Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdvözlet. Nemrég vásároltam egy Asus m5a97 EVO r2.0 lapot bele egy fx 8320 as procit és egy XFX TS 550W Bronze tápot. Emellett van még egy 2133 as ram. Gyakorlatilag gyári beallitason megy a gép és ebben szeretnék segítséget kérni. Hogy miként merre meddig kellene a procit és vagy a ramot húzni? Nem eletcel hogy a konektor megolvadjon de szerintem 1 kis tuning elferne. (illetve kötelező lenne :D)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48352) Yllgrim válasza eldiablo (#48348) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nagyon jo :))

Udv a klubban :) Itt kapsz segitseget, neha kis maliciaval, de jo helyen vagy, Welcome :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#48353) Habugi válasza kisbancsa (#48351) üzenetére


Habugi
addikt

Milyen az hűtő leledzik ama fenséges ám mesterséges processzoron?!

Összefoglalóból vetődj rá eme:[link] irományra, konkrítan a Te lapod beállításáról szhól. :K

Na meg van ott bőven más hasznos infó is.

(#48354) kisbancsa:

Áhzóóó!

Nos.., még mindig jobb mintha egy Harakiri 2-es lenne rajta és legalább az NB-t is megfújja valamennyire.
Függően attól, hogy milyen a proci szerintem egy 4.3-4.5-el simán próbálkozhatsz kezdésnek.
Azt írtad gyári beállításokon megy, nézted már mennyire melegszik? Azért kérdezem, mert elvileg ezesetben nálad bünteti a Turbo, márpedig ha így nem találtad túl melegnek akkor egész jók a kilátások! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48354) kisbancsa válasza Habugi (#48353) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Egy Kabuto 2es hűtő van felszerelve eme alaplapra :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48355) - = Zk = - válasza pEtii94 (#48334) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia
ilyen dszkám van nekem is...
mind 4 pines, de el van nevezve, hogy a user a BIOS-ban is megtudja különböztetni :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48356) kisbancsa válasza Habugi (#48353) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Hajasima volt előtte. Hát primet raengettem (nem optimusz prajmot csak a 97et :D) kb másfél 2 órára és 60 fok fölé nem ment

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48357) stratova válasza kisbancsa (#48354) üzenetére


stratova
veterán

Hmm kb. a Be quiet Dark Rock 2 bír hasonló delta T-vel, azt 180 W TDP-ig ajánlja a gyártó. Saccra 4.5-4.6 ezzel vállalható, fsb emeléssel talán több is ha alacsonyabb magfesszel megvan.

(#48358) Habugi válasza kisbancsa (#48356) üzenetére


Habugi
addikt

"Hajasima volt előtte."
Ez tönkretett! :C :R

Akkor bezony ott már valaki orvul likvidálta a Turbot, nagyon helyesen, esetleg ASUS lapoknál ez nem a kezdeti csízió része.

Optimus prájm által szolgáltatott stresszhelyzetet majd akkor fogsz tapasztalni azzal a kaszával, ha kiderül hogy nagy(obb) étvágyú darab a 8320asod. Orrmányos által javasolt beavatkozásokat végezd el az szűzön és kezdheted is szorzózással húzni, később pedig ha már kitapasztaltad, mehet akár az FSB-zés is ahogy stratova írta.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48359) kisbancsa válasza Habugi (#48358) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Rendben köszönöm szépen a segítséget. (valamivel tronfolni kellett :D) hétvégén neki is esek a dolognak

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48360) pEtii94 válasza eldiablo (#48348) üzenetére


pEtii94
tag

Hehe, azt tudom hova kell :DD Amúgy a HDD led-je valamiért nem villódzik pedig jól csatlakoztattam, lehet hogy mikor a gépet a helyére raktam kicsúszhatott, és azért ?

(#48361) ViZion válasza pEtii94 (#48360) üzenetére


ViZion
félisten

+- felcserélted esetleg... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48362) pEtii94 válasza ViZion (#48361) üzenetére


pEtii94
tag

Nekem egyben van, nincs plusz minus.

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-09/05/489454_rueo6jwc1j5qkids_imag0118_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#48363) ViZion válasza pEtii94 (#48362) üzenetére


ViZion
félisten

pffff.... de van. Piros a pozitív. A leírásban meg írják, hogy az melyik. Igen, fordítsd meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48364) kisbancsa válasza pEtii94 (#48360) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Képes rá nálam is kicsuszott. Megvolt csavarodva nálam a vezeték

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#48365) pEtii94 válasza ViZion (#48363) üzenetére


pEtii94
tag

Hát, pedig úgy volt bekötve =/

(#48366) ViZion válasza pEtii94 (#48365) üzenetére


ViZion
félisten

biosban nem lehet kikapcsolni? Van mobo ahol lehet.

