Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) kisbancsa válasza ViZion (#48496) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Hát nem igazán. Akkor marad 1600 on. Köszönöm a segítséget

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48502) eldiablo válasza hackeeeee (#48500) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Meglehet, azért is írtam oda, hogy laza CL9.
Az enyém megy CL7 is, de ki kell tesztelni mit bír. Ha nincs szakértelme akkor random BSOD-al nem tudna mit kezdeni.

(#48503) kisbancsa válasza eldiablo (#48502) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Van valahol leírás a ramok beállítására? (értem itt az időzítését).

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48504) Picturemaker válasza MinionFlasH (#48491) üzenetére


Picturemaker
őstag

Memót hagy 1T-n ha bírja, kicsit "gyorsabb" így.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48505) ViZion válasza kisbancsa (#48503) üzenetére


ViZion
félisten

ramos okosság is van összefoglalóban, de keress rá a ddr3 timing explained-re. van korrekt írás képletekkel, mindennel... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48506) MinionFlasH válasza Picturemaker (#48504) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

:R

(#48507) pEtii94 válasza ViZion (#48505) üzenetére


pEtii94
tag

Sziasztok. Volna egy kis gond az új lapommal tuning terén. Mindent elolvastam amit az összefoglalóban találtam az M5A típusú lapokhoz. Beállítottam mindent a leírtak szerint, 4 Ghz-re akartam belőni a procim, de IBT-n az első 2 perc után kb, már a CPU 50 fokos, de az alaplap meg nem melegszik semmit se. Mi lehet a gáz ?

(#48508) hackeeeee válasza eldiablo (#48502) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1866-on próbálgattam CL8-at, de nem volt jó. CL9-ben pedig nem nyerek semmit az 1600MHz, CL8-hoz képest. :)

Véleményem szubjektív...

(#48509) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis cpu/gpu használat Crysis 3 alatt:

8320 @4,6GHz, 270X CF. - A cpu hőfok az a "socket", vagyis az ITE-IT8720F szenzor CPU hőfoka.

Crysis 3 beállítások: Veryhigh, 2x AF - FXAA. Vsync off.

Vsyinc driverben - Mindig be.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48510) ViZion válasza pEtii94 (#48507) üzenetére


ViZion
félisten

:F miért kellene az alaplapnak melegedni? VRM melegszik, amúgy 50 fok a procinak sem sok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48511) Lacielvtárs válasza ViZion (#48510) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezen én is meglepődtem Mester :Y

rossz helyre címeztem a felét :W
pEtii94
már az is gond hogy nem melegszik a lap 2 perc tuning alatt...?
első gondolatom az volt, hogy nyomja rá a srác egy két óráig, majd melegszik az :C
de jah, az alaplapnak nem kell nagyon melegednie csak azért mert a proci melegszik, nem törvényszerű...
ha a lap melegedne olyan mértékben mint a proci, no akkor lenne igazán gond :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48512) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Ez még mindig rossz?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48513) lee56 válasza Dr. Gonzο (#48479) üzenetére


lee56
őstag

Ez így azért pontatlan, UEFI-s giga lapok szoktak ilyet csinálni, de csak azok amelyek rosszul vannak beállítva! Miután a multkor valaki rájött hogyan lehet orvosolni, és leírta, már van rá megoldás, csak utána kellett volna néznie.. RTFM, ugye :) Igaz ez in kább fórum túrást jelentene ebben az esetben, mivel ez kétlem hogy le van írva a manuálban. De mindegy is, lényeg a lényeg, a Turbó Core technológiát BE !!! kell kapcsolni, és elmúlik, bármilyen hihetetlen is. :) APM ettől függetlenül lehet kikapcsolva és akkor mehet a tuning is, szóval elvileg ez nem jelent gondot, de ki tujda miért, turbó nélkül ujraindulgatnak.

No Comment

(#48514) EnterR válasza kisbancsa (#48512) üzenetére


EnterR
veterán

Ez már sokkal jobb. 1T-n van a command rate?

PSN ID: marquuard

(#48515) kisbancsa válasza EnterR (#48514) üzenetére


kisbancsa
senior tag

igen.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48516) hackeeeee válasza EnterR (#48514) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Írja, hogy CR1. :P

Véleményem szubjektív...

