Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) AusWolf válasza Pancsermeste (#47150) üzenetére


AusWolf
őstag

Igen, felkapcsol, csak az AMD által hirdetett értékeket nem hozza. Próbálgattam egy kicsit a Prime-ot, és csak 1 szálas terhelésnél kapok viszonylag stabil 4200 MHz-et, bár időnként még így is visszaveszi magát 3900-ra. 4 szál terhelése esetén stabil 3900 MHz-en jár, az AMD által ígért 4200 helyett (a magok fele aktív). Még 2 szál terhelésekor is ingadozik 4200 és 3900 MHz között, bár arányaiban nézve többet jár 3900-on.

Gondolom az lehet a baj, hogy FX-ek az Intel turbójával ellentétben a fogyasztást is figyelembe veszik, és mivel itt a turbó túlfeszeli a procit (1,4V), így az órajelekből kell visszavennie, hogy kompenzáljon. Csakhogy ez így szinte semmilyen gyakorlati előnyt nem hoz. :F

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47152) Pancsermeste válasza AusWolf (#47151) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Sajnos nem igazán ismerem a TC technológiát.
Mint ahogy említetted is, meglehetősen túlfeszeli a procit. Ha kikapcsolod, akkor alacsonyabb CPU fesz mellett elérhető, hogy az összes mag menjen legalább azon a frekin, mint amin TC-al menne.
Az én procim mind a 8 maggal teker 4,6GHz-en 1,3V mellett, és így alig melegszik. Közepes hűtővel (Matterhorn) is megáll 50 fok maghőmérséklet körül Prime alatt, ám 1,4V-on már egyszerűen nem tudom hűteni. Tehát mindenképpen érdemes kikapcsolni a TC-t. (szerintem)

-= Pancsermeste® =-

(#47153) MrM94 válasza AusWolf (#47149) üzenetére


MrM94
őstag

A turbocore nem jo semmire.
Kapcsold ki, APM et is kapcsold ki. Lodd be a maximalis turbo orajeledre a procidat 1.35 volttal onnan teszteld ki hogy stabil e,ha igen akkor veheted lejjebb a feszt es mindenki boldog lessz. Az AMD fele turbocore semmire se jo,csak agyonfeszeli a processzort es nem is mukodik rendesen

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47154) AusWolf válasza Pancsermeste (#47152) üzenetére


AusWolf
őstag

Na majd akkor valamelyik nap, ha olyan kedvemben leszek, én is kísérletezek egy kicsit ezekkel a feszültségekkel. :K

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47155) Pancsermeste válasza AusWolf (#47154) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Mindenképpen érdemes optimalizálni a beállításokat. :K

Én most kompromisszumként megállapodtam a 4,6 és 4,8 között félúton, 4,7GHz-en. Itt még megfelelőek a hőmérsékletek a 24/7-es használathoz. Sajnos a 4,8GHz-hez már vízhűtés kellene, de 100-300 +MHz miatt nem lenne érdemes 50K feletti beruházásnak.

-= Pancsermeste® =-

(#47156) hackeeeee válasza Pancsermeste (#47155) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 4,6GHz, 2,6GHz HT, 2,4GHz NB. Proci 1,44V-t kap.

Ha innen elindulnék felfelé, akkor 1,5V kell, onnantól már forr a cucc.. Ha hűvösebb idő lesz, lehet majd kitesztelem. De drasztikusan elkezd melegedni az 1,44V-hez képest.

Prime közel 1 óra után is stabil?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47157) hackeeeee válasza hackeeeee (#46679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt egy ilyen kérdésem korábban.. Erre van valakinek ötlete?

Az NB-Core lehet vajon a CPU-NB VID?

Véleményem szubjektív...

(#47158) Pancsermeste válasza hackeeeee (#47156) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az én proccom elég alacsony fesszel beéri, ám ez nem jelenti azt, hogy kevésbé melegszik! Nálam már 1,35V-tól kezdődik a drasztikus melegedés. 4,8GHz-hez már 1,4V kellene, ott már forr a proci. Másik procim 1,4V-on még langyos volt, igaz csak 4,4GHz-et bírt ezen a feszen.

