Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) Zsivaagoo válasza tothjozsi96 (#47900) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem te nem vagy alkalmas arra, hogy ezt a topikot látogasd. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47902) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#47903) floax94 válasza tothjozsi96 (#47900) üzenetére


floax94
tag

Erre van a torrent ,ne nekem kelljen konvertálni...!! Látod van megoldás csak kis logic kéne !!

[ Szerkesztve ]

(#47904) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47900) üzenetére


Tito30
tag

Nekem csak zárásképp (mert mennem kell melózni) annyi a véleményem,hogy ha azt az autót megvehetném amibe gyerekkorom óta szerelmes vagyok (1965 Shelby Cobra ) akkor sem a gazdaságosság vagy az ésszerűség vezérelne. Nem tudom,én nem tudok úgy a gépem előtt ülni,hogy közben lesem a fogyasztásmérőt. Talán ezért is fogom kipróbálni a 9xxx-es szériát,legfeljebb eladom ha nem válna be :B

Na szép napot mindenkinek.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47905) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47904) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze, ez elég egyértelmű.
De viszont azt is kéne figyelni hogy nagyon sok mindenből kimarad az AMD ...
Nekem is még FX-em van, és tényleg jó!

De, nem nagyon fogják gyártani az új alaplapokat, nem hinném hogy túl sok értelme lenne 2014-ben annak hogy veszel egy olyan alaplapot ami már most elavult kb.
De ez is szubjektív.

(#47906) lee56 válasza tothjozsi96 (#47905) üzenetére


lee56
őstag

Milyen szmpontból elavult? USB3 pipa, SATA3 pipa, az usb3 ráadásul még csak most kezd igazán elterjedni.. Neked pl hány olyan eszközöd van, ami csak megközelítené az elméleti képességeit? Sata-III-nál sincs nagyon jobb megoldás jelenleg (maximum ssd-ket hajszálnyival jobb meghajtó déli hidak, alacsonyabb fogyasztással), PCI-E 3.0 jelenleg szintén zenész, kihasználása maximum vállalati szintre szánt, extrém túlárazott SSD-kkel lehetséges, VGA-k még nem igazán profitálnak belőle. Vagy inkább mondom úgy, hogy nem hoznak 1-2%-nál többet, ha támogatják is a 3.0-s szabványt, és azt támogató alaplapba is kerülnek.. Egyedüli érvként a kissé elavult északi és déli hadakat lehetne felhozni, de azokkal is csak az a fő baj hogy fűtenek, és többet fogyasztanak mint az újabb testvéreik, funkciókban nagyon nincs eltérés..

Az ugyan igaz hogy még mindíg kicsit drágák az AM3+os lapok újonnan, de van használtpiac is, na meg nem feltétlen kell a csúcslapok környékéről válogatni. Vannak nagyon jó alsó-középkat lapok is, amik sokkal jobb ár/értékkal rendelkeznek, szoktuk is ajánlani őket itt gyakorta.: GA-970A-UD3P, GA-990XA-UD3 R3, M5A97 EVO R2, ezekkel is elég jó tuningeredményeket lehet elérni, és mind 20-25k között van újonnan.

Jó, új processzorok szempontjából valóban mondhatjuk, hogy elavult a platform, mert kb ez a frissítés ami most jön (8370 és tsai) lesz az uccsó vérfrissítés, és komolyabb változásokat ez sem hoz. De kérdem én, mire nem elég ma egy húzott FX8? Amikor végre egyre több a több-magot kihasználó program (játék és úgy általában minden) :F

Persze intelnél az előny sinlgle core teljesítményben, de mostanában már inkább az a program lesz az elavult, ami legalább négy magot nem bír megmozgatni..