(#48517) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Érdemes még piszkálgatni? Vagy hagyjam így :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48518) hackeeeee válasza kisbancsa (#48517) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Te érzed. :)

Én is így használom.

Véleményem szubjektív...

(#48519) kisbancsa válasza hackeeeee (#48518) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Akkor biza marad így :D Köszönöm szépen a segítségeket :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48520) hackeeeee válasza kisbancsa (#48519) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 8-8-8-22-t még meg lehet próbálni, de nem valószínű, hogy bírni fogja.

Ami még hozhat a konyhára egy kicsit, hogy 190ns-ről le lehet tenni a késleltetést 110ns-re, az még egy kicsit hozhat a konyhára. Természetesen ott is benne van a pakliban, hogy nem fogja bírni a modul.

Véleményem szubjektív...

(#48521) asvald


asvald
senior tag

helo!

Lehet maradok fx 6300as procinal ,mert igazabol tokeletesen elegnek tartom fullhd jatszasnal megaztan szinte nincsis kulonbseg a tobbinel,csak a lappal vagyok kicsit nehezkes helyzetbe amit kineztem .A lap egy msi 970 gamining lenne , volt 970es lapom asrock extreme 3 amivel semmi bajom nem volt es ugyan igy elvarom az msi-tol is hogy ne legyen .De a lenyeg: bios frssites nelkul is kezeli a procit es milyen a tapellatasa?Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megkoszonem.

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48522) EnterR válasza asvald (#48521) üzenetére


EnterR
veterán

Az őszintét megvallva most hallok először MSI AM3-as Gaming lapról. :DDD Techpowerup szerint 8+2 -es tápfázisú, és elég masszív, robosztus bordázata van.

Megérné egy ilyet beszerezni? Nincs tapasztalatom MSI terén.

PSN ID: marquuard

(#48523) pEtii94 válasza ViZion (#48510) üzenetére


pEtii94
tag

De az a baj, hogymár az első két percbe 50 fokra felmegy már a cpu hőmérséklete, utána a következőkben, olyan 5 perc körül meg már majdnem hogy 60 fok, de akkor le is állítom , mert látom hogy nincs értelme. Szóval valami gebasz lehet itt, csak nem tudom mi.

(#48524) asvald válasza EnterR (#48522) üzenetére


asvald
senior tag

hat van a vrm-borda azt megkell hagyni , hat lehet belevagok akkor az viszont jo hir ha 8+2 fazisos

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48525) Lacielvtárs válasza pEtii94 (#48523) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tegyél fel kérlek fotót a gépedről, hogy lássuk jól szellőzik e benne minden...
amúgy az amd is ilyen, indítód a stressz tesztet és felugrik a hő...
ha a teszt vagyis terhelés közben nem megy fel 60-62-65 fok fölé akkor az teljesen rendben van.
még ha fel is szalad néha 65 fok fölé az sem egy örült nagy baj, csak ne legyen tartósan ezen hőfok fölött, de én úgy tudom ha gáz van a hővel akkor az FX lekapcsol magokat, tehát kárt elvileg nem teszel benne...
de ha tévednék, úgyis kijavítanak az itteniek :)
de ha raksz fel képeket kiderül hogy mi lehet a gond, ha egyáltalán van gond, mert az FX ilyen, mint proci, sőt minden ilyen nagy teljesítményű proci ilyen, megdolgoztatod és pörögnek a hőfokok...
a régi két magos athlon ii-k azok amik az istennek nem mennek fel 45-50 fok fölé :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48526) and1ao válasza EnterR (#48522) üzenetére


and1ao
őstag

Itt ciripel nálam :DD

asvald.: legjobb 970-es lap a piacon ha tunningot nézzük ugyanazt a VRM-et kapta mint a GD-80.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#48527) EnterR válasza and1ao (#48526) üzenetére


EnterR
veterán

De mégse egy Sabertooth. :DD
Bár ha képes hozni egy UD5 szintjét, akkor megkockáztatnám. ASRock után biztos, hogy egy álom lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48528) hackeeeee válasza EnterR (#48527) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért az csak 990Fx.

Véleményem szubjektív...