Még nem teszteltem hosszabban a 4,7GHz-et, nem látom értelmét feleslegesen kínozni. 5-10. tesztig szoktam a Prime-ot futtatni. Ha ez alatt eldob egy-egy magot, akkor adok még neki plusz feszt. Ha kibírja eldobás nélkül a 10. tesztet, akkor szinte kizárt, hogy normál alkalmazásnál baj legyen.

#47157: Mivel ez a MIT Voltage Settings oldala, így szinte biztosra veszem, hogy a CPU NB feszültségét tudod itt állítani.

-= Pancsermeste® =-

(#47159) hackeeeee válasza Pancsermeste (#47158) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azért futtatom tovább, mert volt olyan is, hogy több mint fél óra után dobta el. :)

Szerencsés példány. Ismerős 8350-ének a 4,6-hoz már 1,45V kell, bár, még bőven hűthető H100i-vel.

Véleményem szubjektív...

(#47160) lee56 válasza hackeeeee (#47157) üzenetére


lee56
őstag

Inkább ne nyúlj hozzá, ami nem CPU-val kezdődik, az bármi lehet, főleg a processzoron kívül, és azok a chipek már amúgyis forronganak, nem kell a plusz feszültség. :) Meg persze értelme sincs sok húzni őket - sima North Bridge a PCI-E kapcsolatokért felel csak elvileg.

No Comment

(#47161) Pancsermeste válasza hackeeeee (#47159) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerencsés... de a fesz nem minden, mert ugye ez alacsony feszen is jobban melegszik, mint a magasabb VID-es példányok.
Ismerősömnek kölcsönadtam a procimat tesztre. H110-el hűtötte, de azzal se tudtuk Prime stabilra belőni az 5GHz-et, illetve azzal is 70 fok fölé ment a mag...

Azért csak próbálkozom még, kalibráltam ezt-azt, és így talán a 4,8GHz mehet 24/7-re??
Ettől jobban nem tudom a hőmérsékletet lejjebb szorítani. Talán a feszből tudok még kicsit faragni.
Mindenesetre így is figyelemreméltó teljesítmény a kis Matterhorn-tól. A D14-et és HR-02-őt simán elverte.... :K

Az Aida-ban is tudod ellenőrizni a CPU/NB feszt, tehát, ha a NB-Core-t állítod, akkor ott változnia kell.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#47162) hackeeeee válasza lee56 (#47160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, csak innentől, ebben a lapban, hogy tuningol az ember CPU-NB-t?

Ahogy keresgéltem, ott arra jutottam, hogy elvileg az NB-Core a CPU-NB, elvileg.

Pici lépcsőt kapott, ha jól emlékszem, de nem sokat, akkor jobb lett.

Véleményem szubjektív...

(#47163) lee56 válasza hackeeeee (#47162) üzenetére


lee56
őstag

Érdekes, nálam sima BIOS-ban jól el van különítve, van CPU-NB -, és NB voltage is külön-külön. Akkor lehet nálad úgy írják, meg kéne nézni alaplapi leírást, ott hogy írják.

No Comment

(#47164) hackeeeee válasza lee56 (#47163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rev. 1.x-ben Nálam sincs gond. Award bios-ban minden ok.

A rev 3-nál uefi-ben jön a gond. Rákérestem, többen is említették, hogy nincs ilyen opció a bios-ban.

Véleményem szubjektív...

(#47165) Habugi válasza Pancsermeste (#47161) üzenetére


Habugi
addikt

Lassan két hónapja, hogy kuckót/cpu hűtőt cseréltem. Benne volt a pakliban az is, hogy megveszem a legnagyobb játékvizet. Végül kismillió teszt/véleményezés illetve Sasbá', Macsek és a többiek hatására maradtam a komoly léghűtés mellett. Nem bántam meg! :N

A korrábi hsz-eid alapján, miszerint asztalon teljesen nyitottan teszteltél több hűtővel is és mégsem sikerült normális hőmérsékleten, csak vakarom a fejem. :F
A tapétázást ezúttal kihagynám, de ittvan egy 4.9Ghz very high IBT kör: [link]
Egy másik, korábban már linkelt 5Ghz: [link]

A két teszt között annyi difi volt azthiszem, hogy kapott plusz egy lépcső feszt, illetve másodiknál a házban alul levő 18as ventiket magas fordulatra raktam.
Több mint negyed óra IBT VH terhelés nem viszi 70°C fölé, még 1.5V-on sem.