(#47898) Zsivaagoo : 7GHz kijött aztán a 286-osból? ;] Én is a-körül kezdtem az "ipart", igaz csak 13 éves körül voltam, de marhára örültem neki, mert az első PC-m volt. De az már fejlettebb széria lehetett már, mert 12MHz-en ketyegett alapból. És akkor még azt se tudtam mi az a tuning, max annyit, hogy a régebbi XT gépeken volt egy turbó gomb (régi idők auto tuning AI-ja). :D Az utána következő gépem már nagy ugrás volt.. A kis 486-os Cyrix kemény 66MHz-et tudott. Régi szép idők. :DDD

No Comment

(#47907) tothjozsi96 válasza lee56 (#47906) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De eléggé drága akkor is ahhoz képest.
Elavult a tokozás is ráadásul ...
Amire én kíváncsi leszek hogy lesz-e AM3+-os DDR4-es lap ...

(#47908) HERR Z válasza tothjozsi96 (#47907) üzenetére


HERR Z
veterán

intelnél egy hasonló lap +10-15k :F ha tuningolni is szeretnél
prociban van a memvezérlő= ddr4= új foglalat
intenél 2-3 év egy tokozás, am3 meg már 6 éves, + is majd 3 nem értem hol a gond, még mindig jön rá új proci, és biosfrissítés is van lelkesen a jobb gyártóknál

[ Szerkesztve ]

(#47909) lee56 válasza tothjozsi96 (#47907) üzenetére


lee56
őstag

Tokozás? Most komolyan? Kit érdekel? :) Vehetsz bele jobb procit, mint amid van most? Akkor miről beszélünk? :U

Intelnél szerinted nem fog elavulni pár év alattt amit veszel ma?
Tudsz majd processzort fejleszteni bele szerinted?

DDR4 ide AM3+-ra biztosan nem lesz, mivel az APU-kra koncentrálnak már, és ott egyedül logikus is a gyorsabb RAM, mivel az IGP is abból mazsolázik, de ez megint egy zsír új dolog amin jó ideig rajta lesz az újdonság varázsa adó is. Nem igazán értelek, problémázol hogy drágák a lapok meg a hűtés FX-hez, de DDR4, az azért kellene? :F

No Comment

(#47910) ViZion válasza tothjozsi96 (#47896) üzenetére


ViZion
félisten

Már leírtam párszor az ilyen értelmetlen fröcsögők kedvéért, h 200 W az nem fogyasztás... Nem megy folyamatosan full terhelésen. Másik: kicsit nézzél már körül, mi mennyit fogyaszt. Ha meg gamer gépnél a fogyasztás a szempont, akkor a tuning és a 250-300 000 Ft-os gépeknek nem Te vagy a célközönsége. Ennyi. Gyártanak sportautókat is, nem engedhetem meg magamnak, feldolgozom valahogy. De nem fogom fikázni, hogy a szutyok Veyron mennyit eszik, meg szar vele parkolni is... Akinek van, annak nem a fogyasztás volt a szempont. Ha torrentezésre vagy routernek, nas-nak építed a gépet, akkor az 5-20 W-os cél HW-hez képest tényleg sokat eszik, oda azt kell venni. Játékra meg ezt.

Elavult tokozás a 1155 is... sőt a 1150 is az lesz tavaszra. De jön a DDR4, új USB formátum... olvasol PH!-t? Lehet ezeket nehéz feldolgozni, inni próbáltál már? :D Ne dőlj be a fogyasztói társadalomnak, netezésre raktam én össze FM2 gépet is nemrég, pedig ugye az is régi... de ha pénzbe ez fér bele és minden igényt kielégít (nem játékra volt), akkor minek drágábban, kihasználatlanságra ítélni egy gépet? Az a kidobott pénz.

Amúgy Intel tuning deszka szintén 30k körül van, ami már az ajánlott kategória. K Intel proci is kéri a hűtést erősen, nézz be a topikba. Jah, delid nélkül nem kell nagy hűtés, mert a hő el sem jut rendesen a kupakig... De ezeket biztosan tudod.