(#48529) and1ao válasza EnterR (#48527) üzenetére


and1ao
őstag

UD5 azt simán az csak egy bagyibájt :D ;]
egyébként ez 27k HUF nem 40 :DDD

Itt csináltak vele 8350-mal tesztet, de a srác nem bírta már hűteni és ez egy istentelen rossz 8350 1.56V kellet neki 4.8-hoz az ritka sz@r.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#48530) hackeeeee válasza and1ao (#48529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 4,7-4,8-hoz már 1,5V körül kell a 8320-nál. Ez van.

Hozzáteszem, Én a 8 magos FX alá eleve inkább 990-es lapot tennék, nem 970-est, főként ha tuning is lenne..

Az más kérdés, hogyha nem akar az ember több kártyás rendszert építeni, akkor elég lehet a 970, de ha igen, akkor oda már nem feltétlen biztos.

A szapulást meg most fejezzük abba, mert unalmas. Szerintem itt már páran megmutatták, hogy mit lehet kihozni a "bagyibájt" lapból, egy csúcsszuper pl. Asus-sal szemben. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48531) asvald válasza and1ao (#48529) üzenetére


asvald
senior tag

nekem nem epenisz meregetesre kell a cumo mint valakinek...csak szimplan jatekra + kicsi oc-ra ,ha számbetyarkodni akarnek nyilvan 60k lapot vennek +hidrogent....
szoval jatekra jo lesz , koszontem az erdemleges valaszokat

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48532) kisbancsa válasza hackeeeee (#48520) üzenetére


kisbancsa
senior tag

8-8-8-22őt bírja viszont rosszabb lett az érték, a késleltetést ha állítom autorol másra akkor el se indul a gép. Ezek szerint itt a vége :D

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48533) and1ao válasza hackeeeee (#48530) üzenetére


and1ao
őstag

Just kidding man omg.calm down.

De az mégsem 1.56V azért az 1.5 az jóval kevesebb pláne hogy az egy 8320.
Hát igazándiból nem elég lehet hanem hanem elég mert pl itt topiklakók 90% 970 vagy maximum 990x lappal boldogul.
Akiknél nagy lap van hogy 90% CF SLI is van.

asvald.: Nyugodtan vedd meg én bátran ajánlom én is Asrockról váltottam,sokkal nyugatabb vagyok azóta :D
4.5-4.6-t egy jobbféle léggel simán lehet benne csapatni, és az nem a vége csak egy egészséges OC

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#48534) ViZion válasza asvald (#48531) üzenetére


ViZion
félisten

Nitrogén lesz az :)

Régóta követem a topikot, ASRock, Asus, Giga lapok vannak, MSI-t nem nagyon emlékszem, h vki használt volna. Tesztoldal az egy dolog, kevés a független teszt. Keress rá angol és német oldalakon, fórumokban... Ha tesztet találtál, akkor nézd meg, h mennyire "igaziak" a tesztek ott. Egy gyenge tuning eredmény nem csak a proci hibája.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48535) eldiablo válasza ViZion (#48534) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Itt lehet böngészni: MSI 970 Gaming
Érdemes megnézni, M5A99FX PRO R2-nél ki tartja az órajelrekordot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48536) asvald válasza ViZion (#48534) üzenetére


asvald
senior tag

Tudom csak melle ment
Telefonrol nem egyszeru keresgelni,majd elvalik mit tud es megosztom

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48537) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48509) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és ez jó?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48538) ViZion válasza eldiablo (#48535) üzenetére


ViZion
félisten

... Batou? De az ki, PH!-s? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48539) eldiablo válasza ViZion (#48538) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az én profilom. :D

[ Szerkesztve ]

(#48540) ViZion válasza eldiablo (#48539) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula! :R
...beteg vagy? Ennyire meghajtani szegényt! :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48541) lovas001 válasza eldiablo (#48539) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az én lapomban 6091 Mhz. Akkor már nem is vagyok annyira távol az 5,2-vel de ott már belenyal a maghő a 82 fokba ;] :DD Ugyhogy hanyagoltam :D

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#48542) eldiablo válasza ViZion (#48540) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi!
Normális hűtéssel nem esik baja. Figyelek rá, hogy ne szökjön ki a füst. ;]

lovas001, léggel nem könnyű. Tilts le pár magot, akkor csökken a hőtermelés.

[ Szerkesztve ]

(#48543) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48537) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg, hogy nincs procilimit, és szépen teker a cf. Ez mellett a proci 50-60%-on teker. Mondjuk sikerült már 80% körüli cpu használatot is összehozni, ofkorsz úgy, hogy mind2 GPU 90-100%-on dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48544) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48543) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá
tehát 50-60% CPU használatnál már nem beszélünk limitről... értem...