FX-8320 @ 4 GHz vs. @ 4,7 GHz vajon teljesítményben ez hány % plusszt jelent (játékok, PS)?
Illetve FX-6300-hoz képest mondjuk BF3/4-ben jobb lenne egy húzott 8320 a 270X mellé? :U
Ócón tudnék feljebb váltani, de nem tudom, h érdemes-e foglalkozni vele, nem érzem kevésnek, de piszkál a lehetőség... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48367) pEtii94 válasza ViZion (#48366) üzenetére


pEtii94
tag

Mire gondolsz ? Mit nem lehet-e kikapcsolni ?

(#48368) ViZion válasza Yllgrim (#48352) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Rég nem jártál erre! OFF-ba is gyere! :R

pEtii94: HDD led. Van, ahol biosban tiltható. MANUAL-t olvasd át, teszteld másik leddel, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48369) DudeHUN válasza ViZion (#48366) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem tudom százalékra mennyi. De nekem a 8320 Full-HD-ban egy 270x mellett érezhető volt a 4,2ghz-re ugrás a 4-ről. Nem ég és föld, viszont hazudnék ha azt mondanám nem jobb így játékok alatt. Feljebb sanjos nyáron már nem a legfaszább a lapom. Ezért ott nincs nagy tapasztalatom. PS és videóvágásnál semmi különbséget nem éreztem.

Btw. szvsz, ha sokat konvertálsz és vágsz megéri a 8320-ra ugrás. Játékoknál kérdéses. Újaknál mondjuk alapból nyolc szál az ajánlott mostanában.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#48370) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Egy ideje olvasgatom már a fórumokat hogy megtaláljam az arany középutat, de akárhányszor elkezdek olvasni egy témához kapcsolódó topicot, egyre jobban csak elbizonytalanít. Beszereztem nemrégiben egy Gainward GTX680 2GB Phantom VGA-t, emellé szeretnék egy processzort is újítani (jelenleg Phenom II X4 965BE, ami elég kevés ehhez a kártyához ugyebár.)

AMD FX-8350-re gondoltam, mert az ára itt az aprón számomra még megfelelő. Tuningolással nem szeretnék foglalkozni, nem is értek hozzá. Egyik oldal azt mondja, hogy az Intel sokkal jobban teljesít - sokkal drágább is - másik oldal pedig azt hogy az FX-ek is vannak olyan szinten.

A gép játékra lenne használva, mint Far Cry 4, GTA V, Watch Dogs és hasonló kaliberű alkotások 1920x1080 felbontás mellett, lehetőség maximum beállításokkal.

A kérdésem az lenne végülis, hogy az alant részletezett konfiguráció szaggatás/bottleneck mentes játékélményt biztosítana-e, illetve hogy meg merjem-e venni ezért az FX-8350-et, elég lesz-e?

ASUS M5A97 R2.0
AMD FX-8350 - tuning nélkül, egy jobb mint a gyári, 7-8000Ft-körüli(aprón) hűtővel, amire szintén szeretnék tanácsot kérni
Gainward GTX680 2GB Phantom
2x4GB Kingston HyperX 1600 DDR3
Chieftec CTG-500-80P

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

Tamás

(#48371) ViZion válasza NYPD (#48370) üzenetére


ViZion
félisten

DudeHUN: köszi, megfontolom. Sok videót nem vágok, PS-t sem érzem lassúnak, de ócón lehetne váltani...

NYPD: FX-et biosban be kell lőni. Rá kell szánni egy délutánt, kell nagy hűtő rá és utána halk, erős. Intelnél a nem K-t csak egyberakod, megy (OK, ott is lehet ezt-azt állítgatni biosban).

Az eléggé beugrós lap még, full grafhoz kelleni fog a tuning, legalább EVO R2.0 vennék. Összefoglalóban a hűtők, válogass. 8 GB ram ma már rizikó, meg kellene nézni, h mennyi az ajánlott a játékokhoz, vagy kinek van ezzel gyk. tapasztalata, esetleg mérne valaki párat (játékok topikjában kérdezd). Továbbra is FSP, XFX, Seasonic ami nekem táp, de állítólag ez is az... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48372) NYPD válasza ViZion (#48371) üzenetére


NYPD
aktív tag

Ezzel Intel irányba tereltél, de mindenesetre köszönöm a hozzászólást.

(#48373) stratova válasza pEtii94 (#48365) üzenetére


stratova
veterán

Emlékeim szerint szinte mindegyik led/kapcsoló (röviden ami erre a panelre megy) csatlakozó fekete műanyag burkolatán jelezni szokták a + vagy - ágat (nem a feliratos oldalán hanem a túlfelén).

