Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) eldiablo válasza EnterR (#47250) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

VCORE 1-2.

(#47252) KIRA\/NOVA válasza - = Zk = - (#47247) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

+ GA-990XA-UD3
+ GA-990FX-UD5
Csak onnan tudom hogy ilyen lapok vannak itthon nekem, Aida64 v2.85.2419 beta
Az AUX-ot kell figyelni frissebb verziókból hiányzik ez az opció. GA-990XA-UD3 itt volt értelme mivel az északi híd nincs 1 hőcsővel őssze kotve a VRM hűtésével, érdemes külön ventivel hűteni. ;]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47253) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy 7970-szintjére butított 6990-es kari alá keresek procit. Csak AMD jöhet szóba.
Jelenleg egy A10-6800K van a gépben, ami értelmes hőtermelés mellett is felmegy 4*5GHz-re.
Gondolom ez még nem elég, tekintve, hogy nem gyorsul enniyvel a proci.
Melyik FX procit lenne érdemes megvennem?
Egy 4GHz-re húzott FX-6300 elég lenne ide?
Csak játékra kell - FullHD felbontásban.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47254) KIRA\/NOVA válasza Bici (#47253) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Én speciel FX4100-ról váltottam FX8320-ra de nem sok játékot ismerek ami ki is használja mind a nyolcat talána a codemasters Dirt nevü autós játéka a többi is max 4 szálon fut pl: Watch Dogs ami eléggé friss ez majd 3-4 év mulva lesz tán olyan jatek ami igényli a 4-nél több szálat amugy meg inkább vga hacsak nem videó rendereléshez kell vagy tömörítéshez és vagy emuláláshoz mert ahoz jó a sok szál. bár van egy 7770-em ezen nem vettem észre hogy hozott volna gyorsulást játékokban most 4,2G-n használom ami így is bőven sok kéne egy R9 290 v 1 R9 270X hogy jobb legyen a grafika és hogy gyorsuljon!

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47255) ViZion válasza Bici (#47253) üzenetére


ViZion
félisten

FX-6300 jó lapban 4,4-4,7 GHz között elpöntyög símán és hűthető léggel is még. Nekem BF3 4,6 GHz-n 270 X karival szépen megy, fps-t ilyesmit nem mérek, de döccenés nincs benne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47256) eldiablo válasza KIRA\/NOVA (#47254) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

VGA limitnél nem is fogsz észrevenni különbséget. :N

(#47257) Yllgrim válasza KIRA\/NOVA (#47254) üzenetére


Yllgrim
őstag

Meg fogsz lepodni, jo sok jatek van azok kozul amikkel en jatszok es tobb magot is hasznal :)
Crysis 3, BF4, Mass Effect 1-3, Warhammer 40k - DoW II, Star Citizen most igy hirtelen, meg hat van meg biztos sok a piacon.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#47258) Bici


Bici
félisten

Köszi a válaszokat!

Közben a tesztekből kiderült számomra, hogy üresjáratban rosszul járnék az FX-6300-zal, és tuning esetén is elég nagyot tud harapni a konnektorból, de ha nem foglalkozunk a fogyasztással, akkor 4-4,4Ghz körül már szépen kijön a plusz két mag előnye az újabb játékokban.

Marad egy kérdés: van olyan lehetőség az AM3+ lapokon, amivel az üresjárati fogyasztást mérsékelni tudom?
pl. alacsonyabb fesz./freki, vagy bármi. Mindezt úgy szeretném, hogy közben a tuning megmaradjon nagyobb terhelésnél.

És itt jön egy újabb kérdés: milyen lapot javasoltok, ami az enyhe tuningot (pl. 4.4 GHz ) és az alacsony üresjárati fogyasztást is lehetővé teszi.
Nem kell CF, sem SLI, összesen egy db VGA lesz a lapban (6990).

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47259) zzola válasza Bici (#47258) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem ez így nem működik, ahogy leírtad. Vagy tuning, vagy nem tuning...
FX alá min. Asus Evo R2 kell, 10 fázisú ellátással.
Nekem 2 profil van beállítva, egy játékra, 4,7 GHz-en hasít a gép, a másik pedig full gyári beállítással van mentve, ekkor minden energiagazdálkodás be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#47260) Bici válasza zzola (#47259) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!

Ez a profilos megoldás is jó nekem, csak a BIOS-ban nem akarok turkálni a két mód között.
A profilok közti váltáshoz kell reboot pl. Win7 esetén?
Alulfeszelésre is van mód?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47261) stratova válasza Bici (#47258) üzenetére


stratova
veterán

PSCheck vagy AmdMsrTweaker alkalmas lehet erre a célra, lásd az összefoglalóban Frescho írását.