Remélem mindent tisztáztunk, megyek ebédelni, leesett a cukrom, ezévagyokingerült. Meg a 200 W-os marhaságért... bakker. TV+audió cucc eszik majdnem ennyit, és megy fél napot. ehh. Asszony süt... "Elektromos összteljesítmény (kW) 8" majd szólok neki, hogy csinálja angolosan, mert a Zefiksz sokat kajol... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47911) djculture válasza ViZion (#47910) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet hogy a nagy fejlesztések amiket most bejelentettek 3-4 év múlva lesznek megfizethetők számunkra. ddr4-röl is ennyit hogy

Specification:-
- 2800MHz (PC4-23000)
- CAS Timings: 16-18-18-36
- Voltage: 1.20v

400 font for a 4x4 16gb set. This is the faster one @2800. There's a 2666 set also.

[ Szerkesztve ]

(#47912) ViZion válasza djculture (#47911) üzenetére


ViZion
félisten

Tehát kijelenthetjük, h aki kb. fél-egy évente nem cseréli a teljes vasat, az elavult HW-n tengeti életét... Sz@r ügy, fel kell dolgozni. Igyunk! :D ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47913) djculture válasza ViZion (#47912) üzenetére


djculture
félisten

Hát szerintem kijelenthetjük hogy innen a topikból mindenki szaladni fog 16giga ddr4-et venni 156ezerért.csak hogy modern legyen.. :D
Akkor már azt nem emlitem hogy perpillanat lassabb mint egy 2000-es ddr3 :)

[ Szerkesztve ]

(#47914) lee56 válasza djculture (#47913) üzenetére


lee56
őstag

Én biztosan. Sőt 32GB-ot rögtön. :) Majd dizájnolok hozzá új memóriafoglalatot, na meg vezérlőt. :D Ha meg nem sikerül majd kiakasztom a falra, végül is lényeg az hogy a modernség megvan. :DDD

ViZion : Egészségünkre. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#47915) Zsivaagoo válasza ViZion (#47912) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egészségünkre. :D ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47916) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

feltettem ezt a kérdést már a "cpu" topikban is, de szeretném hallani a másik tábort. :)

"Adva van egy régi core 2 7200 procim ami egy általam jónak ítélt ATI 7700-ast hajt meg. A VGA-t szeretném megtartani és ehhez szeretnék egy erősebb processzort. Leginkább játékra használom a gépem (LoL,WoW,Dio3,SC2) Ezek még most is úgy ahogy elmennek Full HD felbontásban, de nem tökéletes. Tudom a VGA sem a legizmosabb, de remélem egy erősebb cpu-val lehetne valamit dobni ezen."

Nekem i5-ös procit ajánlottak ami nincs is ellenemre, de valamiért az AMD jobban bolygat. i5 helyett egy FX 6300/8320-ast vennék amit húzni is szeretnék, ha szükségét érzem.

Alaplapnak ezt néztem ki: Gigabyte 970A-UD3P, a ventilátor pedig egy cooler master h 212 evo lenne (vagy bármi más ebben az árkategóriában).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy a fent említett alternatíva megfelelő lenne egy egy i5ös konfiggal szemben.

Köszönöm a válaszokat.

(#47917) antikomcsi válasza jófejsrác (#47916) üzenetére


antikomcsi
veterán

Milyen i5-ös konfiggal szemben?

(#47918) djculture válasza jófejsrác (#47916) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ milyen monitoron játszol meg mivel, ha full hd felbontású akkor már eleve nem a cpu számit vga-ból kell minél erősebbet venni. Cpu a multis dolgoknál fontos, meg az alacsony felbontásban játszóknál..

[ Szerkesztve ]

(#47919) Zsivaagoo válasza jófejsrác (#47916) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

K-s i5-höz képest árban jobb, nem K-s i5 esetében a több mag időtállóbb és stabilabb/több terhelhetőséget biztosít 8320 esetében.