és mennyin kell/ene mennie a GPU-nak, hogy...?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48545) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48544) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hogy, hogy mi? Amikor meghajtottam 1200/6000-ren mindkét kártyát, akkor sem változott semmit a CPU használat, ugyan így ~60% körül ment. Szinte semmi változás nem történt.

Ergo, véleményem szerint a proci nem limitál..

Eddig azt állítottad, hogy nem lehet rendesen használni a CF-et (elbukott), ez egy példa, hogy lehet.
Az, hogy valamiben nem jó, az egy hiba, nem bukás.

Hozzáteszem, 1 kártyával, 20-30%-on megy a proci ugyan ezekkel a beállításokkal.

280x-el ugyan ez a helyzet, 30-50% körül hajtja meg a 4,6GHz-n ketyegő 8350-t...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48546) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48545) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Eddig azt állítottad, hogy nem lehet rendesen használni a CF-et (elbukott), ez egy példa, hogy lehet.
Az, hogy valamiben nem jó, az egy hiba, nem bukás.

számomra a drivereknél bukott el. (Thief, és a megjelenés napján) a Bf3, ami már régebbi történés ott szépen hozta amit kell. de ezt eléggé sokszor leírom. sztem...

szerk
am meg jelen "érdeklődésemmel" nem a CF-fel akarnék foglalkozni, hanem a cpu-gpu százalékos viszonyával...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48547) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Driver-ekben egyik sem különb a másiknál.. De ne robbantsunk ki driver vitát itt.. :)

Egy szó mint száz.. Véleményem szerint szépen kihasználja a 270x cf-et a 8320.. A tuning kell, alapon kevés volna.. Amikor próbálkoztam 4,7-4,8-on, az többet hozott játékélményben, mint az, hogy 1200/6000-ren ment mind2 kártya. Csak sajna a proci nem volt stabil, így maradt a 4,6.

A 280x-nél más a helyzet, de ott is szépen ki lehet paszírozni a 100%-os GPU kihasználtságot, de ott is kell a tuning.

Oké, sejtettem. De, amikor meglöktem a kártyákat, akkor sem változott a CPU használat annyit, ami azt mondta volna, hogy a processzor limitál, nem valami más. Ezért is említettem, hogy amikor kicsit többet ment a proci, többet számított, mint az, hogy a vga-kat hajtom. Plusz, mint említettem, 280x-nél sincs nagyobb cpu használat nagyobb grafikai beállításokkal.

Ha még kap AA/AF-et, akkor az kicsit rátesz egy lapáttal, de akkor is 70% körül megáll. Plusz, ott már elfogy a 256bit. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48548) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48547) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jogos. no vita! :R
de pl nekem semmi bajom semmivel, mióta a 770 a gépben van... :U :R

én nem néztem, hogy a CF hogy, merre, mit, kit skálázott. használtam, kész :C na mind1
lényegében ez a monitorozás érdekelne, hogy hány % cpu és hány % gpu használatnál beszélhetünk "kihajtásról"...
remélem érthetően írtam :C 2x elolvastam, mire felfogtam :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48549) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Megint én vagyok.
Antec High Current Gamer 520W vagy FSP HEXA 500W Active PFC 80+ 12cm ?
Ezek 80 plusos tápegységek. Ezzel tudom húzni a cpu úgy 4ghz felé a procit ?
Konfig:
CPU: AMD FX 8320 + Cooler Master Hyper TX3
Alaplap: M5A97 R 2.0
Memória : 8 Giga ddr3 1600mhz
VGA. ASUS HD 6970 2GB Gddr5
HDD: WD 500GB
12 cm ventilátor.
DVD lejátszó.

(#48550) ViZion válasza Béka 3 (#48549) üzenetére


ViZion
félisten

Tápos topikban kérdezz rá. FSP hexa nem a legjobb választás, Antec meg csak címkéz, nem tudom milyen a bele. Miért küzdesz... XFX 550 PRO, Seasonic beles... vagy FSP Raider, ha tetszik. FSP 500 APN is jó, csak kevesebb a csati, de ügysem CF-hez való. Ezeket mondom én, de tápos topikban majd a szakik tudják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.