(#47262) zzola válasza Bici (#47260) üzenetére


zzola
félisten

M5A97 EVO R2.0 a lap.

Tudtommal csak biosban lehet állítani, ugye ezek OC profilok, amit be kell tölteni (2 gombnyomás).
Még a ventillátor beállításokat is menti, nálam office módban silent a venti, de OC-ben nem. Jól lehet konfigurálni...
De jobb megoldás szerintem nincsen!

(#47263) szivacs1987 válasza Bici (#47260) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nekem be van lőve ami az adatlapomon van, és win 7 alatt energiagazdálkodások beállítva(csak a proci):
- energiagatakarékos: proci max 40% -> cpu max 1,4GHz (már a böngésző is lassul kicsit, igaz van 500+ seedelés alatt levő t**rent, megy a hd film/klipp másik monitoron )
- közepes: proci max 80% -> cpu 3GHz (minden simán megy, TDU2 is maxon FHDban (sajnos csak r9 270 van) semmi különbség a full cpuval összahasonlítva, ibt max hő 42 fok(véletlen ezen hagytam egyik tesztnél))
- teljesítménycentrikus: proci max 100% -> cpu 4,5GHz (ibt max hő 62 fok)

Tálcára van egy kis progi(500kb) amivel tudok váltani a profilok között.

Nekem ez így bevált.

ja és a gép kb 2 hetente van újraindítva, amúgy 24/7 ben megy

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#47264) ViZion válasza Bici (#47258) üzenetére


ViZion
félisten

az energiatakarékos opciókat nem kell kikapcsolni a tuning miatt. Lehet PSCheck progival az idle fogyasztást mérsékelni, de több a macera, mint a haszon... összefoglalóban van sok infó, olvasd át.
Ha nincs terhelés, akko csak pillanatokra ugrik fel, szal. nem értettem soha a több profil dolgot, erre vannak a P state-k... Korábban volt itt szöveg a fogyasztásról, röviden ha ez a pár watt számít egy játékos gépnél, akkor tabletet kell venni... Egy VGA cserével több Wattot spórolnál, hamár ennyire para a fogyasztás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47265) zzola válasza ViZion (#47264) üzenetére


zzola
félisten

Nálam azért van 2 profil, mert a tuning beállításnál állandóan 4,7 GHz-en megy a CPU. Vagy valamit nem jól állítottam be... :F

(#47266) Maotun válasza AusWolf (#47218) üzenetére


Maotun
őstag

(#47267) ViZion válasza zzola (#47265) üzenetére


ViZion
félisten

...valami ott el van kefélve. Visszaveszi szépen 1,4 GHz-re, PSCHeck-el még lejjebb is lehet játszani. Vagy biosban valami, vagy win teljesítménycentrikuson van, akkor pörgeti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47268) Bici válasza szivacs1987 (#47263) üzenetére


Bici
félisten

szivacs1987, ViZion: Átolvasom az összefoglalót, de már kezdem sejteni a dörgést a témában. :K

Köszi a tippeket! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47269) szivacs1987 válasza zzola (#47265) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nem lehet, hogy biosban kézzel írtad be a cpu feszt. Ha offsettel állítod be, akkor vissza kell vennie, persze ha a cnq be van kapcsolva.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#47270) vakond5 válasza zzola (#47265) üzenetére


vakond5
őstag

Lehet hogy véletlenül be lett kapcsolva a HPC Mode. Velem is megsett már, aztán csak pislogtam mikor a PSCheck-ben egyedül a min. és a max. órajel volt.

@Ormányos: Most jutott eszembe: fel kéne tenni összefoglalóba az irományomat a PSCheck-ről. :B:R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47271) zzola


zzola
félisten

(#47267) ViZion; (#47269) szivacs1987; (#47270) vakond5

HPC mode be van kapcsolva, mindent úgy csináltam, ahogy ViZion társunk leírta az első hsz-ban. De akkor még egyszer átnyálazom...
A windows meg teljesítmény centrikusra van beállítva...

[ Szerkesztve ]

(#47272) ViZion válasza zzola (#47271) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ott a huba... telj. centrikuson a winDOS nem engedi lazítani a vasat. Ilyen normális, vagy valamilyen nincs? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47273) zzola válasza ViZion (#47272) üzenetére


zzola
félisten

Ma akkor átállítom az egészet. Intel processzorom volt ezelőtt, egyáltalán nem foglalkoztam a tuninggal, világ életemben teljesítmény centrikusra állítottam a rendszert... :DDD
Köszi! :R

(#47274) vakond5 válasza zzola (#47273) üzenetére


vakond5
őstag

Elég nagy hiba. Minek menjen állandóan max feszen és max órajelen a proci? :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47275) zzola válasza vakond5 (#47274) üzenetére


zzola
félisten

Hát, eddig volt villamos energia kedvezményem, nem igazán számított. Most már nincsen, tehát... :W