Húzott FX-6300-as kb. nem K-s Ivy/Haswell i5 teljesítményszint.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47920) lee56 válasza jófejsrác (#47916) üzenetére


lee56
őstag

Egy erősebb hűtő azért javallottabb ha AMD-t választasz, mert ezek a játékok pont nem a modern optimalizálásukról híresek (2-3 magtól több csak malmozni fog), szóval elkell majd a tuning rendesen. Thermalright HR-02 Macho, vagy Alpenföhn Brocken (2) a minimum.. Persze nem árt ha van elég nagy ház is amibe beférnek ezek a jószágok, plusz a RAM-októl sem lopják el túlzottan a helyet. Checkkeld. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#47921) Reno7 válasza Zsivaagoo (#47919) üzenetére


Reno7
senior tag

"Leginkább játékra használom a gépem (LoL,WoW,Dio3,SC2)"

A LoL-t nem tudom, de a Blizzard játékok nemigen használnak 2 szálnál többet, azokhoz jobb az intel.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#47922) jófejsrác válasza antikomcsi (#47917) üzenetére


jófejsrác
senior tag

i5-4440 ezt a procit ajánlották bármely olcsó intel alaplappal (12-15k Huf)

[ Szerkesztve ]

(#47923) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

djculture: Dell 23" Full HD monitorom van és minden ebben a felbontásban is használok.

Zsivaagoo: Akkor egy húzott Fx 6300 nagyjából pariban lenne egy i5 4440-el ?

lee56: Elég drágás hűtőt ajánlottál ennyiért biztosan nem akarok venni. Az általam írt hűtő nem is lenne akkor elég? RAM egy 4gb modul lenne kezdetben, ha elégnek ítélem akkor ennyi is maradna. A házam nem kicsi de ha muszáj arra még költenék.

Reno7: Igen ezt olvastam én is, hogy ami kevesebb magot használ játék annal gyorsabb az intel. De úgy vagyok, hogy a mostani procimnál szinte mind1 mire váltok mert úgy is jóval erősebb lesz - gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#47924) Habugi


Habugi
addikt

"Volt jókis önigazolás kereső i5-öt vettem, ez most biztos jó nekem?" és kimaradtam belőle? :O

Amúgy is aktuális látom, proci ajánló topicra megint ráereszkedett a sötétség ezek szerint. ;]

Egy kedves fórumtárs haver leváltotta a 4670K-ját 4690K-ra, érdekelte mit tud egy 5gigás FX (Vishera) a zsírúj procijához képest egy 3szálra megírt GTA4-ben, ahova tényleg bika 3 szál kell. (Nem igazán AMD barát.. :N)

DAT FX + 280x: [link]

4690K @4500Mhz + 290: [link]

Azonos Win7, azonos VGA driver.

Mindenki döntse el maga mit vagy mit nem lát..!
Ugye a procija nem éppen egy 3570K.. :N

Softveres rögzítéssel járó minden negatív behatás kizárva, terhelések és hőmérsékletek élőben követhetőek. Fogyasztásos agyrémbe nem mennék bele mert túl alacsony a szint, aki ennyire fogalmatlan azt sem tudja mennyit eszik egy hűtőszekrény. :DDD
Hőtermelést kalapból nyuszimódjára kirántó zsenik számára.., egy volt topictársunk lecserélte a 30k prociját egy 90k-sra.: [link] Igen, ő tudja mennyi hőt termel egy FX 5Ghz-en. :K

Tehát GTA4. Semmi sokmagos optimalizáció, jó erős egyszálast igénylő igazi "anti AMD". ;)

Eddig azt hittem még kb. 2évig elég egy 8magos FX játékra, na a teszt óta ez 4évről indul.

Nem, én nem azt mondom hogy bármi baj lenne egy i5-el (legújabb), csak annyit, hogy olyan mint sokéves AMD lemaradás nem létezik. Újíthat az Intel "orrba szájja" akár évente is, megörvendeztetve a rajongókat új socketekkel (mert alaplapot is venni jó!) és csúcsszuper 3. generációs pasztázással( ;] ), az AM3+ igenis alternatíva, ja.., még mindig. -Szerintem-

High-end VGA mellé kell az Intel proci, vitán felül. A kérdés csak annyi FHD-ben mi az úristennhez kell high-end VGA..