Egyébiránt nem tudom miért görcsölsz ennyire azon, hogy hova melegíti el nálad a Prime. Elviszi nálad 70fölé, naés? :F
Írtam már azt is párszor, hogy 2 évig ment nálam a Phenom II X4 955BE gyári hűtővel, kicsi házban játékok közben konstans 70fok fölött, GTA4 simán elvitte 74-76ig is. Az alaplap azóta is ugyan az, a proci pedig új gazdát kapott. Egyiknek sincs semmi baja! :N
Szerintem ha játék közben 62-64 alatt tudod tartani, amire lássuk be a Primeos tesztjeid alapján jó esélyed van, akkor kár vele foglalkozni, mert bőven jó vagy!

Ha a nyitott, asztalra kipakolós eredményeknél a nyári időben jobb eredményt szeretnél, szerintem nézz egy jó huzatos házat. Az enyém pl így fest: [link]
Amikor a SilverArrow belekezd a hangorkánba, illetve az alsó dúskeblű növérek is ipari fokozaton vannak (és ugye az egyik tolja bele az SA-ba/hűtő köré a levegőt..) azért van ám elég komoly légmozgás. A kép készülte óta ráadásul még két venti húzza ki fent a meleget plusszban, egy 12es a hátul fent, illetve egy 8as a lyukacsos slottakaró lemezekre ráfektetve, kívül. :D

Az csak elbarmolná a szélcsatornát ha pl. nyitva tesztelném, sztem simán jobb így, mint szobahőmérsékleten kifektetve bárhogyan is. Max ha körberakod az asztalt olyan forgó kredenckék kempingventikkel.. :DDD

(#47164) hackeeeee:

Létezik, hogy ne lehetne CPU-NB feszt állítani? :F
Ez ilyen Gigabyte csízió lehet, 1.x-ben LLC nincs, afölött pedig CPU-NB.
Csak nehogy egyszer elérje a lap az 1.5 revet, abban már CPU feszt nem lehet majd állítani. :W
Az NB-Core így névre ígéretesen hangzik egyébként, tuti az-az. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47166) Pancsermeste válasza Habugi (#47165) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na igen, de neked nem házad meg CPU hűtőd van, hanem ipari szélerőműved! ;]
Amúgy gratula a házadhoz, ez így tényleg nagyon komoly! :C

Ettől függetlenül, az asztalon összeállítás se gyengébb egy 40 centis szobaventivel fújatva. A kis Matti hűtőlamellái szinte hidegek, mivel kapja a 24 fokos friss levegőt, valamint a 2 db Swif2 1800 rpm-el pörögnek rajta. Az eddigi tapasztalataim alapján, a legfontosabb egy hűtőnél a talp kialakítás, vagyis, hogy minél hatékonyabban tudja lehúzni a meleget a CPU-ról. A mai léghűtő megoldásoknál a 6*6-os, vagy 5*8-as hőcsöves megoldások nyújtják kb. az elvi maxot, hiszen nem igen fér el több hőcső. A 8*6 már nem hoz sokkal jobb eredményt, valamint a nagyobb hűtőfelület/tömeg sem, vagyis azt könnyen lehet kompenzálni több/nagyobb légszállítású ventivel, de a CPU--> hűtő talp közti hőátadást nem igazán lehet javítani. (Lásd Haswell problémája) - talán folyékony fémes cuccal valamelyest...

Mondjuk IBT-vel nem nagyon teszteltem még, de úgy rémlik, hogy az nem izzasztja meg annyira, mint a Prime... de mindjárt kipróbálom, lehet csak rosszul emlékszem..

Egyébiránt egyáltalán nem "görcsölök" a Prime hőmérséklet miatt! ;) - ezt úgy hívják, hogy kihívás! Ismeri ezt az érzést minden vérbeli AMD-s! Teljesen elégedett vagyok a gépemmel, de nem dőlhetek hátra, van itt még mit tenni! Próbálom kihozni a maximumot, szóval alapjában véve jól szórakozom! (látod, Sasbá', Macsek csak unatkozik Intel mellett!) :D

-= Pancsermeste® =-

(#47167) Habugi válasza Pancsermeste (#47166) üzenetére


Habugi
addikt

"Májfolt" ! :R

A #47139 alapján következtettem arra, hogy erőteljesebben igyekszel hűvösen tartani a procit, azért lásd be rendesen belekóstoltál az étlapba! :)

Egyébiránt tök igazad van, az utolsó bekezdésed minden szava arany, ugyan ezt érzem jóideje.
Amikor épp nem játszom semmivel, akkor is éppen játszom. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47168) Pancsermeste válasza Habugi (#47167) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, természetes, hogy igyekszem minél hűvösebben tartani. Nem csak az elért órajel számít, hanem az is, hogy mekkora hőmérsékleten érem el.

