Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Heló!
Érdemes egy AMD FX 4100-at alul feszelni?
Elég magas a hőmérséklete, 50 fok így hogy csak netezek és skype hívásban vagyok.
Az lenne a kérdésem hogy mennyire állítsam szerintetek a volt-ot.
Nincs OC-zve a cpu, nem is akarom.
Köszönöm annak aki segít! :)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#46952) lovas001 válasza tothjozsi96 (#46951) üzenetére


lovas001
aktív tag

Pontos feszültség értékeket senki nem fog tudni mondani mivel minden proci kicsit más és más mértékü feszt igényel. Kezd el fokozatosan csökkenteni a feszt és minden lépcső után teszteld ameddig stabil .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#46953) tothjozsi96 válasza lovas001 (#46952) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És a pl. stability test-et mennyi ideig futassak? :D
Tehát 1 órákig nem igazán szeretnék.

(#46954) harusakura1 válasza hackeeeee (#46950) üzenetére


harusakura1
tag

Rosszul fogalmaztam. A sebessegem van korlátozva es a forgalmamat mar leneteztem es azt hittem h 7kbos sebessegnel nem fog repeszteni a forum, de kellemesen csalodtam :D

Megdobállak vadkörtével!

(#46955) lovas001 válasza tothjozsi96 (#46953) üzenetére


lovas001
aktív tag

Megközelítőleg egyébként 1,3V al még majdnem mind stabil szokott lenni tesztnek pedig intel burn test vagy prime 95 lenne a jó előbbinél high beállítás mellett ajánlott minimum 10 kör.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#46956) tothjozsi96 válasza lovas001 (#46955) üzenetére


tothjozsi96
addikt

1,175V-on stabilnak tűnik ...

(#46957) lovas001 válasza tothjozsi96 (#46956) üzenetére


lovas001
aktív tag

Érdemes közben cpu-z vel monitorozni hogy nem veszi-e vissza az órajelet és hogy mennyi feszültséget kap terhelés közben.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#46958) stratova válasza lovas001 (#46943) üzenetére


stratova
veterán

Pont a Scythe Ashura maradt ki a felsorolásból. :N

(#46959) lovas001 válasza stratova (#46958) üzenetére


lovas001
aktív tag

:R köszönöm a kiegészítéseket :R

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#46960) ViZion


ViZion
félisten

Nah, azt hiszem sikerült megtalálni a tutit!
4,6 GHz max. kb. 1,4 V, passzívan a Phobya radi viszi BF3 alatt, már nem csak 1,5 órát! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46961) jozsef8


jozsef8
aktív tag

FX6100 alá milyen alaplapot ajánlatos tenni? 40 hozzászólással lejjebb azt mondták a jelenlegi lapom nem a legjobb hozzá. A legjobb áron milyet érdemes alá rakni vagy később egy 8 magost?

(#46962) ViZion válasza jozsef8 (#46961) üzenetére


ViZion
félisten

40 hsz-el előgg is írtuk? ADATLAP.
Asus M5A 97 EVO R 2.0 már megfelelő.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46963) harusakura1


harusakura1
tag


Ez most bugos vagy mi? Mert full alapon van minden a biosban, még ki is reseteltem, mert stock coolerem van és addig nem akarom húzni. Tehát 3,5Ghz-en kéne lennie. Ötlet?

Megdobállak vadkörtével!

(#46964) ViZion válasza ViZion (#46962) üzenetére


ViZion
félisten

fakk gamer angol bill... ehh :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46965) hackeeeee válasza harusakura1 (#46963) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Turbocore?

Véleményem szubjektív...