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47925) lee56 válasza jófejsrác (#47923) üzenetére


lee56
őstag

A Macho drága volna? A 212 10ezer kb, a macho 12k kb, ez már drága?
Nem mondom hogy 212 nem hűtené le, de biztos nem annyira mint amiket ajánlottam, közel fele akkora a súlya, így kb esélytelen is. Szóval amit kapnál a pénzedért cserébe a megspórolt 2-ezer jó magyar forinton túl, az a nagyobb hőtermelődés és a zaj, amit a magasabban fordulatszámon pörgő ventillátor fog kelteni semmi más, ja meg a korlátozottabb tuningpotenciál, amiről akkor még nem is beszéltem. Ha szempont a tuning, és előbb azt mondtad igen, akkor ne már a hűtésen spórolj.. :U Mondom egy közepes tuninghoz, úgy hogy ne sűljön meg a procid és ne forró levegő árasssza el a házad, és a füldugó se kelljen hogy a gép közelében maradhass, akkor kb ez a minimum. Kompromisszumokat persze lehet hozni, akinek nem annyira szempont amiket írtam. Nem mindenkinek számít a csend és a nyugalom, hogy nem karamellizálódik a processzorodon a hűtőpasztalekvár. :)

Ha a házad elég nagy és jól szellőzik akkor nem kell cserélni, csak azért írtam, mert az említett két hűtő elég termetes, így nem minden házba férnek bele.

Amúgy az utolsó mondatodban ott rejtőzik a lényeg. :) 4.5-5GHz közé rántott 1-2-3 FX mag is jóval többet tud, mint a dual Core2 széria.

No Comment

(#47926) jófejsrác válasza lee56 (#47925) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Sajnos benéztem az árat, csak mikor ki akartam már magam javítani akkor lejárt a szerkesztés :). De amit írtál ventilátort az még belefér természetesen :). Egyébként a ház oldala nekem nincs a gépen rajta mióta pc-m van. Persze ez lehet nem túl egészséges de így használom.A hang nagyon is számít, Igazából pont azért is van levéve a ház oldala h ne legyen meleg odabent így a proci sem melegszik a ventilátor sem pörög annyira... :)) .

De akkor bátran vehetek AMD configot is, nem kell feltétlen i5-ös platformhoz ragaszkodnom ha élvezhetően szeretném futtatni a játékokat.

(#47927) nesh_019


nesh_019
senior tag

6300 maximum hány fokot bír ki?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#47928) Maotun válasza nesh_019 (#47927) üzenetére


Maotun
őstag

61 c üzemi hőfok ...oc esetén az első füstpamacs :DDD

(#47929) Habugi


Habugi
addikt

[link] <--- most megy :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47930) ViZion válasza Habugi (#47929) üzenetére


ViZion
félisten

valaki majd összefoglalja, unalmas így. :U magyek pörit enni inkább. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47931) Habugi válasza ViZion (#47930) üzenetére


Habugi
addikt

Semmi extra :N . Erős fanboyos beütés, hw-t osztogatnak, 3éves cuccok újnak beállítva, szóval azért néha kileng a bullshit meter.. :D
Mantle+True Audio, r9 285 hype.

Szerk.: pörit maximum az asszonykád meg a lányod eszik majd, te a pörköltet jobban szereted. UGYE?! :O

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47932) ViZion válasza Habugi (#47931) üzenetére


ViZion
félisten

legyen pörkölt a kedvedért. 2 nagy tányér után már jobban is vagyok. :K

Nah, én kis naív meg azt hittem, vmi AMD fejesek, akik valami jövőképet vázolnak, új FX, DDR4, ilyesmik. A nyerős résznél azt hittem az csak extra. mondjuk max 3 percet néztem. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47933) Zsivaagoo válasza Reno7 (#47921) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Köszönjük Emese! :o

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47934) Zsivaagoo válasza jófejsrác (#47926) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"A hang nagyon is számít, Igazából pont azért is van levéve a ház oldala h ne legyen meleg odabent így a proci sem melegszik a ventilátor sem pörög annyira... :)) ."