Most a hétvégén még ráérek tesztelgetni, próbálom kihozni a maximumot, amit a kis Mattim még elbír.

Most kipróbáltam az IBT-t. Most már eszembe jutott, hogy miért nem terhel annyira, mint a Prime (melegedést tekintve) Nos, mint a grafikonon is jól látszik, minden kör után egy kis szusszanásnyi pihenőhöz jut, így nem melegíti annyira, mint a Prime, ami folyamatosan tekeri a procit.

-= Pancsermeste® =-

(#47169) Comic


Comic
aktív tag

Álmomban sem gondoltam volna, hogy ez a bulldozer ennyire erős tuning téren. Fx6100, mind a 6 mag bekapcsolva, manuális beállításokkal egy AC Alpine 64 hűtéssel magonként 4,2Ghz-et lazán, röcögés nélkül viszi! :Y

(#47170) eldiablo válasza Comic (#47169) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

4500-4600Mhz 1.4-1.45V körül? Bár ott már könnyen lehet, hogy kevés a hűtő.

(#47171) Comic válasza eldiablo (#47170) üzenetére


Comic
aktív tag

A teljes validate a kép-link alatt!

[ Szerkesztve ]

(#47172) eldiablo válasza Comic (#47171) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Érdekelne, hogy van-e olyan teljesítmény visszaesés, mint EnterR-nél az alacsony fesz miatt.
Ha nincs, akkor egy ritka jó példányt fogtál ki! Meg kellene nézni, mennyi a vége! :K

(#47173) Comic válasza eldiablo (#47172) üzenetére


Comic
aktív tag

Ha megmondod, hogy kb. hol találom meg a leírását a problémának, akkor meg tudom majd nézni!

Ja...és egy AC Alpine 64 R2 hűti...még. Most akarom lecserélni és még tovább feszegetni a határait! :)

[ Szerkesztve ]

(#47174) eldiablo válasza Comic (#47173) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Erősen CPU-ra támaszkodó programok szépen megmutatják, hogy ha van visszaesés!
SuperPi 1M
wPrime 32M ennél viszont külön be kell állítani az Advanced Settings alatt, hogy hat magon fusson! Ha nem indul el akkor jobb gomb, futtatás rendszergarázdaként!

Az a hűtő nem egy ilyen procira való! :Y

Szerk:

Ez sem gyenge! :Y

[ Szerkesztve ]

(#47175) Comic válasza eldiablo (#47174) üzenetére


Comic
aktív tag

Ezt este, ha hazamentem megnézem.
Azt tudom, hogy a World of Tanks alap frekin HD+ultra beállításokkal 30-40fps-t futott, 4.2Ghz-en viszont 50-65-öt visszaesések nélkül.
Evvel szemben az A8-3870k-mon az alap 3.0-val max 40 fps-t ért el és azt a procit 3.1Ghz fölé nem is tudtam vinni... :S

Hogy érted, h az a hűtő nem egy ilyen procira való?

[ Szerkesztve ]

(#47176) eldiablo válasza Comic (#47175) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nagy a hőtermelése az FX-eknek, ezért hamar kufuthat a hűtőteljesítményből! Gondolom nem is túl halk komoly terhelés közben.

(#47177) Comic válasza eldiablo (#47174) üzenetére


Comic
aktív tag

Ezt én nem tudom kihozni belőle, mert a ramjaim nem bírnák. Igez, hogy developer kit, de csak 1333-asok...
Sajna ehhez a teljesítményhez nekem már nagyon magas az a 3141.42 Mhz FSB... Nem kicsit füstölnének a ram modulok!