(#48374) Béka 3


Béka 3
tag

ViZion elolvastam amit írtál Asus M5A lapok beállítása, FX tuning kezdőknek ITT! :)
Nagyon hasznos volt számomra , csak annyi kérdésem van kb 4,2 ghz mennyi feszültséget adjak neki amitől annyira nem melegszik a cpu.

(#48375) ViZion válasza NYPD (#48372) üzenetére


ViZion
félisten

:U Én így látom, majd a többiek is leírják. Ha nem szeretsz tuningolni, biosban állítgatni, feszt és frekit nézni, akkor (nem K) i5 is teljesen jó játékra. Sajnos alaplapok is olcsóbbak/nagyobb a választék Intelhez, ez van :((( . Egy VGA-val az FX is megbírkózik símán, de kell egy kis időt szánni rá. Nem nagy kunszt, de állítólag a lengéscsillapító csere sem az, de én nem állnék neki. :D Használtban FX nagyon jóáras.

Béka 3: procinként is változik, ki kell tesztelgetned. 1,4 V alatt azért nem melegszenek vészesen, onnan kezdeném IBT-vel tesztelgetni. Örülök, ha hasznosnak találtad az írást, itt a topikban is sok beállítás kallódik, keresni kell.

ElDiablo, Enter, Hablatyoli ( ;] ) és a többiek: nem szednétek össze Ti is a beállításokat egybe? Mehetne az összefoglalóba, a több az jobb lenne. Giga laphoz is kellene valami :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48376) stratova válasza NYPD (#48372) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem akar vele bibelődni vagy csak minimálisan akkor jól tette. FX-8350-hez hasonló árban i5-2500K-t látok az aprón. Nézd meg, hogy az általad preferált játékok melyikkel futnak jobban.

[ Szerkesztve ]

(#48377) Béka 3 válasza ViZion (#48375) üzenetére


Béka 3
tag

Annyit szeretnék megtudni , hogy láttam hogy többen írták is , hogy M5A97 EVO R2.0 kell beszerezni.
Nekem M5A97 R2.0 van csak. Tunning szempontjából sokat számít a két alaplap különbsége ?

(#48378) stratova válasza Béka 3 (#48377) üzenetére


stratova
veterán

Igen. Az M5A97 R2 CPU VRM-je 4+2 fázisos az EVO-nál 6+2 Digi VRM azaz utóbbi jobban tűri a nagyobb energiafelvételt és stabilabban tudja tartani az adott órajalhez szükséges feszültséget.

(#48379) ViZion válasza Béka 3 (#48377) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a síma M5A97-ben több fesz kellett azonos frekihez, de azért ott is 4,2-ig húzhattam stabilan, különösebb melegedés nélkül. Ha nem rekordokra készülsz, akkor az a lap is jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48380) Béka 3 válasza ViZion (#48379) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben köszönöm , akkor megnyugodtam :) Már csak azon kell imádkoznom , hogy birni fogja-e cooler master hyper tx3 a strapát.

(#48378) stratova : Köszönöm a felvilágosítást. :R

(#48381) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel egy rammodul van a vasban, adtam Neki még 1 sanszot, hogy próbálkozzak.. Arra a következtetésre kellett jutnom (megint), hogy a 4,6GHz a határ 1.44V-n, mondhatni normális fesszel. A 4,7-hez már 1,49V kell, ott elvileg stabil volna, de a hwinfo szerint láttam a CPU 0 package-nél egy max érték 128 fokot, ami nem biztos, hogy reális, de nem tetszett annyira. :D

Megpróbáltam az 1,52V-t is, de a 4,8-4,9 így sem megy. Hozzáteszem, 4,8-on tovább bírta LLC nélkül (auto), mint LLC-vel, ugyan akkora fesszel.

Szorzózással nem is próbálkoztam, mert ugyan ez volt a helyzet korábban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48382) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy FX 6300 procit, és egy M5A970rev2 lapot. A gondom az lenne, hogy felhúztam 4.1ghz-re 1.25V-al, turbo core off.

Ezzel a beállítással(turbo core off) nem működik a Cool and quit, iletve CE1 funkció, és nem találok erre külön beállítást.

Esetleg valaki tudja a megoldást, vagy ha a turbo-t lelövöm megszünik az energigazdálkodás is?

Válaszokat köszi.

(#48383) stratova válasza MinionFlasH (#48382) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Nem. Akkor szűnik meg a C'n'Q, ha manuálisan adtad meg a magfeszültséget, offsettel tuningolj. (keress rá a szóra, leirtuk párszor korábban).