(#46966) harusakura1 válasza hackeeeee (#46965) üzenetére


harusakura1
tag

Az be van kapcsolva, kapcsoljam ki ha nem akarom, hogy ez legyen? ^^
BTW ne haragudjatok, full kezdő vagyok. Eddig laptopot használtam meg nagyon régi gépeket :D

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#46967) jozsef8 válasza ViZion (#46962) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ennél olcsóbban nincs? :D

(#46968) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Srácok, a szívem visszahúz ide hozzátok és már meg is bántam, hogy eladtam a kis FX -es konfigom ! :P :B
/valamilyen téren/
Most egy régi gépen tengetem napjaim, igaz netre megfelelő !/ ;) (az FX az mégiscsak jobb volt...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46969) ViZion válasza jozsef8 (#46967) üzenetére


ViZion
félisten

8 magost akarsz, nem? Akkor ajánljunk egy nagyon alap, gagyi deszkát és majd visszajössz, hogy sz@r, mi meg hülyék vagyunk... Sajnos az a belépő szint. M5A 97 R2.0 is játszik, de tuningoláasra abban kicsi az esély. A legolcsóbb ajánlható lap is van 20 k, szal. 25-ért egy normálisabb lap nem olyan sok. FX deszkák ilyenek sajnos. Használtan tudsz ócót venni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46970) jozsef8 válasza ViZion (#46969) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Hát akkor maradok a max 6 magnál :D Elég az is ide :) Azért köszönöm!

(#46972) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#46968) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is banom hogy eladtam....intelnel unalmas minden :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46973) Griff55 válasza ViZion (#46969) üzenetére


Griff55
senior tag

így igaz! nekem is szaraxik az FX 6200-am az asus M5A78L LE lapomban... alaposan megbántam, hogy azt vettem.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#46975) Yllgrim válasza MaxxDamage (#46968) üzenetére


Yllgrim
őstag

AAAAAAAAAAAA, osszedobjunk egy kicci occot? :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46976) antikomcsi válasza MiklosSaS (#46972) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na, ez nagyon gonosz volt! :DDD ;]

(#46977) szabjan


szabjan
tag

Az M5A 97 EVO R 2.0 -t én is csak ajánlani tudom mindenkinek.
Nem állítgattam én nagyon semmit. Egy 8150 et felküldtem szorzóval 4 G-ra oszt annyi. Minden mást a lap állított be. AIDA stressz nem fagy ki ez nekem elég... ;) Szóval teszi a dolgát zökkenőmentesen a lap. Párszor volt annyi hiba amit nem tudom mi okozott, hogy a Kingston SSD -t eldobálta párszor boot-nál. Frissítettem nemrég egy uefi-t és azóta ez is megszűnt.

a vizesember

(#46978) zzola válasza hackeeeee (#46932) üzenetére


zzola
félisten

ezek szerint nem tudja kiszolgálni a CPU a VGA-t. Pedig minden beállítás jó, ViZion kolléga írása alapján állítottam be a tuning szekciót. 4.6 GHz-nél vagyok, feljebb meg nem akarok menni, mert nem tudom hűteni a procit...lehet 5 GHz-en már jobban kiszolgálná a VGA-t.
Igazából annyira kevésszer röccen a játék, napi kb. 1x, hogy lehet nem is kellene vele foglalkoznom....

(#46979) hackeeeee válasza zzola (#46978) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy egyéb finomhangolással ki tudnád szűrni a "röccenést" is. Mondjuk kicsivel több fesszel, stb.. Természetesen, ez egyáltalán nem biztos, lehet, hogy tényleg ez a vége a procinak, és ennyit tud kicsikarni a 290-ből.

Cinebench pl. jó erre, szépen lehet nyomon követni, ha kicsivel több feszt adsz a procinak/CPU-NB-nek, akkor több pontot kap-e a cucc a teszt után. (Gondolok itt pl. + 1, vagy max 2 lépcső feszre - természetesen ha nem fog tőle forrni a vas).

Persze, ha nem zavaró, akkor lehet, hogy felesleges piszkálni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46980) MaxxDamage válasza Yllgrim (#46975) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Küldheted is UK-ból :P

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46981) zzola válasza hackeeeee (#46979) üzenetére


zzola
félisten

Majd 1x talán. Romokban hever az operációs rendszer, majd friss telepítés után meglátjuk... :)

(#46982) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok! Ti mivel hűtitek, illetve mennyi feszt adtok az FX-nek ebben a nyári hőségben?