Ha le van véve a ház oldala:
1. - Kijön a hang csillapítás nélkül.
2. Elcseszed a légáramlást házon belül, jobban melegszik minden -> nagyobb lesz a venti fordulatszám -> erősödik a zaj.

Emese-díj 2. :K :C

-----------
A többire meg már írtam választ.... [ehhh...legyint]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47935) jófejsrác válasza Zsivaagoo (#47934) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem vitázni szeretnék, de nekem nincs extra házam amiben "megfelelő" légáramlás lenne. Pár ezer ft-ért vettem még 2008-ban, amiben nincs semmi plusz ventilátor. Így simán csak dög meleg van benne :).

Segítségért jöttem nem oltásért :R

(#47936) ViZion válasza jófejsrác (#47935) üzenetére


ViZion
félisten

Logout blogomon láthatod, mennyit jelent egy régi, felső-közép kat. házról egy modernebbre váltás. Sokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47937) Zsivaagoo válasza jófejsrác (#47935) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egy jó ház ki tud szolgálni több, mint 10 évig. 2004-es nagy torony Chieftech házam van. Sokadik konfig érzi jól és hűvösen magát benne.

Márpedig a csecsemőket is be szokták oltani a betegségek ellen....

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47938) Piloss


Piloss
senior tag

Nos akkor sorjában:

(#47876) simlisgumis: Mindenféleképpen maradnék az 1 vga-s rendszernél, a CF sok macera lenne nekem

(#47877) Zsivaagoo: Az Intel mellett még olyan érveket hoztak föl hogy min. FPS-ben jobb, meg hogy annál a gyári hűtő elég míg FX-nél kell egy min. 10k-s darab. Win7 újratelepítés mindenféleképpen lesz mert költözök SSD-re és a mostani rendszer is már több mint 2 éves, látott már Intel-AMD lapot vegyesen

(#47881) tothjozsi96: Egyre jobban hajlok most már hogy maradok AMD-s, CF-t sem tervezek a jövőben. :N A proci valszeg 8370E vagy 8320E lesz.

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#47939) Zsivaagoo válasza Piloss (#47938) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem írom le még egyszer. És nem, nem vagyok hajlandó azért küzdeni, hogy átadhassam a tapasztalataimat.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47940) Piloss válasza Zsivaagoo (#47939) üzenetére


Piloss
senior tag

Nincs is rá szükség, a döntés megszületett, jövő hónapban jön az FX :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#47941) tothjozsi96 válasza Piloss (#47940) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Már csak azt nem értem hogy miért nem a normális 8370 vagy 8320?
Miért a low TDP-s verzió?

Az a teljesítményben is szerintem meg fog látszani.
Azok az E-s procik csak azoknak jók akiknek csak 4 pin-es a tápegység csatlakozójuk.
Másokak nem ajánlott.
Úgy tudom az ár nagyjából egyezni fog, nem éri meg neked az E-s szerintem ha tudja az alaplapod.
Nyugodtan vegyed meg szerintem a normális 8370-et jól fog passzolni az R9 280X-ed mellé.

(#47942) ViZion válasza Piloss (#47938) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj, ez nevetséges. Ha tuningolsz, akkor Intelre is kell komolyabb hűtő - vagy repülni fog a gyárival, mint a helllllikopppter :DD . Megsúgom, hogy az AMD gyári kúler pont olyan szar, mint az Intel gyári. De I-nél valamivel kevesebb hőt kell elvezetni, nem mindegyik tuningos, tehát a gyárival ki lehet húzni.