(#47276) - = Zk = - válasza KIRA\/NOVA (#47252) üzenetére


- = Zk = -
félisten

FXA-UD3 volt az Ánusz helyett... mindegy :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47277) vakond5 válasza zzola (#47275) üzenetére


vakond5
őstag

Nem is a fogyasztásról beszéltem, mert az senkit nem érdekel ilyen körökben, hanem, ami sokkal fontosabb, hogy minél jobban kíméljük még tuning mellett is a komponenseket.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47278) lovas001


lovas001
aktív tag

És végre én is elétem a várvavárt pontot :D :DD

Ht linket le kellett venni hogy fsb-t feljebb húzzam kissé. a feszt meg teszt alatt 1,48325 re emeli

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#47279) Yllgrim válasza lovas001 (#47278) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Remek, Welcome to the Club :) :))

Eleg nehez szules a 10k, de ha megvan, akkor erzed mekkora kiralysag am :D

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#47280) pipo112 válasza lovas001 (#47278) üzenetére


pipo112
senior tag

Hi csak egy kérdés , hogy tudom beállítani hogy csak physics-et nézzen a firestrike pls Írd meg pm-ben

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#47281) Pancsermeste válasza lovas001 (#47278) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na ezt én is kipróbálom...
Ám, a hőmérsékleteket (CPU/GPU) miért nem mutatja nálad a grafikon?

-= Pancsermeste® =-

(#47282) lovas001 válasza Pancsermeste (#47281) üzenetére


lovas001
aktív tag

Customba van beállítva hogy csak a phisics et csinálja. ööö, nem tudom miért nem mutatja a grafikont .(felül egy fül hogy custom ott firestrike és akkor bal oldalt )

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#47283) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A régi szép idők! :)

Véleményem szubjektív...

(#47284) Pancsermeste válasza lovas001 (#47278) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát ez nekem nem megy!
Max. 9800! Pedig lemásoltam a beállításaidat, de úgy se (úgy nekem csak 9600).
RAM, HT, NB órajelre nem igazán reagál, csak a CPU órajel növelésre.

-= Pancsermeste® =-

(#47285) - = Zk = - válasza hackeeeee (#47283) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, akkor még nem voltam ekkora tuning őrült...
pedig végig BE procijaim voltak :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47286) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokáig Én sem. Aztán annó kaptam egy fülest, hogy elméletben van a prociban tartalék, így meghajtottam. :)

Azóta volt már 965, és most az FX. :)

Véleményem szubjektív...

(#47287) AusWolf válasza hackeeeee (#47286) üzenetére


AusWolf
őstag

Én azért arra is emlékszem, amikor a Socket 754-es Athlon64 3000+ nem bírt 200 MHz emelést. :U Valahogy az FX sem akarja a jólétet, de ezt most inkább az alaplapom számlájára írom.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47288) Comic válasza AusWolf (#47287) üzenetére


Comic
aktív tag

Nekem a 754-es Sempron64 3000+-om vitte is a 3.0Ghz-et egy MSI K8N-Neo3-as lapban... Igaz, azon volt istenes hűtő is. A típusra már nem emlékszem, de tudom, hogy Zalman volt és akkoriban valami 11e-ért jutottam hozzá...

(#47289) - = Zk = - válasza Comic (#47288) üzenetére


- = Zk = -
félisten

cnps9500...
nekem is olyanom volt régesrégen :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47290) Comic válasza - = Zk = - (#47289) üzenetére


Comic
aktív tag

Ez-ez...legalábbis akkor sem és azóta sem tudok zalmanban hasonló elrendezésűt, amihez itthon hozzá lehetett jutni. Asus-ban tudom, hogy van.

(#47291) =HG= válasza AusWolf (#47287) üzenetére


=HG=
addikt

Hát, Athlon XP korában egy kicsit más volt a tuning, mint most...Akit érdekel, olvasgasson: érdekes! :K

(#47292) Comic válasza =HG= (#47291) üzenetére


Comic
aktív tag

Erre még emlékszem... :)

(#47293) lee56 válasza Bici (#47253) üzenetére


lee56
őstag

Minimum 6300, ha már FX, és ha hosszútávra tervezel szóba jöhet 8320/50 is. És főleg ha olyanokkal játszol, amik képesek kihasználni a 6-8 magvat, páran már felsoroltak párat, nem akarom ismételgetni önmagukat. :)