Az én 8150-em gyári beállításokkal, turbóval felmegy 70-72 fok környékére is 6-7 percnyi Aida64 terhelésteszttől. Játék közben is 60-62 fokos. És mindezt úgy, hogy kb. 4 fokot nyertem a házventik előtti porszűrők eltávolításával. Egyébként egy Coolermaster 212 EVO-val hűtöm duplaventis konfigurációban, a házban pedig egy 14 centis beszívó, és 3 db 12 centis kifújó venti van, úgyhogy lassan kezdek kifogyni az ötletekből. :F

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46983) RazoR válasza lee56 (#46863) üzenetére


RazoR
veterán

Az alaplap adott, egy Noczua NH-D14-el hűtöm a procit tehát az is pipa, csak azt nem tudom hogy álljak neki a tuningnak, mit kell ki/be kapcsolni a biosban stb-stb...

(#46984) - = Zk = - válasza AusWolf (#46982) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam már vizezve van... H105.. előtte NH-D14...
1,4V.... Bf3 stb 60-65fok...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46985) hackeeeee válasza zzola (#46981) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem egy próbát megér majd, mindenképp! :)

@AusWolf: Seidon 240M+4db swif2 120p venti @1,44V.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46986) AusWolf válasza - = Zk = - (#46984) üzenetére


AusWolf
őstag

És ez normális? :F Intel procinál nem aggódnék, de valahogy mindig a szemem előtt lebeg az AMD által beharangozott bűvös 61 fokos felső határ.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46987) hackeeeee válasza AusWolf (#46986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

30 fokos levegő mellett mégis mit vár az ember?

Hozzáteszem, Nekem Crysis 3 alatt stabil ~50 fok körül van.

BF3 után:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46988) - = Zk = - válasza AusWolf (#46986) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez FX...
odalépsz neki, fűt. ennyi a kotta röviden...
anno 65-66fok fixen toltam a BF3-at, meg se reccent a gép. semmi lag, kutyaugatás stb... tette a dolgát
egy laza 40-50 percet ment így a gép.... azóta se hagyom, ha lehet

persze vannak csodaprocik, amik 1,5V-tal is bőven elvannak. Giga lapban ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46989) antikomcsi válasza - = Zk = - (#46988) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Erre inkább nem is mondok semmit! ;]

(#46990) AusWolf válasza - = Zk = - (#46988) üzenetére


AusWolf
őstag

Itt se volt még lag, vagy egyéb hibajelenség a nálam töltött 2 éve alatt. De örülnék, ha ez így is maradna még vagy további 2-3 évig, úgyhogy amennyire csak lehet, igyekszem hűteni. :)

Szerk.: Arra lennék igazán kíváncsi, hogy lehetséges-e léghűtéssel 61 fok alatt tartani ebben a nyári hőségben. Vagy ez a 61 fok humbug lenne? :U

hackeeeee: Az a 47 fok szép, de vízhűtéssel azért lehet alkotni. :K

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46991) Pancsermeste válasza - = Zk = - (#46984) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No és mennyivel jobb a H105 a D14-nél?
Csak azért kérdezem, mert próbáltam D14-et, de sajnos 4,7GHz-nél feljebb nem jutottam vele. (a kis Matti is pont ennyit tud), viszont kipróbálnám a H105-öt - ha nyernék vele kb. 10 fokot, akkor megérné... ám, ha nincs benne ennyi plusz, akkor hagyom az egészet.

-= Pancsermeste® =-

(#46992) - = Zk = - válasza Pancsermeste (#46991) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, akkor neked felejtő. nincs közte 10 fok... jó, ha 2-3...

(#46990) AusWolf
passz...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46993) antikomcsi válasza AusWolf (#46990) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze, hogy 61 fok alatt lehet tartani, csak ne indíts el komolyabb játékokat, de böngészéssel, levelezéssel nem lesz gond! ;] :DDD

Viszont kis tuning, 212 és játék esetén kizárt, hogy 61 fok alatt maradjon.

(#46991) Pancsermeste

Sajnos 4.7-nél többet a h105-el sem fogsz kihozni belőle, a 10 fok, különbség pedig sajnos csak álom, maximum 2-4 fok, de akkor a gyári ventik is visítanak ám rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46994) stratova válasza jozsef8 (#46967) üzenetére


stratova
veterán

Ha a kiszemelt boltban EVO 2.0 ár alatt leledzik, érdekes lehet még a Gigabyte GA-970A-UD3P.