(#47178) Comic válasza eldiablo (#47176) üzenetére


Comic
aktív tag

De az...igaz, hogy csak azért, mert az 1020Mhz-ről 1175Mhz-re húzott Radeon HD 7770-em hűtőjének a visítása mellett semmi mást nem lehet hallani a gépből! XD

40-42 fok fölé terhelés alatt sem ment még a proci... :R
Ezt nézted: Alpine 64 Pro rev 2?

[ Szerkesztve ]

(#47179) eldiablo válasza Comic (#47177) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez proci függő! Nem feltétlen kell ref clockal húzni! Vedd vissza az időzítéseket (ha máshogy nem megy), adj plusz feszt a memóriádnak és akkor ki tudsz facsarni még belőle jópár Mhz-et.

[ Szerkesztve ]

(#47180) Comic válasza eldiablo (#47179) üzenetére


Comic
aktív tag

1731Mhz-ig mentem, el is vitte alapjáraton CL11-en, de mikor terhelést kapott, akkor lefagyott a ketyere...

(#47181) eldiablo válasza Comic (#47180) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hány Voltot adtál neki?

(#47182) Comic válasza Comic (#47180) üzenetére


Comic
aktív tag

1.5V Avval nem variáltam!

Most jutott eszembe, gondoltam megkérdem.

Cserélni akarok hűtőt az AC Alpine 64 Pro rev 2-ről, de lövésem sincs, hogy melyiket válasszam.

Ezen három közt vacillálok:
Asus Triton 88

Asus Silent Knight II

Asus Arctic Square

Melyik lenne a jobb választás?

Vicces, mert nekem a kinézet is számít... Így még nehezebb dönteni! :S

[ Szerkesztve ]

(#47183) eldiablo válasza Comic (#47182) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mindenképpen Asus hűtőt akarsz? Az összefoglalóban találsz jobbakat is!
Adj neki 1.65V-ot és stabilizálódik.

(#47184) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok, írni, a Procimhoz, egy OC setup-ot?! egy 4ghz el megelégednék, egy alapnál, valamivel nagyobb fesszel... Az adatlapomon ott van, minden, a gépről.. /Ui: most annyival lett jobb a hűtésem, hogy a ház kapott, 2db 20 cm es Aerocool Silent Master rendszerhűtőt.. 49 fok volt a proci alapon, 30 perc Hitman Absolution után .. :) ty előre is :C

(#47185) Comic válasza eldiablo (#47183) üzenetére


Comic
aktív tag

Igen, mindenképpen.
Asus lap, Asus VGA, Asus DVD-RW, Asus wifi-kártya, Asus Xonar hang... :)

(#47186) RazoR válasza Comic (#47182) üzenetére


RazoR
veterán

Én a z Artcic Square-re szavazok!!! :C :C :C

(#47187) ViZion válasza Comic (#47182) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, a 3 közül talán a Triton, de inkább dobnék rá és vennék pl. ezt: [link], vagy [link] :K

Minden Asus... OK, megértem, h egy márka, de miért nem mindenből a legjobbat? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47188) Comic válasza nofear2t (#47184) üzenetére


Comic
aktív tag

Tuning szempontjából minden proci más és más. Van ami többet bír, van ami a legkisebb húzástól is megadja magát.
Ezt neked kell kitapasztalni, hogy a nálad lévő példány mit bír!

RazoR8402: Sejtettem! Mindenkinek maga felé hajlik a keze...
Egyébként a fekete-ezüst-kék komponensek miatt nekem is egy kicsit efelé húz a szívem...

ViZion: A Brockent akartam én is, de maga a megjelenése nem tetszik. Az megy az A8-amra a másik masinában... Abban nem látszik. XD

[ Szerkesztve ]

(#47189) nofear2t válasza Comic (#47188) üzenetére


nofear2t
csendes tag

Hello!

Nos kicsit, állítgattam, a Bios-ba 4400mhz el kezdtem:
HT Link :2400
Cpu/NB freq: 2400
FSB Bus:200
CPU Voltage:1,325
Cpu/NB 1,25
így, már jött is Aida-ban, a Blue screen, 4300Mhz en s éreztem stabilnak vmiért..
4200Mhz en járatnám inkább..
Cpu/Nb-t visszavettem:2000 ra
Ht-t 2200 ra
Cpu voltage-t meg 1,318 V ra-
Ram maradt itt is 1866Mhz en.