Nálam a melós i5 gép gyári kúler kb. egy azaz 1 évig bírta! Bizony, utána már porszívó-hangja lett. Valószínűleg én sem vettem volna észre, ha csak az előtt ülök, de bizony az egyre hangosabb lett. De van, akinek nem számít a hang, meg a proci hőfok, de már írtam, h kupaktalanítani kell Inteléknél a K cuccokat, de ne hidd el nekem, a fő-kupaktalanító PH! mester jól lefikázta e téren a H-refresht is.

Szal. olvasgass, nem kell benyalni a nagy inteles dumákat, ahogy a cerka tulajok nyugtatják egymást, h nem is hangos... Hangos az. Sőt, a régi iMAC is baszott hangos a 2013-as mellett, nekem az újabb van, mögöttem, mellettem pár régi... Sőt, az AMD laptopok is hangosak, asszony Haswell laposa a 15 W-al meg nem, minap haver A8 vagy A10 nem is tudom melyik volt, összemértük :DDD utána -meg a laptopok hangját is ;] .

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47943) tothjozsi96 válasza ViZion (#47942) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kell, bizony.
De ha kicsit belegondolsz ezt szakemberek csinálják meg, tehát ha valami baja lesz a processzornak akkor természetesen csere vagy egyéb ...

Én is gyári hűtőt használok FX-en 1 éve és szerintem egyáltalán nem hangos ...
Érdekes, mert a 8350-é gyárilag olyan hangokat ad hogy azon röhögnöm kell. :DD

De ismerek olyant aki gamer és napi 5-10 órákat letol és I7 4771-ese van és gyári hűtővel tolja és semmi féle problémája nincs, na ez is érdekes.

Oké, a hőfokokat sem nézi. Ez már biztos! :DD :DDD :DDD

Szerintem ha nem tuningolja az ember a processzorát bőven elég az amit adnak mellé.
Persze jobbak amiket lehet kapni 10k környökén vagy az felett.

(#47944) KIRA\/NOVA válasza tothjozsi96 (#47907) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Na neked ezt az oldalt érdemes lenne el olvasni nem sok 10 oldal itt csak a procikat tesztelték számítási teljesítmányben 21proci közül mazsolázgathatsz ITT!

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47945) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pont van nálam egy i7 4820K játszani.
Kikapcsoltam a speedstepet, restart majd pár perc után elkezdte ontani a forróságot, pont mint az FX-em.

(#47946) tothjozsi96,
+200W hehe, ezen jót kacagtam. Havonta megspórolhatsz egy vajaskenyérnyit.

Az a +200W meg csak full terhelésnél igaz. Ha főleg idle-ben van akkor kb plusz 5-10W-ot eszik.

Egy Arctic Freezer 7 PRO. Rev. 2 jó ha egy kétmagost lehűt. :W

[ Szerkesztve ]

(#47946) tothjozsi96 válasza KIRA\/NOVA (#47944) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az teljes mértékben egyértelmű hogyha tuningolsz egy FX 8350-et akkor nagyobb teljesítményt kapsz jóval.
De, nekem elég sokat megy egy nap a gépem, kb. 12-14 órát.
Na most, majdnem idle-ben azt is hozzá teszem mert webfejlesztéssel foglalkozom.
De viszont, nekem nem érné meg például.
És ezért nem értem hogy ha valami +200W-al többet eszik mint egy I7 és úgy ér el felette nagyobb teljesítményt akkor nem értem hogy miért nem mondhatom rá azt hogy nem jó tehát ...
Úgy le lettem szólva még nem sokkal ez előtt hogy ...

Értem hogy jó vétel, oké aláírom, tényleg az.
De logikusan, drága az Intel, ez igaz.
De akkor is, ha nem jön ki újabb AMD Socket ami nem APU-s dolog akkor ti is meglesztek lőve, tényleg sok mindent támogat már a 990FX-es Chipset, de itt nem tudom mikor lesz M2 SATA vagy egyéb újdonság ami még várható.