(#46995) Pancsermeste válasza - = Zk = - (#46992) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, akkor maradok a Matterhorn-nál.
A D14 és egy HR-02 se tudta lenyomni, igaz a Matti is kapott 2db Swif2 PWM-et.
Az a baj, hogy hiába a nagyobb hűtő (nagyobb hőleadó felület), ha a hőátadás a CPU mag -> IHS -> cooler talp -> hőcsövek -> hűtő lamellák között nem tökéletes, ami így éppen csak langyos, míg a mag forró.

-= Pancsermeste® =-

(#46996) Maotun válasza Pancsermeste (#46995) üzenetére


Maotun
őstag

Phanteks a megoldas a legjobb léghűtés....

[ Szerkesztve ]

(#46997) zzola válasza Maotun (#46996) üzenetére


zzola
félisten

Nem jó a link...
Szerintem nincsen olyan, hogy legjobb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46998) lee56 válasza RazoR (#46983) üzenetére


lee56
őstag

Jah igen, azt még akkor írtad amikor filóztál, hogy kell-e majd lapot cserélned. :)
Hátt, mivel egy picit elavult a alaplapod, én utánanéznék a legujabb BIOS-nak és frissítenék, hogy biztos jól kezelje az új FX-eket, amiket úgy tudom hivatalosan talán nem is támogat?! Még esetleg azzal is meg lehet próbálkozni, hogy megkéred az Asus terméktámogatási részlegét, hátha adnak neked ki nem adott béta BIOS-t, vagy ilyesmit. Gigánál bevált, más kérdés hogy sokat nem segített, de attól még kaptunk új BIOS-t. :) És egy póbát megérhet hátha te több sikerrel jársz. Amúgymeg ha már mindent elrendeztél mehet a tuning a szokásos lépésekkel : téma összefotglaló / első hsz átnyálazása -> Turbó / APM kikapcs -> feszültségek kitapasztalása -> tesztelés -> ésígytovább. Ha részletesebben akarsz nekivágni, akkor keresd meg a lapod ajánlott BIOS beállításait FX-ekhez, vagy a neten, vagy talán ha van témája és foglalkoztak ott vele, itt a fórumon is.

(#46986) AusWolf : Az a 61° inkább a magokra (core temp) vonatkozik, amik hajlamosak úgy jó 10°-al hüvösebbek lenni mint a CPU - vagy Package - vagy Socket - temperature, ki ahogy hívja. :)
A hardveres hővédelme a processzornak is úgy 75-80°C körül lép akcióba és veszi vissza. Alatta nem kéne gondnak lennie, még ha forró is, bírnia kell a kiképzést. :) Még nem igazán hallottam olyanról, hogy hosszútávú magas (de még elfogadható) hőmérsékleten járatott proci megromlott volna :) . Sokkal inkább mennek tönkre túlfeszeléstől, vagy pont hogy az extrém hidegtől / hőingadozásoktól - álá extreme tuning folyékony gázokkal. :) Jé, ez egy oximoron volt. :) Mint az Oscar című filmben : "Jól mondta a doki; nem vagy más csak oxi-moron!!!" :DDD Aki esetleg nem látta még, nos az nézze meg, klasszikus. :)

No Comment

(#46999) AusWolf válasza lee56 (#46998) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez logikusan hangzik. Valahogy gyanús volt, hogy még 70 fokos CPU temp felett is stabil a rendszer. Riogatják az embert ezekkel a hőmérsékletekkel, de arról valahogy sehol sem szólnak, hogy mi ne menjen 61 fok fölé. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47000) Habugi válasza lee56 (#46998) üzenetére


Habugi
addikt

"Jól mondta a doki; nem vagy más csak oxi-moron!!!" :DDD Aki esetleg nem látta még, nos az nézze meg, klasszikus.

Tudtam honnan idéztél, csak nem sejtettem!!! :DDD

Kurvanagy az a film! :C

Imádok hajnalban kelni.., indulok is gyorsan Baden-Badenbe.., Finuccsik ÜL!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.