás, mert a kérdezőnek "elfogy a táp" így is, hátha még nagyobb procira váltana.

Szerk.:
Preacher1980: Igen, OK, akkor tuning nélkül elég most, de ha felpöccinted 4,5 GHz-fölé... ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48290) Preacher1980 válasza ViZion (#48289) üzenetére


Preacher1980
tag

Ha rám gondolsz akkor cáfolnom kell, mert eddig nem volt gond a táppal, igaz tunning sem volt!

Szerk.: teljesen igazad van. Most rá néztem a p@x.hu táp áraira 1000W kategóriában (FSP, Seasonic, Corsair, stb.) 50.000 alatt nincs. :O :O

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#48291) jeska


jeska
tag

Sziasztok! szeretném segítségeteket kérni:)
Van egy Alaplap neve Gigabyte GA-970A-DS3P
CPU típusa QuadCore AMD FX-4130,
Olyan problámám lenne hogy a biosban semmit nem tudok állitani ami a processzorral kapcsolatos, Minden Autora van állitva és eggyiket se engedi megvaltoztani ezt mért lehet???

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#48292) hackeeeee válasza Preacher1980 (#48290) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A jó tápokat bizony meg kell fizetni. :) Mondjuk, nem pont azon kell spórolni, ha már kell a teljesítmény.

Mondjuk lehet, hogy egy jobb 850-es is elég lehet, de az sem lesz sokkal olcsóbb. (pl. CM V széria..)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48293) csori23 válasza jeska (#48291) üzenetére


csori23
aktív tag

A numpad +/- gombokkal próbáld az állitásokat... Gigabyte lap alapszabály....

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#48294) MiklosSaS válasza Dark KillerX (#48195) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Semmi ujdonsag. Csak tudnam mennyit szeretnek nyuzni ezt a harom eves platformot....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#48295) jeska válasza csori23 (#48293) üzenetére


jeska
tag

Köszönöm a segítséget :R
Soha nem jöttem volna rá :W :W
Rögtön meg is emeltem a szorzót 20.5 re így most kaptam egy 4100mhz orajelet fsb-t feszültséget nem bántottam,
Annyira nem vagyok nagy tuningos jobb lenne ha inkább az fsb-t állitanám? vagy jó ez így is?
Mi az amit még elmegy ez a proc gyári hűtéssel fesz emelés nélkül?

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#48296) stratova válasza MiklosSaS (#48294) üzenetére


stratova
veterán

2016 idusáig.. Bár akkorra nem tudom elképzelni, ki fogja megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48297) ViZion válasza stratova (#48296) üzenetére


ViZion
félisten

Sokan. Olcsó lesz, sokaknak elég. És nem az lesz, hogy van már 5 újabb AMD foglalat, hanem az, h ez "A legjobb" AMD socket. Intelnél ez is a baj, hogy az 1-2 generációval ezelőtti socketre úgy néznek, mint a véres rongyra. Pedig sokaknak még az is elég lenne. Remélem lesz FX-ből AM4 foglalat, új chipsettel, DDR4-el és 22 nm procikkal... :D :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48298) EnterR válasza jeska (#48295) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem FSB tuninggal jobban jársz. Nekem szorzózással 4,5GHz fölött szinte használhatatlan a böngésző, mert rengetegszer megfagy, majd észhez tér. Nekem csak FSB-vel sikerült 2600MHz-ig elvinni a CPU/NB-t. 240-260 FSB-vel elég szép eredményeket el tudsz érni. Persze hűtés függvényében, ha emeled a tétet. :DDD

PSN ID: marquuard

(#48299) stratova válasza ViZion (#48297) üzenetére


stratova
veterán

FX-nek jót tenne a 22 nm FD-SOI (IBM gyártja ezen a Power8-at), de nyilván drága és Samu!GloFo is csak licenszeli egyelőre. Azzal Intel 22 nm fogyasztás alá lehet menni és nem idegenkedik a magas órajeltől sem.
FX, Kaveri, Kabini elvileg együtt lesz leváltva.
Egyébként meg FX-8370/FX-8370E-nek egy komoly baja van: 2600K-val egy időben kellett volna megjelennie.

[ Szerkesztve ]

(#48300) ViZion válasza EnterR (#48298) üzenetére


ViZion
félisten

Az FSB állítgatás akkor lehet opció, ha már valamennyire kitapasztalta a vasat. Mivel ezmindent állít. Szal. kezdésnek találja meg külön-külön mi mit bír, vagy több napos gyakorlás lehet belőle... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.