A másik pedig hogy nekem nincs akkora keretem hogy vegyek úgy egy FX-et hogy lap + 8350/8370 + még egy hűtő ami ezt képes lehűteni.

Havernak is ez van és ő is csak netezik meg "szerkesztget" dokumentumokat meg torrentezik és a múltkor se csinált semmit de 69 fok volt a 8350-e, és nem gyári hűtővel hanem Artic Freezer 7 PRO. Rev. 2-vel.

Tehát, az se ér sokat ezek szerint.
Most veszek egy I5-öt, nem kell hozzá se lapot se semmit vennem mert van itthon, gyakorlatilag az öcsém Pentiuma le lesz cserélve erre az FX 4100-ra és gyakorlatilag az új Fifa is fog futni, mert a mostani Pentiummal eléggé kilátástalannak tűnik a történet és mellesleg nekem meg lesz egy jóval bitangabb CPU-m mint ez a mostani.

És akár ki akár mit mond az az I5 3570K bőven hozza a 8350 teljesítményét.
Lehet hogy nincs 16MB cache, de még is vannak difik!!!

Még nem olvastam el teljesen, de akkor se változtatok már a véleményemen!

(#47947) djculture válasza tothjozsi96 (#47946) üzenetére


djculture
félisten

Már tudni lehet hogy lesz újabb fx is csak apu formában.. Nekem is intel van de azt se felejtsd el hogy mig az intel egy termékét 2 évig támogatja az amd sokkal tovább. Ez főleg azt érinti aki az intel graphics részét is szeretné használni és nincs rá új driver. Főleg a laptoposok szívnak olyan típusnál amiben nincs csak az intel vga ..

[ Szerkesztve ]

(#47948) ViZion válasza tothjozsi96 (#47943) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor LASSAN írom: AMD-t is használhatod gyárival, a procinak SEMMI baja nem lesz. CSak ha eléri a hőfokot, akkor lassít a tempón, ahogy Intel is. Viszont a hűtők hangosak. Persze, aki mittomén reptér mellett lakik, annak semmi nem hangos, ez szubjektív. :U

"Szerintem ha nem tuningolja az ember a processzorát bőven elég az amit adnak mellé." - szerintem kibaszott kevés géphez volt szerencséd, vagy csak az alsó szegmenshez, ahol nincs jelentős hő, esetleg halláskárosultak mondták :DDD . Maradjunk annyiban, ha benézel a vizes vagy a hűtős topikba, rengeteget költenek emberek arra, hogy a szar gyári hűtés helyett értelmesebb, halk hűtésük legyen. Nem mindenki igényes erre. Tuningnál meg feltétlenül kell, mert a hőtől instabil lesz, visszafogja a procit. Persze játékban ez nem mindig jön elő, de aki renderel egy órát, az tudja, h nem mindegy. De nem vagyunk egyformák...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47949) Piloss válasza tothjozsi96 (#47941) üzenetére


Piloss
senior tag

Feltételezem, hogy az E végződésű darabok jobb minőségűek mivel, belefértek a 95 W-os határba, tehát, alacsonyabb feszen hozzák ugyanazt az órajelet ami tuningnál nem hátrány :)

(#47942) ViZion : Elég érzékeny vagyok a zajra, gyári hűtő így is, úgyis repülni fog a tuning miatt. A #47938 írtakat olyanok mondták akiknek (elvileg) volt már mindkét platform, csak ebből tudtam kiindulni. A kupaktalanításról tudok, azt hittem hogy H-refresh-nél megoldották de akkor mégsem :D A topikot meg majd átnyálazom ahogy időm engedi, márcsak a tuning okán is. Őszintén szólva a lapot sem szívesen adtam volna el, 23k-ért sztem nem volt rossz vétel :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#47950) tothjozsi96 válasza ViZion (#47948) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Gondolom akkor azzal is tisztában vagy hogy aki rendelerésre vesz gépet annak nem egy FX 6300 fog benne pörögni ...

Persze, azzal is lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.