Aida Stabilítás teszteket futtattam.. Fpu stress nél forró a helyzet... valami ötlet mit próbáljak, állíttani, mennyire?

[ Szerkesztve ]

(#47190) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Cpu stress- :R
Fail: Cpu /NB:2200 szintúgy a Ht Link is 2200 sorry elírtam . :W

[ Szerkesztve ]

(#47191) lee56 válasza Comic (#47188) üzenetére


lee56
őstag

Az az asus hűtő tényleg jól mutat, de kétlem hogy annyira jól is hűtene. Ha komolyabb tuningot tervezel, netán később szeretnél 8320 vagy 8350-re fejleszteni, és azokat is tuningolni, akkor már lehet hogy el is avul, abban a pillanatban, az új hűtésed. :)

ViZion : Ez övön aluli volt azért, pedig neked is asusod van. :DDD

No Comment

(#47192) ViZion válasza lee56 (#47191) üzenetére


ViZion
félisten

Alaplapból igen. A többiből meg a legjobb, amit a rászánt pénzemért kapok. Mellesleg Asus nem gyárt ilyet... ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47193) lee56 válasza ViZion (#47192) üzenetére


lee56
őstag

Nincsen asus wasser? :) Majd lesz, szeretik mindenre rátenni a piszkos kis mancsukat :D Kb minden mást már "gyártanak" , vagy legalább matricáznak. :)

No Comment

(#47194) Nemt0m12 válasza nofear2t (#47190) üzenetére


Nemt0m12
tag

Aida még mindig nem jó tesztelésre vagy ibt vagy prime az jobban fűt és tesztel.

(#47195) nofear2t válasza Nemt0m12 (#47194) üzenetére


nofear2t
csendes tag

Nos kipróbáltam, ezt a prime95 test-et teljes tesztet csináltam kb 10 peret hagytam, már voltak is hibák.. 66 fokig ment fel az egyik tesztbe a cpu a többibe 63-64 fok .. mit vegyek vissza? :D :R

[ Szerkesztve ]

(#47196) AusWolf válasza nofear2t (#47195) üzenetére


AusWolf
őstag

Én adnék még feszt a procinak. Az előző képeden látható 1,248 voltot valahogy keveslem 4,2 GHz-en.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47197) Nemt0m12 válasza nofear2t (#47195) üzenetére


Nemt0m12
tag

Bőven mehet 70 fokig játék alatt úgyse fogja elérni kis fesz és próbálgatni.

(#47198) nofear2t válasza Nemt0m12 (#47197) üzenetére


nofear2t
csendes tag

Egy valamit nem értek.... Setup:
Cpu Manual: 1,325V
Cpu/NB: 1,281V ra állítottam.
/apm Mastert-t kikapcsoltam../
cpu-z be 1,278-1,289 mutat, elindítm, az aida cpu stress-t és 1,248V.. elindítom, prime95 öt 1,22-1,25V Miért csinálja ezt? :D / nem vagyok egy oc mágus, de a voltokkal nem szoktam, magas értékekkel játszani, tudom, hogy nem tenne neki jót, ezek az eddigi legmagasabb értékek.. Ui: az a baj, hogy prime 95 be amit kidob errort esetleg, nem tudom, hogy értelmezzem, mit jelentenek.. Ha valaki ráér kicsit, akár privibe is megbeszélhetnénk, ha érez magéban, oktatási vágyat :R ty

(#47199) hackeeeee válasza nofear2t (#47198) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt hívják vdropp-nak, mondhatni teljesen normális jelenség.

Véleményem szubjektív...

(#47200) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Nah, egyenlőre, ennyi elég lesz...
IBT futtatva, rendszer így stabil:
Cpu Manual Voltage:1,318V
Cpu/NB: 1,281V
HT:2200
NB:2200
Core Clock: 4100Mhz
Max temp: átlag IBT alatt 64fok, max /2-3x vol 10 es teszten 1-2 mp re 67 fok/

Ty a segítséget mindenkinek :R , a programok terén, és más téren is.. sztem hagyom így... fontos számomra, h stabil is legyen.. De gondolom, ez a lap is visszakorlátozza, a tuningot.. vagy a proci lehet ennyire silány darab? himalaya,és a brutál ház hűtés sztem bírna 4,4 ghz et is talán.. Esetleges észrevételeket szívesen fogadom.. :C

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.