Modernebb APU-k és Intel procik már annyi mindent integráltak amik AM3+-nál még az alaplapon, külön külső chipekben vannak (NB, VRM), hogy azt az idle fogyasztást esélytelen hozni amit azok. Viszont phenomnál még mindíg kevesebbet eszik az FX üresjáratban, tehát ha átlagfelhasználó vagy, és többet megy majd alacsony vagy 0-közeli terhelésen a gép, ahoz képest még jó. :)

De ormányos ViZion már leírta neked a frankót. :) Ha már ilyen batár videókarit szerváltál, elég badarság azon a pár Watton kínlódni. :) Viszont ha már FX, és bevállalod hogy többet is fogyaszt, nagyobb táp és CPU illetve ház hűtéssel sem árt ha készülsz, ha még nem tetted volna eddig, lévén hogy tuninggal kissé elszabadul a pokol, minden téren. ;)

(#47276) - = Zk = - : Már azt hittem megint elkezded... mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#47294) szivacs1987 válasza szivacs1987 (#47263) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

ja annyit lehagytam, hogy mind a 3 sémánál a min proc használat 0%, szóval le tud menni teljesítménycentrikusban is a legalacsonyabb feszre.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#47295) Bici válasza lee56 (#47293) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Egy 550W-os XFX tápom van Seasonic belsővel.
Házat lehet, hogy cserélek.
FX-6300 esetén én 4-4,4 GHz közötti tuningot gondoltam, ami egy alulfeszelt, lassabb frekin járatott 6990-nel együtt bele kell férnie az 550W-os keretbe - szerintem.
Ezek mellett csak egy winyó és egy Blue-ray író van/lesz a gépben.
Ventiből tuti sok lesz a házban, de lassan fognak pörögni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47296) ViZion válasza Bici (#47295) üzenetére


ViZion
félisten

Táp bírni fogja, jóféle. Nekem is az van. :K
VGA full loadon tesztek szerint max. 335 W, a proci olyan 130 W mondjuk, mellé chipset, ventik olyan 30 W max. De ilyen IRL nem lesz, hogy minden maxon tartósan, pillanatnyira meg bírni fogja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47297) Pancsermeste válasza lovas001 (#47278) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... ezen a CPU órajelen nekem sehogy se nem jön össze a 10K!
Akármi mást állítok (NB, HT, FSB, RAM) semmire se reagál, csak a CPU órajelre! Még a régebbi progi verziót is elővettem, de az se nagyon változtatott az eredményen.

No mindegy, akkor megoldjuk erőből! :D

-= Pancsermeste® =-

(#47298) ViZion válasza Pancsermeste (#47297) üzenetére


ViZion
félisten

Isteneeeeem, szétgyilkoljátok ezeket a jó prociket! :O :DDD
Mennyévegyéintelt, azt gyilkold! :(( ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47299) Pancsermeste válasza ViZion (#47298) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Dehooogy! Csak edzésben tartjuk, hogy el ne lustuljanak! :D
Amúgy csak 4,4GHz-en használom 1,236V-on! :K

-= Pancsermeste® =-

(#47300) DoxaM


DoxaM
aktív tag

sziasztok,

Én is beléptem az fx klubba, egy ph fórumtárs segítségével :R :D konkrétan egy fx6300-as példánnyal, amivel nagyon meg vagyok elégedve. A lap sem a legrosszabb hozzá, msi 990fxa gd65..viszont a beállításokkal nem vagyok éppen tisztában.. :(( :DDD Első körben, sajnos a lap topikjában kb 10 hsz van :( nem pörög igazán...olyan problémám lenne, hogy az istenért nem akarja az amd chipsetet installálni a motherboard chipset installáló..mindenképp a videó kártyámat akarja :S teljesen hülye...a live update meg mindig azt írja, hogy mb chipset not installed :/ de egyszerűen nem tudom installálni érdekes.

A második, hogy átlagosan 4.4-et mennyi Voltal mennek ezek a procik? mert nekem csak olyan 1.41 körül stabil :( mármint, 1.41 valós Volt load alatt, biosban ez olyan 1.45V.
A cpu-nb arány és ez a HT arány számít bármit is?Furcsa, h 220-as fsb-vel hiába mókolok nem tudom működésre bírni...pedig az elején ment :Y Energia gazdálkodásra mindent kikapcsoltam...a turbó mód is egy rejtély volt számomra, mert az intellel megvoltam elégedve, amikor nem kellett a hajtás, jóval lassabban mentek a core-ok, de amikor load volt, akkor minden core hozta a teljesítményt (tehát ugyanazt kaptam load teljesítményre úgy is, mint amikor le volt véve a c1e és minden mag maxon ment mindig), itt meg load még 1x sem ment turbó szorzóra beállított sebességgel..volt amikor 1500mhz-et írt :W :D Ígyhogy, kikapcsoltam a fenébe, de ez azért kicsit bosszant, h ilyen idétlenül működik.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.