[ Szerkesztve ]

(#48384) EnterR válasza ViZion (#48375) üzenetére


EnterR
veterán

Melyikekre gondolsz? Gondolom a CPU-ra, de milyen formában? :D

PSN ID: marquuard

(#48385) stratova válasza EnterR (#48384) üzenetére


stratova
veterán

Kb. így

(#48386) EnterR válasza stratova (#48385) üzenetére


EnterR
veterán

Én csak ASRock-ról tudok nyilatkozni, mert még nem ment tönkre az 5GHz-től :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48387) MinionFlasH válasza stratova (#48385) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Köszönöm szépen, működik. Az is gond volt, hogy 2013/1 bios volt rajta, felraktam a legfrissebbet 2014/5, offset módban 1.248V-ra lőttem 4100Mhz és C&Q is megy!

Köszi még egyszer! :DD :R

(#48388) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Ez így jó? Silentre raktam a Cpu-rendszer hűtőket, de lehet normalra kéne :F

Meddig menjek el a hőfokkal, tartósan?

(#48389) Picturemaker válasza MinionFlasH (#48388) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy ilyen stresszelő programnál várj meg legalább 4-5 kört, azután nézd meg a hőmérsékletet.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#48390) Taifa Díaz válasza stratova (#48383) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én manuálisan adtam meg a magfeszültséget 4.3 GHz-hez, és mégis működnek az energiagazdálkodási funkciók :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48391) EnterR válasza MinionFlasH (#48388) üzenetére


EnterR
veterán

A magok bár számolt értékek, de 60-61 fok fölé ne igazán menjen. Ez alatt az AMD szerint biztonságos. A socket hő (CPU) 70-ig szerintem bőven elmehet, nekem is ott áll meg. Játék alatt úgy se fog eddig felmenni.

PSN ID: marquuard

(#48392) MinionFlasH válasza Taifa Díaz (#48390) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nekem a régi bios verzióban a CPU configuration menüpontban nem volt olyan lehetőség, hogy C&Q-Always enabled, ez is lehetett probléma.

(#48391) EnterR

Köszi, tartós tesztnél 61 fok fölé nem megy, a magok meg 50fokosak. Alapon CPU 34 magok 27-28.

Turbóval minden érték magasabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#48393) Habugi válasza ViZion (#48375) üzenetére


Habugi
addikt

"Hablatyoli"

;]

Végülis az AWARD BIOS-os Gigákhoz vállalhatom, nem egy nagy kaland mert kérésre már csináltam a beállításokról képeket nemis egyszer. Nekiállok, azért ne számíts túlzottan "sokra", vannak egy páran a topicban, akik még simán bevisznek az erdőbe ha akarnak.
Priviben ha elküldöm majd neked hogy áznézd az úgy jó lesz, vagy hogy csinájuk?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48394) EnterR


EnterR
veterán

Szerintem még ma megcsinálom ASRock UEFI BIOS alapján a leírást, azt elküldöm ViZion-nak.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#48395) hackeeeee válasza Habugi (#48393) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max kiegészíteni kitudom, ha valami kell hozzá. Bár nem hinném, hogy bármi is kellene. :)

Véleményem szubjektív...

(#48396) pEtii94


pEtii94
tag

Sziasztok. Az lenne a problémám, hogy egy rövidet pittyen az öndiagnoztikai ellenőrzés során a gép, és utána pedig még egyet pittyen, ami ugye a minden rendben-t jelenti. Lefuttattam már egy memória diagnosztikát , az nem írt hibát, másik slotba is átraktam a ramot, ugyanúgy hiba volt, az alaplai elemeit is kivettem és visszaraktam a helyére. Mi lehet a probléma szerintetek ?

(#48397) pEtii94 válasza pEtii94 (#48396) üzenetére


pEtii94
tag

Van olyan amikor egyszer sem pittyen, de minden attól működik az OP. rendszerben, semmi hiba.

(#48398) Lacielvtárs válasza pEtii94 (#48397) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mondjuk én azt a pittyegős alaplapi hangszórót már rég elhelyeztem egy biztos helyen a motyóim között, vagyis nem használom :C
azóta sem találom sehol :P
szerintem pityergéstől függetlenül ha működik minden rendben, akkor ne foglalkozz vele
volt már nálam olyan gép ami kétszer is pettyent és rendben működik...
meg volt már olyan is a kezeim között ami az istennek nem pintyet, és el sem indult :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48399) Habugi válasza hackeeeee (#48395) üzenetére


Habugi
addikt

Hát őőő, többek közt rád is értettem amikor azt írtam, hogy vagytok itt páran akik ha szakmaibbra fogjátok simán bevisztek az erdőbe. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#48400) pEtii94 válasza Lacielvtárs (#48398) üzenetére


pEtii94
tag

Jah, akkor nem is kell az a hangszóró ? :D Vagy téged csak idegesített azért vetted ki ? :D Amúgy meg igen, minden rendben működik, egyetlen hibaüzenetet sem kaptam, lefagyás se volt semmi. Annyi hogy a HDD ledje nem világít, amit nem tudok hogy miért van, mert jól van bekötve, kábel sincs megcsavarodva. =/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.